О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 4 декабря 2007 года № 32 "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Рудном, поселках Качар, Горняцкий, Перцевка и станции Железорудная"
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 25 февраля 2009 года № 180. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 26 марта 2009 года № 9-2-127. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25 августа 2010 года № 345
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25.08.2010 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 4 декабря 2007 года № 32 "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Рудном, поселках Качар, Горняцкий, Перцевка и станции Железорудная" (номер государственной регистрации 9-2-95, опубликованного 18 января 2008 года в газете "Рудненский рабочий" под номером 6) следующие изменения и дополнения:
в Правилах о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Рудном, поселках Качар, Горняцкий, Перцевка и станции Железорудная, утвержденных вышеуказанным решением:
пункт 3 дополнить абзацами следующего содержания:
"лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны и лиц, приравненных к ним, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
рабочим и служащим, направлявшимся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия;

Мәслихаттың 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 32 "Рудный қаласында, Қашар, Горняцкий, Перцевка поселкелерінде, Железорудная стансасында тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен көлемі туралы Ережелерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2009 жылғы 25 ақпандағы № 180 шешімі. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 наурызда № 9-2-127 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2010 жылғы 25 тамыздағы № 345 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 25.08.2010 № 345 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 97-бабының 2-тармағына сәйкес мәслихат ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 32 "Рудный қаласында, Қашар, Горняцкий, Перцевка поселкелерінде, Железорудная стансасында тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен көлемі туралы Ережелерін бекіту туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-2-95, 2008 жылғы 18 қаңтарда "Рудненский рабочий" газетінде 6 нөмірмен жарияланған) шешіміне мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Рудный қаласында, Қашар, Горняцкий, Перцевка поселкелерінде, Железорудная стансасында тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен көлемі туралы Ережелерінде:
3-тармағы мына мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың және оларға теңестірілген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне);
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркімен көшкен) адамдарға қоныс аудартқан күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда;
1979 жылдың 1 желтоқсаны мен 1989 жылдың желтоқсаны аралығында Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүріп жатқан басқа да мемлекеттерге жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметшілерге;

семьям погибших военнослужащих, указанных в пункте 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Жилищная помощь не назначается:
1) семьям (гражданам), имеющим в частной собственности более одной единицы жилища или сдающим жилище в наем (аренду), кроме случаев:
отказа от одной из единиц жилища с передачей ее в государственный жилищный фонд;
отчуждения квартиры, в установленном законодательством порядке, или расположения второй квартиры в брошенном доме;
наличия двух единиц жилища у лиц, входящих в категории граждан указанных в пункте 3 настоящих Правил;
2) военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции с законодательно установленным месячным размером денежной компенсации для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги;
3) семьям, если в них имеются трудоспособные лица, которые не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в рядах Вооруженных Сил и не зарегистрированы в качестве безработного в государственном учреждении "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" (далее отдел занятости и социальных программ), за исключением:
беременных женщин (на момент обращения);
инвалидов третьей группы;
женщин старше 50 лет и мужчин старше 55 лет;
граждан занятых уходом за детьми до семи лет;
граждан, которые на момент обращения заняты уходом за инвалидами первой и второй групп, лицами старше восьмидесяти лет, признанными нуждающимися в постороннем уходе.";
дополнить пунктами 9-1, 9-2 следующего содержания:
"9-1. Назначение и (или) выплата жилищной помощи не производится:
1) в течение шести месяцев со дня снятия с учета – семьям, в которых безработные граждане сняты с учета в отделе занятости и социальных программ по причинам, предусмотренным подпунктами 1) – 5) пункта 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О занятости населения";
2) в течение двенадцати месяцев со дня обнаружения допущенного нарушения – семьям (гражданам), предоставившим в отдел занятости и социальных программ заведомо недостоверные сведения, повлекшие назначение необоснованной или завышенной жилищной помощи.

"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағында көрсетілген қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына.";
9-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"9. Тұрғын үй көмегін тағайындалмайды:
1) жеке меншігінде бір тұрғын үйден артық үйі бар немесе тұрғын үй орнын жалға тапсырушы отбасыларға (азаматтарға), басқа жағдайларында:
меншігіндегі екі тұрғын үй бірлігінің біреуін мемлекеттік тұрғын үй қорына бере отырып, меншіктену құқығынан бас тартқан;
заңнама белгіленген тәртіпте пәтерді жатсынған немесе екінші пәтер тастап кетілген үйде орналасқан;
осы Ережелердің 3-тармағында көрсетілген тұлғаларының санаттарына кіретін, меншігінде екі тұрғын үй болған азаматтарға беріледі;
2) әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), ішкі істер органдардың қызметкерлері, сондай-ақ өртке қарсы қызмет органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясы органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтер шығыстарын төлеу үшін заңдылықпен бекітілген ақшалай өтемақының айлық мөлшерімен;
3) еңбекке жарамды жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, Қарулы Күштер қатарларында қызмет етпейтін және "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі) жұмыссыз ретінде тіркелмеген адамдары бар отбасыларға, ерекшелігі:
жүкті әйелдер (өтініш еткен мерзімге);
үшінші топтағы мүгедектер;
50 жастан асқан әйелдер және 55 жастан асқан ер адамдар;
жеті жасқа дейін балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтар;
басқа біреудің көмегіне мұқтаж деп танылған сексен жасқа толған қарияларды, бірінші және екінші топтағы мүгедектердің өтініш еткен мерзімінде бағып-күтумен айналысатын азаматтары.";
мына мазмұндағы 9-1, 9-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"9-1. Тұрғын үй көмегі тағайындалмайды және (немесе) төленбейді:
1) "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағының 1)-5)- тармақшаларында ескерілген себептер бойынша жұмыссыз ретінде есептен шығарылған жұмыссыз азаматтары бар отбасылар есептен шығару күннен бастап алты ай бойы;
2) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтемақының көтерілуіне немесе заңсыз тағайындалуына әкеп соқтырған күмәнді мәліметтер бергені үшін отбасы (азаматтар) жіберілген қатені анықтаған күннен бастап он екі ай бойы.

9-2. При назначении жилищной помощи не учитываются в составе семьи:
1) члены семьи, находящиеся на обучении в средних и средних специальных, высших учебных заведениях за пределами города Рудного;
2) члены семьи, не указанные в заявлении (для категорий граждан указанных в пункте 3 настоящих Правил).";
в пункте 10 после слов "по причинам, указанным" слова " в подпункте 2) пункта 9" заменить словами "в пункте 9-1";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Лицо, принимающее документы, сверяет сведения о составе семьи, указанные в заявлении, с книгой регистрации граждан и составляет выписку из книги регистрации граждан с расчетом совокупного дохода.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии
городского маслихата В. Вайзер
Секретарь
городского маслихата
В. Лощинин

9-2. Тұрғын үй көмегін тағайындау барысында отбасы құрамында мыналар есепке алынбайды:
1) Рудный қаласынан тыс жерлерде орналасқан орта және арнайы орта, жоғары оқу орындарда оқитын отбасы мүшелері;
2) (осы Ережелердің 3-тармағында көрсетілген тұлғаларының санаттары үшін) өтініште көрсетілмеген отбасы мүшелері.";
10-тармағында "көрсетілген себептер бойынша" сөздерінен кейін "9-тармағының 2)- тармақшасында" сөздері "9-1-тармағында" сөздерімен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы 11-1-тармағымен толықтырылсын:
"11-1. Құжаттарды қабылдайтын тұлға өтініште көрсетілген отбасы құрамы туралы мәліметтерді азаматтарды тіркеу кітабымен салыстырады және жиынтық табысын есептеумен азаматтарды тіркеу кітабынан үзінді жасайды.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың
кезектен тыс сессиясының төрағасы
В. Вайзер
Қалалық
мәслихаттың хатшысы
В. Лощинин