О городском бюджете на 2009 год
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2008 года N 13-5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 6 января 2009 года N 7-1-122. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12 марта 2010 года N 27-6
Сноска. Утратило силу - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.03.2010 N 27-6.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан,    Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением областного маслихата от 11 декабря 2008 года N 10-3 "Об областном бюджете на 2009 год" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 16 805 931 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 729 138 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 481 800 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 481 500 тысяч  тенге;
поступлениям трансфертов – 8 113 493 тысяч тенге;
2) затраты – 15 387 805 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 718 400 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 718 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -300 274 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 274 тысяч тенге:
поступления займов – 350 506 тысяч тенге;
погашение займов – -1 245 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 194 768 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции Решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.11.2009 N 23-2.
2. Поступления в городской бюджет на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 200-2011 годы", решением областного маслихата от 11 декабря 2008 года N 10-3 "Об областном бюджете на 2009 год" и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы".
4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2009 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере - 56,5 %;

2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 13-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 6 қаңтарда N 7-1-122 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2010 жылғы 12 наурыздағы N 27-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2010.03.12 N 27-6 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасы, облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 805 931 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 729 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 481 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 481 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 113 493 мың теңге;
2) шығындар – 15 387 805 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу -0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 718 400 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 1 718 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -300 274 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 300 274 мың теңге:
қарыздар түсімі – 350 506 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -1 245 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 194 768 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.11.30 N 23-2 Шешімімен.
2. 2009 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптасады.
3. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы басшылыққа алынсын.
4. 2009 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластарымен есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 56,5 %;

2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере - 56,5 %.
5. Установить, что на 2009 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Уральска на 2009 год в размере 111 804 тысячи тенге.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом и Правительством Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому в сумме 11 732 тысячи тенге, на изготовление проектно-сметной документации водоснабжения с.Ветелки в сумме 3 000 тысяч тенге, на строительство жилого дома для малосемейных в сумме 80 000 тысяч тенге, на капитальный ремонт СОШ N 3 – 46 110 тысяч тенге, на капитальный ремонт СОШ N 20 – 79 855 тысяч тенге, на капитальный ремонт СОШ N 6 – 65 000 тысяч тенге, на капитальный ремонт детского сада N 3 – 58 576 тысяч тенге, на завершение капитального ремонта школы N 41 – 24 332 тысяч тенге, на осуществление льготного проезда на общественном транспорте обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения – 110 412 тысяч тенге, на приобретение школьного инвентаря и оборудования – 2 000 тысяч тенге, на обустройство полигона ТБО – 33 000 тысяч тенге, на благоустройство сквера им. Г. Курмангалиева – 23 000 тысяч тенге, на строительство жилого дома для малосемейных – 682 825 тысяч тенге, на реконструкцию городских инженерно-коммуникационных сетей – 263 800 тысяч тенге, на корректировку генерального плана г.Уральска – 40 000 тысяч тенге, на создание государственного градостроительного кадастра г.Уральска – 40 000 тысяч тенге, на строительство и реконструкцию, текущий, средний ремонт тротуаров и проезжей части дорог – 827 614 тысяч тенге, на благоустройство – 491 637 тысяч тенге, на развитие коммунального хозяйства – 175 000 тысяч тенге, на капитальный ремонт СОШ N 16 – 15 205 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, на развитие теплоэнергетической системы – 1 150 000 тысяч тенге, на строительство РП-10/0,4 кВ в районе Западно-Казахстанский Аграрно-Технический Университет – 97 000 тысяч тенге, на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 125 512 тысяч тенге, в том числе площади им.Маметовой – 20 447 тысяч тенге, площади им.Чапаева – 1 806 тысяч тенге, сквера им.Пушкина – 960 тысяч тенге, сквера им.Ж. Молдагалиева – 8 450 тысяч тенге, работы по озеленению г.Уральска – 16 759 тысяч тенге, ремонт арыков г.Уральска – 4 621 тысяч тенге, текущий ремонт уличного освещения – 6 508 тысяч тенге, установку ограждений по пр.Евразия – 6 006 тысяч тенге, площади С. Датова – 12 572 тысяч тенге, благоустройство территории г.Уральска – 64 538 тысяч тенге, на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 11 650 тысяч тенге и строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 492 тысячи тенге согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года N 239 "Об использовании (доиспользовании) в 2009 финансовом году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2008 году, с соблюдением их целевого назначения, на реализацию программы "Жасыл ел" - 7 126 тысяч тенге, на устройство пандусов – 15 000 тысяч тенге, на благоустройство фонтанов и скверов – 50 000 тысяч тенге, на установку хоккейных коробок – 15 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации на строительство и средний ремонт дорог – 35 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации реконструкции инженерно-коммуникационных сетей, благоустройство и освещение – 45 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации капитального ремонта школ – 20 000 тысяч тенге, на организацию горячего питания школьников 1-4 классов школ города Уральска – 49 685 тысяч тенге, на капитальный ремонт средней школы N 41 – 8 000 тысяч тенге, на строительство 240 квартирного жилого дома для малосемейных – 100 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации на строительство пешеходного мостового перехода через реку Чаган – 5 000 тысяч тенге, на разработку проектно-сметной документации для строительства инженерно-коммуникационной системы – 8 000 тысяч тенге, на завершение строительства 2-х жилых домов – 140 000 тысяч тенге;
целевые трансферты из республиканского бюджета на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 26 658 тысяч тенге, на содержание вновь вводимых объектов образования – 63 479 тысяч тенге, на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 28 350 тысяч тенге, на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования – 73 488 тысяч тенге, на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 328 тысяч тенге, на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 6 862 тысяч тенге, на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 6 500 тысяч тенге, на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 1 312 913 тысяч тенге, на ремонт и реконструкцию инженерных сетей – 3 000 тысяч тенге, на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008-2010 годы – 336 367 тысяч тенге, на строительство средней школы на 360 учащихся в поселке Желаево города Уральска – 405 306 тысяч тенге, на капитальный ремонт СОШ N 16 – 88 490 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 645 476 тысяч тенге, в том числе площади им.Маметовой – 32 302 тысяч тенге, площади им.Чапаева – 9 294 тысяч тенге, сквера им.Пушкина – 4 940 тысяч тенге, сквера им.Ж. Молдагалиева – 44 911 тысяч тенге, работы по озеленению г.Уральска – 86 248 тысяч тенге, ремонт арыков г.Уральска – 23 778 тысяч тенге, текущий ремонт уличного освещения – 33 492 тысяч тенге , установку ограждений по пр.Евразия – 41 045 тысяч тенге, площади С. Датова – 64 696 тысяч тенге, благоустройство территории г.Уральска – 326 537 тысяч тенге, на расширение программ молодежной практики – 65 574 тысяч тенге, на создание социальных рабочих мест – 55 217 тысяч тенге.

2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 56,5 %.
5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2009 жылға арналған Орал қаласының жергілікті атқарушы органдарының резерві 111 804 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелердің тауарлар өткізу мен қызмет көрсетуден түсетін түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасы Үкіметі белгіленген тәртіпте пайдаланылсын.
8. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге 11 732 мың теңге сомасында, Ветелки селосын сумен жабдықтауға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 3 000 мың теңге сомасында, шағын отбасыларына арналған тұрғын үйдің құрылысына 80 000 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, N 3 ЖОБМ-ін күрделі жөндеуге – 46 110 мың теңге, N 20 ЖОБМ-ін күрделі жөндеуге – 79 855 мың теңге, N 6 ЖОБМ-ін күрделі жөндеуге – 65 000 мың теңге, N 3 балабақшаны күрделі жөндеуге – 58 576 мың теңге, N 41 ЖОБМ-ін күрделі жөндеуді аяқтауға – 24 332 мың теңге, күндізгі оқу нысанында оқитын білім беру ұйымдарының оқушылары мен тәрбиеленушілерінің қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүруін жүзеге асыруға - 110 412 мың теңге, мектеп мүлікі мен құрал-жабдықтар сатып алуға – 2 000 мың теңге, ҚТҚ полигондарын жайластыруға – 33 000 м.т., Ғ.Құрманғалиев атындағы гүлзарды абаттандыруға – 23 000 м.т., шағын отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 682 825 м.т., қалалық инженерлік- коммуникациялық желілерді қайта құрылымдауға – 263 800 мың теңге, Орал қаласының бас жоспарын түзетуге - 40 000 мың теңге, Орал қаласының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жасауға - 40 000 мың теңге, тротуарлар мен жолдың жүру бөлігін салуға және қайта құрылымдауға, ағымдағы, орташа жөндеуге – 827 614 мың теңге, абаттандыруға – 491 637 мың теңге, коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 175 000 мың теңге, коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 136 000 мың теңге" деген сөздерден кейін ", өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде N 16 ЖОББМ күрделі жөндеуге – 15 205 мың теңге, жылуэнергетикалық жүйені дамытуға – 1 150 000 мың теңге, Батыс Қазақстан Аграрлық Техниқалық Университет ауданындағы РП-10/0,4кВ құрылысына – 97 000 мың теңге, өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды жөндеуге және абаттандыруға - 125 512 мың теңге сомасында, соның ішінде Мәметова атындағы алаңға - 20 447 мың теңге, В. Чапаев атындағы алаңға – 1 806 мың теңге, Пушкин атындағы гүлзарға – 960 мың теңге, Ж. Молдағалиев атындағы гүлзарға – 8 450 мың теңге, Орал қаласын көгалдандыру жөніндегі жұмыстарға - 16 759 мың теңге, Орал қаласындағы арықтарды жөндеуге - 4 621 мың теңге, көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге – 6 508 мың теңге, Евразия даңғылы бойына қоршаулар орнатуға – 6 006 мың теңге, С. Датұлы атындағы алаңға – 12 572 мың теңге, Орал қаласы аумағын абаттандыруға – 64 538 мың теңге, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2008 жылғы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2009 қаржы жылы пайдалану (түгел пайдалану) туралы" 2009 жылғы 3 наурыздағы N 239 қаулысына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 11 650 мың теңге және мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй салу және сатып алуға - 492 мың теңге, "Жасыл ел" бағдарламасын жүзеге асыруға – 7 126 мың теңге, пандустарды орнатуға – 15 000 мың тенге, субұрқақтар мен гүлзарларды абаттандыруға – 50 000 мың теңге, хоккей қорабын орнатуға – 15 000 мың теңге, жол құрылысына және орташа жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 35 000 мың теңге, абаттандыруға, жарықтандыруға және инженерлік–коммуникациялық желілерді қайта құралымдауға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 45 000 мың теңге, мектепті күрделі жөндеудің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 20 000 мың теңге, Орал қаласындағы мектептердің 1-4 сынып оқушыларына ыстық тамақ ұйымдастыруға – 49 685 мың теңге, N 41 орта мектепті күрделі жөндеуге – 8 000 мың теңге, шағын отбасыларына арналған 240 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысына – 100 000 мың теңге, Шаған өзені арқылы жаяу жүргіншілер көпірі құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 5 000 мың теңге, инженерлік-коммуникациялық жүйе құрылысы үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 8 000 мың теңге, 2 тұрғын үй құрылысын аяқтауға – 140 000 мың теңге;
республикалық бюджеттің нысаналы трансферттері бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім білім беретін мемлекеттік мекемелерге лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 26 658 мың теңге, жаңадан пайдалануға берілген білім беру нысаналарын ұстауға – 63 479 мың теңге, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жарақтандыруға - 28 350 мың теңге, білім беру саласына мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге – 73 488 мың теңге, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 1 328 мың теңге, аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 6 862 мың теңге, медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын арттыруға - 6 500 мың теңге, 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластырға – 1 312 913 мың теңге, инженерлік желілерді жөндеуге және қайта құрылымдауға – 3 000 мың теңге, 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 336 367 мың теңге, Орал қаласының Желаево кентіндегі 360 оқушыға арналған орта мектептің құрылысына – 405 306 мың теңге, Орал қаласының Желаево кентіндегі 360 оқушыға арналған орта мектептің құрылысына – 286 648 мың теңге" деген сөздерден кейін ", өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде N 16 ЖОББМ күрделі жөндеуге – 88 490 мың теңге, өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды жөндеуге және абаттандыруға 645 476 мың теңге сомасында, соның ішінде Маметова атындағы алаңға - 32 302 мың теңге, В. Чапаев атындағы алаңға – 9 294 мың теңге, Пушкин атындағы гүлзарға – 4 940 мың теңге, Ж. Молдағалиев атындағы гүлзарға – 44 911 мың теңге, Орал қаласын көгалдандыру жөніндегі жұмыстарға - 86 248 мың теңге, Орал қаласындағы арықтарды жөндеуге - 23 778 мың теңге, көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге – 33 492 мың теңге, Евразия даңғылы бойына қоршаулар орнатуға – 41 045 мың теңге, С. Датұлы атындағы алаңға – 64 696 мың теңге, Орал қаласы аумағын абаттандыруға – 326 537 мың теңге, жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 65 574 мың теңге, әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 55 217 мың теңге.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 N 14-2, от 29.04.2009 N 17-2, от 26.08.2009 N 20-2, от 28.10.2009 N 22-2, от 30.11.2009 N 23-2.
8-1. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2009 год предусмотрен кредит на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, в том числе кредитование на строительство и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц в сумме 350 506 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с Решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 N 14-2; с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 26.08.2009 N 20-2.
8-2. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2009 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в областной бюджет в сумме 238 639 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с Решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 N 14-2.
8-3. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2009 год предусмотрено погашение кредита, выделенного на строительство жилья в сумме 1 245 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с Решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 N 14-2.
8-4. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2009 год предусмотрена пеня по погашению долга в сумме 380 422 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с Решением  Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 N 14-2.
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
12. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых округов на 2009 год, согласно приложению 4.
13. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
14. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2009 года.
Председатель 13-ой очередной сессии
Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского городского маслихата
Приложение 1
к решению Уральского городского маслихата
от 23 декабря 2008 года N 13-5
Бюджет города Уральска на 2009 год

Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 N 14-2, 2009.04.29 N 17-2, 2009.08.26 N 20-2, 2009.10.28  N 22-2, 2009.11.30 N 23-2 Шешімдерімен.
8-1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит қарастырылған, соның ішінде 100 мектеп және 100 аурухана қызметкерлері үшін тұрғын үй салуға және сатып алуға 350 506 мың теңге сомасында кредиттеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 N 14-2; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.08.26 N 20-2 Шешімдерімен.
8-2. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығынындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке 238 639 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 N 14-2 Шешімімен.
8-3. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 1 245 000 мың теңге сомасында тұрғын үй құрылысына бөлінген кредитті өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 N 14-2 Шешімімен.
8-4. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 380 422 мың теңге сомасында берешекті өтеу бойынша өсімпұлдар қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-4 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 N 14-2 Шешімімен.
9. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларға бөлінген, бюджеттік инвестициялық жобаларын және заңды тұлғалардың капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2009 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2009 жылға арналған кенттік округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
13. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының 13-ші
кезекті сессиясының төрағасы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы
Орал қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 13-5 шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған Орал қаласының бюджеті

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима Зачаганского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Круглоозерновского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Деркульского поселкового округа
Функционирование аппарата акима Желаевского поселкового округа

123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Зачаганск кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Круглоозерное кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Деркөл кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
Желаев кенттік округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету