О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года № 611 "Об утверждении Правил составления налоговой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года N 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2009 года N 5641. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 05.08.2019 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года № 611 "Об утверждении Правил составления налоговой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5423, опубликован в газете "Юридическая газета" от 31 декабря 2008 года № 197 (1597)) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость (Форма 300.00), утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"1) в строке 300.00.012 А указывается общая сумма оборотов по товарам, работам, услугам, приобретенным в Республике Казахстан, в том числе по товарам, работам, услугам, приобретенным без налога на добавленную стоимость. Данная строка включает в себя строки 300.00.012 I А, 300.00.012 II А, 300.00.012 III А;";
подпункт 2) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"2) в графе В указывается код вида импорта:
1 - импорт товаров для промышленной переработки;
2 - импорт воды, газа, электроэнергии;";
в пункте 37 :
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) в графе D указывается арабскими цифрами номер счета-фактуры, который должен соответствовать номеру, указанному в счете-фактуре.
Количество ячеек для указания номера счета-фактуры при предоставлении в электронном виде реестра счетов-фактур по реализованным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода не ограничивается;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) в графе F указывается всего стоимость товаров, работ, услуг, указанных в счете-фактуре, без учета налога на добавленную стоимость.
При этом налогоплательщики, выписывающие счета-фактуры покупателю товаров, работ, услуг с учетом особенностей, установленных статьей 264 Налогового кодекса, в данной графе указывают общую сумму оборота (облагаемого и (или) необлагаемого) по реализации товаров, работ, услуг, отраженную в счете-фактуре, с учетом стоимости работ и услуг, выполненных и оказанных перевозчиками и (или) поставщиками в рамках договора транспортной экспедиции.

"Салық есептілігін жасауды ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 611 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 165 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 21 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5641 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 5 тамыздағы № 820 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 05.08.2019 № 820 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептілігін жасауды ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 611 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5423 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда № 197 (1597) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы бойынша салық есептелігін (декларацияны) жасау ережесінде (300.00-нысан):
16-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 300.00.12 А жолында Қазақстан Республикасында сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша, оның ішінде қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша айналымдардың жалпы сомасы көрсетіледі;";
27-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) В бағанында импорттың реттік нөмірі көрсетіледі:
1 - өнеркәсіптік өңдеуге арналған тауарлар импорты;
2 – су, газ, электр энергиясының импорты;";
37-тармағында:
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) D бағанында шот-фактурада көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс араб цифрларымен шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар тізілімі электронды түрде берілген кезде шот-фактура нөмірін көрсетуге арналған ұяшықтардың саны шектелмейді;";
6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) F бағанында қосылған құн салығын есепке алмай шот-фактурада көрсетілген тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің құндарының барлығы көрсетіледі.
Бұл ретте Салық кодексінің 264-бабында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сатып алушыға шот-фактураларды жазып беретін салық төлеушілер бұл бағанда көлік экспедициясы шартының шеңберінде тасымалдаушылар және (немесе) жеткізушілер орындаған және көрсеткен жұмыстар мен қызметтердің құнын ескере отырып, шот-фактурада көрсетілген тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді өткізу бойынша айналымның (салық салынатын және (немесе) салынбайтын) жалпы сомасын көрсетеді.

Комиссионеры, выписывающие счета-фактуры покупателю товаров, работ, услуг с учетом особенностей, установленных пунктом 18 статьи 263 Налогового кодекса, указывают общую сумму оборота (облагаемого и (или) необлагаемого) по реализации товаров, работ, услуг, отраженную в счете-фактуре, выставленном комиссионером, исходя из стоимости товаров, работ, услуг, по которой комиссионерами осуществляется их реализация покупателю;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) в графе H указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость. При этом графа H заполняется в случае, если подлежащая указанию в данной графе сумма налога на добавленную стоимость, меньше суммы, указанной в счете-фактуре.";
подпункт 4) пункта 39 изложить в следующей редакции:
"4) в графе D указывается арабскими цифрами номер счета-фактуры, который должен соответствовать номеру, указанному в счете-фактуре.
Количество ячеек для указания номера счета-фактуры при предоставлении в электронном виде реестра счетов-фактур (документов на выпуск товаров из госматрезерва) по приобретенным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода не ограничивается;";
2) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00), утвержденных указанным приказом:
пункт 16 дополнить подпунктами 3-1), 3-2), 3-3), 3-4), 3-5), 3-6), 3-7), 3-8) следующего содержания:
"3-1) в поле "Ф.И.О. должностного лица территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, заверившего Декларацию", указывается фамилия, имя, отчество должностного лица территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, заверившего Декларацию;
3-2) дата заверения Декларации.
Указывается дата заверения Декларации в территориальном уполномоченном органе в области охраны окружающей среды;
3-3) в поле "Ф.И.О. должностного лица местного исполнительного органа, заверившего Декларацию", указывается фамилия, имя, отчество должностного лица местного исполнительного органа, заверившего Декларацию;
3-4) дата заверения Декларации.
Указывается дата заверения Декларации в местном исполнительном органе области, города республиканского значения, столицы;
3-5) РНН территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
Указывается РНН территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды;
3-6) РНН местного исполнительного органа.
Указывается РНН местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы;

Тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сатып алушыға шот-фактураларды жазып беретін комиссионерлер Салық кодексінің 263-бабы 18-тармағында белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, олар комиссионер сатып алушыға өткізуді жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің құнын негізге ала отырып, комиссионер жазып берген шот-фактурада көрсетілген тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді өткізу бойынша айналымның (салық салынатын және (немесе) салынбайтын) жалпы сомасын көрсетеді;" ;
8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) H бағанында есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл ретте H бағаны егер осы бағанда көрсетілуі тиіс қосылған құн салығының сомасы шот-фактурада көрсетілген сомадан аз болған жағдайда толтырылады.";
39-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) D бағанында шот-фактурада көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс араб цифрларымен шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар (тауарларды мемлекеттік материалдық резервтен шығаруға құжаттар) тізілімі электронды түрде берілген кезде шот-фактура нөмірін көрсетуге арналған ұяшықтардың саны шектелмейді;";
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларация 870.00 - нысан) жасау ережесінде:
16-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1), 3-2), 3-3), 3-4), 3-5), 3-6), 3-7), 3-8) тармақшаларымен толықтырылсын:
"3-1) "Декларацияны куәландырған қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның лауазымды тұлғасының Т.Ә.А." жолында декларацияны куәландырған қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі;
3-2) Декларацияны куәландыру күні.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органда Декларацияның куәландырылу күні көрсетіледі;
3-3) "Декларацияны куәландырған жергілікті атқарушы органның лауазымды тұлғасының Т. Ә .А." жолында Декларацияны куәландырған жергілікті атқарушы органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі;
3-4) Декларацияны куәландыру күні.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органында декларацияны куәландыру күні көрсетіледі;
3-5) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның СТН-і.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның СТН-і көрсетіледі;
3-6) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органның СТН-і.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органның СТН-і көрсетіледі;

3-7) ИИН (БИН) территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
Указывается ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер территориального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
3-8) ИИН (БИН) местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.
Указывается ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.
Строка подлежит заполнению при наличии у налогоплательщика индивидуального идентификационного (бизнес-идентификационного) номера в соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров;";
в пункте 18 :
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) в строке 3 указывается регистрационный номер налогоплательщика – учредителя доверительного управления по договору доверительного управления имуществом либо выгодоприобретателя по иным основаниям возникновения доверительного управления, исполнение налоговых обязательств которого возложено на доверительного управляющего, или юридического лица, которое в соответствии с пунктом 2 статьи 493 Налогового кодекса приняло решение рассматривать свое структурное подразделение самостоятельным плательщиком платы;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) в строке 4 указывается индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер учредителя доверительного управления по договору доверительного управления имуществом либо выгодоприобретателя по иным основаниям возникновения доверительного управления, исполнение налоговых обязательств которого возложено на доверительного управляющего, или юридического лица, которое в соответствии с пунктом 2 статьи 493 Налогового кодекса приняло решение рассматривать свое структурное подразделение самостоятельным плательщиком платы;";
подпункт 4) дополнить словами ", в ячейке С указывается категория объектов, на которые природопользователям выдаются разрешения на эмиссии в окружающую среду в соответствии со статьей 71 Экологического кодекса Республики Казахстан.".
Приложение к Декларации по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.01) изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.

3-7) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның ЖСН (БСН)-і.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық уәкілетті органның ЖСН (БСН) - жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі көрсетіледі.
3-8) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ЖСН (БСН)-і.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ЖСН (БСН) - жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі көрсетіледі.
Жол "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі болған жағдайда толтырылуы тиіс;";
18-тармағында:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 3-жолда салық міндеттемелерін орындау сенімгерлікпен басқарушыға жүктелген мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқару құрылтайшысының не сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге негіздер бойынша пайда алушының, немесе Салық кодексінің 493-бабы 2-тармағына сәйкес құрылымдық бөлімшесін төлемақыларды дербес төлеуші деп қарауға шешім қабылдаған заңды тұлғаның - салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;";
2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 4-жолда салық міндеттемелерін орындау сенімгерлікпен басқарушыға жүктелген мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша сенімгерлікпен басқару құрылтайшысының не сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге негіздер бойынша пайда алушының, немесе Салық кодексінің 493-бабы 2-тармағына сәйкес құрылымдық бөлімшесін төлемақыларды дербес төлеуші деп қарауға шешім қабылдаған заңды тұлғаны ң жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі көрсетіледі;";
4) тармақшасы", С бағанында Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 71-бабына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін табиғат пайдаланушыларға рұқсат берілетін oбъектілер санаты көрсетіледі." деген сөздерімен толықтырылсын.
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша декларацияға қосымша (870.01-нысан) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның кейiннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2009 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
Приложение к приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 17 апреля 2009 года N 165
Приложение к Правилам составления налоговой
отчетности (декларации) по плате за эмиссии
в окружающую среду, утвержденным приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 25 декабря 2008 года N 611
Декларация по плате за эмиссии в окружающую среду
Форма 870.00
(см. бумажный вариант)
Плата за эмиссии в окружающую среду
(Приложение к Декларации)
Форма 870.01
(см. бумажный вариант)

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 17 сәуірдегі
№ 165 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 611 бұйрығымен бекітілген,
Қоршаған ортаға эмиссия үшін
төлем бойынша салық
есептілігін (декларация)
жасау ережелеріне қосымша
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем бойынша
декларация (қағаз мәтінінен қараңыз) Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы
(Декларацияға қосымша) (қағаз мәтінінен қараңыз)