О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год"
Решение маслихата Костанайской области от 27 июля 2009 года № 206. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 июля 2009 года № 3686
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год" от 12 декабря 2008 года № 140 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3664, опубликовано 14 января 2009 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости", ранее вносились изменения и дополнения решением маслихата от 12 января 2009 года № 157 "О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3665, опубликовано 4 февраля 2009 года в газетах "Қостанай таңы" № 13 и "Костанайские новости" № 17; от 20 апреля 2009 года № 185 " О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2008 года № 140 "Об областном бюджете Костанайской области на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3676, опубликовано 6 мая 2009 года в газете "Қостанай таңы" № 50) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить (прилагаемый) областной бюджет Костанайской области на 2009 год в следующих объемах:
1) доходы – 74494581,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2939201,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 277069,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 245,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 71278066,3 тысячи тенге;
2) затраты – 74828511,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 556,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 486000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 414444,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20201,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20201,0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – - 425686,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 425686,4 тысячи тенге.";
в пункте 2-26 указанного решения:
цифры "5645760,0" заменить цифрами "6443615,0";
цифры "4942140,0" заменить цифрами "5739995,0";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2009 жылғы 27 шілдедегі № 206 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 31 шілдеде № 3686 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3664 нөмірімен тіркелген, 2009 жылғы 14 қаңтардағы "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған, бұрын облыстық мәслихаттың "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 12 қаңтардағы № 157 , нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3665 нөмірімен тіркелген, "Қостанай таңы" газетінің 2009 жылғы 4 ақпандағы № 13, "Костанайские новости" газетінің 2009 жылғы 4 ақпандағы № 17 жарияланған; "Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 20 сәуірдегі № 185 шешімімен, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3676 нөмірімен тіркелген, "Қостанай таңы" газетінің 2009 жылғы 6 мамырдағы № 50 жарияланған, өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті (қоса берілген) мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74494581,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2939201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 277069,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 71278066,3 мың теңге;
2) шығындар – 74828511,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 556,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 486000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 414444,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20201,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20201,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -425686,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 425686,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-26-тармағында :
"5645760,0" деген сандар "6443615,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
"4942140,0" деген сандар "5739995,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования - 184860,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 88809,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций образования – 135565,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт и материально-техническое укрепление организаций образования – 29809,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по капитальному ремонту объектов образования – 14000,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 36098,0 тысяч тенге;
на дополнительные затраты по выплате жилищной помощи – 80000,0 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 38857,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры- 137724,0 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 161806,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 405129,0 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов- 11000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 185103,0 тысячи тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 284453,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 282630,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1271393,0 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) – 445134,0 тысячи тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын - целина-2009" – 40000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание организаций культуры – 7502,0 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов – 48696,0 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия – 5000,0 тысяч тенге;
на организацию санитарного убоя больных животных – 10000,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования и ремонт тепловых сетей – 15000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации – 23900,0 тысяч тенге;
на разработку проектов застройки микрорайонов "Северный" и "Южный" в селе Заречное -12739,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
в пункте 6 указанного решения:
цифры "63500,0" заменить цифрами "42755,8".
Приложения 1 , 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 , 2 к настоящему решению.

"5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 184860,0 мың теңге;
білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға – 88809,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 135565,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 29809,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеу жөніндегі жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 14000,0 мың теңге;
білім алуға қатысты шығыстарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) - 36098,0 мың теңге;
тұрғын үй көмегін төлеу жөніндегі қосымша шығындарға – 80000,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына - 38857,0 мың теңге;
инженерлік-коммуналдық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 137724,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 161806,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 405129,0 мың теңге;
қалаларды және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 11000,0 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 185103,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге – 284453,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 282630,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1271393,0 мың теңге;
аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын (қала көшелері) күрделі және орташа жөндеуіне – 445134,0 мың теңге;
"Тың-целина - 2009" облыстық спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 40000,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 7502,0 мың теңге;
кірістердің ысырабын өтеуге - 48696,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғы капиталын ұлғайтуға – 5000,0 мың теңге;
ауру малдарды санитарлық союды ұйымдастыруға – 10000,0 мың теңге;
жабдықтар сатып алуға және жылу желілерін жөндеуге – 15000,0 мың теңге;
жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 23900,0 мың теңге;
Заречное селосында "Северный" және "Южный" шағын аудандары құрылысының жобасын әзірлеуге -12739,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағында :
"63500,0" деген сандар "42755,8" деген сандарымен ауыстырылсын.".
Көрсетілген шешімнің 1,   2-қосымшалары осы шешімнің 1,        2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

271
Управление строительства области
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
271
Управление строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2
Водное хозяйство

271
Облыстың құрылыс басқармасы
004
Аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға дамытуға арналған нысаналы трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін жаңарту және салу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Коммуналдық шаруашылық дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1
Мәдениет саласындағы қызмет
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетикалық кешені және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетикалық кешені мен жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
019
Жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға арналған аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне дамытуға арналған нысаналы трансферттер
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу энергетикалық жүйесін дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2
Су шаруашылығы