О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года N 62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 апреля 2009 года N 1703. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 1 июля 2015 года N 1.14-7/1840)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 01.07.2015 N 1.14-7/1840).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы", постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить квоту иммиграции оралманов на 2009 год по городу Петропавловску и районам области согласно приложению 1.
2. Утвердить состав областной комиссии по приему и обустройству оралманов (далее – Комиссия) согласно приложению 2.
3. Рекомендовать Департаменту Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области (по согласованию) обеспечить:
прием и обустройство, регистрацию и учет прибывших оралманов;
выплату пособий и компенсаций в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
4. Управлению координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области обеспечить:
взаимодействие с местными исполнительными органами районов и города Петропавловска по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов;
организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям.
5. Управлению образования Северо-Казахстанской области:
принять меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить их в интернатах области;
постоянно проводить профориентационную работу по привлечению детей оралманов на обучение в организации технического и профессионального образования (профессиональные лицеи, колледжи, училища).

"Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын және "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын іске асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 62 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 14 сәуірде N 1703 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2015 жылғы 1 шілдедегі N 1.14-7/1840 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 01.07.2015 N 1.14-7/1840 хаты).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27 бабы 2 тармағына сәйкес, "Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын және "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын орындау үшін облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға белгіленген оралмандар отбасының көшіп келу квотасы Петропавл қаласы мен облыс аудандарына 1-ші қосымшыға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі облыстық оралмандар комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрамы 2-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментіне (келісім бойынша) мыналарды қамтамасыз ету ұсынылсын:
келген оралмандарды қабылдау және жайғастыру, тіркеу және есепке алуды;
Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте жәрдемақы және өтемақы төлеуді.
4. Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы мыналарды қамтамасыз етсін:
оралмандардың әлеуметтік мәселелерін және жұмысқа орналастыруды шешу жөнінде аудандар мен Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдарымен өзара әрекет етуді;
оралмандарды кәсіптік даярлауды және жаңа мамандықтарға оқытуды ұйымдастыруды.
5. Солтүстік Қазақстан облысының білім басқармасы:
оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқумен толық қамту жөнінде шаралар қабылдасын және қажет болғанда оларды облыстың интернаттарына орналастырсын;
оралмандардың балаларын техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдарға (кәсіби лицейлер, колледждер, училищелер) оқытуға тарту жөніндегі кәсіптік бағдарлау жұмысын ұдайы жүргізсін.

6. Управлению здравоохранения Северо-Казахстанской области:
обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Акимам Айыртауского, Есильского, Жамбылского, Тайыншинского районов совместно с управлением строительства Северо-Казахстанской области обеспечить своевременный ввод в эксплуатацию запланированного жилья для оралманов.
8. Акимам районов и города Петропавловска:
обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
взять под строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставления земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
оказывать государственную адресную социальную помощь в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
принять меры по предоставлению нуждающимся мест в школах, дошкольных организациях и в учреждениях социальной защиты;
создать необходимые условия для оралманов по изучению государственного и русского языков, обеспечить в полном объеме учебниками и другими наглядными пособиями, материалами и оборудованием;

6. Солтүстік Қазақстан облысының Денсаулық сақтау басқармасы:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес көшіп келетін оралмандардың тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуын қамтамасыз етсін.
7. Айыртау, Есіл, Жамбыл, Тайынша аудандарының әкімдері Солтүстік Қазақстан облысының құрылыс басқармасымен бірлесе отырып, оралмандарға арналып салынған тұрғын үйлердің уақытылы пайдалануға берілуін қамтамасыз етсін.
8. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімі:
оралмандарды қабылдауды және жайғастыруды қамтамасыз етсін, қоныстандырылған жерлерінде олардың бейімделуіне жағдай жасасын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес оралмандарды жұмысқа орналастыру, біліктілігін арттыру және жаңа мамандық игеру, жер учаскелерін беру мәселелерін қатаң бақылауға алсын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетсін;
мектептерде, мектепке дейінгі ұйымдарда және әлеуметтік қорғау мекемелерінде орын қажетсінетіндерге орын беру жөнінде шаралар қабылдасын;
оралмандардға мемлекеттік және орыс тілдерін оқуға барлық қажетті жағдай жасасын, оларды оқулықтармен және басқа да көрнекті құралдармен, материалдармен және құрал-жабдықпен толық көлемде қамтамасыз етсін;

информировать Комиссию об исполнении настоящего постановления к 15 января 2010 года.
9. Комиссии периодически заслушивать информации акимов районов и города Петропавловска, руководителей исполнительных органов области по вопросам приема и обустройства оралманов.
10. Управлению внутренней политики обеспечить систематическое информирование общественности области о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проведение тематических встреч и передач.

осы қаулының орындалуы туралы Комиссияны 2010 жылдың 15 қаңтарына дейін хабардар етсін.
9. Комиссия аудандар мен Петропавл қаласы әкімінің, облыстың атқарушы органдары басшыларының оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері жөніндегі ақпараттарын кезең-кезеңмен тыңдап отырсын.
10. Ішкі саясат басқармасы облыс жұртшылығын оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөнінде жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы жүйелі түрде хабардар етуді, тақырыптық кездесулер өткізуді және хабарлар беруді қамтамасыз етсін.

550
Приложение 2
к постановлению акимата области
18 марта 2009 года № 62
Состав
областной комиссии по приему и обустройству оралманов
Смаилов Жанболат
Амангельдинович
Первый заместитель акима области, председатель комиссии
Рамазанов Нурлан
Кажумуратович
Директор департамента Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области, заместитель председателя комиссии (по согласованию)
Бимаков Аманжол Нуркенович
Начальник отдела департамента Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области, секретарь комиссии (по согласованию)
Члены комиссии:
Есимов Булат Гафизович
Заместитель начальника управления миграционной полиции департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области
Байжунусов Эрик Абенович
Начальник управления здравоохранения Северо-Казахстанской области
Сакипкереев Аскар Жоламанович
Начальник управления координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области
Абильмажинов Темиргали Текебасович
Начальник управления образования Северо-Казахстанской области
Амрин Кеменгер
Кожахметович
Директор Северо-Казахстанского филиала республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" (по согласованию)
Касымов Сарсенбай Орымбаевич
Директор государственного учреждения "Центр обслуживания населения Северо-Казахстанской области Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан" (по согласованию)
Жандильдин Ерлик Борисович
Начальник управления внутренней политики Северо-Казахстанской области

550
Облысы әкімдігінің
2009 жылғы 18 наурыздағы
№ 62 қаулысына
№ 2 қосымша
Оралмандарды қабылдау және
жайғастыру жөніндегі облыстық комиссиясының
құрамы
Смаилов
Жанболат Амангелдіұлы
Облыс әкімінің бірінші орынбасары, комиссия төрағасы
Рамазанов
Нұрлан Қажымұратұлы
Көші-қон комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментінің директоры, комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Бимақов Аманжол Нүркенұлы
Көші-қон комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментінің бөлім бастығы (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
Есімов Болат Ғафизұлы
Солтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаменті көші-қон полициясы басқармасының бастығы
Байжүнісов Ерік Әбенұлы
Солтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының бастығы
Сақыпкереев Асқар Жоламанұлы
Солтүстік Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының бастығы
Әбілмәжінов
Темірғали Текебасұлы
Солтүстік Қазақстан облысы Білім басқармасының бастығы
Әмрин Кемеңгер Қожахметұлы
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Солтүстік Қазақстан облыстық филиалының директоры (келісім бойынша)
Қасымов Сәрсенбай Орынбайұлы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Көші-қон қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті Солтүстік Қазақстан облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің директоры (келісім бойынша)
Жанділдин Ерлік Борисұлы
Солтүстік Қазақстан облысы ішкі саясат басқармасының бастығы