Об утверждении Правил осуществления операций по одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам)
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 68. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2009 года № 5660. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 77
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 77 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
В целях реализации статьи 61-2 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления операций по одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту надзора за банками (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

Жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операцияларды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 наурыздағы N 68 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 5 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5660 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 77 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.05.2015 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 61-2-бабын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
1. Ұсынылып отырған Жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операцияларды жүзеге асыру ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
2. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Банктерді қадағалау департаменті (Бөбеев М.С.):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен кейін он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 68
Правила
осуществления операций по одновременной передаче активов
и обязательств банка в части либо полном размере перед
физическими и (или) юридическими лицами другому (другим)
банку (банкам)
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон), Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", и определяют порядок осуществления операций по одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам).
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
Глава 1. Общие положения
1. Операции по одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами другому (другим) банку (банкам) (далее – операция) осуществляются в целях защиты интересов прав кредиторов и депозиторов банка.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) банк-приобретатель – другой банк, с которым заключен договор об одновременной передаче активов и обязательств банка в части либо полном размере по депозитам физических и (или) юридических лиц другому (другим) банку (банкам);
2) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций;
3) обязательства банка в части либо полном размере перед физическими и (или) юридическими лицами - обязательства банка по депозитам физических и (или) юридических лиц.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                        Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2009 жылғы 27
наурыздағы N 68 қаулысымен
бекітілген
Жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операцияларды жүзеге асыру ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
Осы ереже "Қазақстан Республикасындағы банктер және банктік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі - Заң), "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңдарына сәйкес әзірленді және жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операцияларды жүзеге асыру тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операциялар (бұдан әрі - операция) банк кредиторлары мен депозиторларының құқығын қорғау үшін жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
2. Осы Ережеде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) иеленуші банк - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөнінде шарт жасалған басқа банк;
2) уәкілетті орган - қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) Жеке және (немесе) заңды тұлғалар алдындағы бөлігіндегі не толық мөлшердегі банктің міндеттемелері - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің міндеттемелері.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.

3. Банк, осуществляющий операцию и банк (-и) – приобретатель (-и) обеспечивают соблюдение конфиденциальности, неразглашения информации, полученной в связи с рассмотрением предстоящего принятия активов и обязательств банка в части либо полном размере по депозитам физических и (или) юридических лиц банку (-ам) – приобретателю (-ям).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
4. Допускается передача активов и обязательств банка по депозитам физических и (или) юридических лиц как одному, так и нескольким банкам.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
Глава 2. Порядок осуществления операций
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
5. Банк осуществляет операцию по решению органа управления банка по согласованию с уполномоченным органом.
Активы и обязательства банка в части либо полном размере по депозитам физических и (или) юридических лиц передаются банку (-ам) – приобретателю (-ям) на основании договоров, заключенных с банком.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
6. Подготовительные мероприятия по осуществлению операций проводятся банком до принятия решения о передаче его органом управления.
Подготовительные мероприятия банка по осуществлению операций включают в себя:
1) определение вида и стоимости передаваемых активов банка, при необходимости, их независимая оценка.
Стоимость передаваемых прав требований по дебиторской задолженности определяется как сумма задолженности, числящейся на балансовых и внебалансовых счетах. При осуществлении операции указанная стоимость рассчитывается на согласованную между банком и банком (-ами) –приобретателем (-ями) дату передачи прав требований по дебиторской задолженности;
2) формирование списка депозиторов банка;
3) расчет пруденциальных нормативов банка и банка (-ов) – приобретателя (-лей) на согласованную между ними дату передачи активов и обязательств банка, с учетом предстоящего осуществления операции.

3. Операцияны жүзеге асыратын банк иеленуші(-лер) банк(-тер) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша болғалы отырған активтер мен міндеттемелердің бөлігін не толық мөлшерде иеленуші (-лер) банктің (-терінің) қарауына байланысты алынған ақпараттың жарияланбауын, құпия ұсталуын сақтауды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
4. Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерін бір және бірнеше банктерге жіберуге рұқсат етіледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
2-тарау. Операцияларды жүзеге асыру тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
5. Банк операцияны банктің басқару органының шешімі бойынша уәкілетті органмен келісе отырып жүзеге асырады.
Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде иеленуші банкке (банктерге) бір мезгілде беру банкпен жасалған шарттар негізінде жасалады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
6. Операцияны жүзеге асыру жөніндегі дайындық іс-шараларын банк бұл туралы оның басқарушы органы оны беру туралы шешім қабылдағанға дейін жасайды.
Операцияны жүзеге асыру жөніндегі дайындық іс-шараларының құрамында мыналар бар:
1) беріліп отырған банк активтерінің құнын, қажет болған жағдайда олардың тәуелсіз бағасын анықтау.
Дебиторлық берешек бойынша талаптардың беріліп отырған құқықтарының құны баланстық және баланстан тыс шоттарда есепте тұрған берешек сомасы ретінде анықталады. Операцияны жүзеге асыру кезінде аталған құн банк пен дебиторлық берешек бойынша талаптар құқықтарын беру күнгі иеленуші (-лер) банктің (-тердің) арасында келісіліп жасалған болып есептеледі;
2) банк депозиторларының тізімін қалыптастыру;
3) банк пен иеленуші (-лер) банктің (-тердің) арасында жүзеге асырылғалы отырған операцияны ескеріп, банктің активтері мен міндеттемелерін беретін күні келісіліп жасалған пруденциалдық нормативтердің есебі.

7. Выбор банка (-ов) – приобретателя (-ей) осуществляется банком самостоятельно, исходя из размеров передаваемых активов и обязательств, с учетом следующих требований, в частности, банк (-и) – приобретатель (-ли):
1) является (-ются) участником (-ами) системы обязательного гарантирования депозитов;
2) обладает (-ют) лицензией уполномоченного органа на прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов физических лиц, прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов юридических лиц, проведение банковских заемных операций, кассовых операций;
3) не имеет (-ют) действующих ограниченных мер воздействия и санкций, примененных уполномоченным органом;
4) имеет (-ют) филиалы для обслуживания клиентов банка.
8. Банк в течение месяца с даты принятия его органом управления решения об осуществлении операции представляет в уполномоченный орган следующий пакет документов для согласования ее осуществления:
1) совместное заявление банка и банка (-ов) – приобретателя (-лей), подписанное председателями правления или лицами, их замещающими;
2) решение органа управления банка об осуществлении операции;
3) перечень, виды и предварительный размер передаваемых активов и обязательств банка в части либо полном размере по депозитам физических и (или) юридических лиц;
4) предварительный договор (-ов) между банком и банком (-ами) – приобретателем (-ями) об осуществлении операции, с указанием даты и условий ее осуществления;
5) расчет пруденциальных нормативов банка и банка (-ов) – приобретателя (-лей) на согласованную между ними дату осуществления операции.
В случае необходимости уполномоченный орган запрашивает дополнительную информацию.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
9. Уполномоченный орган рассматривает пакет документов, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил, в месячный срок с момента их получения.
Информация о результатах согласования доводится уполномоченным органом до банка и банка (-ов) – приобретателя (-ей) в письменном виде.
10. Основаниями для отказа в согласовании осуществления операции являются:
1) несоответствие банка (-ов) – приобретателя (-ей) требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил;
2) несоответствие пакета документов требованиям, установленным пунктом 8 настоящих Правил.
11. Передача обязательств банка осуществляется с согласия депозиторов и (или) кредиторов банка. В целях получения согласия депозиторов и кредиторов банком публикуется объявление о передаче активов и (или) обязательств банка в части либо в полном размере. Объявление публикуется в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, на казахском и русском языках, с указанием сроков представления возражений и адреса, по которому они принимаются.
Отсутствие письменного возражения от депозиторов и (или) кредиторов банка в течение десяти календарных дней со дня публикации объявления рассматривается как согласие депозитора и (или) кредитора на передачу обязательств.
Расходы, связанные с публикацией объявления об осуществлении операции, осуществляются за счет средств банка.
Банк публикует объявление о проведении операции при наличии ее согласования с уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).

7. Банктің иеленуші (-лер) банкті (-терді) таңдауы берілетін активтер мен міндеттемелердің мөлшерлерін негізге алып, мынадай талаптарды ескеріп, дербес түрде жүзеге асырады, атап айтқанда иеленуші (-лер) банк(-тер):
1) депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы (-лары) болып табылуы (-лары) керек;
2) жеке тұлғалардың банктік шоттарын ашатын және жүргізетін, заңды тұлғалардың депозиттерін қабылдайтын, банктік шоттарын ашатын және жүргізетін, банктік заемдық операцияларды, кассалық операцияларды жүргізетін уәкілетті органның депозиттерді қабылдауға арналған лицензиясын иеленуі (-лері) керек;
3) уәкілетті орган қолданған қолданыстағы шектеулі ықпал ету шаралары және санкциялары жоқ;
4) банк клиенттеріне қызмет көрсететін филиалдары бар.
8. Банк оның басқару органы шешім қабылдаған күннен бастап бір ай ішінде операцияны жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органға мынадай құжаттар пакетін келісу және жүзеге асыру үшін береді:
1) банктің және иеленуші (-лер) банктің (-терінің) Басқарма Төрағасы немесе олардың орнындағы адамдар қол қойған бірлескен хабарламалары;
2) банктің басқару органының операцияның жүзеге асырылғандығы туралы шешімі;
3) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде беру кезіндегі тізбесі, түрлері және алдын-ала мөлшері;
4) банктің және иеленуші (-лер) банктің (-тердің) күнін және оны жүзеге асыру талаптарын көрсете отырып, операцияны жүзеге асыру туралы алдын-ала шарты (-тары);
5) банктің және иеленуші (-лер) банктің (-тердің) арасында операцияны жүзеге асыру күні келісіліп жасалған пруденциалдық нормативтердің есебі.
Уәкілетті орган қажет болған жағдайда қосымша ақпарат сұратады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
9. Уәкілетті орган осы Ереженің 8-тармағымен көзделген құжаттар пакетін оны алған сәттен бастап бір мерзімде қарайды.
Уәкілетті орган келісу қорытындылары туралы ақпаратты банкке және иеленуші (-лер) банкке (-терге) жазбаша түрде жібереді.
10. Операцияны жүзеге асыруға келісуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) иеленуші (-лер) банктің (-терінің) осы Ереженің 7-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) құжаттар пакетінің осы Ереженің 8-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
11. Банк міндеттемелерін беру банк депозиторларының және (немесе) кредиторларының келісімімен жүзеге асырылады. Депозиторлардың және (немесе) кредиторлардың келісімін алу мақсатында, банк активтерін және міндеттемелерін бөлігінде не толық мөлшерде беру туралы хабарландыруды банк жариялайды. Хабарландыру қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында, қарсылықтарды ұсыну мерзімдерін және олар қабылданатын мекен–жайды көрсете отырып, жарияланады.
Хабарландыру жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде депозиторлардың және (немесе) кредиторлардың жазбаша келіспеушіліктерінің болмауы депозитордың және (немесе) кредитордың міндеттемелерді беруге келісімдері ретінде қаралады.
Операцияны жүзеге асыру жөніндегі хабарландыруды жариялауға байланысты шығыстар банк қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Банк операцияны жүргізу жөніндегі хабарландыруды уәкілетті органмен оны келісілгенде жариялайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.

12. По истечении десяти календарных дней со дня публикации объявления об осуществлении операции, банком формируется список депозиторов и (или) кредиторов, согласных на передачу их обязательств другому (другим) банку (банкам) и отказавшихся от нее.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
13. Банк осуществляет операцию после проведения мероприятий, предусмотренных пунктами 11 и 12 настоящих Правил.
14. Передача активов и обязательств банка в части либо полном размере по депозитам физических и (или) юридических лиц банку (-ам) – приобретателю (-ям), а также соответствующих документов (договоров, кредитных дел, свидетельств и других документов) оформляется актом приема-передачи в двух экземплярах.
При оформлении акта приема-передачи в нем указываются следующие сведения:
1) размер, перечень и виды передаваемых активов банка с указанием наименования, инвентарного номера, балансовой, оценочной стоимости, номера счетов, на которых учтены активы банка, документов, подтверждающих право собственности банка;
2) стоимость и перечень передаваемых прав требований по дебиторской задолженности с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии), наименование дебиторов, номеров счетов, на которых учтены суммы дебиторской задолженности, суммы займа, даты заключения и номера договора банковского займа, срока действия договора банковского займа, ставки вознаграждения по банковскому займу,начисленных и полученных банком сумм вознаграждения по банковскому займу;
3) размер передаваемых обязательств по депозитам физических и юридических лиц, перечень депозитов с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) депозиторов, номеров счетов, на которых учтены суммы депозитов, суммы депозита, даты заключения и номера договора банковского счета и (или) банковского вклада, срока действия договора, ставки вознаграждения по вкладу, начисленных и полученных депозиторами сумм вознаграждения по вкладу.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
15. Копии заключенного (-ых) договора (-ов) между банком и банком (-ами) – приобретателем (-ями) об осуществлении операции и акта приема-передачи представляются в уполномоченный орган в течение семи дней со дня полной передачи активов и обязательств банка в части либо полном размере по депозитам физических и юридических лиц.

12. Банк операцияны жүзеге асыру жөніндегі хабарландыруды жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін міндеттемелерін басқа банкке (банктерге) беруге келіскен және одан бас тартқан депозиторлардың және (немесе) кредиторлардың тізімін қалыптастырады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
13. Банк операцияны осы Ереженің 11 және 12-тармақтармен көзделген іс-шараларды өткізгеннен кейін жүзеге асырады.
14. Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде, сондай-ақ тиісті құжаттарды (шарттарды, кредиттік істерді, куәліктерді және басқа құжаттарды) басқа банкке (банктерге) беру екі данадағы қабылдау-өткізу актісімен ресімделеді.
Қабылдау-өткізу актісін ресімдеу кезінде онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) атауы, мүкаммал нөмірі, баланстық, бағалау құны, банк активтері көрсетілген шоттар нөмірі, банктің меншік құқығын растайтын құжаттар ескерілген банктің беріліп отырған активтерінің мөлшері, тізбесі және түрлері;
2) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), дебиторлардың атауы, дебиторлық берешек сомасы ескерілген шоттар нөмірлері, заем сомасы, банктік заем шартының жасалған күні және нөмірі, банктік заем шартының қолданылу мерзімі, банктік заем бойынша, банктің банктік заем бойынша есептеген және қабылдаған сыйақы сомалары көрсетілген дебиторлық берешек бойынша талаптар құқықтарын беру құны және тізбесі;
3) жеке және заңды тұлғалардың депозиттері бойынша берілетін міндеттемелердің мөлшері, депозиттер сомасы, депозит сомасы, банктік шот және (немесе) банктік салым шартын жасау күні және шарттың нөмірі, шарттың қолданылу мерзімі, депозиторлардың салым бойынша алған және есептелген сыйақы сомасы бойынша салымның сыйақы ставкасы ескерілген депозиторлардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), шоттар нөмірлері көрсетілген депозиттер тізбесі.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
15. Банктің және иеленуші (-лер) банктің (-тердің) арасында операцияны жүзеге асырғандығы жөнінде жасалған шарттың (-тардың) көшірмелері және қабылдау-өткізу акті жеке және заңды тұлғалардың депозиттері бойынша банктің активтері мен міндеттемелерінің бөлігін не толық мөлшерде толық өткізген күннен бастап жеті күн ішінде уәкілетті органға беріледі.

16. Расходы, связанные с проведением операции, за исключением расходов, предусмотренных пунктом 11 настоящих Правил, осуществляются за счет средств банка (-ов) приобретателя (-ей).
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.08.2009 № 195 (порядок введения в действие см. п. 2).
17. Информация об осуществленной операции публикуется банком в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан на казахском и русском языках.
Глава 3. Заключительное положение
18. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

16. Осы Ереженің 11-тармағында көзделген шығыстарды қоспағанда, операцияны жүргізумен байланысты шығыстар иеленуші (-лер) банктің (-тердің) қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.28 N 195 қаулысымен.
17. Банк операцияны жүзеге асыру жөніндегі ақпаратты Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзімдік баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды.
3-тарау. Қорытынды ереже
18. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешілетін болады.