Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 18 февраля 2008 года N 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области от 17 марта 2008 года за N 1974. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 8 декабря 2009 года N 384
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 08.12.2009 N 384.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и в целях реализации постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги - "Выдача справок о смерти".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Дуйсенову Т.Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области
Утвержден постановлением акимата
Южно-Казахстанской области от
18 февраля 2008 года N 49
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок о смерти
1. Общие положения.
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок о смерти. Выдача справок о смерти является констатацией факта смерти.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "Об охране здоровья граждан" и пункта 124 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561.
4. Государственная услуга оказывается медицинскими организациями.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справок о смерти.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов - один день;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов и получении документов, как результата оказания государственной услуги не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - 10 минут.

Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 18 ақпандағы N 49 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 17 наурызда N 1974 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 желтоқсандағы N 384 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.12.08 N 384 Қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 , "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулыларына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қайтыс болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Б. Дүйсеноваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2008 жылғы
18 ақпандағы N 49
қаулысымен бекітілді
"Қайтыс болуы туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қайтыс болуы туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді. Қайтыс болуы туралы анықтама беру қайтыс болған фактіні көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлерінің Реестрінің 124-тармағының негізінде іске асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті медицина ұйымдары көрсетеді.
5. Тұтынушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі (қорытындысы) қайтыс болуы туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) қажетті құжаттарды тапсырғаннан бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - бір күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжатты алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минут;
3) құжаттарды алуда кезек күтуге барынша берілетін уақыт, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ретінде-10 минут.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещается на информационных стендах каждой государственной медицинской организации, оказывающей данную услугу.
10. График работы: ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв: с 13.00 часов до 14.00 часов, выходной день: воскресенье. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрена.
11. В специализированных кабинетах медицинских организации для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия:
стол, стул, стенд с перечнем необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги.
12. Для выдачи справок о смерти представляются:
документ, удостоверяющий личность умершего.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков и форм заявлений не предусмотрено.
14. Заявление и другие документы для получения данной государственной услуги необходимо сдать в медицинские организации.
15. Заявитель после сдачи необходимых документов получает талон, в котором содержится дата получения потребителем данной государственной услуги.
16. Выдача справок о смерти производится при личном посещении получателя государственной услуги.
17. Основаниями для приостановления оказания или отказа в предоставлении государственной услуги является:
непредставление необходимых документов.
3. Принципы работы.
18. Принципы работы, которыми руководствуются медицинские организации по отношению к потребителю услуги:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы.
19. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа медицинских организаций, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования.
21. При необходимости обжалования действия (бездействия) уполномоченных лиц, потребитель может обратиться к руководителю медицинской организации. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в уполномоченный орган медицинской организации - департамент здравоохранения Южно-Казахстанской области, по адресу: г. Шымкент, проспект Республики, 12-А. Порядок обжалования
разъясняется заместителем директора департамента здравоохранения Южно-Казахстанской области, кабинет: 604, телефон: 56-53-25.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қызметті көрсететін мемлекеттік медицина ұйымдарының хабарландыру тақталарында орналастырылады.
10. Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күні: жексенбі.
11. Медицина ұйымдарының мамандандырылған кабинеттерінде осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін төмендегідей жағдайлар жасалған: үстел, орындық, қажетті құжаттардың тізбесі көрсетілген тақта.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі.
12. Қайтыс болуы туралы анықтама беру үшін, келушілер мына құжатты ұсынады:
өлген адамның жеке басын куәландыратын құжат.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді және өтініштер нысандарын толтыру қарастырылмаған.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті және басқа да құжаттарды медицина ұйымдарына тапсыру қажет.
15. Өтініш иесі қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушының осы мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон алады.
16. Қайтыс болуы туралы анықтама мемлекеттік қызметті алушының өзінің қатысуымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату немесе көрсетуден бас тартудың негіздері:
қажетті құжаттардың тапсырылмауы.
3. Жұмыстың принциптері.
18. Медицина ұйымдарының қызмет көрсетудегі тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс принциптері:
1) әдептілік;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) тұтынушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Медицина ұйымдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы маңызын жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажет болғанда тұтынушы медицина ұйымының басшысына жүгіне алады. Егер тұтынушы қолданылған шараға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары тұратын мекеменің қарауын талап етсе тұтынушы шағымды медициналық ұйымның уәкілетті органы - Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаментіне жолдай алады: Шымкент қ., Республика даңғылы 12-А. Шағымдану тәртібін Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау департаменті директорының орынбасары түсіндіреді, кабинет:604, сымтетік: 56-53-25.

22. Жалобы подаются в письменном виде по почте либо нарочно на имя директора департамента здравоохранения Южно-Казахстанской области в канцелярию департамента здравоохранения Южно-Казахстанской области по адресу г. Шымкент, проспект Республики, 12 А, кабинет: 605.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, в котором указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону отдела работы с медицинскими кадрами департамента здравоохранения Южно-Казахстанской области, по телефону: 56-01-68.
6. Контактная информация.
24. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы медицинских организаций.
Контактные данные вышестоящей организации - департамента здравоохранения Южно-Казахстанской области 160050, город Шымкент, проспект Республики 12-А.

22. Шағымдар жазбаша пошта арқылы жіберіледі немесе Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаментінің кеңсесіне Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау департаменті директорының атына беріледі, Шымкент қ. Республика даңғылы 12-А, кабинет:605.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілетін талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау департаментінің медицина кадрларымен жұмыс жүргізу бөлімінен 56-01-68 сымтетік арқылы білуге болады.
6 Байланыс ақпараты.
24. Тұтынушыларды қабылдау медицина ұйымдарының белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес іске асырылады.
Жоғары тұратын орган - Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау департаментінің байланыс деректері 160050, Шымкент қаласы, Республика даңғылы 12-А.