О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2009 года № 4С-23/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Буландынского района Акмолинской области 10 января 2010 года № 1-7-100. Утратило силу - решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23 июня 2011 года № 4С-34/8
Сноска. Утратило силу - решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.06.2011 № 4С-34/8
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы 1973582,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 283232 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 14297 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 117711 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 1558342,6 тысячи тенге;
2) затраты 1903272,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 5233,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 65076,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -65076,7 тысяч тенге:
поступления займов 5342 тысячи тенге;
погашение займов 71319,8 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств 901,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2010 № 4С-24/1 (порядок введения в действие см. п. 2); 18.03.2010 № 4С-26/1 (порядок введения в действие см. п. 2); 19.04.2010 № 4С-27/3 (порядок введения в действие см. п. 2); 27.07.2010 № 4С-28/2 (порядок введения в действие см. п. 2); 14.10.2010 № 4С-29/4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № 4С-30/4 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного не сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельного налога юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
бензина (за исключением авиационного) реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
дизельного топлива, реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности; сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, взимаемой с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства в Республике Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию места жительства;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы № 4С-23/1 шешімі. Ақмола облысы Бұланды ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 10 қаңтарда № 1-7-100 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 маусымдағы № 4С-34/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2011.06.23 № 4С-34/8 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 1973582,6 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері 283232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 14297 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 117711 мың теңге;
трансферт түсімдері 1558342,6 мың теңге;
2) шығындар 1903272,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 5233,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) 65076,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) -65076,7 мың теңге:
түскен қарыздар 5342 мың теңге;
қарыздарды өтеу 71319,8 мың тенге;
бюджеттік қаржы қалдығының қозғалысы 901,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2010.01.16 № 4С-24/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.03.18 № 4С-26/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.19 № 4С-27/3 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.27  № 4С-28/2 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  2010.10.14 № 4С-29/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтанқараңыз); 2010.11.05 № 4С-30/4 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Аудандық бюджеттің кірісі келесі көздер есебінен деп бекітілсін:
салық түсімдері:
төлем көздеріне салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы;
қызметін бір жолғы талонмен жүзеге асыратын жеке тұлғаларға жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елді мекендердегі жерлерге жеке тұлғалардан жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жерлеріне және ауылшаруашылық емес мақсаттағы өзге де жерлерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жеке және заңды тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өздерінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын (авиациялықты қоспағанда) бензин;
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алымдар;
жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымдар;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу және қайта тіркеу үшін алымдар;
жылжымалы мүлік кепілдіктері мен кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алымдар;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ қайта тіркеу үшін алымдар;
жылжымайтын мүліктерге және олармен мәмілелер жасауға берілген құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алымдар;
жергілікті маңызы бар жалпы пайдаланатын автомобиль жолдарының бойындағы арнаулы жерлерде және елді мекендерде сыртқы (көретін) жарнамалар орналастыру үшін төлемдер;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады;
азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж;
тұрақты тұру мақсатында шетелдерге шығу және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыру құқығын ресімдеу  құжаттары үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізу үшін алынатын мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің немесе азаматтығы жоқ адамдардың паспорттарына немесе оны алмастыратын құжаттарға Қазақстан Республикасынан шығуға және Қазақстан Республикасына кіруге құқық беретін виза беру үшін мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғаны, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіргені және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтатқаны туралы құжаттарды рәсімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
тұрғылықты жерін тіркеу үшін мемлекеттік баж;
аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;

государственной пошлины, взимаемой за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 джоуля и калибра до 4,5 миллиметра включительно);
государственной пошлины на выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
неналоговых поступлений:
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в государственной собственности;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступлений от реализации товаров услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
административных штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
прочих штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
поступлений от продажи основного капитала;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от продажи земельных участков.
Сноска. Пункт 2 с дополнением, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 05.11.2010 № 4С-30/4 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 1002715 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год бюджетные изъятия в вышестоящий бюджет в сумме 22782 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 27.07.2010 № 4С-28/2 (порядок введения в действие см. п. 2)
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты в сумме 555627,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 219600 тысяч тенге, в том числе:
171111 тысяч тенге на строительство детского сада на 140 мест в селе Вознесенка;
48489 тысяч тенге на реконструкцию водопроводных сетей в селе Ярославка;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 131857,6 тысяч тенге, в том числе:
4095 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5537 тысяча тенге на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;

Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 джоулядан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
қару мен оған арналған патрондарды сақтау немесе сақтау және алып жүру, тасымалдау, Қазақстан Республикасының аумағына енгізуге рұқсат беру үшін алынатын мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер:
мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтер;
коммуналдық меншіктегі мүліктерді жалға беруден келген кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұсынған тауарлар мен қызметтерді сатудан түскен түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
жергілікті мемлекеттік органдардың әкімшілік айыппұлдары, өсімдері, санкциялары, өтемдері;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын басқа да айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өтемдер;
жергілікті бюджетке түскен басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер;
азаматтарға пәтерлерді сатудан түскен түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түскен түсімдер.
Ескерту. 2-тармаққа толықтыру енгізіледі - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2010.11.05 № 4С-30/4 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
3. Аудандық бюджетте 2010 жылға облыстық бюджеттен берілетін 1002715 мың теңге сомасында субвенция қарастырылсын.
4. Аудандық бюджетте 2010 жылға 22782 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджетке алынатын қаржы қарастырылсын;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2010.07.27  № 4С-28/2(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. Аудандық бюджетте 2010 жылға 555627,6 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен дамуға 219600 мың теңге мақсатты трансферттер, соның ішінде:
171111 мың теңге Вознесенка селосында 140 орындық балабақшаның құрылысына;
48489 мың теңге Ярославка селосының су құбыры желілерін қайта жөндеуге;
2) республикалық бюджеттен 131857,6 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
4095 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
5537 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер ашуға;

3028,9 тысячи тенге целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
9785 тысячи тенге на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
421,6 тысяч тенге на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
670 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
5300 тысяч тенге на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
12677 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
8135 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3874 тысячи тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
13091 тысяча тенге на капитальный ремонт котельной города Макинск;
23970 тысяч тенге на капитальный ремонт тепловых сетей города Макинск;
21263,1 тысяч тенге на капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Никольское;
2520 тысяч тенге на социальные рабочие места;
1680 тысяч тенге на молодежную практику;
15810 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе 1954 тысячи тенге на мини-центры и 13856 тысяч тенге на государственные детские сады;
3) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме    204170 тысяча тенге, в том числе:
10000 тысяч тенге на текущий ремонт дорог районного значения;
20000 тысяч тенге на текущий ремонт внутригородских дорог города Макинск;
62650 тысяч тенге на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий;

3028,9 мың теңге ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне ағымдағы мақсатты трансферттер;
9785 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
421,6 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
670 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдеріне;
5300 мың теңге 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлемдеріне тұрмысы төмен отбасыларынан;
12677 мың теңге ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
8135 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
3874 мың теңге «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейін білім беретін ұйымдарды, біліктілігін көтеру институттарын оқу құралдарымен қамтамасыз етуге;
13091 мың теңге Макинск қаласының қазандығын күрделі жөндеуге;
23970 мың теңге Макинск қаласының жылу желілерін күрделі жөндеуге;
21 263 мың теңге Никольск селосының су құбыры желілерін күрделі жөндеуге;
2520 мың теңге әлеуметтік жұмыс орындарына;
1680 мың теңге жастар практикасына;
15810 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыруға, соның ішінде 1954 мың теңге мини орталықтарға және 13856 мың теңге мемлекеттік балабақшаларға;
3) облыстық бюджеттен 204170 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
10000 мың теңге аудандық маңызы бар жолдарды ағымдағы жөндеуге;
20000 мың теңге Макинск қаласының қала ішіндегі жолдарын ағымдағы жөндеуге;
62650 мың теңге жылумен жабдықтай кәсіпорындардың іркіліссіз жұмысын қамтамасыз етуге;

15334 тысячи тенге на функционирование детского сада на 320 мест в городе Макинск, построенного за счет средств областного бюджета;
1756 тысячи тенге на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
6360 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
915 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Буландынского района и многодетных семей сельской местности;
80155 тысяч тенге – на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы;
7000 тысяч тенге - на приобретение двух автобусов для осуществления подвоза учащихся Буландынского района.
4) исключен
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2010 № 4С-24/1 (порядок введения в действие см. п. 2); 18.03.2010 № 4С-26/1 (порядок введения в действие см. п. 2) 19.04.2010 № 4С-27/3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.07.2010 № 4С-28/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 14.10.2010 № 4С-29/4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № 4С-30/4 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 5342 тысячи тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
Сноска. Дополнен пунктом 5-1 решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2010 № 4С-24/1 (порядок введения в действие см. п. 2).
6. Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.

15334 мың теңге облыстық бюджет қаражаты есебінен салынған Макинск қаласындағы 320 орындық балабақшаның жұмысын қамтамасыз ету;
1756 мың теңге Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуге, коммуналдық қызмет шығындарына;
6360 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
915 мың теңге – Бұланды ауданының тұрмысы төмен отбасылардан және ауылдық жерлерінде тұратын көп балалы отбасылардан шыққан колледж студенттеріне оқу үшін ақы төлеуге;
80155 мың теңге – бюджеттік сала қызметкерлеріне еңбекақы төлемдеріне;
7000 мың теңге – Бұланды ауданының оқушыларын тасымалдауды жүзеге асыру үшін екі автобус сатып алуға.
4) алынып тасталды
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 қаңтардағы № 4С-24/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.03.18 № 4С-26/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.19 № 4С-27/3 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  2010.07.27 № 4С-28/2 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) 2010.10.14 № 4С-29/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № 4С-30/4 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
5-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 5342 мың теңге бюджеттік кредит қарастырылғаны ескерілсін;
Ескерту. 5-1 тармағымен толықтырылды Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 қаңтардағы № 4С-24/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
6. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеу құрметіне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 20 мың теңге, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендерге 15 мың теңге, жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа да санаттағы адамдарға 10 мың теңге және Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне (соның ішінде наградталған тыл еңбеккерлеріне) 7 мың теңге сомасында бір жолғы төлем белгіленсін.

7. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, проживающим и работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2010 год, согласно приложениям 5, 6, 7.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Буландынского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель 23
очередной сессии                           Д.Айдынбаев
Секретарь районного
Маслихата                                  П.Веселов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Буландынского района                  Е.Нугманов
Начальник государственного
учреждения «Налоговое управление
по Буландынскому району»                   О.Абильдин
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования»
Буландынского района                       К.Самойлова
Приложение 1 к решению
Буландынского районного маслихата

7. Ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін білім, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет ұйымдары мамандарының жалақылары мен тарифтік ставкаларына қалада жағдайында тұрып сондай қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың жалақылары мен тарифтік ставкаларынан жиырма бес пайыз жоғары белгіленсін.
8. 2010 жылғы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (село), ауылдық (селолық) округтің 2010 жылға бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Бұланды ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті 23-сессияның
төрағасы                                   Д.Айдынбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    П.Веселов
КЕЛІСІЛДІ:
Бұланды ауданының әкімі                    Е.Нұғыманов
«Бұланды ауданы бойынша
салық басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    О.Әбілдин
Бұланды ауданының «Экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            К.Самойлова
Бұланды аудандық мәслихатының

209780
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
69168,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3695
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3695
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65473,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
13285
002
Программа занятости
12567
005
Государственная адресная социальная помощь
2196
006
Жилищная помощь
442
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4001
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
378
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
137
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13350
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2299
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
421,6
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
16145
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
252
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
142425,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
7605
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
1656
008
Освещение улиц населенных пунктов
1492

209780
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
69168,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3695
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3695
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65473,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13285
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
12567
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2196
006
Тұрғын үй көмегі
442
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4001
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
378
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
137
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
13350
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2299
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
421,6
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
16145
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
252
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
142425,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
7605
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1656
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
1492

2118
2
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15
01
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15
4
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
9278
01
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
9278
6
Прочие неналоговые поступления
460
01
Прочие неналоговые поступления
460
3
Поступления от продажи основного капитала
28861
3
Продажа земли и нематериальных активов
28861
01
Продажа земли
28861
01
Поступления от продажи земельных участков
28861
4
Поступления  трансфертов
1499887
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1499887
02
Трансферты из областного бюджета
1499887
II. Затраты
1854880
01
Государственные услуги общего характера
150430
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
11257
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
11257
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38539
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
38539
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
78297
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
78297
452
Отдел финансов района (города областного значения)
11418
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения и контроля за исполнением  бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
9845
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
214
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
1239
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
120
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10919
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)

2118
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15
01
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
9278
01
Мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұл
9278
6
Басқа да салықтық емес түсiмдер
460
01
Басқа да салықтық емес түсiмдер
460
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
28861
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
28861
01
Жерді сату
28861
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
28861
4
Трансферттердің түсімдері
1499887
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1499887
02
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1499887
II. Шығындар
1854880
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
150430
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
11257
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11257
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38539
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
38539
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
78297
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
78297
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
11418
001
Аудандық бюджетті орындау және коммуналдық меншікті (облыстық маңызы бар қала) саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9845
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды өткізу
214
004
Салық төлеуші -жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салығын, жер салығын жинауды ұйымдастыру
1239
011
Коммуналдық меншікке түскен мүліктерді есепке алу, сақтау, бағалау және сату
120
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10919
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және аудандық (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер