О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2004 года № 80 "Об утверждении форм и правил предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2009 года № 5711. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 февраля 2013 года № 110.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2013 № 110.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и Указом Президента Республики Казахстан от 19 июня 2007 года № 346 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2004 года № 80 "Об утверждении форм и правил предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2751) следующие изменения:
абзац первый пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (по согласованию):";
в Правилах предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных, утвержденных указанным приказом:
пункты 3, 4 изложить в следующей редакции:
"3. Сведения об объемах производства и отгрузки нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных передаются иными государственными органами посредством информационной системы.
4. Сведения об объеме производства и оборота нефтепродуктов, а также иная необходимая информация в единую базу данных предоставляются государственными органами Республики Казахстан в следующие сроки:
1) Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
баланс выработки и отгрузки нефтепродуктов производителями - предоставляется ежемесячно к 20 числу месяца, следующего за отчетным;

"Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерек қорға беруінің нысандары мен ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 18 ақпандағы N 80 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы N 216 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 25 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5711 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 27 ақпандағы N 110 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.02.2013 N 110 бұйрығымен.
"Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2003 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 19 маусымдағы N 346 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің нысандары мен ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 18 ақпандағы N 80 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2751 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералды ресурстар министрлігі және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу жөніндегі агенттігі (келісім бойынша):";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің ережелерінде :
3, 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мұнай өнімдерін өндірудің және оларды тиеп жөнелту көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты өзге мемлекеттік органдар бірыңғай дерекқорға ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі.
4. Мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары бірыңғай дерекқорға мынадай мерзімдерде береді:
1) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералды ресурстар министрлігі:
өндірушілердің мұнай өнімдерін өндіру және тиеп жөнелту теңгерімі - ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне береді;

2) Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий:
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут, действие лицензии у которых приостановлено, возобновлено и прекращено - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации объектов хранения нефти и нефтепродуктов (нефтехранилища, нефтебазы, автозаправочные станции) - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации объектов хранения нефти и нефтепродуктов (нефтехранилища, нефтебазы, автозаправочные станции) действие лицензии у которых приостановлено, возобновлено и прекращено - по мере изменения сведений.";
в пункте 5:
слова "электронного уведомления" заменить словами "электронное уведомление";
слова "или соответствующая отметка ответственного исполнителя о получении в курьерском поручении" исключить;
Приложение 2 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Б. Жамишев
"СОГЛАСОВАН"
Министр
индустрии и торговли
Республики Казахстан
__________ В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр
энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
__________ С. Мынбаев

2) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу жөніндегі агенттігі:
мұнай-газ өңдеу өндірістерін пайдалану бойынша; мұнайды бастапқы және терең өңдеу өнімдерін; октандық санды арттыру мақсатымен компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі - мәліметтердің өзгеруіне қарай;
лицензиясының қолданысы уақытша тоқтатылған, жаңғыртылған және тоқтатылған мұнай-газ өңдеу өндірістерін пайдалану бойынша; мұнайды бастапқы және терең өңдеу өнімдерін; октандық санды арттыру мақсатымен компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі - мәліметтердің өзгеруіне қарай;
мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін (мұнай қоймасы, мұнай базалары, автожанармай құю станциялары) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі-мәліметтердің өзгеруіне қарай;
лицензиясының қолданысы уақытша тоқтатылған, жаңғыртылған және тоқтатылған мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін (мұнай қоймасы, мұнай базалары, автожанармай құю станциялары) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі-мәліметтердің өзгеруіне қарай.";
5-тармақта :
мемлекеттік тілдегі мәтінінде өзгеріссіз қалдырылсын;
"немесе жауапты орындаушының курьерлік тапсырысты алғаны туралы тиісті белгісі" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                         Б. Жәмішев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрі
_________________ В. Школьник
2009 жылғы "__" ________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералды
ресурстар министрі
____________ С. Мыңбаев

14 апреля 2009 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий
__________ Н. Алдабергенов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 мая 2009 года № 216
Приложение 2 к приказу Министра финансов
Республики Казахстан от 18 февраля 2004 года № 80
"Об утверждении форм и правил предоставления
иными государственными органами сведений
об объеме производства и оборота нефтепродуктов и
иной необходимой информации в единую базу данных"
Формы
предоставления иными государственными органами
сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов
и иной необходимой информации в единую базу данных
1. Форма предоставления сведений Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Баланс производства нефтепродуктов (оперативная информация).
Периодичность - предоставляется ежемесячно к 20 числу месяца, следующего за отчетным.
п/п
Заводы
Бензин
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c начала
года
Остаток на
начало
месяца
Произ-
ве дено
Остаток на
конец
месяца
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дизельное топливо
Мазут
Приме-
чание
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c
начала
года
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c
начала
года
Оста-
ток на
начало
месяца
Про-
изве-
дено
Остаток
на
конец
месяца
Остаток
на
начало
месяца
Произ-
ведено
Остаток
на
конец
месяца
7
8
9
10
11
12
13
14
15
2. Форма предоставления сведений Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
1) Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут по состоянию на _____ 200__ года.
Периодичность по мере изменения сведений
РНН (БИН)
Наимено-
вание
Ф.И.О.
руководи-
теля
Юридический
адрес
(телефон,
факс)
Свидетельство о
государственной
регистрации
(перерегистрации)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дата
выдачи
лицензии
№ лицензии
Срок
действия
лицензии
Вид
деятель-
ности
Производимые
нефтепро-
дукты
Объем
тысяч
тонн/год
(по
паспорту
произ-
водства)
7
8
9
10
11
12
2) Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут, действие лицензии у которых приостановлено, возобновлено и прекращено по состоянию на ___________ 200___ год.
Периодичность по мере изменения сведений
РНН
(БИН)
Наиме-
нова-
ние
Дата
выдачи
лицен-
зии
лицен-
зии
Дата
Причина
Решение
при-
о ста-
новле-
ния
возо-
бнов-
ления
прекра-
щения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

2009 жылғы 14 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
____________ Н. Алдабергенов
2009 жылғы "__" ____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 25 мамырдағы
N 216 бұйрығына қосымша
""Өзге де мемлекеттік органдардың
мұнай өнімдерін өндірудің және
олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті
ақпаратты бірыңғай дерекқорға
беруінің нысандары мен ережелерін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 18 ақпандағы
N 80 бұйрығына 2-қосымша
Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін
өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты
бірыңғай дерекқорға беруінің нысандары
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен мәліметтерді беру нысаны:
Мұнай өнімдерін өндіру теңгерімі (жеделдік ақпарат).
Мерзімділігі - ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне береді.
N
Зауыттар
Бензин
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Дизель отыны
Мазут
Ескерту
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
7
8
9
10
11
12
13
14
15
2. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігімен жеткізілім көлемдері туралы мәліметтерді беру нысаны:
1) 200__ жылдың _____ жағдай бойынша мұнайгазөңдеу өндірісін пайдалану қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі: мұнайды бастапқы және терең қайта өңдеу; октандық санды арттыру мақсатында компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша;
Кезеңділігі мәліметтердің өзгеруіне қарай
N
СТН-і (БСН-і)
атауы
Басшының аты-жөні
Заңды мекен-жайы (телефон, факс)
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (қайта тіркеу)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Лицензияның беру күні
Лицензияның N
Лицензияның қолданылу мерзімі
Қызмет түрі
Мұнай өнімдерінің өндірісі
Көлем мың тонна/жыл (өндіріс паспорты бойынша)
7
8
9
10
11
12
2) 200__ жылдың __________ жағдай бойынша мұнайгазөңдеу өндірісін пайдалану қызметін жүзеге асыратын, лицензияларының күші тоқтатыла тұрған, күшіне қайта енген және күші тоқтатылған Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі: мұнайды бастапқы және терең қайта өңдеу; октандық санды арттыру мақсатымен компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша;
Кезеңділігі мәліметтердің өзгеруіне қарай
N
СТН-і (БСН-і)
атауы
Лицензияның беру күні
Лицензияның
N
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Күні
Себебі
Шешім
Тоқтатыла тұру
енген
тоқтатылған
6
7
8
9
10