О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года N 3/14-IV "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата N 4/53-IV от 29 января 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 января 2008 года за N 1973. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 2 ноября 2009 года N 802-1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 02.11.2009 N 802-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года N 3/14-IV "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1968, опубликовано 26 декабря 2007 года в газете "Южный Казахстан") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 131 290 666 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 15 912 327 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 257 427 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 115 120 912 тысяч тенге;
2) затраты - 130 499 904 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 790 762 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 6 929 426 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 699 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 8 628 426 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 193 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - 6 527 188 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 6 527 188 тысяч тенге.
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 687 515 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
9 003 тысяч тенге;
Казыгуртского района
75 тысяч тенге;
Мактааральского района
19 260 тысяч тенге;
Ордабасинского района
2 377 тысяч тенге;
Отырарского района
10 тысяч тенге;
Сарыагашского района
7 245 тысяч тенге;
Сузакского района
1 тысяч тенге;
Толебийского района
11 тысяч тенге;
Тюлькубасского района
3 562 тысяч тенге;
Шардаринского района
656 тысяч тенге;
города Кентау
2 тысяч тенге;
города Туркестан
2 тысяч тенге;
города Шымкент
645 311 тысяч тенге;

"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 3/14-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 4/53-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылы 29 қаңтарда N 1973 тіркелді. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 2 қарашадағы N 802-1 хатымен
Ескерту. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.11.02 N 802-1 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексі және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 3/14-IV шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1968-нөмірмен тіркелген, 2007 жылғы 27 желтоқсанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 131 290 666 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 15 912 327 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 257 427 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi - 115 120 912 мың теңге;
2) шығындар - 130 499 904 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 790 762 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - - 6 929 426 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер - 1 699 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8 628 426 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 193 000 мың теңге:
6) бюджет профициті - 6 527 188 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 6 527 188 мың теңге.
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
3-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 687 515 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек  ауданынан
9 003
мың теңге;
Қазығұрт ауданынан
75
мың теңге;
Мақтарал ауданынан
19 260
мың теңге;
Ордабасы ауданынан
2 377
мың теңге;
Отырар ауданынан
10
мың теңге;
Сарыағаш ауданынан
7 245
мың теңге;
Созақ ауданынан
1
мың теңге;
Төлеби ауданынан
11
мың теңге;
Түлкібас ауданынан
3 562
мың теңге;
Шардара ауданынан
656
мың теңге;
Кентау қаласынан
2
мың теңге;
Түркістан қаласынан
2
мың теңге;
Шымкент қаласынан
645 311
мың теңге;

дополнить пунктом 3-2 следующего содержания:
3-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год, начисление пени районам (городам областного значения) за несвоевременный возврат кредитов в 2007 году на строительство жилья, выделенных из республиканского бюджета в 2005 году в общей сумме 55 290 тысяч тенге.;
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
505 064 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
765 382 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
662 000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
736 475 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
787 312 тысяч тенге - на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования;
5 693 459 тысяч тенге - текущие трансферты из областного бюджета, в том числе по:
департаменту координации занятости и социальных программ области - 36 702 тысяч тенге;
департаменту пассажирского транспорта и автомобильных дорог области - 5 656 757 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области."
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
6. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
164 668 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
21 395 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
5 273 476 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
400 000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы;
1 918 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы;
2 640 660 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;

мынадай мазмұндағы 3-2-тармақпен толықтырылсын:
3-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандарға (облыстық маңызы бар қалаларға) республикалық бюджеттен 2005 жылы тұрғын үй құрылысына берілген кредиттерді 2007 жылы уақтылы қайтарылмауына байланысты жалпы сомасы 55 290 мың теңге өсімпұл есептеу қарастырылсын.
5-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 505 064 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 765 382 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға - 662 000 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 736 475 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге - 787 312 мың теңге;
облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер - 5 693 459 мың теңге, оның ішінде:
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті бойынша - 36 702 мың теңге;
облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті бойынша - 5 656 757 мың теңге;
Бұл сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
6. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 164 668 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 21 395 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 5 273 476 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 400 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 918 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 2 640 660 мың теңге;

235 625 тысяч тенге - на развитие объектов охраны окружающей среды;
107 602 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
729 410 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
375 451 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год 699 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
7. Утвердить резерв акимата области на 2008 год в сумме
2 048 181 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного
маслихата
Приложение
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 29 января 2008 года N 4/53-IV
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2007 года N 3/14-IV
Областной бюджет на 2008 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. ДОХОДЫ

қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамытуға - 235 625 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 107 602 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 729 410 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 375 451 мың теңге;
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
6-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және сатып алуға нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша кредит беруге 699 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
7. Облыс әкімдігінің 2008 жылға арналған резервi 2 048 181 мың теңге сомасында бекітілсін.;
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2008 жылғы
29 қаңтардағы N 4/53-IV
шешіміне қосымша
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2007 жылғы
13 желтоқсандағы N 3/14-IV
шешіміне 1-қосымша
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
1. КІРІСТЕР