О районном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2008 года N 13/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 29 января 2009 года N 13-7-101. Утратило силу (письмо маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 3 апреля 2013 года N 03-31/43)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2013 N 03-31/43)
В соответствии со статьями 75240 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148-II, решением областного маслихата от 18 декабря 2008 года № 13/2, сессия районного маслихата РЕШИЛА:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1    в следующих объемах:
1) доходы - 1637884 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям – 167179 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2563 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала 2100 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1326705 тысяч тенге;
2) затраты - 1661216 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района от 27.04.2009 N 16/1; от 31.07.2009 N 18/2; от 26.10.2009 N 19/1; от 26.11.2009 N 20/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога в размере 100% зачисляемых в местный бюджет;
налога на имущество физических лиц, индивидуальных предпринимателей и юридических лиц;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата района;
прочих неналоговых поступлений, в местный бюджет.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 13/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 29 қаңтарда N 13-7-101 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 3 сәуірдегі N 03-31/43 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2013 N 03-31/43 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексінің 75240-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңының 6-бабына, 2008 жылғы 18 желтоқсандағы облыстық мәслихаттың № 13/2 шешіміне сәйкес аудандық мәслихат сессиясы ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1637884 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 167179 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер бойынша - 2563 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша - 2100 мың теңге; трансферттерден түсімдер бойынша - 1326705 мың теңге;
2) шығындар - 1661216 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 16/1; 2009.07.31 N 18/2; 2009.10.26 N 19/1; 2009.11.26 N 20/1 Шешімдерімен
2. 2009 жылға арналған аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
жергілікті бюджетке түсетін 100% көлеміндегі әлеуметтік  салығынан;
жергілікті бюджетке енгізілетін 50% көлеміндегі жеке табыс   салығынан;
жеке тұлға, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалардың мүлкіне салықтан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
жеке және заңды тұлғалардың көлік құралдарына салықтан;
республикалық бюджетке түсетін акциздерден басқа акциздерден;
жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
республикалық бюджетке түсетін алымдардан басқа кәсіпқойлық   және кәсіби қызмет жүргізгені үшін алымнан;
республикалық бюджетке түсетін консулдық алым мен мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баждан.
3. Аудандық бюджет кірістері салыққа жатпайтын мына түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншікте тұрған мүлікті жалға алудан түсімдерден;
жергілікті бюджетке түсетін өзге салықтан тыс түсімдерден.
4. Аудандық бюджет түсімдері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телімдерінен басқа жер телімдерін сатудан түсімдерден.

4.1. Выделить за счет свободных остатков средств районного бюджета сложивщихся на начало года, на расходы районного бюджета 23332 тысяч тенге согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 4 дополнен пунктом 4.1 решением маслихата Жамбылского района от 27.04.2009 N 16/1
4.2. Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые трансферты и оптимизацию расходов 125097 тысяч тенге на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров (дорожная карта), согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 4 дополнен пунктом 4.2 решением маслихата Жамбылского района от 27.04.2009 N 16/1
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы, согласно приложению 2.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 2675 тысяч тенге.
7. Установить в расходах бюджета района на 2009 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
8. Сохранить повышение на 25 процентов должностных окладов (тарифных ставок) специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности и не являющихся государственными служащими, по сравнению  со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Обеспечить в 2009 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме.
10. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
11. Утвердить бюджетную программу социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2009 год согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетную программу «Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида» согласно приложению 5.
13. Предусмотреть на 2009 год в бюджете района бюджетные программы сельских округов, согласно приложению 6.
14. Утвердить бюджетную программу «Школы, гимназии, лицеи, профильные школы начального, основного среднего и общего среднего образования, школы-детские сады» согласно приложению 7.

4.1. Жыл басына жинақталған аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттің шығындарына 8-қосымшаға сәйкес 11908 мың теңге бөлінсін.
Ескерту. 4-тармақ 4.1-тармақпен толықтырылды - Жамбыл ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 16/1 Шешімімен
4.2. 9 қосымшаға сәйкес «Жол картасы» жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау аймақтық стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуға 2009 жылға арналған бюджетте мақсатты трансферттер және шығындарды оңтайландыруға 125097 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармақ 4.2-тармақпен толықтырылды - Жамбыл ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 16/1 Шешімімен
5. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму  бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламаларға бөлінуімен 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған резерві 2675 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында ауылды жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет мамандарына қатты отын алуға әлеуметтік көмек көрсету үшін төлемдер белгіленсін.
8. Ауылды жерлерде жұмыс істейтін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) осы қызмет түрлерімен қалалы жерлерде айналысатын мамандар ставкаларымен салыстырғанда 25 процентке ұлғайту сақталсын.
9. 2009 жылы мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорын қызметкерлерінің жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
10. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестерге жатпайтыны 3-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж болған жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмектің 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламасы 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. «Мүгедектерді жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мұқтаж болған мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ым-қимыл мамандарының қызметтерін ұсыну, жеке көмекшілер беру» бюджеттік бағдарламасы 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары 6-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
14. «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мектептері, гимназиялары, профилдік мектептері, мектеп-балабақшалар» бюджеттік бағдарламасы 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

15. Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые трансферты  из областного бюджета в следующих размерах:
1) на инвестиционные программы развития всего 39393 тысячи тенге, в том числе:
- на строительство инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство жилых домов – 26836 тысяч тенге;
- на строительство локального водоснабжения – 12557 тысяч тенге.
2) на оснащение школ учебными пособиями по изучению ПДД и информатизацию системы образования – 3256 тысяч тенге, в том числе:
- на пособия по изучению ПДД – 391 тысячи тенге;
- на информатизацию системы образования – 4241 тысячи тенге.
3) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов 2865 тысяч тенге;
4) на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 25 тысяч тенге.
16. Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на реализацию инвестиционных проектов всего 51084 тысячи тенге, в том числе:
на развитие системы водоснабжения – 51084 тысячи тенге;
2) на  содержание вновь вводимых объектов образования – 8790 тысяч тенге;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 14148 тысяч тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8182 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 5966 тысяч тенге;
4) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы – 33822 тысячи тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16387 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 11082 тысячи тенге;
на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования
– 6353 тысячи тенге;
5) на  реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 6951 тысячи тенге.
17. Настоящее решение вводится  в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата        Г. Кусаинов                                Б. Мусабаев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2008 года № 13/2
Бюджет Жамбылского района на 2009 год

15. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мына көлемдерде ескерілсін:
1) дамудың инвестициялық жобаларына барлығы 39393 мың теңге, соның ішінде:
- инженерлік-коммуникациялық желістерді құруға және тұрғын   үйлерді жайластыруға – 26836 мың теңге;
- жергілікті сумен жабдықтау құруға – 12557 мың теңге.
2) ЖЖЕ оқу бойынша мектептерді оқу құралдарымен жарақтандыру және білім беру жүйесін ақпараттандыруға – 3256 мың теңге, соның ішінде:
- ЖЖЕ оқу бойынша құралдарға – 391 мың теңге;
- білім беру жүйесін ақпараттандыруға – 4241 мың теңге;
3) елді мекендерді жер-шаруашылық жайғастыруға 2865 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен ардагерлеріне тіс протездеуге 25 мың теңге.
16. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мына көлемдерде ескерілсін:
1) инвестициялық жобаларды іске асыруға барлығы 51084 мың теңге, соның ішінде:
сумен жабдықтау жүйені дамытуға – 51084 мың теңге;
2) жаңадан енгізілетін білім беру нысандарын ұстауға – 8790 мың теңге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге күн көріс минимумы көлемінің өсуіне байланысты – 14148 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 8182 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге – 5966 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік білім беруді дамыту бағддарламасын іске асыруға – 33822 мың теңге, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабитеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 16387 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 11082 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік жүйесінде интерактивтік оқу жүйесін енгізуге – 6353 мың теңге;
5) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 6951 мың теңге.
17.Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың       ХIII сессиясының төрағасы                  хатшысы
Ғ. Құсайнов                                Б. Мұсабаев
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
аудандық мәслихат сессиясының
№ 13/2 шешіміне № 1-қосымша
Жамбыл ауданының 2009 жылға арналған бюджеті

006
Развитие системы водоснабжения
17 779
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49 862
467
Отдел строительства района (города областного значения)
49 862
012
Развитие системы водоснабжения
49 862
Приложение 3
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2008 года № 13/2
Перечень
местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2008 года № 13/2
программа 451007000 – Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата Жамбылского района от 27.04.2009 N 16/1; 31.07.2009 N 18/2; от 26.10.2009 N 19/1
Виды выплат
сумма
тыс.тенге
Оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (на услуги бань и парикмахерских)

006
Сумен жабдықтау жүйені дамыту
17779
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары.
49862
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
49862
012
Сумен жабдықтау жүйені дамыту
49862
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
аудандық мәслихат сессиясының № 13/2 шешіміне
№ 3-қосымша
2009 жылға арналған бюджетті атқару барысында секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар ТІЗБЕСІ
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
аудандық мәслихат сессиясының № 13/2 шешіміне
№ 4-қосымша
451 007 000 - "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 16/1; 2009.07.31 N 18/2; 2009.10.26 N 19/1 Шешімдерімен
Төлем түрлері
Сомасы
(мың теңге)
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына әлеуметтік көмек көрсету (монша және шаштараз қызметтеріне)

287
Социальная помощь на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан
1458
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (зубопротезирование)
421
Социальная помощь для обеспечения дополнительного питания граждан больным активным туберкулезом
288
Социальная помощь участникам Великой Отечественной войны (коммунальные)
3182
Итого:
5636
Приложение 5
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2008 года № 13/2
Распределение сумм

287
Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделулеріне әлеуметтік көмек
1458
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына әлеуметтік көмек көрсету (тіс протездеу)
421
Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамағаммен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек
288
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына әлеуметтік көмек
3182
Қорытынды:
5636
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
аудандық мәслихат сессиясының № 13/2 шешіміне
№ 5-қосымша

по программе 451 017 015 "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида"
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Жамбылского района от 31.07.2009 N 18/2; 31.07.2009 N 18/2
Сумма расходов
В том числе
Обязательные гигиенические средства
Предоставление услуг индивидуальными помощниками
Предоставление услуг специалистами жестового языка
1516
953
335

451 017 015 "Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша сомаларды бөлісу
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл ауданы мәслихатының 2009.07.31 N 18/2 Шешімімен
Шығындар сомасы
Соның ішінде
Міндетті гигиеналық құралдар
Жеке көмекшілердің
қызметтерін
көрсету
Ымдау тілі мамандарының
қызметтерін
көрсету
1516
953
335

7 961
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
7 961
12
Транспорт и коммуникации
50 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
50 000

7 961
019
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында кенттердегі, ауылдардағы/селолардағы, ауылдық/селолық округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
7 961
12
Көлік және коммуникация
50 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
008
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында қала көшелері мен елді мекендердегі аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеу және күтіп ұстау
50 000