О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 сентября 2004 года N 385 "О внедрении в эксплуатацию комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в Департаментах таможенного контроля и таможнях Агентства таможенного контроля Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2009 года N 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2009 года N 5544. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 321
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 22.05.2015 № 321.
В целях актуализации программного продукта в соответствии со статьями 424 426 Таможенного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 сентября 2004 года № 385 "О внедрении в эксплуатацию комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в Департаментах таможенного контроля и таможнях Агентства таможенного контроля Республики Казахстан" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 18 сентября 2004 года под № 3071, опубликованный в газете "Официальная газета" от 23 октября 2004 года № 43 (200), в бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 г., № 41-44, ст. 1036.), с внесенными изменениями приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 5 сентября 2005 года № 339 (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 30 сентября 2005 года под № 3864, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 22 декабря 2005 года № 239 (973), следующие изменения и дополнение:
в пункте 2 после слов "на web-сайте" дополнить словами "и на web портале";
в Правилах использования программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
пункты 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предназначен только для формирования электронных копий таможенных документов для собственных нужд и не предназначен для использования брокерскими компаниями.

"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Агенттігі бақылау департаменттері мен кедендерінде "Web-декларант" электронды декларациялау кешенін пайдалануға енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау Агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қыркүйектегі N 385 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 09 қаңтардағы N 6 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5544 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 321 бұйрығымен
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 22.05.2015 № 321 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 424 426-баптарына сәйкес бағдарламалық өнімді өзектендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасының Вице-министрі Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 бұйрығымен өзгерістер енгізілген (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 30 қыркүйекте N 3864 болып тіркелген, "Официальная газета" газетінде 2005 жылғы 22 желтоқсанда N 239 (973) жарияланған) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау Агенттігі Кедендік бақылау департаменттері мен кедендерінде "Web-декларант" электронды декларациялау кешенін пайдалануға енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау Агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қыркүйектегі N 385 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 18 қыркүйекте N 3071 болып тіркелген, "Официальная газета" газетінде 2004 жылғы 23 қазанда N 43 (200) жарияланған, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2004 ж., N 41-44, 1036-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2 тармақта: "web-сайтта" деген сөздерден кейін "және web порталда" деген сөздермен толықтырылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялау бағдармалық кешенін пайдалану ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешені жеке қажеттілік үшін тек қана кедендік құжаттардың электрондық көшірмелерін қалыптастыру үшін көзделген және брокерлік компаниялар пайдалану үшін көзделмеген.

4. Для зарегистрированных пользователей, формирующих электронные копии таможенных документов вне комплекса электронного декларирования "Web-декларант" предоставляется внешний модуль для доставки электронных копий таможенных документов в таможенные органы для таможенного оформления.
5. Использование программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования и пересылки электронных копий таможенных документов является добровольным.";
в пункте 7:
слово "формирует" заменить словами "позволяет формировать";
в пункте 8:
после слов "в программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант" дополнить словами "либо при помощи внешнего модуля доставки";
в пункте 9 слова "после формирования" заменить словами "при пересылке";
в пункте 10 после слова "несоответствиях" дополнить словами "в сформированных электронных копиях";
в пункте 11:
слова "завершения" заменить словами "успешного прохождения";
после слова "уникальный номер" дополнить словами "и она сохраняется в базе данных на сервере доставки";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Формирование электронной копии таможенных документов выполняется либо средствами комплекса электронного декларирования (если электронная копия формировалась при помощи комплекса) либо средствами программного обеспечения в котором формировались электронные копии отправленных при помощи модуля доставки таможенных документов";
пункт 15 дополнить абзацем следующего содержания:
"При этом лицо, декларирующее товары, должно сообщить должностному лицу таможенного органа уникальный номер, присвоенный системой отправленной электронной копии таможенного документа.";
в пункте 16:
слово "сотрудник" заменить словами "должностное лицо";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. В целях получения доступа к использованию модуля доставки программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", лица уже имеющие подтверждение на формирование электронных копий таможенных документов в таможенные органы предоставляют заявление, оформленное по установленной форме. Модуль доставки скачивается с главной страницы комплекса.";
в пунктах 27 и 29 после слов "Web-декларант" дополнить словами "либо к модулю доставки";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Информацию обо всех изменениях, касающихся программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан размещает на своем Web-сайте и Web-портале, а так же в разделе новостей самого комплекса электронного декларирования "Web-декларант";
в приложении 1 к Правилам, в правом верхнем углу, слово "формирования" заменить словом "доставки".

4. "Web-декларант" электронды декларациялау кешенінен тыс кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыратын тіркелген пайдаланушылар үшін кедендік ресімдеу үшін кеден органдарында кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін жеткізу үшін сыртқы модуль ұсынылады.
5. Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру және жіберу үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешенін пайдалану ерікті болып табылады.";
7-тармақта:
"қалыптастырады" деген сөз "қалыптастыруға мүмкіндік береді" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
""Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешенінде" деген сөздер "не жеткізудің сыртқы модульінің көмегі кезінде" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақта "қалыптастырылғаннан кейін" деген сөздер "жіберу кезінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта "сәйкес еместігінде" деген сөздерден кейін "қалыптастырылған кедендік құжаттарының электронды көшірмелерде" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақта:
"аяқтау" деген сөз "сәтті өту" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бірегей нөмір" деген сөздерден кейін "және ол жеткізу серверіндегі деректер базасында сақталады" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден құжаттарының тұрақты көшірмелерін қалыптастыру не электронды декларациялау кешені құралдарымен (егер электронды көшірме кешенді көмегі кезінде қалыптасса) не кеден құжаттарын жеткізу модульі көмегі кезінде жөнелтілгендердің электронды көшірмелері қалыптасқан бағдарламалық қамтамасыз ету құралымен орындалады.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бұл ретте, тауарды декларациялаушы тұлға кеден құжаттарының жөнелтілген электронды көшірмелер жүйесі берген бірегей нөмірін кеден органының лауазымды адамына хабарлауға тиіс";
16-тармақта: "қызметкер" деген сөз "лауазымды адам" деген сөздермен ауыстырылсын.
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешенінің" жеткізу моделін пайдалануға қол жеткізуді алу мақсатында, кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға растаулары бар тұлғалар кеден органдарына белгіленген нысаны бойынша ресімделінген өтінішті ұсынады. Жеткізу модулі кешенінің негізгі парағынан алынады.";
27 және 29-тармақтарда:
"Web-декларант" деген сөздерден кейін "не жеткізу модуліне" деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалы кешеніне қатысты барлық өзгерістер туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті өзінің Web-сайтында" және Web порталында, сондай-ақ "Web-декларант" электронды декларациялау кешенінің өзіндегі жаңалықтар бөлігінде орналастырады.".
Ережеге 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышында "қалыптастыру" деген сөздер "жеткізу" деген сөзбен ауыстырылсын.

2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.Ж.) принять меры по государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и обеспечить официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Карбузова К-К.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (Қ-К.Ж Кәрбозов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануы жөніндегі шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетінің төрағасы Қ-К.Ж Кәрбозовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өтуі бойынша қолданысқа енеді.
Қаржы министрі                                 Б.Жәмішев