Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2009 года № 16-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 декабря 2009 года за № 3035. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 3 ноября 2011 года № 35-6
Ескерту. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 03.11.2011 № 35-6.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 739 285 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 670 785 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 191 594 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 900 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 54 870 006 тыс. тенге;
2) затраты – 87 742 389 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -505 890 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 867 301 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 373 191 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 207 900 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 209 900 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 000 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 707 114 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  4 705 114 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 17.02.2010 № 19-1, от 12.04.2010 № 20-2, от 12.05.2010 № 21-1, от 14.06.2010 № 22-1, от 30.07.2010 № 23-1, от 15.10.2010 № 25-1, от 27.10.2010 № 26-1, от 13.12.2010 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Поступления в областной бюджет на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 7912131415192021222324252930 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы".
1) Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 27 296 065 тыс. тенге, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы – 272 403 тыс. тенге;

2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 16-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 желтоқсанда № 3035 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 3 қарашадағы № 35-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011.11.03 № 35-6 Шешімімен
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет 12 және 3қосымшыларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 82 739 285 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 670 785 мың. теңге;
салықтық емес түсімдер – 191 594 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 900 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 54 870 006 мың теңге;
2) шығындар – 87 742 389 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -505 890 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 867 301 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 373 191 мың теңге;
4) қаржы активтерімен болатын операциялар бойынша сальдо – 207 900 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 209 900 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 705 114 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 4 705 114 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.02.17 № 19-1, 2010.04.12 № 20-2, 2010.05.12 № 21-1, 2010.06.14 № 22-1, 2010.07.30 № 23-1, 2010.10.15 № 25-1, 2010.10.27 № 26-1, 2010.12.13 № 28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7912131415192021222324252930 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 27 296 065 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 272 403 мың теңге;

на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005–2010 годы – 1 225 452 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 573 778 тыс. тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 724 286 тыс. тенге;
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы – 15 600 тыс. тенге;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 121 328 тыс. тенге;
на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознание" - 700 тыс. тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" - 59 686 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 1 585 203 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения – 9 486 741 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в рамках реализации Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 586 000 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 1 425 000 тыс. тенге;
на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 406 000 тыс. тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 500 000 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения – 571 948 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды – 647 056 тыс. тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 400 000 тыс. тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 251 996 тыс. тенге;
на развитие сельского хозяйства – 855 946 тыс. тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения – 500 000 тыс. тенге;

Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 1 225 452 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға – 573 778 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 724 286 мың теңге;
Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008–2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға – 15 600 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерiн ұлғайтуға – 121 328 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға - 700 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 59 686 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 1 585 203 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 9 486 741 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 586 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 425 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін нөлдік сыйақы ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға берілетін бюджеттік кредиттер - 406 000 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға – 500 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 571 948 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 502 756 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 400 000 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 251 996 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға – 855 946 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге – 500 000 мың теңге;

на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 169 244 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 274 592 тыс. тенге;
на содержание Центров обслуживания населения – 304 342 тыс. тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 146 135 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 138 023 тыс. тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 159 598 тыс. тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 18 445 тыс. тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 5 023 тыс. тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне – 237 096 тыс. тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне – 4 012 тыс. тенге;
на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления – 1 719 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 62 355 тыс. тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 311 301 тыс. тенге;
на развитие инженерно - коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 1 013 493 тыс. тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 508 063 тыс. тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 393 021 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 149 811 тыс. тенге;
на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах – 159 974 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт объектов культуры – 60 100 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт объектов образования – 499 044 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт организаций здравоохранения – 340 170 тыс. тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 312 000 тыс. тенге;
на подготовку и переподготовку кадров – 223 100 тыс. тенге;

ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 169 244 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 274 592 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарын күтіп-ұстауға – 304 342 мың теңге;
ең төменгi күнкөрiс деңгейi мөлшерiнiң өсуiне байланысты мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек пен 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге – 146 135 мың теңге;
арнаулы әлеуметтiк қызметтер стандарттарын енгiзуге – 138 023 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 159 598 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға – 18 445 мың теңге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 5 023 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай бiржолғы материалдық көмек төлеуге – 237 096 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 65 жылдығына орай жол жүруiн қамтамасыз етуге – 4 012 мың теңге;
мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттердiң аражiгiн ажырату шеңберiнде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды iске асыруға – 1 719 мың теңге;
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін – 62 355 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 311 301 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға – 1 013 493 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және қалалар мен елді мекендерді көркейтуге – 508 063 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға – 393 021 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 149 811 мың теңге;
ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 159 974 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 60 100 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 499 044 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 340 170 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 312 000 мың теңге;
кадрларды даярлауға және қайта даярлауға – 223 100 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 257 327 тыс. тенге;
на проведение операции "Мак" - 2 425 тыс. тенге;
"на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 358 965 тыс. тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 187 200 тыс. тенге;
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения" - 1 401 тыс. тенге;
строительство подстанции 110/35 Кв "Зачаганск" в Западно-Казахстанской области" - 900 000 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения" - 23 263 тыс. тенге.
Сноска. Подпункт 1 пункта 3 с изменениями, внесенными Решениями  Западно-Казахстанского областного маслихата от 17.02.2010 № 19-1, от 12.04.2010 № 20-2, от 14.06.2010 № 22-1, от 15.10.2010 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2010).
2) Учесть в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из районных (городского) бюджетов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением областного маслихата "Об установлении объемов трансфертов общего характера между областным и районными (городским) бюджетами на 2008-2010 годы" в общей сумме 1 676 383 тыс. тенге.
3) Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты в республиканский бюджет в общей сумме 7 706 007 тыс. тенге, в том числе:
в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" в общей сумме 1 680 580 тыс. тенге;
в связи с передачей полномочий местных исполнительных органов:
в области санитарно-эпидемиологического надзора – 731 879 тыс. тенге;
по оказанию стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, за исключением медицинской помощи при инфекционных, туберкулезных и психических заболеваниях – 5 224 455 тыс. тенге;
в области чрезвычайных ситуаций – 60 135 тыс. тенге;
по организации оповещения населения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О гражданской обороне" – 8 958 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 257 327 мың теңге;
"Мак" операциясын жүргізуге – 2 425 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы–2020" бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға – 358 965 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы–2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 187 200 мың теңге;
іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртiптi сақтау және қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге – 1 401 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысында 110/35 Кв "Зашаған" қосалқы станциясын салу – 900 000 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға – 23 263 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақтың 1 тармақшасына өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.02.17 № 19-1, 2010.04.12 № 20-2, 2010.06.14 № 22-1, 2010.10.15 № 25-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2) 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерден нысаналы трансферттердің түсiмдерi "Облыстық және аудандық (қалалық) бюджеттер арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін белгілеу туралы" облыстық мәслихаттың шешімімен бекiтiлген, жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде көзделген әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiн ескере отырып, бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы 1 676 383 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
3) Республикалық бюджетке 2010 жылға арналған облыстық бюджетте нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 7 706 007 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында бекiтiлген, жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде көзделген әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiн ескере отырып, бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы 1 680 580 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың өкiлеттiктерiн беруге байланысты:
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау саласында – 731 879 мың теңге;
инфекциялық, туберкулез және психикалық аурулар кезiндегi медициналық көмектi қоспағанда, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету бойынша – 5 224 455 мың теңге;
төтенше жағдайлар саласында – 60 135 мың теңге;
"Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес халықты хабардар етудi ұйымдастыру бойынша - 8 958 мың теңге.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.

Сноска. Подпункт 3 пункта 3 с изменениями, внесенными Решением  Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.04.2010 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2010).
4. Установить на 2010 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 19,7%; город Уральск – 59,9%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%;
2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 19,7%; город Уральск – 59,9%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2010 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 15 362 547 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 1 916 841 тыс. тенге;
Бокейординскому району – 1 063 890 тыс. тенге;
Жангалинскому району – 1 100 645 тыс. тенге;
Жанибекскому району – 1 035 355 тыс. тенге;
Зеленовскому району – 1 899 298 тыс. тенге;
Казталовскому району – 1 875 019 тыс. тенге;
Каратобинскому району – 1 122 667 тыс. тенге;
Сырымскому району – 1 432 408 тыс. тенге;
Таскалинскому району – 930 579 тыс. тенге;
Теректинскому району – 1 920 002 тыс. тенге;
Чингирлаускому району – 1 065 843 тыс. тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2010 год не предусматриваются.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 8 008 441 тыс. тенге, в том числе:
7 664 673 тыс. тенге – трансферты из местных бюджетов;
343 768 тыс. тенге – на развитие системы водоснабжения.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 27.10.2010 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2010).

Ескерту. 3 тармақтың 3 тармақшасына өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.04.12 № 20-2 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 19,7%; Орал қаласы – 59,9%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Қазталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 19,7%; Орал қаласы – 59,9%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Қазталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен 2010 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 15 362 547 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы - 1 916 841 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы - 1 063 890 мың теңге;
Жаңақала ауданы - 1 100 645 мың теңге;
Жәнібек ауданы - 1 035 355 мың теңге;
Зеленов ауданы - 1 899 298 мың теңге;
Қазталов ауданы - 1 875 019 мың теңге;
Қаратөбе ауданы - 1 122 667 мың теңге;
Сырым ауданы - 1 432 408 мың теңге;
Тасқала ауданы - 930 579 мың теңге;
Теректі ауданы - 1 920 002 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы - 1 065 843 мың теңге.
7. Төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар 2010 жылға арналған облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. Аудандық (қалалық) бюджеттерге 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 8 008 441 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
7 664 673 мың теңге – жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер;
343 768 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.10.27 № 26-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2010 год в размере 614 853 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2010 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2010).
10. На 31 декабря 2010 года лимит долга местного исполнительного органа области составляет 1 559 301 тыс. тенге.
11. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2010 года.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год, согласно приложениям 45.

9. 2010 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 614 853 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.12.13 № 28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. Облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2010 жылдың 31 желтоқсанына 1 559 301 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
11. 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын мамандар мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 45 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

13. Департаменту казначейства по Западно-Казахстанской области обеспечить зачисление средств на счета соответствующих бюджетов согласно норматива распределения доходов, установленным пунктом 4 настоящего решения.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии              М. Жаркеев
Секретарь областного маслихата   М. Кұлшар
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 декабря 2009 года № 16-1
Областной бюджет на 2010 год

13. Батыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті осы шешімнің 4 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттердің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Жаркеев
Облыстық мәслихат хатшысы        М. Кұлшар
Мәслихаттың
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 16-1 шешіміне 1 қосымша

018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь водимых объектов образования
573 778
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
114 660
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
149 553
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2 262 319
253
Управление здравоохранения области
156 749
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
156 749
261
Управление образования области
2 105 570
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 105 570
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
566 223
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
9 934
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
9 934
253
Управление здравоохранения области
16 564
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
16 564
060
Подготовка и переподготовка кадров
261
Управление образования области
539 725
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
81 001
060
Подготовка и переподготовка кадров
458 724
9
Прочие услуги в области образования
5 326 848
261
Управление образования области
3 258 575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
48 073
002
Создание информационных систем
0
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
26 842
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
31 200
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
207 738
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
235 033
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
157 226
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
0

018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
573 778
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 660
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
149 553
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
2 262 319
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
156 749
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
156 749
261
Облыстың білім басқармасы
2 105 570
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 105 570
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
566 223
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
9 934
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
9 934
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 564
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
16 564
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
261
Облыстың білім басқармасы
539 725
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
81 001
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
458 724
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
5 326 848
261
Облыстың білім басқармасы
3 258 575
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 073
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
26 842
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
31 200
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
207 738
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
235 033
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
157 226
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
0

016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
352 185
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
160 974
020
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознания"
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание"
57 917
029
Методическая работа
10 379
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 971 008
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
271
Управление строительства области
2 068 273
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 585 203
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
80 154
037
Строительство и реконструкция объектов образования
402 916
05
Здравоохранение
22 329 141
1
Больницы широкого профиля
148 462
253
Управление здравоохранения области
148 462
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
148 462
2
Охрана здоровья населения
646 410
253
Управление здравоохранения области
646 410
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
399 057
006
Услуги по охране материнства и детства
159 316
007
Пропаганда здорового образа жизни
87 196
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
841
3
Специализированная медицинская помощь
3 034 741
253
Управление здравоохранения области
3 034 741
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами

016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
352 185
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
160 974
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өзін-өзі тану" кабинеттері үшін жабдықтарды сатып алуға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
57 917
029
Әдістемелік жұмыс
10 379
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
1 971 008
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 068 273
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар республикалық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 585 203
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар облыстық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
80 154
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
402 916
05
Денсаулық сақтау
22 329 141
1
Кең бейiндi ауруханалар
148 462
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
148 462
004
Республиқалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
148 462
2
Халықтың денсаулығын қорғау
646 410
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
646 410
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
399 057
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
159 316
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
87 196
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
841
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 034 741
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 034 741
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зердеп шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету

038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
9 688 991
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 555 742
1
Социальное обеспечение
1 386 790
256
Управление координации занятости и социальных программ области
914 967
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
427 297
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
252 150
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
235 520
261
Управление образования области
461 809
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
461 809
271
Управление строительства области
10 014
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
10 014
2
Социальная помощь
815 003
256
Управление координации занятости и социальных программ области
815 003
003
Социальная поддержка инвалидов
115 760
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
312 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
4 012
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
9 688 991
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 555 742
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 386 790
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
914 967
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
427 297
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
252 150
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
235 520
261
Облыстың білім басқармасы
461 809
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
461 809
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 014
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
10 014
2
Әлеуметтiк көмек
815 003
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
815 003
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
115 760
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
312 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 012
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

237 096
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
35 222
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
110 913
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
353 949
256
Управление координации занятости и социальных программ области
353 949
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 517
004
Создание информационных систем
0
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансферов из республиканского бюджета
5 023
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
1 685
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
292 724
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 726 431
1
Жилищное хозяйство
2 011 000
271
Управление строительства области
2 011 000
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 425 000
2
Коммунальное хозяйство
6 715 431
271
Управление строительства области
699 603
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
85 000
033
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
044
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения

237 096
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдығы нысаналы трансферттер
35 222
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
110 913
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
353 949
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
353 949
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 517
004
Ақпараттық жүйелер құру
0
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
017
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 023
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 685
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
292 724
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 726 431
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 011 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 011 000
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
586 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 425 000
2
Коммуналдық шаруашылық
6 715 431
271
Облыстың құрылыс басқармасы
699 603
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
85 000
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
044
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер

343 768
046
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
79 806
047
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
191 029
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
6 015 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
45 285
002
Создание информационных систем
0
004
Газификация населенных пунктов
1 453 826
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
946
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
139 000
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
508 063
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения)на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
820 353
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
742 658
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

343 768
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79 806
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
191 029
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 015 828
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 285
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
004
Елді мекендерді газдандыру
1 453 826
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
946
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы трансферттері
139 000
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
508 063
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
820 353
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
742 658
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

011
Проведение государственной экологической экспертизы объектов II, III, IV категорий
0
012
Создание информационных систем
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
40 411
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
271
Управление строительства области
537 556
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
537 556
6
Земельные отношения
99 531
251
Управление земельных отношений области
99 531
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
30 426
002
Создание информационных систем
3 090
003
Регулирование земельных отношений
16 300
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
49 715
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 116 495
255
Управление сельского хозяйства области
863 478
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
391 773
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
270 570
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
167 113
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 022
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
253 017
009
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
159 974
010
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
93 043
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 445 019
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 445 019
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
25 821
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля

011
ІІ, ІІІ, ІV санат объектілеріне мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргізу
0
012
Ақпараттық жүйелер құру
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40 411
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
271
Облыстың құрылыс басқармасы
537 556
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
537 556
6
Жер қатынастары
99 531
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
99 531
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 426
002
Ақпараттық жүйелер құру
3 090
003
Жер қатынастарын реттеу
16 300
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
49 715
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1 116 495
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
863 478
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
391 773
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
026
Аудандар (областық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
270 570
027
Аудандар (областық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
167 113
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
4 022
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
253 017
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
159 974
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
93 043
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 445 019
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 445 019
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
25 821
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

25 821
002
Создание информационных систем
271
Управление строительства области
1 339 149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
46 125
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 367
023
Создание информационных систем
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10000
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
1 281 657
272
Управление архитектуры и градостроительства области
80 049
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
20 049
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
003
Создание информационных систем
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
60 000
12
Транспорт и коммуникации
3 820 219
1
Автомобильный транспорт
1 732 638
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 732 638
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 732 638
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
4
Воздушный транспорт
226 500
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
226 500
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
226 500
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1 861 081
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 861 081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
42 466
002
Развитие транспортной инфраструктуры
434 006
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
127 097
006
Создание информационных систем
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
200
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
342 578
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

25 821
002
Ақпараттық жүйелер құру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 339 149
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 125
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 367
023
Ақпараттық жүйелер құру
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
10000
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 281 657
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
80 049
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 049
002
Облыс аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеу
003
Ақпараттық жүйелер құру
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
60 000
12
Көлiк және коммуникация
3 820 219
1
Автомобиль көлiгi
1 732 638
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 732 638
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 732 638
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орта жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4
Әуе көлiгi
226 500
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
226 500
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
226 500
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
1 861 081
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 861 081
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 466
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
434 006
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
127 097
006
Ақпараттық жүйелер құру
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
200
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
342 578
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдардың қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру елді-мекендердің көшелері өткізу
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

23 090
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
0
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
271
Управление строительства области
0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 374 070
1
Социальное обеспечение
1 188 622
256
Управление координации занятости и социальных программ области
689 255
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
375 064
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
169 451
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
144 740
261
Управление образования области
499 367
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
499 367
271
Управление строительства области
0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
0
2
Социальная помощь
117 899
256
Управление координации занятости и социальных программ области
117 899
003
Социальная поддержка инвалидов
117 899
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
0
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
024
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

23 090
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
0
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 374 070
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 188 622
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
689 255
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
375 064
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169 451
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
144 740
261
Облыстың білім басқармасы
499 367
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
499 367
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
0
2
Әлеуметтiк көмек
117 899
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
117 899
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
117 899
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
023
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

67 549
256
Управление координации занятости и социальных программ области
67 549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 549
004
Создание информационных систем
0
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
006
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
870 033
1
Жилищное хозяйство
0
271
Управление строительства области
0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
870 033
271
Управление строительства области
0
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
0
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
0
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
0
045
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
0

67 549
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
67 549
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 549
004
Ақпараттық жүйелер құру
0
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
0
006
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
017
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
870 033
1
Тұрғын үй шаруашылығы
0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
870 033
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
0
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттер
0
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
0

008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 5
к решению маслихата
от 14 декабря 2009 года № 16-1
Перечень бюджетных программ не подлежащих
секвестрированию в процессе исполнения
районных (городского) бюджетов на 2010 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 16-1 шешіміне 5 қосымша
2010 жылға арналған аудандық (қалалық)
бюджеттердің орындау процесінде секвестрлендіруге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
123
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
002
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру