О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2009 года N 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2009 года N 5613. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 42-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О политических партиях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4625, опубликован в "Юридической газете" от 11 июля 2007 года, № 104 (1307)), с внесенными изменениями и дополнениями Приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 235 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5294, опубликован в "Юридической газете" от 3 октября 2007 года, № 151 (1551)), с внесенными изменениями и дополнениями Приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 273 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5340, опубликован в "Юридической газете" от 5 декабря 2008 года № 186 (1586)), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств (далее - Инструкция), утвержденной указанным приказом:

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 30 наурыздағы N 32 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 31 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5613 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру бойынша іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 42-ө Өкімін жүзеге асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4625 болып енгізілген 2007 жылғы 11 шілдедегі N 104 (1133) "Заң газетінде" жарияланған) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен 2008 жылғы 28 шілдедегі N 235 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5294 болып енгізілген 2008 жылғы 3 қазанда N 151 (1551) "Заң газетінде" жарияланған), "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен 2008 жылғы 13 қазандағы N 273 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5340 болып енгізілген 2008 жылғы 5 желтоқсанда N 186 (1586) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта (бұдан әрі - Нұсқаулық):

дополнить пунктами 6-1 и 6-2 следующего содержания:
"6-1. Организационный комитет по созданию политической партии представляет регистрирующему органу уведомление о намерении создания политической партии по форме, согласно приложению 45 к настоящей Инструкции, а также в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О политических партиях":
1) список инициативной группы граждан по созданию политической партии и сведения о членах организационного комитета на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 46 к настоящей Инструкции;
2) протокол собрания организационного комитета, в котором указываются цель его создания, предполагаемое наименование политической партии, местонахождение, предполагаемые источники формирования и использования денег и иного имущества организационного комитета, а также сведения о члене организационного комитета, уполномоченном открыть расчетный счет для формирования средств организационного комитета и заключать гражданско-правовые договоры для обеспечения его деятельности.
Регистрирующий орган в день получения уведомления и документов, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта, выдает уполномоченному лицу организационного комитета документ, согласно приложению 47 к настоящей Инструкции, подтверждающий их представление.
6-2. При регистрации политической партии предоставляются списки членов политической партии на электронном и бумажном носителях по форме, согласно приложению 48 к настоящей Инструкции.";
в Примечании к пункту 10 Главы 1 Приложения 1 к Инструкции слово "пятидесяти" заменить словом "сорока", слово "семисот" заменить словом "шестисот";
дополнить приложениями 45-48, согласно приложениям 1-4 к настоящему Приказу.
2. Признать утратившими силу приказы Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан:
1) от 19 июля 2002 года № 175 "Об утверждении формы списка членов политической партии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1933, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 33, ст. 667);
2) от 12 августа 2002 года № 218 "О внесении изменения в приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 19 июля 2002 года № 175 "Об утверждении формы списка членов политической партии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1949, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 34, ст. 672).

мынадай мазмұндағы 6-1 және 6-2-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. Саяси партияны құру жөніндегі ұйымдастыру комитеті тіркеуші органға "Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, сонымен қатар осы нұсқаулықтың 45-қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабарламаны табыс етеді:
1) осы нұсқаулықтың 46-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз жеткізгіштерде азаматтардың саяси партия құру жөніндегі бастамашы тобының тізімін және ұйымдастыру комитетінің мүшелері туралы мәліметтерді;
2) ұйымдастыру комитетінің құрылу мақсаты, саяси партияның болжалды атауы, орналасқан жері, ұйымдастыру комитетінің ақшасы мен өзге де мүлкін қалыптастыру мен пайдаланудың болжалды көздері, сондай-ақ ұйымдастыру комитетінің қаражатын қалыптастыру үшін есеп айырысу шотын ашуға және оның қызметін қамтамасыз ету үшін азаматтық-құқықтық шарттар жасасуға уәкілеттік берілген ұйымдастыру комитетінің мүшесі туралы мәліметтер көрсетілген ұйымдастыру комитеті жиналысының хаттамасы.
Тіркеуші орган хабарламаны және осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында қарастырылған құжаттарды, алған күні ұйымдастыру комитетінің уәкілетті адамына осы Нұсқаулықтың 47-қосымшасына сәйкес олардың табыс етілгенін растайтын құжатты береді.
6-2. Саяси партияны тіркеу барысында осы Нұсқаулықтың 48-қосымшасына сәйкес нысандағы электрондық және қағаз жеткiзгiштегi саяси партия мүшелерiнiң тiзiмдерi табыс етiледi.";
Нұсқаулыққа 1-қосымшаның 1-тарауындағы 10) тармақшаның Ескертудегі "елу мың" деген сөздер "қырық мың" деген сөздермен ауыстырлсын, "жетi жүз" деген сөздер "алты жүз" деген сөздермен ауыстырылсын;
Осы бұйрықтың 1-4 қосымшаларына сәйкес 45-48 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті Төрағасының келесі бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
1) "Саяси партия мүшелері тізімінің нысанын бекіту туралы" 2002 жылғы 19 шілдедегі N 175 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 1933 болып енгізілген 2002 ж., N 34, 671-құжат Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 2002 жылғы 19 шілдедегі N 175 "Саяси партия мүшелері тізімінің нысанын бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" 2002 жылғы 12 тамыздағы N 218 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 1949 болып енгізілген 2002 ж., N 34, 672-құжат Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған).

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
З. Балиева
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
от 30 марта 2009 года № 32
Приложение 45
к Инструкции государственной
регистрации и учетной регистрации
филиалов и представительств
УВЕДОМЛЕНИЕ
о намерении создания политической партии
"__" __________ 200__ год № ______
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан
"О политических партиях" мы нижеподписавшиеся уведомляем Комитет
регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции
Республики Казахстан о намерении создания политической партии ______
____________________________________________________________________:
предполагаемое наименование
1. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
2. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
3. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
4. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
5. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
6. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
7. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
8. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
9. ______________________________;
(Ф.И.О., подпись)
10.______________________________.
(Ф.И.О., подпись)
Прилагаются следующие документы: ______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
от 30 марта 2009 года № 32
Приложение 46
к Инструкции государственной
регистрации и учетной регистрации
филиалов и представительств
Сведения о членах организационного комитета
по созданию политической партии
"__" ________ 20__ года
Фамилия, имя,
отчество
Месяц и год
рождения
Сведения о
документе,
удостоверяю-
щего личность
либо об
идентифика-
ционном номере
Место
жительства,
контактный
телефон
Подпись
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
от 30 марта 2009 года № 32
Приложение 47
к Инструкции государственной
регистрации и учетной регистрации
филиалов и представительств
Подтверждение
о представлении документов
Настоящим Комитет регистрационной службы и оказания правовой
помощи Министерства юстиции Республики Казахстан подтверждает, что
уполномоченное лицо организационного комитета ______________________
(фамилия, имя, отчество)
документ, удостоверяющий личность:__________________________________
номер, дата выдачи документа, кем выдан
представил, а регистрирующий орган получил "__" _______ 20__ года
вх. № ________ следующие документы:
Наименование документа
Документы представлены
на бумажном
носителе
(количество
листов)
на электронном
носителе
(наименование
файла)
1.
уведомление
2.
список инициативной группы
граждан по созданию
политической партии
3.
сведения о членах
организационного комитета
4.
протокол собрания
организационного комитета
от "__" __________ 20__ года
Регистрирующий орган
5.
Должность работника
регистрирующего органа
6.
Фамилия
7.
Имя
8.
Отчество
9.
Контактный телефон
10.
Подпись
М.п.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
от 30 марта 2009 года № 32
Приложение 48
к Инструкции государственной
регистрации и учетной регистрации
филиалов и представительств
Список членов
__________________________________________
наименование политической партии
________________________________________
область, города Астана и Алматы
п/п
Фамилия,
имя отчество
Месяц
и год
рождения
Номер документа,
удостоверяющего
личность гражданина
Республики Казахстан
Адрес
место
жительства
1
2
3
4
5
_________________________________________________________________
фамилия, имя и подпись лица, ответственного за составление списка
(каждый лист списка скрепляется подписью лица, ответственного за
составление списка)

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
З. Балиева
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 30 наурыздағы
N 32 бұйрығына 1-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
жөніндегі нұсқаулыққа
45-қосымша
Саяси партия құру ниеті туралы
ХАБАРЛАМА
200 __ жыл "___" ___________ N _________
"Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес біз төменде қол қойғандар Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетін саяси партия құру ниетіміз туралы хабарландырамыз
____________________________________________________________________:
Ұйғарылған атауы
1. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
2. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
3. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
4. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
5. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
6. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
7. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
8. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
9. __________________________________________;
(Т.А.Ә.А., қолы)
10. _________________________________________.
Келесі құжаттар қосылады: _____________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 30 наурыздағы
N 32 бұйрығына 2-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
жөніндегі нұсқаулыққа
46-қосымша
Саяси партияны құру бойынша ұйымдастыру комитеті мүшелері туралы мәліметтер
20 ___ жыл "_____"
N
Тегі, аты, әкесінің аты
Туылған айы және жылы
Жеке басын куәландыратын құжат туралы немесе сәйкестендіру нөмірі жөніндегі мәліметтер
Тұрғылық жері, байланыс телефоны
Қолы
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 30 наурыздағы
N 32 бұйрығына 3-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
жөніндегі нұсқаулыққа
47-қосымша
Құжаттардың ұсынылғандығы туралы
растама
Осымен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті ұйымдастыру комитетінің уәкілетті адамы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
жеке басын куәландыратын құжат:______________________________________
нөмірі, құжаттың берілген уақыты, кім берген
табыс еткенін, ал тіркеуші орган 20 ___ жылдың "___" ______________, кіріс N _____ келесі құжаттарды қабылдағандығын растайды:
N
Құжаттың атауы
Құжаттар ұсынылды
Қағаз тасығышта (парақ саны)
Электрондық тасығышта (файлдың атауы)
1.
хабарлама
2.
саяси партияны құру бойынша бастамашы топ азаматтарының тізімі
3.
ұйымдастыру комитеті мүшелері туралы мәліметтер
4.
ұйымдастыру комитетінің
20 __ жылғы "__" __________ жиналысының хаттамасы
Тіркеуші орган
5.
Тіркеуші орган қызметкерінің лауазымы
6.
Тегі
7.
Аты
8.
Әкесінің аты
9.
Байланыс телефоны
10.
Қолы
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 30 наурыздағы
N 32 бұйрығына 4-қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу
жөніндегі нұсқаулыққа
48-қосымша
Мүшелердің тізімі __________________________________________
саяси партияның атауы
_______________________________________
обылыс, Астана және Алматы қалалары
N р/с
Тегі, аты, әкесінің аты
Туылған айы және жылы
Қазақстан республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
Адресі тұрғылық жері
1
2
3
4
5
_____________________________________________________________________
Тізімді жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (тізімнің әрбір парағы тізімді жасауға жауапты тұлғаның қолымен куәландырылады)