Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2009 года № 287-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2010 года за № 2559. Утратило силу - решением Атырауского областного маслихата от 04 июля 2013 года № 157-V
Сноска. Утратило силу - решением Атырауского областного маслихата от 04.07.2013 № 157-V.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2010-2012 годы, областной маслихат на XIХ сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 105 415 487 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 40 154 607 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 346 086 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 64 913 794 тысяч тенге;
2) затраты - 98 696 182 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1 143 810 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 300 444 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 444 254 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 7 876 026 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 7 894 026 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 18 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -12 911 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 12 911 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 02.04.2010 № 329-IV, 02.07.2010 № 334-IV, 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного и социального налога, кроме сумм, зачисляемых в районные бюджеты и бюджет города Атырау;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за лесные пользования, за эмиссии в окружающую среду, за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах, плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
поступления от реализации продукции (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета, денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
погашение бюджетных кредитов:
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения);
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета;
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета физическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам;
поступления от продажи финансовых активов государства:
поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственной предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества находящего в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий.

2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 11 желтоқсан № 287-IV шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2010 жылғы 15 қаңтарында № 2559 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2013 жылғы 04 шілдедегі № 157-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 04.07.2013 № 157-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат ХІХ сессиясында ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2010 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 105 415 487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 154 607 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 346 086 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері – 64 913 794 мың теңге;
2) шығындар – 98 696 182 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 143 810 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 300 444 мың теңге;
несиелерді өтеу – 1 444 254 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –   7 876 026 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 894 026 мың теңге;
(мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 18 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 911 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 12 911 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.04.02 № 329-IV, 2010.07.02 № 334-IV, 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған облыстық бюджет табыстары Бюджет кодексіне сәйкес келесідей салықтық түсімдер есебінен жасақталатыны белгіленсін:
Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне есептелетін сомадан басқа әлеуметтік және жеке табыс салығы;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы, орманды пайдаланғаны үшін, жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем, жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
салықтық емес түсімдер:
облыстық әкiмдiктiң шешiмi бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың таза табысы бөлiгiнiң түсiмдерi;
облыстық коммуналдық меншiктегi акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне дивидендтер;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берiлген кредиттер бойынша сыйақылар;
жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер өнімдерін (жұмыс, қызмет көрсету) сатудан, жергілікті бюджет қаржыландыратын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды жүргізуден ақша түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алу;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
бюджеттік несиелерді қайтару:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу;
облыстық бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді қайтару;
заңды тұлғаларға облыстық бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік несиелерді қайтару;
жеке тұлғаларға облыстық бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді өтеу;
қаржы агенттіктеріне ішкі көздер есебінен облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу.
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер:
мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер.

3. Утвердить на 2010 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
Макатскому району – 50%;
городу Атырау – 70%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету - 100%;
Жылыойскому району и городу Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау - 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету - 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету - 100%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету - 100%;
городу Атырау - 52%.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.
4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.

3. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2010 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100%;
Мақат ауданына - 50%;
Атырау қаласына - 70%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100%;
Жылыой ауданына және Атырау қаласына - 50%;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке - 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке - 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100%;
Атырау қаласына - 52%.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
4. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
5. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 процентi шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.

6. Установить на 2010 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 32 890 893 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского – 14 277 130 тысяч тенге;
города Атырау – 18 613 763 тысяч тенге.
7. Установить на 2010 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 6 374 253 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому - 2 063 590 тысяч тенге;
Индерскому - 1 080 207 тысяч тенге;
Исатайскому - 793 940 тысяч тенге;
Кызылкугинскому - 1 468 607 тысяч тенге;
Макатскому - 246 993 тысячи тенге;
Махамбетскому - 720 916 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступление трансфертов из районных и городского бюджетов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением областного маслихата "Об объемах трансфертов общего характера между областным и районными бюджетами, бюджетом города Атырау на 2008-2010 годы" в общей сумме 790 363 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 02.04.2010 № 329-IV.
9. Учесть, что с 1 января 2010 года установлен месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
261 139 тысячи тенге – на содержание Центров обслуживания населения;
39 037 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
109 680 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения;
413 313 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
105 283 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
639 972 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
55 592 тысячи тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
700 тысяч тенге - на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознания";

6. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2010 жылға арналған көлемдері 32 890 893 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан - 14 277 130 мың теңге;
Атырау қаласынан - 18 613 763 мың теңге болып белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2010 жылға 6 374 253 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 2 063 590 мың теңге;
Индер ауданы – 1 080 207 мың теңге;
Исатай ауданы – 793 940 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 1 468 607 мың теңге;
Мақат ауданы – 246 993 мың теңге;
Махамбет ауданы – 720 916 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте "Облыстық және аудандық бюджеттер, Атырау қаласының бюджеті арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" облыстық мәслихат шешімімен бекiтiлген, жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде көзделген әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiн ескере отырып, бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты қала және аудан бюджеттерiнен трансферттердiң түсiмi жалпы сомасы 790 363 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 8 тармаққа өзгертулер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.04.02 № 329-IV шешімдерімен.
9. 2010 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
халыққа қызмет көрсету орталықтарын күтіп-ұстауға - 261 139 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын Денсаулық сақтау мекемелерін ұстауға - 39 037 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қорғау мекемелерін ұстауға -  109 680 мың теңге;
вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 413 313 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерiн ұлғайтуға - 105 283 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру мекемелерін ұстауға - 639 972 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 55 592 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" кабинеттерінің жабдығын алу үшін - 700 мың теңге;

90 015 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
71 688 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
82 991 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1 805 тысячи тенге - на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления.
Сноска. дополнен строками следующего содержания - решением Атырауского областного маслихата от 02.04.2010 № 329-IV.
342 230 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (по программе Балапан);
2 407 тысяч тенге - на проведение операции "Мак";
1 545 665 тысяч тенге - для обновления специальными оборудованиями и морской техникой субъекта государственной монополии в сфере рыбного хозяйства.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 01.10.2010 № 352-IV.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 285 301 тысяч тенге, в том числе:
52 944 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
13 961 тысяча тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
8 071 тысяч тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
70 909 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
13 274 тысяч тенге – на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
50 340 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 02.04.2010 № 329-IV, 01.10.2010 № 352-IV.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
135 949 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
89 323 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;

арнаулы әлеуметтiк қызметтер стандарттарын енгiзуге – 90 015 мың теңге;
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 71 688 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға - 82 991 мың теңге;
балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісін арнайы жабдықтармен және теңіз техникасымен жаңартуға - 1 545 665 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату аясында берілетін функцияларды іске асыруға - 1 805 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға (Балапан бағдарламасы бойынша) - 342 230 мың теңге;
"Мак" операциясын өткізу үшін - 2 407 мың теңге;
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.04.02 № 329-IV, 2010.10.01 № 352-IV шешімдерімен.
11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 285 301 мың теңге сомасында көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 52 944 мың теңге;
көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға – 13 961 мың теңге;
өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға – 8 071 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға – 70 909 мың теңге;
жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу мен өсiрудi қамтамасыз етуге – 13 274 мың теңге;
мал шаруашылығы өнiмдiлiгiн және өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға – 50 340 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.04.02 № 329-IV, 2010.10.01 № 352-IV шешімдерімен.
12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне төмендегідей көлемдерде:
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 135 949 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай бiржолғы материалдық көмек төлеуге – 89 323 мың теңге;

2 010 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
85 154 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
174 817 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 02.04.2010 № 329-IV, 01.10.2010 № 352-IV.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 272 517 тысяч тенге, в том числе:
122 850 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
149 553 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 01.10.2010 № 352-IV.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 15 600 тысяч тенге.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 747 378 тысяч тенге, в том числе:
611 480 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
218 082 тысяч тенге - обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 02.04.2010 № 329-IV, 01.10.2010 № 352-IV.

Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай жол жүруiн қамтамасыз етуге – 2 010 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергiлiктi атқарушы органдардың бөлiмшелерiн ұстауға – 85 154 мың теңге;
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге – 174 817 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгертулер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.04.02 № 329-IV, 2010.10.01 № 352-IV шешімдерімен.
13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 272 517 мың теңге сомасында, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 122 850 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 149 553 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.10.01 № 352-IV шешімімен.
14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға кәсіптік лицейлерге ағылшын пәнінен шетелдік оқытушыларды тартуға 15 600 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен 747 378 мың теңге, оның ішінде:
жергілікті деңгейде медициналық Денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 611 480 мың теңге;
кепілді тегін медициналық көмек мөлшерін қамтамасыз ету және ұлғайтуға 218 082 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.04.02 № 329-IV, 2010.10.01 № 352-IV шешімдерімен.

16. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 12 339 тысяч тенге;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 87 444 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и бюджетных кредитов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
17. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
18 993 тысяч тенге - на водообеспечение населенных пунктов;
196 619 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования;
27 275 тысяч тенге - на обучение студентов;
200 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений объектов образования;
175 327 тысяч тенге - на подготовку к зимнему периоду;
15 415 тысяч тенге - за счет средств областного бюджета на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
772 тысяч тенге – за счет средств областного бюджета на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
38 075 тысяч тенге - на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
10 270 тысяч тенге - на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
10 270 тысяч тенге - на проведение культурных мероприятий;
65 126 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
13 000 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
5 200 тысяч тенге - капитальный ремонт сетей газификации;
15 585 тысяч тенге - на капитальный ремонт тепловых сетей;
4 787 179 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог;
16 803 тысяч тенге - на разработку технико-экономического обоснования объектов водоснабжения для реализации программы "Питьевая вода" на 2010-2014 годы;
35 993 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений культуры;
940 805 тысяч тенге - капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 02.04.2010 № 329-IV, 02.07.2010 № 334-IV, 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.

16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте:
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін 12 339 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 87 444 мың теңге сомасында бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттiк кредиттер сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
17. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн:
елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге - 18 993 мың теңге;
білім беру мекемелерін ағымдағы ұстауға - 196 619 мың теңге;
мәдениет мекемелерін ағымдағы ұстауға - 35 993 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бөлу жүйесін күрделі жөндеуге - 940 805 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
студенттерді оқыту үшін - 27 275 мың теңге;
білім беру нысандарының ғимараттарын, үй-жайларын және құрылымдарын күрделі жөндеу үшін - 200 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық үшін - 175 327 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай бiржолғы материалдық көмек төлеуге облыстық бюджет қаражаты есебінен – 15 415 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай жол жүруiн қамтамасыз етуге облыстық бюджет қаражаты есебінен – 772 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету -  38 075 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру үшін -  10 270 мың теңге;
мәдени шараларды өткізуге - 10 270 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру үшін - 65 126 мың теңге;
газ желілерін күрделі жөндеуге - 5 200 мың теңге;
жылу желісін күрделі жөндеуге - 15 585 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге - 4 787 179 мың теңге;
2010-2014 жылдарға арналған "Ауыз су" бағдарламасын іске асыру үшін сумен қамту нысандарының техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге – 16 803 мың теңге;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыру үшін - 10 000 мың теңге.
Ескерту. 17 тармаққа өзгертулер енгізілді және толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.04.02 № 329-IV, 2010.07.02 № 334-IV, 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.

18. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 4 711 582 тысяч тенге, в том числе:
433 275 тысяч тенге - за счет трансфертов из республиканского бюджета;
1 278 269 тысяч тенге - за счет средств местного бюджета.
Распределение указанной суммы определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 02.07.2010 № 334-IV.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы в сумме 7 791 673 тысяч тенге, в том числе:
630 344 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов;
2 346 656 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау;
5 628 160 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 02.04.2010 № 329-IV, 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.
20. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 2 974 000 тысяч тенге, в том числе:
529 000 тысяч тенге - на строительство арендного (коммунального) жилья;
2 445 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры.
21. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены кредиты бюджету города Атырау по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретения жилья для работников 100 школ, 100 больниц в сумме 213 000 тысяч тенге в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
22. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:

18. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңiрлiк жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын iске асыруға 4 711 582 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен - 433 275 мың теңге;
жергілікті бюджет есебінен - 1 278 269 қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
Аталған сома бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.07.02 № 334-IV шешімімен.
19. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте 2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы ауылдық аймақтарды дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту және нығайтуға 7 791 673 мың теңге сомасында, оның ішінде:
облыстың және Атырау қаласының ауылдық (селолық) елді мекендерінде ауыз су нысандарын салу және қайта құруға 630 344 мың теңге;
облыстың және Атырау қаласының ауылдық (селолық) елді мекендерінде білім беру нысандарын салу және қайта құруға 2 346 656 мың теңге;
облыстың және Атырау қаласының ауылдық (селолық) елді мекендерінде Денсаулық сақтау нысандарын салу және қайта құруға 5 628 160 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.04.02 № 329-IV, 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
20. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғын үй құрылысын дамытудағы 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде 2 974 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын салуға - 529 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен абаттандыруға 2 445 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
21. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы /мүлде/ ставкасы бойынша тұрғын үй салу үшін 100 мектеп пен 100 аурухана қызметкерлеріне тұрғын үйін салуға және сатып алуға 213 000 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені ескерілсін.
22. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:

500 000 тысяч тенге - на строительство канализационно-очистных сооружений в левобережной части города Атырау;
1 556 695 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения города Атырау и Атырауской области;
1 633 470 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильной дороги областного значения "Индер-Карабау-Миялы-Сагиз протяженностью 114 км (участок 203-317 км);
6 615 898 тысяч тенге - на газификацию аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 01.10.2010 № 352-IV.
23. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
685 210 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
246 473 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
2 141 672 тысяч тенге - на строительство жилья;
1 698 925 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
126 950 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
112 989 тысяч тенге - строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 03.12.2010 № 373-IV.
24. Установить, что с 1 января 2010 года прекращаются требования местного исполнительного органа к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2010 года на основании решения местного исполнительного органа по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым местным исполнительным органам.
25. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 260 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 02.07.2010 № 334-IV, 01.10.2010 № 352-IV.
26. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год 1 117 869 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.
27. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
29. Уменьшить сумму уставного капитала КГП "Энергия" на сумму 4 666 629 тысяч тенге, предусмотренных на газификацию Кызылкогинского района.
Сноска. Дополнен пунктом 29 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 03.12.2010 № 373-IV.
Председатель XIХ сессии
областного маслихата                       Б. Кощанов
Секретарь областного маслихата             Ж. Дюсенгалиев
Приложение 1 к решению
ХХV сессии областного маслихата
от 3 декабря 2010 года № 373-IV
Приложение 1 к решению
ХІХ сессии областного маслихата
от 11 декабря 2009 года № 287-IV
Областной бюджет на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции - решениями Атырауского областного маслихата от 27.01.2010 N 303-IV, 02.04.2010 № 329-IV, 02.07.2010 № 334-IV, 01.10.2010 № 352-IV, 03.12.2010 № 373-IV.
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

Атырау қаласының сол жағалауында кәріздік-тазарту ғимараттарының құрылысына - 500 000 мың теңге;
Атырау облысы мен Атырау қаласындағы электр жабдықтау объектілерінің құрылысы және қайта құру үшін - 1 556 695 мың теңге;
облыстық маңызы бар "Индер-Қарабау-Миялы-Сағыз" ұзындығы 114 км (203-317 км бөлігі) автокөлік жолын қайта құруға 1 633 470 мың теңге;
облыс және Атырау қаласының ауылдық (селолық) елді мекендерін газдандыруға 6 615 898 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
23. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін - 685 210 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамыту үшін - 246 473 мың теңге;
тұрғын үй салу үшін - 2 141 672 мың теңге;
білім беру нысандарын салу және қайта құру үшін - 1 698 925 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамыту үшін - 126 950 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым үшін - 112 989 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.07.02 № 334-IV, жаңа редакцияда - 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
24. 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап жергілікті атқарушы органдардың жергілікті өкілетті органдардың шешіміне сәйкес 2010 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға айқындалған заңды тұлғалардың тізбесі мен берешектер көлемдері бойынша, мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражаттар жөніндегі талаптары тоқтатылатын болып белгіленсін.
25. 2010 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 260 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.01.27 № 303-IV, 2010.07.02 № 334-IV, 2010.10.01 № 352-IV шешімдерімен.
26. Облыстық бюджетте 2010 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін 1 117 869 мың теңге қаралсын.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
27. 2010 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
28. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
29. "Энергия" МКК жарғылық капиталы 4 666 629 мың теңгеге Қызылқоға ауданын газдандыруға қаралған сомасынан азайтылсын.
Ескерту. 29-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 2010.12.03 № 373-IV Шешімімен.
Облыстық мәслихаттың
ХІХ сессиясының төрағасы                      Б. Қощанов
Облыстық мәслихат хатшысы                     Ж. Дүйсенғалиев
Облыстық мәслихаттың ХХV
сессиясының 2010 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 373-IV шешіміне қосымша
Облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 287-IV шешіміне 1 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2010.10.01 № 352-IV, 2010.12.03 № 373-IV Шешімдерімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
АТАУЫ
Кірістер

22900
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
698142
271
Управление строительства области
5643950
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5643950
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1388172
01
Социальное обеспечение
808515
256
Управление координации занятости и социальных программ области
572904
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
81222
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
251370
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
69745
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
170567
261
Управление образования области
235611
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
232656
037
Социальная реабилитация
2955
02
Социальная помощь
480195
256
Управление координации занятости и социальных программ области
480195
003
Социальная поддержка инвалидов
56726
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
180000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2010
030
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
772
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование

22900
033
Мемлекеттік Денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
698142
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5643950
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5643950
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1388172
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
808515
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
572904
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
81222
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
251370
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
69745
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
170567
261
Облыстың білім беру басқармасы
235611
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
232656
037
Әлеуметтік сауықтандыру
2955
02
Әлеуметтiк көмек
480195
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
480195
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
56726
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
180000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2010
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
772
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ

031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
89323
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
15415
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
51799
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
84150
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99462
256
Управление координации занятости и социальных программ области
99462
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61917
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
37545
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
17007230
01
Жилищное хозяйство
5228661
271
Управление строительства области
5228661
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда

031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
89323
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15415
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
51799
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
84150
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99462
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
99462
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61917
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін трансферттер
37545
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17007230
01
Тұрғын үй шаруашылығы
5228661
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5228661
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

529000
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
2141672
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2445000
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112989
02
Коммунальное хозяйство
11778569
271
Управление строительства области
3448378
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
212757
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
68202
033
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
630344
044
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
685210
Функциональная группа
Сумма, тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
046
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1234584
047
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
617281
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
8330191
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
82295
004
Газификация населенных пунктов
6615898
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
33716
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1000123
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
598159
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4503532
01
Деятельность в области культуры

529000
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2141672
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2445000
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
112989
02
Коммуналдық шаруашылық
11778569
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3448378
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
212757
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
68202
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
630344
044
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
685210
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1234584
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
617281
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
8330191
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының қызметiн қамтамасыз ету
82295
004
Елдi мекендердi газдандыру
6615898
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы трансферттері
33716
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көркейту
1000123
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
598159
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4503532
01
Мәдениет саласындағы қызмет

6481989
Приобретение финансовых активов
6500000
13
Прочие
6500000
09
Прочие
6500000
257
Управление финансов области
6500000
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6500000
Увеличение уставного капитала КГП "Энергия"
3000000
Увеличение уставного капитала КГП "Жайык Балык"
3500000
Класс
Сумма тыс.тенге
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
18011
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
18011
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
18011
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
18011
V. Дефицит (профицит) бюджета
3329295
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-3329295
Приложение 4 к решению
ХІХ сессии областного маслихата
от 11 декабря 2009 года № 287-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местных бюджетов
на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

6481989
Қаржы активтерін сатып алу
6500000
13
Басқалар
6500000
9
Басқалар
6500000
257
Облыстың қаржы басқармасы
6500000
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6500000
"Энергия" МКК жарғылық капиталын ұлғайту
3000000
"Жайық-балық" МКК жарғылық капиталын ұлғайту
3500000
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18011
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18011
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
18011
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
18011
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
3329295
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-3329295
Облыстық мәслихаттың
ХІХ сессиясының
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 287-IV шешіміне 4 қосымша
2010 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті Денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас
бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі Денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек жеткіліксіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету