Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок о земельных участках" государственным учреждением "Отдел земельных отношений города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области N 1161 от 9 июля 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 9 августа 2008 года N 13-1-122. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 9-115-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Выдача справок о земельных участках" государственным учреждением "Отдел земельных отношений города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Глова П.И.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. акима города
Стандарт оказания государственной услуги
Выдача справок о земельных участках   1. Общие положения
1. Выдача справок о земельных участках - выдача документа о наличии или отсутствии земельных участках (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 14) пункта 3 статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" (далее - Отдел), расположенное по адресу: улица Конституции Казахстана, 23, e-mail: zopetr@mail,ru.
5. Результат оказания государственной услуги - выдача справки о наличии или отсутствии земельных участков.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение трех рабочих дней;

"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жер телімдері туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 9 шілдедегі N 1161 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 9 тамызда N 13-1-122 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 , 15-1 баптарына "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы N 107, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарттарын бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жер телімдері туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызметтер көрсетудің қоса берілген стандарттары бекітілсін
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары П.И.Гловаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің м.а.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Жер телімдері туралы" анықтамалар беру
1. Жалпы ережелер
1. Жер телімдері туралы анықтамалар беру - жер телімдерінің бар немесе жоқ болуы туралы құжатты беру (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1-бабының 3-тармағының 14) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Конституция көшесі, 23, мекенжайында орналасқанe-mail: zopetr @ mail, ru сайты,"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі тұтынушы жер телімдерінің бар немесе жоқ болуы туралы анықтаманы алады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - үш жұмыс күні ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах Отдела, на e-mail: zopetr@mail,ru.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: вторник, четверг с 9.00 до 18.00, перерыв с 13.00 до 14.00. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Для оказания государственной услуги созданы следующие условия: зал ожидания (столы, стулья), отвечающий санитарно-гигиеническим и противопожарным требованиям, образцы для заполнения заявлений, бланков, указатели.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) удостоверение личности (для физических лиц), свидетельство о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц). При отсутствии данные документы можно получить по месту регистрации по адресам: Центр обслуживания населения N 1 города Петропавловска, улица М.Ауэзова,157, график работы и приема: график работы и приема: понедельник-суббота с 9.00 до 21.00 часов без перерыва, телефон 37-00-79.
13. Выдача бланков осуществляется по адресу: улица Конституции Казахстана, 27, кабинет N 132.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Конституции Казахстана, 23, кабинет N 132.
15. После сдачи всех необходимых документов, потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результатов оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении. Конечный результат оказания услуги выдается потребителю при личном посещении специалистами кабинета N 132.
17. В оказании государственной услуги может быть отказано в случае не представления потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется Отдел по отношению к потребителю услуг:
1) вежливость;
2) профессионализм;
3) оперативность;
4) доступное разъяснение информации;
5) конфиденциальность информации о содержании документов заявителя;
6) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезектегі ең көп рұқсат етілетін күту уақыты - 30 минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезектегі ең көп рұқсат етілетін күту уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімнің ақпарат тағандарында e-mail: zopetr @ mail, ru сайтында, газеттерінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет мына күндері және сағаттарда ұсынылады: сәрсенбі, бейсенбі, 9-00-18-00 дейін, үзіліс 13-00-14-00 дейін. Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын-ала жазылмайды, жедел қызмет көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мынадай жағдайлар жасалынған: санитарлы-гигиеналық және өртке қарсы талаптарға жауап беретін күту залы (столдар, орындықтар), өтініштерді, бланкілерді толтыру үшін үлгілер, көрсеткіштер.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға келесі құжаттарды әкелуі керек:
1)өтініш, жеке басының куәлігі (жеке тұлғалар үшін), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі (заңды тұлғалар үшін).
Осы құжаттар болмаған жағдайда тіркелген мекенжайы бойынша алуға болады: Петропавл қаласыныңN 1 халыққа қызмет көрсету Орталығы, Қазақстан Конституция көшесі, 23, жұмыс және қабылдау кестесі: дүйсенбі-сенбі сағат 9.00-19.00 дейін, үзіліссіз, телефоны 33-69-43;N 2 халыққа қызмет көрсету Орталығы, Әуезов көшесі, 57, жұмыс және қабылдау кестесі: дүйсенбі-жұма сағат 8.00-19.00 дейін, үзіліссіз, сенбі күні сағат 8.00-18.00, үзіліссіз телефоны 37-00-39;
13. Өтініштер үлгілерін беру Қазақстан Конституция көшесіндегі, 23,N 119 кабинет мекенжайда жүргізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Бөлімнің мамандарынаN 119 кабинетке тапсырылады.
15. Қажетті құжаттарды тапсырған соң тұтынушы, мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген, құжаттарды бергенін растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін жеткізу жеке келген жағдайда жүзеге асырылады. Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі тұтынушыға жеке келген жағдайда N 119 кабинеттің мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуына тұтынушының осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттарды әкелмеуі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидалары
18. Тұтынушыларға Бөлімнің қызмет көрсетуде қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидалары:
1) сыпайылық;
2) кәсібилік;
3) жеделдік;
4) ақпаратты қолжетімді етіп түсіндіру;
5) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығы;
6) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы стандартқа қоса берілген қосымшаға сәйкес қол жеткізушілік және сапа көрсеткіштерімен өлшенеді.

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются в государственном учреждении «Отдел земельных отношений города Петропавловска» по адресу: улица Конституции Казахстана,23, телефон 46-99-29, e-mail: zopetr@mail,ru.

20. Бөлімнің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігі мен сапа көрсеткіштерінің нысаналы мақсаты, жыл сайын арнайы құрылатын жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағымды дайындауға көмектесу мына мекенжай бойынша түсіндіріледі: Қазақстан Конституция көшесі, 23, телефоны 46-99-29 (қабылдау бөлімі), mail: zopetr @ mail, ru e-mail:

22. Жалоба на специалистов Отдела подается на имя начальника Отдела по адресу: улица Конституции Казахстана, 23, e-mail: zopetr@mail,ru; жалоба на действия (бездействия) начальника Отдела подается в государственное учреждение «Аппарат акима города Петропавловска», улица Конституции Казахстана, 23, кабинет № 117, телефон 46-84-75, e-mail: zopetr@mail,ru.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы является талон о принятии заявления, зарегистрированный в журнале регистрации, в котором указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу, либо лицу, непосредственно обратившемуся письменно, возвращается второй экземпляр обращения (жалобы) с указанием даты регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение, срока и места получения ответа на поданную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы потребитель может узнать по телефонам 46-02-06.

22. Бөлімнің мамандарына шағым Бөлім бастығының атына беріледі, Қазақстан Конституция көшесіндегі, 23 мекенжай бойынша, e-mail: zopetr @ mail, ru.
Бөлім бастығының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым "Петропавл қаласының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне беріледі, Қазақстан Конституция көшесі, 23N 117 кабинет, телефоны 46-84-75, zopetr @ mail, ru.
23. Берілген шағымға жауапты қашан және қай жерден алатыны көрсетілген тіркеу журналында тіркелген өтінішті қабылдап алу туралы талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады. Немесе жазбаша шағыммен тікелей келген адамға өтінімді алған адамның тегі мен инициалдары, тіркелген күні, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орны көрсетілген өтінімнің (шағымның) екінші данасы қайтарылады. Шағымды қарау барысы туралы тұтынушы 46-02-06 телефондары арқылы білуіне болады.

6. Контактная информация
24. Начальник Отдела: приемные дни - вторник, четверг с 9.00 до 18.00 часов, улица Конституции Казахстана, 23, кабинет № 119, телефон: 46-02-06, e-mail: zopetr@mail,ru.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте города e-mail: zopetr@mail,ru.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача справок о
земельных участках"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

6. Байланыс ақпараты
24. Бөлім бастығы: қабылдау күндері - күн сайын сағат 9.00-18.00 дейін, Қазақстан Конституция көшесі, 23, 119-кабинет, телефоны: 46-02-06; e-mail: zopetr @ mail, ru.
Бөлім бастығының орынбасары: қабылдау күндері - сейсенбі, бейсенбі сағат 10.00-13.00 дейін, Қазақстан Конституция көшесі, 23, 120-кабинет, телефоны: 46-02-06; e-mail: zopetr @ mail, ru.
25. Тұтынушыларға арналған басқада пайдалы ақпарат қаланың ресми сайтына орналастырылған. e-mail: zopetr @ mail, ru.
Жер телімдері туралы
анықтамалар беру
Мемлекеттік қызмет көрсету
Үлгі стандартына қосымша
Сапа және қол жеткізушілік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4