Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по Кордайскому району
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 27 января 2009 года N 13-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Кордайского района Жамбылской области 26 февраля 2009 года № 73. Утратило силу решением Кордайского районного маслихата от 24 декабря 2010 года № 34-18
Сноска. Утратило силу - решением Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 24.12.2010 года № 34-18.
В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по Кордайскому району.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального
опубликования.
Председатель сессии                 Секретарь районного
маслихата                           районного маслихата
Э. Заманов                          Т. Сугирбай
Утверждены
решением Кордайского районного
маслихата от 27 января 2009 года № 13-4
Правила
оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
по Кордайскому району
Настоящие Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по Кордайскому району разработаны в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и определяют размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома) и потребления коммунальных услуг.
1. Общие положения
1. Жилищная помощь оказывается малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Кордайском районе и являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, среднедушевой доход которых ниже стоимости продовольственной корзины.
2. Для исчисления среднедушевого дохода государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата Кордайского района" (далее - уполномоченный орган) определяется совокупный доход семьи (граждан), претендующей на получение жилищной помощи.
3. При определении совокупного дохода семьи в составе семьи учитываются все члены семьи, совместно проживающие.
4. При определении совокупного дохода семьи (граждан) учитываются все виды доходов за квартал, предшествовавший кварталу обращения за жилищной помощью, кроме государственной адресной социальной помощи, ежемесячных государственных пособий на детей до восемнадцати лет, жилищной помощи, единовременных пособий на погребение, единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка.

Қордай ауданы бойынша табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 13-4 Шешімі. Жамбыл облысы Қордай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 ақпанда 73 нөмірімен тіркелді.Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-18 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2010.12.24 № 34-18 Шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 97 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қордай ауданы бойынша табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережелері бекітілсін.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                      Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                   хатшысы
Э. Заманов                             Т. Сүгірбай
Қордай аудандық мәслихатының
2009 жылғы 27 қаңтардағы
№ 13-4 шешімімен бекітілген
Қордай ауданы бойынша табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережелері
Осы Қордай ауданы бойынша табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережелері "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 97 бабына сәйкес әзірленген және тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа), коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеуге табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй көмегі Қордай ауданында тұрақты тұратын және тұрғын жайдың меншік иесі немесе жалдаушысы (қосымша жалға алушылары) болып табылатын, орта есеппен жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан аспайтын табысы аз отбасыларына (азаматтарға) көрсетіледі.
2. Орта есеппен жан басына шаққандағы табысын есептеу үшiн  "Қордай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (әрі қарай - уәкiлеттi орган) тұрғын үй көмегін алуға үмiткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысы анықталады.
3. Отбасының жиынтық табысын анықтау кезiнде отбасының құрамында бiрге тұратын, отбасының барлық мүшелерi ескерiледi.
4. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын анықтау кезiнде тұрғын үй көмегіне өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсан iшiнде алынған, мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек, он сегіз жасқа дейiнгi балаларға арналған ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақылар, тұрғын үй көмегi, жерлеуге арналған бiр жолғы жәрдемақы, бала тууына байланысты берiлетiн бiр жолғы мемлекеттiк жәрдемақыдан басқа табыстың барлық түрлерi ескерiледi.