О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 42 "О бюджете города Алматы на 2008 год"
Решение ХIII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 10 октября 2008 года N 145. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 28 октября 2008 года за N 796. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
В соответствии со статьей 85, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва "О бюджете города Алматы на 2008 год" от 12 декабря 2007 года N 42 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 761 от 25 декабря 2007 года, опубликовано в газетах от 29 декабря 2007 года "Алматы Акшамы" N 156, от 29 декабря 2007 года "Вечерний Алматы" N 307; внесены изменения и дополнения: решением VII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 14 января 2008 года N 70 "О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 42 "О бюджете города Алматы на 2008 год", зарегистрировано N 766 от 23 января 2008 года, опубликовано в газетах от 2 февраля 2008 года "Алматы Акшамы" N 13, от 31 января 2008 года "Вечерний Алматы N 12; внесены изменения: решением IX-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 9 апреля 2008 года N 95 "О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 42 "О бюджете города Алматы на 2008 год", зарегистрировано N 774 от 18 апреля 2008 года, опубликовано в газетах от 24 апреля 2008 года "Алматы Акшамы" N 46, от 24 апреля 2008 года "Вечерний Алматы N 51; внесены изменения: решением XI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 2 июля 2008 года N 112 "О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 42 "О бюджете города Алматы на 2008 год", зарегистрировано N 776 от 11 июля 2008 года, опубликовано в газетах от 17 и 26 июля 2008 года "Алматы Акшамы" N 80, N 84, от 17 и 26 июля 2008 года "Вечерний Алматы" N 85, N 89) следующие изменения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:

IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VI сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" N 42 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІІІ сессиясының 2008 жылғы 10 қазандағы N 145 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2008 жылғы 28 қазанда N 796 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 шешімімен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 85, 111 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 7 баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VII сессиясының "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 761 рет санымен 2007 жылғы 25 желтоқсанда тіркелген, 2007 жылғы 29 желтоқсанда "Алматы Ақшамы" N 156, 2007 жылғы 29 желтоқсанда "Вечерний Алматы" N 307 газеттерінде жарияланған; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VII сессиясының "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешіміне өзгертулер енгізу туралы" 2008 жылғы 14 қаңтардағы N 70 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2008 жылғы 23 қаңтарда N 766 рет санымен тіркеліп, 2008 жылғы 2 ақпанда "Алматы Ақшамы" газетінің N 13 санында, 2008 жылғы 31 қаңтарда "Вечерний Алматы" газетінің N 12 санында жарияланған ; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты IX сессиясының "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешіміне өзгертулер енгізу туралы" 2008 жылғы 9 сәуірдегі N 95 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 774 рет санымен тіркеліп, 2008 жылғы 24 сәуірде "Алматы Ақшамы" газетінің N 46 санында, 2008 жылғы 24 сәуірде "Вечерний Алматы" газетінің N 51; IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XI сессиясының "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешіміне өзгертулер енгізу туралы" 2008 жылғы 2 шілдедегі N 112 шешімімен өзгерістер енгізілген, 2008 жылғы 11 шілдедегі N 776 рет санымен тіркеліп, 2008 жылғы 17 және 26 шілдеде "Алматы Ақшамы" газетінің N 80, N 84 санында, 2008 жылғы 17 және 26 шілдеде "Вечерний Алматы" газетінің N 85, N 89 санында жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:
1.1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 257 739 912 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 160 491 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 430 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 557 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 82 261 912 тысяч тенге;
2) затраты – 250 117 216 тысяч тенге;
3) операционное сальдо – 7 622 696 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – - 1 440 000 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 440 000 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 374 074 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 849 074 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 475 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета – - 3 311 378 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета – 3 311 378 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 926 000 тысяч тенге;
погашение займов – 566 100 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 2 951 478 тысяч тенге";
в пункте 6 цифры "2 410 798" заменить цифрами "2 437 470";
в пункте 9 цифры "31 997 890" заменить цифрами "32 161 300";
в пункте 10 цифры "30 912 064" заменить цифрами "30 917 272";
в пункте 11 цифры "4 874 971" заменить цифрами "5 009 776";
в пункте 12 цифры "25 968 818" заменить цифрами "25 581 242";
в пункте 13 цифры "6 352 304" заменить цифрами "6 186 808";
в пункте 15 цифры "3 574 788" заменить цифрами "3 575 423";
в пункте 16 цифры "1 366 334" заменить цифрами "1 369 862";
в пункте 17 цифры "71 715 861" заменить цифрами "72 262 825";
в пункте 18 цифры "3 713 767" заменить цифрами "14 068 212";
в пункте 19 цифры "184 560" заменить цифрами "176 500";
в пункте 20 цифры "700 000" заменить цифрами "900 000".

"1. Алматы қаласының 2008 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер – 257 739 912 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 160 491 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 430 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 557 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 82 261 912 мың теңге;
2) шығындар – 250 117 216 мың теңге;
3) операциялық сальдо –  7 622 696 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру – - 1 440 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 440 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 12 374 074 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12 849 074 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 475 000 мың теңге;
6) бюджет профициті – - 3 311 378 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану – 3 311 378 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 926 000 мың теңге;
қарызды өтеу – 566 100 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 2 951 478 мың теңге";
6-тармақтағы "2 410 798" цифрлары "2 437 470" цифрларымен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "31 997 890" цифрлары "32 161 300" цифрларымен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "30 912 064" цифрлары "30 917 272" цифрларымен ауыстырылсын;
11-тармақтағы "4 874 971" цифрлары "5 009 776" цифрларымен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "25 968 818" цифрлары "25 581 242" цифрларымен ауыстырылсын;
13-тармақтағы "6 352 304" цифрлары "6 186 808" цифрларымен ауыстырылсын;
15-тармақтағы "3 574 788" цифрлары "3 575 423" цифрларымен ауыстырылсын;
16-тармақтағы "1 366 334" цифрлары "1 369 862" цифрларымен ауыстырылсын;
17-тармақтағы "71 715 861" цифрлары "72 262 825" цифрларымен ауыстырылсын;
18-тармақтағы "3 713 767" цифрлары "14 068 212" цифрларымен ауыстырылсын;
19-тармақтағы "184 560" цифрлары "176 500" цифрларымен ауыстырылсын;
20-тармақтағы "700 000" цифрлары "900 000" цифрларымен ауыстырылсын.

1073900
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3900
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
570000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1893500
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
60000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
65000
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
50000
04
Сбор с аукционов
50000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
21500
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
42000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
105000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1500000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1552900
1
Государственная пошлина
1552900
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
1400000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
20000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
4100
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
100000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан

1073900
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3900
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
570000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1893500
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
60000
02
Жекелеген қызмет түрлерi мен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
65000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi    есептiк тiркегенi үшiн алынатын алым
50000
04
Аукциондардан алынатын алым
50000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
21500
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым
42000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
105000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында   сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
1500000
08
Заңдық мәнді іс - әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алатын міндетті төлемдер
1552900
1
Мемлекеттік баж
1552900
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай - ақ соттың шет ел соттары мен тәрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын , құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1400000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін   тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай - ақ туу, неке, некені бұзу, өлу туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
20000
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай - ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4100
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
100000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж

2500
08
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
13800
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
900
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
1600
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
10000
2
Неналоговые поступления
2430000
01
Доходы от государственной собственности
1954000
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
150000
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
150000
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
17000
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
17000
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
805000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
805000
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
982000
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
982000
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3000
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
3000
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
10000
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
10000
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10000
06
Прочие неналоговые поступления
463000
1
Прочие неналоговые поступления
463000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

2500
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
13800
09
Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
900
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық , қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж - дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм - ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1600
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге,  тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
10000
2
Салықтық емес түсiмдер
2430000
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
1954000
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
150000
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
150000
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
17000
2
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
17000
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
805000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
805000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
982000
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
982000
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
3000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
3000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
3000
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
10000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
10000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
10000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
463000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
463000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

356
Управление финансов города республиканского значения
012
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Председатель XIII-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                    Б.Оспанов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва      Т.Мукашев

356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XIII сессиясының
төрағасы                                   Б. Оспанов
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                       Т. Мұқашев