О предоставлении социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16 сентября 2008 года N 223. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 14 октября 2008 года N 13-6-102. Утратило силу - постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2010 года N 41
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2010 N 41
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», статьями 17, 20 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить социальные выплаты отдельным категориям граждан из средств местного бюджета по коду бюджетной классификации расходов 451-007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».
2.Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу и в годы Великой Отечественной войны;
инвалидам всех категорий;
многодетным матерям, награжденным подвеской «Алтын Алқа», «Куміс Алқа», или получившим ранее звание «Мать-героиня»;
лицам, пострадавшим от политических репрессии, являющихся пенсионерами;
лицам, удостоенным звании «Герой социалистического труда», «Халық Каһарман», пенсионного возраста.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата Есильского района от 21.09.2009 N 230
З. Для назначения социальной помощи указанные категории граждан предоставляют в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района Северо-Казахстанской области» (далее - уполномоченный орган) следующие документы:
1) заявление установленного образца (приложение);
2) заключение врача-терапевта;
3)копии документов, подтверждающих принадлежность к категориям, указанным в пункте 2;
4) справку из районного филиала Государственного центра по выплате пенсий и пособий о подтверждении статуса получателей специального государственного пособия;

Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 16 қыркүйектегі N 223 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 14 қазанда N 13-6-102 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 2 ақпандағы N 41 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық әкімдігінің 2010.02.02 N 41 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17, 20-баптарына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына сәйкес, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлы-курорттық емделуге әлеуметтік төлеу «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» шығыстардың бюджеттік сыныптамасының 451-007 коды бойынша ұсынылсын.
2. Әлеуметтік көмек келесі санаттағы азаматтарға ұсынылады: Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген азаматтарға,
қайталай некеге тұрмаған Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне;
Ұлы Отан соғысы жылдары және тылдағы мінсіз әскери қызметі және қайсарлық еңбегі үшін бұрынғы Социалистік Кеңес Одағының Республикалары орден және медальдарымен марапатталған тұлғаларға;
барлық санаттағы мүгедектерге;
"Алтын Алқа", "Күміс Алқа" алқасымен марапатталған көп балалы аналарға және "Мать-героиня" атағын алдында алғандарға;
зейнет жастағы саяси қуғынның құрбандарына;
"Социалистік еңбек ері", "Халық Қаһарманы" атағына ие болған, зейнеткерлік жастағы азаматтарға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Есіл аудандық әкімдігінің 2009.09.21 N 230 Қаулысымен
3. Әлеуметтік төлемдер алу үшін жоғарыда аталған азаматтар "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (ілгеріде - уәкілеттік орган) келесі құжаттарды ұсынады:
белгіленген нысан бойынша өтініш (қосымша);
дәрігер терапевтің қорытындысы
3) 2-тармақта көрсетілген санатқа жататынын растайтын құжаттар көшірмесі
4) арнайы мемлекеттік жәрдемақыны алатынын растайтын зейнетақы және жәрдемақы төлеу бойынша Мемлекеттік орталықтың аудандық филиалынан анықтама;

5) копию удостоверения личности.
Документы, необходимые для назначения социальных выплат, представляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Работники уполномоченного органа заверяют копии документов, регистрирует заявление с прилагаемыми документами в журнале регистрации.
Уполномоченный орган формирует дело и принимает решение о назначении социальной выплаты либо об отказе в ее назначении.
Уполномоченный орган формирует ведомости на социальные выплаты в 3-х экземплярах и представляет их в банки второго уровня.
Выплата единовременной социальной помощи осуществляется через филиалы банков второго уровня или АО «Казпочта» путем зачисления на личные счета граждан.
Банки второго уровня или АО «Казпочта» на основании договора на оказание платных услуг осуществляют зачисление суммы на открытые лицевые счета получателей.
4. Государственному учреждению «Отдел финансов Есильского района Северо-Казахстанской области» обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом Есильского района по программе 451-007-000.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Есильского района Мукашева М.Т.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Есильского района                     В. Бубенко

5)жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Әлеуметтік төлемді алу үшін қажет құжаттардың түпнұсқасы және көшірмелері салыстырып тексеру үшін бірге ұсынылады, одан соң түпнұсқалары өтініш иесіне қайтарылады.
Уәкілеттік органның жұмысшылары құжат көшірмелерін куәландырады, тіркеу журналында коса берілген құжаттармен өтінішті тіркейді.
Уәкілеттік орган істі түзейді және біржолғы әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындамау туралы шешім кабылдайды.
Әлеуметтік көмек корсету үшін әлеуметтік төлемдер бюджетте қарастырылған қаржы көлемінде әлеуметтік толем алуға құқығы бар тұлғаларға жылына 1 рет, өтінішті тіркеу тәртібі бойынша жүргізіледі.
Уәкілеттік орган әлеуметтік төлемдерге ведомості 3 данада жасайды және екінші деңгейлі банктерге ұсынады.
Біржолғы әлеуметтік көмекті төлеу Қазақстан Республикасы Халық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейлі банк филиалдары және Қазақстан Республикасы Агенттігінің қаржы нарығын және қаржы мекемелерін басқару және қадағалау бойынша лицензиясы бар "Қазпошта" АҚ арқылы, азаматтардың жеке шоттарына салу жолымен жүзеге асырылады.
Екінші деңгейлі банктер немесе "Қазпошта" АҚ шарттар негізінде алушылардың жеке шоттарын ашу үшін ақылы қызмет көрсетеді.
4."Есіл ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі 451-007-000 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша Есіл ауданының бюджетімен бекітілген ақша бөлу көлемінде әлеуметтік көмекті қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5.Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Есіл ауданының әкімі                                В. Бубенко