О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года N 13/105-IV "О бюджете города Семей на 2009 год"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 20 февраля 2009 года N 15/113-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 27 февраля 2009 года за N 5-2-104. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2009 года № 01-26/589
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.12.2009 № 01-26/589.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 февраля 2009 года № 11/145-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV “Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 17 февраля 2009 года № 2496) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 декабря 2008 года № 5-2-98, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 8 января 2009 года № 1-2), следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 12251976 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7470410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38958 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 338285 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4404323 тысяч тенге;
2) затраты – 12298261 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 50715 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 50715 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 97000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  97000 тысяч тенге:
поступление займов – 227000 тысяч тенге;
погашение займов – 130000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:

2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 13/105-IV "Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2009 жылғы 20 ақпандағы N 15/113-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 ақпанда N 5-2-104 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 01-26/589 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009.12.29 N 01-26/589 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6-бабына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 6 ақпандағы № 11/145-IV «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 17 ақпандағы № 2496 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы»(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 5-2-98 болып тіркелген,2009 жылғы 8 қаңтардағы № 1-2 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған), шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 12251976 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7470410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38958 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 338285 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4404323 мың теңге;
2) шығыстар – 12298261 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 50715 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 50715 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– (-) 97000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 97000 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 227000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130000 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаражаттардың қалдықтары – 0 мың теңге.
Аталған шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

«2. Утвердить:
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) - 109592 тысяч тенге.»
2. Дополнить указанное решение пунктами 5-1, 5-2, 5-3 следующего содержания:
«5-1. Учесть в бюджете города Семей на 2009 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на ремонт городских дорог, прилегающих к дачным массивам в сумме 50000 тысяч тенге.»
«5-2. Учесть в бюджете города Семей на 2009 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 16007 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 15161 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 8168 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12291 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 27705 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения  в государственной системе образования в сумме 178771 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях в сумме 19240 тысяч тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 10223 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов для специалистов образования в сумме 1782 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республики Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 304324 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 300312 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 3000000 тысяч тенге.»
«5-3. Учесть в бюджете города Семей на 2009 год кредитование на строительство и приобретение жилья за счет республиканского бюджета в сумме  227000 тысяч тенге.»
3. Приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1.

«2. Бекітілсін:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві – 109592 мың теңге.»
2. Аталған шешім 5-1, 5-2, 5-3 келесі мазмұндағы тармақтарымен толықтырылсын:
«5-1. Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде саяжай массивтері маңындағы қала жолдарын жөндеуге облыстық бюджеттен 50000 мың теңге сомада ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін.»
«5-2. Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты және дамуға арналған трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
жаңадан енгізілетін білім беру нысандарын ұстауға 16007 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 15161 мың теңге сомасында;
аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 8168 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12291 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 27705 мың теңге сомасында;
білім берудің мемлекеттік жүйесінде оқытудың жаңа технологиясын енгізуге – 178771 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға 19240 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерінде күндіз болу бөлімшелерінің желісін дамытуға 10223 мың теңге сомасында;
білім мамандарына арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1782 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасындағы Тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 304324 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға 300312 мың теңге сомасында;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға 3000000 мың теңге сомасында.»
«5-3. Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджет есебінен тұрғын үй салуға және сатып алуға 227000 мың теңге сомада кредит беру ескерілсін.»
3. 1-қосымша жаңа редакцияда 1-қосымшаға сәйкес жазылсын.