Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформления документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постоянном уходе и помощи"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области N 152 от 26 июня 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 1 августа 2008 N 13-2-85. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20 декабря 2009 года N 256
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20.12.2009 N 256
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», пунктов 3510333637 Типовых Правил социального обслуживания на дому, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3985), акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной слуги «Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи», согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Симамбаева Е.Т.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                А. Шушамоин
Утверждено
постановлением акимата
Аккайынского района
от 26 июня 2008 года
№ 152
Стандарт
оказания государственной услуги
«Оформление документов для инвалидов на социальное
обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги - оформление документов на социальное обслуживание на дому для инвалидов, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, осуществляется с целью оказания им социально-бытовых, социально-медицинских, социально-педагогических, социально-психологических, социально-экономических, социально-правовых услуг, проведению социальной адаптации и реабилитации.

"Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұктаж түгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайын ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 152. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 1 тамызда N 13-2-85 тіркелді. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 256 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009.12.20 N 256 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 37-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Занының 9-1 бабына, «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 Заңының 23-бабына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына, «Әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік Ережелерін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 3985 тіркелді) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы № 306-б бұйрығымен бекітілген Үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік Ережелерінің 3, 5, 10, 33, 36, 37 тармақтарына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Т. Симамбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 26 маусымдағы
№ 152 қаулысымен
бекітілген
Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу оларға әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-медициналық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызмет көрсету, әлеуметтік бейімдеу мен сауықтыру өткізу мақсатында жүргізіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги – государственная услуга частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан»; пунктов 3510, 3336, 37 Типовых Правил социального обслуживания на дому, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3985).
4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих государственную услугу -  государственное учреждение «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67, телефон 21265.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является - уведомление о приеме на социальное обслуживание на дому.
6. Государственная услуга оказывается следующим категориям физических лиц (далее - заявители):
1) одиноким, а также одинокопроживающим инвалидам первой и второй группы нуждающимся по состоянию здоровья в постороннем уходе и социальном обслуживании, но не имеющим близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству их содержать и заботиться о них, а также имеющим близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте).
Инвалиды, участники Великой Отечественной войны (далее ВОВ), а также лица, приравненные к ним, принимаются на социальное обслуживание в первоочередном порядке;
2) детям-инвалидам, нуждающимся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона, и так далее) для получения государственной услуги – до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона и тому подобное) – 20 минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет негізінде ұсынылады:
«Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 Заңының 23 бабы;
«Әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік Ережелерін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 3985 тіркелді) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы № 306-б бұйрығымен бекітілген Үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің Үлгілік Ережелерінің 3, 5, 10, 33, 36, 37 тармақтары;
4. Мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік органның, мемлекеттік мекеменің атауы:
«Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, заңды мекенжайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, телефон 21265.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) – үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылдау туралы хабарлама.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғалардың келесі санаттарына (бұдан әрі – өтінушілер) ұсынылады:
1) оларды ұстауға және қамқорлық көрсетуге міндетті кәмелетке толған, еңбекке қабілетті жастағы жақын туыстары жоқ, сондай-ақ шынайы себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын (егде жастағы, бірінші, екінші топтағы мүгедектігі, онкологиялық, психикалық сырқаты бар, бас еркінен айыру орындарында жүрген, елден тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен немесе басқа елді мекенде тұратын) туыстары бар жалғызілікті адамдар, сондай-ақ жалғыз тұратын қарттарға және бөгде адамның күтімі мен әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж бірінші, екінші топтағы мүгедектерге көрсетіледі Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) мүгедектері, қатысушылары және соларға теңестірілген адамдар үйде қызмет көрсетуге бірінші кезектегі тәртіппен қабылданады.
2) денсаулық жағдайы бойынша бөгде адамның күтімі мен әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж мүгедек балаларға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген сәттен, талон алғаннан бастап және тағы сол сияқты) сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде және тағы сол сияқты) кезек күтуге рұқсат берген ең ұзақ уақыт – 20 минут;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении  документов, как результат оказания государственной услуги – 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Место обязательного размещения стандарта оказания государственной услуги как источника информации о требованиях к качеству  и  доступности оказания государственной услуги является стенд в холле  государственного учреждения «Аккайынский районный отдел занятости и социальных  программ» по  адресу: Северо-Казахстанская область Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67.
10. График работы государственного учреждения «Аккайынский районный отдел занятости и социальных  программ»: с понедельника по пятницу, рабочее время с   9-00  до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30  до 14-00 часов, выходной суббота и воскресенье, предварительной записи нет, ускоренного обслуживания не предоставляется. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в помещении государственного учреждения «Аккайынский районный отдел занятости и социальных  программ. Прием документов осуществляется в кабинетах № 5,7.  Предусмотрены условия для ожидания и подготовки необходимых документов. Имеются информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявителю необходимо представить следующие документы:
1) для одиноких, а также одинокопроживающих инвалидов первой и второй группы:
заявление (по установленной форме) бланк заявления, выдается - государственным учреждением «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», по адресу: Северо-Казахстанская область Аккайынский район,село Смирново, улица 9 Мая, 67; время работы с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, телефон 21265;
удостоверение личности - выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; время работы с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, телефон 22023;
документ подтверждающий место жительства, книга регистрации граждан - выдается Управлением  юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; время работы с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, телефон 22023;
медицинская карта (по установленной форме) бланк заявления, выдается - государственным учреждением «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67; время работы с 9-00 до 18-30 часов, перерыв  на обед с 12-30 до 14-00 часов, телефон 21265;
акт обследования материально-бытовых условий выдается аппаратом акима сельского округа, в котором проживает заявитель;
пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста);
удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника ВОВ и лиц, приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к ним) - выдается комиссией медико–социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения, адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64;
для инвалидов дополнительно - копия выписки из справки об инвалидности и копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида - выдается комиссией медико–социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64;

3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына және қол жетімділігіне қойылатын талаптар туралы ақпарат көзі ретінде мемлекеттік қызмет көрсету стандартын міндетті түрде орналастыру орны - Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67 мекенжайы бойынша орналасқан «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі холындағы стенд.
10. «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері, алдын ала жазылу жоқ, жедел қызмет көрсету қарастырылмаған. Ұлы Отан соғысының мүгедектері және қатысушылары кезектен тыс қабылданады.
11. Мемлекеттік қызмет «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің үй-жайында ұсынылады. Құжаттарды қабылдау № 5, 7 кабинеттерде жүргізіледі. Күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары жасалған. Ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтырудың үлгілері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтінуші келесі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) жалғызілікті, сондай-ақ жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектерге:
өтініш (белгіленген нысан бойынша) «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67; жұмыс уақыты: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, телефон 21265;
жеке куәлік – Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; жұмыс кестесі сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, телефон 22023;
тұрғылықты жерін растайтын құжат, азаматтарды тіркеу кітабы, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
медициналық карта (белгіленген нысан бойынша), бланкісі «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67; жұмыс уақыты: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, телефон 21265;
материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, өтінуші тұратын селолық округ әкімі аппаратымен беріледі;
зейнеткер куәлігі (зейнеткерлік жастағы адамдар үшін);
Ұлы Отан соғысының мүгедектері, қатысушылары және соларға теңестірілген адамдардың (Ұлы Отан соғысының мүгедектері, қатысушылары және соларға теңестірілген адамдар үшін) мәртебесін растайтын куәлік – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің медициналық-сараптамалық комиссиясымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64;
Мүгедектер қосымша – мүгедектігі туралы анықтамадан жазбаның көшірмесін және мүгедекті сауықтырудың жеке бағдарламасынан жазбаның көшірмесін ұсынады, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің медициналық-сараптамалық комиссиясымен беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64.

2) для детей-инвалидов:
заявление родителей или иных законных представителей детей о приеме ребенка на обслуживание (в произвольной форме);
заключение психолого-медико-педагогической консультации о необходимости постороннего ухода выдаваемая Областной психолого-медико-педагогической консультации по адресу: город Петропавловск, ул. Алтынсарина 169 телефон 8 (7152)36-15-02;
медицинская карта о состоянии здоровья ребенка, заполняемая лечебно-профилактическим учреждением;
справка об инвалидности - выдается комиссией медико–социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения, адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64;
свидетельство о рождении (для детей-инвалидов, не достигших 16 лет), удостоверение личности (для детей-инвалидов с 16 до 18 лет) - выдается Управлением  юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области, по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; время работы с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, телефон 22023;
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида- выдается  комиссией медико–социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения, адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64.
13. Формы заявления и медицинской карты, которые необходимо заполнить для предоставления государственной услуги выдаются государственным учреждением «Аккайынский районный отдел занятости и социальных  программ» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67, кабинет № 7, телефон 22197.
14. Адрес и номер кабинета ответственного лица, которому сдаются заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги - кабинет № 7, главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами, государственного учреждения «Аккайынский районный отдел занятости и социальных  программ» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67, телефон 22197.
15. Документ подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги  –  талон, подтверждающий сдачу всех документов.
16. Способ доставки результата оказания услуги - личное посещение, курьер.
Кабинет ответственного лица, который выдает конечный результат оказания услуги – кабинет № 7, главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами, по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67.

2) мүгедек балалар үшін:
баланың ата-анасының немесе өзге де заңды өкілдерінің баланы қызмет көрсетуге қабылдау туралы өтініші (еркін түрде жазылған),
бөгде адамның күтіміне мұқтаж екендігі туралы психолого-медициналық кеңестің қорытындысы, облыстық психолого-медициналық-педагогикалық кеңеспен беріледі, мекен-жайы: Петропавл қаласы, Алтынсарин көшесі, 169, телефон 8 (7152) 36-15-02;
баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама, емдеу-алдын алу мекемесімен толтырылады,
мүгедектігі туралы анықтама - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің медициналық-сараптамалық комиссиясымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64;
туу туралы куәлік (16 жасқа толмаған мүгедек балалар үшін), жеке куәлік (16 жастан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін) - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; жұмыс кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, телефон 22023;
мүгедекті сауықтырудың жеке бағдарламасынан жазбаның көшірмесін ұсынады, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің медициналық-сараптамалық комиссиясымен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет өтініш және медициналық карта нысандары «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде ұсынылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, № 7 кабинет, телефон 22197.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылған бланкілерді, нысандарды, өтініштерді және басқа да құжаттарды тапсыратын жауапты адамның мекен-жайын және кабинетінің нөмірі – № 7 кабинет, «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ардагерлер және мүгедектермен жұмыс жөніндегі бас маманына тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, телефон 22197.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттың атауын және нысанын көрсету – барлық құжаттарды тапсырғандығын растайтын талон.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілдері – жеке бару, курьер.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін беретін жауапты адамның кабинеті – № 7 кабинет, ардагерлер және мүгедектермен жұмыс жөніндегі бас маман, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67.

17. Перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
1) не предоставлен полный перечень документов;
2) предоставление недостоверных документов.
3) наличие у заявителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которым руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему  стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного  органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Наименование  государственного органа, номера телефонов центров обработки вызовов (call-центров), либо номер кабинета должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы - начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67, кабинет № 5, телефон 21265, Akk soz@maiI onIine.Kz.
22. Наименование государственного органа, адрес электронной почты, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба:
1) акиму Аккайынского района, по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, № 50, телефон 21277, akkain-akimat@sko.kz;
2) государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, телефон 87152465648, кабинет № 213, obl dep@maiI onIine.Kz

17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің тізбесі:
1) құжаттардың толық тізбесінің ұсынылмауы;
2) жалған құжаттардың ұсынылуы;
3) өтінушіде үйде әлеуметтік қызметке қабылдауға медициналық қарсы дәлелдің болуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Қызмет тұтынушысына қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын принциптер.
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетін атқарудағы заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және түбегейлі ақпарат беру;
5) ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын;
6) өтінуші белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауы (call-орталықтар), телефон нөмірлері не лауазымды адам кабинетінің нөмірін көрсету – «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекеме басшысы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, № 5 кабинет, телефон 21265, Akk soz@maiI onIine.Kz.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауын, электрондық почтасының мекен-жайы не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
1) Аққайың ауданының әкімі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, телефон 21277, akkain-akimat@sko.kz;
2) «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64, телефон 87152465648, кабинет № 213, obl dep@maiI onIine. Kz.

23. Наименование документа, подтверждающего принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы – физическому лицу, обратившемуся письменно, выдается талон установленной формы с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, адрес, телефоны) руководителя государственного органа, учреждения или иного субъекта, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации:

23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжаттың атауын, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсету – жазбаша жүгінген жеке тұлғаға тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген белгіленген нысандағы талон беріледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган, мекеме немесе өзге де субъект басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректері (сайт, электрондық поштасының мекен-жайы, жұмыс және қабылдау кестесі, мекен-жайы, телефондары):

1) начальник государственного учреждения  «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 Мая, 67, электронный адрес: Akk soz@maiI onIine.Kz, кабинет № 5, телефон 21265, график работы: ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной - суббота и воскресенье, прием граждан – понедельник, среда, пятница с 9-00 до 12-30 часов;

1) «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, электрондық почта мекенжайы: <Akk soz@maiI onIine. Kz>, № 5 кабинет, телефон 21265, жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс – сенбі және жексенбі, азаматтарды қабылдау – дүйсенбі, сәрсенбі, жұма сағат 9-00-ден 12-30-ға дейін;

2) заместитель начальника государственного учреждения  «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ», прием граждан - вторник, четверг с 9-00 до 12-30 часов.
25. Другая полезная информация для потребителя (телефоны центров обработки вызовов, информация о дополнительных услугах и так далее) - государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Абая, 64, телефон 8(7152)465648, кабинет № 213, obl dep@maiI onIine.Kz
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
«Оформление документов для инвалидов на
социальное обслуживание на дому, в том числе
для детей-инвалидов, нуждающихся в
постороннем уходе и помощи»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последую-
щем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

2) «Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығының орынбасары, азаматтарды қабылдау сейсенбі, бейсенбі сағат 9-00-ден 12-30-ға дейін.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат (шақыруларды өңдеу орталықтарының телефондары, қосымша қызметтер туралы ақпарат және т.б.):
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша жұмыспен қамтуды үйлестіру жғне әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, 64, телефон 87152465648, кабинет № 213, obl dep@maiI onIine. Kz
«Мүгедектер үйінде, оның ішінде бөгде
адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж
мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандарттарына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа және
қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
нормативтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4