О реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в 2009 году
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 26 января 2009 года № 24. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 9 февраля 2009 года № 9-2-123
В соответствии с подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Рудненского городского маслихата от 23 декабря 2008 года № 151 "О городском бюджете города Рудного на 2009 год", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" установить следующие выплаты из местного бюджета:
1) социальная помощь для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские услуги;
2) единовременная социальная помощь к праздничным датам и массовым общегородским мероприятиям, отдельным категориям граждан;
3) социальная помощь на питание детям школьного возраста и беременным женщинам из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" от 4 декабря 2008 года (далее прожиточный минимум), больным туберкулезом на период амбулаторного лечения;
4) социальная помощь на оздоровление детей в профилакториях и летних лагерях отдыха из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума или детей граждан, относящихся к целевым группам населения;
5) социальная помощь детям школьного возраста к началу учебного года из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума или детям граждан, относящихся к целевым группам населения;
6) единовременная социальная помощь на лечение в стационаре, обследование в медицинских учреждениях гражданам, в силу определенных обстоятельств нуждающимся в социальной поддержке;
7) единовременная социальная помощь гражданам, в силу определенных обстоятельств нуждающимся в социальной поддержке (на документирование, погребение, приобретение продуктов питания, одежды, лекарств и другое);
8) социальная помощь для оплаты дачного участка на летний сезон, приобретение семенного материала и проезда на дачные участки семьям со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума;

2009 жылы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасын іске асыру туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 24 қаулысы. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 ақпанда № 9-2-123 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 1-3) тармақшасы, Рудный қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 151 "Рудный қаласының 2009 жылға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында жергілікті бюджеттен мынадай төлемдер белгіленсін:
1) Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне әлеуметтік көмек;
2) азаматтардың жекелеген санаттарына мерекелік даталарға және жалпықалалық бұқаралық іс-шараларға біржолғы әлеуметтік көмек;
3) Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджеті туралы" 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңымен белгіленген орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі ең төменгі күнкөріс деңгейі) төмен отбасылардың мектеп жасындағы балаларға және жүкті әйелдерге, амбулаторлық емделу кезеңіне туберкулезбен ауыратындарға тамақтануға әлеуметтік көмек;
4) орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың балаларын немесе халықтың нысаналы топтарына кіретін азаматтардың балаларын профилакторийлерде және жазғы демалыс лагерлерінде сауықтыру үшін әлеуметтік көмек;
5) орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың немесе халықтың нысаналы топтарына кіретін азаматтардың балаларына оқу жылы басына мектеп жасындағы балаларға әлеуметтік көмек;
6) белгілі бір жағдайлардың күшіне байланысты әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтарға стационарда емделуге, медициналық мекемелерде тексерілуге біржолғы әлеуметтік көмек;
7) белгілі бір жағдайлардың күшіне байланысты көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (құжаттандыруға, жерлеуге, азық-түлік, киім, дәрі-дәрмектерді және басқаларды сатып алуға) біржолғы әлеуметтік көмек;
8) орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға жазғы маусымда саяжай учаскесін жалға алуға, тұқым материалдарын сатып алуға және саяжай учаскелеріне көлікпен жүруге әлеуметтік көмек көрсету;

9) социальная помощь на оплату обучения в высших и средне-специальных учебных заведениях гражданам из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, неполных семей, инвалидам 1, 2, 3 групп, инвалидам с детства, детям-инвалидам и другим гражданам, относящимся к целевым группам населения;
10) социальная помощь инвалидам 1, 2, 3 групп старше 18 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому;
11) социальная помощь на приобретение продуктов питания получателям государственной адресной социальной помощи;
12) социальная помощь на оплату детского сада детям до семи лет из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума и детям-инвалидам до семи лет независимо от дохода родителей (опекунов, попечителей);
13) социальная помощь инвалидам 1, 2, 3 групп, инвалидам с детства, детям-инвалидам, являющимся участниками республиканских и областных соревнований, согласно спискам общественных объединений инвалидов;
14) единовременная социальная помощь специалистам, закончившим высшие учебные медицинские заведения, прибывшим на постоянную работу в город Рудный, поселки Горняцкий, Качар, Перцевка, станцию Железорудная.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 23.06.2009 № 758 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.08.2009 № 1030 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи, перечень документов и размер предоставляемой социальной помощи принимается на основании рекомендации городской консультативно-совещательной межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи в течение одного месяца со дня приема документов;
2) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, предоставленным отделом занятости и социальных программ.
3) финансирование социальной помощи производится по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 24.08.2009 № 1030 (вводится в действие с 01.01.2009).

9) жан басына шаққандығы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, толық емес отбасылардағы азаматтарға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге, бала жасынан мүгедектерге, мүгедек балаларға және халықтың нысаналы топтарына жататын басқа азаматтарға жоғары және арнайы орта оқу орындарында оқу төлеміне әлеуметтік көмек;
10) үйде тәрбиеленетін және оқитын 18 жастан асқан 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге әлеуметтік көмек;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға азық-түлік сатып алуға әлеуметтік көмек;
12) орта есеппен жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың жеті жасқа дейінгі балаларына және ата-аналардың (қамқоршылардың, қорғаншылардың) табысына қарамастан жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларға балабақшаға төлеуге әлеуметтік көмек;
13) мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің тізімдеріне сәйкес республикалық және облыстық жарыстарға қатысушылар болып табылатын 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге, бала жасынан мүгедектерге, мүгедек балаларға әлеуметтік көмек;
14) медициналық жоғары оқу орындарын бітірген, Рудный қаласына, Горняцк, Қашар, Перцев поселкелеріне, Железорудная стансасына тұрақты жұмысқа келген мамандарға біржолғы әлеуметтік көмек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2009.06.23 № 758 (2009.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі); 2009.08.24 № 1030 (2009.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып белгіленсін.
3. Мыналар анықталсын:
1) уәкілетті органның әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімі, құжаттардың тізімі және берілетін әлеуметтік көмектің мөлшері әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық консультациялық-кеңесші ведомствоаралық комиссияның ұсынысын ескере отырып, құжаттарды қабылдаған күннен бастап бір ай ішінде қабылданады;
2) әлеуметтік көмекті төлеу жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі берген тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің операциялардың тиісті түрлеріне берілген лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының жеке есебіне ақшалай қаражаттарды аудару жолымен төленеді;
3) әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемақылар" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2009.08.24 № 1030 (2009.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Ишмухамбетова А.А.
5. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Аким
города Рудного                             Н. Денинг
СОГЛАСОВАНО

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары А.А. Ишмұхамбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жариялануы тиіс және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Рудный
қаласының әкімі                            Н. Денинг
КЕЛІСІЛДІ