О внесении изменений в постановление акимата Аккайынского района от 21 января 2008 года N 9 "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области N 223 от 15 октября 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 14 ноября 2008 года N 13-2-91. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20 апреля 2012 года N 02.03.03-29/396
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2012 N 02.03.03-29/396
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан, статьей 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», акимат районаПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Аккайынского района от 21 января 2008 года № 9 «Об утверждении стандарта оказания государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-2-68 и опубликовано в газетах «Аққайың» № 8-11 от 3 апреля 2008 года, «Колос» № 15 от 3 апреля 2008 года) следующие изменения:
Стандарт оказания государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района            А. Шушамоин
Приложение
к постановлению акимата
Аккайынского района
от 15 октября 2008 года № 223
Утвержден
постановлением акимата
Аккайынского района
от 21 января 2008 года № 9
Стандарт оказания государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда

"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" аудан әкімдігінің 2008 жылғы 21 қаңтардағы N 9 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 223. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 14 қарашада N 13-2-91 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімі аппаратының 2012 жылғы 20 сәуірдегі N 02.03.03-29/369 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімі аппаратының 2012.04.20 N 02.03.03-29/369 хаты)
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 37-бабына,«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан республикасы 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Заңының 28-бабына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғы үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» аудан әкімдігінің 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 9 қаулысына (Нормативтік құқықтық реестрде 13-2-68 нөмірімен тіркелді және 2008 жылғы 3 сәуірдегі № 8-11 «Аққайың» 2008 жылғы 3 сәуірдегі «Колос» газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғы үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күщіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин.
2008 жылғы 15 қазандағы № 223
Аққайың ауданы әкімдігінің
қаулысына қосымша
2008 жылғы 21 қаңтардағы № 9
Аққайың ауданы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Берілген стандарт мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою тәртібін белгілейді.

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 71 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях».
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда16.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача письма о постановке на учет либо отказ в постановке, в соответствии с действующим законодательством.
6. Данная услуга оказывается нуждающимся в жилье гражданам, постоянно проживающим на территории Аккайынского района Северо-Казахстанской области (независимо от срока проживания) и относящимся к:
1) малоимущим социально защищаемым слоям населения (инвалиды и участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним, инвалиды 1 и 2 группы (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного им преступления), семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов, лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом в установленном законодательством порядке, пенсионеры по возрасту, дети-сироты, не достигшие двадцати лет, потерявшие родителей до совершеннолетия (при призыве таких на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы), оралманы, лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуации природного и техногенного характера, многодетные семьи, семьи лиц, погибших при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка, неполные семьи);
2) государственным служащим, работникам бюджетных организации, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента получения заявителем талона 30 дней;
2) максимально  допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, необходимых для получения государственной услуги, 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Местами обязательного размещения стандарта оказания государственной услуги являются: местные периодические печатные издания, получившие право на официальное опубликование нормативных правовых актов акимата Аккайынского района, сайт акимата Аккайынского района ak.sko.kz. и фойе государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету «Тұрғын үй қатынастары туралы»
Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 71 бабы 1 тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет «Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, заңды мекенжайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 16.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әрекеттегі заңдылыққа
сәйкес есепке алғандығы немесе есепке қоюдан бас тарту туралы хатты беру болып табылады.
6. Берілген қызмет Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы аймағында (тұру мерзімінен тәуелсіз) әрқашанда тұратын тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарға және келесі нысандарға жататындарға көрсетіледі:
1) тұрғындардың әлеуметтік қорғалатын дәулетсіз ( Ұлы Отан
соғысына қатысушылар мен мүгедектер және де оларға теңестірілген 1
және 2 топ мүгедектері (өздері қылмыс жасағанның нәтижесінде өздері
мүгедек болған тұлғаларды қоспағанда), мүгедек балалары бар немесе
мүгедек балалар тәрбиеленетін жанұялар, көпке созылған кейбір аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар, белгіленген
заңдылықтың тәртібімен бекітілген аталған аурулармен ауыратын жас бойынша зейнеткерлер, жиырма жасқа толмаған жетім балалар, кәмелеттік жасқа толғанша дейін ата-аналарынан айрылғандар (бұларды әскери
қызметке шақырғанда жас шұғыл әскери қызметті өтеу мерзіміне
ұзартылады), оралмандар, табиғи және техногенді сипаты бар шұғыл
жағдайлар, экологиялық зардаптардың нәтижесінде тұрғын үй қорынан айрылғандар, көп балалы отбасылар, адам өмірін құтқарған кезде мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді, әскери қызметті орындағанда, құқықтық тәртіпті қорғағанда  қайтыс болған адамдардың жанұялары, толық емес жанұялар.
2) мемлекеттік қызметкерлерге, бюджеттік ұйымдардың жұмысшыларына, әскери қызметтегілерге және мемлекеттік сайлау лауазымдар бар тұлғаларға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету келесі мерзімде беріледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі арыз берушімен 30
күнге талон алғаннан кейін;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажет құжаттарды
тапсырғанда кезектегі күтудің ең ұзақ уақыты 10 минут;
3) құжаттарды алғанда кезектегі ең ұзақ уақыты 10 минут;
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының міндетті орналасу орны: Аққайың ауданы әкімдігінің нормативті-құқықтық актілерін жариялауға рұқсат алған жергілікті мерзімді баспалар, Аққайың ауданы әкімдігінің ak.sko.kz сайты және келесі мекенжай бойынша Солтүстік
Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 16 орналасқан: «Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің фойесі.

10. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю, график работы: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 12.30 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», в котором оказывается государственная услуга, оснащено стендом с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, имеется место для заполнения документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги граждане представляют следующие документы:
1) заявление о постановке на учет, образец установленной формы которого выдается Аккайынским районным отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, график работы: с 9.00 до 18.30 часов, обед с 12.30 до 14.00 часов, телефон 2-20-35;
2) книга регистрации граждан, которая выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда,11, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон  2-20-23;
3) справка об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности, которая выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда,11, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон  2-20-23;
4) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам,которая выдается Аккайынским районным отделом занятости и социальных программ по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица 9 мая, время работы: с 9.00 до 18.30 часов, обед с 12.30 до 14.00 часов, телефон 2-12-65, либо справку с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего;
5) при необходимости заявитель предоставляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О жилищных отношениях», которая выдается Аккайынским районным отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, график работы: с 9.00 до 18.30 часов, обед с 12.30 до 14.00 часов, телефон 2-20-35;

10. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі, жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін 9.00. сағаттан 18.30. сағатқа дейін, үзіліс 12.30 сағаттан 14.00. сағатқа дейін. Қабылдау кезек
тәртібі бойынша алдын-ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін  «Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимараты қажет құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгісімен көрнектелген, құжаттарды толтыру үшін орны бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін азаматтар келесі құжаттарды тапсырады:
1) белгіленген нысан бойынша кезекке қою туралы өтініш, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен, келесі мекен-жай бойынша: Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 16 беріледі, жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін 9.00. сағаттан 18.30. сағатқа дейін, үзіліс 12.30 сағаттан 14.00.
сағатқа дейін, телефон 2-20-35;
2) азаматтарды тіркеу кітабы, Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы бойынша әділет басқармасымен, келесі мекенжай бойынша Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 11 беріледі, жұмыс кестесі: 9.00. сағаттан 18.00. сағатқа дейін, үзіліс 13.00 сағаттан 14.00. сағатқа дейін, телефон 2-20-23;
3) меншіктік құқығы негізінде жататын арыз берушіде және оның бірге тұратын жанұя мүшелерінде тұрғын үй жоқтығын растайтын
анықтама, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы бойынша әділет басқармасымен келесі мекен-жай бойынша Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 11 беріледі, жұмыс кестесі: 9.00. сағаттан 18.00. сағатқа дейін, үзіліс 13.00 сағаттан 14.00. сағатқа дейін, телефон 2-20-23;
4) арыз беруші (жанұясы) әлеуметтік қорғалатын азаматтарға жататындарын растайтын әлеуметтік қорғау органының анықтамасы,
Аққайың аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімімен келесі мекен-жай бойынша: Аққайың ауданы, Смирнов селосы, 9 май көшесі беріледі, жұмыс кестесі 9.00. сағаттан 18.30. сағатқа дейін, үзіліс 12.30 сағаттан 14.00. сағатқа дейін, телефон 2-12-65, немесе мемлекеттік қызметкердің, бюджеттік ұйым жұмысшысының, әскери қызметшінің жұмыс орнынан (қызметінен) анықтама;
5) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, қажет жағдайда арыз беруші басқа тұлғаларды жанұя мүшелері деп таныған жергілікті атқарушы органдардың анықатамасын тапсырады,
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен келесі мекен-жай бойынша: Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 16 беріледі, жұмыс кестесі: 9.00. сағаттан 18.30. сағатқа дейін, үзіліс 12.30 сағаттан 14.00. сағатқа дейін, телефон 2-20-35;

6) при  необходимости заявитель предоставляет также справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, представляющую право на дополнительную жилую комнату, которая выдается Аккайынской районной поликлиникой по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Молодежная 6, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон  2-19-03;
13. Формы заявлений выдаются Аккайынским районным отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
14. Заполненные заявления и приложенные к нему документы сдаются специалисту Аккайынского районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16.
15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения, фамилия и инициалы специалиста, принявшего заявление.
16. Заявитель письменно уведомляется Аккайынским районным отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог о результате оказания услуги посредством почтовой связи либо при личном посещении.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано, если будет установлено, что гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем:
1) обмена жилищного помещения;
2) отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на праве собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось;
3) разрушения или порчи жилища по его вине;
4) выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда;
5) вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог по отношению к потребителю государственной услуги осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации об оказываемой услуге, обеспечения сохранности документов, не полученных потребителем в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.

6) қажет жағдайда, арыз беруші денсаулық сақтау мемлекеттік мекемесімен берілген толықша тұрғын үй бөлмесіне құқығы бар жанұяда ауыр нысанды аурумен ауыратын мүше бар екендігі туралы анықтама тапсырады, анықтама Аққайың аудандық емханамен беріледі келесі мекен-жай бойынша: Аққайың ауданы Смирнов селосы Молодежная көшесі 6 беріледі, жұмыс кестесі: 9.00. сағаттан 18.00. сағатқа дейін, үзіліс 13.00 сағаттан 14.00. сағатқа дейін, телефон 2-19-03;
13. Өтініштердің нысаны Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен беріледі.
14. Толтырылған және оған қосымша берілген құжаттар Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің маманына, келесі мекенжай бойынша:
Аққайың ауданы, Сирнов селосы, Труда көшесі 16 тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажет құжаттардың барлығын тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметтің тұтынушысына
қабылдау күні мен орындалу мерзімі, арызды қабылдаған маманның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
16. Арыз беруші тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы
көлігі және автомобиль жолдары бөлімімен  пошталық байланыс арқылы немесе жеке келу арқылы қызмет көрстудің нәтижелері туралы жазбаша ескертледі.
17. Егер де, соңғы бес жыл ішінде азамат өзінің тұрғын үй
жағдайын алдын–ала нашарлатқаны анықталған болса мемлекеттік қызмет
көрсетілмеуі мүмкін:
1) тұрғын үй ғимаратын ауыстыру арқылы;
2) Қазақстан Республикасының қандай елді мекенінде болғанына
тәуелсіз тұруға жарамды тұрғын үйден бас тартқанда;
3) оның кінәсі бойынша тұрғын үйді бұзу немесе бүлдіру арқылы;
4) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді бергеннен кейін
үйге мұқтаж болмаған;
5) басқа тұлғалардың кіруі, жұбайынан, кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз балалары бар, және еңбекке жарамсыз ата-аналар
болған жағдайда.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің әрекеті мемлекеттік қызмет көрсетудің
тұтынушысына сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын
қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттық қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік
көрсеткіштерімен өлшенеді.

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) должностных лиц, оказывающих государственную услугу, и оказывает содействие в подготовке жалобы начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог» по адресу Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16 , телефон: 2-20-35 и начальник отдела организационно-кадровой работы аппарата акима Аккайынского района по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, телефон 2-21-90.
22. Жалоба подается в письменном виде по почте, нарочно либо на адрес электронной почты:
1) начальнику государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог» по адресу Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16 , телефон: 2-20-35;
2) акиму Аккайынского района по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты:akkain-akimat@sko.kz, телефон 2-12-77;
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа на поданную жалобу, является талон о принятии жалобы с указанием времени, даты принятия, срока исполнения, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного органа, оказывающего государственную услугу и его вышестоящего органа:
1) начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон: 22035. График работы: ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходные дни суббота и воскресенье.
2) аким Аккайынского района, по адресу: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50, дни приема: аким района -  четверг с 10-00 до 12-00 часов; заместитель акима района - среда с 15-00 до 17-00 часов, телефон 2-12-77.
25. Списки лиц, состоящих на учете на получение жилища из государственного жилищного фонда, а также списки лиц, получивших жилище из государственного жилищного фонда за последние двадцать четыре месяца предоставляются для ознакомления по требованию лиц, состоящих в этих списках, Аккайынским районным отделом жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16.
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги «Постановка на учет и очередность
граждан нуждающихся в жилье государственного
жилищного фонда»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели
качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның
мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметкерлердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштері жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне)  шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға көмектеседі
«Аққайың аудандық коммуналдық тұрғын үй шаруашылығы, жолаушы көлігі
және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы, келесі мекен-жай бойынша 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов селосы, Труда көшесі 16, телефон 2-20-35 мен Аққайың ауданы әкімі аппараты ұйымдастыру-кадрлар жұмысы бөлімінің бастығы, келесі мекен-жай бойынша: Смирново селосы, Народная көшесі 50, телефон 2-21-90.
22. Шағым жазбаша пошта арқылы, қолма қол немесе электронды пошта мекен-жайына жіберіледі:
1) «Аққайың аудандық коммуналдық тұрғын үй шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығына, мекен-жай бойынша: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы,
Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труда көшесі 16, телефон 2-20-35.
2) Аққайың ауданының әкіміне, мекен-жай бойынша: 150300,
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі № 50, электронды поштаның мекен-жайы: akkain-akjmat@sko.kz, телефон 2-12-77
23. Шағымды қабылдау мен оны қарау мерзімі мен берілген шағымға жауапты алу орны қарастырылатын уақыты, қабылдаған күні мен орындалу мерзімі, шағымды қабылдағанның тегі мен аты жөні көрсетілген талон болып табылады.
6. Байланыс ақпарат
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган басшысының немесе оның жоғарға органының байланыс ақпараты:
1) «Аққайың аудандық коммуналдық тұрғын үй шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы, мекен-жай: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы,Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труда көшесі 16, телефон 2-20-35. Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін. демалыс күндері сенбі,жексенбі.
2) Аққайың ауданының әкімі, мекен-жай: 150000, Солтүстік
Қазақстан облысы, Аққайың ауданы Смирново селосы Народная көшесі, 50, қабылдау күндері: аудан әкімі – бейсенбі, сағат 10.00 нан – 12.00 сағатқа дейін: аудан әкімінің орынбасары – сейсенбі, сағат 15.00 –
сағат 17.00. дейін, телефон 2-12-77.
25. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді алуға кезекте
тұрған тұлғалардың тізімі және соңғы жиырма төрт ай ішінде мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді алған тұлғалардың тізімі осы тізімде тұратын тұлғалардың талабы бойынша Аққайың аудандық
тұрғын үй шаруашылғы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары
бөлімімен таныстырылу үшін мына мекен-жай бойынша: Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труда көшесі 16 беріледі.
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
тіркеу және есепке алу және
кезекке қою» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа және
қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
нормативтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4