Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок о наличии подсобного хозяйства"
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 20 августа 2008 года N 237. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 3 сентября 2008 года N 13-3-82. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии с пунктами 23 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", на основании Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561, пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" и в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок о наличии подсобного хозяйства».
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Кислину Н.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Е.Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
20 августа 2008 года № 237
Стандарт
оказания государственной услуги "Выдача справок о наличии подсобного хозяйства"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок о наличии подсобного хозяйства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 16) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» - «осуществляет статистический похозяйственный учет», Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О государственной статистике».
4. Государственная услуга оказывается государственными органами, указанными в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача справки (письма) о наличии подсобного хозяйства.

"Қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 20 тамыздағы N 237 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 3 қыркүйекте N 13-3-82 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамызда N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 23-тармақтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің Тізімі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» қаулысының 2-тармағы негізінде және мемлекеттік қызмет көрсету сапасын жоғарылату мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Аудан әкімінің құқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (Галиаскарова А.В.) осы қаулының Айыртау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Н. Кислинаға жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Айнабеков
Айыртау ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 20 тамыздағы № 237
қаулысымен бекітілген
«Қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 1-тармағының 16) тармақшасы негізінде көрсетіледі - «статистикалық шаруашылық есебін жүзеге асырады», «Мемлекеттік статистика туралы» 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңы».
4. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік органдары көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама (хат) беру болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам проживающим в сельских населенных пунктах, находящихся на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента получения потребителем талона - 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необхоҒдимых документов - 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки (письма) - 20 минут.
8. 3а оказание государственной услуги оплата не взимается.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в официальных и местных источниках информации и на стендах, расположенных в государственных органах указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
10. График работы: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещения государственных органов, которыми оказывается данная государственная услуга, имеют зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги предоставляется:
1) заявление;
2) копии документов, удостоверяющих личность (удостоверения личности, паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения лица без гражданства, вида на жительство иностранного гражданина, удостоверения оралмана до получения гражданства Республики Казахстан, свидетельства о рождении), засвидетельствованные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан «О нотариате»;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства в данной административно-территориальной единице (копия книги регистрации граждан, справка адресного бюро, справка акима сельского округа);
4) копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
5) копия ветеринарного паспорта.
13. Бланки выдаются в государственных органах указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Заполненные заявления сдаются в государственные органы, указанные в приложении 1 к настоящему стандарту.
15. После сдачи всех документов, необходимых для получения государственной услуги, потребителю выдается талон, в котором указываются фамилия и инициалы специалиста, принявшего заявление, дата заполнения заявления.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағындағы селолық елді мекендерде тұратын жеке тұлғаларға (әрі қарай - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) тұтынушы талон алған сәттен бастап мемлекеттік қызметті корсету мерзімі - 15 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп берілген күту уақыты - 20 минут;
3) анықтаманы (хатты) алу кезінде кезекте тұрудың ең көп уақыты - 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін ақы төленбейді.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат және қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік органдарының арнайы ақпараттық стенділерінде орналасқан.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбі - жұма күндері сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау кезек бойынша, алдын ала жазылусыз және шұғыл қамтамасыз ету бойынша жүргізіледі.
11. Осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін мемлекеттік органдардың ғимараттарында күту залы, құжаттарды толтыру үшін орындар, қажетті құжаттар тізімі мен оларды толтыру үлгілері стенділерімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін ұсынылады:
1) өтініш;
2) жеке куәлігінің (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, шетелдіктің тұру куәлігі, оралманның Қазақстан Республикасының азаматтығын алған уақытқа дейінгі куәлігінің, туу туралы куәлігінің) Қазақстан Республикасының «Нотариат туралы» Заңымен белгіленген куәлендірілген тәртіпте көшірмелері;
3) берілген әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжаты (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, мекен-жайлық бюродан анықтама, селолық округ әкімінің анықтамасы);
4) салық төлеушінің тіркелу нөмірі куәлігінің көшірмесі (СТН);
5) ветеринарлық құжат көшірмесі.
13. Керекті өтініштің бланктері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік органдармен беріледі.
14. Толтырылған өтініштер осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік органдарға тапсырылады.
15. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды толық тапсырғаннан соң өтінішті қабылдаған маманның аты-жөні, қабылдаған мерзімі көрсетілген талон беріледі.

16. О готовности разрешения потребитель уведомляется специалистом государственного органа по телефону или на личном приеме.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредоставление потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) несоответствие представленных документов.
3. Приннипы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности оказания государственной услуги государственными органами ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия (бездействия) специалистов государственных органов подается на имя акимов сельских округов, акима района в письменном виде по почте либо нарочно через приемную аппаратов акимов сельских округов по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту и общий отдел аппарата акима района по адресу: Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон 8(71533) 22648, адрес электронной почты: аіітау-акіта1:@іпаі1.к2.
22. Жалобы принимаются через приемную аппаратов акимов сельских округов по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту и общий отдел аппарата акима района по адресу: Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон 8(71533) 22648, адрес электронной почты: аігІау-акітаІ@таі1.к2.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета заявлений граждан и рассматривается в сроки установленные законодательством.
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственҒного органа, принявшего жалобу.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо при личном посещении.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
6. Контактная информация
24. Адреса специалистов государственных органов, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

16. Рұқсат қағазының дайындығы туралы тұтынушыға мемлекеттік органдардың мамандарымен телефон арқылы немесе өзі жеке барғанда ала алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуы мүмкін:
1) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда;
2) ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметтері адамның конституциялық құқықтары мен заңдарын, қызметтік міндеттерін орындауда заңдылықтарды сақтауға негізделеді және сыпайылық түрде жүзеге асырылады, жеткілікті ақпарат ұсыну, оны сақтауды, қорғауды және таралмауын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік
көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құралған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуде селолық округ әкімі аппараттарының мамандарының әрекетіне (әрекетсіз) шағымдану аудан әкімінің, селолық округ әкімінің атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша селолық округ әкімі аппаратының қабылдау бөлмесіне және аудан әкімі аппаратының жалпы бөліміне мына мекен-жай бойынша тапсырылады: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон 8(71533) 22648, электронды пошта: airtay-akimat@mail.kz.
22. Шағымдар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша селолық округ әкімі аппараттарының қабылдау бөлмесі арқылы немесе аудан әкімі аппаратының жалпы бөлімі арқылы мына мекен-жай бойынша қабылданады: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон 8(71533) 22648, электронды пошта: airtay-akimat@mail.kz.
23. Қабылданған шағым азаматтардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі және заңдылықпен белгіленген уақытында қаралады.
Шағымдарды қарау барысын шағымды қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
Шағымдарды қарау нәтижелері туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы немесе жеке қабылдауда болуымен хабарланады.
Таласты сұрақтар азаматтық соттық іс жүргізу тәртібімен шешіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет ұсынуға жауапты мемлекеттік органдар мамандарының мекен-жайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.

25. Адрес: государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон приемной 8(71533) 21102, адрес электронной почты: аігіау-акітаІ@таі1.к2.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги «Выдача справок о наличии
подсобного хозяйства»
№ №
Название государственного органа
Адрес
государственного
органа
Телефон
1.
Государственное учреждение «Аппарат акима Антоновского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Антоновка
8(71533)26117 8(71533)26332
2.
Государственное учреждение «Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа»
150103, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Арыкбалык
8(71533)41140 8(71533)41141
3.
Государственное учреждение «Аппарат акима Володарского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь, улица М.Янко, дом 19
8(71533)21153 8(71533)21857
4.
Государственное учреждение «Аппарат акима Гусаковского сельского округа»
150105, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Гусаковка
8(71533)48444 8(71533)48217
5.
Государственное учреждение «Аппарат акима Елецкого сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Елецкое
8(71533)29634
6.
Государственное учреждение «Аппарат акима Жетыкольского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Березовая, дом 16
8(71533)21186
7.
Государственное учреждение «Аппарат акима Имантауского сельского округа»
150107, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Имантау
8(71533)45668 8(71533)45543
8.
Государственное учреждение «Аппарат акима Казанского сельского округа»
150108, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Казанка
8(71533)23148
9.
Государственное учреждение «Аппарат акима Камсактинского сельского округа»
150114, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Карасевка
8(71533)25332
10.
Государственное учреждение «Аппарат акима Каратальского сельского округа»
150117, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Каратал
8(71533)29323
11.
Государственное учреждение «Аппарат акима Константиновского сельского округа»
150111, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Константиновка
8(71533)45174
12.
Государственное учреждение «Аппарат акима Лобановского сельского округа»
150115, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Лобаново
8(71533)46244 8(71533)46288
13.
Государственное учреждение «Аппарат акима Нижнебурлукского сельского округа»
150116, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Нижний Бурлук

25. Мекен-жайы: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны (871533)21102, электрондық мекен-жайы: airtay-akimat@mail.kz
«Қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Мемлекеттік орган атауы
Мемлекеттік органның мекен-жайы
Телефоны
1
«Антонов селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Антоновка селосы
8(71533)26117 8(71533)26332
2
«Арықбалық селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150103, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы
Арықбалық селосы
8(71533)41140 8(71533)41141
3
«Володар
селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкол селосы, М.Янко көшесі 19
үй
8(71533)21153 8(71533)21857
4
«Гусаковка
селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150105, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Гусаковка селосы
8(71533)48444 8(71533)48217
5
«Елецкий селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Елецкое селосы
8(71533)29634
6
«Жетікөл селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкол селосы, Ш.Уәлиханов
көшесі, Березовая көшесі, 16 үй
8(71533)21186
7
«Имантау селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150107, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Имантау селосы
8(71533)45668 8(71533)45543
8
«Казанка селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150108, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Казанка селосы
8(71533)23148
9
«Қамсақты селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150114, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Карасевка селосы
8(71533)25332
10
«Қаратал селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150117, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Қаратал селосы
8(71533)29323
11
«Константиновкаселолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150111, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Константиновка селосы
8(71533)45174
12
«Лобанов селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150115, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Лобаново селосы
8(71533)46244 8(71533)46288
13
«Нижнебурлук селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150116, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Нижнебурлук селосы