О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 29 ноября 2006 года N 37/352 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилища, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 11 ноября 2009 года N 24/181. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаш Карагандинской области 09 декабря 2009 года N 8-4-158. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 30 июля 2010 года N 32/259
Сноска. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 30.07.2010 N 32/259.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2008 года N 710 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 29 ноября 2006 года N 37/352 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилища, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-52, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 22 декабря 2006 года N 104, "Северное Прибалхашье" от 22 декабря 2006 года N 90-91), внесено изменение решением городского маслихата от 27 июня 2007 года N 44/430 "О внесении изменения в решение городского маслихата от 29 ноября 2006 года N 37/352 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей и телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-79, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 20 июля 2007 года N 60, "Северное Прибалхашье" от 20 июля 2007 года N 79-80), внесены изменения и дополнения решением городского маслихата от 25 декабря 2007 года N 4/40 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 29 ноября 2006 года N 37/352 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей и телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-94, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 25 января 2008 года N 7, "Северное Прибалхашье" от 25 января 2008 года N 10-11) следующие изменения и дополнения:

"Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақыларын беру Қағидаларын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қарашадағы N 37/352 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2009 жылғы 11 қарашадағы N 24/181 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 09 желтоқсанда N 8-4-158 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2010 жылғы 30 шілдедегі N 32/259 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2010.07.30 N 32/259 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі N 710 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" және 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулыларына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қарашадағы N 37/352 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақыларын беру Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-52 болып тіркелген, 2006 жылғы 22 желтоқсандағы N 104 "Балқаш өңірі" газетінде, 2006 жылғы 22 желтоқсандағы N 90-91 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған), қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 27 маусымдағы N 44/430  "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қарашадағы N 37/352 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімімен өзгеріс енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-79 болып тіркелген, 2007 жылғы 20 шілдедегі N 60 "Балқаш өңірі" газетінде, 2007 жылғы 20 шілдедегі N 79-80 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған), қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 25 желтоқсандағы N 4/40 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қарашадағы N 37/352 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-94 болып тіркелген, 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 7 "Балқаш өңірі" газетінде, 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 10-11 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1) в заголовке и в пункте 1 решения слова "телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "оказание услуг телекоммуникаций";
2) в Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилища, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций, утвержденных указанным решением:
в заголовке и в приложениях 1, 2, 3 слова "телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "оказание услуг телекоммуникаций";
в подпункте 5 пункта 1, в абзаце первом пункта 2, в пунктах 5, 10, 22 слово "городских" исключить;
в абзаце втором пункта 2 цифру "11" заменить цифрой "8";
в пункте 6 после слова "внуков." дополнить предложение "Документы на жилищные пособия оформляются (по обращению заявителя) уполномоченным органом или через центр обслуживания населения";
в абзаце первом пункта 14 после слова "орган" дополнить словами "или центр обслуживания населения";
в подпункте 4 пункта 17 слова ", поквартирная карточка, домовая книга" исключить;
в подпункте 8 пункта 17 слова "городской сети телекоммуникаций" заменить словами "сетей телекоммуникаций";
абзац шестой подпункта 11 пункта 31 изложить в новой редакции следующего содержания:
"бесплатного питания и помощи, оказываемой в организациях образования в соответствии с законодательством об образовании;";
пункт 31 дополнить подпунктами 14 и 15 следующего содержания:
"14) средства, предусмотренные законодательными актами по вопросам миграции населения, оралманам на:
возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота);
приобретение жилья по месту прибытия и выплату единовременных пособий;
15) помощь в денежном или натуральном выражении, оказываемая отдельным категориям граждан из местных бюджетов, в том числе:
социальная помощь на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси);
социальные выплаты в связи с ростом цен на продукты питания.";
абзац тринадцатый подпункта 2 пункта 32 исключить;
в абзаце третьем пункта 42 после слова "психоневрологическом" дополнить словом ", онкологическом";
абзац шестой пункта 42 изложить в новой редакции следующего содержания:
"уклоняется от содержания детей и других иждивенцев в связи со злоупотреблением спиртными напитками, наркотическими веществами, что подтверждается справкой наркологического диспансера или заключением специальной комиссии уполномоченного органа.";
пункт 49 изложить в новой редакции следующего содержания:

1) шешімнің тақырыбында және 1 тармағында "қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон" сөздері "телекоммуникация қызметтерін көрсеткені" сөздерімен ауыстырылсын;
2) көрсетілген шешіммен бекітілген, Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақыларын беру Қағидаларында:
тақырыбында және 1, 2, 3 қосымшаларында "қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон" сөздері "телекоммуникация қызметтерін көрсеткені" сөздерімен ауыстырылсын;
1 тармақтың 5 тармақшасында, 2 тармақтың бірінші абзацында, 5, 10, 22 тармақтарда "қалалық" сөзі алынып тасталсын;
2 тармақтың екінші абзацында "11" саны "8" санына аустырылсын;
6 тармақта "тағайындалады." сөзінен кейін "Тұрғын үй жәрдемақысына құжаттар (өтініш берушінің арызы бойынша) өкілетті органмен немесе халыққа қызмет көрсету орталығымен рәсімделеді." деген сөйлеммен толықтырылсын;
14 тармақтың бірінші абзацында "органдарға" сөзінен кейін "немесе халыққа қызмет көрсету орталығына" сөздерімен толықтырылсын;
17 тармақтың 4 тармақшасында ", пәтердің карточкасы, үй кітабы" сөздері алынып тасталсын;
17 тармақтың 8 тармақшасында "қалалық телекоммуникациялар желісінің" сөздері "телекоммуникация желілерінің" сөздерімен ауыстырылсын;
31 тармақтың 11 тармақшасының алтыншы абзацы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"білім беру туралы заңнамаға сәйкес бiлiм беру ұйымдарында көрсетілетін көмек пен тегін тамақтандыру;";
31 тармақ келесі мазмұндағы 14 және 15 тармақшаларымен толықтырылсын:
"14) оралмандарға, халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі заңнамалық кесімдермен көзделген қаражат:
тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлкін жеткізу (оның ішінде малын) жөніндегі шығыстарды өтеуге;
келген жерінде тұрғын үй сатып алуға және біржолғы жәрдемақы төлеуге;
15) жергілікті бюджет қаражатынан көрсетілетін жеке санаттағы азаматтарға, ақшалай немесе заттай түрдегі көмек, оның ішінде:
қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек;
азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты әлеуметтік төлемдер.";
32 тармақтың 2 тармақшасының он үшінші абзацы алынып тасталсын;
42 тармақтың үшінші абзацында "психоневрологиялық" сөзінен кейін ", онкологиялық" сөзімен толықтырылсын;
42 тармақтың алтыншы абзацы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"наркологиялық диспансердің анықтамасымен немесе уәкілетті органның арнайы комиссияның қорытындысымен расталған, есірткі заттарын, спиртті ішімдіктерді құмарлықпен салынып пайдалануына байланысты балалары мен басқа да асырауындағыларды ұстаудан жалтарған жағдайда.";
49 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"49. Стоимость произведенной продукции с одной сотки земли (одной головы) определяется путем умножения средней урожайности выращиваемых культур (средней продуктивности скота и птицы, содержащихся в личном подсобном хозяйстве) на среднюю цену одного килограмма продукции. Для определения дохода, убытка из стоимости произведенной продукции вычитается средний уровень расходов с одной сотки земли (одной головы) (согласно приложению 1 к настоящим Правилам). Полученная величина делится на двенадцать месяцев и умножается на число месяцев в расчетном периоде.";
в абзаце первом пункта 50 слова "представляемые областными органами по статистике в областной уполномоченный орган" заменить словами "предоставляемые областным уполномоченным органом на основании данных областного органа статистики";
в абзаце втором пункта 50 слова "на рынках живого скота, по данным областных органов по статистике" заменить словами "на рынках в соответствующем месяце реализации, согласно данных областного органа статистики";
в пункте 51 слова "сложившимся на рынках живого скота, представленным областными органами по статистике" заменить словами "сложившимся на рынках в соответствующем месяце его дарения или реализации (продажа, убой), согласно данных областного органа статистики";
пункт 52 исключить;
в пункте 53 слово "заполняется" заменить словом "оформляется".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету, экономике, законности и правам граждан, по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Баймаганбетов Е.К.).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата             И. Сторожко
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима города
Нысангалиев Ж.А.
12.11.2009 г.
Начальник отдела занятости
и социальных программ
Адамова К.К.
11.11.2009 г.
Начальник отдела финансов
Томпиева Ж.К.
11.11.2009 г.

"49. Бiр сотка жерден (бip бастан) өндiрiлген өнiмнiң құны өсiрiлетiн дақылдың орташа түсiмiн (жеке қосалқы шаруашылықта ұсталатын мал мен құстың орташа өнiмдiлiгiн) бір килограмм өнiмнiң орташа бағасына көбейту жолымен айқындалады. Табысты, шығынды айқындау үшін бір сотка жерден (бір бастан) өндірілген өнімнің құнынан (ocы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес) шығысының орташа деңгейi шегерiледi. Алынған мөлшер он екі айға бөлінеді және есепті кезеңдегі айлар санына көбейтіледі.";
50 тармақтың бірінші абзацында "облыстық статистика органдары облыстық уәкілетті органға ұсынатын" сөздері "облыстық статистика органының деректері негізінде облыстық уәкiлеттi органмен берілетін" сөздерімен ауыстырылсын;
50 тармақтың екінші абзацында "облыстық статистика органдарының деректері бойынша тірі мал нарығында" сөздері "облыстық статистика органының деректерiне сәйкес, іске асырған тиісті айда нарықта" сөздерімен ауыстырылсын;
51 тармақта "тірі мал нарығында қалыптасқан, облыстық статистика органдары ұсынған" сөздері "облыстық статистика органының деректерiне сәйкес, оны сыйлаған немесе іске асырған (сату, сою) тиісті айда нарықта қалыптасқан" сөздерімен ауыстырылсын;
52 тармақ алынып тасталсын;
53 тармақта "толтырады" сөзі "рәсімдейді" сөзімен ауыстырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет, экономика, заңдылық және азамат құқығы, әлеуметтік-мәдени дамуы және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Баймағанбетов Е.К.).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Сессия төрайымы,
қалалық мәслихат хатшысы                   И. Сторожко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімінің
міндетін атқарушы                          Нысанғалиев Ж.Ә.
12.11.2009 ж.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы            Адамова Қ.Қ.
11.11.2009 ж.
Қаржы бөлімінің бастығы                    Томпиева Ж.Қ.
11.11.2009 ж.