О внесении изменений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16 октября 2009 года N 15/202-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 октября 2009 года за N 2514. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма ВКО маслихата от 22 декабря 2009 года № 01-672/01-06
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма ВКО маслихата от 22.12.2009   № 01-672/01-06.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2009 года № 1335 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 и от 16 января 2009 года № 11», Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата «Об областном бюджете на 2009 год» от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2491, опубликовано в газете «Дидар» от 6 января 2009 года № 1, «Рудный Алтай» от 6 января 2009 года № 1 с внесенными изменениями и дополнениями решением от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2496, опубликовано в газете «Дидар» от 26 февраля 2009 года № 24-25, «Рудный Алтай» от 26 февраля 2009 года № 26-27, решением от 17 апреля 2009 года № 13/153-IV «О внесений изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2497, опубликовано в газете «Дидар» от 7 мая 2009 года № 64, «Рудный Алтай» от 4 мая 2009 года № 64-65, решением от 14 июля 2009 года № 14/179-IV «О внесений изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2509, опубликовано в газете «Дидар» от 28 июля 2009 года № 120-121, «Рудный Алтай» от 31 июля 2009 года № 117-118 и от 1 августа 2009 года № 119) следующие изменения:

"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы N 15/202-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 26 қазанда N 2514 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 01-672/01-06 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихатының 2009.12.22 N 01-672/01-06 хатымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 108-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 1184 және 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 11 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 қыркүйектегі № 1335 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2491, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 6 қаңтардағы № 1, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 6 қаңтардағы № 1 сандарында жарияланған, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 6 ақпандағы № 11/145-ІV, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2496, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 24-25, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 26-27 сандарында жарияланған шешімімен, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153-ІV, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2497, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 7 мамырдағы № 64, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 4 мамырдағы № 64-65 сандарында жарияланған шешімімен, «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/179-IV, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2509, «Дидар» газетінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 120-121, «Рудный Алтай» газетінің 2009 жылғы 31 шілдедегі № 117-118 және 2009 жылғы 1 тамыздағы № 119 сандарында жарияланған шешімімен енгізілген өзгерістермен және толықтыруларымен) мынадай өзгерістер енгізілсін:

1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 107171244,9 тысяч тенге, том числе по:
налоговым поступлениям – 15340554,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1052032,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 90778658,7 тысяч тенге;
2) затраты – 107372528,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 100771,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1173000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1072229,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 220000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 220000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -522054,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 522054,7 тысяч тенге.»;
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
«Установить на 2009 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в следующих размерах:
городу Курчатову
93,6 процентов;
городу Риддеру
85,9 процентов;
городу Семей
86,2 процентов;
городу Усть-Каменогорску
15,8 процентов;
Абайскому району
79,2 процентов;
Аягозскому району
97,9 процентов;
Бескарагайскому району
85,1 процентов;
Бородулихинскому району
32,3 процентов;
Глубоковскому району
69,1 процентов;
Жарминскому району
90,7 процентов;
Зайсанскому району
95,5 процентов;
Зыряновскому району
98,7 процентов;
Катон-Карагайскому району
100 процентов;
Кокпектинскому району
98,8 процентов;
Курчумскому району
92,8 процентов;
Тарбагатайскому району
100 процентов;
Уланскому району
94,6 процентов;
Урджарскому району
83,9 процентов;
Шемонаихинскому району
47,1 процентов.»
3) в пункте 5-1:
в абзаце двадцать пятом цифры «1695554» заменить цифрами «1690929»;
в абзаце двадцать шестом цифры «791877» заменить цифрами «787252»;
4) в пункте 5-4:
в абзаце девятом цифры «44145» заменить цифрами «43345»;
5) в пункте 5-9:
в абзаце втором цифры «1612246» заменить цифрами «1611623»;
в абзаце четвертом цифры «329132» заменить цифрами «328509»;
6) в пункте 14 цифры «1041511,0» заменить цифрами «1059758,0»;
7) в пункте 15 цифры «939964,0» заменить цифрами «912483»;
8) в приложении 11:
в строке «Всего» цифры «44145» заменить цифрами «43345»;
в строке, порядковый номер 3, цифры «10223» заменить цифрами «9423»;
9) приложения 1, 5, 6, 12, 17, 18 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.

1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107171244,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 15340554,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1052032,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 90778658,7 мың теңге;
2) шығындар – 107372528,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 100771,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1173000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –1072229,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо– 220000,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 220000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -522054,7 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 522054,7 мың теңге.»;
2) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне 2009 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлудің нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
Курчатов қаласына
93,6 пайыз;
Риддер қаласына
85,9 пайыз;
Семей қаласына
86,2 пайыз;
Өскемен қаласына
15,8 пайыз;
Абай ауданына
79,2 пайыз;
Аягөз ауданына
97,9 пайыз;
Бесқарағай ауданына
85,1 пайыз;
Бородулиха ауданына
32,3 пайыз;
Глубокое ауданына
69,1 пайыз;
Жарма ауданына
90,7 пайыз;
Зайсан ауданына
95,5 пайыз;
Зырян ауданына
98,7 пайыз;
Катонқарағай ауданына
100 пайыз;
Көкпектi ауданына
98,8 пайыз;
Күршiм ауданына
92,8 пайыз;
Тарбағатай ауданына
100 пайыз;
Ұлан ауданына
94,6 пайыз;
Үржар ауданына
83,9 пайыз;
Шемонаиха ауданына
47,1 пайыз.»
3) 5-1-тармақта:
жиырма бесінші абзацтағы «1695554» сандары «1690929» сандарымен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзацтағы «791877» сандары «787252» сандарымен ауыстырылсын;
4) 5-4-тармақта:
тоғызыншы абзацтағы «44145» сандары «43345» сандарымен ауыстырылсын;
5) 5-9-тармақта:
екінші абзацтағы «1612246» сандары «1611623» сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «329132» сандары «328509» сандарымен ауыстырылсын;
6) 14-тармақтағы «1041511,0» сандары «1059758,0» сандарымен ауыстырылсын;
7) 15-тармақтағы «939964,0» сандары «912483,0» сандарымен ауыстырылсын;
8) 11-қосымшада:
«Барлығы» жолындағы «44145» сандары «43345» сандарымен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдағы «10223» сандары «9423» сандарымен ауыстырылсын;
9) 1, 5, 6, 12, 17, 18-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

60 000,0
На ремонт городских
дорог, прилегающих к
дачным массивам
50 000,0
9
город
Усть-Каменогорск
322615,0
140000,0
0,0
0,0
в том числе:
На разработку
проектно-сметной
документации на
строительство
малосемейного
общежития в городе
Усть-Каменогорске
9 800,0
На разработку
проектно-сметной
документации на
строительство жилого
дома с инженерными
сетями в городе
Усть-Каменогорске
9 100,0
На ремонт городских
дорог
60 000,0
На ремонт городских
дорог, прилегающих к
дачным массивам
50 000,0
На участие в
спортивных
мероприятиях
государственного
коммунального
казенного предприятия
"Футбольный клуб
"Восток"
140 000,0
140000,0
Строительство
памятника Абаю
Кунанбаеву в городе
Усть-Каменогорске, в
том числе разработка
проектно-сметной
документации

60 000,0
Саяжай массивтері
маңындағы қала
жолдарын жөндеуге
50 000,0
9
Өскемен қаласы
322 615,0
140 000,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Өскемен қаласында
шағын отбасыларына
арналған жатақхана
салуға жобалау
-сметалық құжаттама
әзірлеуге
9 800,0
Өскемен қаласында
инженерлік желілері
бар тұрғын үй салуға
жобалау-сметалық
құжаттама әзірлеуге
9 100,0
Қала жолдарын
жөндеуге
60 000,0
Саяжай массивтері
маңындағы қала
жолдарын жөндеуге
50 000,0
"Восток" футбол
клубы" мемлекеттік
коммуналдық
қазыналық
кәсіпорының спорттық
іс-шараларға
қатысуына
140 000,0
140 000,0
Өскемен қаласында
Абай Құнанбаев
ескерткішін салу,
соның ішінде
жобалау-сметалық
құжаттама әзірлеу

40 410,0
На реконструкцию
напорного
канализационного
коллектора от камеры
переключения 3 2 М до
очистных сооружений на
левом берегу реки
Иртыш города
Усть-Каменогорска
13 305,0
10
Уланский район
186420,0
0,0
0,0
0,0
в том числе:
Строительство
80-квартирного жилого
дома в поселке
Молодежный
186 420,0
11
Урджарский район
17 123,3
0,0
0,0
0,0
в том числе:
Строительство
культурно-досугового
Центра для детей в
селе Урджар
801,3
На текущий ремонт
рулежной дорожки,
стоянки самолета и
перрона Урджарского
аэропорта
9 322,0
На текущий ремонт
ограждения аэропорта
села Урджар
7 000,0
12
Шемонаихинский район
60 210,0
0,0
60 210,0
0,0
в том числе:
На установку
теплофонов в жилых
домах, расположенных
по адресу: улица
Металлургов 3 поселка
Первомайский,
Металлургов 1 поселка
Первомайский
18 010,0
18 010,0
На восстановление
жилых домов,
расположенных по
адресу: улица
Металлургов 3 поселка
Первомайский и улица
Металлургов 1 поселка
Первомайский
25 200,0
25 200,0
Реконструкция
водозаборных
сооружений и
водопроводных сетей в
поселке Первомайский
17 000,0
17 000,0
Приложение 3
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 16 октября 2009 года № 15/202-IV
Приложение 6
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV
Трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов
областного значения) на социальную помощь отдельным категориям
нуждающихся граждан
п/п
Наименование
Сумма
расхо-
дов
(тысяч
тенге)
в том числе:
На оказание
материаль-
ной помощи
некоторым
категориям
граждан
(участникам
ВОВ,
инвалидам
ВОВ, лицам
приравнен-
ным к
участникам
ВОВ и
инвалидам
ВОВ, семьям
погибших
военнослу-
жащих)
На
оказа-
ние
мате-
риаль-
ной
помощи
семьям
,
погиб-
ших в
Афга-
ниста-
не
На
оказа-
ние
мате-
риаль-
ной
помощи
пенсио-
нерам,
имеющим
заслуги
перед
Респуб-
ликой
Казахс-
тан
На
оказа-
ние
мате-
риаль-
ной
помощи
пен-
сионе-
рам,
имею-
щим
заслу-
ги
перед
облас-
тью
1
2
3
4
5
6
7
Всего

40 410,0
Өскемен қаласындағы
арынды
канализациялық
коллекторды 3 2 М
қайта қосу
камерасынан Ертіс
өзенінің сол
жағалауындағы
тазарту имараттарына
дейін қайта жаңғырту
13 305,0
10
Ұлан ауданы
186 420,0
0,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Молодежный кентінде
80 пәтерлік тұрғын
үй салу
186 420,0
11
Үржар ауданы
17 123,3
0,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Үржар ауылында
балаларға арналған
мәдени-демалыс
орталығының құрылысы
801,3
Үржар әуежайы
перронын және
ұшақтың тұрағын,
рулежды жолағын
ағымдағы жөндеуге
9 322,0
Үржар ауданының
әуежайының қоршауын
ағымдағы жөндеуге
7 000,0
12
Шемонаиха ауданы
60 210,0
0,0
60 210,0
0,0
соның ішінде:
Первомайский кенті
Металлургтер, 1,
Первомайский кенті
Металлургтер
көшесі, 3 мекенжайы
бойынша орналасқан
тұрғын үйлерге
теплофон орнатуға
18 010,0
18 010,0
Первомайский кенті
Металлургтер, 1 және
Первомайский кенті
Металлургтер көшесі,
3 мекенжайлары
бойынша орналасқан
тұрғын үйлерді
қалпына келтіруге
25 200,0
25 200,0
Первомайский
кентіндегі сутоған
имараттарын және
суқұбыры желілерін
қайта жаңғырту
17 000,0
17 000,0
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2009 жылғы 16 қазандағы
№ 15/202-IV шешіміне 3-қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 10/129-IV шешіміне 6-қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке
облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар)
бюджеттеріне берілетін трансферттер
р/с
Атауы
Шығын-
дар
сомасы
(мың
теңге)
соның ішінде:
Азаматтар-
дың кейбір
санаттарына
материалдық
көмек
көрсетуге
(ҰОС
қатысушы-
ларға және
мүгедек-
теріне,
соғысқа
қатысушы-
ларға
теңесті-
рілген
адамдарға,
соғыс
мүгедек-
теріне
теңесті-
рілген
адамдарға,
қаза тапқан
әскери
қызметші-
лердің
отбасыла-
рына)
Ауғанс-
танда
қаза
тапқан-
дар
отба-
сына
мате-
риал-
дық
көмек
көрсе-
туге
Қаза-
қстан
Рес-
пуб-
лика-
сы
ал-
дын-
да
еңбе-
гі
сің-
ген
зей-
нет-
кер-
лерге мате-
риал-
дық
көмек
көр-
се-
туге
Облыс
алдында
еңбегі
сіңген
зейнет-
керлер-
ге
мате-
риал-
дық
көмек
көрсе-
туге
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы