О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 177 "Об утверждении Инструкции по формированию и ведению базы данных по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 137. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2010 года № 6552
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 июня 2007 года № 177 "Об утверждении Инструкции по формированию и ведению базы данных по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4860) следующие изменения и дополнения:
в наименовании слова "по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" исключить;
в пункте 1:
слова "по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" исключить;
в преамбуле слова и цифры "статьи 8-1" заменить словами и цифрами "Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности и"";
в Инструкции по формированию и ведению базы данных по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, утвержденной указанным постановлением:
наименование изложить в следующей редакции:
"Инструкция по формированию и ведению базы данных";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности) и Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (далее – Закон) и детализирует деятельность организации по формированию и ведению базы данных (далее – Организация), в том числе устанавливает форму акта ввода в эксплуатацию системы управления базы данных, требования к содержанию внутренних правил, устанавливающих порядок деятельности Организации, требования к структуре базы данных, порядку предоставления поставщиками информации для формирования базы данных, дополнительные требования к содержанию информации, предоставляемой поставщиками информации, сроки ее предоставления в электронном виде, а также порядок предоставления страховых отчетов.";
в пункте 1:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы № 177 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйекте N 137 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 12 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6552 болып енгізілді
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» 2007 жылғы 25 маусымдағы № 177 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4860 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы «Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі» деген сөздер алып тасталсын;
1-тармақта:
«Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі» деген сөздер алып тасталсын;
кіріспедегі «8-1 бабын» деген сөздер мен цифрлар «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын және» деген сөздер мен цифрлармен ауыстырылсын.
көрсетілген қаулымен бекітілген Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықта:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі нұсқаулық»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы нұсқаулық «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы Заң) және «Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы» 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымдарының қызметін (бұдан әрі – Ұйым) жан-жақты нақтылайды, оның ішінде деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға енгізу актісінің нысанын, Ұйым қызметінің тәртібін белгілейтін ішкі ережелердің мазмұнына қойылатын талаптарды, деректер базасының құрылымына, жеткізуші деректер базасын қалыптастыру үшін ақпаратты ұсыну тәртібіне қойылатын талаптарды, жеткізуші ұсынатын ақпараттың мазмұнына қойылатын қосымша талаптарды, оны электронды түрде ұсыну мерзімін, сондай-ақ сақтандыру есептерін ұсынудың тәртіптерін белгілейді.»;
1-тармақта:

в абзаце первом слова "Республики Казахстан" заменить словами и цифрами "о страховой деятельности, Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года";
подпункт 3) исключить;
в подпункте 4):
после слов "информации, указанные в" дополнить словами и цифрами "пункте 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и";
после слов "отчета, указанные в" дополнить словами и цифрами "подпунктах 3) и 5) пункта 4 статьи 80 Закона о страховой деятельности и";
в подпункте 7) слова "обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" заменить словом "страхования";
подпункт 9) после слов "указанными в" дополнить словами и цифрами "пункте 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и";
пункт 2 после слова "лиц, указанных в" дополнить словами и цифрами "подпунктах 1), 2), 4), 6), 7), 8) пункта 4 статьи 80 Закона о страховой деятельности и";
дополнить пунктами 2-1, 2-2 следующего содержания:
"2-1. Осуществление деятельности Организации допускается только при наличии акта ввода системы управления базы данных в эксплуатацию по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции и внутренних правил, устанавливающих порядок деятельности Организации.
2-2. Внутренние правила, устанавливающие порядок деятельности Организации, содержат следующие сведения:
1) порядок заключения договора о предоставлении информации и (или) получении страховых отчетов;
2) перечень и формы страховых отчетов, представляемых из базы данных;
3) виды, сроки (периодичность), объем информации, содержащейся в страховых отчетах, и порядок получения страховых отчетов;
4) порядок оплаты услуг по предоставлению информации из базы данных;
5) виды, объем, сроки (периодичность), порядок предоставления информации для формирования базы данных;
6) права и обязанности Организации, поставщика информации и получателя страхового отчета;
7) ответственность Организации, поставщика информации и получателя страхового отчета;
8) режим работы Организации.";
пункты 3, 4, 5 изложить в следующей редакции:
"3. Для формирования страховых отчетов между Организацией и поставщиком информации, указанным в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и подпункте 1) пункта 5 статьи 8-1 Закона заключается договор о предоставлении информации и (или) получении страховых отчетов.

бірінші абзацта «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының Заңында» деген сөздер «Сақтандыру қызметі туралы Заңда, «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңында» деген сөздер мен цифрлармен ауыстырылсын;
3) тармақша алып тасталсын;
4) тармақшада:
«есебін алушылар және» деген сөздерден кейін «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағында және» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын;
«шарт жасауы міндетті» деген сөздерден кейін «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 4-тармағының 3) және 5) тармақшаларында және» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын;
7) тармақшадағы «көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру» деген сөздер «сақтандыру» деген сөзбен ауыстырылсын;
9) тармақшада «ақпараттық жүйесі - » деген сөздерден кейін «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағында және» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын;
2-тармақта «Заңның» деген сөздің алдынан «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 4-тармағының 1), 2), 4), 6), 7), 8) тармақшаларында және» деген сөздер мен цифрлармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2-тармақтармен толықтырылсын:
«2-1. Ұйымның қызметін жүзеге асыру осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға енгізу актісі және Ұйым қызметінің тәртібін белгілейтін ішкі ережелер болған жағдайда ғана рұқсат беріледі.
2-2. Ұйым қызметінің тәртібін белгілейтін ішкі ережелерде мынадай мәліметтер болуы тиіс:
1) ақпаратты ұсыну және (немесе) сақтандыру есептерін алу туралы шарттар жасау тәртібі;
2) деректер базасынан ұсынылатын сақтандыру есептерінің тізбесі мен нысандары;
3) сақтандыру есептеріндегі ақпараттың түрі, мерзімі (мерзімділігі), көлемі және сақтандыру есептерін алу тәртібі;
4) деректер базасынан ақпаратты ұсыну қызметіне төлем жүргізу тәртібі;
5) деректер базасын қалыптастыру үшін ақпаратты ұсыну түрі, көлемі, мерзімі (мерзімділігі), тәртібі;
6) Ұйымның, ақпаратты жеткізушінің және сақтандыру есебін алушының құқықтары мен міндеттері;
7) Ұйымның, ақпаратты жеткізушінің және сақтандыру есебін алушының жауаптылығы;
8) Ұйымның жұмыс істеу режимі.»;
3, 4, 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Сақтандыру есептерін қалыптастыру үшін Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағының 1) тармақшасында және Заңның 8-1-бабының 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген Ұйымның және ақпаратты жеткізушінің арасында ақпаратты ұсыну және (немесе) сақтандыру есептерін алу шарты жасалынады.

Требования к содержанию договора о предоставлении информации и (или) получении страховых отчетов устанавливаются статьей 83 Закона о страховой деятельности и статьей 8-3 Закона.
4. Регистрация в Организации поставщиков информации, указанных в пункте 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и пункте 5 статьи 8-1 Закона, осуществляется в соответствии со статьей 84 Закона о страховой деятельности.
5. В случае получения от получателей страхового отчета, указанных в пункте 4 статьи 80 Закона о страховой деятельности и пункте 8 статьи 8-1 Закона, запроса о представлении страхового отчета (ограниченного и (или) стандартного доступа) на бумажном носителе, отчет таким получателям представляется Организацией в течение двух рабочих дней с даты получения запроса.
Предоставление страхового отчета лицам, указанным в пункте 4 статьи 80 Закона о страховой деятельности и пункте 8 статьи 8-1 Закона, осуществляется в соответствии с пунктом 6 статьи 80 Закона о страховой деятельности.";
пункты 6, 7 исключить;
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Поставщик информации, указанный в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, подпункте 1) пункта 5 статьи 8-1 Закона представляет в Организацию сведения, предусмотренные приложением 1 к Требованиям к осуществлению страховой организацией страховой деятельности, в том числе по взаимоотношениям с участниками страхового рынка, и полномочий страхового агента на осуществление посреднической деятельности, утвержденным постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 25 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6164), в режиме реального времени.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Поставщик информации, указанный в подпункте 1) пункта 5 статьи 8-1 Закона, представляет в Организацию сведения, предусмотренные Приложением 2 к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 24 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6171), в режиме реального времени.";
абзац первый пункта 11-1 после слов "поставщиком информации" дополнить словами и цифрами ", указанным в подпункте 1) пункта 5 статьи 8-1 Закона,";
пункт 12 исключить;
в части первой пункта 13:
абзац первый после слова "установленных" дополнить словами "Законом о страховой деятельности и";
подпункт 1) после слова "предусмотренной" дополнить словами и цифрами "пунктом 1 статьи 81 Закона о страховой деятельности и";
подпункт 2) после слова "установлены" дополнить словами "Законом о страховой деятельности,";
подпункт 3) после слова "полису" дополнить словами и цифрами ", в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 24 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6171)";
пункт 14 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:

Ақпаратты ұсыну және (немесе) сақтандыру есептерін алу шартының мазмұнына қойылатын талаптар Сақтандыру қызметі туралы Заңның 83-бабымен және Заңның 8-3-бабымен белгіленеді.
4. Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағында және Заңның 8-1-бабының 5-тармағында көрсетілген ақпаратты жеткізушілерін Ұйымда тіркеу Сақтандыру қызметі туралы Заңның 84-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Сақтандыру есебін алушыдан Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 4-тармағында және Заңның 8-1-бабының 8-тармағында көрсетілген қағаз тасымалдауышта сақтандыру есебін (кіру рұқсаты шектеулі және (немесе) стандартты) ұсыну туралы сұратуды алған жағдайда Ұйым есепті осы алушыларға сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынады.
Сақтандыру есебін Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 4-тармағында және Заңның 8-1-бабының 8-тармағында көрсетілген тұлғаларға ұсыну Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.»;
6, 7-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
«10-1. Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағының 1) тармақшасында және Заңның 8-1-бабының 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты жеткізуші Ұйымға Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6164 тіркелген) бекітілген Сақтандыру ұйымының сақтандыру қызметін жүзеге асыруына қойылатын талаптар, оның ішінде сақтандыру нарығының қатысушыларымен өзара қарым-қатынастары жөніндегі талаптар және сақтандыру агентінің делдалдық қызметті жүзеге асыруына өкілеттіктерінің 1-қосымшасында көзделген мәліметтерді нақты уақыт режимінде береді.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Заңның 8-1-бабының 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты жеткізуші Ұйымға Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 24 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6171 тіркелген) 2-қосымшасында көзделген мәліметтерді нақты уақыт режимінде береді.»;
11-1-тармақтың бірінші абзацында «мәліметтерді» деген сөздерден кейін «Заңның 8-1-бабының 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын;
12-тармақ алып тасталсын;
13-тармақтың бірінші бөлігіндегі:
бірінші абзацта «келісуі бойынша,» деген сөздерден кейін «Сақтандыру қызметі туралы Заңда және» деген сөздермен толықтырылсын;
1) тармақшада «Заңның» деген сөздің алдынан «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 81-бабының 1-тармағында және» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын;
2) тармақшада «талаптары» деген сөзден кейін «Сақтандыру қызметі туралы Заңда және» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада «сақтандыру» деген сөздің алдынан «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 24 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6171 тіркелген) сәйкес» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын»;
14-тарамақ алып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Выдача страховых отчетов из базы данных получателям страхового отчета, указанным в пункте 4 статьи 80 Закона о страховой деятельности и пункте 8 статьи 8-1 Закона, осуществляется в зависимости от уровней доступа и вида страховых отчетов согласно пункту 5 статьи 80 Закона о страховой деятельности.";
пункты 16, 17 исключить;
в пункте 33 слово "предполагает" заменить словом "предполагают";
в пункте 48 слова "иметь комплекс" заменить словами "быть оснащен комплексом";
в пункте 51 слова "иметь средства" заменить словами "быть оснащен средством";
в пункте 67:
после слов "указанным в" дополнить словами и цифрами "подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и";
слова "настоящей Инструкцией и законодательством Республики Казахстан" заменить словами "Законом о страховой деятельности, Законом и настоящей Инструкцией";
после слова "Приложению" дополнить цифрой "2";
дополнить приложением 1 согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении:
запись в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Инструкции по формированию
и ведению базы данных";
в наименовании и далее по тексту после слов "указанного в", "указанному в" дополнить словами и цифрами "в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности и".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ТОО "Актуарное статистическое бюро".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 03 сентября 2010 года № 137
"Приложение 1
к Инструкции по формированию
и ведению базы данных
Акт
ввода системы управления базы данных в эксплуатацию
__________________________________________
(наименование Организации по формированию
и ведению базы данных)
__________________________         __________________________
дата                              место составления
В соответствии с пунктом 5 статьи 79 Закона Республики
Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее –
Закон о страховой деятельности) создана комиссия в следующем составе:
представители уполномоченного органа по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций (указать должность,
фамилию, имя, при наличии - отчество):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
представители уполномоченного органа в сфере информатизации
(указать должность, фамилию, имя, при наличии - отчество):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________________________________________________,
которая составила настоящий акт ввода системы управления базы
данных в эксплуатацию Организации по формированию и ведению базы
данных
_____________________________________________________________.
(наименование)
В работе комиссии участвуют представители Организации по
формированию и ведению базы данных (указать должность, фамилию, имя,
при наличии - отчество):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Информация относительно заключенных договорах о предоставлении
информации с поставщиками информации, указанными в пункте 3 статьи
80 Закона о страховой деятельности:
Наименование поставщика
информации
Номер договора
и дата
заключения
Результат
тестирования
Пояснения к
результату
тестирования
1
Страховщики
1.1
2
Уполномоченные государственные
органы, осуществляющие
государственный контроль за
субъектами базы данных
2.1
3
Иные лица
3.1
4
Всего (количество)
Организация информационного процесса по формированию и выдачи
страховых отчетов:
Описание системы управления базы данных:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
Результаты тестирования информационного процесса с поставщиками
информации, заключившими договор о представлении информации:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
Краткое содержание пояснений представителей Организации по
формированию и ведению базы данных:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
Комиссия проверила технические и иные документы, договоры о
предоставлении информации с поставщиками информации, указанными в
пункте 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, Организации по
формированию и ведению базы данных ________________________________,
(наименование)
обследовала его системы управления базы данных и иных объектов,
предназначенных для организации информационного процесса по
формированию и выдачи страховых отчетов и установила, что данная
Организация по формированию и ведению базы данных _________________
к вводу системы управления базы данных в эксплуатацию
готова/не готова.
Организацией по формированию и ведению базы данных предъявлены
следующие документы, касающиеся организации информационного процесса
по формированию и выдачи страховых отчетов, системы управления базы
данных и тестирования информационного процесса, которые приложены к
акту комиссии:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
Акт составлен в трех экземплярах и по одному экземпляру передан:
уполномоченному органу по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций;
уполномоченному органу в сфере информатизации;
Организации по формированию и ведению базы данных.
Члены комиссии (фамилия, имя, при наличии - отчество, подпись
и дата подписания):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________________
Представители Организации по формированию и ведению базы данных
(фамилия, имя, при наличии - отчество, подпись и дата подписания):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Руководитель Организации по формированию и ведению базы данных
(фамилия, имя, при наличии - отчество, подпись и дата подписания):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________".

«15. Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 4-тармағында және Заңның 8-1-бабының 8-тармағында көрсетілген сақтандыру есебін алушыларға деректер базасынан сақтандыру есептерін беру Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 5-тармағына сәйкес сақтандыру есептеріне кіру деңгейіне және олардың түріне қатысты жүзеге асырылады.»;
16, 17-тармақтар алып тасталсын;
33-тармақта ресми тілдегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
48-тармақта «кешені» деген сөз «кешенімен жабдықталуы» деген сөздермен ауыстырылсын;
51-тармақта «құралдар болуы» деген сөздер «құралдармен жабдықталуы» деген сөздермен ауыстырылсын;
67-тармақта:
«Заңның» деген сөздің алдынан «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағының 1) тармақшасында» деген сөздермен толықтырылсын»;
«Қазақстан Республикасының заңнамасымен» деген сөздер «Сақтандыру қызметі туралы Заңмен, Заңмен және осы Нұсқаулықпен» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қосымшасына» деген сөздің алдынан «2-» деген цифрмен толықтырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 1-қосымшамен толықтырылсын;
қосымшада:
он жақтағы жоғарғы бұрыштағы жазба мынадай редакцияда жазылсын:
«Деректер базасын қалыптастыру
және жүргізу жөніндегі
нұсқаулыққа 2-қосымша»;
атауындағы және бұдан әрі мәтін бойынша «Заңның» деген сөздің алдынан «Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағының 1) тармақшасында және» деген сөздер мен цифрлармен толықтырылсын».
2. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Д.Ш.Қарақұлова):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сарсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, «Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы» заңды тұлғалар бiрлестiгiне және «Актуарлық статистикалық бюро» ЖШС-ға мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                              Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 3 қыркүйек
№ 137 қаулысына 1-қосымша
«Деректер базасын қалыптастыру
және жүргізу жөніндегі
нұсқаулыққа 1-қосымша»;
Деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға енгізу
АКТІСІ
______________________________________________________________
(Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымның атауы)
________________________          ________________________
күні                            жасалған орны
«Сақтандыру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы Заң) 79-бабының 5-тармағына сәйкес мынадай құрамдағы комиссия құрылып:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның өкілдері (лауазымын, аты-жөнін, бар болса - әкесінің атын көрсету):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның өкілдері (лауазымын, аты-жөнін, бар болса - әкесінің атын көрсету):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы)
деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымының деректер базасының басқару жүйесін пайдалануға енгізудің осы актісін жасады.
Комиссия жұмысына деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымының өкілдері (лауазымын, аты-жөнін, бар болса - әкесінің атын көрсету) қатысады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағында көрсетілген ақпаратты жеткізушілерімен ақпаратты ұсыну туралы жасалған шарттарға қатысты ақпарат:
Ақпаратты жеткізушінің аты
Шарттың нөмірі мен жасалған күні
Тестілеу нәтижесі
Тестілеу нәтижесіне түсіндірме
1
Сақтандырушылар
1.1
2
Деректер базасы субъектілеріне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органы
2.1
3
Өзге тұлғалар
3.1
4
Барлығы (саны)
Сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру жөніндегі ақпараттық процестің ұйымы:
Деректер базасын басқару жүйесінің сипаттамасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ақпаратты ұсыну туралы шартты жасаған ақпаратты жеткізушілерімен ақпараттық процесті тестілеу нәтижесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымының өкілдері түсіндірмелерінің қысқаша мазмұны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия техникалық және өзге құжаттарды, Сақтандыру қызметі туралы Заңның 80-бабының 3-тармағында көрсетілген ақпаратты жеткізушілермен жасалған ақпаратты ұсыну туралы шарттарды, деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымын _________________________,
(атауы)
оның деректер базасын басқару жүйесін және сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру жөніндегі ақпараттық процесті ұйымдастыруға арналған өзге объектілерді зерттеп және деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі осы Ұйым __________________ деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға енгізуге дайын /дайын емес екенін белгіледі.
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымы комиссия актісіне қоса берілген сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру жөніндегі ақпараттық процесті ұйымдастыруға, деректер базасын басқару жүйесіне және ақпараттық процесті тестілеуге қатысты мынадай құжаттарды ұсынды:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Акт үш данада жасалды және бір-бір данамен мыналарға жіберілді:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға;
ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға;
деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымына.
Комиссия мүшелері (аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, қолы және қол қойылған күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымының өкілдері (аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, қолы және қол қойылған күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу Ұйымының басшысы (аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, қолы және қол қойылған күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________».