О городском бюджете на 2010-2012 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2009 года N 25-3. Зарегистрировано Управлением юстиции города Тараз Жамбылской области 15 января 2010 года за № 96
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 14 521 240 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 405 232 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 164 526 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 761 674 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 14 878 005 тысяч тенге;
2) затраты - 14676209 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -356765 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  356765тысяч тенге:
поступление займов - 637000 тысяч тенге;
погашение займов - 310000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 29765 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата от 31.03.2010 № 27-4; 14.04.2010 № 28-3;   14.05.2010 № 29-3; 17.08.2010 № 32-4;15.11.2010 № 35-3(вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год распределение общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 30 процентов.
3. Установить субвенцию на 2010 год в размере - 4942649 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2010 год в - 50 568 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата от 17.08.2010 № 32-4;15.11.2010 № 35-3(вводится в действие с 01.01.2010).

2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 25-3 Шешімі. Жамбыл облысы Тараз қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 15 қаңтарда 96 нөмірімен тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 14 521 240 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 405 232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 164 526 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 761 674 мың теңге;
трансферттер түсімі - 10 189 808 мың теңге;
2) шығындар - 14 878 005 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -356765 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 356765 мың теңге:
қарыздар түсімі - 637000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 310000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 29765 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Тараз қалалық мәслихатының 2010.03.31 № 27-4; 2010.03.31 № 28-3; 2010.05.14 № 29-3; 2010.08.17 № 32-4;2010.11.15 № 35-3 (2010 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); Шешімдерімен.
2. Жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 2010 жылға арналған түсімдердің жалпы сомасы 30 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. 2010 жылға 4942649 мың теңге мөлшерінде субвенция орнатылсын.
4. 2010 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 50 568 мың теңге сомасындағы мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Тараз қалалық мәслихатының 2010.08.17 № 32-4;2010.11.15 № 35-3(2010 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); Шешімімен.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов городского бюджета на 2010 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год согласно приложению 5.
7. Утвердить объем поступлений в бюджет города Тараз от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения согласно приложению 6.

5. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу процессіне секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Тараз қаласы бюджетіне түсетін түсімдердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Настоящее решение вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Секретарь Таразского
Таразского городского маслихата            городского маслихата
Ж. Булекбаев                               У. Байшигашев
Приложение 1 к решению
Таразского городского маслихата
№ 25-3 от 25 декабря 2009 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Таразского городского маслихата от 15.11.2010 № 35-3(вводится в действие с 01.01.2010)
Бюджет города Тараза на 2010 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

8. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихат                     Тараз қалалық
сессиясының төрағасы                       мәслихаттың хатшысы
Ж. Булекбаев                               Ө. Байшығашев
Тараз қалалық мәслихатының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 25-3 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - Тараз қалалық мәслихатының 2010.11.15 № 35-3(2010 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); Шешімімен.
Тараз қаласының 2010 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3

55 600
006
Жилищная помощь
205 666
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 889
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 000
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
57 941
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 041
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
222 500
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52 032
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстана, а также оплпты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3 356
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
113 573
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 500
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9 500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 321
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 470
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 353
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 280 367
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

55 600
006
Тұрғын үй көмегі
205 666
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 889
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 000
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
57 941
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 041
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
222 500
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
52 032
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
3 356
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
113 573
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 500
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9 500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 144
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 321
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 470
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 353
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 280 367
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі