О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Акмолинского областного маслихата от 22 апреля 2009 года № 4С-14-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 апреля 2009 года № 3319. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 18 июня 2010 года № 4С-25-1
Сноска. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 18.06.2010 № 4С-25-1
В соответствии с подпунктом 2 пункта 2 статьи 106 Бюджетного   кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона   Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009-2011 годы» от 9 апреля 2009 года и согласно постановления акимата области № А-4/185 от 17 апреля 2009 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2009 год» от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3286, опубликовано от 10 января 2009 года и 13 января 2009 года в газете «Арқа ажары», от 10 января 2009 года,  13 января 2009 года и 17 января 2009 года в газете «Акмолинская правда»), с последующими изменениями и дополнениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 26 марта 2009 года № 4С-13-2 «О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3315, опубликовано в газете «Арқа ажары» от 11 апреля 2009 года № 49-50 и в газете «Акмолинская правда» от 9 апреля 2009 года № 42, от 11 апреля 2009 года № 43 и от 14 апреля 2009 года № 44) следующие изменения и дополнения:
1) В пункте 1:
в подпункте 1:
цифры «67 524 110,3» заменить на цифры «69 376 747,3»;
цифры «59 324 225,3» заменить на цифры «61 176 862,3»;
в подпункте 2:
цифры «67 160 757,2» заменить на цифры «70 003 391,2»;
в подпункте 3:
цифры «845 558» заменить на цифры «-14 913,2»;
цифры «1 531 076» заменить на цифры «670 604,8»;
в подпункте 5:
цифры «- 545 104,9» заменить на цифры «- 674 630,7»;
в подпункте 6:
цифры «545 104,9» заменить на цифры «674 630,7».

Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-11-5 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 4С-14-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 30 сәуірде № 3319 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 4С-25-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.06.18 № 4С-25-1 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 106 бабының 2 тармағының 2 тармақшасына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, 2009 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының «2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Заңына және облыс әкімдігінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № А-4/185 қаулысына байланысты Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы»  2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-11-5 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3286 тіркелген, 2009 жылдың 10 қаңтарында, 2009 жылдың 13 қаңтарында «Арқа ажары» газетінде, 2009 жылдың 10 қаңтарында, 2009 жылдың 13 қаңтарында, 2009 жылдың 17 қаңтарында “Акмолинская правда” газетінде жарияланған), Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылдың 26 наурыздағы № 4С-13-2 «Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-11-5 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3315 тіркелген, «Арқа ажары» газетінде 2009 жылдың 11 сәуірінде  № 49-50 және  Акмолинская правда” газетінде 2009 жылдың 9 сәуірінде № 42, 2009 жылдың  11 сәуірінде № 43, 2009 жылдың 14 сәуірінде № 44 жарияланған) шешімімен өзгерістер мен  толықтырулар енгізілген шешіміне  келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1 тармақшада:
«67 524 110,3» цифрлары «69 376 747,3» цифрларына ауыстырылсын;
«59 324 225,3» цифрлары «61 176 862,3» цифрларына ауыстырылсын;
2 тармақшада:
«67 160 757,2» цифрлары «70 003 391,2» цифрларына ауыстырылсын;
3 тармақшада:
«845 558» цифрлары «-14 913,2» цифрларына ауыстырылсын;
«1 531 076» цифрлары «670 604,8» цифрларына ауыстырылсын;
5 тармақшада:
«-545 104,9» цифрлары «- 674 630,7» цифрларына ауыстырылсын;
6 тармақшада:
«545 104,9» цифрлары «674 630,7» цифрларына ауыстырылсын.

2) В пункте 5:
цифры «22 544 562» заменить на цифры «24 397 199».
3) В пункте 7:
цифры «4 632 779» заменить на цифры «3 512 339»;
в подпункте 2:
цифры «3 774 497» заменить на цифры «2 654 057».
4) В пункте 8:
цифры «2 496 972» заменить на цифры «2 957 499»;
цифры «1 842 394» заменить на цифры «1 102 921»;
цифры «1 153 546» заменить на цифры «414 073»;
после строки «на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 688 848 тысяч тенге» дополнить строкой следующего содержания:
«1 200 000 тысяч тенге – на строительство объектов здравоохранения».
5) В пункте 9:
цифры «382 969» заменить на цифры «384 124»;
цифры «96 068» заменить на цифры «97 223».
6) В пункте 10:
цифры «3 720 637» заменить на цифры «3 072 513».
7) В пункте 13:
строки «594 000 тысячи тенге – на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда», «3 581 000 тысяча тенге – на развитие и обустроистве инженерно – коммуникационной инфраструктуры» изложить в редакции следующего содержания:
«594 000 тысячи тенге – на строительство и (или) приобретение  жилья государственного коммунального жилищного фонда»;
«3 581 000 тысяча тенге – на развитие, обустроистве и (или) приобретение инженерно – коммуникационной инфраструктуры».
8) В пункте 15:
цифры «1 697 459» заменить на цифры «1 468 121».
9) Дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
«19-1. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 5 260 579,3 тысячи тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 3 388 857 тысяч тенге;
из областного бюджета – 1 871 722,3 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата области.
10) В пункте 20:
цифры «3 253 050,5» заменить на цифры «2 465 564,5»;
в подпункте 1:
цифры «1 512 756» заменить на цифры «725 270»;
цифры «718 375» заменить на цифры «548 375»;
цифры «479 653» заменить на цифры «15 000»;
строки «112 028 тысяч тенге – ремонт внутригородских автомобильных дорог», «40 805 тысяч тенге – на разработку технико-экономического обоснования по расширению и реконструкции районной котельной -2 (РК-2) с заменой двух паровых котлов и установкой четвертого пылеугольного котла (марки КВТК-100-150)  в городе Кокшетау» исключить.
11) В пункте 22-1:
цифры «306 104,9» заменить на цифры «435 630,7»;
12) Пункт  25 изложить в следующей редакции:
«25. Установить поощрения безвозмездным донорам в размере до одного месячного расчетного показателя».

2) 5 тармақта:
«22 544 562» цифрлары «24 397 199» цифрларына ауыстырылсын.
3) 7 тармақта:
«4 632 779» цифрлары «3 512 339» цифрларына ауыстырылсын;
2 тармақшада:
«3 774 497» цифрлары «2 654 057» цифрларына ауыстырылсын.
4) 8 тармақта:
«2 496 972» цифрлары «2 957 499» цифрларына ауыстырылсын;
«1 842 394» цифрлары «1 102 921» цифрларына ауыстырылсын;
«1 153 546» цифрлары «414 073» цифрларына ауыстырылсын;
«кепілді тегін медициналық көмек көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 688 848 мың теңге» деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«1 200 000 мың теңге - денсаулық сақтау нысандарының құрылысына».
5) 9 тармақта:
«382 969» цифрлары «384 124» цифрларына ауыстырылсын;
«96 068» цифрлары «97 223» цифрларына ауыстырылсын.
6) 10-тармақта:
«3 720 637» цифрлары «3 072 513» цифрларына ауыстырылсын.
7) 13 тармақта:
«594 000 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына»; «3 581 000 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жайғастыруға және дамытуға» жолдары келесі мазмұндағы редакцияда жазылсын:
«594 000 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға»;
«3 581 000 мың теңге - инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға».
8) 15 тармақта:
«1 697 459» цифрлары «1 468 121» цифрларына ауыстырылсын.
9) Келесі мазмұндағы 19-1 тармағымен толықтырылсын:
«19-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға 5 260 579,3 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 3 388 857 мың теңге;
облыстық бюджеттен – 1 871 722,3 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды  бөлу  тәртібі  облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді».
10) 20 тармақта:
«3 253 050,5» цифрлары «2 465 564,5» цифрларына ауыстырылсын;
1 тармақшада:
«1 512 756» цифрлары «725 270» цифрларына ауыстырылсын;
«718 375» цифрлары «548 375» цифрларына ауыстырылсын;
«479 653» цифрлары «15 000» цифрларына ауыстырылсын;
«112 028 мың тенге – қала ішіндегі автомобиль жолдарын жөндеуге»;  «40 805 мың теңге – Көкшетау қаласындағы аудандық жылу қазандығы-2 (РК-2) екі бу қазандығын ауыстыра отырып және төртінші (КВТК -100-150 маркалы) ұсақ көмірлік қазандықты орнату, кеңейту және қайта жабдықтау бойынша техникалық-экономикалық негіздемесін дайындауға» - жолдары алынып тасталсын;
11) 22-1 тармақта:
«306 104,9» цифрлары «435 630,7» цифрларына ауыстырылсын.
12) 25 тармақ келесі мазмұнда жазылсын:
«25. Ақысыз донорларға бір  айлық көрсеткішке дейінгі мөлшерде сыйақы белгіленсін.

13) Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
14) В приложении 2 указанного  решения:
в разделе «Инвестиционные проекты»:
в функциональной группе 7 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
по администратору бюджетной программы 279 «Управление энергетики и коммунального хозяйства:
после бюджетной программы 10 «Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения» дополнить бюджетную программу 16 «Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата                               В. Судибор
Секретарь Акмолинского
областного маслихата                    У.Мусабаев
СОГЛАСОВАНО:
Аким Акмолинской
области                                     А. Рау
Начальник управления экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области                    М.Такамбаев
Приложение к решению
Акмолинского областного маслихата

13) Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14) Аталған шешімнің 2 қосымшасында:
«Инвестициялық жобалар бөлiмiнде:
7 функционалдық тобындағы  «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық»:
279 бюджеттік бағдарламаның «Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылығы басқармасы» әкімгері бойынша:
10 бюджеттік «Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері» бағдарламасынан кейін 16 бюджеттік бағдарламасы толықтырылсын «Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта дайындау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді жайғастыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері».
2. Осы шешім Ақмола облысының  Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы                             В. Судибор
Ақмола облыстық
мәслихатының
хатшысы                             Ө. Мұсабаев
КЕЛІСІЛДІ:
Ақмола облысының
әкімі                                    А. Рау
Ақмола облысы
экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы              М. Тақамбаев
Ақмола облыстық мәслихатының

139 862,0
48
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
127 007,0
58
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
149 607,0
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2 686 606,0
253
Управление здравоохранения области
113 156,0
43
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
113 156,0
261
Управление образования области
2 573 450,0
24
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 573 450,0
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
563 072,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
84 312,0
7
Повышение квалификации и переподготовка кадров
84 312,0
253
Управление здравоохранения области
34 232,0
3
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14 463,0
60
Подготовка и переподготовка кадров
19 769,0
261
Управление образования области
444 528,0
10
Повышение квалификации и переподготовка кадров
92 694,0
60
Подготовка и переподготовка кадров
351 834,0
9
Прочие услуги в области образования
4 498 032,0
261
Управление образования области
1 841 693,0
1
Обеспечение деятельности Управления образования
73 236,0
4
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
35 543,0
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для областных государственных учреждений образования
44 724,0
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
14 365,0
8
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
151 216,0
9
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
728 184,0
11
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
44 007,0
Трансферты из местных бюджетов
750 418,0
271
Управление строительства области
2 656 339,0
4
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2 654 057,0
37
Строительство и реконструкция объектов образования

139 862,0
48
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127 007,0
58
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
149 607,0
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
2 686 606,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
113 156,0
43
Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
113 156,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
2 573 450,0
24
Техникалық және кәсіптік  білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 573 450,0
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
563 072,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
84 312,0
7
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
84 312,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
34 232,0
3
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
14 463,0
60
Даярлау және қайта даярлау
19 769,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
444 528,0
10
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
92 694,0
60
Даярлау және қайта даярлау
351 834,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
4 498 032,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
1 841 693,0
1
Білім беру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
73 236,0
4
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
35 543,0
5
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
44 724,0
7
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
14 365,0
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
151 216,0
9
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
728 184,0
11
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
44 007,0
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер
750 418,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 656 339,0
4
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау