Об организации приема, обустройства оралманов, включенных в квоту иммиграции по Восточно-Казахстанской области на 2008 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 апреля 2008 года № 531. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 5 мая 2008 года за № 2481. Утратило силу в связи с истечением срока, на который было принято постановление (письмо департамента юстиции ВКО от 24 марта 2009 года № 06-13-2652)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока, на который было принято постановление (письмо департамента юстиции ВКО от 24.03.2009 № 06-13-2652).
В соответствии со статьей 29-3 Закона Республики Казахстан "О миграции населения", во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2007 года N 506 "О квоте иммиграции оралманов на 2008 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года N 137 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2008 год", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять на территорию Восточно-Казахстанской области 1100 семей оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов в 2008 году.
2. Утвердить прилагаемый план мероприятий по приему, обустройству оралманов, включенных в квоту иммиграции по Восточно-Казахстанской области на 2008 год (далее - План).
3. Акимам городов и районов области, департаменту внутренней политики, департаменту координации занятости и социальных программ, департаменту здравоохранения, департаменту образования, управлению земельных отношений, управлению культуры принять все необходимые меры для осуществления Плана и ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию о ходе его реализации в управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области.
4. Рекомендовать департаменту внутренних дел (по согласованию), департаменту Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (по согласованию), управлению Комитета по миграции (по согласованию), управлению статистики (по согласованию) принять все необходимые меры для осуществления Плана и ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию о ходе его реализации в управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области.
5. Отменить постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Об утверждении плана мероприятий по приему, обустройству и выплате квоты иммиграции оралманов по Восточно-Казахстанской области" от 19 марта 2008 года N 496.

Шығыс Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға арналған көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігінің 2008 жылғы 10 сәуірдегі № 531 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 05 мамырда № 2481 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды ( ШҚО әділет департаментінің 2009 жылғы 24 наурыздағы № 06-13-2652 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды ( ШҚО әділет департаментінің 24.03.2009 № 06-13-2652 хаты).
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-3-бабына сәйкес, "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 30 желтоқсандағы N 506 Жарлығын және "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 137 қаулысын орындау үшін Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы аумағына 2008 жылы оралмандардың көшіп келу квотасына енгізілген 1100 оралмандар отбасы қабылдансын.
2. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға арналған көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдау, жайластыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі-Жоспар) бекітілсін.
3. Облыстың қалалары мен аудандарының әкімдері, ішкі саясат департаменті, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті, денсаулық сақтау департаменті, білім департаменті, жер қатынастары басқармасы, мәдениет басқармасы Жоспарды жүзеге асыру үшін қажетті барлық шараларды қабылдасын және тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасына оның іске асырылу барысы жөніндегі ақпаратты ұсынып отырсын.
4. Ішкі істер департаментіне (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің департаментіне (келісім бойынша), Көші-қон жөніндегі комитеттің басқармасына (келісім бойынша), статистика басқармасына (келісім бойынша) Жоспарды жүзеге асыру үшін қажетті барлық шараларды қабылдау және тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасына оның іске асырылу барысы жөніндегі ақпаратты тапсырып отыру ұсынылсын.
5. "Шығыс Қазақстан облысы бойынша оралмандарды қабылдау, жайластыру және көшіп келу квотасын төлеу бойынша іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 19 наурыздағы N 496 қаулысының күші жойылсын.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Таженова А.Е.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким области Ж.КАРИБЖАНОВ
Согласовано:
Начальник департамента внутренних дел
Восточно-Казахстанской области А. Джалмуханбетов
Начальник управления Комитета по миграции
по Восточно-Казахстанской области Д. Селиханов
Начальник департамента Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан по Восточно-Казахстанской области Б. Кизатов
Заместитель начальника управления
статистики Восточно-Казахстанской области Е.Бекишев
УТВЕРЖДЕН постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 10 апреля 2008 года № 531
План мероприятий по приему, обустройству оралманов, включенных в квоту иммиграции по Восточно-Казахстанской области на 2008 год
N п/п
Содержание мероприятия
Ответственные
Сроки исполнения
1.
Прием, регистрация, размещение и учет оралманов
управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
постоянно
2.
Расселение оралманов, исходя из интересов демографического и социального экономического развития региона
управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
постоянно
3.
Проведение заседаний круглого стола в районах и городах области с оралманами:
управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
по отдельному графику
3.1.
по решению на местах наиболее актуальных вопросов по улучшению условий адаптации оралманов;
3.2.
по разъяснению нормативно-правовых актов.
4.
Прием, обустройство и создание для оралманов приемлемых социально-бытовых условий.
акимы городов и районов
постоянно
5.
Проведение в городах и районах дня оралманов "Қазақстан-атажұртым аңсаған" в рамках программы по патриотическому воспитанию.
акимы городов и районов, управление культуры, управление Комитета по миграции по Восточно- Казахстанской области (по согласованию)
по отдельному графику
6.
Оказание содействия в получении микрокредитов оралманами, получившими гражданство Республики Казахстан, из республиканского бюджета для организации собственного дела, для возрождения национальных ремесел и создания крестьянских хозяйств.
акимы городов и районов
постоянно
7.
Принятие мер по трудоустройству оралманов в соответствии с их квалификациями и специальностями.
акимы городов и районов, департамент координации занятости и социальных программ области
постоянно
8.
Выделение в установленном законодательством порядке земельных участков для строительства жилья и ведения хозяйства оралманам.
акимы городов и районов, управление земельных отношений области
постоянно
9.
Обеспечение приема и обустройство оралманов в Шемонаихинский, Бескарагайский и Бородулихинский районы в связи с наличием в этих районах плодородных земель, недорогого жилья и школ.
акимы Шемонаихинского, Бескарагайского, Бородулихинского районов
по мере прибытия оралманов
10.
Решение вопросов социального обеспечения оралманов (пенсий, пособий), прибывших на постоянное место жительства в область, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
департамент координации занятости и социальных программ области, департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (по согласованию)
постоянно
11.
Оформление необходимых документов оралманам, изъявившим желание принять гражданство Республики Казахстан, в соответствии с действующим законодательством.
департамент внутренних дел Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
постоянно
12.
Обеспечение полным охватом детей оралманов обучением в общеобразовательных школах.
акимы городов и районов, департамент образования области
постоянно
13.
Создание на базе общеобразовательных школ бесплатных курсов для оралманов по изучению казахского алфавита (кириллица).
акимы городов и районов, департамент образования области
постоянно
14.
Обеспечение прибывших оралманов гарантированным объемом бесплатной медицинской помощи.
департамент здравоохранения области
постоянно
15.
Рассмотреть вопрос выделения в бюджетах городов и районов средств по приему и обустройству оралманов, прибывших вне квоты.
акимы городов и районов
постоянно
16.
Подготовка и проведение областного дня оралманов "Қазақстан- атажұртым аңсаған" в рамках программы по патриотическому воспитанию.
департамент внутренней политики, управление культуры, управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
май 2008 года
17.
Анализ миграционных процессов в области.
управление статистики (по согласованию), управление Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области (по согласованию)
ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным
Начальник управления Комитета по миграции
по Восточно-Казахстанской области Д.Селиханов

6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары А.Е.Тәженовке жүктелсін.
7. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж.КӘРІБЖАНОВ
Келісілді:
Шығыс Қазақстан облысы
ішкі істер департаментінің
бастығы А.Жалмұханбетов
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
көші-қон комитеті басқармасының
бастығы Д.Селиханов
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Шығыс Қазақстан
облысы бойынша департаментінің
бастығы Б.Қизатов
Шығыс Қазақстан облысы статистика
басқармасы бастығының орынбасары Е.Бекішев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2008 жылғы
10 сәуірдегі N 531
қаулысымен БЕКІТІЛДІ
Шығыс Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға арналған көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдау, жайластыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/б N
Іс-шараның мазмұны
Жауаптылар
Орындау мерзімдері
1.
Оралмандарды қабылдау, тіркеу, орналастыру және есепке алу
Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
үнемі
2.
Өңірдің демографиялық және әлеуметтік экономикалық дамуының мүдделеріне қарай отырып оралмандарды таратып орналастыру
Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
үнемі
3.
Облыстың аудандарында және қалаларында оралмандармен дөңгелек үстел отырыстарын өткізу:
Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
жеке кесте бойынша
3.1
жергілікті жерлерде оралмандардың бейімделу жағдайларын жақсарту жөніндегі анағұрлым көкейтесті мәселелерді шешу бойынша;
3.2
нормативтік-құқықтық актілерді түсіндіру бойынша
4.
Оралмандарды қабылдау, жайластыру және оларға қолдан келген әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларды жасау
қалалар және аудандар әкімдері
үнемі
5.
Қалаларда және аудандарда патриоттық тәрбиелеу жөніндегі бағдарлама шеңберінде "Қазақстан- атажұртым аңсаған" оралмандар күнін өткізу
қалалар және аудандар әкімдері, мәдениет басқармасы, Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
жеке кесте бойынша
6.
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған оралмандарға өз ісін ұйымдастыру үшін, ұлттық қолөнерлерді жаңғырту және шаруа қожалықтарын құру үшін республикалық бюджеттен микрокредиттер алуға жәрдемдесу
қалалар және аудандар әкімдері
үнемі
7.
Оралмандарды олардың біліктіліктері мен мамандықтарына сәйкес жұмысқа орналастыру жөніндегі шараларды қабылдау
қалалар және аудандар әкімдері, облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламаларды үйлестіру департаменті
үнемі
8.
Оралмандарға тұрғын үй салу және шаруашылық жүргізу үшін заңнамада белгіленген тәртіппен жер учаскелерін бөлу
қалалар және аудандар әкімдері, облыстың жер қатынастары басқармасы
үнемі
9.
Шемонаиха, Бесқарағай және Бородулиха аудандарына осы аудандарда құнарлы жерлердің, қымбат емес тұрғын үйдің және мектептердің болуына байланысты оралмандарды қабылдауды және жайластыруды қамтамасыз ету
Шемонаиха, Бесқарағай, Бородулиха аудандарының әкімдері
оралмандардың келуіне қарай
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облысқа тұрақты тұрғылықты жерге келген оралмандарды әлеуметтік қамтамасыз ету (зейнетақылар, жәрдемақылар) мәселелерін шешу
облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламаларды үйлестіру
департаменті, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің департаменті (келісім бойынша)
үнемі
11.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға ықылас білдірген оралмандарға қажетті құжаттарды ресімдеу
Шығыс Қазақстан облысы ішкі істер департаменті (келісім бойынша)
үнемі
12.
Жалпы білім беру мектептерінде оралмандар балаларының оқумен толық қамтылуын қамтамасыз ету
қалалар және аудандар әкімдері, облыстың білім департаменті
үнемі
13.
Қазақ әліпбиін (кириллица) үйрену бойынша жалпы білім беретін мектептер базасында оралмандар үшін тегін курстар құру
қалалар және аудандар әкімдері, облыстың білім департаменті
үнемі
14.
Келген оралмандарды тегін медициналық көмектің кепілді көлемімен қамтамасыз ету
облыстың денсаулық сақтау департаменті
үнемі
15.
Квотадан тыс келген оралмандарды қабылдау және жайластыру бойынша қалалар және аудандар бюджеттерінде қаражаттар бөлу мәселесін қарастыру
қалалар және аудандар әкімдері
үнемі
16.
Патриоттық тәрбиелеу жөніндегі бағдарлама шеңберінде "Қазақстан- атажұртым аңсаған" облыстық оралмандар күнін дайындау және өткізу
ішкі саясат департаменті, мәдениет басқармасы, Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
2008 жылғы мамыр
17.
Облыстағы көші-қон процестеріне талдау жасау
статистика басқармасы, (келісім бойынша), Шығыс Қазақстан облысы бойынша көші-қон комитетінің басқармасы (келісім бойынша)
тоқсан сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
көші-қон комитеті басқармасының
бастығы Д.Селиханов