О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2009 года № 4С-22/3-09. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 10 января 2010 года № 1-9-140. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 26 апреля 2011 года № 4С-35/10-11
Сноска. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2011 № 4С-35/10-11
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года,подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 112 876,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 405 187 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 025 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 677 664,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 140 418,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 607,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 607,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 306,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -44 149,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  44 149,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 16 914 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств 27 541,6 тысяч тенге.
погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 306,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 05.02.2010 № 4С-23/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.04.2010 № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 4С-26/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.10.2010 № 4С-28/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины;

2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 4С-22/3-09 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 10 қаңтарда № 1-9-140 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 26 сәуірдегі № 4С-35/10-11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.04.26 № 4С-35/10-11 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, сонымен қатар 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 112 876,9 мың теңге, сонымен қатар:
салықтық түсімдерге – 405 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдерге – 17 025 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерге – 13 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдеріне – 1 677 664,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 140 418,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 16 607,7 мың теңге, сонымен қатар:
бюджеттік несиелер – 16 607,7 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 306,3 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44 149,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44  149,3 мың теңге, сонымен қатар:
қарыздардың түсімдері – 16 914 мың теңге.
27 541,6 мың теңге бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары.
жоғары тұрған бюджеттердің алдында жергілікті атқарушы органның қарызын өтеу - 306,3 мың теңге»
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.02.05 № 4С-23/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.21 № 4С-26/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.10.19 № 4С-28/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
2. Аудан бюджетінің кірістері келесі қайнар көздердің есебіне бекітілсін:
1) салықтық түсімдерді, сонымен қатар:
жеке кіріс салығын;
әлеуметтік салықты;
мүлікке салықты;
жер салығын;
көлік құралдарына салықты;
бірыңғай жер салығын;
акциздерді;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдалануға түсімдерді;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізу үшін жарналарды;
мемлекеттік баж салығын;

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли и нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых трансфертов;
субвенции.
3. Учесть на 2010 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, в сумме 1 036 398 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 54 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010  № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
5. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование 216 361,5 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 132 032 тысяч тенге, в том числе:
108 018 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
9 632 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы;
3 726 тысяч тенге – на внедрение предмета «Самопознание»;
10 656 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 84 329,5 тысяч тенге на строительство национального детского дошкольного учреждения на 320 мест в городе Ерейментау.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010  № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
6. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 18 772 тысяч тенге, в том числе:
6283,2 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;
332,1 тысяч тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне.

2) салықтық емес түсімдерді, сонымен қатар:
мемлекеттік жеке меншікте тұрған мүлікті жалға беруден түскен кірістерді;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдерді;
3) негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерді, сонымен қатар:
жерді және материалдық емес активтерді сату;
4) трансферттердің түсімдерін, сонымен қатар:
мақсатты трансферттерді;
субвенцияларды.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 1 036 398 мың теңге сомасында 2010 жылға жіберілетін субвенциялардың көлемі ескерілсін.
4. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде 54 000 мың теңге сомасында бюджеттік саладағы еңбекті төлеу қорын өзгертуге байланысты, облыстық бюджеттен мақсатты ағымдық трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде білім беруге 216 361,5 мың теңге республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
1) 132 032 мың теңге сомасында мақсатты ағымдық трансферттер, сонымен қатар:
қайта енгізілген білім нысандарын қаржыландыруға – 108 018 мың теңге;
2005-2010 жылдарға Қазақстан Республикасының білімін дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 9 632 мың теңге;
«Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге – 3 726 мың теңге;
Мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырыстарын жүзеге асыруға – 10 656 мың теңге.
2) Ерейментау қаласында 320 орынға арналған ұлттық балалардың мектепке дейінгі мекемесінің құрылысына 84 329,5 мың теңге сомасында дамытуға мақсатты трансферттер.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтамасыз етуге 15 765,3 мың теңге мақсатты ағымдық трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жылдарда Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 6283,2 мың теңге;
«Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге – 332,1 мың теңге».

«7 900 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
1 250 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010  № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
7. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реконструкцию системы водоснабжения аула имени Олжабай батыра – 139 539 тысяч тенге и села Новомарковка – 104 605 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.10.2010 № 4С-28/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
8. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 35 293 тысяч тенге, в том числе:
16 179 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
15 936 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3 178,3 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010  № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
9. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 16 607,7 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
10. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 30  848,8 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 30 848,8 тысяч тенге, в том числе:
759,5 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
4 489 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне и финансовые услуги;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге – 7 900 мың теңге;
төменгі минимумның өсіміне байланысты, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 1 250 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
7. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің трансферттері құрамында сумен жабдықтау жүйесін қайта құрастыруға Олжабай батыр атындағы ауылына – 139 539 мың теңге және Новомарковка селосына – 104 605 мың теңге республикалық бюджеттен дамытуға мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.10.19 № 4С-28/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
8. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің трансферттері құрамында  35 293,3 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін қаржыландыруға – 16 179 мың теңге;
эпизоотикаға қарсы іс-шаралар өткізуге – 15 936 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдаудың шараларын жүзеге асыруға – 3 178,3 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімідерімен
9. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің трансферттері құрамында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдаудың шараларын жүзеге асыруға 16 607,7 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
10. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің трансферттері құрамында облыстық бюджеттен 30 848,8 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
1) 30 921 мың теңге сомасында мақсатты ағымдық трансферттер, сонымен қатар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтер үшін шығындарға әлеуметтік көмек көрсетуге – 759,5 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жылдарда Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына Ұлы Отан соғысының жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге және қаржылық қызметтерге – 4 489 мың теңге;

1 270 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Ерейментауского района и многодетных семей сельской местности;
24 330,3 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, находящихся в очаге особо опасной инфекционной болезни – ящура, в целях компенсации ущерба, понесенного физическими лицами села Новодолинка, Новодолинского сельского округа.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010  № 4С-25/4-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010  № 4С-26/3-10(порядок введения в действие см. п. 3); от 12.11.2010 № 4С-29/2-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
11. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2010 год на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров предусмотрены целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов в сумме 98 854 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 36 600 тысяч тенге, в том числе:
10 000 тысяч тенге – на текущий ремонт дорог районного значения;
20 000 тысяч тенге – на текущий ремонт внутригородских дорог города Ерейментау;
6 600 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 62 254 тысяч тенге на реконструкцию котельной № 5 и тепловых сетей, установку водонагревателей в городе Ерейментау.
12. Предусмотреть в бюджете района на 2010 год затраты в рамках региональной программы образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы на укрепление материально-технической базы учреждений образования – 8 110 тысяч тенге.
13. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на выплату государственных пособий на детей до восемнадцати лет в сумме 13 787 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на оказание материальной помощи на приобретение жилья участнику Великой Отечественной войны в сумме 1 200 тысяч тенге.
14-1. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусматриваются расходы на реконструкцию бывшего детского сада № 87 в городе Ерейментау в сумме 37 552 тысяч тенге.

Ерейментау ауданының жеткілікті түрде қамтамасыз етілмеген отбасылары мен ауылдық жерлеріндегі көп балалы отбасылардан студенттердің колледждердегі оқуы үшін төлемге – 1 270 мың теңге;
Новодолинка селолық округі, Новодолинка ауылының жеке тұлғаларымен жасалған залалдардың өтемақыларын төлеудің мақсатында, аусыл – аса қауіпті жұқпалы ауруының ошағындағы алып тасталған және жойылған ауру жануарлардың құнын иелеріне төлеуге – 24 330,3 мың теңге.
2) Азиаттық даму банкінің келісімі аясында «Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және канализациялау» салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында құрылыс кезінде жобалық, сметалық, іздестіру жұмыстарын орындауға және қадағалауға – 1 480 мың теңге сомасында дамытуға мақсатты трансферттер (Изобильное селосы).
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/4-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.21 № 4С-26/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.12 № 4С-29/2-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
11. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің трансферттері құрамында республикалық және облыстық бюджеттерден 98 854 мың теңге сомасында аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
1) 36 600 мың теңге сомасында мақсатты ағымдық трансферттер, сонымен қатар:
аудандық маңыздағы жолдарды ағымдық жөндеуге – 10 000 мың теңге;
Ерейментау қаласының қала ішіндегі жолдарын ағымдық жөндеуге – 20 000 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесінің бағдарламасын кеңейтуге – 6 600 мың теңге;
2) Ерейментау қаласындағы № 5 қазандық пен жылу желілерін қайта құрастыруға, су жылытқыштарды орнатуға 62 254 мың теңге сомасында дамытуға мақсатты трансферттер.
12. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде 2005-2010 жылдарға Қазақстан Республикасы білім берудің аймақтық бағдарламасының аясында білім мекемелерінің материалдық-техникалық базаларын нығайтуға – 8 110 мың теңге шығындар қарастырылсын.
13. Аудан бюджетінде он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 13 787 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін.
14. Аудан бюджетінде Ұлы Отан соғысының қатысушысына тұрғын үй сатып алуға материалдық көмек көрсетуге 1 200 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін.
14-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде 37 552 мың теңге сомасында Ерейментау қаласындағы бұрыңғы № 87 бала-бақшаны қайта құрастыруға шығыстар қарастырылып жатқаны ескерілсін

Сноска. Дополнено пунктом 14-1 решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 05.02.2010 № 4С-23/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3); от 21.07.2010 № 4С-26/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
14-2. Учесть, что в бюджете района на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2010 года, в сумме 21 696,4 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 14-2 решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 05.02.2010 № 4С-23/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
15. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 2 699,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.10.2010 № 4С-28/3-10 (порядок введения в действие см. п. 3)
16. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечня, согласованного с Ерейментауским районным маслихатом.
17. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города Ерейментау, аульных (сельских) округов и аулов (сел) на 2010 год, согласно приложения 4.
18. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год, согласно приложению 5.
19. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Ерейментауского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата                                  Н. Кравченко
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К. Махметов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Ерейментауского района                Н.А. Ережепов
Начальник Государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Ерейментауского района»                    К.Ж.Кудабаев
Приложение 1 утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата

Ескерту. 14-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.02.05 № 4С-23/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.21  № 4С-26/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
14-2. 2010 жылға арналған ауданның бюджетіндегі 2010 жылдың 1 қаңтарында құрылған бюджеттік қаражаттардың 21 696,4 мың теңге сомасындағы бос қалдықтары бекітілген заңнамалық тәртіпте пайдаланылғаны ескерілсін
Ескерту. 14-2-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.02.05 № 4С-23/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
15. 2010 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 2  699,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.10.19 № 4С-28/3-10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
16. Ерейментау аудандық мәслихатымен келісілген тізбеге сәйкес, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
17. 2010 жылға арналған Ерейментау қаласының, ауылдық (селолық) округтердің және ауылдардың (селолардың) әкім аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. 2010 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысындағы секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19. Осы шешім Ерейментау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен күшіне енеді және 2010 жылғы 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы                                   Н. Кравченко
Ерейментау аудандық
мәслихатының
хатшысы                                    Қ. Махметов
КЕЛІСІЛДІ:
Ерейментау ауданының
әкімі                                      Н.Ә.Ережепов
«Ерейментау ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Қ.Ж.Құдабаев
Ерейментау аудандық мәслихатының

93140
467
Отдел строительства района(города областного значения)
121881,5
37
Строительство и реконструкция объектов образования
121881,5
6
Социальное помощь и социальное обеспечение
97464,7
451
Отдел занятости и социальных программ(города областного значения)
97464,7
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
15676,9
2
Программа занятости
22098
5
Государственная адресная социальная помощь
3340
6
Жилищная помощь
2544
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8394,5
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1127
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
415
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6655
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
21687
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов объязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4423
19
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
332,1
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
10772,2
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
89255,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения ,поселка ,аула(села), аульного(сельского) округа
11866,4
8
Освещение улиц населенных пунктов
2786,4
9
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5573
10
Содержание мест захоронений и погребение безродных
872
11
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

93140
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
121881,5
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
121881,5
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
97464,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97464,7
1
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15676,9
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22098
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3340
6
Тұрғын үй көмегі
2544
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8394,5
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1127
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
415
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6655
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
21687
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
4423
19
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
332,1
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
10772,2
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
89255,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11866,4
8
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
2786,4
9
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
5573
10
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
872
11
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

3178,3
463
Отдел земельных отношении района(города областного значения)
5386
1
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5086
6
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
150
8
Материально - техническое оснащение государственных органов
150
467
Отдел строительства района(города областного значения)
244144
12
Развитие объектов водного хозяйства
244144
473
Отдел ветеринарии (города областного значения)
44372,3
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3814
4
Материально - техническое оснащение государственных органов
292
8
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
24330,3
11
Проведение противоэпизоотических мероприятий
15936
11
Промышленность, архитектура, градостроительная и строительная деятельность
8439
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4730
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
4730
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3709
1
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
3709
12
Транспорт и коммуникация
44 600
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
34600,3
13
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
14600,3
20
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
20000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района(города областного значения)
10 000
8
Ремонт и содержание автодорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10 000
13
Прочие
11184,7
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2699,7
12
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2699,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
4985
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

3178,3
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала)  жер қатынастары бөлімі
5386
1
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5086
6
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
150
8
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарықтандыру
150
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
244144
12
Су шаруашылығының объектілерін дамыту
244144
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
44372,3
1
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3814
4
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарықтандыру
292
8
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24330,3
11
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
15936
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8439
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала)  құрылыс бөлімі
4730
1
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4730
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қала)  сәулет және қала құрылысы бөлімі
3709
1
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3709
12
Көлік және коммуникациялар
44 600
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
34600,3
13
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14600,3
20
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің жолдарын жөндеу және ұстау
20000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
10 000
13
Басқалар
11184,7
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
2699,7
12
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2699,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4985
1
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

от 20 декабря 2009 года № 4С-22/3-09
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 4С-22/3-09
шешімімен бекітілген 5 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджеттік орындалу
үдерісінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру