Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, ввоза их из-за границы, проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 13 июля 2009 года № 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2009 года № 5792. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 6 июня 2012 года № 313
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 06.06.2012 № 313.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 8, пунктом 2 статьи 9 и пунктом 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О связи", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, ввоза их из-за границы, проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы уполномоченного органа в области информатизации и связи Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту связи Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Баймуратов А.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Арифханова А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель                               К. Есекеев
Согласовано:
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Доскалиев Ж.А.
15 июля 2009 год
Согласовано:
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Жамишев Б.Б.
18 августа 2009 год
Согласовано:
Министр Обороны
Республики Казахстан
_____________ Джаксыбеков А.Р.
11 августа 2009 год
Согласовано:
Председатель Комитета
Национальной Безопасности
Республики Казахстан
_______________ Шабдарбаев А.С.
6 августа 2009 год
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи
13 июля 2009 года № 295
Правила
присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, ввоза их
из-за границы, проведения расчета электромагнитной
совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных
устройств

Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарды) тағайындау, радиоэлектрондық құралдар, жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу және пайдалану, оларды шетелден әкелу, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігінің есебін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 13 шілдедегі N 295 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 15 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5792 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 6 маусымдағы № 313 бұйрығымен.
Ескерту. ҚР Көлік және коммуникация министрінің 06.06.2012 № 313 бұйрығымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабының 1-тармағы 8-тармақшасына, 9-бабының 2-тармағына және 11-бабының 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарды) тағайындау, радиоэлектрондық құралдар, жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу және пайдалану, оларды шетелден әкелу, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігінің есебін жүргізу ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкілетті органының осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтары күшін жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің Байланыс департаменті (Баймұратов Ә.Е.) заңнама тәртібінде белгіленген:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министірлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министірлігінде мемлекеттік тіркелуден өткізгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының орынбасары А.Ә. Әріпхановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қ. Есекеев
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
_____________ Досқалиев Ж.А.
15 шілде 2009 жыл
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
______________ Жәмішев Б.Б.
18 тамыз 2009 жыл
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
____________ Жақсыбеков Ә.Р.
11 тамыз 2009 жыл
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік Комитетінің
төрағасы
_____________ Шабдарбаев А.С.
6 тамыз 2009 жыл
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі төрағасының
2009 жылғы 13 шілдедегі
N 295 бұйрығымен бекітілген
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарды) тағайындау, радиоэлектрондық құралдар, жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу және пайдалану, оларды шетелден әкелу, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесі

1. Общие положения
1. Правила присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, ввоза их из-за границы, проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О связи" и определяют общий порядок оформления разрешительных документов в области присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств (далее - РЭС), высокочастотных устройств (далее - ВЧУ), ввоза их из-за границы, проведения расчета электромагнитной совместимости (далее - ЭМС) РЭС и ВЧУ.
Требования настоящих Правил обязательны для всех физических и юридических лиц, осуществляющих лицензионную деятельность в области связи и (или) использующих РЭС и (или) ВЧУ в производственной или иной деятельности.
Действие настоящих Правил не распространяется:
1) на РЭС и ВЧУ согласно перечню, указанному в приложении 1 к настоящим Правилам.
2) на РЭС и ВЧУ государственных органов, находящиеся на радиочастотном обеспечении Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с рекомендациями Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) абонентское устройство - средство связи индивидуального использования, формирующее сигналы электрической связи для передачи или приема заданной абонентом информации и подключаемое к сети оператора связи;
2) владелец РЭС и (или) ВЧУ - юридическое или физическое лицо, у которого эти средства или устройства находятся в собственности, на праве хозяйственного ведения или на праве оперативного управления либо ином законном основании (аренда, безвозмездное пользование);
3) высокочастотное устройство - оборудование и (или) приборы, предназначенные для генерирования и использования электромагнитной энергии в промышленных, научных, медицинских, бытовых или других целях, за исключением применения в области телекоммуникаций;
4) заявитель - владелец РЭС и (или) ВЧУ, либо физическое или юридическое лицо, либо его доверенное лицо;
5) пользователь радиочастотным спектром - физическое или юридическое лицо, которому присвоена (назначена) полоса частот или радиочастота (радиочастотный канал);
6) присвоение радиочастоты или радиочастотного канала - выдача уполномоченным органом физическому или юридическому лицу разрешения на использование радиочастоты или радиочастотного канала;

1. Жалпы ережелер
1. Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарды) тағайындау, радиоэлектрондық құралдар, жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу және пайдалану, оларды шетелден әкелу, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігінің есебін жүргізу ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жиілік белдеулерді, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарды) тағайындау, радиоэлектрондық құралдар (бұдан әрі – РЭҚ), жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі – ЖЖҚ) тіркеу және пайдалану, оларды шетелден әкелу, РЭҚ мен ЖЖҚ-ның электромагниттік үйлесімділігінің (бұдан әрі – ЭМҮ) есебін жүргізу саласында рұқсат ету құжаттарын ресімдеудің жалпы тәртібін анықтайды.
Осы Ереженің талаптары байланыс саласындағы лицензиялы қызмет түрін жүзеге асыратын және (немесе) РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ өндірістік немесе басқа қызметте қолданатын барлық жеке және заңды тұлғалар үшін міндетті болып табылады.
Осы Ереженің әрекеттері мыналарға қолданылмайды:
1) осы Ереженің 1-қосымшасында көрсетілген тізімге сәйкес РЭҚ мен ЖЖҚ-на;
2) Қазақстан Республикасы радиожиілік жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының ұсыныстарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің радиожиілік қамтамасыз етілуіндегі мемлекеттік органдардың РЭҚ мен ЖЖҚ-на.
2. Осы Ережеде келесі түсініктемелер пайдаланылады:
1) абоненттік құрылғы – абонент берген ақпаратты тарату немесе қабылдау үшін электр байланысы сигналдарын қалыптастыратын және байланыс операторының желісіне қосылатын жеке пайдаланылатын байланыс құралы;
2) РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ иесі – бұл құралдар мен құрылғылар шаруашылық жүргізу құқығында немесе оралымдық басқару құқығындағы немесе өзге заңды негізінде (жалға алу, өтеусіз пайдалану) меншігінде болатын заңды немесе жеке тұлға;
3) жоғары жиілікті құрылғы – телекоммуникация саласында қолдануды қоспағанда, өнеркәсiптiк, ғылыми, медициналық, тұрмыстық немесе басқа мақсаттарда электромагниттік энергияны пайдалану және генераторлау үшін арналған жабдық және (немесе) аспаптар;
4) өтініш беруші – РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ иесі, не жеке немесе заңды тұлға, не олардың атынан рұқсат құжаттарын ресімдейтін тұлға;
5) радиожиілік спектрін пайдаланушы – жиіліктер белдеуі немесе радиожиілік (радиожиілік арнасы) берілген (тағайындалған) жеке немесе заңды тұлға;
6) радиожиілік немесе радиожиілік арнасын тағайындау – уәкілетті органмен жеке немесе заңды тұлғаға радиожиілік немесе радиожиілік арналарын пайдалануға рұқсат беру;

7) подвижное радиоэлектронное средство - радиоэлектронное средство, не имеющее постоянной привязки к географическим координатам;
8) радиочастотный спектр (далее - РЧС) - определенная совокупность радиочастот в диапазоне от 3 кГц до 400 ГГц;
9) радиоэлектронное средство (далее - РЭС) - техническое средство, предназначенное для передачи и (или) приема радиочастот и состоящее из одного или нескольких передающих и (или) приемных устройств либо их комбинаций, включая вспомогательное оборудование;
10) системы ГПСС - системы глобальной подвижной спутниковой связи;
11) совместное использование частот - частоты, используемые двумя и более пользователями;
12) стационарное радиоэлектронное средство - радиоэлектронное средство, имеющее постоянные географические координаты;
13) уполномоченный орган - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи;
14) Национальная Таблица - Таблица распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц утвержденная Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года № 1379;
15) РР МСЭ - Регламент радиосвязи Международного союза электросвязи;
16) РРЛ - радиорелейная линия связи;
17) ЗССС - земная станция спутниковой связи;
18) ТВ - телевещательный передатчик;
19) РВ - радиовещателный передатчик.
2. Оформление разрешительных документов на
использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
3. Разрешения на использование радиочастотного спектра оформляются на РЭС, указанные в списке согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для получения разрешения на использование РЧС Республики Казахстан либо разрешения/лицензии судовой станции на использование РЧС (далее - разрешения/лицензии судовой станции), для судов, плавающих под флагом Республики Казахстан заявителю необходимо представить в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа (далее - территориальное подразделение), по месту использования РЧС, заявку на присвоение полос (номиналов) радиочастот (далее - Заявка) в трех экземплярах.
4. Заявка состоит из следующих документов:
1) заявление установленного образца по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копия лицензии на занятие предпринимательской деятельностью в области связи, выдаваемой уполномоченным органом в области связи. В случае использования радиочастотного спектра в производственных целях копия указанной лицензии не требуется;
3) копия свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации юридического лица или копия документа удостоверяющего личность физического лица;

7) жылжымалы радиоэлектрондық құрал – географиялық координаттарында тұрақты орны жоқ радиоэлектрондық құрал;
8) радиожиілік спектрі (бұдан әрі - РЖС) – 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі ауқымдағы радиожиіліктердің белгілі бір жиынтығы;
9) радиоэлектрондық құрал (бұдан әрі - РЭҚ) – көмекші жабдықты қоса алғанда, радиотолқындарды таратуға және (немесе) қабылдауға арналған және бір немесе бірнеше таратушы және (немесе) қабылдаушы құрылғылардан не олардың құрамаларынан құралатын техникалық құрал;
10) ҒЖЖБ жүйелері – ғаламдық жылжымалы жерсеріктік байланыс жүйелері;
11) жиілікті бірлесіп пайдалану – екі немесе одан да көп пайдаланушылармен пайдаланылатын жиіліктер;
12) стационарлық радиоэлектрондық құрал – тұрақты географиялық координаты бар радиоэлектрондық құрал;
13) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі;
14) Ұлттық Кесте – Қазақстан Республикасы Үкіметімен бекітілген Қазақстан Республикасының радиоқызметтерi арасында 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейiнгі жиiлiктер диапазонындағы жиiлiктер белдеулерiн бөлу Кестесi;
15) ХЭО РР – Халықаралық электробайланыс одағының радиобайланыс регламенті;
16) РРЖ – радиорелейлік байланыс жолы;
17) ЖБЖС – жерсерік байланысының жердегі станциясы;
18) ТХ – телехабар таратқыш;
19) РХ – радиохабар таратқыш.
2. Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат құжаттарын ресімдеу
3. Қазақстан Республикасының РЖС пайдалану үшін берілетін рұқсат осы Ереженің 2-қосымшасындағы тізімде көрсетілген РЭҚ ресімделеді.
Қазақстан Республикасының РЖС пайдалануға рұқсат немесе Қазақстан Республикасының туы астында жүзіп жүрген кемелер үшін радиожиілік спектрін пайдалануға кеме станциясының рұқсатын/лицензиясын (бұдан әрі – кеме станциясының рұқсаты/лицензиясы) алу үшін өтініш берушіге РЖС пайдалану орны бойынша уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - аумақтық бөлімше) радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) меншіктеуге өтінішін (бұдан әрі - Өтініш) үш данада ұсынуы қажет.
4. Өтініш келесі құжаттардан тұрады:
1) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтініш;
2) байланыс саласындағы кәсіпкерлік қызметпен айналысуға уәкілетті органмен берілген лицензиясының көшірмесі. Радиожиілік спектрін өндірістік немесе басқа мақсаттарға пайдаланған жағдайда аталған лицензия талап етілмейді;
3) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі немесе қайта тіркеуі туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;

4) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан, БИН и/или ИИН;
5) копия статистической карточки;
6) пояснительная записка, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках РЭС планируемых к применению, схема организации связи;
7) заполненная анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи, по форме согласно приложениям 4567891011 и 12 к настоящим Правилам;
8) копия карты участка местности предполагаемой зоны обслуживания, с указанием пункта установки РЭС и ВЧУ (РРЛ, ЗССС, ТВ и РВ); координационная зона (для спутниковой связи);
9) сетка частот; трансмиссионный частотный план, согласованный международной спутниковой организацией (для спутниковой связи);
10) перечень технических данных, необходимых для расчета ЭМС РЭС и ВЧУ установленного образца на соответствующий вид связи по форме согласно приложениям 1314151617 и 18 к настоящим Правилам.
5. Территориальное подразделение рассматривает Заявку в течение трех рабочих дней с момента поступления, и первый экземпляр Заявки направляет в организацию проводящую расчет ЭМС РЭС и ВЧУ (далее - Организация), второй экземпляр остается в территориальном подразделении.
Если заявленные полосы (номиналы) радиочастот до 1 ГГц, то территориальное подразделение в соответствии с имеющейся базой радиочастотных присвоений подбирает полосы (номиналы) радиочастот и готовит техническое заключение по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам, и прикладывает к Заявке, а свыше 1 ГГц направляет на рассмотрение в Организацию (без технического заключения).
В случае некомплектности Заявки, либо занятости заявленных полос (номиналов) радиочастот, а также недостоверности предоставленных данных, территориальное подразделение уведомляет Заявителя в письменной форме в течение трех рабочих дней с момента поступления Заявки, с обоснованием причин отказа.
Отказ в принятии Заявки не лишает заявителя права на подачу повторной Заявки после исправления соответствующих замечаний.
6. Организация после получения от территориального подразделения Заявки в течение трех рабочих дней с момента поступления, проводит процедуру предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ, по результатам которой уведомляет письменно территориальное подразделение.
В случае некомплектности Заявки, недостоверности и (или) некорректности технических данных Организация в течение трех рабочих дней в письменной форме уведомляет Территориальное подразделение с указанием обоснованных причин отказа.

4) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі; БИН және/немесе ИИН;
5) статистикалық карточкасының көшірмесі;
6) сұралып отырған радиожиіліктер белдеулерінің (номиналдың) негіздемесі келтірілетін, жоспарланып отырған радиожелінің (радиотораптардың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, пайдалануға жоспарланған РЭҚ ерекшеліктері, байланысты ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі баяндалатын түсіндірме жазбахаты;
7) осы Ереженің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша тиісті радиобайланыс түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ-на арналып толтырылған сауалнама;
8) РЭҚ және ЖЖҚ (РРЖ, ЖБЖС, ТХ және РХ) орнату пунктін көрсетуімен болжамды қызмет көрсету аймағы картасының көшірмесі, координаттық аймақ (жерсеріктік байланыс үшін);
9) жиіліктер торы; халықаралық жерсеріктік ұйымымен (жерсеріктік байланыс үшін) келісілген трансмиссиялық жиілік жоспары;
10) осы Ереженің 13, 14, 15, 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша тиісті байланыс түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ есебін жүргізу үшін қажетті техникалық деректер тізімі;
5. Аумақтық бөлімше Өтініш келіп түскеннен бастап, үш жұмыс күннің ішінде қарастырады және өтініштің бірінші данасын РЭҚ ЭМҮ және ЖЖҚ есебін жүргізу ұйымына (бұдан әрі – Ұйым) жолдап, екінші данасын аумақтық бөлімшеде қалдырады.
Егер өтініш білдірілген белдеулер (номиналдар) радиожиілігі 1 ГГц-ке дейін болса, аумақтық бөлімше радиожиілік тағайындау базасына сәйкес, радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) іріктейді, осы Ереженің 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша техникалық қорытынды әзірлейді және оны Өтінішке қоса тіркейді, ал 1 ГГц-тен асатындарды Ұйымға қарауға жолдайды (техникалық қорытындысыз).
Өтініш жинақтықтылығы түгел болмаған немесе өтініш білдірілген радиожиілік белдеулерінің (номиналдардың) бос болмаған, сондай-ақ, ұсынылған деректердің дұрыс болмаған жағдайында, аумақтық бөлімше бас тартудың негізделген себептерін көрсетумен, Өтініш білдірушіге жазбаша нысанда Өтініш келіп түскен сәтінен бастап үш жұмыс күннің ішінде хабарлайды.
Өтінішті қабылдаудан бас тарту, өтініш білдірушіні тиісті деректерді түзеткеннен кейін қайтадан Өтініш беру құқығынан айырмайды.
6. Ұйым аумақтық бөлімшеден Өтініш келіп түскеннен кейін, үш жұмыс күннің ішінде РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ алдын-ала есептеу рәсімдерін жүргізіп, оның нәтижесі бойынша аумақтық бөлімшеге жазбаша ретінде хабарлайды.
Өтініш жинақтақтылығы түгел болмаған және (немесе) техникалық деректері сенімді еместігі мен әбестігінен Ұйым Аумақтық бөлімшеге бас тартудың негізделген себептерін көрсетумен, жазбаша нысанда үш жұмыс күннің ішінде хабарлайды.

7. Территориальное подразделение в случае положительного результата предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ в течение трех рабочих дней с момента поступления уведомления от Организации направляет третий экземпляр Заявки в уполномоченный орган.
При отрицательном результате предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ, территориальное подразделение в течение трех рабочих дней с момента поступления уведомления от Организации извещает заявителя и в случае согласия заявителя повторно проводит процедуру подбора свободных полос (номиналов) радиочастот и направляет новое техническое заключение в Организацию.
8. После получения Заявки от территориального подразделения уполномоченный орган проводит:
1) процедуру согласования РЧС с центральным исполнительным органом военного управления Республики Казахстан - Министерством обороны Республики Казахстан (далее - Министерство обороны) и (или) другими основными пользователями в соответствии с Национальной Таблицей, либо решениями Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан (далее - Заинтересованные ведомства);
2) процедуру международной координации РЧС с приграничными государствами необходимость которой определяется по результатам проведенного предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ.
9. В случае отсутствия необходимости проведения указанных процедур, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с момента поступления Заявки, уведомляет Организацию о необходимости оформления заключения экспертизы ЭМС РЭС и ВЧУ с действующими и планируемыми РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе приграничных стран (далее - Заключение ЭМС) в соответствии с процедурой, изложенной в пунктах 62-68 Правил.
10. Срок оформления Заключения ЭМС Организацией составляет не более десяти рабочих дней без учета времени на подписание и оплату договора на ЭМС РЭС, с момента поступления уведомления от уполномоченного органа. Оригинал Заключения ЭМС выдается Организацией либо направляется заявителю, а копия в уполномоченный орган.
11. Для проведения процедуры согласования, уполномоченный орган направляет Заявку в Министерство обороны и (или) в Заинтересованные ведомства.
12. Срок рассмотрения запроса составляет не более двадцати рабочих дней с момента поступления материалов. Если заявленные полосы (номиналы) радиочастот не могут быть согласованы, Министерство обороны и (или) Заинтересованные ведомства направляют в уполномоченный орган обоснованный письменный отказ.

7. РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ алдын-ала есебінің қорытындысы оң нәтиже болған жағдайда, аумақтық бөлімше Ұйымнан келіп түскен уақыттан бастап, бір жұмыс күннің ішінде Өтініштің үшінші данасын уәкілетті органға жібереді.
РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ алдын-ала есебінің қорытындысы теріс нәтиже берген жағдайда, аумақтық бөлімше Ұйымнан келіп түскеннен кейін өтініш білдірушіні хабардар етеді және өтініш білдіруші келісім берген жағдайда үш жұмыс күннің ішінде қайтадан радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) іріктейді және жаңа техникалық қорытындысын дайындап Ұйымға жібереді.
8. Аумақтық бөлімшеден Өтінішті алғаннан кейін уәкілетті орган мынадай рәсімдерді жүргізеді:
1) РЖС Қазақстан Республикасы әскери басқару орталық атқарушы органы – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен (бұдан әрі – Қорғаныс министрлігі) және басқа негізгі пайдаланушылармен Қазақстан Республикасының радиоқызметтері арасында Қазақстан Республикасы Үкіметімен немесе Қазақстан Республикасы радиожиіліктер бойынша ведомствоаралық комиссиясының (бұдан әрі – Мүдделі ведомстволар) шешімдерімен бекітілген 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер диапазонындағы жиіліктер белдеулерін бөлу кестесіне сәйкес келісу рәсімі;
2) РЖС-дың шекаралас мемлекеттерімен халықаралық үйлестіру рәсімі; бұл рәсім жүргізудің қажеттілігі РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ алдын ала жүргізілген есептесу бойынша анықталады.
9. Көрсетілген рәсімдерді жүргізу қажеттілігі болмаған жағдайда, уәкілетті орган Өтініш келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күннің ішінде Ұйымды Ереженің 67-71-тармақтарында айтылған рәсімдерге сәйкес, РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ сараптама қорытындысын қолданыстағы және жоспарланған, оның ішінде шекаралас мемлекеттердің РЭҚ және азаматтық мақсаттағы ЖЖҚ-мен (бұдан әрі – ЭМҮ қорытындысы) ресімдеу қажеттілігі туралы ескертеді.
10. ЭМҮ қорытындысын Ұйыммен ресімдеу мерзімі қол қою мен ЭМҮ РЭҚ шартына төлеу уақытын есепке алмағанда, уәкілетті органнан хабарлама келіп түскен күннен бастап он жұмыс күннен артық емес күнді құрайды. Ұйым ЭМҮ қорытындысының түпнұсқасын өтініш білдірушіге, ал көшірмесін уәкілетті органға береді немесе жолдайды.
11. Келісу рәсімдерін жүргізу үшін уәкілетті орган Қорғаныс министрлігіне және (немесе) Мүдделі ведомстволарға жолдайды.
12. Сауалды қарастыру мерзімі құжаттар келіп түскен күннен жиырма жұмыс күннен аспайтын мерзімді құрайды. Егер өтініш білдірген радиожиілік белдеулері (номиналдары) келісілмейтін болса, Қорғаныс министрлігі және (немесе) Мүдделі ведомстволар уәкілетті органға негізделген жазбаша түрде бас тарту хатын жолдайды.

13. При отсутствии письменного ответа в течение указанного срока, уполномоченный орган направляет уведомление об истечении срока рассмотрения заявки. Министерство обороны и (или) Заинтересованные ведомства обязаны в течение пяти рабочих дней направить ответ на уведомление.
14. Проведение процедуры согласования не требуется для полос (номиналов) радиочастот:
1) ранее согласованных Министерством обороны и (или) Заинтересованными ведомствами, выделяемых уполномоченным органом на основании рекомендаций Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан;
2) предназначенных для преимущественного использования РЭС гражданскими пользователями, указанных в национальной Таблице как категория "ГР";
3) судовых станций - разрешение/лицензии судовой станции на использование радиочастотного спектра, утвержденной Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;
4) ранее согласованные полосы (номиналы) радиочастот, в случае, если не изменились технические параметры, назначение и место установки РЭС и ВЧУ.
15. Проведение процедуры международной координации полос (номиналов) радиочастот, осуществляется уполномоченным органом в соответствии с заключенными Соглашениями между сопредельными государствами (в приграничных зонах Республики Казахстан) и (или) Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи, срок рассмотрения заявки при этом, составляет не более четырех месяцев.
16. При необходимости проведения процедуры международной координации частот с сопредельными государствами, уполномоченный орган уведомляет территориальное подразделение о продлении срока рассмотрения заявки, при этом территориальное подразделение в письменной форме уведомляет об этом заявителя.
17. После проведения процедуры согласования полос (номиналов) радиочастот и (или) международной координации уполномоченный орган:
1) при положительных результатах в течение трех рабочих дней с момента получения уведомлении по результатам проведении процедуры согласований и международной координации, направляет уведомление в Организацию для оформления Заключения ЭМС для заявленных полос (номиналов) радиочастот.
Срок оформления Заключения ЭМС Организацией составляет не более десяти рабочих дней с момента поступления уведомления от уполномоченного органа. Оригинал Заключения ЭМС Организацией направляется заявителю, а копия в уполномоченный орган.
После получения копии Заключения ЭМС, уполномоченный орган оформляет разрешение на использование РЧС согласно приложениям 394041 и 42 к настоящим Правилам в течение пяти рабочих дней с момента поступления копии Заключения ЭМС;

13. Көрсетілген мерзім ішінде жазбаша жауап болмаған жағдайда, уәкілетті орган өтінішті қарастыру мерзімінің аяқталғандығы туралы ескерту жолдайды. Қорғаныс министрлігі және (немесе) Мүдделі ведомстволар бес жұмыс күннің ішінде ескертуге жауап жолдауға міндетті.
14. Радиожиілік белдеулері (номиналдары) үшін келісу рәсімдерін жүргізу талап етілмейді:
1) уәкілетті органмен Қазақстан Республикасы радиожиіліктер жөніндегі ведомствоаралық комиссия нұсқаулықтарының негізінде берілетін, Қорғаныс министрлігімен және (немесе) Мүдделі ведомстволармен бұрын келісілген;
2) азаматтық пайдаланушылармен РЭҚ-ды мақсатты артықшылықты пайдалану үшін тағайындалған 3 кГц-тен 400 ГГц аралығындағы жиіліктер белдеулерін Қазақстан Республикасының радиоқызметтері арасында бөлу кестесінде "АЗ" санаты ретінде көрсетілген;
3) кеме станцияларын – Халықаралық электробайланыс одағының радиобайланыс Регламентімен бекітілген радиожиілік спектрін пайдалануға кеме станциясының рұқсаты/лицензиясы;
4) бұрын келісілген радиожиілік белдеулері (номиналдары), егер РЭҚ пен ЖЖҚ техникалық өлшемдері, орнатылған орыны мен тағайындауы өзгермесе.
15. Жиіліктерді халықаралық үйлестіру рәсімдерін жүргізу уәкілетті органмен шектес мемлекеттер арасында жасалған Келісім (Қазақстан Республикасының шекаралас аумақтарында) және/немесе Халықаралық электробайланыс одағының радиобайланыс Регламентіне сәйкес жүзеге асырылады, өтінішті қарастыру мерзімі төрт айдан аспайтын уақытты құрайды.
16. Шекаралас мемлекеттермен жиілікті мемлекеттік үйлестіру рәсімдерін өткізу қажеттілігіне қарай, уәкілетті орган аумақтық бөлімшені өтінішті қарастыру мерзімін ұзарту туралы ескертеді, сонымен қатар аумақтық бөлімше жазбаша түрде бұл туралы өтініш білдірушіні ескертеді.
17. Радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдерін жүргізгеннен кейін уәкілетті орган:
1) оң нәтиже болған жағдайда келісу және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдері қорытындысы бойынша хабарлама алған сәттен үш жұмыс күннің ішінде Ұйымға өтініш білдірілген радиожиілік белдеулеріне (номиналдарына) ЭМҮ Қорытындысын ресімдеу үшін хабарлама жолдайды.
Ұйыммен ЭМҮ Қорытындысын ресімдеу мерзімі уәкілетті органнан хабарлама келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнін құрайды. ЭМҮ қорытындысының түпнұсқасын Ұйым өтініш берушіге, ал көшірмесін уәкілетті органға және аумақтық бөлімшеге жолдайды.
Уәкілетті орган ЭМҮ Қорытындысының көшірмесін алғаннан кейін ЭМҮ қорытындысы келіп түскен сәтінен бес жұмыс күннің ішінде осы Ереженің 39, 40, 41 және 42-қосымшаларына сәйкес РЖС пайдалануға рұқсат ресімдейді;

2) при отрицательных результатах процедуры согласования и (или) международной координации уполномоченный орган принимает решение об отказе в присвоении РЧС. В этом случае, уведомляет об этом территориальное подразделение и Организацию.
Территориальное подразделение в письменной форме уведомляет заявителя об отрицательных результатах процедур согласования и (или) международной координации в течение трех рабочих дней с момента получения уведомления от уполномоченного органа и в случае согласия заявителя готовит новое техническое заключение, которое вновь направляется в Организацию, при этом, срок рассмотрения Заявки возобновляется.
18. Оформленное разрешение на использование РЧС или разрешение/лицензия судовой станции на использование РЧС (оригинал) направляется уполномоченным органом в территориальное подразделение по месту регистрации заявителя. Разрешение на использование РЧС выдается сроком до 25 марта следующего года.
19. Территориальное подразделение, получившее оригинал разрешения на использование РЧС или разрешения/лицензии судовой станции на использование РЧС регистрирует их и в трехдневный срок с момента их получения, извещает заявителя, а также выписывает и выдает извещение на уплату платы за использование РЧС установленной формы с указанием суммы платы за использование РЧС (годовая сумма).
20. Разрешение на использование РЧС выдается владельцу либо заявителю после предоставления им доверенности на право получения разрешения РЧС и документа, подтверждающего уплаты за использование РЧС, согласно выставленного извещения.
21. На период проведения выставок, спортивных соревнований, научно-исследовательских и экспериментальных работ, а также других мероприятий сроком до шести месяцев, уполномоченный орган осуществляет процедуру согласование полос (номиналов) радиочастот для РЭС гражданского назначения, оперативно в рабочем порядке с последующим документальным подтверждением результата согласования. В данном случае, уполномоченным органом выдается разрешение на использование РЧС, на срок указанный заявителем.
22. Совместное использование полос (номиналов) радиочастот разрешается только при условии письменного согласия основного пользователя РЧС и только для использования в производственных целях. На каждого пользователя РЧС оформляется отдельное разрешение на использование РЧС. Оплата за использование РЧС каждым пользователем производится отдельно, на равных условиях с основным пользователем РЧС.
23. Разрешение на использование РЧС продлевается соответствующим территориальным подразделением (по месту использования РЧС) ежегодно, с указанием срока действия до 25 марта следующего года, после предоставления подтверждающего документа об оплате первой части годовой платы за использование РЧС, заверяется подписью начальника и печатью территориального подразделения.

2) келісу рәсімдерінің және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімінің теріс нәтижелері кезінде уәкілетті орган РЭҚ-ды тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Бұл жағдайда бұл туралы аумақтық бөлімше мен Ұйымды ескертеді.
Аумақтық бөлімше жазбаша түрде, келісу және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдерінің теріс нәтижелері туралы уәкілетті органнан хабарлама алған күннен бастап үш күндік мерзімде өтініш берушіге хабарлайды және уәкілетті органға және өтініш беруші келіскен жағдайда Ұйымға қайта жолданатын жаңа техникалық қорытынды дайындайды, бұл уақытта Өтініштің қарастырылу мерзімі қайта жаңартылады.
18. РЖС пайдалану үшін ресімделген рұқсат немесе РЖС пайдалануға кеме станциясының рұқсаты/лицензиясы (түпнұсқасы) уәкілетті органмен өтініш берушінің тіркелген орны бойынша аумақтық бөлімшеге, ал көшірмесі РЖС пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшеге жолданады. РЖС пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызға дейінгі мерзімге беріледі.
19. РЖС пайдалану үшін рұқсаттың түпнұсқасын немесе РЖС пайдалануға кеме станциясының рұқсатын/лицензиясын алған аумақтық бөлімше оларды алған күннен үш күндік мерзімде тіркейді, өтініш берушіге хабарлайды, сондай-ақ, РЖС пайдалануға төлем сомасын көрсетумен (жылдық сома) белгіленген үлгідегі РЖС пайдалануға төлемді төлеуге хабарлама жазады және табыстайды.
20. РЖС пайдалану үшін рұқсат иесіне немесе өтініш берушіге онымен РЖС рұқсаттамасын алу құқығына сенімхат және ұсынылған хабарламаға сәйкес РЖС пайдалану үшін төлемді растайтын құжатты ұсынғаннан кейін беріледі.
21. Көрмелер ұйымдастыру, спорттық жарыстар, ғылыми-зерттеу және эксперименталды жұмыстарды, сондай-ақ, алты ай мерзімге өзге де іс-шараларды өткізу кезеңіне азаматтық мақсаттағы РЖС үшін радиожиіліктер белдеулерін (номиналдарын) келісу рәсімдерін жедел жұмыс тәртібінде құжаттық растау арқылы жүзеге асырылады. Осы жағдайда уәкілетті органмен өтініш берушімен көрсетілген мерзімге РЖС пайдалану үшін рұқсат беріледі.
22. Жиіліктерді бірлесіп пайдалану тек РЖС-інің негізгі пайдаланушысының жазбаша келісімімен және өндірістік мақсатта ғана пайдалану үшін рұқсат етіледі. РЖС әрбір пайдаланушыға РЖС-ін пайдалану үшін жеке рұқсат ресімделеді. Әрбір пайдаланушымен РЖС-ін пайдалану үшін төлем, негізгі пайдаланушымен бірдей талаптарда жеке жүргізіледі.
23. РЖС пайдалану үшін берілген рұқсат тиісті аумақтық бөлімшеде (РЖС пайдалану орны бойынша) жыл сайын, өтініш берушімен РЖС пайдалануға жылдық төлемінің бірінші бөлігін төлегендігін растайтын құжатты ұсынғаннан кейін келесі жылдың 25 наурызына дейінгі мерзімі көрсетіліп ұзартылады, аумақтық бөлімше бастығының қол қоюымен және аумақтық бөлімше мөрімен расталады.

24. В случае, если все графы продления разрешения на использование РЧС заполнятся, территориальное подразделение дополняет разрешение на использование РЧС приложением по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам, с приведением соответствующих граф, в котором указывается, что данное приложение является неотъемлемой частью соответствующего разрешения на использование РЧС, с указанием номера и даты выдачи разрешения на использование РЧС.
Действие данного пункта не распространяется для разрешений на использование РЧС, выданных телевизионным и радиовещательным организациям.
25. Разрешение на использование РЧС не оформляется на РЭС и ВЧУ, указанных в списке, согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
26. Разрешение на использование РЧС переоформляется, если не изменились технические параметры и назначение РЭС и ВЧУ, без проведения процедуры согласования в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица или наименования юридического лица;
2) если юридическое лицо является правопреемником реорганизованного юридического лица;
3) при получении (и/или переоформлении) лицензии на деятельность в области связи, так как разрешение на использование РЧС является неотъемлемой частью лицензии).
27. В остальных случаях разрешение на использование РЧС не переоформляется.
28. Для переоформления, аннулирования и получения дубликата разрешения на использование РЧС заявитель подает необходимые документы в территориальное подразделение.
В течение трех рабочих дней с момента получения документов, территориальное подразделение направляет их в уполномоченный орган, для дальнейшего переоформления, аннулирования и получения дубликата разрешения на использование РЧС.
Уполномоченный орган в срок не более десяти рабочих дней с момента поступления Заявки от территориального подразделения переоформляет, аннулирует и выдает дубликат разрешения на использование РЧС.
29. Для переоформления разрешения на использование РЧС заявитель подает следующие документы:
1) заявление;
2) пояснительная записка;
3) оригинал разрешения на использование РЧС;
4) копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица или копия документа удостоверяющего личность физического лица;
5) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
6) копия Заключения ЭМС;
7) документ, подтверждающий оплату за использование РЧС;
8) документ, подтверждающий правопреемство, в случае реорганизации юридического лица.
30. В случае утери разрешения на использование РЧС выдается дубликат, при этом, заявитель подает следующие документы:

24. Егер РЖС пайдалану үшін берілген рұқсатты ұзартудың барлық графасы толтырылған жағдайда, аумақтық бөлімше РЖС пайдалану үшін берілген рұқсатты осы Ереженің 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті графаларды толықтырады, онда аталған қосымша бойынша РЖС пайдалану үшін рұқсат беру датасы мен нөмірі көрсетілуімен қатар, РЖС пайдалану үшін берілген рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады деп көрсетіледі.
Бұл пунктің әрекеті РЖС пайдалану үшін теледидарлық және радиохабарлама ұйымдарға берілген рұқсаттарға таратылмайды.
25. РЖС пайдалану үшін рұқсат осы Ереженің 21-қосымшасына сәйкес тізімде көрсетілген ЖЖС және ЖЖҚ-на ресімделмейді.
26. РЖС пайдалану үшін рұқсат, егер РЖС және ЖЖҚ техникалық өлшемдері мен тағайындауы өзгертілмесе, мынадай жағдайларда келісу рәсімін өткізбей, қайта ресімделуі мүмкін:
1) жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауы өзгерген жағдайда;
2) егер заңды тұлға қайта құрылған заңды тұлғаның құқық мұрагері болып табылса;
3) байланыс саласындағы қызметке лицензия алғанда (және/немесе қайта ресімдегенде), өйткені РЖС пайдалану үшін рұқсат лицензияның ажырамас бөлігі болып табылады);
27. Бұдан басқа жағдайларда РЖС пайдалану үшін рұқсат қайта ресімделмейді.
28. РЖС пайдалану үшін рұқсатты қайта ресімдеу, күшін жою және көшірмесін алу үшін өтініш беруші аумақтық бөлімшеге қажетті құжаттарды ұсынады.
Құжаттарды алған күннен үш жұмыс күннің ішінде аумақтық бөлімше оларды алдағы уақытта ресімдеу, күшін жою немесе РЖС пайдалануға рұқсаттың көшірмесін алу үшін уәкілетті органға жолдайды.
Уәкілетті орган аумақтық бөлімшеден Өтініш келіп түскен сәтінен бастап он күннен аспайтын жұмыс күннің ішінде РЖС пайдалану үшін рұқсатты қайта ресімдейді, күшін жояды және көшірмесін береді.
29. РЖС пайдалану үшін рұқсатты қайта ресімдеу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) өтініш;
2) түсіндірме жазбахат;
3) РЖС пайдалану үшін рұқсаттың түпнұсқасы;
4) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
5) Қазақстан Республикасы салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
6) ЭМҮ Қорытындысының көшірмесі;
7) РЖС пайдалану үшін төленетін төлемді растайтын құжат;
8) заңды тұлғаның қайта құрылғаны жағдайында, құқық мұрагерін растайтын құжат.
30. РЖС пайдалану үшін рұқсат жоғалған жағдайда, оның көшірмесі беріледі, мұнда өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:

1) заявление;
2) пояснительная записка;
3) копия разрешения на использование РЧС;
4) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копия документа удостоверяющего личность физического лица;
5) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
6) документ, подтверждающий оплату за использование РЧС.
31. В случае отказа пользователя от использования РЧС, пользователь РЧС подает в территориальное подразделение следующие документы на аннулирование разрешения на использование РЧС:
1) заявление, с указанием причины отказа;
2) оригинал разрешения на использование РЧС;
3) документ, подтверждающий оплату за использование РЧС до момента аннулирования;
4) Акт демонтажа при наличии разрешения на право эксплуатации РЭС.
32. Разрешение на использование РЧС изымается для аннулирования:
1) в случае несвоевременной оплаты за три квартала использования радиочастотного спектра;
2) в случае неиспользования полос (номиналов) радиочастот в течение года, которое подтверждается результатами мониторинга радиочастотного спектра проводимого территориальным подразделением, а также отсутствия регистрации РЭС и ВЧУ, работающих на данных полосах (номиналах) радиочастот в территориальном подразделении в течение указанного времени;
3) в случае невостребованности заявителем разрешения на использование РЧС, в течение трех месяцев с момента выдачи разрешения на использование РЧС.
33. Передача пользователем РЧС во временное или постоянное использование закрепленных за ним полос (номиналов) радиочастот другим пользователям запрещается.
34. Повторное присвоение отказных от использования частот осуществляется уполномоченным органом.
3. Регистрация РЭС и ВЧУ
35. Государственной регистрации подлежат приобретенные РЭС и ВЧУ на территории Республики Казахстан и ввезенные РЭС и ВЧУ из-за границы, имеющие сертификат соответствия (кроме морских РЭС, установленных на иностранных судах. В случае, если иностранное судно зафрактовано (арендовано) казахстанскими физическими или юридическими лицами сроком на один год и (или) более, то необходимо зарегистрировать морские РЭС в территориальном подразделении по месту эксплуатации РЭС) в течение тридцати рабочих дней до начала эксплуатации. Перечень РЭС и ВЧУ, подлежащих государственной регистрации, указаны в приложении 22 к настоящим Правилам. Не подлежат государственной регистрации РЭС и ВЧУ указанные в перечне, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
36. Для осуществления регистрации РЭС и ВЧУ заявителю необходимо представить Заявку в территориальное подразделение по месту использования РЭС и ВЧУ.
К Заявке прилагаются следующие документы:

1) өтініш;
2) түсіндірме жазбахат;
3) РЖС пайдалану үшін берілетін рұқсаттың көшірмесі;
4) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
5) Қазақстан Республикасы салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
6) РЖС пайдалануға төлемді растайтын құжат.
31. Пайдаланушының бас тартқан жағдайда, пайдаланушы аумақтық бөлімшеге РЖС қолдануға рұқсатын жою үшін мынадай құжаттар ұсынады:
1) бас тарту себептерін көрсетуімен өтініш;
2) РЖС пайдалану үшін рұқсаттың түпнұсқасы;
3) күшін жойған күніне дейін РЖС пайдалануға төлемді растайтын құжат;
4) РЭҚ пайдалануға құқық беретін рұқсат бар болған жағдайда демонтаж актісі.
32. РЖС пайдалану үшін рұқсат мынадай жағдайларда күшін жою үшін алынады:
1) радиожиілік спектрін пайдаланғанына үш тоқсанға уақытылы төлем төлемеген жағдайда;
2) аумақтық бөлімшемен жүргізілетін радиожиілік спектрі мониторингінің нәтижелерімен расталатын радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) жыл бойы пайдаланбаған, сондай-ақ белгіленген уақытта аумақтық бөлімшеде радиожиілік белдеулерінде (номиналдарында) жұмыс істейтін РЭҚ және ЖЖҚ тіркелмеген жағдайда;
3) өтініш берушінің РЖС пайдалану үшін рұқсаты берілген күннен үш ай ішінде РЖС пайдалану үшін рұқсатына талап етілмеген жағдайда.
33. РЖС пайдаланушысына оған бекітілген радиожиілік белдеулерін (номиналдарын) уақытша немесе тұрақты пайдалануға басқа пайдаланушыларға беруге тыйым салынады.
34. Пайдаланудан бас тартылған жиіліктерді (номиналдарды) қайтадан тағайындау уәкілетті органмен жүзеге асырылады.
3. РЭҚ және ЖЖҚ тіркеу
35. Сәйкестік сертификаты бар Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынған РЭҚ пен ЖЖҚ және шеделден әкелінген РЭҚ пен ЖЖҚ (шетелдік кемелерде орнатылған теңіз РЭҚ-дан басқа. Шетелдік кемелер қазақстандық жеке немесе заңды тұлғалармен бір жылдық және (немесе) көбірек уақытқа кіреленген (жалға алынған) жағдайда, теңіз РЭҚ РЭҚ-ды қолдану орыны бойынша аумақтық бөлімшелерде тіркеу қажет) іске қосылуына дейін отыз жұмыс күннің ішінде. Мемлекеттік тіркелуге тиісті РЭҚ және ЖЖҚ тізімі осы Ереженің 22-қосымшасында көрсетілген. Осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес тізімде көрсетілген РЭҚ және ЖЖҚ тіркеуге жатпайды.
36. РЭҚ және ЖЖҚ тіркеуді жүзеге асыру үшін өтініш беруші РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшеге Өтініш ұсынуы қажет.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса берілуі қажет:

1) заявление по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) анкета на РЭС установленного образца на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 456789101112и 2425 к настоящим Правилам, ВЧУ по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
3) копия сертификата соответствия на РЭС И ВЧУ Республики Казахстан;
4) документ, подтверждающий оплату в государственный бюджет сбора за государственную регистрацию РЭС и ВЧУ;
5) копия разрешения на использование РЧС; (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование РЧС);
6) документы, подтверждающие законность приобретения и (или) ввоза из-за границы (в случае ввоза), с указанием пункта приобретения РЭС и ВЧУ (копия гарантийного талона, счета фактуры, накладной с указанием заводских номеров);
7) копия Заключения ЭМС (в случае, если предусмотрено получение Заключения ЭМС).
Для регистрации ВЧУ не требуется предоставление документов, указанных в подпунктах 3), 5), 7) настоящего пункта.
В Заявке на регистрацию радиоудлинителей телефонного канала и РЭС в диапазоне частот 27 МГц не требуется предоставление документов, указанных в подпунктах 5), 7) настоящего пункта, взамен этого прилагается анкета-заявление по форме согласно приложениям 24 и 25 к настоящим Правилам.
При неправильно оформленной либо неполной Заявки территориальное подразделение направляет письменный мотивированный отказ в регистрации с указанием причины, при этом срок рассмотрения Заявки составляет три рабочих дня. При повторном представлении документов, срок их рассмотрения возобновляется.
37. По окончании процедуры, территориальное подразделение готовит свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам и вносит в журнал государственной регистрации РЭС и ВЧУ установленной формы согласно приложению 27 к Настоящим Правилам.
38. Свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ является бессрочным документом и действительным на всей территории Республики Казахстан.
39. Регистрация РЭС и ВЧУ не дает право владельцу вводить их в эксплуатацию без разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
4. Оформление разрешений на эксплуатацию РЭС и ВЧУ
40. После получения свидетельства о государственной регистрации РЭС и ВЧУ, заявителю необходимо представить в соответствующее территориальное подразделение (по месту эксплуатации РЭС или ВЧУ) Заявку на получение разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
К Заявке прилагаются следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам;

1) осы Ереженің 24-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;
2) осы Ереженің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 24, 25-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша радиобайланыстың тиісті түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ-на, осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ЖЖҚ-на сауалнама;
3) Қазақстан Республикасының РЭҚ және ЖЖҚ сәйкестік сертификатының көшірмесі;
4) РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеуге мемлекеттік бюджетке алымды төлегенін растайтын құжат;
5) РЖС пайдалануға рұқсаттың көшірмесі (егер РЖС пайдалануға рұқсатты ресімдеу көзделген жағдайда);
6) РЭҚ және ЖЖҚ сатып алу пунктін көрсетуімен, сатып алу заңдылығы мен шетелден әкелгенін (әкелген жағдайда) растайтын құжаттар (кепілдік талоны, фактура-шоттың, зауыттық нөмірлерін көрсетуімен, жүкқұжаттың көшірмесі);
7) ЭМҮ Қорытындысының көшірмесі (егер ЭМҮ Қорытындысын алу көзделген жағдайда).
ЖЖҚ тіркеу үшін осы тармақтың 3), 5), 7)-тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Телефон арнасы радиоұзартқыштарын 27 МГц жиілігі өрісінде РЭҚ тіркеуге Өтініште осы тармақтың 5), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді, оның орнына осы Ереженің 24 және 25-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша сауалнама-өтініш қоса берілуі қажет.
Өтініш дұрыс толтырылмаған немесе толық емес болған жағдайда, аумақтық бөлімше себептерін көрсетуімен тіркеуге жазбаша уәжделген бас тартуды жолдайды, мұнда Өтінішті қарастыру мерзімі үш жұмыс күнін құрайды. Құжаттарды қайтадан ұсынған жағдайда, олардың қарастыру мерзімі жаңартылады.
37. Рәсім аяқталғаннан кейін, аумақтық бөлімше осы Ереженің 26-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті дайындайды және осы Ереженің 27-қосымшасына сәйкес белгіленген нысанда РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу журналына енгізеді.
38. РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі мерзімсіз құжат және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында жарамды болып табылады.
39. РЭҚ және ЖЖҚ тіркеу олардың иесіне РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсатсыз пайдалану үшін енгізуге құқық бермейді.
4. РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсат ресімдеу
40. РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алғаннан кейін, өтініш беруші тиісті аумақтық бөлімшеге (РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану орны бойынша) РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсат алу үшін Өтінішті ұсынуы қажет.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса берілуі қажет:
1) осы Ереженің 30-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш;

2) анкета на РЭС установленного образца на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 24, 25 к настоящим Правилам, ВЧУ по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
3) копия санитарного паспорта на РЭС, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы.
Территориальное подразделение проверяет правильность оформления Заявки на получение разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
При неправильно оформленной Заявке, территориальное подразделение в письменной форме в течение трех рабочих дней предоставляет письменный мотивированный ответ.
41. В случае если Заявка на получение разрешения на эксплуатацию РЭС принята, соответствующим территориальным подразделением на основании обращения заявителя совместно с заявителем в десятидневный срок проводится приемка РЭС, по результатам которой составляется акт ввода в эксплуатацию, по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам.
42. После подписания акта ввода в эксплуатацию РЭС и ВЧУ сторонами, территориальное подразделение в течение трех рабочих дней готовит разрешение на эксплуатацию РЭС и ВЧУ, по форме согласно приложениям 3031 к настоящим Правилам.
Разрешение на эксплуатацию РЭС и ВЧУ выдается сроком до 25 марта следующего года.
43. На получение разрешения на эксплуатацию ВЧУ не требуется предоставление документов, указанных в пункте 2).
В приложении в анкете-разрешении на ВЧУ установленной формы согласно приложению 12 к настоящим Правилам заполняется раздел IV "разрешение территориального подразделения уполномоченного органа", ставится подпись начальника и печать территориального подразделения.
В случае изменения территории эксплуатации РЭС и ВЧУ, владельцу либо заявителю необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС и ВЧУ, для этого необходимо снять с учета РЭС и ВЧУ в территориальном подразделении, которое произвело регистрацию этих РЭС, с представлением следующих документов:
1) заявление;
2) оригинал разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ;
3) акт вывода из эксплуатации РЭС (в случае необходимости).
После снятия с учета владельцу РЭС необходимо получить новое разрешение на эксплуатацию РЭС и ВЧУ в течение десяти рабочих дней в территориальное подразделение, по месту новой эксплуатации РЭС и ВЧУ, с представлением следующих документов:
4) заявление;
5) анкета на РЭС установленного образца на соответствующий вид радиосвязи по форме согласно приложениям 456789101113и 252627 к настоящим Правилам, ВЧУ по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;

2) осы Ереженің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 24, 25-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша радиобайланыстың тиісті түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ, осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ЖЖҚ сауалнама;
3) санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органымен келісілген санитарлық төлқұжат көшірмесі;
Аумақтық бөлімше РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсат алу үшін берілген Өтінішті ресімдеудің дұрыстығын тексереді.
Өтініш дұрыс ресімделмеген жағдайда, аумақтық бөлімше үш жұмыс күннің ішінде жазбаша түрде уәжделген жауап жолдайды.
41. Егер РЭҚ пайдалануға рұқсат алу үшін Өтініш өтініш берушінің жүгінуі негізінде тиісті аумақтық бөлімшемен қабылданған жағдайда, өтініш берушімен және Ұйымның өкілімен он күндік мерзімде РЭҚ қабылдау жүргізіледі, оның нәтижесі бойынша осы Ереженің 29-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша пайдалануға енгізу туралы акт жасалады.
42. Тараптармен РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға енгізу актісіне қол қойғаннан кейін аумақтық бөлімше үш жұмыс күннің ішінде осы Ереженің 30, 31-қосымшаларына сәйкес үлгі бойынша РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсат дайындайды.
РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану үшін рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейінгі мерзімге беріледі.
43. ЖЖҚ пайдалануға рұқсат алу үшін 2) тармақшада көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес үлгіде белгіленген ЖЖҚ сауалнама-рұқсат көшірмесінде IY тарау "уәкілетті органның аймақтық бөлімшесінің рұқсаты" толтырылады, бастықтың қолы және аумақтық бөлімшенің мөрі қойылады.
РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану аумағы өзгерген жағдайда, иесіне немесе Өтініш берушіге РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану үшін рұқсатты қайта ресімдеу қажет, бұл үшін мынадай құжаттарды ұсынумен осы РЭҚ тіркеуді жүргізген аумақтық бөлімшеден РЭҚ және ЖЖҚ есептен шығару керек:
1) өтініш;
2) РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану рұқсаттың түпнұсқасы;
3) РЭҚ пайдаланудан шығару актісі (қажеттілігіне қарай).
Есептен шығарғаннан кейін РЭҚ иесіне мынадай құжаттарды ұсынумен РЭҚ және ЖЖҚ жаңа пайдалану орны бойынша аумақтық бөлімшеге он жұмыс күннің ішінде РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану үшін жаңа рұқсат алуы қажет:
4) өтініш;
5) осы Ереженің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 және 25, 26, 27-қосымшаларынасәйкес нысан бойынша радиобайланыстың тиісті түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ, осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ЖЖҚ сауалнама;

6) копия санитарного паспорта на РЭС и ВЧУ, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы;
7) копия Заключения ЭМС (в случае, если предусмотрено получение Заключения ЭМС;
8) копия разрешения на использование РЧС (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование РЧС).
В случае смены владельца РЭС и ВЧУ, новому владельцу необходимо получить новые разрешения на эксплуатацию РЭС с обязательным приложением оригинала свидетельства о государственной регистрации РЭС ранее зарегистрированных РЭС и ВЧУ в территориальном подразделении в соответствии с настоящими Правилами.
44. Закрытие радиосети, замена радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, вывод их из эксплуатации производятся с обязательным уведомлением территориального подразделения в письменном виде в месячный срок акта вывода из эксплуатации по форме согласно приложению 34 к настоящим Правилам.
45. При подаче Заявки на использование радиоудлинителей телефонного канала (далее - радиоудлинитель) и систем подвижной радиосвязи, территориальное подразделение оформляет разрешение на эксплуатацию базовой (стационарной) станции и каждого носимого (мобильного) терминала отдельно, причем в разрешении на эксплуатацию базовой станции должно указываться место ее расположения.
46. За каждым комплектом радиоудлинителя согласно решению Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан закрепляется определенное количество каналов в соответствии с техническими параметрами РЭС указанных в перечне согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
47. Разрешение на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) продлевается соответствующим территориальным подразделением (по месту эксплуатации РЭС) ежегодно, с указанием срока действия до 25 марта следующего года, после обращения владельца либо заявителя в территориальное подразделение и предоставления, им подтверждающего документа об оплате первой части годовой платы за использование РЧС.
48. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, изменение высоты подвеса антенны, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в порядке, установленными настоящими Правилами.
49. С целью обеспечения информационной безопасности на зданиях и территориях государственных органов и организаций, использующих сведения, составляющие государственные секреты Республики Казахстан допускается установка радиоэлектронных средств и их антенно-фидерных устройств относящихся только к правительственной связи, сетям телекоммуникаций специального назначения и внутриведомственной связи.
Размещение радиоэлектронных средств и их антенно-фидерных устройств внутриведомственной связи необходимо согласовывать с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.
Технические помещения и площадки, специально отведенные для установки в государственных органах и организациях радиоэлектронных средств, не относящихся к сетям телекоммуникаций специального назначения и правительственной связи, должны быть отдалены от режимных помещений на расстоянии не менее 10 метров.
В государственных органах и организациях, использующих в работе сведения, отнесенные к государственным секретам, установка, техническое обслуживание (ремонт, профилактические работы), замена, вывод из эксплуатации радиоэлектронных средств внутриведомственной связи осуществляются специализированными подразделениями данного государственного органа, организации.
В случае отсутствия специализированного подразделения исполнитель работ по установке, техническому обслуживанию (ремонту, профилактическим работам), замене, выводу из эксплуатации радиоэлектронных средств внутриведомственной связи согласовывается с органами национальной безопасности.
Пользование на территории Республики Казахстан услугами операторов сотовой связи, не имеющих соответствующего разрешения уполномоченного органа Республики Казахстан в области связи, физическим и юридическим лицам запрещается.

6) санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органымен келісілген санитарлық төлқұжат көшірмесі;
7) ЭМҮ Қорытындысының көшірмесі (егер ЭМҮ Қорытындысын алу қажет болса);
8) РЖС пайдалану рұқсаттың көшірмесі (егер РЖС пайдалануға рұқсат ресімдеу көзделген болса).
РЭҚ және ЖЖҚ иесі ауысқан жағдайда, жаңа иесіне осы Ережеге сәйкес аумақтық бөлімшеде бұрын тірекелген РЭҚ және ЖЖҚ РЭҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасын міндетті түрде қоса беріп, РЭҚ пайдалануға жаңа құжат алу керек.
44. Радиожелінің жабылуы, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды ауыстыру, оларды пайдаланудан шығару осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша пайдаланудан шығару туралы актіні ұсынумен айлық мерзімде жазбаша түрде аумақтық бөлімшені міндетті түрде ескертумен жүргізіледі.
45. Телефон арнасының радиоұзартқыштарын (бұдан әрі - радиоұзартқыш) және жылжымалы радиобайланыс жүйесін пайдалануға Өтінішті берген уақытта, аумақтық бөлімше базалық (стационарлық) станцияны және әрбір тасымалдағыш (мобильді) терминал үшін жеке рұқсат ресімдейді, сонымен қатар базалық станцияны пайдалану үшін рұқсатында оның орналасқан орны көрсетілуі керек.
46. Әрбір радиоұзартқыш жинағына Қазақстан Республикасы радиожиіліктер бойынша Мемлекеттік ведомствоаралық комиссиясының шешіміне сәйкес осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес тізімде көрсетілген РЭҚ техникалық өлшемдеріне тиісті арналардың белгілі саны бекітіледі.
47. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсат тиісті аумақтық бөлімшемен (РЭҚ пайдалану орны бойынша) өтініш берушінің аумақтық бөлімшеге өтініш білдіргеннен кейін келесі жылдың 25 наурызына дейін қолдану мерзімін көрсетуімен және РЭҚ пайдаланғанына жылдық төлемнің бірінші бөлігінің төлемі туралы тиісті құжатты ұсынумен жыл сайын ұзартылады.
48. РЭҚ техникалық өлшемдерінің, антеннаның ілме биіктігі, РЭҚ орнату орны өзгерген жағдайда, РЭҚ иесі осы Ережемен белгіленген тәртіпте РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
49. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиясын құрайтын мәліметтерді пайдаланатын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ғимараттарында және аумақтарында тек үкіметтік байланысқа, арнайы тағайындалған телекоммуникация желілеріне және ішкі ведомствалық байланысқа қатысты радиоэлектрондық құралдар және олардың антенна-фидерлі құрылғыларын орнатуға рұқсат етіледі.
Ішкі ведомствалық байланыстың радиоэлектрондық құралдар және олардың антенна фидерлі құрылғыларын орнатуды Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу қажет;
Мемлекеттік органдар мен ұйымдарда арнайы тағайындалған телекоммуникация желілеріне және үкіметтік байланысқа қатысты емес, радиоэлектрондық құралдарды орнатуға арнайы бөлінген техникалық орын-жайлар мен алаңдар, режимдік орын-жайлардан кемінде 10 м қашықтықта алыс болуы қажет.
Өз жұмысында мемлекеттік құпияға жатқызылған мәліметтерді пайдаланатын мемлекеттік органдар мен ұйымдарда ішкі ведомствалық байланыстың радиоэлектрондық құралдарын қондыру, техникалық қызмет көрсету (жөндеу, профилактикалық жұмыстар), орынын ауыстыру, пайдаланудан шығару аталған мемлекеттік органның, ұйымның арнайы бөлімшесімен жүзеге асырылады.
Арнайы бөлімшенің жоқ болған жағдайында ішкі ведомствалық байланыстың радиоэлектрондық құралдарын қондыру, техникалық қызмет көрсету (жөндеу, профилактикалық жұмыстар), ауыстыру, РЭҚ пайдалану қорытындысы жөніндегі жұмыстарды орындаушы Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келіседі.
Қазақстан Республикасы аумағында Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы уәкілетті органының сәйкес рұқсаты жоқ байланыс операторларының қызметін жеке және заңды тұлғаларға пайдалануға тыйым салынады.

50. Эксплуатация радиоэлектронных средств, устанавливаемых в дипломатических и консульских представительствах иностранных государств на территории Республики Казахстан, производится на основании разрешений, выдаваемых уполномоченным органом по представлению Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
5. Оформление разрешительных документов
на приобретение (продажу) РЭС и ВЧУ
51. Разрешение на приобретение (продажу) РЭС и ВЧУ, выдается соответствующим территориальным подразделением по месту приобретения (продажи) в течение трех рабочих дней до предполагаемого приобретения для РЭС указанных в перечне согласно приложению 22 к настоящим Правилам. Разрешение действительно в течение трех месяцев.
52. Для получения разрешения на приобретение (продажу) РЭС и ВЧУ заявителю необходимо представить в соответствующее территориальное подразделение следующие документы:
1) письмо-заявление, с указанием следующих данных: тип РЭС и ВЧУ, количество РЭС и ВЧУ, мощность, диапазон (номиналы) частот, пункт приобретения РЭС и ВЧУ с предоставлением документов, подтверждающих законность приобретения и (или) ввоза из-за границы (в случае продажи);
2) копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица или копия документа удостоверяющего личность физического лица.
53. При оформлении разрешения на приобретение (продажу) РЭС и ВЧУ по форме согласно приложению 33 к настоящим Правилам, территориальное подразделение проверяет на соответствие параметры указанных типов РЭС и ВЧУ:
1) мощность;
2) номиналы используемых частот параметрам, разрешенным к использованию на территории Республики Казахстан.
54. Владелец либо заявитель обеспечивает соответствие технических параметров приобретаемого (продаваемого) РЭС и ВЧУ параметрам, указанным в разрешении на приобретение, а также исключает возможность самовольного изменения указанных параметров.
55. Разрешение на продажу выдается при наличии разрешения на ввоз реализуемого оборудования сертификата соответствия Республики Казахстан либо других документов, подтверждающих законность ввоза данного оборудования (в случае иностранного производства).
56. Разрешение на приобретение (продажу) терминалов ГПСС не выдается. Лицензиат, предоставляющий услуги ГПСС ведет учет реализованных терминалов с указанием покупателя (его реквизиты), серийного номера и количества терминалов.
6. Оформление разрешения на ввоз РЭС и ВЧУ из-за границы
57. Разрешение на ввоз РЭС и ВЧУ на территорию Республики Казахстан из-за границы, выдается территориальным подразделением по месту таможенного оформления груза в течение трех рабочих дней после подачи заявки. В случае некомплектности заявки или неправильности оформления заявителю дается письменный мотивированный отказ.
Отказ в принятии заявки не лишает заявителя права на подачу повторной заявки после исправления соответствующих замечаний.

50. Қазақстан Республикасы аумағында шетелдік мемлекеттердің дипломатиялық және консулдық өкілдіктерінде орнатылған радиоэлектронды құралдарды пайдалану Қазақстан Республикасы Сыртқы Істер министрлігінің ұсынысы бойынша уәкілетті органмен берілетін рұқсаттамалар негізінде жүргізіледі.
5. РЭҚ және ЖЖҚ сатып алуға (сатуға) рұқсат құжаттарын
ресімдеу
51. РЭҚ және ЖЖҚ сатып алуға (сатуға) рұқсат сатып алу (сату) орны бойынша тиісті аумақтық осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес тізімде көрсетілген РЭҚ үшін болжау сатып алу арқылы дейінгі үш күндік мерзімде беріледі. Рұқсат үш ай ішінде жарамды.
52. РЭҚ және ЖЖҚ сатып алуға (сатуға) рұқсат алу үшін өтініш беруші тиісті аумақтық бөлімшеге мынадай құжаттар ұсынуы қажет:
1) өтініш хат, онда мынадай деректер көрсетілуі керек: РЭҚ және ЖЖҚ типі;
РЭҚ және ЖЖҚ саны; сериялық нөмірі (сатқан жағдайда); қуаттылығы; жиілік ауқымы (номиналдары); сатып алу және (немесе) шетелден кіргізу заңдылығын растайтын (сатқан жағдайда) құжаттарды ұсынумен, РЭҚ және ЖЖҚ сатып алу пункті;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі.
53. Осы Ереженің 33-қосымшасына сәйкес нысан бойынша РЭҚ және ЖЖҚ сатып алуға (сатуға) рұқсатты ресімдеу кезінде, аумақтық бөлімшемен РЭҚ және ЖЖҚ көрсетілген типтерінің өлшемдер сәйкестігі тексеріледі:
1) қуаттылығы;
2) Қазақстан Республикасы аумағында пайдалану рұқсат етілген өлшемдерге пайдаланылатын жиілік номиналдары.
54. Иесі немесе өтініш беруші сатып алынатын (сатылатын) РЭҚ және ЖЖҚ техникалық өлшемдерінің сатып алуға рұқсатта көрсетілген өлшемдерге сәйкестігін қамтамасыз етеді, сондай-ақ, аталған өлшемдердің өздігінен өзгерту мүмкіндігіне жол бермейді.
55. Сатуға рұқсат сатып алынатын жабдықты енгізуге рұқсаттың Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификаты немесе аталған жабдықты енгізуге заңдылығын растайтын басқа құжаттар, (шетелден өндірілген жағдайда) болғанда беріледі.
56. Ғаламдық жылжымалы жерсеріктік байланыс (ҒЖЖБ) терминалдарын сатып алуға (сатуға) рұқсат берілмейді. ҒЖЖБ қызметтерін ұсынатын лицензиат сатып алушыны (оның деректермелерін), сериялық нөмірі және терминалдар санын көрсетумен сатылған терминалдар есебін жүргізеді.
6. РЭҚ және ЖЖҚ шетелден кіргізуге рұқсатты ресімдеу
57. Қазақстан Республикасы аумағына шетелден РЭҚ және ЖЖҚ енгізуге рұқсат аумақтық бөлімшемен жүкті кедендік ресімдеудің орны бойынша өтініш бергеннен кейін үш күндік мерзімде беріледі. Өтініштің жиынтықты еместігі немесе ресімдеудің дұрыс еместігі жағдайда өтініш білдірушіге жазбаша уәжделген бас тарту ұсынылады.
Өтінішті қабылдаудан бас тарту, өтініш білдірушіні тиісті деректерді түзеткеннен кейін қайтадан Өтініш беру құқығынан айырмайды.

58. Разрешение на ввоз по форме согласно приложению 34 к настоящим Правилам, является единовременным и дает право на ввоз РЭС и ВЧУ, в количестве указанном в разрешении. Срок действия выданного разрешения действителен в течение трех месяцев.
Юридические и физические лица осуществляют поставку и продажу РЭС и ВЧУ, имеющих сертификат соответствия Республики Казахстан.
59. В зависимости от назначения груза, заявителем предоставляется в территориальное подразделение, в одном экземпляре следующие документы и информация:
1) для продажи (заявление; копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копия удостоверения личности физического лица);
копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца для каждого вида РЭС и ВЧУ, либо заявление - декларация о безопасности продукции для ввозимых РЭС;
данные о типе ввозимых РЭС и ВЧУ, серийный номер, технические характеристики (диапазон частот, шаг сетки частот, условия программирования на конкретные номиналы частот, возможность работы ввозимых РЭС и ВЧУ в режиме сканирования);
данные о месте вывоза, фирме-изготовителе, либо организации, осуществляющей поставку (с указанием территории, города, адреса, телефона) и копия договора с поставщиком РЭС и ВЧУ; количество ввозимых РЭС и ВЧУ; пункт ввоза и пункт реализации; копия инфойса (счет-фактуры);
2) для эксплуатации (копия разрешения на использование РЧС, данные о типе ввозимых РЭС и ВЧУ, серийный номер, технические характеристики (диапазон частот, шаг сетки частот, условия программирования на конкретные номиналы частот, возможность работы ввозимых РЭС и ВЧУ в режиме сканирования);
копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца для каждого вида РЭС и ВЧУ, либо заявление-декларация о безопасности продукции для ввозимых РЭС;
копия заключения лицензионного органа Комитета Национальной Безопасности Республики Казахстан по техническому исследованию на предмет отнесения к специальным техническим средствам.
60. Разрешение на ввоз радиоэлектронных средств с целью проведения сертификационных испытаний выдается на срок до двух месяцев, после предъявления гарантийных обязательств о вывозе РЭС и ВЧУ с территории Республики Казахстан.
При этом юридические и физические лица, осуществляющие поставку и продажу радиоэлектронных средств, ведут учет реализованных радиоэлектронных средств с обязательным указанием владельца, количества, типа и серийного номера РЭС и ВЧУ, для последующего контроля.

58. Осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әкелуге рұқсат біржолғы болып табылады және РЭҚ және ЖЖҚ рұқсатта көрсетілген санымен кіргізуге құқық береді. Берілген рұқсаттың қолданылу мерзімі ай ішінде жарамды.
Заңды және жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификаты бар радиоэлектрондық құралдарды жеткізуді және сатуды жүзеге асырады.
59. Жүктің тағайындалуына байланысты, өтініш берушімен аумақтық бөлімшеге бір данада мынадай құжаттар мен ақпарат ұсынылуы қажет:
1) сату үшін: өтініш; заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын куәлігінің көшірмесі;
РЭҚ және ЖЖҚ әрбір түрі үшін белгіленген тәртіптегі Қазақстан Республикасы сәйкестік сертификатының көшірмесі немесе кіргізілетін РЭҚ үшін өнімнің қауіпсіздігі туралы өтініш-декларация;
кіргізілетін РЭҚ және ЖЖҚ типі туралы деректер, сериялық нөмірі, техникалық сипаттамасы (жиіліктер ауқымы, жиіліктер торының адымы, нақты жиіліктер номиналдарына арналған бағдарламалау талаптарын, сканерлеу режиміндегі кіргізілетін РЭҚ (ЖЖҚ) жұмыс істеу мүмкіндігі);
шығарылатын орны, дайындаушы-фирма немесе жеткізуді жүзеге асыратын ұйым туралы (аумақты, қаланы, мекен-жайды, телефонды көрсетуімен) деректер және РЭҚ пен ЖЖҚ-ды жеткізушінің шарттық көшірмесі; РЭҚ және ЖЖҚ кіргізілетін саны; кіргізілетін пункті мен сату пункті; инфойс көшірмесі (шот-фактуралар).
2) пайдалану үшін: (РЖС пайдалануға рұқсаттың көшірмесі; кіргізілетін РЭҚ және ЖЖҚ типі туралы деректер, сериялық нөмірі, техникалық сипаттамасы (жиіліктер ауқымы, жиіліктер торының адымы, нақты жиіліктер номиналдарына арналған бағдарламалау талаптарын, сканерлеу режиміндегі әкелінетін РЭҚ және ЖЖҚ жұмыс істеу мүмкіндігі);
РЭҚ және ЖЖҚ әрбір түрі үшін белгіленген тәртіптегі Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификатының көшірмесі немесе кіргізілетін РЭҚ үшін өнімнің қауіпсіздігі туралы өтініш-декларация;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорғау Комитеті лицензиялау органының арнайы техникалық құралдарына қатыстылығын техникалық зерттеу туралы қорытындысының көшірмесі.
60. Сертификаттау сынағын өткізу мақсатында радиоэлектрондық құралдарды кіргізуге рұқсаты Қазақстан Республикасы аумағынан РЭҚ және ЖЖҚ әкету туралы кепілдікті міндеттеме ұсынғаннан кейін екі ай мерзіміне дейін беріледі.
Сонымен қатар, радиоэлектронды құралдарды жеткізу және сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар алдағы уақытта бақылау үшін міндетті түрде радиоэлектронды құралдардың иесін, санын, типін және сериялық нөмірін көрсетумен, сатылған электронды құралдардың есебін жүргізеді.

61. Временный ввоз действующих терминалов ГПСС осуществляется под обязательство об обратном вывозе, с указанием в декларации при прохождении таможенного контроля типа РЭС (терминала), сведений о владельце (по документу, удостоверяющему его личность в стране проживания).
7. Проведение расчета электромагнитной совместимости
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
62. Расчет ЭМС РЭС и ВЧУ (далее - Расчет) с действующими и планируемыми для использования РЭС и ВЧУ гражданского назначения проводится для РЭС и ВЧУ, указанных в перечне, согласно приложению 35 к настоящим Правилам. Для остальных РЭС и ВЧУ проведение расчета и получения Заключения ЭМС не требуется.
63. Расчет проводится в случаях:
1) получения разрешения на использование РЧС;
2) получения разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ, если ранее при получении разрешения на использование РЧС расчет не проводился;
3) изменения технических параметров, в том числе места установки РЭС (изменение географических координат, изменение высоты подвеса антенны, изменение направленности антенны).
64. Представленные в Заявке данные обрабатываются специалистами Организации для проведения предварительного расчета ЭМС РЭС и ВЧУ и:
1) в случае положительного результата, направляет уведомление в территориальное подразделение для дальнейшего проведения уполномоченным органом процедуры согласования и (или) международной координации данных полос (номиналов) радиочастот;
2) в случае отрицательного результата направляет уведомление в территориальное подразделение для подбора других полос (номиналов) радиочастот.
После получения от уполномоченного органа уведомления о положительном результате процедур согласования и (или) международной координации Организацией заключается договор с владельцем либо заявителем в соответствии с нормами гражданского законодательства на проведение расчета ЭМС РЭС и ВЧУ.
Срок заключения договора с последующей выдачей Заключения ЭМС РЭС и ВЧУ составляет не более десяти рабочих дней.
65. Расчет ЭМС осуществляется специалистами Организации на основе предоставленных документов и на основе республиканской базы данных, с учетом радиоэлектронных средств приграничных стран, которая пополняется территориальными подразделениями в электронном виде.
66. Оригинал Заключения ЭМС РЭС выдается заявителю по форме согласно приложению 3637 и 38 к настоящим Правилам.
67. Копия Заключения ЭМС хранится в Организации.
68. В случае утери оригинала Заключения ЭМС восстановление документа производится в соответствии с договорными отношениями без проведения экспертизы ЭМС РЭС, а также в случаях:

61. Қолданыстағы ғаламдық жылжымалы жолсеріктік байланысты уақытша енгізу кедендік бақылауды өту кезінде декларацияда радиостанция арнасы (терминалының) типін, иесі туралы мәліметтерді (тұратын мемлекетінде оның жеке басын растайтын құжат бойынша) көрсетуімен, қайтадан әкету туралы міндеттеме арқылы жүзеге асырылады.
7. Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігінің есебін жүргізу
62. Азаматтық мақсаттағы РЭҚ және ЖЖҚ пайдалану үшін қолданылатын және жоспарланатын РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ есебі (бұдан әрі - Есеп) осы Ереженің 35-қосымшасына сәйкес тізімде көрсетілген РЭҚ және ЖЖҚ үшін жүргізіледі. Басқа РЭҚ және ЖЖҚ үшін есептеу жүргізу және ЭМҮ Қорытындысын алу талап етілмейді.
63. Есеп мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) РЖС пайдалануға рұқсаттама алу;
2) егер бұрын РЖС пайдалануға рұқсаттама алу кезінде есеп жүргізілмесе, РЭҚ пайдалануға рұқсаттама алу;
3) техникалық өлшемдерді өзгерту, оның ішінде РЭҚ қондыру орны (георграфиялық координаттарының өзгеруі, антеннаның ілме биіктігінің өзгеруі, антеннаның бағытының өзгеруі).
64. Өтініште ұсынылған деректер Ұйымның мамандарымен ЭМҮ РЭҚ және ЖЖҚ алдын ала есебін жүргізу үшін өңделеді және;
1) оң нәтиже болған жағдайда, өкілетті органмен одан әрі ресімдерді жүргізу үшін аумақты бөлімшеге аталған радиожиіліктің белдеулерін (номиналдарын) келісу және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдерін өткізу үшін хат жолданады;
2) теріс нәтиже болған жағдайда, басқа жиілікті таңдау үшін аумақтық бөлімшеге хабарланады.
Уәкілетті органнан оң келісімі және (немесе) халықаралық үйлестіру туралы хабарлама алғаннан кейін, Ұйыммен РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ есептесуін өткізуге иемен немесе өтініш білдірушімен азаматтық заңнама нормаларына сәйкес шарт жасасады.
РЭҚ және ЖЖҚ ЭМҮ Қорытындысын шығарып беруімен шартты жасау мерзімі он жұмыс күннен аспайтын уақытты құрайды.
65. ЭМҮ есебін жүргізу Ұйымның мамандарымен, шекаралас елдердің радиоэлектрондық құралдарын есепке алып, электронды түрде аумақтық бөлімшелермен толықтырылатын республикалық мәліметтер базасы негізінде жүзеге асырылады
66. ЭМС РЭҚ Қорытындысының түпнұсқасы өтініш берушіге осы Ереженің 36, 37 және 38-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша беріледі.
67. ЭМҮ Қорытындысының көшірмесі Ұйымда сақталады.
68. ЭМҮ Қорытындысының түпнұсқасы жоғалған жағдайда, құжатты қалпына келтіру РЭҚ ЭМҮ сараптамасын жүргізбей, шарттық қатынастарға сәйкес, сондай-ақ мынадай жағдайда жүргізіледі:

1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица или наименования юридического лица и при этом не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС;
2) если юридическое лицо является правопреемником реорганизованного юридического лица, при этом не изменились технические параметры РЭС и географические координаты расположения РЭС.
Приложение 1
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Перечень,
разрешенных к ввозу из–за границы РЭС и ВЧУ, которые не
подлежат государственной регистрации, получению разрешения на
ввоз из–за границы, приобретение (продажу) и эксплуатацию
п/п
Типы радиоэлектронных средств и высокочастотных
средств
Допустимая
мощн изл
передатчика
1
2
3
1.
Изделия бытовой техники, не содержащие
радиоизлучающих устройств:
бытовые радиоприемные устройства, предназначенные
для индивидуального приема программ теле– и
радиовещания, магнитофоны.
2.
Высокочастотные устройства бытового назначения.
3.
Радиоприемные устройства передач и сигналов
персонального радиовызова (радиопейджеры).
4.
Абонентские терминалы сотовой связи,
Абонентские терминалы стандарта DECT (1880 – 1990
МГц).
-
5.
"Безшнуровые телефонные аппараты (радиотелефоны):
814 – 815/904 – 905 (с шагом сетки частот 25 кГц);
2400 МГ
до 10 мВт
6.
Аппаратура синхронного перевода речи (индуктивные и
синхронные).
7.
Репортажные и концертные радиомикрофоны (165,70;
166,10; 166,50; 167,15 МГц).
до 20 мВт
8.
Радиомикрофоны типа "Караоке" (66 – 74 МГц;
97,5 – 92 МГц; 87,5 – 92 МГц).
до 10 мВт
9.
Репортажные и концертные радиомикрофоны (151–216
МГц; 175 – 230; 470 – 638; 710 – 726 МГц).
до 5 мВт
10.
Средства индуктивной телефонной связи, телеконтроля
и сигнализации, кабельные вещательные и промышленные
высокочастотные телевизионные системы, в том числе
используемые в шахтах.
11.
Устройства охранной радиосигнализации автомашин
(26,960 МГц).
до 2 Вт
12.
Устройства охранной радиосигнализации автомашин
(433,073 – 434,790 МГц).
до 5 мВт
13.
Устройства дистанционного управления охранной
сигнализации и оповещения (433,075 – 434,79 МГц).
до 10 мВт
14.
Аппаратура радиоуправления моделями (самолетов,
катеров и т.п.) (28,0 – 28,2 МГц; 40,66 – 40,70 МГц).
до 10 мВт
15.
Детские радиопереговорные устройства и
радиоуправляемые игрушки (26957 – 27283 кГц).
до 10 мВт
16.
Радиоэлектронные средства для обработки штрихкодовых
этикеток и передачи информации, полученной с этих
этикеток (430 МГц).
до 10 мВт
17.
Слухоречевые радиотренажеры для людей с дефектами
слуха.
до 10 мВт
18.
Устройства с технологиями беспроводного соединения
"Bluetooth", устройства беспроводного соединения
локальных внутриофисных сетей "Wi–Fi" (разновидности
стандарта 802.11) с дальностью передачи до 100 м в
диапазоне частот: 2400 – 2483,5 МГц (на вторичной
основе)
до 10 мВт
Приложение 2
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Перечень РЭС, на которые требуется получение
разрешения на использование радиочастотного спектра
п/п
Типы радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
Полоса (номиналы)
используемых радиочастот
1
2
3
Радиопередающие устройства, предназначенные для телевизионного
и звукового вещания, передачи звукового сигнала
1
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи
телевизионного вещания
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
2
Станции эфирно–кабельного
телевидения
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
3
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи
звукового (радио) вещания
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
Приемо-передающее оборудование наземной радиосвязи
4
Стационарные приемо–передающие РЭС,
предназначенные для: УKB–радиосвязи
транкинговой системы радиосвязи
подвижные РЭС УКВ - радиосвязи
33 – 48,5; 57 – 57,5;
146 – 174; 390–470 МГц
146 – 174; 380 – 385;
390 – 470 МГц
5
Стационарные (базовые)
приемопередающие станции,
предназначенные для радиотелеметрии
146 – 174; 390 – 470 МГц
6
Стационарные (базовые) станции
пейджинговой связи
146 – 174; 390 – 470 МГц
7
Стационарные (базовые) станции
сотовой связи
Частоты выделенные согласно
национальной Таблице
8
Стационарные и подвижные РЭС
КВ–диапазона

1) жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауының өзгеруі және сонымен бірге РЭҚ техникалық өлшемдері және РЭҚ орналасуының географиялық координаттары өзгертілмесе;
2) егер заңды тұлға қайта құрылған заңды тұлғаның құқық мұрагері болып табылса, сонымен қатар РЭҚ техникалық өлшемдері және РЭҚ орналасуының географиялық координаттары өзгермесе.
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 1-қосымша
Мемлекеттік тіркеуге жатпайтын шетелден әкелуге, сатып алуға (сатуға) және пайдалануға рұқсат талап етілмейтін, пайдалануға және шетелден әкелуге рұқсат етілген РЭҚ және ЖЖҚ тізімі
N р/с
Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құралдардың типтері
таратқыштың рұқсат етілген артық қуаттылығы
1
2
3
1.
Радиосәулелендіргіш құрылғылардан тұрмайтын тұрмыстық техника бұйымдары:
Теле- және радио тарату бағдарламаларын жеке қабылдау үшін тағайындалған тұрмыстық радиоқабылдағыш құрылғылары, магнитафондар.
-
2.
Тұрмыстық мақсаттағы жоғары жиілікті құрылғылар.
-
3.
Дербес радиошақыру (радиопейджерлер) таратқыш және сигналдарының радиоқабылдағыш құралдары.
-
4.
Ұялы байланыстың абоненттік терминалдары
DECT (1880 – 1990 МГц) стандартының абоненттік терминалдары.
-
5.
"Сымсыз телефон" аппараттары (радиотелефондар): 814-815 / 904-905 (25 кГц жиілікті тор қадамымен); 2400 МГц
10 мВт дейін
6.
Сөйлеуді синхронды аудару аппаратурасы (индуктивті және синхронды).
7.
Репортаждық және концерттік радиомикрофондар (165,70; 166,10; 166,50; 167,15 МГц).
20 мВт дейін
8.
"Караоке" типті радиомикрофондары (66-74 МГц; 97,5-92 МГц; 87,5-92 МГц).
10 мВт дейін
9.
Репортаждық және концерттік радиомикрофондар (151-216 МГц; 175-230; 470-638; 710-726 МГц).
5 мВт дейін
10.
Индуктивті телефон байланысы, телебақылау және сигнализация құралдары, кәбілдік хабар тарату және өнеркәсіптік, оның ішінде шахтада пайдаланылатын жоғары жиілікті телевизиялық жүйелері.
11.
Автомашиналардың күзет радиосигнализациясының құрылғысы (26,960 МГц).
2 Вт дейін
12.
Автомашиналардың күзет радиосигнализациясының құрылғысы (433,073-434,790 МГц).
5 мВт дейін
13.
Күзет сигнализациясы және хабарлаудың қашықтық басқару құрылғысы (433,075-434,79).
10 мВт дейін
14.
Модельдерді радиобасқару аппаратурасы (ұшақтар, катерлер және т.б.) (28,0-28,2 МГц; 40,66-40,70 МГц).
10 мВт дейін
15.
Балалар радиосөйлесу құрылғылары мен радиобасқару ойыншықтары (26957-27283 кГц).
10 мВт дейін
16.
Штрихкодты этикеткаларды өңдеу және осы этикеткалардан алған ақпаратты таратуға арналған радоэлектронды құралдар (430 МГц).
10 мВт дейін
17.
Есту кемістері бар адамдарға арналған сөйлеу есту радиотренажерлері.
10 мВт дейін
18.
"Bluetooth" сымсыз жалғау технологияларымен құрылғылар, 2400 – 2483,5 МГц (қайталама негізде) жиілік өрісінде 100 м-ге дейін тарату ұзақтығымен "Wi-Fi" локальды офис ішілік желілерді сымсыз жалғау құрылғылары (802.11 стандарт әртүрлілігі).
10 мВт дейін
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат құжаттарын ресімдеу талап етілетін РЭҚ тізімі
N р/с
Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар типтері
Пайдаланылатын радиожиіліктер белдеулері (номиналдары)
1
2
3
Телевизиялық және дыбыстық хабар тарату, дыбыстық сигналды таратуға арналған радиотаратушы құрылғылары
1
Телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
2
Эфир-кәбілдік теледидар станциялары
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
3
Дыбыстық (радио) хабар тарату үшін арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
Жерде радиобайланыстарын қабылдау-тарату жабдықтары
4
Стационарлық қабылдау-тарату РЭҚ, мыналар үшін арналған:
транкингтік радиобайланыс жүйесінің
УҚТ-радио байланыстары
УҚТ радиобайланыстарының жылжымалы байланыс РЭҚ
33-48,5; 57-57,5;146-174; 390-470 МГц
146-174; 380-385; 390-470 МГц
5
Радиотелеметрия үшін арналған стационарлық (базалық) қабылдау-тарату станциялары
146-174; 390-470 МГц
6
Пейджинг байланысының стационарлық (базалық) станциялары
146-174; 390-470 МГц
7
Ұялы байланысының стационарлық (базалық) станциялары
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
8
Стационарлық және жылжымалы РЭҚ ҚТ-ауқымды радиостанциялар

1,5 – 30 МГц
9
Радиорелейные станции
Частоты, предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице
10
Стационарные (базовые) системы
беспроводного радиодоступа (WLL)
Частоты, предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице*
Системы спутниковой связи
11
Стационарные станции глобальной персональной подвижной спутниковой связи "Thuraya", "Inmarsat", "Globalstar"
1525,0 – 1559,0;
1626,5 – 1660,5;
1610,00 – 1621,35
2483,5 – 2500 МГц
12
Стационарные (земные) станции
спутниковой связи
Частоты, выделенные согласно
национальной Таблице.
13
Телевизионные, репортажные
стационарные станции, имеющие в
своем составе передающие устройства
(станции радиорелейной, спутниковой
связи)
Частоты, предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице*
Приемо–передающие устройства морской подвижной службы
14
РЭС морской службы (береговые,
радиолокационные станции,
радиомаяки и т.п.)
Частоты, предназначенные для
соответствующих служб,
согласно национальной
Таблице* и Регламенту
радиосвязи Международного
союза электросвязи**
Приложение 3
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из-за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
в территориальное подразделение уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра
на территории
_____________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания
_____________________________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации в органах юстиции
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
5. Расчетный счет
_____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. РНН _____________________________________________________________
7. Прилагаемые документы (в трех экземплярах):
1. заявление установленного образца;
2. копия лицензии на занятие предпринимательской деятельностью
в области связи, выдаваемая Агентством Республики Казахстан по
информатизации и связи (в случае использования радиочастотного
спектра в производственных целях указанная лицензия не требуется);

1,5-30 МГц
9
Радиорелелік станциялар
Ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер
10
Сымсыз радиоқолжетімділіктің стационарлық (базалық) жүйелері (WLL)
Ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*
Жерсеріктік байланыс жүйелері
11
"Thuraya", "Inmarsat", "Globalstar" ғаламдық дербес жылжымалы жерсеріктік байланыс стационарлық станциялары
1525,0–1559,0; 1626,5–1660,5; 1610,00–1621,35; 2483,5-2500 МГц
12
Жерсеріктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
13
Өз құрамында тарататын құрылғылары бар теледидарлық, репортаждық, стационарлық станциялар (радиорелейлі, жерсеріктік байланыс станциялары)
Ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*
Теңіз жылжымалы қызметінің қабылдау-тарату құрылғылары
14
ТЭҚ теңіз қызметі радиостанциялары (жағалау, радиооқшаулау станциялары, радиомаяктар және т.б.)
Ұлттық Кестеге және ЭХО РР-ге сәйкес, сәйкестендірілген қызметке арналған жиіліктер*;
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 3-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне_____________________________________________________________________(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ_____________________________________________________________________аумағында радиожиілік спектрін қолдануға рұқсат құжатын беруіңізді сұраймын.
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Әділет органдарында тіркеу туралы куәлігі ________________________ (N, кіммен және қашан берілген)
4. Мекен-жайы _______________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің N, телефон)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот N, банктің атауы және орналасқан жері)
6. СТН ______________________________________________________________7. Қоса берілетін құжаттар (үш данада):
1. белгіленген үлгідегі өтініш;,
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігімен берілетін байланыс саласында кәсіпкерлік қызметпен айналысуға лицензияның көшірмесі (радиожиілік спектрін өндірістік мақсатта пайдаланған жағдайда, аталған лицензия талап етілмейді);

3. копия свидетельства о государственной регистрации
юридического лица или документа удостоверяющего личность физического
лица;
4. копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
5. копия статистической карточки;
6. пояснительная записка, в которой приводится обоснование
запрашиваемой полосы (номинала) частот, подробно излагаются сведения
об используемых стандартах и протоколах, особенностях
радиоэлектронных средств (далее РЭС) планируемых к применению, схема
организации связи;
7. заполненная анкета на РЭС установленного образца на
соответствующий вид связи;
8. копия карты участка местности предполагаемой зоны
обслуживания, с указанием пункта установки РЭС и ВЧУ (РРЛ, ЗССС, ТВ и
РВ передатчиков), координационная зона (для спутниковой связи);
9. сетка частот; трансмиссионный частотный план, согласованный
международной спутниковой организацией (для спутниковой связи);
10. перечень данных, необходимых для расчета ЭМС РЭС
Руководитель ______________               _________________________
МП               (подпись)                   (фамилия, имя, отчество)
"____" __________________ 20___ г.
Заявление получено: "___" _________________ 20___ г.
__________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 4
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1 СПС
Анкета на радиоэлектронное средство системы подвижной связи
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Общие технические данные
1–a.
1–b. Частота
приема, МГц
1–c.
Частота
передачи,
МГц
1–d.
Тип
РЭС
1–e.
Заводской
номер РЭС
1–f.
Позывной
1–g. Тип и
гос. номер
а/м (для
мобильных
РЭС)
продолжение таблицы
Технические данные приемной части аппаратуры
1–l. Номер
Разрешения
1–h. Чувст-
вительность,
мкВ
1–i. Избира-
тельность,
дБ
1–j. Ширина
полосы по
уровню –3 дБ
1–k. Коэф–т
интермодуляции,
дБ
2. Технические данные передатчиков РЭС (при однотипных РЭС
заполняется только одна строка)
2–a. № РЭС
п/п
2–b. Класс излучения
согласно Регламента
радиосвязи МСЭ
2–c. Мощность
передатчика
макс, Вт
2–d. Мощность
передатчика, Вт
продолжение таблицы
2. Технические данные передатчиков РЭС (при однотипных РЭС
заполняется только одна строка)
2–e. Ширина полосы излучения на уровнях, МГц
2–f. Вид модуляции
–3 дБ
–30 дБ
–60дБ
3. Специальные технические данные для стационарных РЭС (порядковый
№ РЭС в ст. 3–а должен соответствовать порядковому № РЭС в ст. 1–а)
3–a. №№
РЭС п/п
3–b.
Область
3–c. Адрес
установки
(ближайший
нас. пункт)
3–d. Географические
координаты
С.Ш. град.
мин. сек.
В.Д. град.
мин. сек.
продолжение таблицы
3. Специальные технические данные для стационарных РЭС (порядковый
№ РЭС в ст. 3–а должен соответствовать порядковому № РЭС в ст. 1–а)
Характеристики антенн
3–e.
Отметка
земли
над
уровнем
моря, м
3–f.
Высота
подвеса
над ур.
земли,
м
3–g.
Тип
3–h.
Шифр
изго-
тови-
теля
3–i.
Кус
ан-
тен-
ны,
дБ
3–j.
Поля-
риза-
ция
3–k.
Азим.
макс.
излуч.,
град
3–l.
Азимут
огр. изл.
(0,5 от
ур. макс.
изл.)
3–m.
Потери
в элем.
АВТ, дБ
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Начальник
____________________________________
Должность
Дата
Телефон
_______________________________ М.П.
(подпись)
Приложение 5
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1 – ТВ
Анкета на телевизионный передатчик
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность
технического руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ

3. заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
4. Қазақстан Республикасы салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
5. статистикалық картаның көшірмесі;
6. сұратылған жиілік белдеуінде (номиналында) жүргізілетін түсіндірме жазбахат, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалар, пайдалануға жоспарланған радиоэлектр құралдарының (бұдан әрі - РЭҚ) ерекшеліктері туралы мәліметтер, байланысты ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі сипатталады;
7. тиісті байланыс түріне РЭҚ-на белгіленген үлгіде толтырылған сауалнама;
8. РЭҚ және ЖЖҚ (РРЖ, ЖБЖС, ТХ және РХ таратқыштарының ) орнату пункті мен болжамды қызмет көрсету аймағы қоса көрсетілген жер картасының көшірмесі, үйлестіру аймағы (жерсеріктік байланысы үшін);
9. жиілік торы; халықаралық жерсеріктік ұйыммен келісілген (жерсеріктік байланысы үшін) трансмиссиялық жиілік жоспары;
10. ЭМС РЭҚ есебі үшін қажетті мәліметтер тізімі.
Басшы ___________ ______________________________
МО (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
"____" __________________ 20__ ж.
Өтініш алынды: "___" ________________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________ (қолы, жауапты тұлғаның Т.А.Ә.)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 4-қосымша
СПС 1 нысаны
Жылжымалы байланыс жүйесінің радиоэлектрондық құралдарына сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы
Техникалық басшының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ МӘЛІМЕТТЕР
1. Жалпы техникалық мәліметтер
1-a. N
1-b. қабылдау жиілігі, МГц
1-c. тарату жиілігі, МГц
1-d. РЭҚ типі
1-e. РЭҚ шығарған зауыт нөмірі
1-f. шақыру
1-g. а/м типі және мем.нөмірі (мобильді РЭҚ үшін)
Аппаратураның қабылдау бөлігінің техникалық деректері
1-l. Рұқсаттама нөмірі
1-h. Сезімталдығы, мкВ
1-i. Таңдауы, дБ
1-j. 3 дБ деңгейі бойынша белдеулік ені
1-k. интермодуляция коэффициенті, дБ
2. РЭҚ таратқыштарының техникалық деректері (бір типті РЭҚ-да бір ғана жол толтырылады)
2-a.N РЭҚ р/с
2-b.ЭХО радиобайланыс Регламентіне сәйкес сәулелендіру класы
2-c. Таратқыштың максималды қуаттылығы, Вт
2-d. Таратқыштың қуаттылығы, Вт
2-e. Белдеудің деңгейлерінде сәулелендіру ені, МГц
2-f.Модуляция түрі
-3 дБ
-30 дБ
-60дБ
3. Стационарлық РЭҚ үшін арнайы техникалық деректер (қатардағы N РЭҚ 3-а. ст. қатардағы N РЭҚ 1-а ст. сәйкес келуі керек)
3-a. NN РЭҚ р/с
3-b. Облыс
3-c.Орнату мекен-жайы (жақын елді мекен)
3-d. Географиялық координаттары
Антенна сипаттамалары
С.Ш. град. мин. сек.
В.Д. град. мин. сек.
3-e. Жердің теңіз деңгейінен белгісі, м
3-f. Жер бетінен ілу биіктігі, м
3-g. Типі
3-h. Дайындаушы шифрі
3-i. Антенна Кус, дБ
3-j. Поляризация
3-k Максималды сәулелендіру азим., град
3-l. Шектелген сәул.азимут (макс. сәул.деңг. 0,5)
3-m. АВТ элементтеріндегі шығын, дБ
III ТАРАУ–ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген датасы
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы.
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Бұл сауалнамадағы мәліметтердің толықтығы мен шындыққа сай келетіндігін растаймын.
Т.А.Ә.
қолы
М. О.
Бастық
______________________
лауазымы
Күні
Телефон
_________________ М.О.
(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 5-қосымша
1-ТВ нысаны
Теледидарлық таратқышқа сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Технические данные передатчика
1–a. Тип
передатчика
1–b. Заводской
номер
1–c. Мощ–ть
Передатчика,
Вт
Видео Звук
1–d. Несущие
частоты, МГц
Видео
Звук
1–e. Программа
вещания
1–f. Номер
канала
1–g. Ста-
бильность,
Гц
1–h. СНЧ,
кГц
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–d. Адрес
2–e. Географические координаты
передатчика
о  ’ " с.ш.
о  ’ " в.д.
2–f. Способ
подачи программы
на передатчика
2–g. Способ приема
программы
2–h. Прием по эфиру
(канал, область,
пункт)
3. Месторасположение студии
3–a. Область
3–b. Район
3–c. Пункт
3–d. Адрес
4. Характеристики антенны
4–a. Отметка
земли над
уровнем моря, м
4–b. Высота подвеса
антенны над уровнем
земли, м
4–c. Высота мачты, м
4–d. Азимут
максимального
излучения,
град.
4–e. 0.5
ширины
главного
лепестка,
град.
4–f.
Коэффи-
циент
усиле-
ния, дБ
4–g.
Коэффициент
потерь в
фидере, дБ
4–h.
Поляризация
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на
приобретение и установку,
дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата
выдачи
Номер сертификата, дата
выдачи. Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник ___________________                                М.П.
_______________________________ (подпись)
Приложение 6
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–КВ
Анкета на радиоэлектронное средство
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные передатчика
1–a. Тип
1–b.
Заводской
номер
1–c.
Мощность, Вт
1–d. Рабочие частоты,
кГц
1–e. Класс
излучения
1–f.
Стабильность
частоты, Гц
< 4 МГц:
> 4 МГц:
1–g.
Позывной
телефонный
1–h. Позывной
телеграфный
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–e. Географические координаты
о ’ " с.ш.
о ’ " в.д.
3. Расписание работы РЭС (часы и минуты местного времени)
4. Корреспонденты
4–a. Пункт установки
корреспондента
4–b. Позывной
корреспондента
4–c. № разрешения на
право эксплуатации

1. Таратқыштың техникалық деректері
1-a. Таратқыш типі
1-b. Зауыт нөмірі
1-c. ВТ таратқышының қуаттылығы
Бейне
Дыбыс
1-d. жеткізуші жиіліктер, МГц
Бейне
Дыбыс
1-e. Хабар тарату бағдарламасы
1-f. Арна нөмірі
1-g. Тұрақтылығы, Гц
1-h. СНЧ, кГц
2. Таратқыштың орналасқан орны
2-a. Облыс
2-b. Аудан
2-c. Пункт
2-d. Мекен-жайы
2-e. Таратқыштың географиялық координаттары
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’в.д.
2-f. Таратқышқа бағдарламаны беру тәсілдері
2-g. Бағдарламаны қабылдау тәсілдері
2-h. Эфир бойынша қабылдау (арна, облыс, пункт)
3. Студияның орналасқан орны
3-a. Облыс
3-b. Аудан
3-c. Пункт
3-d. Мекен-жайы
4. Антенна сипаттамасы
4-a. Жердің теңіз деңгейіндегі белгісі, м
4-b. Антеннаның жердің деңгейінен ілу биіктігі, м
4-c. Мачта биіктігі, м
4-d. Максималды сәулелендіру азимуты, град.
4-e. 0.5 бас жапырақ ені, град.
4-f. Күшейту коэффициенті, дБ
4-g. Фидерде шығын коэффициенті, дБ
4-h. Поляризация
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген датасы
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Қосымша: тікелей және көлденең жазықтықта антенна бағыттылығының нормаланған диаграммалары
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Телефон
Бастық ___________________ М.О.
______________________________
(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 6-қосымша
1-КВ нысаны
Радиоэлектрондық құралдарына сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1-a. Типі
1-b. зауыт нөмірі
1-c. Қуаттылығы, Вт
1-d. жұмыс жиіліктері, кГц
1-e. Сәулелендіру класы
1-f. Жиілік тұрақтылығы, Гц
< 4 МГц:
> 4 МГц:
1-g. Шақыру телефондық
1-h. Шақыру телеграфтық
2. Таратқыштың орналасқан орны
2-a. Облыс
2-b. Аудан
2-c. Пункт
2-e. Географиялық координаттар
о, ,, с.ш.
о, ,, в.д.
3. Радиостанцияның жұмыс тәртібі (жергілікті уақыт сағаты мен минуты)
4. Корреспонденттер
4-a. Корреспондентті орнату пункті
4-b. Шақыру корреспонденті
4-c.Пайдалану құқығына N рұқсаттама

5. Характеристики антенны
5–a. Тип
5–b. Отметка земли
над уровнем моря, м
5–c. Высота подвеса антенны
над уровнем земли, м
5–d. Высота антенны, м
5–e. Азимут максимального
излучения, градусы
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование РЧС,
дата выдачи
Номер разрешения на
приобретение и установку,
дата выдачи
Номер разрешения на право эксплуатации
РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата
выдачи. Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник
____________________________       М.П. ____________________________
(подпись)
Приложение 7
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–ЗССС
Анкета на земную станцию спутниковой связи
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Общие данные
1–a.
Месторас-
положение
ЗССС
1–b.
Географические
координаты
1–c.
Назначение,
вид переда-
ваемой
информации
1–d. Вид
доступа
1–е.
Заводской
номер пе-
редатчика
2. Технические данные передатчика (по каждому излучению)
2–a. Класс
излучения
2–b.
Несущая
частота, МГц
2–с.
Мощность, Вт
2–d. Вид
модуляции
2–е.
Скорость
передачи
информации
и вид ко-
дирования
3. Технические данные приемника (по каждому приемному излучению)
3–a.
Шумовая
температура
МШУ, 0К
3–b.
Частоты
приема, МГц
3–с. Полоса
пропускания
уровню –3 Дб
уровню –30 дБ
3–d. Допустимое
отношение
сигнал/шум, дБ
4. Характеристики антенны
4–а. Тип
антенны,
диаметр, м
4–b.
Характеристика
боковых
лепестков
4–с. Отметка
земли над
уровнем моря,
м
4–d. Высота
подвеса
антенны над
уровнем
земли, м
4–е. Азимут
максималь-
ного
излучения,
град.
4–f.
Коэффициент
усиления по
передаче, дБ
4–g.
Коэффициент
усиления по
приему, дБ
4–h. Потери в
фидере на
передачу, дБ
4–i. Потери
в фидере на
прием, дБ
4–к. Угол
места,
град.
4–l.
Поляризация
на передачу
4–m.
Поляризация
на прием
4–n. Шумовая
температура
антенны, 0К
4–о.
Кроссполяризацион-
ные характеристики
антенны, дБ
5. Данные по ИСЗ
5–a. ИСЗ,
точка
стояния
5–b.
Название
луча
5–с. №
транспондера
5–d. ЭИИМ в
направлении на
ЗССС, дБВт
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на
использование РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на
приобретение и
установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата
выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности.
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник _______________________              __________________М.П.
(подпись)
Приложение 8
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–РРЛ
Анкета на радиорелейную линию
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ

5. Антенна сипаттамасы
5-a. Типі
5-b. Жердің теңіздің деңгейінен белгісі, м
5-c. Антеннаның жер биіктігінен ілме биіктігі, м
5-d. Антенна биіктігі, м
5-e. Максималды сәулелендіру азимуты, градус
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілу күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Телефон
Бастық ___________________ М.О.
_____________________________
(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 7-қосымша
1-ЖБЖС нысаны
Жерсеріктік байланыстың жер станциясына сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Телефон (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. ЖБЖС орналасқан орны
1-b. Географиялық координаттар
1-c. Тағайындау, берілетін ақпарат түрі
1-d. Қолжетімділік түрі
1-е. Таратқыштың зауыт нөмірі
2. Таратқыштың техникалық деректері (әрбір сәулелендіру бойынша)
2-a.Сәулелендіру класы
2-b. Жеткізетін жиілік, МГц
2-с. Қуаттылығы, Вт
2-d. Модуляция түрі
2-е. Ақпарат беріліс жылдамдығы және кодтау түрі
3. Қабылдағыштың техникалық деректері (әрбір қабылдау сәулеленуі бойынша)
3-a. МШУ шуыл температурасы, оК
3-b. Қабылдау жиілігі, МГц
3-с. Өткізу белдеуі деңгейі -3 Дб деңгейі -30 дБ
3-d. Рұқсат етілетін сигнал/шуыл, дБ
4. Антеннаның сипаттамасы
4-а. Антенна түрі, диаметрі, м
4-b. Бүйір жапырақшасының сипаты
4-с. Теңіз деңгейінен биіктігі, м
4-d. Антеннаның жерден биіктігі, м
4-е. Ең үлкен сәуле шығару азимуты, град.
4-f. Таратудың күшейту коэффициенті, дБ
4-g. Қабылдаудың күшейту коэффициенті, дБ
4-h. Тарату үшін фидердегі шығын, дБ
4-і. Қабылдау үшін фидердегі шығын, дБ
4-к. Орын бұрышы, град.
4-l. Тарату поляризациясы
4-m. Қабылдау поляризациясы
4-n. Антеннаның шуыл температурасы, оК
4-о. Антеннаның кросполяризация сипаттамасы, дБ
5. ЖЖС жөнінде деректер
5-a. ЖЖС, тұрған орны
5-b. Сәуле атауы
5-d. ЭИИМ және бағыттағы СБЖС, дБВт
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-до тіркеу
Қосымша: тікелей және көлденең жазықтықта антенна бағыттылығының нормаланған диаграммалары
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Телефон
Бастық ___________________ М.О _________________(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 8-қосымша
1-РРЖ нысаны
Радиорелейлі желіге сауалнама
I ТАРАУ- ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Общие сведения
1–a. Наименование РРЛ (наименование по
оконечным станциям)
1–b. Тип РРЛ (магистральная,
зоновая, местная)
1–c. Диапазон частот, МГц
(сетка частот аппаратуры в
приложении 1)
1–d. Тип аппаратуры
1–e. Вид и объем передаваемой
информации
1–f. Время работы
1–h Схема трассы РРЛ
(в приложении 2)
1–i. Местонахождение РРЛ
(из карты масштаба не
менее 1:100000, обязательно
географические координаты с
точностью до секунды
(в приложении 3))
2. Характеристики пролетов РРЛ
2–a.
Пункт
установки,
область
2–b.
Географ.
координаты
2–c.
Адрес
2–d.
Тип
РРС
(ПРС,
УРС,
ОРС)
2–e.
Шифр
стан-
ции
(НВ,
ВН)
2–f.
Часто-
ты
прие-
ма,
МГц
2–g.
Час-
тоты
пере-
дачи
МГц
2–h.
Расст
км
2–i.
Ск–ть
пере-
дачи
данных
РРС–
1
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
РРС–
2
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
3. Технические данные передатчика
3–a.
Класс
излу-
чения,
соглас-
но РР
3–b.
Мощность
передатчика,
Вт
3–с. Ширина
полосы
излучения
на уровнях,
МГц
–3 дБ,
–30 дБ,
–60 дБ
3–d. Вид
моду-
ляции
3–е.
заводской
номер
РРС–1
РРС–2
4. Технические данные приемника
4–a.
Коэффи-
циент
шума,
дБ
4–b.
Чувстви-
тельность
приемника,
дБ/Вт
4–c. Полоса
пропускания
на уровнях,
МГц
–3 дБ,
–30 дБ,
–60 дБ
4–d.
Допус-
тимое
отно-
шение
сиг-
нал/
шум,
дБ
РРС–1
РРС–2
Серийный номер РЭС
5. Характеристики антенны
5–a.
Тип
опоры
(мач-
та,
баш-
ня,
под-
став-
ка)
5–b.
Тип
ан-
тен-
ны
5–с.
Отметка
земли
над
уровнем
моря, м
5–d.
Высота
подве-
са ан-
тенны,
м
5–e.
Диа-
метр
ан-
тен-
ны, м
5–f.
Ази-
мут,
град.
5–g.
Угол
места
ос-
нов-
ного
ле-
пест-
ка,
град.
5–h.
Коэф-
фи-
циент
уси-
ления
ан-
тен-
ны,
дБ
5–i.
По-
тери в
эле-
мен-
тах
АВТ,
дБ
5–j.
Поля-
риза-
ция
РРС–1
РРС–2
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на
использование РЧС, дата
выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на
право эксплуатации РЭС,
дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись             М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник _______________________          _______________________
(подпись)
Приложение 9
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–СТ
Анкета на радиоэлектронное средство
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ

1. Жалпы мәліметтер
1-a. РРЖ атауы (шеткері станциялар бойынша атауы)
1-b. РРЖ типі (магистралды, аумақтық, жергілікті)
1-c. Ауқым белдеуі, МГц (1-қосымшадағы аппаратура жиілігінің торы)
1-d. Аппаратура типі
1-e. Берілетін ақпараттың түрі мен көлемі
1-f. Жұмыс уақыты
1-h РРЖ жолының сызбасы (2-қосымшада)
1-i. РЛЖ орналасқан орны (секундқа дейінгі нақтылықпен міндетті географиялық координаттарымен, кемінде 1:100000 көлемді картадан көшірмелеуі (3-қосымшада)
2. РРЖ аралықтарының сипаттамасы
2-a. Орнату пункті, облыс
2-b. Географ. координаттары
2-c. мекен-жай
2-d. РРЖ типі ДРС, ӘРС, ҚРС)
2-e. Станцияцифрі (НВ, ВН)
2-f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. Беріліс жиілігі,МГц
2-h. Орнатылуы, Км.
2-i. д Дерек. Берілісі жылдамдығы
РРЖ-1
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
РРЖ-2
o ‘ “ в.ш.
o ‘ “ с.ш.
3. Таратқыштың техникалық деректері
3-a. РР сәйкес, сәулелендіру класы
3-b. Таратқыш қуаттылығы, Вт
3-с. -3 дБ, -30 дБ, -60 дБ деңгейінде сәулелендірудің белдеу көлемі, МГц
3-d. Модуляция түрі
3-е. Зауыт нөмірі
РРЖ-1
РРЖ-2
4. Қабылдағыштың техникалық деректері
4-a. Шуыл коэффициенті, дБ
4-b. Қабылдағыш сезімталдығы, дБ/Вт
4-c. Деңгейлерде өткізу белдеулері, МГц-3 дБ, -30 дБ, -60 дБ
4-d. Рұқсат етілген сигнал/шуыл қатынасы, дБ
РРС-1
РРС-2
5. Антенна сипаттамасы
5-a. Тіреу типі (діңгек, мұнара, тіреуіш)
5-b. Антенна типі
5-с.Жердің су деңгейінен белгісі, м
5-d. Антенна ілу биіктігі, м
5-e. Антенна диаметрі, м
5-f. Азимут, град.
5-g. Негізгі жапырақ орнының бұрышы, град.
5-h. Антенна күшейтукоэффициенті, дБ
5-i. АВТ элементтеріндегі шығындар, дБ
5-j. Поляризация
РРЖ-1
РРЖ-2
III ТАРАУ- ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні,
Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М. О.
Лауазымы
Күні
Телефон
Бастық ____________________ МО _____________________ (қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 9-қосымша
1-СТ нысаны
Радиоэлектронды құралдарға анықтама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ- ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР

1. Общие данные
1–a. Вид РЭС
1–b. Тип РЭС
1–c. Назначение сети: общего
пользования, ведомственная
(нужное указать)
1–d. Стандарт (протокол) связи
2. Сетка частот и технические данные передающей части аппаратуры
2–a.
Сетка
частот
(для
сотовой
приведена
в прило-
жении)
Канал
Частота приема,
МГц
Частота
передачи, МГц
2–b. Класс
излучения
2–c. Мощность,
Вт
2–d. Заводской
номер
2–e. Позывной
2–f. Частота и номер
контрольного канала, МГц
2–g. Скорость передачи данных,
Бод
3. Технические данные приемной части аппаратуры
3–a. Чувстви-
тельность, мкВ
3–b. Избира-
тельность, дБ
3–c. Ширина
полосы по
уровню
–3дБ, кГц
3–d.
Коэффициент
интермодуляции,
дБ
4. Месторасположение РЭС
4–a. Область
4–b. Район
4–c. Пункт
4–d. Адрес
4–e. Географические координаты
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’ в.д.
5. Характеристики антенн
передающей
приемной
5–a. Тип (аббревиатура)
5–b. Отметка земли над уровнем
моря, м
5–c. Высота подвеса над уровнем
земли, м
5–d. Азимут макс. излучения,
град.
5–e. 0.5 ширины главного
лепестка, град.
5–f. Коэффициент усиления, дБ
5–g. Коэффициент потерь
в фидере, дБ
5–h. Поляризация
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на
использование РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на приобретение
и установку, дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись             М. П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник __________________ (подпись)                  М.П
Приложение 10
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–РВ
Анкета на передатчик вещания очень
высокой частоты с частотной модуляцией (ОВЧ ЧМ)
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные передатчика
1–a. Тип
передатчика
1–b.
Заводской
номер
1–c.
Мощность
передатчика,
Вт
1–d. Несущая
частота, МГц
1–e. Программа
вещания
1–f.
Стандарт
вещания
1–g.
Стабиль-
ность, Гц
1–h. Девиация,
кГц
2. Месторасположение передатчика
2–a. Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–d. Адрес
2–e. Географические
координаты
передатчика
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’в.д.
2–f. Способ
подачи
программы на
передатчик
2–g. Способ приема
программы
2–h. Прием по эфиру
(канал, область,
пункт)

1. Жалпы деректер
1-a. РЭҚ түрі
1-b. РЭҚ типі
1-c. Желі тағайындауы: жалпы пайдаланымдағы, ведомстволық (қажеттісін сызыңыз)
1-d. Байланыс стандарты (хаттама)
2. Желі торы және тарататын аппаратура бөлігінің техникалық деректері
2-a. Жиіліктер торы
(ұялы желі келтірілген)
Арна
Қабылдау жиілігі, МГц
Тарату жиілігі, МГц
2-b. Сәулелену класы
2-c. Қуаттылығы, Вт
2-d. Зауыт нөмірі
2-e. Шақыру
2-f. Бақылау арнасының жиілігі және нөмірі, МГц
2-g. Деректерді тарату жылдамдығы, Бод
3. Қабылдау аппаратурасы бөлігінің техникалық деректері
3-a. Сезімталдығы, мкВ
3-b. Сайланымдығы, дБ
3-c. Деңгейі бойынша белдеу көлемі - 3 дБ, кГц
3-d. Интермодуляция коэффициенті, дБ
4. РЭҚ орналасқан жері
4-a. Облыс
4-b. Аудан
4-c. Пункт
4-d. Мекен-жайы
4-e. Географиялық координаттары
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’ в.д.
5. Антенналар сипаттамалары
тарататын
қабылдау
5-a. Тип (аббревиатура)
5-b. Жердің теңіз деңгейінен белгісі, м
5-c. Жер деңгейінен ілу биіктігі, м
5-d. Макс. сәулелендіру азимуты, град.
5-e. 0.5 бас жапырақтың көлемі, град.
5-f. Күшейту коэффициенті, дБ
5-g. Фидерде шығын коэффициенті, дБ
5-h. Поляризация
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Қосымша: тікелей және көлденең жазықтықта антенна бағыттылығының нормаланған диаграммалары
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М. О.
лауазымы
Күні
Телефон
Бастық __________________ М.О.________________________(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 10-қосымша
1-РХ нысаны
Жиілікті модуляциялы өте жоғары жиілікті хабар таратқышқа арналған сауалнама (ЖМ ӨЖТ)
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1-a. Таратқыштың типі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-c. Таратқыштың қуаттылығы, Вт
1-d. Жеткізетін жиілік, МГц
1-e. Хабар тарату бағдарламасы
1-f. Хабар тарату стандарты
1-g. Тұрақтылығы, Гц
1-h. Девиация, кГц
2. Таратқыштың орналасқан жері
2-a. Облыс
2-b. Аудан
2-c. Пункт
2-d. Мекен-жайы
2-e. Таратқыштың географиялық координаттары
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’ в.д.
2-f. Таратқышқа бағдарламаны беру тәсілі
2-g. Бағдарламаны қабылдау тәсілі
2-h. Эфир бойынша қабылдау (арна, облыс, пункт)

3. Месторасположение студии
3–a. Область
3–b. Район
3–c. Пункт
3–d. Адрес
4. Характеристики антенны
4–a. Отметка
земли над
уровнем моря, м
4–b. Высота подвеса
антенны над уровнем
земли, м
4–c. Высота мачты, м
4–d. Азимут
максимального
излучения,
град.
4–e. 0.5
ширины
главного
лепестка,
град.
4–f.
Коэффициент
усиления,
дБ
4–g.
Коэффициент
потерь в
фидере, дБ
4–h.
Поляризация
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование
РЧС, дата выдачи
Номер разрешения на
приобретение и установку,
дата выдачи
Номер разрешения на право
эксплуатации РЭС, дата выдачи
Номер сертификата, дата
выдачи. Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в вертикальной и горизонтальной плоскостях.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности.
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник                    М.П.________________________ подпись
Приложение 11
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма 1–ДСВ
Анкета на радиовещательный ДСВ передатчик
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического
руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные передатчика
1–a. Тип
1–b.
Заводской
номер
1–c.
Мощность,
Вт
1–d. Диапазон
частот, кГ
1–e. Класс
излучения
1–f.
табиль-
ность
частоты,
Гц
1–g. Защитное
отношение
смежного
канала:
А или B или C
или D
1–h.
Проводимость
почвы, мСм/м
2. Месторасположение передатчика
2–a.
Область
2–b. Район
2–c. Пункт
2–d. Расстояние до
моря, км
2–e. Географические
координаты
о ’ ’’ с.ш.
о ’ ’’ в.д.
3. Расписание работы РЭС (часы и минуты местного времени)
4. Характеристики антенны
4–a. Тип антенны:
A или B
4–b. Мощность
в антенне, Вт
4-c. Высота подвеса
антенны над уровнем
земли, м
4–d. Азимут
максимального излучения,
град.
4–e. Азимуты,
определяющие
сектор
ограниченного
излучения, град.
4–f. Диаграммы
направленности антенны
в горизонтальной и
вертикальной
плоскостях описываются
в приведенных в п.п.
4–g и 4–h
4–g Коэффициент усиления антенны в горизонтальной плоскости,
дБ (направления в градусах)
0
10
20
30
40
50
60
70
80
90

3. Студияның орналасқан жері
3-a. Облыс
3-b. Аудан
3-c. Пункт
3-d. Мекен-жайы
4. Антеннаның сипаттамасы
4-a. Жердің теңіз деңгейінен белгісі, м
4-b. Жер бетінен антеннаны ілу биіктігі, м
4-c. Діңгек биіктігі, м
4-d. Максималды сәулелендіру азимуты, град.
4-e. 0.5 бас жапырақ көлемі, град.
4-f. Күшейту коэффициенті, дБ
4-g. Фидердегі шығындар коэффициенті, дБ
4-h. Поляризация
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертифиттау органы
Келісу
Үйлестіру
ЭХО-да тіркеу
Қосымша: тікелей және көлденең жазықтықта антенна бағыттылығының нормаланған диаграммалары
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және дұрыс екенін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М. О.
лауазымы
Күні
Телефон
Бастық ____________________________ М.О.____________________ (қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 11-қосымша
1-ҰОТ нысаны
Радиохабарлар тарату ҰОТ таратқышына арналған сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекен-жайы
Факс (кодты қоса)
Телефон (кодты қоса)
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1-a. Типі
1-b. Зауыт нөмірі
1-c. Қуаттылығы, Вт
1-d.Жиілік ауқымы, кГ
1-e. Сәулелендіру класы
1-f. Жиілік тұрақтылы, Гц
1-g. Шектес арналардың қорғау қатынасы:
А не B не C не D
1-h. Топырақ өткізгіштігі, мСм/м
2. Таратқыштың орналасқан жері
2-a. Облыс
2-b. Аудан
2-c. Пункт
2-d. Теңізге дейінгі қашықтық, км
2-e. Географиялық координаттар
0,,, с.ш.
0,,, в.д.
3. Радиостанцияның жұмыс кестесі (жергілікті уақыт сағаты мен минуты)
4. Антенна сипаттамасы
4-a. Антенна типі: A немесе B
4-b. Антенна қуаттылығы, Вт
4-c. Жер деңгейінен антеннаны ілу биіктігі, м
4-d. Максималды сәулелендіру азимуты, град.
4-e. Шектеулі сәулелендіру секторын анықтайтын азимуттар, град.
4-f. Антеннаның тігінен және көлденең жазықтықтағы бағыттылық диаграммалары келтірілген 4-g және 4-h тармақшасына көрсетілген.
4-g тігінен жазықтықта антеннаны күшейту коэффициенті, дБ (бағыттар градустарда)
0
10
20
30
40
50
60
70
80
90

Класс излучения (пример: 432KG7W)
Номиналы частот (несущих) на передачу,
(МГц)
Диапазон частот на передачу, (МГц)
Количество каналов на передачу
Cкорость передачи данных, (Мбит/с)
Полоса излучения на уровне –3 dB, (МГц)
Полоса излучения на уровне –30 dB, (МГц)
Вид цифровой модуляции
Мощность передатчика, (Вт)
Необходимые данные по приемному
оборудованию:
Производитель
Модель
Тип
Стандарт (протокол) связи
Номиналы частот (несущих) на прием, (МГц)
Диапазон частот по приему, (МГц)
Количество каналов на прием
Избирательность по соседнему каналу, (dB)
Избирательность интермодуляционная, (dB)
Избирательность по зеркальному каналу,
(dB)
Чувствительность, (мкВ)
Гетеродин (выше или ниже)
Вид цифровой модуляции
Полоса приема на уровне –3 dB, (МГц)
Полоса приема на уровне –30 dB, (МГц)
Ширина полосы пропускания УВЧ, (МГц)
Промежуточная частота приемника, (МГц)
Шумовая температура МШУ (оК)
Данные по ИСЗ:
Наименование ИСЗ
Точка стояния ИСЗ, (град.)
Название луча
Номер транспондера
ЭИИМ в направлении на ЗССС, (дБВт)
Подпись ____________________
Ф.и.о.
МП
Приложение 19
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
бланк территориального подразделения уполномоченного органа
Техническое заключение
В целях выдачи разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан согласовано следующее:
1.
Заявитель
2.
Деятельность в области связи
(предпринимательская,
№ соответствующей лицензии/
производственная)
3.
Вид радиосвязи
4.
Частота приема, МГц
5.
Частота передачи, МГц
6.
Тип РЭС
7.
Вид оборудования (БС, репитер и
т.д.)
8.
Пункт установки РЭС (адрес,
географические координаты)
9.
Радиус зоны действия РЭС, км
10.
Мощность, Вт
11.
Высота подвеса антенны над уровнем
земли, м
12.
Объем передаваемой информации,
кбит/с
13.
Ширина полосы излучения, кГц
14.
Класс излучения
15.
Шаг сетки частот, кГц
16.
Дополнительные сведения
Начальник _____________________________ Ф.И.О.
(подпись)
Исп.________
Приложение 20
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
ПРИЛОЖЕНИЕ
к разрешению на использование радиочастотного спектра
Республики Казахстан
РЧС № ___________________ от _______________
Условия действия Приложения:

Сәулелендіру класы (мысалы: 432KG7W)
Таратуға (жеткізетін) жиіліктер номиналдары, (МГц)
Таратуға жиіліктер ауқымы, (МГц)
Таратуға арналар саны
Деректерді тарату жылдамдығы, (Мбит/с)
-3 dB деңгейінде сәулелендіру белдеуі, (МГц)
-30 dB деңгейінде сәулелендіру белдеуі, (МГц)
Цифрлық модуляция түрі
Таратқыш қуаттылығы, (Вт)
Қабылдау жабдығы бойынша қажетті деректер:
Өндіруші
Модель
Тип
Байланыс стандарты (хаттама)
Қабылдауға жиіліктер (жеткізетін) номиналдары, (МГц)
Қабылдау бойынша жиіліктер ауқымы, (МГц)
Қабылдауға арналар саны
Көрші арна бойынша сайлануы, (dB)
Интермодуляциялық сайлануы, (dB)
Айналы арна бойынша сайлануы, (dB)
Сезімталдығы, (мкВ)
Гетеродин (жоғары немесе төмен)
Цифрлық модуляция түрі
-3 dB деңгейде қабылдау белдеуі, (МГц)
-30 dB деңгейде қабылдау белдеуі, (МГц)
ЖЖҚ өткізу белдеуінің көлемі, (МГц)
Қабылдағыштың аралық жиілігі, (МГц)
МШУ шуыл температурасы (0К)
ИСЗ бойынша деректер:
ИСЗ атауы
ИСЗ тұру нүктесі, (град.)
Сәуле атауы
Транспондер нөмірі
ЗССС бағыттылығында ЭИИМ, (дБВт)
Қолы ____________________
Т.А.Ә.
МО
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 19-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық басқармасының бланкісі
Техникалық қорытынды
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттама беру мақсатында мыналар келісілді:
1.
Өтініш беруші
2.
Байланыс саласындағы қызмет (кәсіпкерлік, тиісті лицензияның N /өндірістік)
3.
Радиобайланыс түрі
4.
Қабылдау жиілігі, МГц
5.
Тарату жиілігі, МГц
6.
РЭҚ типі
7.
Жабдық түрі (БС, репитер және т.б.)
8.
РЭҚ орнату пункті (мекен-жайы, географиялық координаттар)
9.
РЭҚ қолданылу аймағының радиусы, км
10.
Қуаттылығы, Вт
11.
Антеннаны жер деңгейінен ілме биіктігі, м
12.
Таратылатын ақпарат көлемі, кбит/с
13.
Сәулелендіру белдеуінің көлемі, кГц
14.
Сәулелендіру класы
15.
Жиіліктер торының қадамы, кГц
16.
Қосымша мәліметтер
Бастық _____________________________ Т.А.Ә.
(қолы)
Орынд.________
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 20-қосымша
Қазақстан Республикасының радиожиілікті спектрін пайдалану рұқсаттамасына
__________ "___" ___________ РЖС N _________
ҚОСЫМША
Қосымшаның қолданылу шарттары:

1. Приложение недействительно без Разрешения на использование РЧС.
2. Приложение продлевается ежегодно до 25 марта в территориальном подразделении после предоставления подтверждающего документа об оплате первой части годовой платы.
3. Эксплуатация РЭС разрешается только после получения Разрешения на право их эксплуатации, оформленного в установленном порядке.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС без согласования с территориальным подразделением.
5. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Срок действия Разрешения продлен:
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. "___" ________________ дейін / до __________  М.О./М.П.
(қолы/подпись)
Приложение 21
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Перечень РЭС, на которые не требуется получения
разрешения на использование радиочастотного спектра
п/п
Типы радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств
Полоса (номиналы) используемых
радиочастот
1
2
3
1
РЭС СВ – диапазона (27 МГц)
26970 – 27410;
27410 – 27860 кГц
2
абонентские станции систем
беспроводного радиодоступа
(WLL)
Частоты, предназначенные для
фиксированной службы, согласно
национальной Таблице*
3
Маломощные носимые РЭС
мощностью до 2 Вт

1. Қосымша рұқсаттамасыз жарамасыз болып табылады.
2. Қосымша жыл сайын аумақтық бөлімшеде жылдық төлемнің бірінші жартысын төлегендігі туралы растайтын құжатты ұсынғаннан кейін ұзартылады.
3. РЭҚ пайдалану белгіленген тәртіпте ресімделген оларды пайдалануға құқық беретін Рұқсаттама алғаннан кейін ғана рұқсат етіледі.
4. Аумақтық бөлімшемен келісілмей, РЭҚ орнату орны мен техникалық өлшемдерін өзгертуге тыйым салынады.
5. Барлық РЭҚ өлшемдері Қазақстан Республикасының белгіленген нормаларына және стандарттарына сәйкес келуі керек.
Рұқсаттаманың қолданылу мерзімі ұзартылды:
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "___" ____________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 21-қосымша
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттама талап етілмейтін РЭҚ тізімі
N р/с
Радиоэлектрондық және жоғары жиілікті құрылғылардың типтері
Пайдаланылатын радиожиіліктер белдеулері (номиналдар)
1
2
3
1
ОТ – ауқымды радиостанциялар (27 МГц)
26970-27410;
27410-27860 кГц
2
Сымсыз радиожиілік жүйесінің абоненттік радиостанциялары (WLL)
Ұлттық Кестеге сәйкес тіркелген қызмет үшін тағайындалған жиіліктер*
3
Қуаттылығы 2 Вт дейін аз қуатты жеткізетін радостанциялар

1626,5 – 1660,5;
1610,00 – 1621,35
2483,5 – 2500 МГц
Приложение 22
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Перечень РЭС и ВЧУ, которые подлежат государственной
регистрации, получению разрешений на ввоз из–за границы,
приобретение (продажу) и эксплуатации
п/п
Типы радиоэлектронных средства и
высокочастотных устройств
Полоса (номиналы)
используемых
радиочастот
1
2
3
Радиопередающие устройства, предназначенные для телевизионного и
звукового вещания, передачи звукового сигнала
1
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи
телевизионного вещания в диапазоне
Частоты выделенные
согласно национальной
таблице
2
Станции эфирно–кабельного
телевидения:
Частоты выделенные
согласно национальной
таблице
3
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи
звукового (радио) вещания
Частоты выделенные
согласно национальной
таблице
Приемо–передающее оборудование наземной радиосвязи
4
Стационарные и подвижные (включая
носимые) приемо–передающие РЭС,
предназначенные для:
УKB–радиосвязи
транкинговой системы радиосвязи
33–48,5; 57–57,5;
146–174; 390–470 МГц
146–174; 380–385;
390–470 МГц
5
Стационарные (базовые)
приемопередающие станции,
предназначенные для радиотелеметрии
146–174; 390–470 МГц
6
Стационарные (базовые) станции
пейджинговой связи
146–174; 390–470 МГц
7
Стационарные (базовые) станции
сотовой связи
Частоты выделенные
согласно национальной
таблице
8
РЭС СВ – диапазона (27 МГц)
26970–27410;
27410–27860 кГц
9
Стационарные и подвижные РЭС
КВ–диапазона
1,5–30 МГц
10
Радиорелейные станции:
Частоты,
предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице
11
Стационарные (базовые) системы
беспроводного радиодоступа (WLL)
Частоты,
предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице
12
Стационарные (базовые) станции
беспроводной связи стандарта DECT

1626,5 – 1660,5;
1610,00–1621,35
2483,5-2500 МГц
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 22-қосымша
РЭҚ және ЖЖҚ-тіркеу, шетелден әкелуге, сатып алуға (сатуға) және пайдалануға рұқсаттама талап етілетін РЭҚ тізімі
N р/с
Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың типтері
Пайдаланылатын радиожиіліктер белдеулері (номиналдары)
1
2
3
Теледидарлық және дыбыстық хабар тарату, дыбыстық сигналды таратуға арналған радиотаратушы құралдар
1
Телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
2
Эфир-кәбілдік теледидар станциялары
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
3
Дыбыстық (радио) хабар тарату үшін арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
Жерде радиобайланыстарды қабылдау-тарату жабдықтары
4
Стационарлық қабылдау-тарату радиостанциялары, мыналар үшін арналған:
УҚТ-радио байланыстары
Транкингтік радиобайланыс жүйесі
33-48,5; 57-57,5;146-174;
390-470МГц
146-174; 380-385; 390-470 МГц
5
Радиотелеметрияға арналған стационарлы (базалық) қабылдау-тарату станциялары
146-174; 390-470 МГц
6
Пейджинг байланыстың стационарлық (базалық) станциялары
146-174; 390-470 МГц
7
Ұялы стандарт байланысының стационарлық (базалық) станциялары:
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
8
ОТ ауқымды станциялар (27 МГц)
26970-27410;
27410-27860 кГц
9
ҚТ ауқымды стационарлы және жылжымалы станциялары
1,5-30 МГц
10
11
Радиорелейлі станциялар:
ұлттық кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер
Стационарлық (базалық) сымсыз радиоқолжетімділік жүйелері (WLL)
ұлттық кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер
12
DECT стандартты сымсыз байланыстың стандартты (базалық) станциялары

307,9625     343,9625
307,9750     343,9750
307,9875     343,9875
15
РЭС радиолюбительской службы
Частоты, предназначенные
для соответствующих служб,
согласно национальной
Таблице*
Системы спутниковой связи
16
Стационарные и носимые станции
глобальной персональной подвижной
спутниковой связи "Thuraya",
"Inmarsat", "Globalstar" и др.
1525,0 – 1559,0;
1626,5 – 1660,5;
1610,00 – 1621,35
2483,5 – 2500 МГц
17
Стационарные (земные) станции
спутниковой связи
Частоты, выделенные
согласно национальной
Таблице.
18
Телевизионные стационарные,
передвижные репортажные станции,
имеющие в своем составе передающие
устройства (станции радиорелейной,
спутниковой связи)
Частоты, предназначенные
для фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице
Приемо–передающие устройства морской подвижной службы
19
РЭС морской службы (береговые и
судовые, радиолокационные станции,
радиомаяки и т.п.)
Частоты, предназначенные
для соответствующих служб,
согласно национальной
Таблице и РР МСЭ
20
Радионавигационные устройства:
самолетные приемо–передающие
радиотехнические средства
самолетовождения и обеспечения
безопасности полетов самолетов
(радиовысотомеры, измерители скорости
и сноса, аппаратура предупреждения
столкновений и т.п.)
Частоты, предназначенные
для соответствующих служб,
согласно национальной
Таблице и РР МСЭ
Приложение 23
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
в территориальное подразделение уполномоченного органа
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу осуществить государственную регистрацию РЭС (ВЧУ) на
территории __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания _____________________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации ______________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес ____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
_____________________________________________________________________
5. Банковские реквизиты _____________________________________________

307,9625 343,9625
307,9750 343,9750
307,9875 343,9875
15
Әуесқой радиостанциялар
ұлттық Кестеге сәйкес, тиісті қызметтерге арналған жиіліктер*
Жерсеріктік байланыс жүйелері
16
"Thuraya", "Inmarsat", "Globalstar" ғаламдық дербес жылжымалы жерсеріктік байланыстың стационарлық және жеткізетін станциялары
1525,0 – 1559,0;
1626,5 – 1660,5;
1610,00 – 1621,35
2483,5-2500 МГц
17
Жерсеріктік байланыстың мынадай ауқымдағы стационарлық (жердегі) станциялары:
С
Ки
ұлттық Кестеге сәйкес, ажыралытып көрсетілген жиіліктер
18
Өз құрамында тарататын құрылғылары бар теледидарлық, репортаждық, стационарлық станциялар (радиорелейлі, жерсеріктік байланыс станциялары)
ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
Теңіз жылжымалы қызметінің қабылдау-тарату құрылғылары
19
Теңіз қызметі радиостанциялары (жағалау, радиооқшаулау станциялары, радиомаяктар және т.б.)
ұлттық Кестеге және ЭХО РР-ге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
20
Радионавигациялық құрылғылар:
Ұшақ жүргізудің және ұшақтың ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етудің ұшақтық қабылдау-тарату радиотехникалық құралдары (радиобиіктікті өлшеу, жылдамдықты өлшеу құралдары, қақтысуды алдын-ала ескерту аппаратурасы және т.б.)
ұлттық Кестеге және ЭХО РР-ге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*.
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 23-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ _____________________________________________________________(Қазақстан Республикасы облысы, ауданы, қаласы көрсетілсін) ____________________________________________________________________ аумағында РЭҚ (ЖЖҚ) мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруды өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы мәлімет ________________________________
_____________________________________________________________________ (N, кіммен және қашан берілген)
4. Мекен-жайы _______________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, аудан, көшесі, үй N, телефон)
_____________________________________________________________________5. Банктік деректемелер _____________________________________________

6. РНН ______________________________________________________________
7. Налоговый комитет по месту регистрации
__________________________________________________________
Руководитель __________________     _________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"____" __________________ 20___ г.
Заявление получено: "___" _________________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 24
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
в территориальное подразделение уполномоченного органа
Анкета – заявление
на оформление разрешения на право эксплуатации РЭС
в диапазоне частот 27 МГц
1.
Фамилия, имя, отчество
2.
№ удостоверения личности, дата,
кем выдан
3.
Адрес
4.
Телефон
5.
Тип РЭС
6.
Заводской номер РЭС
7.
Место установки РЭС (адрес,
географ.координаты) (для
мобильных – марка а/м, гос.
номер)
8.
Мощность передатчика (ненужное
зачеркнуть)
до 3 Вт
свыше 3 Вт
9.
Количество каналов (ненужное
зачеркнуть)
до 10
от 11 до
40
свыше 40
10.
Дата заполнения анкеты
На основании настоящей анкеты–заявления прошу оформить мне разрешение на право эксплуатации портативной РЭС.
С Правилами регистрации и эксплуатации портативных РЭС и устройств охранной радиосигнализации (УОРС) в диапазоне 27 МГц ознакомлен, обязуюсь соблюдать все требования упомянутых Правил.
_________________________________________
(подпись владельца)
Приложение 25
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
в территориальное подразделение уполномоченного органа
АНКЕТА – ЗАЯВЛЕНИЕ
на оформление разрешения, на право эксплуатации
радиоудлинителя телефонного канала
1.
Фамилия, имя, отчество\
Наименование организации
2.
№ удостоверения личности,
Св-во о гос. регистрации,
дата, кем выдан, РНН
3.
Адрес
4.
Номер телефона
5.
Модель радиоудлинителя
6.
Заводской номер
радиоудлинителя
(терминала/базовой
станции)
7.
Место установки
радиоудлинителя (для
мобильного - марка а/м,
государственный номер/
адрес базовой станции)
8.
Мощность передатчика
(терминала/базовой
станции), Вт
9.
Рабочие частоты, МГц
10.
Территория эксплуатации
радиоудлинителя
телефонного канала
11.
Дата заполнения анкеты
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне разрешение на право эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала.
____________________________ М.П.
(подпись заявителя)
Приложение 26
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
_____________________________________________________________________
свидетельство
о государственной регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
_________________________________
№ |ГРСС–ААА/ВВВВВВ*                 |
Владелец                      |                                 |
Вид РЭС/ВЧУ                   |                                 |
Тип РЭС/ВЧУ                   |                                 |
Заводской номер РЭС           |                                 |
Дата регистрации              |                |
Примечание: Регистрация РЭС и ВЧУ не дает право владельцу вводить их
в эксплуатацию без разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
М.П.
_________________________________         _________________
(подпись)
Приложение 27
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Журнал регистрации
РЭС и ВЧУ
п/п
№ свидетельства о
государственной
регистрации РЭС и
ВЧУ
Дата
регистрации
Кому
выдано
Заводской
номер
РЭС/ВЧУ
Вид
связи
Подпись
получившего
лица
Приложение 28
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
в территориальное подразделение уполномоченного органа
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) на
территории _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:

6. СТН ______________________________________________________________
7. Тіркелген орны бойынша салық комитеті ____________________________
Басшы ______________________ ____________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
"____" _________________ 20 __ ж.
Өтініш алынды: "___" _________________ 20 __ ж.
_____________________________________________________________________ (жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 24-қосымша
Уәкілетті органнның аумақтық бөлімшесіне
27 МГц белдеуі ауқымында РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама ресімдеуге
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
1.
Тегі, аты, әкесінің аты
2.
Жеке куәліктің №, берілген күні, кіммен берілді
3.
Мекен-жайы
4.
Телефон
5.
Радиостанция типі
6.
Радистанцияның зауыттық нөмірі
7.
Радиостанцияның орналасқан орны (мекен-жайы, географиялық координаттары) (мобильді үшін – а/м маркасы, мем. нөмірі)
8.
Таратқыш қуаттылығы (керексізін сызып тастау)
3 Вт дейін
3 Вт-тан аса
9.
Арналар саны (керексізін сызып тастау)
10 дейін
11-ден 40-қа дейін
40-тан аса
10.
Сауалнаманы толтыру күні
Осы сауалнама-өтініш негізінде, маған портативті радиостанцияны пайдалану құқығына рұқсаттаманы ресімдеуді өтінемін.
Портативтік радиостанцияларды және 27 МГц ауқымында күзет радиосигнализация құрылғыларын (КРСҚ) тіркеу және пайдалану ережесімен таныстым, аталған Ереженің барлық талаптарын сақтауға міндеттенемін.
_________________________________________
(иесінің қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 25-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне
Телефон арнасының радиоұзартқыштарын пайдалану құқығына рұқсаттама ресімдеуге
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
1.
Тегі, аты, әкесінің аты/ Ұйымның атауы
2.
Жеке бас куәлігі N, Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, берілген күні, кіммен берілді
3.
Мекен-жайы
4.
Телефон нөмірі
5.
Радиоұзартқыштың моделі
6.
Радиоұзартқыштың зауыттық нөмірі (терминал/базалық станция)
7.
Радиоұзартқыштың орнатылған орны (мобильді үшін - а/м маркасы, мем. нөмірі/ базалық станция мекен-жайы)
8.
Таратқыш қуаттылығы (терминал/базалық станция), Вт
9.
Жұмыс жиіліктері, МГц
10.
Телефон арнасы радиоұзартқышты пайдалану аумағы
11.
Сауалнаманы толтыру күні
Осы сауалнама-өтініш негізінде, маған телефон арнасы радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсаттама ресімдеуді өтінемін.
М.О.
____________________________
(иесінің қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 26-қосымша
___________________________________________________________________
Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
N N ГРСС-ААА/ ВВВВВВ*
Меншік иесі _________________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ түрі _________________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ типі _________________________________________
РЭҚ зауыттық нөмірі _________________________________________
Тіркеу күні _________________________________________
Ескерту: РЭҚ және ЖЖҚ тіркеу меншік иесіне РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсаттамасыз пайдалануға құқық бермейді.
М.О.
___________________________ ___________________
(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 27-қосымша
РЭҚ және ЖЖҚ тіркеу журналы
N р/с
РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің N
Тіркеу күні
Кімге берілді
РЭҚ/ЖЖҚ зауыттық нөмірі
Байланыс түрі
Алған тұлғаның қолы
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 28-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне ____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ _______________________________________________________________ (Қазақстан Республикасы облысы, ауданы, қаласы көрсетілсін)
_____________________________________________________________________аумағында РЭҚ (ЖЖҚ) мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруды өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:

1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания _____________________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации ______________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес ____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
_____________________________________________________________________
5. Банковские реквизиты _____________________________________________
6. РНН ______________________________________________________________
7. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель __________________  ____________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"____" __________________ 20___ г.
Заявление получено: "___" _________________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 29
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
"УТВЕРЖДАЮ"                                               "УТВЕРЖДАЮ"
Начальник                                                 ___________
_______________                          "___" ______________ 200_ г.
"___" ______________ 200_ г.
АКТ
ввода в эксплуатацию радиоэлектронного средства (РЭС)
_______________________________________________________________
(Наименование и местонахождение организации – Заявитель)
Комиссия в составе:
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника территориального
подразделения)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. занимаемая должность ответственного лица заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника организации)
Составили настоящий АКТ в том, что
_____________________________________________________________________
(тип оборудования, заводские номер и назначение)
_________________________________________________________ и антеннами
_____________________________________________________________________
(тип, модель высота подвеса антенны)
установленная по адресу:
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. сотрудника территориального подразделения, подпись)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица Заявителя, подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника организации)
Несущие частоты, МГц:_____________________________________________
Мощность передатчика, Вт (Дбм): ____________________________________
Заявитель несет административную ответственность за
достоверность технических параметров указанных в настоящем Акте и
соблюдение требований техники безопасности.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица заявителя, подпись)
Приложение 30
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
бланк территориального подразделения уполномоченного органа
РАЗРЕШЕНИЕ
разрешение на право эксплуатации РЭС
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
___________________________________________
Владелец                |___________________________________________|                          |                                           |
Вид связи               |___________________________________________|
______                             ______
Тип РЭС                  |______|    Заводской номер РЭС    |______|
Частота (ы) приема, МГц  |______| Частота (ы) передачи, МГц |______|
Область                  |______|       Мощность, Вт        |______|
Район                    |      |    Расписание работы**    |      |
|______|     (для ДСВ и КВ)        |______|
_________________________________________
Пункт                    |_________________________________________|
______                             ______
Место установки          |      |        Координаты**       |      |
|______|      (для ДСВ и КВ)       |______|
______                             ______
Класс излучения          |      |    Программа вещания**    |      |
|______|      (для РВ и ТВ)        |______|
Диаметр антенны**        |      |  Номер канала** (для ТВ)  |      |
(для ЗССС)               |______|                           |______|
Позывной** (для КВ, УКВ) _________________________________________
|_________________________________________|
______                             ______
Дата выдачи:            |______|     Срок действия:        |______|
Примечание. Технические параметры, не указанные в разрешении, должны полностью соответствовать анкете на данную РЭС и разрешению на использование РЧС. В случае изменения любых параметров требуется обязательная перерегистрация в соответствующих территориальных подразделениях уполномоченного органа.
Начальник   __________________________ _____________________
М.П.                                         (подпись)
* – ААА – код административно–территориального деления
Республики Казахстан
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС;
** – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи.
Обратная сторона разрешения на право эксплуатации РЭС
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы мәлімет ________________________________ _____________________________________________________________________ (N, кіммен және қашан берілген)
4. Мекен-жайы _______________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, аудан, көшесі, үй N, телефон) _____________________________________________________________________5. Банктік деректемелер _____________________________________________
6. СТН ______________________________________________________________
7. Қоса берілетін құжаттар тізімі: __________________________________
Басшы ______________________ ____________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
"____" _________________ 20 __ж.
Өтініш алынды: "___" ________________ 20 __ж.
____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 29-қосымша
"БЕКІТЕМІН" "БЕКІТЕМІН"
Бастық ______________ ______________
"___" ______________ 200_ ж. "___" ______________ 200_ ж.
Радиоэлектрондық құралдарды (РЭҚ) пайдалануға енгізу
АКТІСІ _____________________________________________________________________(Ұйымның-Өтініш берушінің атауы және орналасқан орны)
Комиссия құрамында:
_____________________________________________________________________ (аумақтық бөлімше қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы)
_____________________________________________________________________ (Өтініш беруші жауапты тұлғаның Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы)
_____________________________________________________________________ (Ұйым қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы) _____________________________________________________________________ (жабдық типі, зауыттық нөмірі және тағайындауы)
________________________ және антеннамен ____________________________ (тип, модель, антеннаны ілу биіктігі)
белгіленген мекен-жайы бойынша: _________________________________ осы актіні жасады.
_____________________________________________________________________ (Аумақтық бөлімше қызметкерінің Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________ (Өтініш беруші тұлғаның Т.А.Ә., қолы) _____________________________________________________________________ (Ұйым қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы) Жеткізетін жиіліктер, МГц: __________________________________________
Таратқыш қуаттылығы, Вт (Дбм): ______________________________________
Өтініш беруші осы актіде көрсетілген техникалық өлшемдердің дұрыстығына және техника қауіпсіздігінің сақталуына әкімшілік жауапкершілікте болады.
_____________________________________________________________________ (Өтініш берушінің жауапты тұлғасының Т.А.Ә., қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 30-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі
N Э-ААА/ВВВВВВ* РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттама
РҰҚСАТТАМА
Иесі _______________________________________________
Байланыс түрі _______________________________________________
РЭҚ типі ___________ РЭҚ зауыттық нөмірі _____________
Қабылдау жиілігі Тарату жиілігі
(-тері), МГц ___________ (-тері), МГц _____________
Облыс ___________ Қуаттылығы, Вт _____________
Аудан ___________ Жұмыс кестесі**
(ҰҚТ және ҚТ үшін) _____________
Пункт _______________________________________________
Орнату орны ___________ Координаттары**
(ДҰҚ және ҰТ үшін) _____________
Сәулелендіру класы ___________ Хабар тарату
бағдарламасы**
(РТ және ТД үшін) _____________
Антенна диаметрі** Арна нөмірі**
(ЗССС үшін) ___________ (ТД үшін) _____________
Шақыру**
(ҚТ, ҰҚТ үшін) _______________________________________________
Берілген күні: ___________ Қолданылу мерзімі: _____________
Ескерту. Рұқсаттамада көрсетілмеген техникалық өлшемдер РЭҚ
деректеріне және РЭҚ пайдалануға рұқсаттамада сауалнамаға
толығымен сәйкес келуі керек. Кез-келген өлшемдер өзгерген
жағдайда, Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігінің тиісті аумақтық басқармаларында
міндетті қайта тіркеу талап етілмейді.
Бастық М.О.
__________________________ ______________________________
(қолы)
* - ААА – Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды (ҚР ККМ БАК төрағасының 2002 жылғы 12 қарашадағы N 233 бұйрығымен белгіленген);
ВВВВВВ – РЭҚ пайдалануға рұқсаттаманың реттік нөмірі;
** - аталған позициялар жақшада көрсетілген байланыс түрлері үшін ғана толтырылады.
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттаманың келесі жағы
Рұқсаттаманың қолданылу шарттары:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат РЖС пайдалануға арналған рұқсат құжатының қолданылу мерзіміне беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға арналған рұқсаттарды ұзарту жыл сайын орнатылған орны бойынша жүзеге асырылады.
3. Кез келген параметр өзгерген жағдайда Байланыс саласындағы уәкілетті органның тиісті аумақтық басқармаларында міндетті қайта тіркеу талап етіледі.
4. РЭҚ параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттары талабына сәйкес болуы тиіс.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
Срок действия Разрешения продлен:
20____ж./г."__" __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "__" __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "__" __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "__" __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. "__" __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
Приложение 31
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Разрешение
на право эксплуатации подвижной РЭС
_____________________________________________________________________
территориальное подразделение  Тип и гос. № а/м: ______________
уполномоченного органа
_________________________________    Частоты приема, МГц: ___________
Частоты передачи, МГц: _________
РАЗРЕШЕНИЕ № СПС/ТР–AAA/BBBBBB*      Позывной: ___ Мощность, Вт _____
Дата выдачи: __ Срок действия:__
На право эксплуатации подвижной
РЭС, на территории
г. _____ и/или _______ области
Вид радиосвязи: _________________    Примечание: Разрешение должно
храниться вместе с радиостанцией
и предъявляться по требованию
должностных
Оператор:
Владелец: _______________________    лиц АИС РК и МВД РК
Тип РЭС: ________________________
Заводской номер: ________________    Начальник ______________________
_______________________
МП       (подпись)
Примечание:
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС (подвижной РЭС).
Обратная сторона разрешения на право эксплуатации РЭС
Условия действия Разрешения:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсаттама келесі жылдың 25 наурызға дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаттаманы ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық өлшемдер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамамен белгіленген тәртіпте РЭҚ пайдалануға рұқсаттаманы қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық өлшемдері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттаманың мерзімі ұзартылды:
Срок действия Разрешения продлен:
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 31-қосымша
Жылжымалы радиостанцияны пайдалану құқығына
РҰҚСАТТАМА
Уәкілетті органның аумақтық басқармасы а/м типі және мем. N:
_____________________________________ _________________________
РҰҚСАТТАМА N СПС/ТР-AAA/BBBBBB* Қабылдаужиілігі, МГц:
___________________ қаласы және/немесе _________________________
___________________ облыс аумағында Тарату жиілігі, МГц:
жылжымалы радиостанцияны пайдалану _________________________
құқығына Шақыру: ____ Қуаттылығы, Вт
Радиобайланыс түрі: Берілген күні: ___________
__________________________________ Қолданылу мерзімі:
Оператор:
Иесі: _____________________________ Ескерту: Рұқсаттама
Радиостанция типі: радиостанциямен бірге
__________________________________ сақталуы керек және ҚР АБА
Зауыттық нөмірі: және ҚР ІІМ лауазымды
__________________________________ тұлғаларының талабы бойынша
ұсынылуы қажет. ______________ жөніндегі
аумақтық бөлімшер бастығы
_______________
МО
(қолы)
Ескерту:
* - ААА - Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды (ҚР ККМ БАК төрағасының 2002 жылғы 12 қарашадағы N 233 бұйрығымен белгіленген);
ВВВВВВ - РЭҚ (жылжымалы радиостанцияны) пайдалануға рұқсаттаманың реттік нөмірі.
Обратная сторона разрешения на право эксплуатацию РЭС
Рұқсаттаманың қолданылу талаптары:

1. Разрешение на эксплуатацию РЭС
выдается до 25 марта следующего
года.
2. Продление разрешения на
эксплуатацию осушествляется
ежегодно по месту установки РЭС
(ВЧУ) до 25 марта.
3.В случае изменения технических
параметров, места установки РЭС,
владельцу РЭС необходимо
переоформить разрешение на
эксплуатацию РЭС в установленном
порядке.
4. Все параметры РЭС должны
соответствовать установленным
нормам и стандартам Республики
Казахстан.
Примечание: Разрешение должно
храниться вместе с радиостанцией
и предъявлять по требованию
должностных лиц АИС РК и МВД РК.
Срок действия Разрешения
продлен:
20__ г. "__" ______ до _________
М.П.                  (подпись)
20__ г. "__" ______ до _________
М.П.                  (подпись)
20__ г. "__" ______ до _________
М.П.                  (подпись)
20__ г. "__" ______ до _________
М.П.                   (подпись)
20__ г. "__" ______ до _________
М.П.                  (подпись)
Приложение 32
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
"УТВЕРЖДАЮ"                                              "УТВЕРЖДАЮ"
Начальник                                            _______________
______________                                "___" ________ 200_ г.
"___" ________ 200_ г.
АКТ
вывода из эксплуатации радиоэлектронного средства (РЭС)
_______________________________________________________________
(Наименование и местонахождение организации – Заявитель)
Комиссия в составе:
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника территориального
подразделения)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. занимаемая должность ответственного лица Заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника организации)
Составили настоящий АКТ в том, что __________________________________
(тип оборудования, заводские номер и назначение)
__________________________ и антеннами ______________________________
(тип, модель высота подвеса антенны)
установленная по адресу:
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. сотрудника территориального подразделения, подпись)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица Заявителя, подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и занимаемая должность сотрудника организации)
Несущие частоты, МГц: _____________________________________________
Мощность передатчика, Вт (Дбм): ___________________________________
Заявитель несет административную ответственность за
достоверность технических параметров указанных в настоящем Акте и
соблюдение требований техники безопасности.
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица Заявителя, подпись)
Приложение 33
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
бланк территориального подразделения уполномоченного органа
Разрешение
на приобретение (Продажу) РЭС И ВЧУ
|                      |
№ | П/******             |          от _______________
|______________________|
Разрешается (указать наименование организации):
_____________________________________________________________________
приобрести (продать) РЭС/ВЧУ
Продать (тип оборудования) __________________________________________
Приобрести (тип оборудования) _______________________________________
Мощность, Вт _____________ Частоты, МГц _____________________________
Количество: _________________________________________________________
Разрешение действительно до: ________________________________________
Начальник                                          М.П.
_____________________                 ________________
(подпись)
Приложение 34
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
бланк территориального подразделения уполномоченного органа
Разрешение на ввоз РЭС и ВЧУ из–за границы №
Разрешается (указать организацию):
|                                                                   |
ввезти из–за границы РЭС/ВЧУ на территорию Республики Казахстан
По накладной №        |                                             |
№ инвойса             |                                             |
|_____________________________________________|
Тип оборудования:
|                                                                   |
Количество:           |                                             |
Разрешение действительно до:   |                                    |
Начальник                                                        М.П.
_________________________                   _________________________
(подпись)
Приложение 35
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Перечень РЭС, на которые требуется
проведение расчета и получения Заключения ЭМС
п/п
Типы радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
Полосы (номиналы)
используемых
радиочастот
1
2
3
Радиопередающие устройства, предназначенные для телевизионного и
звукового вещания, передачи звукового сигнала
1
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи
телевизионного вещания
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
2
Станции эфирно–кабельного телевидения
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
3
Радиопередающие устройства,
предназначенные для передачи звукового
(радио) вещания
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
Приемо–передающее оборудование наземной радиосвязи
4
Стационарные приемо–передающие РЭС,
предназначенные для:
УKB–радиосвязи
транкинговой системы радиосвязи
33–48,5; 57–57,5;
146–174; 390–470 МГц
146–174; 380–385;

1. РЭҚ пайдалануға рұқсаттама келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаттаманы ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық өлшемдер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамамен белгіленген тәртіпте РЭҚ-ды пайдалануға рұқсаттаманы қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық өлшемдері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Ескерту: Рұқсаттама радиостанциямен бірге сақталуы керек және ҚР АБА және ҚР ІІМ лауазымды тұлғаларының талабы бойынша ұсынылуы қажет.Рұқсаттаманың қолданылу мерзімі ұзартылды:
20__ж. "__" _____ дейін ________
М.О. (қолы) 20__ж. "__" _____ дейін ________
М.О. (қолы)
20__ж. "__" _____ дейін ________
М.О. (қолы)
20__ж. "__" _____ дейін ________
М.О. (қолы)
20__ж. "__" _____ дейін ________
М.О. (қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 32-қосымша
"БЕКІТЕМІН" "БЕКІТЕМІН"
Бастық Бастық
______________ ______________
"___" ___________ 200_ ж. "___" ______________ 200_ ж.
Радиоэлектрондық құралдарды (РЭҚ) пайдаланудан шығару
АКТІСІ _____________________________________________________________________(Ұйымның-Өтініш берушінің атауы және орналасқан орны)
Комиссия құрамында:
_____________________________________________________________________ (аумақтық бөлімше қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы) _____________________________________________________________________ (Өтініш беруші жауапты тұлғаның Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы) _____________________________________________________________________ (Ұйым қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы)
_____________________________________________________________________ (жабдық типі, зауыттық нөмірі және тағайындауы)
_________________ және антеннамен ___________________________________ (тип, модель, антеннаны ілу биіктігі)
белгіленген мекен-жайы бойынша:__________________________________ осы актіні жасады.
_____________________________________________________________________ (Аумақтық бөлімше қызметкерінің Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________ (Өтініш беруші тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________ (Ұйым қызметкерінің Т.А.Ә. және атқаратын лауазымы) Жеткізетін жиіліктер, МГц: __________________________________________
Таратқыш қуаттылығы, Вт (Дбм): _____________________________________
Өтініш беруші осы актіде көрсетілген техникалық өлшемдердің дұрыстығына және техника қауіпсіздігінің сақталуына әкімшілік жауапкершілікте болады.
_____________________________________________________________________ (Өтініш берушінің жауапты тұлғасының Т.А.Ә., қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 33-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі
РЖҚ және ЖЖҚ сатып алуға (сатуға)
РҰҚСАТТАМА
N | П/****** | "__" _______ ________
Рұқсат етіледі (сататын ұйымның атауы көрсетілсін):
_____________________________________________________________________РЭҚ/ЖЖҚ сатып алу (сату)
Сату (жабдық типі) __________________________________________________
Сатып алу (жабдық типі) _____________________________________________
Қуаттылығы, Вт _____________ Жиілігі, МГц _________________________
Саны: _______________________________________________________________
Рұқсаттама _______ "______"___________________ дейін жарамды.
Бастық М.О.
_____________________ ________________
(қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 34-қосымша
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бланкісі
РЭҚ және ЖЖҚ шетелден әкелуге рұқсаттама N
Рұқсат етіледі (ұйымды көрсету):
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына шетелден РЭҚ/ЖЖҚ әкелуге
N жүкқұжаттама бойынша _____________________________________________
Инвойс N _____________________________________________
Жабдық типі: ________________________________________________________
Саны: _____________________________________________
Рұқсаттама жарамды: ________________________
Бастық М.О.
_________________________ _________________________ (қолы)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 35-қосымша
Электромагниттік үйлесімділігінің есебі жүргізілетін РЭҚ тізімі
N р/с
Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар типтері
Пайдаланылатын радиожиіліктер белдеулері (номиналдары)
1
2
3
Телевизиялық және дыбыстық хабар тарату, дыбыстық сигналды таратуға арналған радиотаратушы құрылғылар
1
телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
2
Эфир-кәбілдік теледидар станциялары
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
3
Дыбыстық (радио) хабар тарату үшін арналған радиотаратушы құрылғылар
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
Жерде радио байланыстарын қабылдау-тарату жабдықтары
4
Стационарлық қабылдау-тарату радиостанциялары, мыналар үшін арналған:
УҚТ-радио байланыстары
Транкингтік радиобайланыс жүйесі
33-48,5; 57-57,5;146-174;

390–470 МГц
5
Стационарные (базовые) приемопередающие
станции, предназначенные для
радиотелеметрии
146–174; 390–470 МГц
6
Стационарные (базовые) станции
пейджинговой связи
146–174; 390–470 МГц
7
Стационарные (базовые) станции сотовой
связи
Частоты выделенные
согласно национальной
Таблице
8
Стационарные РЭС КВ–диапазона
1,5–30 МГц
9
Радиорелейные станции
Частоты,
предназначенные
для фиксированной
службы, согласно
национальной Таблице
10
Стационарные (базовые) системы
беспроводного радиодоступа (WLL)
Частоты,
предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице*
Системы спутниковой связи
12
Стационарные (земные) станции
спутниковой связи диапазона
Частоты, выделенные
согласно национальной
Таблице.
13
Телевизионные, репортажные стационарные
станции, имеющие в своем составе
передающие устройства (станции
радиорелейной, спутниковой связи)
Частоты,
предназначенные для
фиксированной службы,
согласно национальной
Таблице*
Приложение 36
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Заключение
экспертизы электромагнитной совместимости радиоэлектронного
средства радиовещательной службы
Выдано ______________________________________________________________
на РЭС типа __________________________________ со следующими данными:
Пункт установки ____________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота __________________________, широта _________________________.
градусы, минуты, секунды            градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Тип передатчика: ___________________________________________________;
Частота–приема, МГц __________________, передачи, МГц _____________;
Мощность передатчика, Вт: ___________________, _____________________;
Видео                 Звук
Несущие частоты, МГц: _____________________, _______________________;
Видео                 Звук
Программа вещания _________________; Номер канала __________________;
Стабильность, Гц _______________; СНЧ, кГц _________________________;
Способ подачи программы на передатчик ______________________________;
Способ приема программы __________; Прием по эфиру _________________.
канал, область, пункт
Характеристики антенны:
Отметка над уровнем моря _____; Высота подвеса на уровнем земли ____;
Высота мачты _______; Азимут максимального излучения, град _________;

390-470 МГц
146-174; 380-385; 390-470 МГц
5
Радиотелеметрия үшін арналған стационарлық (базалық) қабылдау-тарату станциялары
146-174; 390-470 МГц
6
Пейджингт байланыстың стационарлық (базалық) станциялары
146-174; 390-470 МГц
7
Ұялы стандарт байланысының стационарлық (базалық) станциялары:
Ұлттық Кестеге сәйкес бөлінген жиіліктер
8
Стационарлық және жылжымалы ҚТ-ауқымды радиостанциялар
1,5-30 МГц
9
Радиорелейлі станциялар, оның ішінде:
ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
10
Сымсыз радиоқолжетімділік стационарлық (базалық) жүйелері (WLL)
ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
Жерсеріктік байланыс жүйелері
11
Жерсеріктік байланыстың мынадай ауқымдағы стационарлық (жердегі) станциялары:
С
Ки
ұлттық Кестеге сәйкес, бөліп көрсетілген жиіліктер
12
Өз құрамында тарататын құрылғылары бар теледидарлық, репортаждық, стационарлық станциялар (радиорелейлі, жерсеріктік байланыс станциялары)
ұлттық Кестеге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
Теңіз жылжымалы қызметінің қабылдау-тарату құрылғылары
13
Теңіз қызметі радиостанциялары (жағалау, радиооқшаулау станциялары, радиомаяктар және т.б.)
ұлттық Кестеге және МСЭ РР-ге сәйкес, тіркелген қызметке арналған жиіліктер*;
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 36-қосымша
Радиохабар тарату қызметтері радиоэлектрондық құралдарының электромагниттік үйлесімділігін сараптау қорытындысы
Берілді _____________________________________________________________
РЭҚ типіне ____________________________________ мынадай деректерімен:
Орнату пункті ______________________________________________________; Толық мекен-жайы
Географиялық координаттары:
ұзақтығы _________________________, көлемі _________________________. градус, минут, секунд градус, минут, секунд
Техникалық деректер:
Таратқыш типі: _____________________________________________________;
Қабылдау жиілігі,МГц _________________, тарату, МГц ________________;
Таратқыш қуаттылығы, Вт: _________________, ________________________; Бейне Дыбыс
Жеткізетін жиіліктер, МГц: _______________, ________________________; Бейне Дыбыс
Хабар тарату бағдарламасы ____________; Арна нөмірі _____________; Тұрақтылығы, Гц _______________; СНЧ, кГц ____________________;
бағдарламаны таратқышқа тарату тәсілдері ___________________________;
Бағдарламаны қабылдау тәсілі ______________; эфир бойынша қабылдау ________________________.
арна, облыс, пункт
Антенна сипаттамасы:
Теңіз деңгейінен белгісі ____________________; Жер деңгейінен ілу биіктігі ____________________;
Діңгек биіктігі ______________________; Максималды сәулелендіру азимуты, град _______________________;

0,5 ширины главного лепестка, град.___; Коэффициент усиления, дБ ___;
Коэффициент потерь в фидере, дБ ___________; Поляризация ___________.
Планируемое РЭС совместимо с радиоэлектронными средствами,
действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия
эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация ___________________________________________
заполняется в зависимости от типа оборудования
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата выдачи "___" ___________ 20 __ года
___________________     _____________ М.П. __________________________
(руководитель)         (подпись)                 (Ф.И.О.)
Приложение 37
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Заключение
экспертизы электромагнитной совместимости радиоэлектронного
средства фиксированной службы
Выдано ______________________________________________________________
на РЭС типа __________________________________ со следующими данными:
Пункт установки_____________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота _________________________, широта __________________________.
градусы, минуты, секунды           градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Мощность передатчика, Вт ______________; Класс излучения ___________;
Количество используемых каналов ____________________________________;
Частота приема/передачи, МГц или занимаемый частотный диапазон
____________________________________________________________________;
Чувствительность, мкВ _________; Стандарт (протокол) связи _________;
Вид модуляции ______________________________________________________.
Характеристики антенны:
Тип антенны ___; Диаметр антенны, м ___; Коэффициент усиления, дБ __;
Характеристика боковых лепестков ___________________________________;
Отметка земли над уровнем моря, м __________________________________;
Высота подвеса антенны над уровнем земли, м ________________________;
Азимут максимального излучения, град. ______________________________;
Поляризация __________________________; ____________________________;
прием                        передача
Угол места, град ______; Шумовая температура антенны, оК _________;
Данные по искусственному спутнику земли (для спутниковой земной
станции):
ИСЗ, точка стояния, град. ___________; Название луча _______________;
№ транспондера ________; ЭИИМ в направлении на ЗССС, дБВт __________.
Планируемое РЭС совместимо с радиоэлектронными средствами,
действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия
эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация ___________________________________________
заполняется в зависимости от вида связи
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата выдачи "___" ___________ 20 __ года
___________________     _____________ М.П. __________________________
(руководитель)          (подпись)                (Ф.И.О.)
Приложение 38
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Заключение
экспертизы электромагнитной совместимости радиоэлектронного
средства подвижной службы
Выдано ______________________________________________________________
на РЭС типа __________________________________ со следующими данными:
Пункт установки ____________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота _________________________, широта __________________________.
градусы, минуты, секунды           градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Мощность передатчика, Вт _____________; Класс излучения ____________;
Количество используемых каналов ____________________________________;
Частота приема/передачи, МГц или занимаемый частотный диапазон
____________________________________________________________________;
Чувствительность, мкВ _________; Стандарт (протокол) связи _________.
Характеристики антенны:
Тип антенны _________________; Коэффициент усиления, дБ ____________;
Отметка земли над уровнем моря, м __________________________________;
Высота подвеса антенны над уровнем земли, м ________________________;
Количество секторов ________________________________________________;
Азимут максимального излучения по секторам, град. __________________;
Поляризация излучаемой антенны _____________________________________.
Планируемое РЭС совместимо с радиоэлектронными средствами,
действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия
эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация ___________________________________________
заполняется в зависимости от вида связи
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата выдачи "___" ___________ 20 __ года
___________________   _____________ М.П. ____________________________
(руководитель)        (подпись)                 (Ф.И.О.)
Приложение 39
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма разрешения на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи
_____________________________________________________________________
KZ                                                   № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді          (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано           (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (байланыс түрі (теле және радиохабар тарату
бағдарламаларының эфирді трансляциаларынан басқа)
Для организации  (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции
телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға
рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими
данными:
Р/с
п/п
Орнатылу
пункті
Пункт
установки
Жабдық
түрі
Вид
оборудо-
вания
Тасымалдау
жиіліктері
Несущие
частоты,
МГц
Қуат
Мощность
Вт
Антеннаның
іліну
биіктігі
Высота
подвеса
антенны, м
Ескертулер
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 20__ жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта 20 __ года
Ресімделген күні: 20___ жылғы "___" __________________
Дата оформления: "___" _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___ жылғы "___" __________________ М.О.
Дата выдачи: "___" __________________ 20___ года М.П.
Төраға                                          Аты-жөні
Председатель _____________________________      Ф.И.О.
(қолы/подпись)
Приложение 40
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Форма разрешения на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан
(келесі жағы)
(обратная сторона)
Қосымша
мәліметтер:
Дополнительные
сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

Бас жапырақтың 0,5 көлемі, град. ___________________; Күшейту коэффициенті, дБ ___________________;
Фидерде шығын коэффициенті, дБ _______________; Поляризация _______________________________.
Жоспарланған РЭҚ пайдалану өлшемдерінің есептік деректеріне сәйкес келгендігі жағдайында ______ км радиуста жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдармен үйлесімді.
Қосымша ақпарат _____________________________________________________ жабдық типіне байланысты толтырылады
__________________________________________________________________________________________________________________________________________Берілген күні "___" ___________ 20 __ ж.
_________________ _____________ М.О. _______________________ (басшы) (қолы) (Т.А.Ә.)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 37-қосымша
Тіркелген қызметтердің радиоэлектрондық құралдарының электромагниттік үйлесімділігін сараптау
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
Берілді _____________________________________________________________
РЭҚ типіне _____________________________________ мынадай деректермен:
Орнату пункті ______________________________________________________; толық мекен-жайы
Географиялық координаттары:
ұзақтығы _____________________, көлемі _____________________________. градус, минут, секунд градус, минут, секунд
Техникалық деректері:
Таратқыш қуаттылығы, Вт _________; Сәулелендіру класы ______________;
Пайдаланылатын арналар саны ________________________________________;
Қабылдау/тарату жиілігі, МГц немесе қолданылатын жеке ауқым ____________________________________________________________________;Сезімталдығы, мкВ__________; Байланыс стандарты (хаттама)___________;
Модуляция түрі _____________________________________________________.
Антенна сипаттамасы:
Антенна типі _______________; Антенна диаметрі, м __________; Күшейту коэффициенті, дБ __________;
Бүйірлік жапырақтың сипаттамасы ____________________________________;
Жердің теңіз деңгейінен белгісі, м _________________________________;
Антеннаның жер деңгейінен ілу биіктігі, м __________________________;
Максималды сәулелендіру азимуты, град. _____________________________;
Поляризация __________________________; ____________________________; қабылдау тарату
Орын бұрышы, град ______; Антеннаның шуыл температурасы, oК ________;
Жердің жасанды жерсерігі бойынша деректер (жерсеріктік жер станциясы үшін):
ИСЗ, тұру нүктесі, град. ____________; Сәуле атауы _________________;
Транспондер N ___________; ЗССС бағытындағы ЭИИМ, дБВт _____________.
Жоспарланған РЭҚ пайдалану өлшемдерінің есептік деректеріне сәйкес келгендігі жағдайында ______ км радиуста жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдармен үйлесімді.
Қосымша ақпарат _____________________________________________________ байланыс түріне байланысты толтырылады
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Берілген күні "___" ___________ 20 __ ж.
__________________ ____________ М.О. ________________________ (басшы) (қолы) (Т.А.Ә.)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 38-қосымша
Жылжымалы қызметтің радиоэлектронды құралдарының электромагниттік үйлесімдігін сараптау
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
Берілді _____________________________________________________________
РЭҚ типіне _____________________________________ мынадай деректермен:
Орнату пункті ______________________________________________________; толық мекен-жайы
Географиялық координаттары:
ұзақтығы _____________________, көлемі _____________________________. градус, минут, секунд градус, минут, секунд
Техникалық деректері:
Таратқыш қуаттылығы, Вт ____________; Сәулелендіру класы ___________;
Пайдаланылатын арналар саны ________________________________________;
Қабылдау/тарату жиілігі, МГц немесе қолданылатын жеке ауқым
____________________________________________________________________;Сезімталдығы, мкВ _________; Байланыс стандарты (хаттама) __________;
Антенна сипаттамасы:
Антенна типі ____________; Күшейту коэффициенті, дБ ________________;
Жердің теңіз деңгейінен белгісі, м _________________________________;
Антеннаның жер деңгейінен ілу биіктігі, м __________________________;
Сектор саны ________________________________________________________;
Секторлар бойынша максималды сәулелендіру азимуты, град. ____________________________________________________________________;Сәулелендіретін антенна поляризациясы ______________________________.
Жоспарланған РЭҚ пайдалану өлшемдерінің есептік деректеріне сәйкес келгендігі жағдайында ______ км радиуста жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдармен үйлесімді.
Қосымша ақпарат _____________________________________________________ байланыс түріне байланысты толтырылады __________________________________________________________________________________________________________________________________________
Берілген күні "___" ___________ 20 __ ж.
___________________ _____________ М.О. ____________________________
(басшы) (қолы) (Т.А.Ә.)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 39-қосымша
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат нысаны
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан ___________________________________________________________________ Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи
____________________________________________________________________
KZ N 000000*
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдар үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату бағдарламаларының эфир трансляциаларынан басқа))
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с.NNп/п
Орнатылу пункті Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері Несущие частоты, МГц
Қуат Мощность
Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертулер Примечания
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 20 __ жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта 20 __ года
Ресімделген күні: 20 ___ жылғы " " __________________
Дата оформления: " " _______________ 20___ года
Берілген күні: 20 ___ жылғы "__" __________________ М.О.
Дата выдачи: "____"__________________ 20 ___ года М.П.
Төраға
Председатель _____________________________ Т.А.Ә.
(қолы/ подпись)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 40-қосымша
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат нысаны
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
(келесі жағы)
(обратная сторона)
Қосымша мәліметтер:
Дополнительные сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Рұқсат өтініш берушіге радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлегі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда беріледі.
2. Рұқсат РЖС пайдаланғаны үшін төлемақы өткен жылға толық төленген жағдайда қолданыста болып есептеледі және жыл сайын Байланыс саласындағы уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде, мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлегі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда ұзартылады және бөлімше бастығының қолымен куәландырылады.
3. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
4. РЭҚ параметрлері мен орнату орынын ауыстыруға тиым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
2. Разрешение считается действительным при полной оплате суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за прошедший год и продлевается в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
3. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған
Срок действия Разрешения продлен:
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
Приложение 41
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
_____________________________________________________________________
Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи
_____________________________________________________________________
KZ                                                   № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді     (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано      (название телевизионной или радиовещательной
организации)
Ұйымдастыру үшін (теле және радиохабар тарату бағдарламаларын
эфирде трансляциялау)
Для организации  (Эфирной трансляции телевизионных (или
радиовещательных) Программ)
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға
рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими
данными:
Р/с
п/п
Орнатылу
пункті
Пункт
установки
Жабдық
түрі
Вид
обору-
дования
Тасымалдау
жиіліктері
Несущие
частоты,
МГц
Қуат
Мощность
Вт
Антеннаның
іліну
биіктігі
Высота
подвеса
антенны, м
Ескертулер
Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 20__ жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта 20 __ года
Ресімделген күні: 20___ жылғы "__" __________________
Дата оформления: "__" _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___ жылғы "__" __________________ М.О.
Дата выдачи:  "__" __________________ 20___ года М.П.
Төраға                                         Аты-жөні
Председатель _____________________________     Ф.И.О.
(қолы/ подпись)
Приложение 42
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
(келесі жағы)
(обратная сторона)
Қосымша
мәліметтер:
Дополнительные
сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Рұқсат өтініш берушіге радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда беріледі.
2. Рұқсат радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін төлемақы өткен жылға толық төленген жағдайда қолданыста болып есептеледі және жыл сайын байланыс саласындағы Уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда ұзартылады.
3. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
4. РЭҚ параметрлері мен орнату орынын ауыстыруға тиым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
2. Разрешение считается действительным при полной оплате суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за прошедший год и продлевается в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
3. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған Срок действия Разрешения продлен:
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 41-қосымша
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат нысаны
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан____________________________________________________________________
Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи _____________________________________________________________________ KZ N 000000*Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдар үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату бағдарламаларының эфир трансляциаларынан басқа))
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/сN
N п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуат
Мощность
Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертулер
Примечания
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 20__ жылдың 25 наурызына дейін.
Срок действия Разрешения: до 25 марта 20 __ года
Ресімделген күні: 20___ жылғы " " __________________
Дата оформления: " " _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___ жылғы " " __________________ М.О.
Дата выдачи: "____"__________________ 20___года М.П.
Төраға
Председатель _____________________________ Т.А.Ә.
(қолы/подпись)
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 42-қосымша
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат нысаны
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
(келесі жағы)
(обратная сторона)
Қосымша мәліметтер:
Дополнительные сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Рұқсат мемлекеттік бюджетке Рұқсат бергені үшін төлемақының төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда өтініш берушіге беріледі.
2. Рұқсат жыл сайын тарату қондырғысының орнатылған орыны бойынша, лицензиятпен лицензия шарттары орындалған жағдайда, Байланыс саласындағы уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде ұзартылады және бөлімше бастығының қолымен куәландырылады, ұзартылу графасы аяқталған жағдайда Рұқсат қайта беріледі.
3. Заңнамада белгіленген тәртіппен ресімделген пайдалану құқығына рұқсат алғаннан кейін ғана радиоэлектронды құралдарды (РЭҚ) пайдалануға рұқсат етіледі.
4. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
5. РЭҚ параметрлері мен орнату орынын ауыстыруға тиым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет сбора за выдачу Разрешения.
2. Разрешение продлевается ежегодно в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи по месту установки передатчика в случае соблюдения лицензиатом лицензионных условий и заверяется подписью начальника территориального подразделения, при окончании графы продления Разрешение выдается заново.
3. Эксплуатация радиоэлектронных средств (РЭС) разрешается только после получения разрешения на право их эксплуатации, оформляемого в установленном законодательством порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
5. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
Срок действия Разрешения продлен:
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____" _________ до _____________ М.П.
(подпись)
Приложение 43
к Правилам присвоения полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации
радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств,
ввоза их из–за границы, проведения расчета
электромагнитной совместимости радиоэлектронных
средств и высокочастотных устройств
Список кодов по видам связи
№ кода
Вид связи
10
Телевидение
11
Эфирно-кабельное телевидение
20
Радиовещание
30
Сотовая
31
Транкинговая
32
Радиотелефонная
33
Радиосвязь
34
КВ-связь
35
Пейджинговая
41
Магистральные радиорелейные линии
42
Зоновые радиорелейные линии
43
Местные радиорелейные линии
44
Радиорелейные линии для передачи телевизионных сигналов
50
Земные станции спутниковой связи
51
Системы подвижной спутниковой связи
60
Сети беспроводного радиодоступа (WLL)
61
Сети передачи данных
62
Спутниковое цифровое телевизионное вещание
Коды в системе обозначений объектов
административно-территориального деления Республики Казахстан
№ кода
Территория

1. Рұқсат өтініш берушіге радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда беріледі.
2. Рұқсат радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін төлемақы өткен жылға толық төленген жағдайда қолданыста болып есептеледі және жыл сайын байланыс саласындағы Уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда ұзартылады.
3. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
4. РЭҚ параметрлері мен орнату орынын ауыстыруға тиым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
2. Разрешение считается действительным при полной оплате суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за прошедший год и продлевается в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
3. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған Срок действия Разрешения продлен:
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20____ж./г. " " _______________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
____________________________________________________________________
Жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарды) тағайындау,
радиоэлектрондық құралдар, жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу және
пайдалану, оларды шетелден әкелу,
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғылардың электромагниттік
үйлесімділігінің есебін жүргізу
ережесіне 43-қосымша
Байланыс түрлері бойынша кодтар тізімі
код N
Байланыс түрі
10
Телевидение
11
Эфирлік-кәбілдік телевидение
20
Радиохабар
30
Ұялы
31
Транкингтік
32
Радиотелефондық
33
Радиобайланыс
34
КВ-байланыс
35
Пейджингтік
41
Магистралдық радиорелейлік желілер
42
Аймақтық радиорелейлік желілер
43
Жергілікті радиорелейлік желілер
44
Теледидарлық сигналдарды тарату үшін радиорелейлік желілер
50
Жерсеріктік байланыстың жер станциялары
51
Қозғалысты жерсеріктік байланыс жүйелері
60
Сымсыз радиоқолжеткізудің желілері (WLL)
61
Деректерді тарату желілері
62
Жерсеріктік сандық теледидарлық хабар
Қазақстан Республикасы әкімшілік-аймақтық бөлу объектілерін белгілеу жүйесінің кодтары
код N
Аймақтар

1. Приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 марта 2003 года № 13-п "Об утверждении Правил оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2234).
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 31 августа 2004 года № 181-п "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" от 11 марта 2003 года № 13-п "Об утверждении Правил оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3068, опубликованный в мае 2005 года в Бюллютене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 14).
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года № 414-п "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 марта 2003 года № 13-п "Об утверждении Правил оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (зарегистрированный в Реестре в государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3956, опубликованным 14 декабря 2005 год в газете "Юридическая газета" № 233-234).
4. Приказ Председателя Комитета по связи информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 ноября 2002 года № 233-О "Об утверждении форм разрешений на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2077).
5. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 5 августа 2004 года № 164-п (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3036, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 14, май 2005 года ст. 58).

1. "Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2003 жылғы 11 наурыздағы N 13-б бұйрығының (N 2234 - нөмірмен мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тіркейтін Реестірінде тіркелген);
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің төрағасының 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-б "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2003 жылғы 11 наурыздағы N 13-б "Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (N 3068 - нөмірмен мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тіркейтін Реестірінде тіркеліп, 2005 жылғы мамыр айындағы N 14 орталық атқару және Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-б "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2003 жылғы 11 наурыздағы N 13-б "Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (N 3956 бойынша мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тіркейтін Реестірінде тіркеліп, 2005 жылғы 14 желтоқсанында N 233-234 "Юридическая газета" газетінде жарияланған).
4. "Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалану рұқсат нысандарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін тіркеу мемлекеттік реестрінде N 2077 тіркелген) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің ақпарат және байланыс комитет төрағасының 2002 жылғы 12 қарашадағы N 233-О бұйрығының;
5. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің төрағасының 2004 жылғы 5 тамыздағы N 164-б "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2002 жылғы 12 қарашадағы N 233-О "Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалану рұқсат нысандарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (N 3036 - нөмірмен мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тіркейтін Реестірінде тіркеліп, 2005 жылғы мамыр айындағы N 14 орталық атқару және Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінің 58-бабында жарияланған).

6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 23 августа 2004 года № 178-п "Об утверждении Перечня разрешенных к эксплуатации и ввозу из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, на которые не требуется разрешение уполномоченного органа в области связи и его территориальных подразделений".

6. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің төрағасының 2004 жылғы 23 тамыздағы N 178-б "Шекараның ар жағынан кіргізуге және пайдалануға байланыс саласындағы уәкілетті органның және оның бөлімшелерінің рұқсаты қажет етілмейтін радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың тізбесін бекіту туралы".