О внесении изменений и дополнений в решение N 83 районного маслихата от 24 декабря 2008 года "О бюджете Хромтауского района на 2009 год"
Решение Хромтауского районного маслихата от 22 апреля 2009 года N 112. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 30 апреля 2009 года N 3-12-89. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 21 апреля 2010 года № 185
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 21.04.2010 № 185.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" подпунктом 4 пункта 2 и пункта 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" от 9 апреля 2009 года № 150 и решением областного маслихата от 18 апреля 2009 года № 181 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2009 год" от 10 декабря 2008 года № 125 районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2008 года № 83 "О бюджете Хромтауского района на 2009 год", зарегистрированное в государственном учреждении "Управление юстиции Хромтауского района" от 17 января 2009 года № 3-12-79, опубликованное в газете "Хромтау" от 29 января 2009 года № 4-5 и 5 февраля 2009 года № 6, 12 февраля 2009 года № 7 (с учетом изменений и дополнений, внесенных решением № 104 сессии районного маслихата от 17 февраля 2009 года, зарегистрированным в государственном учреждении "Управление юстиции Хромтауского района" от 3 марта 2009 года за № 3-12-84, опубликованным в газете "Хромтау" от 26 марта 2009 года № 13 следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1)
доходы
цифры "2638404" заменить цифрами " 3130596";
в том числе по:
налоговым поступлениям:
цифры "1468697" заменить цифрами "1717906";
неналоговым поступлениям:
цифры "21576" заменить цифрами "22367";
поступлениям трансфертов:
цифры "1138131 заменить цифрами "1380323 ";
в подпункте 2):
затраты
цифры "2813630,7" заменить цифрами "3309222,7 ";
в подпункте 4):
сальдо по операциям с финансовыми активами
цифры "7000" заменить цифрами "3600" в том числе:
приобретение финансовых активов
цифры "7000" заменить цифрами "3600";

Аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 24 желтоқсандағы "Хромтау ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" N 83 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 сәуірдегі N 112 шешімі. Ақтобе облысы Хромтау аудандық Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 сәуірде N 3-12-89 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 185 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.04.21 № 185 Шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына және 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 сәуірдегі № 150 "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына, "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 125 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 18 сәуірдегі № 181 шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "Хромтау аудандық Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесінде 2009 жылы 17 қаңтарда № 3-12-79 болып тіркелген Хромтау аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 24 желтоқсандағы "Хромтау ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті" туралы "Хромтау" газетінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 4-5, 5 ақпандағы № 6, 12 ақпандағы № 7 сандарында жарияланған № 83 шешіміне ("Хромтау аудандық Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесінде 2009 жылы 3 наурызда № 3-12-84 болып тіркелген "Хромтау" газетінің 2009 жылғы 26 наурыздағы № 13 санында жарияланған, Хромтау аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 17 ақпандағы № 104 шешімімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды еске ала отырып) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтың:
1) тармақшада
кірістер
"2638404" сандары "3130596" сандарына ауыстырылсын;
соның ішінде:
салық түсімдері бойынша:
"1468697" сандары "1717906" сандарына ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер бойынша:
"21576" сандары "22367" сандарына ауыстырылсын;
трансферттердің түсімдері бойынша:
"1138131" сандары "1380323" сандарына ауыстырылсын;
2) тармақшада:
шығындар
"2813630,7" сандары "3309222,7" сандарына ауыстырылсын;
4) тармақшада:
қаржы активтерімен жасалынатын операция бойынша сальдо
"7000" сандары "3600" сандарына ауыстырылсын:
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу
"7000" сандары "3600"сандарына ауыстырылсын.

2. в пункте 4:
после слов " установлено" дополнить словами " с 1 января 2009 года";
и пункт 4 дополнить частью второй следующего содержания:
"с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге".
3. дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"Предусмотреть в районном бюджете на 2009 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме -248831,0 тыс тенге ".
4. дополнить пункт 5-1 следующего содержания:
"Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 340439,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –320666,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 19773,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района".
5. в пункте 6:
исключить 3 абзац следующего содержания:
"на строительство детского сада на 140 мест в г.Хромтау-150000. тыс тенге";
6. в пункте 7:
Цифры "2140" заменить цифрами "4190";
7. исключить пункт 8.
8. в пункте 9:
в части абзаца 1:
цифры "19781" заменить цифрами "20381";
в части абзаца 2 после слов "на строительство" дополнить словами " и (или) приобретение";
дополнить абзац 3 следующим содержанием:
" на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры в сумме -17000,0 тыс.тенге ".
9. дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 62703,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –62703,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района".
10. дополнить пунктом 10-2 следующего содержания:
"Предусмотреть в районном бюджете на 2009 год средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6027,0 тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –6027,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района".

2. 4-тармақта:
"сәйкес"деген сөзден кейін "2009 жылғы 1 қаңтардан"деген сөздермен толықтырылсын;
4 тармақ мынадай мазмұндағы 2 бөлігімен толықтырылсын:
"2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін".
3. Мынадай мазмұндағы 4-1 –тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке алып қою көлемі – 248831,0 мың теңге көлемінде қаралсын".
4. 5-1 тармағы мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен 340439,0 мың теңге мақсатты трансферттер түскені ескерілсін, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге -320666,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарыны және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 19973,0 мың теңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".
5. 6 тармақта:
Мынадай мазмұндағы " Хромтау қаласында 140 орынға арналған бала- бақшаның салынуына -150000,0 мың теңге" 3- абзац алынып тасталсын.
6. 7 тармақта:
"2140" сандары "4190" сандарына ауыстырылсын;
7. 8 тармақ алынып тасталсын.
8. 9 тармақта:
1 абзац бөлігінде:
"19781" сандары "20381"
сандарына ауыстырылсын; 2 абзац бөлігінде "салуға" деген сөзден кейін "және (немесе) сатып алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
3- абзац мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға -17000,0 мың теңге".
9. Мынадай мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын;
"2009 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен 62703,0 мың теңге мақсатты трансферттер түскені ескерілсін, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге-62703,0 мың теңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".
10. Мынадай мазмұндағы 10-2 тармағымен толықтырылсын:
"2009 арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде 6027,0 мың теңге қаралсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге - 6027,0 мыңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".

400,0
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
3 136,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
4 660,0
1
Государственная пошлина
4 660,0
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
3 338,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
825,0
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
74,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
285,0
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
20,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
44,0
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
74,0
2
Неналоговые поступления
22 367,0
01
Доходы от государственной собственности
7 276,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
7 276,0
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности
7 276,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
13 500,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
13 500,0
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
13 500,0
06
Прочие неналоговые поступления
1591,0
1
Прочие неналоговые поступления
1591,0
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
1591,0
3
Поступления от продажи основного капитала
10 000,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
10 000,0
1
Продажа земли
10 000,0
Поступления от продажи земельных участков
10 000,0
4
Поступления трансфертов
1 380 323,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 380 323,0
Трансферты из областного бюджета
1 380 323,0
Целевые текущие трансферты

400,0
Жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
3 136,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
4 660,0
1
Мемлекеттік баж
4 660,0
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
3 338,0
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
825,0
Шетелге тұрақты түрде тұру үшін шекарадан шығуға Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
74,0
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
285,0
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
20,0
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
44,0
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
74,0
2
Салықтық емес түсiмдер
22 367,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін түсімдер
7 276,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
7 276,0
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
7 276,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13 500,0
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13 500,0
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
13 500,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 591,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 591,0
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1 591,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
10 000,0
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
10 000,0
1
Жерді сату
10 000,0
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
10 000,0
4
Трансферттердің түсімдері
1 380 323,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
1 380 323,0
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
1 380 323,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер