Об организации оплачиваемых общественных работ на 2009 год
Постановление акимата Камыстинского района Костанайской области от 15 января 2009 года № 8. Зарегистрировано Управлением юстиции Камыстинского района Костанайской области 9 февраля 2009 года № 9-11-86
В соответствии со статьями 720 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Камыстинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень предприятий, представляющих рабочие места для организации общественных работ безработным гражданам, виды и объемы общественных работ на 2009 год по Камыстинскому району (приложение).
2. Районный бюджет возмещает расходы работодателей на оплату участников общественных работ в размере 1,5 минимальной заработной платы, установленной Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 год", на социальное отчисление в фонд государственного социального страхования и социальный налог, бюджетные средства перечисляются на расчетные счета работодателей.
3. Начальнику государственного учреждения "Отдел финансов Камыстинского района" и администратору бюджетной программы Государственное коммунальное предприятие "Камысты" жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Камыстинского района":
учитывать количество, качество и сложность выполняемых общественных работ при оплате работ и услуг, оказываемых предприятиями, определенными в перечне.
4. Государственному учреждению "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ" руководствоваться настоящим постановлением при организации общественных работ.
5. Считать утратившим силу постановление акимата Камыстинского района от 24 декабря 2007 года № 312 "Об организации оплачиваемых общественных работ на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-11-62 от 05 февраля 2008 года, опубликованное в районной газете "Новый путь-Бозторгай" № 7 (8) от 15 февраля 2008 года), постановление акимата Камыстинского района "О внесении изменений в постановление от 24 декабря 2007 года № 312 "Об организации оплачиваемых общественных работ на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-11-77 от 19 августа 2008 года, опубликованное в районной газете "Новый путь-Бозторгай" № 37 от 22 августа 2008 года).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Килибаева Алмата Амантаевича.

"2009 жылға арналған ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы"
Қостанай облысы Қамысты ауданың әкімдігінің 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 8 қаулысы. Қостанай облысы Қамысты ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 ақпанда № 9-11-86 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 720 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" қаулысына сәйкес Қамысты ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қамысты ауданы бойынша 2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстардың түрлерi мен көлемi, жұмыссыз азаматтарға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшiн жұмыс орындарын беретiн кәсiпорындардың тiзбесi бекiтiлсiн (қосымша).
2. Аудандық бюджет Қазақстан Республикасының "2009 жылғы Республикалық бюджеті туралы" Заңымен орнатылған қоғамдық жұмысқа қатысушылардың еңбек ақысын, ең аз мөлшердегі 1,5 жалақы ақымен төлеуге, жұмыс берушілердің шығынын өтейді, әлеуметтік салық және мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлеу, бюджеттік қаражат жұмыс берушілердің есеп шотына аударылады.
3. "Қамысты ауданының қаржы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы және "Қамысты ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары "Қамысты" мемлекеттік коммуналдық мекемесінің бюджеттiк бағдарлама әкiмшiлiгi:
тiзбеде белгiленген кәсiпорындармен көрсетiлетiн қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу кезiнде қоғамдық жұмыстардың түрлерi мен көлемдерiн ескерсiн.
4. "Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырған кезде осы қаулыны басшылыққа алсын.
5. Қамысты ауданы әкiмдiгiнiң 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 312 "2008 жылға арналған ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" (2008 жылғы 05 ақпандағы мемлекеттiк тiркеу нөмiрi 9-11-62, аудандық "Новый путь - Бозторғай газетiнде" 2008 жылғы 15 ақпандағы № 7 (8) нөмiрiнде жарияланған), Қамысты ауданы әкiмдiгiнiң 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 312 "2008 жылға арналған ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы (2008 жылғы 19 тамыздағы мемлекеттiк тiркеу нөмiрi 9-11-77, аудандық "Новый путь - Бозторғай" газетiнде 2008 жылғы 22 тамыздағы № 37 нөмiрiнде жарияланған) қаулысының күшi жойылды деп есептелсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Алмат Амантайұлы Қылыбаевқа жүктелсiн.

Прополка сорной травы с выносом на носилках вручную на расстоянии 20-30 метров. Погрузка мусора на автомашину вручную.
Помощь в ремонте, покраске металлических заборов.
Посадка деревьев, кустарников, подрезка, побелка, полив и уход за ними.
Разбор ветхих зданий, вывоз мусора, закладка окон дверей пустующих зданий и домов покраска металлических ограждений
Помощь в ремонте общественных колодцев, приведение в порядок навесных крышек на колодцах, покраска и благоустройство
Приведение в порядок обелиска павшим воинам, уборка мусора, прополка сорной травы, покраска ограждений, благоустройство прилегающей территории
Очистка снега пешеходных дорожек и тротуаров, с крыш общественных и законсервированных зданий на территории сельского округа.
Помощь в подготовке к проведению переписи населения 2009 года.
12000 кв.м.
10000 кв.м.
500 метров
180 штук
1100 кв.м.
1800 п. м.
9 штук
1000 кв.м.
5700 кв.м.
260
село ТалдыкольЕженедельная помощь в уборке территории села, стадиона, спортивного городка, вывоз мусора.
Участие в ремонте помещений аппарата акима села (штукатурка, побелка, покраска).
Разбор ветхих зданий, вывоз мусора.
Посадка деревьев, кустарников, подрезка и уход за ними.
Участие в ремонте фельдшерско-акушерского пункта (побелка, покраска).
Помощь в ремонте и установке арок.
Участие в ремонте домов одиноких пенсионеров, инвалидов, тружеников тыла (штукатурка, побелка, покраска).
Закладка дверных и оконных проемов.
Помощь в заготовке грубых кормов для личного подворья одиноких пенсионеров.
Помощь в ремонте общественных колодцев.
Помощь в ямочном ремонте дорог села.
Уход за асфальтным покрытием
Участие в ремонте, покраске изгороди.
Участие в ремонте библиотеки (побелка, покраска).
Ликвидация несанкционированных свалок, вывоз мусора.
Прополка сорных трав на территории села.
Участие в ремонте школьной котельной (штукатурка, побелка, покраска).
Участие в ремонте здания для отдыха молодежи (штукатурка, побелка, покраска).
Участие в ремонте и устройстве двух стендов с наглядной агитацией (покраска и художественное оформление).
Побелка и покраска бордюр.
Участие в ремонте выездной арки(побелка, штукатурка, покраска).
Очистка снега с пешеходных дорожек, тротуаров, крыш общественных зданий.
Участие в благоустройстве родника (очистка, побелка,покраска)
Ремонт почты (побелка, покраска)
Участие в ремонте школы (штукатурка, побелка, покраска)
Участие в ремонте АТС (штукатурка, побелка, покраска)
Участие в ремонте здания телестудии (штукатурка, побелка, покраска)
Побелка, покраска заборов стадиона, спортгородка, сельского акимата, медпункта, почты.
Помощь в подготовке к проведению переписи населения 2009 года.
150000 кв.м.
300 кв.м.
550 кв.м.
200 штук
150 кв.м.
12 штук

Арам шөптерді отап оларды қолымен 20-30 метр ара-қашықтыққа тасу. Қоқысты автокөлікке қолмен тиіу.
Метал қоршауларын сырлауға, жөндеуге көмектесу.
Ағаштарды, бұталарды отырғызу, кесу, ақтау, суару және оларды күтіп баптау.
Ескі ғимараттарды бұзу, қоқыстарын шығару, бос тұрған үйлердің және ғимараттардың терезе ойықтарын және есік тесіктерін қалау, метал қоршауларын сырлау.
Көпшiлiк құдықтарын жөндеуге көмектесу, ілінетін қақпақтарын ретке келтіру, сырлау және абаттандыру.
Қаза болған жауынгерледің ескерткішін қалпына келтіру, қоқыстарды жинау, арам шөптерді отау, қоршауларды сырлау, жақын маңайдағы маңайды абаттандыру.
Селолық округ аумағындағы қоғамдық және тоқтатып қойылған ғимараттардың төбесінен,  тротуар және адамдар жүретiн жолдарын қарды тазарту.
2009 жылғы халық санағын ұйымдастыруға көмектесу.
12000 шаршы метр
10000 шаршы метр
500 шаршы метр
180 дана
1100 шаршы метр
1800 қадам метр
9 дана
1000 шаршы метр
5700 шаршы метр
260
Талдыкөл селолық округіСело аумағын, стадион, спорт қалашығын күн сайын жинау,қоқыстарын шығару.
Село әкімі аппараты ғимаратын жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Ескі ғимараттарды бұзу, қоқыстарын шығару.
Ағаштарды, бұтақтарды отырғызу, кесу, және оларды күтіп баптау.
Фельдшерлік-акушерлік пункітін жөндеуге қатысу (ақтау, сырлау).
Аркыларды орнатуға және жөндеуге көмектесу.
Жалғызбасты зейнеткерлердің мүгедектердің, тыл еңбеккерлерінің үйлерін жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Терезе ойықтарын және есік тесіктерін қалау.
Жалғыз басты зейнеткерлерге жеке шаруашылықтары үшін тұрпайы өнімдерді даярлау.
Көпшілік құдықтарын жөндеуге көмектесу.
Село жолдарының ой- шұңқырларын жөндеуге көмектесу.
Төселген асфальтқа күтім жасау.
Қоршауларды сырлауға, жөндеуге қатысу
Кітапхананы жөндеуге қатысу (ақтау, сырлау).
Рұқсатсыз қоқыс тастайтын жерлердi жою, қоқыс шығару.
Село аумағындағы арам шөптерді отау.
Мектептің жылыту қазанын жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Жастарға демалуға арналған ғимаратты жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Үгіт жүргізетін үш стенді орнатуға, және жөндеуге қатысу (көркемдеп әзірлеу және сырлау).
Жолдың жиектерін ақтау және сырлау
Кіре берістегі аркаларды жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Адамдар жүретін жолдың, тротуарлардың және қоғамдық  ғимараттардың төбесін қардан тазарту.
Бұлақтың айналасын қалпына келтіруге қатысу (тазарту, ақтау, сырлау).
Поштаны жөндеу (ақтау, сырлау).
Мектепті жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
ТСА жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Телестудия ғимаратын жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Стадион, спорт қалашығы, село әкімдігінің, медпункт, поштаның шарбақтарын ақтау, сырлау.
2009 жылғы халық санағын ұйымдастыруға көмектесу.
150000 шаршы метр
300 шаршы метр
550 шаршы метр
200 дана,
150 шаршы метр
12 дана

2 дома,300 кв.м.
350 кв.м.
60 тонн
2 штуки
2000 кв.м.
1000 кв.м.
4000 кв.м.
120 кв.м.
700 кв.м.
2000 кв.м.
200 кв.м.
300 кв.м.
25 кв.м.
700 кв.м.
20 кв.м
3000 кв.м.
1 шт.
120 кв.м.
500 кв.м.
120 кв.м.
150 кв.м.
100 кв.м.
830
Уркашский сельский округ
Ежедневная помощь в уборке территории сельского округа, вывоз мусора.
Посадка деревьев, кустарников, подрезка, полив, побелка и уход за ними.
Помощь в ремонте, покраске, побелке бордюр и заборов.
Участие в ремонте здания средней школы (штукатурка, побелка, покраска).
Разбор ветхих зданий, вывоз мусора.
Помощь в заготовке грубых кормов для личного подворья участникам Великой Отечественной войны, одиноким и инвалидам.
Помощь в ремонте общественных колодцев, благоустройстве родников.
Прополка сорных трав на территории сельского округа.
Участие в ремонте памятника участникам Великой Отечественной войны (штукатурка, побелка, покраска).
Закладка оконных и дверных проемов.
Участие в ремонте здания аппарата акима сельского округа (штукатурка, побелка, покраска).
Помощь в подготовке к проведению переписи населения 2009 года.
Участие в ремонте фельдшерско-акушерского пункта (штукатурка, побелка, покраска).
Посадка цветов, полив и уход за ними.
Участие в ремонте домов одиноких пенсионеров и инвалидов(штукатурка, побелка, покраска).
Помощь в ямочном ремонте дорог села.
48000 кв.м.
35 штук
4000 метров
600 кв.м.
500 кв.м.
2 тонны
30 тонн
10 штук
2000 кв.м.
30 кв.м.
500 кв.м.
240 кв.м.
600 кв.м.
20 кв.м.
1200 кв.м.
500 кв.м.

2 үй, 300 шаршы метр
350 шаршы метр
60 тонна
2 дана
2000 шаршы метр
1000 шаршы метр
4000 шаршы метр
120 шаршы метр
700 шаршы метр
2000 шаршы метр
200 шаршы метр
300 шаршы метр
25 шаршы метр
1500 шаршы метр
20 шаршы метр
3000 шаршы метр
1 дана
120 шаршы метр
500 шаршы метр
120 шаршы метр
150 шаршы метр
100 шаршы метр
830
Орқаш селолық округіСелолық округі аумағын күн сайын жинау, қоқыстарын шығару.
Ағаштарды, бұтақтарды отырғызу, кесу, суару, ақтау және оларды күтіп баптау.
Қоршауларды және бордюлерді жөндеуге, сырлауға, ақтауға көмектесу.
Орта мектепті ғимаратын жөндеуге  қатысу (сылау, ақтау,сырлауға).
Ескі ғимараттарды бұзу, қоқыстарын шығару.
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жалғыз басты және мүгедектерге жеке шаруашылықтары үшін тұрпайы өнімдерді даярлау.
Көпшiлiк құдықтарын жөндеуге көмектесу, родниктерді көркейту.
Село округі  аумағындағы арам шөптерді отау.
Ұлы Отан соғысына қатысушылардың ескерткішін жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Терезе ойықтарын және есік тесіктерін қалау.
Селолық округі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
2009 жылғы халық санағын ұйымдастыруға көмектесу.
Фельдшерлік-акушерлік пункітін жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Гүлдерді отырғызу,суару, және оларды күтіп баптау.
Жалғызбасты зейнеткерлермен мүгедектердің үйлерін жөндеуге қатысу (сылау, ақтау, сырлау).
Село жолдарының ой-шұңқырларын жөндеуге көмектесу.
48000 шаршы метр
35 дана
4000 метр
600 шаршы метр
500 шаршы метр,
2 тонна
30 тонна
10 дана
2000 шаршы метр
30 шаршы метр
500 шаршы метр
240 шаршы метр
600 шаршы метр
20 шаршы метр
1200 шаршы метр
500 шаршы метр