О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год"
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 2 июля 2009 года N 164. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 17 августа 2009 года N 13-6-120. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Есильского района Северо-Казахстанской области от 15 июня 2012 года N 02.04.05-11/361)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Есильского района Северо-Казахстанской области от 15.06.2012 N 02.04.05-11/361)
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», во исполнении Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы», постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год», постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года № 62 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года №32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2009 год в количестве 35 семей распределить по сельским округам согласно приложению.
2.Состав районной комиссии по приему и обустройству оралманов (далее – Комиссия) направить на утверждение очередной сессии районного маслихата.
3. Отделу образования принять меры:
по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и размещением их в интернатах района;
проводить разъяснительную работу по привлечению детей оралманов на обучение в организации технического и профессионального образования (профессиональные лицеи, колледжи, училища).

"Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын және "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын іске асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 2 шілдедегі N 164 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 17 тамызда N 13-6-120 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімі аппаратының 2012 жылғы 15 маусымдағы N 02.04.05-11/361 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімі аппаратының 2012.06.15 N 02.04.05-11/361 хаты)
«Қазақстан Респубикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 2-тармағына сәйкес, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығының іске асырылуы туралы» 2009 жылғы 18 наурыздағы № 62 Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің № 62 қаулысын және «2009 жылға арналған оралмандардың көшіп келу квотасын бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын орындау мақсатымен, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Белгіленген оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасы саны 35 отбасы селолық округтер бойынша қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі- Комиссия) құрамы аудандық мәслихаттың кезекті сессиясының бекітуіне жіберілсін.
3. Білім беру бөлімі шаралар қолдануы қажет:
мектеп жасындағы оралмандардың балаларын оқытумен толық қамту және оларды ауданның интернаттарына орналастыру бойынша;
оралман балаларды техникалық және кәсіби білім ұйымдарында (кәсіптік лицейлер, колледждер, училищелер) оқуға тарту бойынша түсіндіру жұмыстары өткізілсін.

4. Отделу занятости и социальных программ района обеспечить взаимодействие с исполнительными органами района по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов, организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям.
5. Центральной районной больнице (по согласованию) обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4. Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ауданның атқарушы органдарымен бірігіп, оралмандарды жұмыспен
қамтамасыз ету және әлеуметтік сұрақтарды шешу бойынша, оралмандардың кәсіби даярлығы мен жаңа мамандықтарға оқуын ұйымдастыруын қамтамасыз етсін.
5. Орталық аудандық аурухана (келісім бойынша) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келген оралмандарға тегін медициналық көмекті кепілді мөлшерде алуды қамтамасыз етсін.

6. Акимам сельских округов:
обеспечить прием, организовать обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах их расселения;
информировать Комиссию об исполнении настоящего постановления к 10 января 2010 года.
7. Комиссии периодически заслушивать информацию акимов сельских округов, руководителей исполнительных органов по вопросам приема и обустройства оралманов.
8. Отделу внутренней политики обеспечить систематическое информирование общественности района о проводимой работе по приему и обустройству оралманов через средства массовой информации, проводить тематические встречи и беседы.

6. Селолық округ әкімдеріне:
оралмандарды қарсы алып, орналастыру, қоныстанған жерге бейімделуі үшін жағдай жасасын;
Комиссияға 2010 жылғы 10 қаңтарда берілген қаулының орындалуы туралы хабардар етсін.
7. Комиссия оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері бойынша селолық округ әкімдерінің, ауданның атқарушы органдары басшыларының ақпаратын үнемі тыңдасын.
8. Ішкі саясат бөлімі оралмандарды қабылдау және жайғастыру бойынша жүргізілген жұмыс туралы аудан жұртшылығын бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жүйелі түрде арқылы хабардар етуді, тақырыптық кездесулер мен әңгімелер өткізуді қамтамасыз етсін.