Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформления документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области N 153 от 26 июня 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 1 августа 2008 N 13-2-86. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20 декабря 2009 года N 256
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20.12.2009 N 256
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», статьей 100 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года № 321 «О браке и семье», статей 13-16 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года № 126 «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей», от 24 июня 1999 года № 842 «Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат» и подпункта 3 пункта 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819 «Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной слуги «Оформления документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Симамбаева Е.Т.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                А. Шушамоин
Утверждено
постановлением акимата
Аккайынского района

"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 153. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 1 тамызда N 13-2-86 тіркелді. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 256 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009.12.20 N 256 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 37-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1 бабына, «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 17 желтоқсандағы № 321 Заңының 100-бабына, «Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 маусымдағы № 126 Заңының 13, 16-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346, «Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы» 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 және «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысының 7 тармағының 3 тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Т. Симамбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің

от 26 июня 2008 года
№ 153
Стандарт оказания государственной услуги Оформления документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1. Общие положения
1. Государственная услуга по оформлению документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании: статьи 100, пункта 3 статьи 101, пункта 2 статьи 106 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года № 321 "О браке и семье"; Положение об органах опеки и попечительства Республики Казахстан утвержденногопостановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей".
4. Наименование государственного учреждения предоставляющего данную государственную услугу: государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования», по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является  постановление акимата Аккайынского района о назначении детей (передача на воспитание в семью на усыновление (удочерение), под опеку (попечительство) или по договору патроната), а при отсутствии такой возможности - в учреждения всех типов (воспитательные, лечебные и другие) для детей-сирот или детей, оставшихся без попечения родителей
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам желающим стать законными представителями над детьми, не достигшими возраста четырнадцати лета также над несовершеннолетними в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет оставшихся без попечения родителей.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации), для получения государственной услуги: не более тридцати дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации), для получения государственной услуги: не более тридцати минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги: не более тридцати минут;
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.

2008 жылғы 26 маусымдағы
№ 153 қаулысымен
бекітілген
Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды қорғаншылық (қамқоршалақ) немесе патронаттық тәрбиеге беру бойынша мемлекеттік қызмет.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік құқықтық актінің атауы мен бабы (тармағы):
«Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 100 бабы, 101 бабының 3 тармағы, 106 бабының 2 тармағы; «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ереже;
4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік мекеменің атауы: «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) – Аққайың ауданы әкімдігінің балаларды (асырап алынып, отбасына тәрбиеленуге, қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) немесе патронат шарты бойынша) орналастыру, ал мұндай мүмкіндік болмаған кезде, жетім балаларға немесе ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған барлық үлгідегі (тәрбие, емдеу және басқа да) мекемелерге беру туралы қаулысы.
6. Мемлекеттік қызмет қатар ата-анасының қамқорлығынсыз қалған он төрт жасқа толмаған, сонымен он төрт жастан он сегіз жасқа дейінгі кәмелетке толмаған балалардың заңды өкілі болғысы келетін жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген сәттен) сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: отыз күннен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу) кезек күтуге рұқсат берген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

9. Информация по оказанию государственной услуги размещен в фойе на стенде, в здании государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования», по адресу: Северо-Казахстанская область,  Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16. Телефоны: 21005, Электронная почта: akkroo@mail.ru Сайт: akkshkola.narod.ru
10. График работы государственного учреждения ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье. Предварительная запись и ускоренное обслуживание для получения услуги не предусмотрена.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете методиста по опеке и попечительству, в помещении государственного учреждения. Помещение обеспечено пожарной безопасностью, созданы приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов (на стендах размещены порядок получения государственной услуги, образцы документов).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление физического лица о своем желании быть опекуном (попечителем), или патронатным воспитателем, бланк заявления выдается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, график приема заявителей: с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке, выданное Управлением юстиции Аккайынского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13 -00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), патронатным воспитателем бланк медицинского заключения выдается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, график приема заявителей: с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;

9. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпарат «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимаратының залындағы тақтада орналасқан, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 21005, Электрондық пошта: akkroo@mail.ru. Сайт: akkshkola.ru.
10. Мемлекеттік мекеменің жұмыс кестесі күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекеме үй-жайында
қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинетінде ұсынылады. Үй-жай өртке қарсы қауіпсіздікпен қамтамасыз етілген, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары (тағандарда мемлекеттік қызметті алу тәртібі, құжат үлгілері орналасқан) жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет ұсынылуы үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет:
1) жеке тұлғаның қамқоршы (қорғанышы), немесе патронаттық тәрбиеші болғысы келетіндігі туралы өтініші, өтініш бланкісі «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 2-10-05, өтінушілерді қабылдау кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күні сенбі және жексенбі;
2) егер қамқоршы (қорғанышы), немесе патронаттық тәрбиеші болғысы келетін тұлға некеде тұрса, жұбайының (жарының) нотариалды бекітілген келісімі;
3) өтінушінің,егер қамқоршы (қорғанышы), немесе патронаттық тәрбиеші болғысы келетін тұлға некеде тұрса, жұбайының (жарының) жеке куәлігінің түпнұсқасы және көшірмесі, «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі СҚО Әділет департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
4) қамқоршы (қорғанышы), немесе патронаттық тәрбиеші болғысы келетін тұлғаның денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды, медициналық қорытынды бланкісі «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 2-10-05, өтінушілерді қабылдау кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күні сенбі және жексенбі;

5) медицинское заключение о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке бланк медицинского заключения выдается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, график приема заявителей: с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 12-30 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
6) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
7) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
8) характеристика заявителя, выданная с места работы;
9) справка с места работы;
10) справка о заработной плате;
11) копия книги регистрации граждан;
12) свидетельство о заключении брака (копия) выданное Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области по адресу Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11; график приема с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-00 часов, обеденный перерыв с 13 -00 до 14-00 часов, выходной день суббота и воскресенье;
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и) выдаваемой государственным учреждением Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам по Северо-Казахстанской области, по адресу: город Петропавловск, ул. Ульянова 59; телефон 8 (7152) 36-28-05;
А также, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), патронатным воспитателям, администрация детского учреждения или районный отдел образования представляют следующие документы:
акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка над которым устанавливается опека (попечительство), патронат;
согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
свидетельство о рождении ребенка, выдаваемое детским учреждением;
медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка, выдаваемая детским учреждением;
документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
документ об образовании ребенка;
пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
сведения о братьях и сестрах и их местонахождении.
13. Место выдачи бланков (форм заявлений и тому подобное), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги:
Государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» в кабинете методиста по опеке и попечительству по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru

5) егер қамқоршы (қорғанышы), немесе патронаттық тәрбиеші болғысы келетін тұлға некеде тұрса, жұбайының денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды, медициналық қорытынды бланкісі «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон: 2-10-05, өтінушілерді қабылдау кестесі:
дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күні сенбі және жексенбі;
6) егер өтінуші некеде тұрмаса нотариалды бекітілген анықтама;
7) өтінушінің өз қолымен ресімделген өмірбаяны;
8) өтінушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
9) жұмыс орнынан анықтама;
10) жалақысы туралы анықтама,
11) тұрғын үй кітабының көшірмесі;
12) неке қию туралы куәлік (көшірмесі), «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі СҚО Әділет Департаментінің Аққайың аудандық Әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Труд көшесі, 11; қабылдау кестесі дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, сенбі, жексенбі демалыс күндері;
13) өтінушінің және оның жұбайының (жарының) сотталмағандығы туралы анықтама, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу орталығының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Петропавл қаласы, Ульянов көшесі, 59; телефон 8 (7152) 26-28-05;
сонымен қатар, заңнамаға келісті, қорғаншылыққа (қамқорлыққа), патронаттық тәрбиеге берілген әрбір балаға балалар мекемесінің әкімшілігі немесе аудандық білім бөлімі келесі құжаттарды ұсынады:
қорғаншылық (қамқорлық), патронаттық тәрбие орнатылатын баланы тәрбиелеуге үміттенген тұлғаның тұрмыс жағдайын тексеру актісі;
мектеп әкімшілігімен расталған баланың келісімі (егер бала 10 жастан үлкен болса);
балалар мекемесімен берілетін баланың туу туралы куәлігі;
балалар мекемесімен берілетін баланың денсаулық жағдайы туралы анықтама және баланың даму тарихынан анықтама;
ата-анасы туралы құжаттардың көшірмесі (өлімі туралы куәлік көшірмесі, сот өкімі немесе шешімі, ата-анасының ауырғандығы немесе іздеуде екендігі туралы анықтама, егер бала некесіз туса № 4 нысан бойынша анықтама, баланың ата-анасының қамқорлығынсыз қалғандығын растайтын басқа да құжаттар);
баланың білімі туралы құжат;
зейнетақы алатын балалардың зейнетақы кітапшасы, алимент өндіріп алу туралы сот шешімі,
ағалары мен апалары туралы мәліметтер және олардың тұрғылықты жері.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет бланк берілетін орынды (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) көрсету:
«Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинеті, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.

14. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги: сдаются в государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru
15. Документ подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги -  талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - личное посещение.
Указать ссылку на сайт, либо адрес и номер кабинета ответственного лица, который выдает конечный результат оказания услуги:
в кабинете методиста по опеке и попечительству, государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
17. Полный перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги.
в представлении государственной услуги может быть приостановлено или отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, либо предоставление недостоверной информации, а так же нарушение иных прав и интересов несовершеннолетнего.
3. Принципы работы
18. При обращении за представлением государственной услуги граждане в праве рассчитывать на:
1) получение полной и подробной информации об оказываемой государственной услуге;
2) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
3) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Наименование государственного органа, должностное лицо, который разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы.

14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттың атауын және нысанын көрсету – қабылдау күні және орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілдері – жеке бару.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін беретін сайтқа сілтемені не жауапты адамның мекен-жайы мен кабинетінің нөмірін көрсету:
«Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі әдіскер кабинетінде, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс: 150300, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесін көрсету:
мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға тұтынушы осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы, немесе жалған мәліметтер ұсыну, сонымен қатар кәмелетке толмағанның басқа да құқықтары мен мүдделерін бұзу.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Азаматтар мемлекеттік қызметті ұсынуға өтініш білдірген кезде мыналарға сене алады:
1) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық, әрі нақты ақпарат алу;
2) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
3) мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсіптілігі.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауы, лауазымды адам:

1) руководитель государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
2) государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8 (7152) 46-34-32;
3) аким Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты: akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8(715-32) 2-12-77.
22. Наименование государственного органа, адрес электронной почты, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба.
1) к руководителю государственного учреждения «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05,2-20-38, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru
2) в вышестоящие организации:
- государственное  учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8(715)-(2) 46-34-32
- акиму Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты: akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8(715-32) 2-12-77.
23. Наименование документа, подтверждающего принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы - физическому лицу, обратившемуся письменно, выдается талон установленной формы с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего жалобу.
Место получения ответа на жалобу – государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования» по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, akkroo@mail.ru, телефон приемной 8(715-32) 2-10-05.
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, адрес, телефоны) руководителя государственного органа, учреждения или иного субъекта, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации.

1) «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефоны: 2-10-05, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru;
2) «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: oblsko@mail.kz, телефон: 8 (7152) 46-34-32;
3) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкімі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (715-32) 2-12-77.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауын, электрондық поштасының мекен-жайын не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
1) «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефондары: 2-10-05, 2-20-38, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru;
2) жоғары тұрған ұйымдарға:
- «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: oblsko@mail.kz, телефон: 8 (7152) 46-34-32.
- Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкіміне, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (715-32) 2-12-77.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжаттың атауын, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсету – жазбаша жүгінген жеке тұлғаға тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген белгіленген нысандағы талон беріледі.
Шағымға жауап алу орны: «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (715-32) 2-10-05.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган, мекеме немесе өзге де субъект басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректерін көрсету (сайт, электрондық поштасының мекен-жайы, жұмыс және қабылдау кестесі, мекен-жайы, телефондары).

- государственное учреждение «Аккайынский районный отдел образования»  по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район село Смирново, улица Труда 16, Индекс: 150300, телефоны: 2-10-05,2-20-38, адрес электронной почты: akkroo@mail.ru.
1) начальник учреждения: телефон 2-10-05, ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота и воскресенье, прием граждан – понедельник, среда, пятница с 9-00 до 12-30 часов;
2) методист по опеке и попечительству: телефон 2-20-38, ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
- государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», юридический адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: oblsko@ mail.kz телефон 8(715)-(2) 46-34-32, график работы ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
25. Другая полезная информация для потребителя (телефоны центров обработки вызовов, информация о дополнительных услугах и
т. д.):
- государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области», г. Петропавловск, улица Конституция Казахстана 60, 2 этаж, каб. 15, 15а, 25-27, здание КГКП «Областной центр творчества детей и юношества», адрес электронной почты: Departament SKO@list.ru, график работы ежедневно: с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходной суббота, воскресенье.
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги «Оформления документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

- «Аққайың аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, индекс 150300, телефондары: 2-10-05, 2-20-38, электрондық пошта мекен-жайы: akkroo@mail.ru.
1) мекеме басшысы: телефон 2-10-05, күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі және жексенбі, азаматтарды қабылдау – дүйсенбі, сәрсенбі, жұма сағат 9-00-ден 12-30-ға дейін;
2) қамқорлыққа алу және қорғаншылық бойынша әдіскер: телефон: 2-20-38, күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс
сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі және жексенбі.
- «Солтүстік Қазақстан облысының Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: oblsko@mail.kz, телефоны 8 (715)-(2) 46-34-32, жұмыс уақыты күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат (шақыруларды өңдеу орталықтарының телефондары, қосымша қызметтер туралы ақпарат және т.б.):
- «Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесі, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі, 60, 2 қабат, 15, 15а, 25-27-ші бөлмелер, «Облыстық балалар мен жасөспірімдер шығармашылық орталығы» МҚКК ғимараты, электрондық пошта мекен-жайы: DepartamentSKO@list.ru, жұмыс кестесі күнделікті: сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар
ресімдеу» мемлекеттік қызмет көрсету
стандарттарына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа және
қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
нормативтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4