Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике услуг
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2010 года № 6570. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 августа 2013 года № 205
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 28.08.2013 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности библиотеки" (код 0561104, индекс 1-библиотека, периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности библиотеки" (код 0561104, индекс 1-библиотека, периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности зоопарка" (код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности зоопарка" (код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности учреждения культуры клубного типа" (код 0541104, индекс 1-клубы, периодичность годовая), согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Қызмет көрсету статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі N 264 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6570 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 28.08.2013 № 205 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 28.08.2013 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Кітапхана қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0561104, индексі 1-кітапхана, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Кітапхана қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0561104, индексі 1-кітапхана, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0581104, индексі 1-хайуанаттар паркі, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0581104, индексі 1-хайуанаттар паркі, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0591104, индексі 1-кино, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0591104, индексі 1-кино, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Клуб типтес мәдениет мекемелерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0541104, индексі 1-клубтар, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;

8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности учреждения культуры клубного типа" (код 0541104, индекс 1-клубы, периодичность годовая), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о концертной деятельности" (код 0601104, индекс 1-концерт, периодичность годовая), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о концертной деятельности" (код 0601104, индекс 1-концерт, периодичность годовая), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности музея (выставки)" (код 0531104, индекс 1-музеи (выставки), периодичность годовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности музея (выставки)" (код 0531104, индекс 1-музеи (выставки), периодичность годовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности парка развлечений и отдыха" (код 0571104, индекс 1-парки, периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности парка развлечений и отдыха" (код 0571104, индекс 1-парки, периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности театра (цирка)" (код 0551104, индекс 1-театр (цирк), периодичность годовая), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности театра (цирка)" (код 0551104, индекс 1-театр (цирк), периодичность годовая), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0621102, индекс 2-услуги, периодичность квартальная), согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0621102, индекс 2-услуги, периодичность квартальная), согласно приложению 18 к настоящему приказу;

8) «Клуб типтес мәдениет мекемелерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0541104, индексі 1-клубтар, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) «Концерт қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0601104, индексі 1-концерт, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Концерт қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0601104, индексі 1-концерт, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Мұражай (көрме) қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0531104, индексі 1-мұражайлар (көрмелер), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Мұражай (көрме) қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0531104, индексі 1-мұражайлар (көрмелер), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Ойын-сауық және демалыс саябағының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0571104, индексі 1-саябақтар, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Ойын-сауық және демалыс саябағының қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0571104, индексі 1-саябақтар, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) «Театр (цирк) қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0551104, индексі 1-театр (цирк), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Театр (цирк) қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0551104, индексі 1-театр (цирк), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0621102, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0621102, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;

19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0611104, индекс 2-услуги, периодичность годовая), согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0611104, индекс 2-услуги, периодичность годовая), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования индивидуальных предпринимателей об объеме оказанных услуг" (код 0632103, индекс К-020, периодичность полугодовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования индивидуальных предпринимателей об объеме оказанных услуг" (код 0632103, индекс К-020, периодичность полугодовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по статистике от 23.08.2011 № 244 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель                               А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"                          "СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности          Министр связи и информации
Министра культуры                Республики Казахстан
Республики Казахстан             __________ А. Жумагалиев
__________ Ж. Курмангалиева
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
20 қырқүйектегі № 264 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

19) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0611104, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (0611104, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы жеке кәсіпкерлерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0632103, индексі К-020, кезеңділігі жартыжылдық) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы жеке кәсіпкерлерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0632103, индексі К-020, кезеңділігі жартыжылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.23 № 244 (5-тармақты қараңыз), 2011.08.23 № 244  (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                              Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»                     «КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы          Қазақстан Республикасының
Мәдениет министрі м.а.          Байланыс және ақпарат министрі
Ж.Құрманғалиева _______         А.Жұмағалиев ______________
2010 жылғы «__»________         2010 жылғы «__»____________
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 1-қосымша
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административными правонарушением предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0561104
Код статистической формы 0561104
Кітапхана қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности библиотеки
1–кітапхана
1-библиотека
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 91.01.2 кодына сәйкес кітапхана қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауландырылған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие библиотечную деятельность, согласно коду по Номенклатуре видов экономической деятельности - 91.01.2.
Тапсыру мерзімі – 10 қантар
Срок представления – 10 января.
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Кітапханалардың негізгі типтерін көрсетіңіз, бірлік
Укажите основные типы библиотек, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателей
Ғылыми
Научные
Әмбебап
Универсальные
Арнайы
Специальные
Өзгелер
Прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Кітапханалардың саны
Количество библиотек
2
Ауылдық жерлердегі
кітапханалар саны
Количество библиотек в
сельской местности
3
Әдебиеттерді беру
пунктілердің саны
Количество пунктов выдачи
литературы
4
Жылжымалы пунктілердің
саны
Количество передвижных
пунктов
2. Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) санын және олардың ауданын көрсетіңіз
Укажите количество зданий (помещений) библиотек и их площадь
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кітапхана ғимараттарының
(үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, единиц
2
Кітапхана ғимараттарының
(үй-жайларының) жалпы ауданы,
шаршы метр
Общая площадь зданий (помещений)
библиотек, квадратных метров
3
Күрделі жөндеуді талап ететін,
кітапханалар ғимараттары
(үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, требующих капитального
ремонта, единиц
4
Апатты жағдайдағы кітапханалар
ғимараттары (үй-жайларының)
саны, бірлік
Количество зданий (помещений)
библиотек, находящихся в аварийном
состоянии, единиц

8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0561104
Код статистической формы 0561104
Кітапхана қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности библиотеки
1-кітапхана
1-библиотека
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 91.01.2 кодына сәйкес кітапхана қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауландырылған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер ұсынады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие библиотечную деятельность, согласно коду по Номенклатуре видов экономической деятельности - 91.01.2.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
1. Кітапханалардың негізгі типтерін көрсетіңіз, бірлік
Укажите основные типы библиотек, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателей
Ғылыми
Научные
Әмбебап
Универсальные
Арнайы
Специальные
Өзгелер
Прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Кітапханалардың саны
Количество библиотек
2
Ауылдық жерлердегі кітапханалар саны
Количество библиотек в сельской местности
3
Әдебиеттерді беру пунктілердің саны
Количество пунктов выдачи литературы
4
Жылжымалы пунктілердің саны
Количество передвижных пунктов
2. Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) санын және олардың ауданын көрсетіңіз
Укажите количество зданий (помещений) библиотек и их площадь
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Кітапхана ғимараттарының (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, единиц
2
Кітапхана ғимараттарының (үй-жайларының) жалпы ауданы, шаршы метр
Общая площадь зданий (помещений) библиотек, квадратных метров
3
Күрделі жөндеуді талап ететін, кітапханалар ғимараттары (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, требующих капитального ремонта, единиц
4
Апатты жағдайдағы кітапханалар ғимараттары (үй-жайларының) саны, бірлік
Количество зданий (помещений) библиотек, находящихся в аварийном состоянии, единиц

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности библиотеки»
(код 0561104, индекс 1 – библиотека, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности библиотеки» (код 0561104, индекс 1 – библиотека, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) библиотека - организация культуры, выполняющая информационные, культурные, образовательные функции, располагающая организованным фондом печатных и рукописных документов, а также графическими, аудиовизуальными материалами, документами на электронных носителях и предоставляющая их во временное пользование физическим и юридическим лицам;
2) универсальные библиотеки – библиотеки, фонды которых по своему содержанию составляют универсальный характер, то есть содержат в своем составе литературу по всем или многим отраслям знаний. Эти библиотеки являются общедоступными, предназначенными для обслуживания всех слоев населения или некоторых категорий читателей (детей, юношества);
3) научные библиотеки - библиотеки, обеспечивающие развитие науки; удовлетворяющие информационным потребностям научных учреждений и отдельных лиц, связанные с исследовательской деятельностью на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата;
4) специальная библиотека - библиотека, обеспечивающая профессиональные потребности пользователей и иные специфические потребности особых групп читателей на основе соответствующего фонда и информационно-поискового аппарата (патентно-техническая, библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан, библиотека научно-исследовательского института и так далее);
5) пункт выдачи литературы – форма нестационарного библиотечного обслуживания, территориально обособленное подразделение библиотеки, работу в котором ведет, несколько часов в день или неполную неделю штатный работник библиотеки или общественник – представитель организации при которой создан библиотечный пункт выдачи;
6) передвижной пункт - библиотека, расположенная в специально оборудованном, укомплектованном транспортном средстве (библиобус и так далее) и меняющая свое местонахождение в целях обслуживания территориально удаленных от стационарной библиотеки групп населения;

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Кітапхана қызметі туралы есеп» (коды 0561104, индексі
1-кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кітапхана қызметі туралы есеп» (коды 0561104, индексі 1 – кітапхана, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) кiтапхана - ақпараттық, мәдени, бiлiм беру функцияларын орындайтын, баспа және қолжазба құжаттарының ұйымдастырылған қоры, сондай-ақ графикалық, дыбыстық-көрiнiс материалдары, электронды тасымалдағыштарда құжаттары бар және оларды жеке және заңды тұлғаларға уақытша пайдалануға беретiн мәдениет ұйымы;
2) әмбебап кітапханалар – қорлары өзінің мазмұны жағынан әмбебаптық сипатты құрайтын, яғни өзінің құрамында барлық немесе білімнің көптеген салалары бойынша әдебиеттері бар кітапханалар. Бұл кітапханалар жалпыға қолжетімді, халықтың барлық топтарына немесе оқырмандардың кейбір санаттарына (балаларға, жасөспірімдерге) қызмет көрсетуге арналған болып табылады;
3) ғылыми кітапханалар – ғылымның дамуын қамтамасыз ететін; зерттеу қызметімен байланысты ғылыми мекемелер мен жекелеген тұлғаларды тиісті қор мен ақпараттық-ізденіс аппаратының негізінде ақпараттық қажеттіліктерін қанағаттандыратын кітапханалар;
4) арнайы кітапхана – пайдаланушылардың кәсіби қажеттіліктерін және оқырмандардың ерекше тобының басқа да арнайы қажеттіліктерін тиісті қор мен ақпараттық-іздестіру аппараты негізінде қамтамасыз ететін (патенттік-техникалық, зағиб және нашар көретін азаматтарға арналған кітапханалар, ғылыми зерттеу институтының кітапханасы және тағы басқа) кітапхана;
5) әдебиеттерді беру пункті – тұрақсыз кітапханалық қызмет көрсету нысаны, жұмысын күніне бірнеше сағат немесе толық емес апта кітапхананың штатындағы қызметкері немесе кітапханалық беру пунктімен құрылған ұйым өкілі – қоғамшыл жүргізетін кітапхананың аумақтық оқшауланған бөлімшесі;
6) жылжымалы пункт – арнайы жабдықталған, жиынтықталған көлік құралында (библиобус және тағы басқаларда) орналастырылған және өз орналасқан орнын тұрақты кітапханадан аумақтық шалғай орналасқан халықтың топтарына қызмет көрсету үшін өзгертетін кітапхана;

7) читатель - лицо, пользующееся библиотекой на основании официальной записи в установленных документах;
8) пользователь интернет-ресурса (портала) библиотеки - лицо, группа лиц или организация, обращающиеся к услугам библиотеки, а также пользующиеся услугами интернет-ресурса (портала) для получения информации;
9) посещения интернет-ресурса (портала) библиотеки - обращение пользователей интернет-ресурса (портала) из-за пределов библиотеки, вне зависимости от числа просмотренных страниц или элементов и сравнимо с традиционным посещением библиотек;
10) библиотечный фонд - систематизированная совокупность документов в библиотеке, формируемая в соответствии с ее задачами, типом и профилем для их хранения и использования;
11) газеты – периодические текстовые издания, содержащие официальные материалы, оперативную информацию и статьи по актуальным общественно-политическим, научным, производственным и другим вопросам, а также литературные произведения, иллюстрации, фотографии и рекламу;
12) другая литература - это нотные, картографические издания, изоиздания;
13) журналы – периодические сброшюрованные печатные издания, имеющие постоянную рубрикацию и содержащие статьи по различным вопросам жизни, природы, науки, литературные произведения, иллюстративные;
14) книга – непериодическое текстовое книжное издание объемом свыше 48 страниц, являющееся средством закрепления и передачи произведений письменности, графики картографии во времени и пространстве художественно оформленным аппаратом, приспособлением для наилучшего использования напечатанных в ней произведений;
15) выдача электронных изданий – использование данных по выданным экземплярам при определении единиц учета электронных изданий. Экземплярами для электронных изданий являются дискета и оптический диск;
16) электронный каталог – библиотечный каталог в машиночитаемой форме, работающий в реальном режиме времени, предоставленный локальным и удаленным пользователям библиотеки;
17) интернет-ресурс библиотеки - официальный адрес библиотеки в сети Интернет. На интернет-ресурсе отображается вся информация о деятельности библиотеки, об услугах и информационных ресурсах библиотеки, доступ в электронный каталог библиотеки.
3. При заполнении данной статистической формы руководствуются Межгосударственным ГОСТом СИБИД (Система стандартов по информатизации, библиотечному и издательскому делу) 7.20-2000 «Библиотечная статистика» и ГОСТом 7.0-99 «Информационно-библиотечная деятельность, библиография. Термины и определения».
Данные, включаемые в статистическую форму основываются на материалах первичного учета – инвентарных книгах, книгах суммарного учета, дневника работы библиотеки, читательских формулярах.
В случае, если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данный отчет по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет отчет в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
Библиотеки дифференцируются по целевому назначению, контингенту пользователей, тематическому и видовому составу фондов.

7) оқырман – белгіленген құжаттардағы ресми жазбалар негізінде кітапхананы пайдаланатын тұлға;
8) кітапхана интернет-ресурсын (порталын) пайдаланушы – кітапхана қызметіне жүгінетін, сондай-ақ ақпарат алу үшін интернет-ресурс/портал қызметін пайдаланатын тұлға, тұлғалар тобы немесе ұйым;
9) кітапхана интернет-ресурсына (порталына) кіру – қаралған парақ беттерінің немесе элементтер санына қарамастан және кітапханаға дәстүрлі барумен салыстырылатын кітапхана шегінен тыс пайдаланушылардың интернет-ресурсқа/порталға жүгінуі;
10) кітапханалық қор – құжаттарды сақтау және пайдалану үшін оның міндеттеріне, түрлері мен бейініне сәйкес қалыптастырылатын кітапханадағы құжаттардың жүйелендірілген жиынтығы;
11) газеттер – өзекті қоғамдық-саяси, ғылыми, өндірістік және басқа да, сондай-ақ әдеби шығармалар, иллюстрациялар, фотографиялар және жарнамалар бойынша ресми материалдарды, жедел ақпаратты және мақалаларды қамтитын мерзімдік мәтіндік басылымдар;
12) басқа да әдебиеттер - ноталық, картографиялық басылымдар, бейнебасылымдар;
13) журналдар – тұрақты айдары бар және тұрмыстың әртүрлі мәселелері, табиғат, ғылым, әдеби, иллюстрациялық шығармалар бойынша мақалаларды қамтитын мерзімдік түптестірілген баспасөз басылымдары;
14) кітап – көлемі 48 беттен асатын жазу, картография кестелері шығармаларының, ондағы басылған шығармаларды жақсы пайдалану үшін әдеби рәсімделген аппаратпен, құралдармен уақыт пен кеңістікте орнықтыру және табыстау құралы болып табылатын мерзімдік емес мәтіндік кітаби басылым;
15) электронды басылымдарды беру – электронды басылымдарды есепке алу бірлігін анықтау кезінде берілген даналар бойынша деректерді пайдалану. Электронды басылымдар үшін даналар дискет пен оптикалық диск болып табылады;
16) электронды каталог - машина есептейтін нысанда, нақты уақыт мерзімінде жұмыс істейтін, жергілікті және алыс жерлердегі кітапхана пайдаланушыларына ұсынылатын кітапхана каталогы;
17) кітапхананың интернет-ресурсы – Интернет желісіндегі кітапхананың ресми мекенжайы. Интернет-ресурста кітапхананың қызметі, кітапхананың көрсететін қызметі мен ақпараттық ресурстары, кітапхананың электрондық каталогына қолжетімділік туралы барлық ақпарат көрсетіледі.
3. Осы статистикалық нысанды толтыру кезінде АКБІС (Ақпарат, кітапхана және баспа ісі жүйесіндегі стандарттар), «Кітапханалық статистика» мемлекетаралық 7.20-2000 МЕМСТ және «Ақпараттық-кітапханалық қызмет, библиография. Терминдер және анықтамалар» 7.0-99 МЕМСТ басшылыққа алынады.
Статистикалық нысанға енгізілетін деректер алғашқы есепке алу материалдарына – түгендеу кітаптарына, жиынтық есеп кітабына, кітапхана жұмысының күнделіктеріне, оқырмандар формулярларына негізделеді.
Егер құрылымдық бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген жағдайда, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы есепті тапсырады. Егер құрылымдық бөлімшенің статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктері болмаған жағдайда, онда заңды тұлға есепті өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын орналасқан жерлерін көрсете отырып, өзінің құрылымдық бөлімшелері бөлінісінде тапсырады.
Кітапханалар нысаналы мақсаты, тұтынушылар контингенті, қорларының тақырыптық және түрлілік құрамы бойынша сараланады.

Библиотеки, не функционировавшие в отчетном году, но имеющие материальную базу, не заполняют строки 2-7 раздела 3 и раздел 7.
4. В строке 1 раздела 1 за учетную единицу в качестве библиотечного учреждения не принимаются пункты выдачи, передвижки всех видов, читальные залы, детские отделения, которые считаются отделениями библиотеки. Книжные фонды и деятельность этих отделений библиотек показывается в отчетах тех библиотек, в составе которых они находятся. В этой строке указывается число структурных (подведомственных) единиц, находящихся на балансе библиотеки (число организаций по которым был предоставлен отчет).
5. В строке 3 и 4 раздела 2 количество зданий (помещений), требующих капитального ремонта и находящиеся в аварийном состоянии заполняются на основании акта (заключения) или составленного в установленном порядке иного документа, характеризующего техническое состояние зданий (помещения) библиотеки. К помещению библиотеки относится помещение, расположенное в зданиях государственных учреждений, клубов и других учреждений.
6. В строке 2 раздела 3 учитываются лица, бравшие книги, брошюры, журналы и другие издания хотя бы один раз в течение отчетного периода для чтения на дом или в помещении библиотеки, а не число посещений, сделанных этими лицами за год. Число пользователей заполняется на основании годовых итоговых данных соответствующих разделов дневников работы библиотеки, формуляров читателей, посетивших библиотеку и определяется порядковым номером последнего формуляра за год. В данной строке указывается суммарное число перерегистрированных и вновь записанных в отчетном году пользователей, обслуженных всеми структурными подразделениями библиотеки. Пользователем считается человек или организация, предприятие, учреждение, зарегистрированные библиотекой, чтобы пользоваться документами и услугами в библиотеке или вне ее.
В строке 3 единицей учета пользователей, обратившихся на интернет-ресурс (портал) библиотеки является логин или ip-адрес пользователя (лица или организации), зафиксированный на сервере библиотеки. Общее количество пользователей подсчитывается по количеству неодинаковых логинов или ip-адресов лиц и организаций, зарегистрированных на сервере библиотеки.
В строке 5 указывается число посещений библиотеки пользователями (для записи, перерегистрации, получения, обмена, возврата изданий и материалов, продолжение срока пользования ими, просмотра газет и журналов, выполнение справок, а также для участия в массовых мероприятиях, проводимых библиотекой), зарегистрированных в контрольном листке, формуляре пользователя или другой документации, принятой в библиотеке, а также средствами автоматизации и механизации. Число пользователей, бравших книги в течение года по индивидуальному абонементу, определяется порядковым номером последнего формуляра за год.
В строке 6 единицей учета посещений интернет-ресурса (портала) библиотеки является одно обращение на сервер библиотеки. Число посещений учитывается с помощью функционала по учету статистики или счетчика посещаемости интернет-ресурса (портала).
В строке 7 включаются поступления денежных средств от услуг, оказанных населению (плата за выданные читательские билеты, ксерокопирование, оплата за выданную литературу из читального зала на дом и так далее). В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.

Есепті жылы жұмыс істемеген, бірақ материалдық базасы бар кітапханалар 3-бөлімнің 2-7 жолдарын және 7-бөлімді толтырмайды.
4. 1-бөлімнің 1-жолында кітапхананың құрылымдық бөлімшесі саналатын кітап беру пунктілері, жылжымалы кітапханалардың барлық түрлері, оқу залдары, балалар бөлімдері кітапханалық мекеме ретінде есепті бірлікке қабылданбайды. Кітапханалардың бұл бөлімшелерінің кітап қорлары мен қызметі олар құрамына кіретін кітапханалардың есебінде көрсетіледі. Бұл жол бойынша кітапхана теңгеріміндегі құрылымдық (ведомстволық бағыныстағы) бірліктер саны (есеп берген ұйымдар саны) көрсетіледі.
5. 2-бөлімнің 3, 4 - жолдарында күрделі жөндеуді талап ететін және апатты жағдайдағы кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны кітапхана ғимаратының (үй-жайының) техникалық жағдайын сипаттайтын акт (қорытынды) негізінде немесе белгіленген тәртіпте жазылған өзге де құжаттың негізінде толтырылады. Кітапханалар үй-жайларына мемлекеттік мекемелер, клубтар ғимараттарына және тағы басқаларда орналасқан үй-жайлар жатады.
6. 3 - бөлімнің 2 жолында оқырмандар санына есепті кезең ішінде ең болмаса бір рет үйіне немесе кітапхана ішінде оқу үшін кітап, кітапша, журнал және басқа басылымдар алған адамдар есептеледі, ал олардың жыл ішіндегі келіп-кету саны есепке алынбайды. Оқырмандар саны тиісті бөлімдердің жылдық қорытынды деректері, кітапхана жұмысының күнделіктері, кітапханаға келген оқырмандар формулярлары негізінде толтырылады және жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірі бойынша анықталады. Бұл жолда кітапхананың барлық құрылымдық бөлімшелері қызмет көрсеткен, есепті жылда қайта тіркелген және жаңадан жазылған оқырмандардың жиынтық саны көрсетіледі Пайдаланушы болып кітапханада немесе одан тыс құжаттарды және қызметтерді пайдалану үшін кітапханада тіркелген адамдар немесе ұйымдар, кәсіпорындар, мекемелер саналады.
3 - жолда кітапхана интернет-ресурсына (порталына) жүгінген пайдаланушыларды есептеу бірлігі ретінде кітапхананың серверінде тіркелген логин немесе пайдаланушының (адамның немесе ұйымның) ip-мекенжайы болып табылады. Пайдаланушылардың жалпы саны кітапхана серверінде тіркелген тұлғалардың және ұйымдардың бірдей емес логиндерінің немесе ip-мекенжайларының сандары бойынша есептеледі.
5 - жолда оқырман формулярында немесе кітапханада қабылданған басқа да құжаттамада, сондай-ақ автоматтандырылған және механикаландырылған құралдарда тіркелген оқырмандардың кітапханаға (жазылуға, қайта тіркелуге, алуға, айырбастауға, басылымдар мен материалдарды қайтаруға, оларды қолдану мерзімін ұзартуға, газеттер мен журналдар қарауға, сондай-ақ кітапхана өткізетін көпшілік іс-шараларына қатысуға) келушілер саны көрсетіледі. Жеке абонемент бойынша жыл ішінде кітап алған оқырмандар саны жыл ішіндегі соңғы формулярдың реттік нөмірімен белгіленеді.
6 - жолда кітапхана интернет-ресурсына (порталына) кіргендердің санын есептеу бірлігі кітапхана серверіне арналған бір өтініші болып табылады. Кіргендердің саны статистика есебі бойынша функционал немесе интернет-ресурсқа/порталға кірушілердің санаушысы арқылы есептеледі.
7-жолда халыққа көрсетілген қызметтерден түскен (берілген оқырмандар билеттері, көшірме жасау үшін төлем, оқу залынан әдебиетті үйге бергендігі үшін төлем және т.б.) ақшалай қаражат қамтылады. Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.

7. В строке 1 раздела 8 указывается число библиографических записей в библиографических баз данных.
В строке 2 указывается наличие доступа в Интернет в библиотеке, строке 3 - число библиотек с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi), в строке 4 - число используемых персональных компьютеров, в строке 5 - число компьютеров подключенных к Интернет посредством локальной сети, в строке 6 - число копировально-множительной техники, в строке 7 - наличие интернет-ресурса в библиотеке.
В строке 8 проставляется число номеров телефонов, зарегистрированных за библиотекой и используемых для служебного пользования.
В строке 9 в число транспортных средств включаются транспортные средства, находящиеся на балансе библиотеки и используемые в библиотечной деятельности.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные типы библиотек»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы;
2) Раздел 2. «Количество зданий (помещений) библиотек и их площадь»:
строка 3 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 1 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Основные характеристики деятельности библиотеки»:
строка 2 > строки 4 для каждой графы
строка 2 < строки 5 для каждой графы
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 3 < строки 6 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
4) Раздел 4. «Сведения о движении библиотечного фонда по языкам изданий»:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
строка 9 = строк 10 - 12 для каждой графы
строка 13 = строк 14 - 16 для каждой графы
строка 13 = строка 1 + строка 5 – строка 9 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
5) Раздел 5. «Сведения о выбытии в течение года библиотечного фонда по причинам»:
строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
6) Раздел 6. «Состояние библиотечного фонда на конец года по отраслям знаний»:
графа 1 = граф 2 - 7
7) Раздел 7. Сведения о выдаче литературы:
строка 1 > строк 2, 3 для каждой графы
графа 1 = граф 2 - 7 для каждой строки;
8) Раздел 8. «Наличие информационно–коммуникационных технологий в библиотеке»:
графа 1 > графы 2 для каждой строки
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 5 < строки 4 для каждой графы.
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қырқүйектегі
№ 264 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

7. 8-бөлімнің 1-жолында библиографиялық деректер базасындағы библиографиялық жазбалар саны көрсетіледі.
2-жолда Интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны, 3-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар кітапханалар саны, 4-жолда пайдаланатын компьютерлер саны, 5-жолда жергілікті желі арқылы   интернет желісіне қатынау мүмкіндігі бар компьютерлер саны, 6-жолда көшірме-көбейту техникаларының саны, 7-жолда интернет-ресурстары бар кітапханалар саны көрсетіледі.
8-жолда телефон нөмірлері санына кітапханада тіркелген және қызметте пайдаланылатын телефон нөмірлері жазылады.
9-жолда көлік құралдарының санына кітапхана қызметінде пайдаланылатын, кітапхана теңгеріміндегі көлік құралдары жазылады.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау
1) 1-бөлім. «Кітапханалардың негізгі типтері»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін;
2) 2-бөлім. «Кітапханалар ғимараттарының (үй-жайларының) саны және олардың аумағы»:
3-жол < 1-жолдан әр баған үшін
4-жол < 1-жолдан әр баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін;
3) 3-бөлім. «Кітапхана қызметтерінің негізгі сипаттамалары»:
2-жол > 4-жолдан әр баған үшін
2-жол > 5-жолдан әр баған үшін
3-жол > 2-жолдан әр баған үшін
3-жол < 6-жолдан әр баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін;
4) 4-бөлім. «Кітапхана қорының басылымдар тілдері бойынша қозғалысы туралы мәліметтер»:
1-жол = 2 – 4-жолдардан әр баған үшін
5-жол = 6 – 8-жолдардан әр баған үшін
9-жол = 10 – 12-жолдардан әр баған үшін
13-жол = 14 – 16-жолдардан әр баған үшін
13-жол = 1 жол + 5 жол – 9-жол әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
5) 5-бөлім. «Кітапхана қорының себептер бойынша жыл ішінде шығып қалғаны туралы мәліметтер»:
1-жол = 2 – 4-жолдардан әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
6) 6-бөлім. «Кітапхана қорының жыл соңына білім салалары бойынша жағдайы»:
1-баған = 2 - 7 - бағандардан
7) 7-бөлім. «Әдебиетті беру туралы мәліметтер»:
1-жол > 2, 3-жолдардан әр баған үшін
1-баған = 2 – 7-бағандардан әр жол үшін
8) 8-бөлім. «Кітапханадағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың бары»:
1-баған > 2-бағаннан әр жол үшін
3-жол < 2-жолдан әр баған үшін
5-жол < 4-жолдан әр баған үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 3-қосымша
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0581104
Код статистической формы 0581104
Хайуанаттар паркінің қызметі туралы
есеп
Отчет о деятельности зоопарка
1–хайуанаттар паркі
1-зоопарк
Есепті кезең  _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Хайуанаттар парктері қызметін жүзеге асыратан заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер, сондай-ақ өз теңгерімінде хайуанаттар парктері бар кәсіпорындар (экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 91.04.1) тапсырады
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие
деятельность зоопарков, а также предприятия, имеющие на своем балансе зоопарки (код по
Номенклатуре видов экономической деятельности 91.04.1)
Тапсыру мерзімі – 10 қантарға дейін
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамаларынкөрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности зоопарка
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Хайуанаттар паркінің саны, бірлік
Число зоопарков, единиц
2
Аумақтың жалпы алаңы, гектар
Общая площадь территории, гектар
3
Жануарлар, құстар, балықтарға арналған
үй-жайлардың алаңы, шаршы метр
Площадь помещений для животных, птиц, рыб,
квадратных метров
4
Келушілер саны, адам
Количество посетителей, человек
5
Өткізілген экскурсиялар саны, бірлік
Число проведенных экскурсий, единиц
6
Ұйымдастырылған көрмелер саны, бірлік
Число организованных выставок, единиц
7
Көрсетілген қызметтен түскен табыстар -
барлығы, мың теңге
Доходы от оказанных услуг - всего, тысяч тенге
8
Өткізілген экскурсиялардан түскен табыстар,
мың теңге
Доходы от проведенных экскурсий, тысяч тенге
2. Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число видов и экземпляров животных, птиц, рыб на конец года, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Түрлерінің
саны
Число видов
Даналар саны
Число экземпляров
А
Б
1
2
1
Барлық жануарлар, құстар,
балықтар
Всего животных, птиц, рыб
оның ішінде:
в том числе:
2
сүтқоректілер
млекопитающие
3
құстар
птицы
4
бауырымен жорғалайтындар
пресмыкающиеся
5
қосмекенділер
земноводные
6
балықтар
рыбы
7
өзгелері
прочие
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                  (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264

8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0581104
Код статистической формы 0581104
Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности зоопарка
1-хайуанаттар паркі
1-зоопарк
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Хайуанаттар паркі қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер, сондай-ақ өз теңгерімінде хайуанаттар паркі бар кәсіпорындар (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 91.04.1) ұсынады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность зоопарков, а также предприятия, имеющие на своем балансе зоопарки (код по Номенклатуре видов экономической деятельности 91.04.1).
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
1. Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности зоопарка
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Хайуанаттар паркінің саны, бірлік
Число зоопарков, единиц
2
Аумақтың жалпы алаңы, гектар
Общая площадь территории, гектар
3
Жануарлар, құстар, балықтарға арналған үй-жайлардың алаңы, шаршы метр
Площадь помещений для животных, птиц, рыб, квадратных метров
4
Келушілер саны, адам
Количество посетителей, человек
5
Өткізілген экскурсиялар саны, бірлік
Число проведенных экскурсий, единиц
6
Ұйымдастырылған көрмелер саны, бірлік
Число организованных выставок, единиц
7
Көрсетілген қызметтен түскен табыстар - барлығы, мың теңге
Доходы от оказанных услуг - всего, тысяч тенге
8
Өткізілген экскурсиялардан түскен табыстар, мың теңге
Доходы от проведенных экскурсий, тысяч тенге
2. Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число видов и экземпляров животных, птиц, рыб на конец года, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Түрлерінің саны
Число видов
Даналар саны
Число экземпляров
А
Б
1
2
1
Барлық жануарлар, құстар, балықтар
Всего животных, птиц, рыб
оның ішінде:
в том числе:
2
сүтқоректілер
млекопитающие
3
құстар
птицы
4
бауырымен жорғалайтындар
пресмыкающиеся
5
қосмекенділер
земноводные
6
балықтар
рыбы
7
өзгелері
прочие
Атауы                         Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________________
Телефон _______________________________________
Басшы                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ______________(Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 4-қосымша

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности зоопарка»
(код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности зоопарка» (код 0581104, индекс 1-зоопарк, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) рыбы – это надкласс водных позвоночных;
2) пресмыкающиеся (рептилии) – это класс позвоночных животных, приспособившихся к жизни на суше;
3) выставка – публичная демонстрация достижений в области экономики, науки, техники, культуры, искусства и других областях общественной жизни;
4) земноводные (амфибии) – это класс наземных позвоночных животных, перешедших от водного к водно-наземному образу жизни;
5) птицы – это оперенные, теплокровные, яйцекладущие позвоночные, изначально приспособленные к полету;
6) млекопитающие – это класс наиболее высокоорганизованных позвоночных;
7) зоологический парк (зоопарк) – научно-просветительное учреждение, предназначенное преимущественно для содержания в неволе (в клетках, вольерах) или полувольно (на больших огороженных площадях) диких животных с целью их демонстрации, изучения, сохранения и воспроизводства, а также с целью последующей их реинтродукцией в естественные места обитания;
8) посетители зоопарка – это лица, посещающие зоопарк по входным билетам или по оформленным в установленном порядке экскурсионным путевкам;
9) экскурсия – это коллективное посещение достопримечательных мест с научной, общеобразовательной или культурно-просветительной целью.
3. Зоопарки, временно закрытые или вновь открытые для посещения, заполняют статистическую форму за период своей деятельности.
В строке 2 раздела 1 общая площадь территории указывается согласно Государственному акту на землю, включает в себя площадь вольеров для содержания животных, птиц и рыб, ограждений для корма животных, птиц и рыб, площадь, занимаемую административными и служебными помещениями, площадь водоемов.
В строке 3 указывается площадь помещений для содержания животных, птиц и рыб.
В строке 4 указывается общее число посещений зоопарка в отчетном году. В число посещений включается число индивидуальных посещений, учитываемых по входным (платным и бесплатным) билетам, по билетам на экскурсионное обслуживание (для групп, сформированных из одиночных посетителей) и по экскурсионным путевкам.

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп»
(коды 0581104, индексі 1-хайуанаттар паркі, кезенділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленеді және «Хайуанаттар паркінің қызметі туралы есеп» (коды 0581104, индексі
1-хайуанаттар паркі, кезенділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) балық – омыртқалы су жануарының бір тобы;
2) бауырымен жорғалаушылар (рептилиялар) – құрғақта өмір сүруге бейімделген, омыртқалы жануарлар тобы;
3) көрме – экономика, ғылым, техника, мәдениет, көркемөнер және қоғамдық өмірдің басқа салаларындағы жетістіктерді көпшілікке көрсету;
4) қосмекенділер (амфибиялар) – суда өмір сүруден су мен құрғақта өмір сүруге ауысқан жер үстінде мекендейтін омыртқалы жануарлар тобы;
5) құстар – басынан бастап ұшуға бейімделген қанатты, жылы қандылар, жұмыртқалайтын омыртқалылар;
6) сүтқоректілер – бұл ұйымшылдығы анағұрлым жоғары омыртқалылар;
7) хайуанаттар паркі – жабайы жануарларды халыққа көрсету, зерделеу, сақтау және өрбіту, сондай-ақ оларды кейін табиғи елді мекендерге жіберу мақсатында көбінесе еріксіз қамауда (торда, торлы қораларда) немесе жартылай қамауда (үлкен қоршалған алаңдарда) ұстауға арналған ғылыми-ағартушылық мекеме;
8) хайуанаттар паркіне келушілер – хайуанаттар паркіне кіру билеттері бойынша немесе белгіленген тәртіпте экскурсиялық жолдамалармен ресімделген келуші адамдар;
9) экскурсия – көрнекі орындарға ғылыми, оқу немесе мәдени-ағартушылық мақсаттармен бару.
3. Уақытша жабылған немесе келушілерге қайта ашылған хайуанаттар паркі статистикалық нысанды өзі жұмыс істеген кезеңге толтырады.
1-бөлімнің 2-жолында аумақтың жалпы алаңы жерге берілген Мемлекеттік акті негізінде көрсетіледі, оған жануарларды, құстар мен балықтарды ұстауға арналған торлы қораларды, жануарларды, құстар мен балықтарды қоректендіретін қоршаудың алаңдары, әкімшілік және қызметтік үй-жайлардың алаңдары, су қоймаларының алаңы кіреді.
3-жолда жануарларды, құстарды және балықтарды асырауға арналған үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
4-жолда есепті жылы хайуанаттар паркіне келушілердің жалпы саны көрсетіледі. Келушілер санына кіру (ақылы және ақысыз) билеттері бойынша есептелетін жеке келушілер, экскурсиялық қызмет көрсетулер және экскурсиялық жолдама (жекелеген келушілер құралған топтар үшін) билеттері бойынша келушілер саны қосылады.

В строках 5 и 6 число проведенных экскурсий и организованных выставок определяется на основании записей, сделанных в Журналах учета мероприятий зоопарка.
В строке 7 в доходы от оказанных услуг включается стоимость входного билета, оплата за экскурсионное обслуживание, за цирковые представления, проведенные силами самого зоопарка и так далее.
В графах 1 и 2 раздела 2 число видов и экземпляров животных заполняется на основе Инвентарной описи животных, которая формируется на основании ежемесячных записей о движении животных и по компьютерной программе Всемирного учета животных «ARKS» (если такая имеется).
4. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1. «Основные характеристики деятельности зоопарка»:
строка 3 < строки 2;
2) Раздел 2. «Число видов и экземпляров животных на конец года»:
строка 1 = строк 2 – 7 для каждой графы.
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 23.08.2011 № 244 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
до 1 часа
более 40
часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» кодексінің 381-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики является административным
правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0591104
Код статистической формы 0591104
1 - кино
Кино көрсетуді және кинофильмдерді
шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности организаций,
осуществляющих кинопоказ и производство
кинофильмов
Жылдық
Годовая
Есептік кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі – 5-таңбалы ЭҚЖЖ)
бойынша 59.14.0 кодына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті
жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер және 5-таңбалы ЭҚЖЖ-нің 59.11.0
кодына сәйкес кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды
шығаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность, связанную с
демонстрацией кинофильмов, согласно коду по Номенклатуре видов экономической
деятельности (далее – ОКЭД 5-ти значный) 59.14.0 и юридические лица, осуществляющие
деятельность, связанную с производством кино-, видеофильмов и телевизионных программ
согласно коду ОКЭД 5-ти значного - 59.11.0.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
1-кесте. Кинотеатрлар санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите число кинотеатров, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлар саны
Количество кинотеатров
соның ішінде:
в том числе:
2
жабық кинотеатрлар
крытые кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
3
1 экранды
с 1 экраном
4
2-7 экранды
с 2-7 экранами
5
8 және одан да көп экранды
с 8 и более экранами (многозальные)
6
сандық жабық кинотеатрлар саны
количество крытых цифровых кинотеатров
7
басқа да кинотеатрлар
другие кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
8
видеокөрініс
видеоизображение
9
басқа да аппаратура
другая аппаратура
2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 2.Укажите основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлардағы кинозалдар саны,
бірлік
Количество кинозалов в кинотеатрах, единиц
2
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
кинозалдар саны, бірлік
из них количество кинозалов в крытых
кинотеатрах, единиц
3
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
сандық кинозалдар саны
из них цифровые кинозалы в крытых
кинотеатрах
4
Кинозалдардағы орындар саны, бірлік
Количество мест в кинозалах, единиц
5
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы
орындар саны, бірлік
из них количество мест в кинозалах крытых
кинотеатров, единиц
6
соның ішінде көп залды жабық
кинотеатрларда
из них в многозальных крытых кинотеатрах
7
Кинотеатрлардың жалпы аумағы, шаршы
метр
Общая площадь кинотеатров, квадратных
метров
8
Тұрақты киноқондырғылар саны, бірлік
Количество стационарных киноустановок,
единиц
9
Жылжымалы киноқондырғылар саны,
бірлік
Количество передвижных киноустановок,
единиц
10
Кино көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдардың нақты бары, бірлік
Наличие организаций, осуществляющих
кинопоказ, единиц
3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның
ішінде –
толық
метраж-
ды
фильмдер
Из них -
полномет-
ражные
фильмы
Ауылдық жерлер
Сельская
местность
барлы-
ғы
всего
соның
ішінде –
толық
метраж-
ды
фильмдер
из них -
полномет-
ражные
фильмы
А
Б
1
2
3
4
1
Киносеанстар саны, бірлік
Число киносеансов, единиц
2
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
3
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4
Келушілер саны, адам
Число посетителей, человек
5
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
6
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
7
Көрсетілген қызметтерден
түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч
тенге
8
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
9
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4-кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
Таблица 4.Укажите число детей, посетивших киносеансы
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның
ішінде -
ауылдық
жерлер
Из них –
сельская
местность
А
Б
1
2
1
Балаларға арнап өткізілген киносеанстар саны,
бірлік
Число проведенных киносеансов для детей, единиц
2
Көрермендер саны - балалар, адам
Число посетителей - детей, человек
5-кесте. Фильмнің шығу елі бойынша көрсетілген толық метражды фильмдерге келушілер санын көрсетіңіз.
Келушілер санын алдыңғы 5 ел бойынша азаюы тәртібінде көрсетіледі, бірлік
Таблица 5. Укажите число посещений демонстрировавшихся полнометражных фильмов по стране производства фильма.
Число посетителей указывается в порядке убывания 5-ти ведущих стран, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсетілген толық метражды фильмдерді шығарған
мемлекеттер
Страна происхождения показанных полнометражных
фильмов
Көрермендер
саны
Число посетителей
А
Б
1
1
2
3
4
5
6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам, единиц
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық
метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер
саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
көркем
художественные
3
деректі
документальные
4
анимациялық
анимационные
7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 7. Укажите число созданных фильмов по типу производства, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық
метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
ұлттық өндіріс
национальное производство
3
бірлескен өндіріс
совместное производство
оның ішінде:
в том числе:
4
мажоритарлық
мажоритарный
5
миноритарлық
миноритарный
6
паритеттік
паритетный
8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8.Укажите обшее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
сандық тасымалдауышта
цифровые носители
3
сандық емес тасымалдауышта
нецифровые носители
9-кесте. Фильмнің түп нұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер
саны
Число национальных полнометражных
фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
қазақша
казахский
3
орысша
русский
4
көп тілде
многоязычные
5
басқада тілдерде
другие языки
10-кесте. Бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған алғашқы он елді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 10. Перечислите десять ведущих стран, с которыми совместно создавали полнометражные фильмы, единиц
Жол
коды
Код
строки
Шығарған мемлекет
Страна происхождения
Бірлесіп шығарылған толық метражды
фильмдер саны
Число совместно созданных полнометражных
фильмов
А
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы                                   Мекен-жайы
Наименование _________________________      Адрес __________________
_________________________ Тел.: _____________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _____________________      (Ф.И.О., подпись) ___________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер __________________    (Ф.И.О., подпись) ___________
М.О.
М.П.
Приложение 6
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и
производство кинофильмов"
(код 0591104, индекс 1 - кино, периодичность годовая)

5 және 6-жолдарда жолда өткізілген экскурсиялар және ұйымдастырылған көрмелер саны хайуанаттар паркінің іс-шараларын тіркеу журналдарында жасалған жазбалар негізінде толтырылады.
7-жолда көрсетілген қызметтен түскен табыстарға кіру билетінің құны, хайуанаттар паркінің өз күшімен өткізілген экскурсиялық қызметі, цирк көрсетілімдері үшін төлем кіреді.
2-бөлімнің 1 және 2-бағандарында жануарлар түрлері мен дана саны жануарлар қозғалысы туралы ай сайынғы жазбалар негізінде қалыптасатын Жануарларды түгендеу тізімдемесі және Бүкіләлемдік жануарлар есебін «ARKS» (егер бар болса) компьютерлік бағдарламасы негізінде толтырылады.
4. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Хайуанаттар паркі қызметінің негізгі сипаттамалары»:
3-жол < 2-жолдан;
2) 2-бөлім. «Жылдың соңына жануарлар, құстар, балықтардың түрлері мен даналар саны»:
1-жол = 2- 7-жолдардан әр бағандар үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.23 № 244  (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 264 бұйрығына 5-қосымша
Приложение 5 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0591104
код статистической формы 0591104
Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов
Есепті кезең   _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
1 - кино
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі - 5-таңбалы ЭҚЖЖ) бойынша 59.14.0 кодына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, дара кәсіпкерлер және 5-таңбалы ЭҚЖЖ-нің 59.11.0 кодына сәйкес кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалар тапсырылады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность связанную с демонстрацией кинофильмов,согласно коду по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее - ОКЭД 5-ти значного-59.11.0.и юридические лица,осуществляющие деятельность,связанную с производством кино-,видеофильмов и телевизионных программ согласно коду ОКЭД 5-ти значного-59.11.0.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1-кесте. Кннотеатрлар санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 1. Укажите число кинотеатров, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлар саны
Количество кинотеатров
соның ішінде:
в том числе:
2
жабық кинотеатрлар
крытые кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
3
1 экранды
с 1 экраном
4
2-7 экранды
с 2-7 экранами
5
8 және одан да көп экранды
с 8 и более экранами (многозальные)
6
сандық жабық кинотеатрлар саны
количество крытых цифровых кинотеатров
7
басқа да кинотеатрлар
другие кинотеатры
соның ішінде:
в том числе:
8
видеокөрініс
видеоизображение
9
басқа да аппаратура
другая аппаратура
2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Таблица 2.Укажите основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Кинотеатрлардағы кинозалдар саны, бірлік
Количество кинозалов в кинотеатрах, единиц
2
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы кинозалдар саны, бірлік
из них количество кинозалов в крытых кинотеатрах, единиц
3
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы сандық кинозалдар саны
из них цифровые кинозалы в крытых кинотеатрах
4
Кинозалдардағы орындар саны, бірлік
Количество мест в кинозалах, единиц
5
соның ішінде жабық кинотеатрлардағы орындар саны, бірлік
из них количество мест в кинозалах крытых кинотеатров, единиц
6
соның ішінде көп залды жабық кинотеатрларда
из них в многозальных крытых кинотеатрах
7
Кинотеатрлардың жалпы аумағы, шаршы метр
Общая площадь кинотеатров, квадратных метров
8
Тұрақты киноқондырғылар саны, бірлік
Количество стационарных киноустановок, единиц
9
Жылжымалы киноқондырғылар саны, бірлік
Количество передвижных киноустановок, единиц
10
Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың нақты бары, бірлік
Наличие организаций, осуществляющих кинопоказ, единиц
3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде — толық метражды фильмдер
Из них- полнометражные фильмы
Ауылдық жерлер
Сельская местность
барлығы
всего
соның ішінде - толық метражды фильмдер
из них - полнометражные фильмы
А
Б
1
2
3
4
1
Киносеанстар саны, бірлік
Число киносеансов, единиц
2
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
3
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4
Келушілер саны, адам
Число посетителей, человек
5
ұлттық фильмдер национальные фильмы
6
шетелдік фильмдер зарубежные фильмы
7
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тысяч тенге
8
ұлттық фильмдер
национальные фильмы
9
шетелдік фильмдер
зарубежные фильмы
4-кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
Таблица 4.Укажите число детей, посетивших киносенсы
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Балаларға арнап өткізілген киносеанстар саны, бірлік
Число проведенных киносеансов для детей, единиц
2
Көрермендер саны - балалар, адам
Число посетителей - детей, человек
5-кесте. Фильмнің шығу елі бойынша көрсетілген толық метражды фильмдерге келушілер санын көрсетіңіз. Келушілер санын алдыңғы 5 ел бойынша азаюы тәртібінде көрсетіледі, бірлік
Таблица 5. Укажите число посещений демонстрировавшихся полнометражных фильмов по стране производства фильма. Число посетителей указывается в порядке убывания 5-ти ведущих стран, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсетілген толық метражды фильмдерді шығарған мемлекеттер
Страна происхождения показанных полнометражных фильмов
Көрермендер саны
Число посетителей
А
Б
1
1
2
3
4
5
6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық метражды
полнометражные
қысқа метражды
короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
көркем
художественные
3
деректі
документальные
4
анимациялық
анимационные
7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 6. Укажите число созданных фильмов по типу производства, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
толық метражды
полнометражные
қысқа метражды короткометражные
А
Б
1
2
3
1
Жасап шығарылған фильмдер саны
Количество созданных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
ұлттық өндіріс
национальное производство
3
бірлескен өндіріс
совместное производство
оның ішінде:
в том числе:
4
мажоритарлық
мажоритарный
5
миноритарлық
миноритарный
6
паритеттік
паритетный
8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 8.Укажите общее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
сандық тасымалдауышта
цифровые носители
3
сандық емес тасымалдауышта
нецифровые носители
9-кесте. Фильмнің түпнұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз, бірлік
Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Ұлттық толық метражды фильмдер саны
Число национальных полнометражных фильмов
оның ішінде:
в том числе:
2
қазақша
казахский
3
орысша
русский
4
көп тілде
многоязычные
5
басқада тілдерде
другие языки
10-кесте. Бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған алғашқы он елді көрсетіңіз, бірлік
Таблица 10. Перечислите десять ведущих стран, с которыми совместно создавали полнометражные фильмы, единиц
Жол коды
Код строки
Шығарған мемлекет
Страна происхождения
Бірлесіп шығарылған толық метражды фильмдер саны
Число совместно созданных полнометражных фильмов
А
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы                               Мекенжайы
Наименование ___________________     Адрес__________________________
____________________  Тел..:___________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты __________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя      ___________________Тел.__________
Басшы                         (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель_____________________(Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                 (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер_________________(Ф.И.О., подпись)_________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 6-қосымша

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 23.08.2011 № 244 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ и производство кинофильмов" (код 0591104, индекс 1-кино, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) анимационный фильм - фильм, создаваемый путем использования графических методов и приемов изобразительного искусства, а также возможностей компьютерной графики с оживлением действий и сцен;
2) дети - категория населения в возрасте до 15 лет;
3) другие кинотеатры - другие коммерческие объекты для демонстрации фильмов с использованием видеооборудования или проекторов для пленки 16 мм и менее, а также передвижные и открытые кинотеатры (где, в частности, возможен просмотр из автомобилей);
4) фильм совместного производства - фильм, созданный совместно с зарубежными кинематографическими организациями. Совместное производство может быть мажоритарным или миноритарным либо паритетным;
5) документальный фильм - фильм, создаваемый на основе сценарного сюжета, в котором зафиксированы актуальные события, факты действительности в совокупности, которые трактуются режиссером средствами операторского искусства, монтажного строя и другими средствами;
6) крытые кинотеатры - стационарные коммерческие сооружения для демонстрации фильмов на 35-мм пленке и посредством цифровых проекторов с разрешением не менее 1,3К;
7) передвижные киноустановки - это киноустановки, аппаратура которых устанавливается лишь на время показа фильмов, перевозится из одного населенного пункта в другой или переносится из одного помещения в другое;
8) кинозал - зал, где демонстрируются фильмы;
9) киноустановка - комплекс оборудования для демонстрации фильмов;
10) киносеанс - одноразовая демонстрация фильма или определенной программы полнометражных или короткометражных фильмов, осуществляемая в определенный промежуток времени без перерыва;
11) число киносеансов - число демонстрированных полнометражных или короткометражных фильмов;
12) кинотеатр - помещение, здание для публичной демонстрации фильмов;

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.23 № 244  (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" (код 0591104, индексі 1 - кино, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Кино көрсетуді және кинофильмдерді шығаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметі туралы есеп" (код 0591104, индексі 1-кино) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) анимациялық фильмдер - графикалық әдістерді және сурет өнері тәсілдерін, сондай-ақ іс әрекеттер мен қойылымдарды жандандырумен компьютерлік графика мүмкіндіктерін пайдалану арқылы жасап шығарылған фильм;
2) балалар - халықтың 15 жасқа дейінгі санаты;
3) басқа да кинотеатрлар - видеоқұрылғыны немесе 16 мм және одан да төмен пленкалар үшін проекторларды пайдалану арқылы фильмдерді көрсетуге арналған басқа да коммерциялық объектілер сондай-ақ жылжымалы және ашық кинотеатрлар (жеке автокөліктен отырып көруге болатын жер);
4) бірлесіп шығарылған фильм - шетелдік кинематографиялық ұйымдармен бірлесіп жасалған фильм. Бірлесіп шығару мажоритарлық немесе миноритарлық, паритетті болуы мүмкін;
5) деректі фильм - режиссер операторлық өнер құралдары мен монтаж құралдары және басқа да құралдар арқылы баяндалатын көкейкесті оқиғалар, жиынтықта ақиқат фактілері тіркелген, қойылым сюжеті негізінде жасап шығаратын фильмдер;
6) жабық кинотеатрлар - фильмдерді 35-мм пленкада және рұқсаттылығы 1,3К кем емес сандық проекторлар арқылы көрсетуге арналған тұрақты коммерциялық құрылғы;
7) жылжымалы киноқондырғылар - аппаратурасы тек фильмдерді көрсету уақытында ғана орналастырылып, бір елді мекеннен екінші бір елді мекенге жеткізілетін немесе бір үй-жайдан екінші бір үй-жайға ауыстырылатын киноқондырғылар;
8) кинозал - фильмдер көрсетілетін зал;
9) киноқондырғы - фильмдерді көрсету үшін жабдықтар кешені;
10) киносеанс - белгілі бір уақыт аралығында үзіліссіз жүзеге асырылатын фильмді немесе толық метражды немесе қысқа метражды фильмдердің белгілі бағдарламасының бір реттік көрсетілімі;
11) киносеанстар саны - көрсетілген толық метражды немесе қысқа метражды фильмдер саны;
12) кинотеатр - көпшілікке фильмдерді көрсетуге арналған үй-жай, ғимарат;

13) посещаемость кинотеатров - число билетов, проданных за отчетный год на фильмы;
14) число посетителей - число лиц, посетивших киносеансы;
15) игровой фильм - художественный фильм, создаваемый на основе сценария и воплощаемый средствами актерской игры, режиссуры, операторского искусства, творчества художника-постановщика, композитора и других субъектов отношений в области кинематографии;
16) многозальные кинотеатры - кинотеатры, имеющие 8 и более экранов и включающие все типы экранов;
17) многоязычные полнометражные фильмы - фильмы, при создании которых использовались два или более языка;
18) мажоритарное совместное производство - создание полнометражного фильма, в котором производители казахстанского происхождения предоставляют бoльшую долю финансирования;
19) миноритарное совместное производство - создание полнометражного фильма, в котором производители казахстанского происхождения предоставляют меньшую долю финансирования;
20) паритетное совместное производство - создание полнометражного фильма с привлечением двух или более производителей казахстанского и зарубежного происхождения, при котором финансирование делится поровну;
21) цифровой кинотеатр - место, оборудованное для демонстрации кинематографических или аудиовизуальных произведений в цифровом формате;
22) цифровой кинозал - кинозал, экран которого имеет цифровое проекционное оборудование;
23) стационарные киноустановки - это киноустановки, аппаратура которых постоянно смонтирована в специально оборудованном помещении - киноаппаратной, отделенной от зрительного зала;
24) казахстанский фильм - фильм, произведенный в Республике Казахстан.
25) фильм - аудиовизуальное произведение, созданное в любой форме и различных жанрах на основе творческого замысла, состоящее из изображения, звукового сопровождения, зафиксированных на кинопленке, магнитной пленке или на иных видах носителей и соединенных в тематическое целое последовательно связанных между собой кадров, и предназначенное для восприятия с помощью соответствующих технических средств;
26) производство фильма - процесс реализации творческого замысла автора, в результате которого создается аудиовизуальное произведение;
27) зарубежный фильм - фильм, ввезенный (доставленный) в Республику Казахстан для проката и публичного показа (демонстрации).
3. Указанную статистическую форму заполняют и представляют ежегодно в органы государственной статистики юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность, связанную с демонстрацией кинофильмов и юридические лица, осуществляющие деятельность, связанную с производством кинофильмов, согласно кодам Номенклатуры видов экономической деятельности:

13) кинотеатрларға бару - есепті жылда фильмдерге сатылған билеттер саны.
14) келушілер саны - киносеансқа келуші адамдар саны;
15) ойын фильмі - сценарийдің негізінде жасалатын және актер ойыны, режиссура, операторлық өнер, қоюшы-суретшінің, композитордың және кинематография саласындағы басқа да қатынас субъектілерінің шығармашылығы құралдарымен іске асырылатын көркем фильм;
16) көп залды кинотеатрлар - 8 және одан да көп экрандары бар және экрандардың барлық типтерін қамтитын кинотеатрлар;
17) көп тілді толық метражды фильмдер - өндіру барысында екі немесе одан да көп тілдер пайдаланылған фильмдер;
18) мажоритарлық бірлескен шығарылым - қазақстаннан шыққан өндірушілер қаржыландырудың үлкен үлесін ұсынатын толық метражды фильмді шығару;
19) миноритарлық бірлескен өндіріс - қазақстаннан шыққан өндірушілер қаржыландырудың аз үлесін ұсынатын толық метражды фильм шығару;
20) паритетті бірлескен шығарылым - қаржыландыру тең бөлінетін екі немесе одан да көп қазақстандық және шет елдік өндірушілерді тартумен толық метражды фильм шығару;
21) сандық кинотеатр - кинематографиялық және аудиовизуалды шығармаларды сандық форматта көрсету үшін жабдықталған орын;
22) сандық кинозал - экранның сандық жобалық жабдығы бар кинозал;
23) тұрақты киноқондырғылар - аппаратурасы арнайы жабдықталған киноаппараттық, көрермендер залынан бөлек үй-жайда тұрақты негізде орналастырылған киноқондырғылар;
24) қазақстандық фильмдер - Қазақстан Республикасында шығарылған фильм;
25) фильм - шығармашылық ой негізінде, кез келген нысанда және әртүрлі жанрда құрылған, кинопленкада, магнитті пленкада немесе тасымалдауыштардың басқа да түрлерінде басылған және бір-бірімен тізбектеліп байланысқан кадрлардың тақырыптық біртұтас біріктірілген бейнелерден, дыбыстық сүйемелдеуден тұратын және тиісті техникалық құралдардың көмегімен қабылдауға арналған аудиовизуалды шығарма;
26) фильм шығару - нәтижесінде аудиовизуалды шығарма пайда болатын автордың шығармашылық ойын жүзеге асыру процесі,;
27) шетелдік фильм - Қазақстан Республикасына жалға беру және жария көрсету (демонстрациялау) үшін әкелінген (жеткізілген) фильм.
3. Осы статистикалық нысанды Экономикалық қызмет түрлері номенклатурасының:

59.14.0 - деятельность по показу кинофильмов;
59.11.0 - деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ.
4. В строке 1 таблицы 1 указывается количество кинотеатров, расположенных в отдельно стоящих зданиях, а также расположенные на территории торговых центров, развлекательных комплексов и других помещений.
В строках 3, 4, 5 указывается количество крытых кинотеатров с 1, 2-7 и 8 экранами.
В строке 6 заполняется количество крытых цифровых кинотеатров. Кинотеатры с цифровым проекционным оборудованием имеют возможность демонстрировать изображения такого же размера и равного качества, как и на традиционной кинопленке (35 мм). Копия фильма заменяется на цифровой файл, хранящийся на сервере. Чтобы рассматривать кинотеатр как цифровой, там должно применяться разрешение не менее 1,3К (изображение с горизонтальным разрешением 1300 пикселей).
В строках 8, 9 указываются другие кинотеатры с использованием видеооборудования или другой аппаратуры.
5. В строке 7 таблицы 2 показывается площадь кинотеатра, расположенного в развлекательных комплексах и в других помещениях, включается как собственная, так и арендованная площадь.
Строку 10 заполняют организации, осуществляющие кинопоказ в крытых и других кинотеатрах, являющихся отдельными структурными единицами наделенными статусом юридического лица.
6. В строке 1 таблицы 3 при учете числа показанных двухсерийных полнометражных фильмов, показом считается каждая серия.
В строках 3, 6, 9 учитываются российские и зарубежные фильмы.
В строке 4 число посетителей определяется по числу проданных билетов на фильмы и по числу зрителей, посетивших благотворительные киносеансы.
В строке 7 в доходы от оказанных услуг включается сбор, вырученный от продажи билетов на кинофильмы, а также сбор, полученный от проведенных организацией, осуществляющей кинопоказ, мероприятий (от лекций, проведенных по абонементам для школьников, средств, полученных от игровых автоматов, являющихся собственностью кинотеатра и других мероприятий, проведенных собственными силами).
7. При заполнении таблицы 5 показанные фильмы совместного производства указываются как имеющие одну страну происхождения. Этот показатель может основываться либо на роли страны, которая внесла в создание фильма больший вклад, либо на указании страны происхождения кинопрокатчиком.
8. Таблицы 6-10 заполняются субъектами, осуществляющими деятельность в области производства кинофильмов.
В таблице 6 заполняется количество созданных полнометражных и короткометражных художественных, документальных и анимационных фильмов. Учет фильмов ведется на момент сдачи в прокат, в целях публичного показа (демонстрации), трансляции в эфире телевидения. Фильм продолжительностью не менее шестидесяти минут является полнометражным, фильм продолжительностью менее шестидесяти минут является короткометражным.

59.14.0 - кинофильмдерді көрсету бойынша қызмет;
59.11.0 - кино-, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығару бойынша қызмет кодтарына сәйкес кинофильмдерді көрсетумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер және кинофильмдерді шығарумен байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар жыл сайын толтырып, мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
4. 1-кестенің 1-жолында кинотеатрлар санына бөлек тұрған ғимараттарда орналасқан, сонымен бірге сауда орталықтары, ойын-сауық кешендері және басқа да үй-жайлар аумағында орналасқан кинотеатрлар саны көрсетіледі.
3, 4, 5 жолдарында 1, 2-7 және 8 экранды жабық кинотеатрлардың саны көрсетіледі.
6-жолда жабық сандық кинотеатрлар саны толтырылады. Сандық кескінді құрылғылы кинотеатрлар дәстүрлі кинопленкалардағы (35мм) сияқты мөлшерде және бірдей сапада көріністерді көрсетуге мүкіншілігі болады. Фильмнің көшірмесі серверде сақталатын сандық файлға ауыстырылады. Кинотеатрды сандық деп қарастыру үшін онда 1,3К кем емес рұқсаттылық қолданылуы тиіс (Көріністердің көлденең рұқсаттылығы 1300 пиксел).
8, 9-жолдарда видеожабдықтарды немесе басқа да аппаратураларды пайдаланатын басқа да кинотеатрлар саны көрсетіледі.
5. 2-кестенің 7-жолында ойын-сауық кешендерінде және басқа да үй-жайларда орналасқан кинотеатрлардың алаңы көрсетіледі, жеке меншік, сондай-ақ жалға алынған алаң қамтылады.
10-жолды кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар санын - заңды тұлғаның мәртебесі берілген, жеке құрылымдық бөлімше болып табылатын, жабық және басқа да кинотеатрларда кинокерсетуді жүзеге асыратын ұйымдар толтырады.
6. 3-кестенің 1-жолында көрсетілген екі сериялы толық метражды фильмдерді есепке алуда көрсетілім болып әрбір серия есептеледі.
3, 6, 9-жолдарда ресейлік және шетелдік фильмдер есептелінеді.
4-жолда келушілер саны киносеанстарға сатылған билеттер саны және қайырымдылық киносеанстарына келушілер саны бойынша анықталады.
7-жолда көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға кинофильмдерге сатылған билеттерден түскен ақша жиынтығын, сондай-ақ өткізілуден түскен жиынтықтан, ұйымдардан, кино көрсетуді жүзеге асыратын іс-шаралардан (мысалы, оқушыларға арналған абонементтер бойынша өткізілген дәрістерден, кинотеатрдың меншігі болып табылатын ойын автоматтарынан түскен қаражаттар және өз күштерімен өткізген іс-шаралардан) түскен ақша жиынтығы кіреді.
7.5-кестені толтыру кезінде бірлескен өндірістегі көрсетілген фильмдер бір шығарған ел ретінде көрсетіледі. Бұл көрсеткіш фильмді шығаруға көбірек үлес қосқан елдің алатын орнына негізделуі немесе кинопрокатшылардың елін көрсетуге негізделуі керек.
8.6-10 кестелерін кино шығару саласында қызметін жүзеге асыратын субъектілер толтырады.
6-кестеде толық метражды фильмдер өндіру және қысқа метражды көркем, деректі және анимациялық фильмдер саны толтырылады. Фильмдерді есептеу көпшілікке көрсету (көрсету), теледидар эфирінде трансляциялау мақсатында жалға беру сәтінен басталады. Ұзақтығы алпыс минуттан кем емес фильмдер толық метражды фильмдер, ал ұзақтығы алпыс минуттан кем қысқа метражды болып табылады.

9. В таблице 8 заполняется число созданных полнометражных фильмов по способу производства.
10. В таблице 9 указывается число созданных фильмов по языку, использованному в оригинальной версии полнометражного фильма, с которого делают переводы на иностранные языки.
11. В таблице 10 указываются десять ведущих стран, с которыми производители полнометражных фильмов совместно создавали полнометражные фильмы.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Таблица 1. Укажите число кинотеатров
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
строка 1 = строк 2, 7 для каждой графы;
строка 2 = строк 3-5 для каждой графы;
строка 2 > строки 6 для каждой графы;
строка 7 = строк 8, 9 для каждой графы.
2) Таблица 2. Основные характеристики деятельности организаций, осуществляющих кинопоказ
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
строка 2 > строки 3 для каждой графы;
строка 4 > строки 5 для каждой графы;
строка 5 > строки 6 для каждой графы.
3) Таблица 3. Укажите число киносеансов, число посетителей и доходы от оказанных услуг
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы;
строка 4 = строк 5, 6 для каждой графы;
строка 7 = строк 8, 9 для каждой графы.
4) Таблица 4. Укажите число детей, посетивших киносеансы
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
5) Таблица 6. Укажите количество созданных фильмов по видам
графа 1 = граф 2, 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 2-4 для каждой графы.
6) Таблица 7. Укажите число созданных фильмов по типу производства
графа 1 = граф 2, 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы;
строка 3 = строк 4-6 для каждой графы.
7) Таблица 8. Укажите общее число созданных национальных полнометражных фильмов по способу производства
строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы.
8) Таблица 9. Укажите число созданных национальных полнометражных фильмов по языку оригинала
строка 1 = строк 2-5 для каждой графы.
9) строка 1 таблицы 6 = строке 1 таблицы 7 для каждой графы;
строка 1 таблицы 8 = строке 1 таблицы 9.
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 7 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике

9. 8-кестеде өндіру әдісі бойынша жасап шығарылған толық метражды фильмдер саны толтырылады.
10. 9-кестеде шетел тілдеріне аударма жасалатын толық метражды фильмнің түпнұсқасында қолданылатын, шығарылған фильмдердің тілі бойынша саны көрсетіледі.
11. 10-кестеде толық метражды фильмдерді өндірушілермен бірлесіп толық метражды фильмдер жасап шығарған жетекші он ел көрсетіледі.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-кесте. Кинотеатрлар санын көрсетіңіз
1-бағаннан барлық жолдар бойынша 2 бағаннан;
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 7 жолдар ;
2-жол = барлық бағандар бойынша 3-5 жолдар ;
2-жол барлық бағандар бойынша 6 жолдан;
7-жол = барлық бағандар бойынша 8, 9 жолдар .
2) 2-кесте. Кино көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің негізгі сипаттамалары
1-бағаннан барлық жолдар бойынша 2 бағаннан;
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
2-жол барлық бағандар бойынша 3 жолдан;
4-жол барлық бағандар бойынша 5 жолдан;
5-жол барлық бағандар бойынша 6 жолдан;
3) 3-кесте. Киносеанстар санын, келушілер санын және көрсетілген қызметтерден түскен табыстарды көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар ;
4-жол = барлық бағандар бойынша 5, 6 жолдар ;
7-жол = барлық бағандар бойынша 8, 9 жолдар ;
4) 4 кесте. Киносеансқа келуші балалар санын көрсетіңіз
1-жол барлық бағандар бойынша 2 жолдан;
5) 6-кесте. Жасап шығарылған фильмдердің түрлері бойынша санын көрсетіңіз
1-баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандар ;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2-4 жолдар .
6) 7-кесте. Өндіру типі бойынша жасап шығарылған фильмдер санын көрсетіңіз
1-баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандар ;
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар .
3 жол = барлық бағандар бойынша 4-6 жолдар .
7) 8-кесте. Өндіру тәсілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2, 3 жолдар .
8) 9-кесте. Фильмнің түпнұсқасының тілі бойынша жасап шығарылған ұлттық толық метражды фильмдер санын көрсетіңіз
1-жол = барлық бағандар бойынша 2-5 жолдар .
9) 6-кестенің 1-жолы = барлық бағандар бойынша 7-кестенің 1-жолына
8-кестенің 1-жолы = 10-кестенің 1-жолына.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике

5. Қатысушылар шығармашылығының ұжымдарын жанрлары бойынша көрсетіңіз, адам
Укажите число участников коллективов самодеятельного творчества по жанрам, человек
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
атауы
Наименование
показателей
Қатысушылар саны
Число участников
Ауылдық жерлердегі қатысушылар саны
Число участников в сельской местности
барлығы
всего
балалар
дети
барлығы
всего
балалар
дети
А
Б
1
2
3
4
1
Хор және вокал
Хоровые и
вокальные
2
Ән және би
ансамбльдері
Ансамбли песни и
танца
3
Фольклорлық
Фольклорные
4
Отбасы
ансамбльдері
Семейные
ансамбли
5
Халық аспаптар
оркестрлері
Оркестры
народных
инструментов
6
Хореографиялық
Хореографические
7
Драмалық
Драматические
8
Эстрадалық
Эстрадные
9
Өзгелері
Прочие
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес  _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Приложение 8
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности учреждения культуры клубного типа",
(код 0541104, индекс 1 – клубы, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности учреждения культуры клубного типа" (код 0541104, индекс 1 – клубы, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) любительские объединения – добровольные объединения людей, занятых социально-полезной культурно-досуговой деятельностью в целях удовлетворения многообразных духовных запросов в сфере свободного времени.
2) клуб – сообщество людей с едиными интересами, объединенное в организацию или ассоциацию, различают клубы спортивные, развлекательные, автоклубы, политические клубы и тому подобное.

5. Қатысушылар шығармашылығының ұжымдарын жанрлары бойынша көрсетіңіз, адам
Укажите число участников коллективов самодеятельного творчества по жанрам, человек
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштератауы
Наименование
показателей
Қатысушылар саны
Число участников
Ауылдық жерлердегі қатысушылар саны
Число участников в сельской местности
барлығы
всего
балалар
дети
барлығы
всего
балалар
дети
А
Б
1
2
3
4
1
Хор және вокал
Хоровые и
вокальные
2
Ән және би ансамбльдері
Ансамбли песни и
танца
3
Фольклорлық
Фольклорные
4
Отбасы ансамбльдері
Семейные
ансамбли
5
Халық аспаптароркестрлері
Оркестры
народных
инструментов
6
Хореографиялық
Хореографические
7
Драмалық
Драматические
8
Эстрадалық
Эстрадные
9
Өзгелері
Прочие
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной  _____________________
почты
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 8-қосымша
«Клуб типтес мәдениет мекемесінің қызметі туралы есеп» (коды 0541104, индексі 1–клубтар, кезеңділігі жылдық), жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес әзірленді және «Клуб типтес мәдениет мекемесінің қызметі туралы есеп» (коды 0541104, индексі 1–клубтар, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) әуесқой бірлестіктер – бос уақыт саласында түрлі рухани сұраныстарды қанағаттандыру мақсатында әлеуметтік пайдалы мәдени-демалыс қызметпен айналысатын ресми өз еркімен ұйымдастырылған адамдар бірлестігі.
2) клуб ұйымдарға немесе ассоциацияларға біріккен, бірыңғай мүддедегі адамдар бірлестігі, клубтар спорттық, ойын-сауық, автоклубтар, саяси клубтар және тағы сол сияқтылар болып бөлінеді.

3) учреждение культуры клубного типа – культурно-просветительное учреждение, организующее досуг населения, деятельность коллективов самодеятельного народного творчества и других клубных формирований.
4) коллектив самодеятельного творчества – группа лиц, связанных между собой общностью интересов, потребностей, норм и правил поведения, совместно выполняемой деятельностью, общностью средств в деятельности непрофессионального художественного творчества народных масс в области изобразительного, декоративно-прикладного, музыкального, театрального, хореографического и циркового искусства, киноискусства, фотографии и другие.
5) курсы прикладного творчества и прикладных знаний – сообщество людей с едиными интересами для занятий творчеством.
6) клубы по интересам - сообщество людей с едиными интересами, главным критерием которого является воспитание, где каждый из членов клуба стремиться вынести на люди свои знания и умения.
7) дом (дворец) культуры – клубное учреждение, центр культурно-просветительской и культурно-массовой работы.
8) кружок – группа лиц, связанных общими интересами, которые объединяются для постоянных совместных занятий в области творчества, науки, техники и так далее.
3. По статистической форме 1-клубы отчитываются учреждения культуры клубного типа, к которым относятся областные, районные, городские, сельские дворцы и дома культуры, клубы, а также другие учреждения клубного типа: автоклубы (осуществляющие культурно-досуговую деятельность в малонаселенных пунктах, в труднодоступных и отдаленных районах), клубы-кафе, Интернет-клубы, центры культуры и отдыха, систематически ведущие клубную работу и создающие все условия для проведения культурно-массовой работы и организации разностороннего культурного отдыха.
4. В разделе 1, 2 количество учреждений, зданий и их площади отражают предприятия, у которых они на балансе.
5. Раздел 3, 4 и 5 заполняют предприятия, арендующие часть учреждений культуры клубного типа.
6. Предприятия, арендующие учреждения культуры клубного типа в целом, заполняют все разделы.
7. Данные, включаемые в статистическую форму, должны основываться на материалах первичного учета, к которому относится журнал учета клубной работы.
8. В разделе 3 число проведенных мероприятий заполняется на основании записей, сделанных в журнале учета клубной работы. В отчет включаются все мероприятия, организованные учреждением культуры клубного типа, независимо от того, где они проводились (в клубе, общежитии, школе и так далее). При этом лекции, доклады, концерты и другие мероприятия, проведенные в ходе тематических вечеров, театрализованных праздников и представлений, также включаются в число проведенных мероприятий. Мероприятия, проведенные в здании клуба (дома культуры, дворца культуры) другими учреждениями, в отчет данного клуба (дома культуры, дворца культуры) не включаются.
Число участников заполняется на основании сведений журнала учета клубной работы, где указываются сведения о его членах, содержании и посещаемости занятий. Лица, участвующие в нескольких кружках (коллективах), учитываются по каждому кружку (коллективу) в отдельности.
Доходы от оказанных услуг включают доходы за посещение платных кружков и доходы от проведенных мероприятий учреждениями культуры клубного типа.
В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.

3) клуб типтес мәдениет мекемесі – халықтың бос уақытын, көркемөнерпаздардың халық шығармашылығы ұжымдарының және басқа да клубтық құрылымдардың қызметін ұйымдастыратын мәдени-ағарту мекемесі.
4) көркемөнерпаздардың шығармашылық ұжымыбейнелеу, декоративтік-қолданбалы, музыка, театр, хореография және цирктік өнерлері, киноөнері, фотография және басқалар саласындағы жалпы халықтың кәсіби емес көркем өнер шығармашылығы қызметіндегі құралдардың ортақтығымен, бір-бірімен бір мүддедегі, нормалар қажеттілігімен және өткізу ережесімен, бірігіп орындалатын қызметтермен байланысты тұлғалардың топтары.
5) қолданбалы шығармашылық пен қолданбалы білім курстары – шығармашылықпен айналысу үшін бір мүддедегі адамдар бірлестігі.
6) қызығушылықтары бойынша клубтар – клубтың әрбір мүшесі адамдар ортасына өзінің білімі мен дағдысын шығаруға тырысатын, басты критерий тәрбие болып табылатын қызығушылығы бірыңғай адамдар қоғамдастығы.
7) мәдениет үйі (сарайы) мәдени-ағарту және мәдени-жалпы жұмыстар орталығы, клубтық мекеме.
8) үйірмешығармашылық, ғылым, техника тағы басқалар саласында бірлескен тұрақты оқу үшін біріккен жалпы қызығушылықпен байланысты тұлғалар тобы.
3. 1-клубтар статистикалық нысаны бойынша клубтық мәдени мекемелеріне жататын облыстық, аудандық, қалалық, ауылдық мәдениет сарайлары мен үйлері, клубтар, сонымен бірге клуб типтес мекемелер: автоклубтар, (халық аз тұратын елді мекенде, баратын жолы қиын және алыс аудандарда бос уақытта мәдени демалысты қызметті жүзеге асыратын), клуб жұмыстарын жүйелі жүргізетін және жалпы мәдени жұмыстар өткізу мен жан-жақты мәдени демалысты ұйымдастыру үшін барлық жағдай жасайтын кафе-клубтар, Интернет клубтар, мәдениет және демалыс орталықтары ұйымдары есеп береді.
4. 1-ші, 2-ші бөлімде мекемелер, ғимараттар санын және олардың аумағын, оларды өз теңгерімінде иеленетін кәсіпорындар көрсетеді.
5. 3-ші, 4-ші және 5-ші бөлімдерді клуб типтес мәдениет мекемесінің бөлігін жалға алатын кәсіпорындар толтырады.
6. Клуб типтес мәдениет мекемесін тұтасымен жалға алатын кәсіпорын бөлімдердің барлығын толтырады.
7. Статистикалық нысанға кіретін деректер клуб жұмысын есепке алу журналы кіретін материалдарына негізделуі қажет.
8. 3-ші бөлімде өткізілген іс-шаралар саны клуб мекемесінің жұмысын есепке алу журналында жазылған жазбалар негізінде толтырады. Есепке, өткізілген жеріне қарамастан (клубта, жатақханада, мектепте және тағы басқалар), клуб типтес мәдени мекемелер ұйымдастырған барлық іс-шаралар кіргізіледі. Мұның өзінде тақырыптық кештер, театрландырылған мерекелер мен көрсетілімдер барысында өткізілген дәрістер, баяндамалар, концерттер және басқа да іс-шараларда өткізілген іс-шаралар санына қосылады. Басқа мекемелердің клуб үй-жайында (мәдениет үйі, мәдениет сарайы) өткізген іс-шаралары, осы клубтың үй-жайының (мәдениет үйі, мәдениет сарайы) есебіне кірмейді.
Қатысушылар саны үйірме мүшелері, мазмұны және сабаққа қатысуы туралы деректер көрсетілетін клуб жұмысын есепке алу журналының мәліметтер негізінде толтырылады. Бірнеше үйірмеге (ұжымға) қатысатын адамдар, әр үйірме (ұжым) бойынша жеке-жеке есепке алынады.
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға ақылы үйірмелерге қатысушылардан және клуб типтес мәдениет мекемелерімен өткізілген іс-шаралардан түскен табыстар қосылады.
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.

9. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Основные виды учреждений культуры клубного типа, единиц
Строка 1 > строки 2 по всем графам
2) Раздел 2. Количество зданий клубного типа и их площадь
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
3) Раздел 3. Основные характеристики деятельности учреждений культуры клубного типа
Строка 1 > строки 2 по всем графам
Строка 3 > строки 4 по всем графам
Строка 5 > строки 6 по всем графам
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
4) Раздел 4. Коллективы самодеятельного творчества по жанрам, единиц
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
Графа 3 > графы 4 по всем строкам
Графа 1 > графы 3 по всем строкам
Графа 2 > графы 4 по всем строкам
5) Раздел 5. Число участников коллективов самодеятельного творчества по жанрам, человек
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
Графа 3 > графы 4 по всем строкам
Графа 1 > графы 3 по всем строкам
Графа 2 > графы 4 по всем строкам
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қырқүйектегі № 264 бұйрығына
9-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 9 к приказу
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0601104
Код статистической формы 0601104
Концерт қызметі туралы есеп
Отчет о концертной деятельности
1–концерт
Есепті кезең  _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.2 кодына сәйкес концерт қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие
концертную деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.2.
Тапсыру мерзімі – 10 қантар
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Клуб типтес мәдениет мекемелерінің негізгі түрлері, бірлік
1 жол > 2 жолдан барлық бағандар бойынша
2) 2 бөлім. Клуб типтес ғимараттар саны мен олардың аумағы
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
3) 3 бөлім. Клуб типтес мәдени мекемелері қызметтерінің негізгі сипаттамалары
1 жол > 2 жолдан барлық бағандар бойынша
3 жол > 4 жолдан барлық бағандар бойынша
5 жол > 6 жолдан барлық бағандар бойынша
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
4) 4 бөлім. Көркемөнерпаздар шығармашылығының ұжымдарын жанрлары бойынша, бірлік
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
3 баған > 4 бағаннан барлық жолдар бойынша
1 баған > 3 бағаннан барлық жолдар бойынша
2 баған > 4 бағаннан барлық жолдар бойынша
5) 5 бөлім. Қатысушылар шығармашылығының ұжымдарын жанрлары бойынша, адам
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
3 баған > 4 бағаннан барлық жолдар бойынша
1 баған > 3 бағаннан барлық жолдар бойынша
2 баған > 4 бағаннан барлық жолдар бойынша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 9-қосымша
Приложение 9
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0601104
Код статистической формы 0601104
Концерт қызметі туралы есеп
Отчет о концертной деятельности
1-концерт
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.2 кодына сәйкес концерт қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие концертную деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.2.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

5. Шет елде өткізілген гастрольдер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число гастролей, проведенных за рубежом, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Шетелде өткізілген
гастрольдер саны
Число гастролей, проведенных за
рубежом
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 10
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о концертной деятельности»,
(код 0601104, индекс 1 – концерт, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о концертной деятельности»
(код 0601104, индекс 1 – концерт, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) гастроли – выступления, спектакли артиста или коллектива (ансамбля, хора и прочие), вне места его постоянной деятельности в другом районе, городе, стране;
2) концерт – это публичное выступление артистов по определенной, заранее составленной программе;
3) концертные организации – это зрелищные организации, реализующие комплекс мер для создания условий публичного исполнения произведений литературы и искусства и популяризации художественных коллективов и отдельных исполнителей;
4) филармонические концерты - это выступления (как для взрослых, так и для детей) симфонических оркестров, хоровых и хореографических коллективов, оркестров народных инструментов и духовых оркестров, концерты вокалистов-солистов оперного и камерного плана, артистов балета, солистов, чтецов–мастеров художественного слова, камерно-вокальных и инструментальных ансамблей и групп, ансамблей танца, концерты-лекции и другие;

5. Шет елде өткізілген гастрольдер санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число гастролей, проведенных за рубежом, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Шетелде өткізілген гастрольдер саны
Число гастролей, проведенных за рубежом
Атауы                         Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________________
Телефон _______________________________________
Басшы                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ______________(Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 10-қосымша
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Концерт қызметі туралы есеп»
(коды 0601104, индексі 1 – концерт, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Концерт қызметі туралы есеп» (коды 0601104, индексі 1 – концерт, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) гастрольдер – әртістің немесе ұжымның (ансамбль, хор және басқалардың) оның тұрақты қызметінен тыс орында басқа аудандардағы, қалалардағы, мемлекеттердегі спектакльдері, көрсетілімдері;
2) концерт – бұл белгіленген, алдын ала құрылған бағдарламалар бойынша әртістердің көпшілікке шығуы;
3) концерттік ұйымдар – бұл әдебиет пен өнер туындыларын көпшілікке орындау және көркемөнер ұжымдары мен жеке орындаушыларды әйгілеу жағдайларын жасауға арналған шаралар кешенін іске асыратын көріністік ұйымдар;
4) филармониялық концерттер – бұл симфониялық оркестрлердің, хор және хореографиялық ұжымдардың, халық аспаптары оркестрлері және үрмелі оркестрлер қойылымдары, опералық және камералық түріндегі вокалист-солисттердің, балет әртістері, солисттер, көркем сөз шеберлері, камера-вокалдық және аспаптық ансамбльдер топтары, би ансамбльдерінің концерттері, концерттік-дәрістер және тағы басқалардың (ересектер мен балалар үшін бірдей) қойылымдары;

5) эстрадные концерты - это выступления (как для взрослых, так и для детей) эстрадных оркестров, вокальных и вокально-инструментальных групп, кукольных групп, коллективов пантомимы, театров теней и так далее.
3. Отчет по данной статистической форме составляется концертными организациями (филармониями, концертными объединениями, концертными залами) и самостоятельными коллективами (музыкальными, хоровыми, танцевальными и тому подобное), находящимися как на самостоятельном балансе, так и на балансе других предприятий и организаций. Работа музыкальных коллективов, входящих в состав концертных организаций, показывается в отчете данной организации.
4. В строке 2 раздела 1 указывается общее количество помещений (зданий) постоянно используемых для осуществления концертной деятельности и принадлежащих организации на правах собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления, либо эксплуатируемых организацией на правах аренды. Под помещением понимается отдельно стоящее здание или обособленная часть здания, используемое для проведения концертных мероприятий и (или) репетиционного процесса.
5. В строке 3 раздела 2 и далее в статистической форме под «своей территорией» понимается город, район и так далее - место регистрации концертной организации.
Число концертов, проведенных концертной организацией или самостоятельным коллективом в течение отчетного периода на территории своей области (города) указывают как в собственных или арендованных помещениях, так и на площадках (сцене) сторонних организаций, то есть разовые концерты (в клубах, домах культуры, дворцах спорта, театрах и так далее).
В строке 5 приводятся сведения о гастролях, проведенных в Казахстане.
Данные о гастрольных и выездных концертах включает та концертная организация, которая проводит эти концерты, а не организация, в помещении которой проводится концерт.
6. В разделе 5 гастроли за рубежом подразумевают как страны дальнего, так и ближнего зарубежья.
7. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Количество концертных организаций, помещений (зданий) концертных залов и их вместимость»:
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
2) Раздел 2. «Число мероприятий, проведенных концертной организацией»:
строка 1 =  строк 3, 5 для каждой графы
строка 2 =  строк 4, 6 для каждой графы
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 3 для каждой графы
строка 6 < строки 5 для каждой графы
графа 1 > графы 3 для каждой строки
графа 2 > графы 4 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Число зрителей на мероприятиях, проведенных концертной организацией»:

5) эстрадалық концерттер – бұл эстрадалық оркестрлер, вокалдық және вокалдық-аспаптық топтардың, қуыршақ топтарының, пантомималық ұжымдардың, көлеңке театрлардың және тағы басқалардың (ересектер мен балалар үшін бірдей) көрсетілімдері.
3. Осы статистикалық нысан бойынша есепті дербес теңгерімде, сондай-ақ басқа кәсіпорындар мен ұйымдардың теңгеріміндегі концерт ұйымдары (филармониялар, концерттік бірлестіктер, концерт залдары) және дербес ұжымдар (музыкалық, хор, би және тағы басқалар) жасайды. Концерт ұйымдарының құрамына кіретін музыка ұжымдарының жұмысы осы ұйымның есебінде көрсетіледі.
4. 1 - бөлімнің 2 - жолында концерт қызметін жүзеге асыру үшін тұрақты пайдаланатын және ұйымға меншік құқығы ретінде, шаруашылығын жүргізуге немесе жедел басқаруға тиесілі немесе ұйым жалға алу құқығы ретінде пайдаланатын үй-жайлардың (ғимараттар) жалпы саны көрсетіледі. Үй-жай ретінде жеке орналасқан ғимараттар немесе концерт іс-шараларын және (немесе) жаттығу үрдісін жүргізу үшін пайдаланатын ғимарттардың жекелеген бөліктері түсіндіріледі.
5. 2 - бөлімнің 3 – жолында және бұдан әрі статистикалық нысанның «өз аумағында» қала, аудан және бұдан әрі – концерт ұйымының тіркелген орны түсіндіріледі.
Есепті кезең ішінде өз облысының (қаланың) аумағында, сондай-ақ жеке немесе жалға алынған үй-жайда, немесе тараптық ұйымдардың алаңдарында, яғни бір жолғы концерттер (сахналарында) (клубтар, мәдениет үйлерінің, спорт сарайлары, театрлардың және тағы басқалар) өткізілген концерттік ұйымның немесе дербес ұжымның концерт саны көрсетіледі.
5 - жолда Қазақстанда өткізілген гастрольдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
Гастрольдік және көшпелі концерттер туралы деректерге үй-жайда концерт өткізген ұйым емес, осы концерттерді өткізетін концерт ұйымы кіреді.
6. 5 - бөлімде шетелдердегі гастрольдерде алыс және таяу шетелдерде өткізген концерттер көрсетіледі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Концерт ұйымдарының, концерт зал үй-жайларының (ғимараттарының) саны және олардың сыйымдылығы»:
1-баған > 2-бағаннан, барлық жолдар үшін;
2) 2-бөлім. «Концерттік ұйымдар өткізген іс-шаралар саны»:
1-жол = 3, 5-жолдардан, барлық бағандар үшін
2-жол= 4, 6-жолдардан, барлық бағандар үшін
2-жол < 1-жолдан, барлық бағандар үшін
4-жол < 3-жолдан, барлық бағандар үшін
6-жол < 5-жолдан, барлық бағандар үшін
1-баған > 3-бағаннан, барлық жолдар үшін
2-баған > 4-бағаннан, барлық жолдар үшін;
3) 3-бөлім. «Концерт ұйымдары өткізген іс-шаралардағы көрермендер саны»:

4. Мұражайлардың көрмелік қызметін көрсетіңіз, бірлік
Укажите выставочную деятельность музея, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрмелер саны
Количество выставок
2
өз мұражайында өткізген
проведенных в музее
3
жекеменшік қорынан
из собственных фондов
4
басқа да қордан тарту
арқылы
с привлечением других фондов
5
өз мұражайынан тыс
өткізген
проведены вне музея
6
оның ішінде - шет елде
өткізген
из них - за рубежом
Атауы                                        Мекенжайы
Наименование ___________________              Адрес _________________
Телефон _______________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ______________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Телефон _________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель _______________                  (Ф.И.О., подпись) _____
Бас бухгалтер                                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ______
М.О.
М.П.
Приложение 12
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Сноска. Приложение 12 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности музея»
(код 0531104, индекс 1 - музеи, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности музея» (код 0531104, индекс 1 - музеи, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) естественнонаучные музеи - это биологические, геологические, природоведческие и так далее;
2) выставка – публичная демонстрация достижений в области экономики, науки, техники, культуры, искусства и других областях общественной жизни. Понятие обозначает как само мероприятие, так и место проведения этого мероприятия;
3) мемориальные музеи - музеи, собирающие и экспонирующие материалы, документы и тому подобное, связанные с памятью отдельных исторических событий или выдающихся лиц (ученых, писателей, художников, актеров и так далее);
4) музеи - организации культуры, созданные для хранения, изучения и публичного представления музейных экспонатов и музейных коллекций, призванные осуществлять культурные, образовательные и научно-исследовательские функции и обеспечивать популяризацию историко-культурного наследия;

4. Мұражайлардың көрмелік қызметін көрсетіңіз, бірлік
Укажите выставочную деятельность музея, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
оның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Көрмелер саны
Количество выставок
2
өз мұражайында өткізген
проведенных в музее
3
жекеменшік қорынан
из собственных фондов
4
басқа да қордан тарту арқылы
с привлечением других фондов
5
өз мұражайынан тыс өткізген
проведены вне музея
6
оның ішінде - шет елде өткізген
из них - за рубежом
Атауы                       Мекенжайы
Наименование _________________ Адрес ______________________________
Телефон ____________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні
Фамилия исполнителя _________________________ Телефон _____________
Басшы                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________ (Ф.И.О., подпись) ___________________
Бас бухгалтер                (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ____________(Ф.И.О., подпись) ___________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 12-қосымша
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Мұражай қызметі туралы есеп»
(коды 0531104, индексі 1-мұражайлар, кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Мұражай қызметі туралы есеп» (коды 0531104, индексі 1-мұражайлар, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) табиғи-ғылыми мұражайлар – бұл биологиялық, геологиялық, табиғаттану және тағы басқа мұражайлар;
2) көрме – экономика, ғылым, техника, мәдениет, өнер және қоғамдық өмірдің басқа да салаларындағы жетістіктерді жұртшылыққа көрсету. Ұғым іс-шараның өзін, сондай-ақ осы іс-шараның өткізілу орнын да білдіреді;
3) мемориалдық мұражайлар – жеке тарихи оқиғалардың немесе көрнекті тұлғалардың (ғалымдар, жазушылар, суретшілер, әртістер және тағы басқа) естеліктерімен байланысты материалдарды, құжаттарды жинайтын және көрмеге қойып көрсететін мұражайлар;
4) мұражайлар – мұражай экспонаттары мен мұражай коллекцияларын сақтау, зерделеу және көпшiлiкке көрсету үшiн құрылған, мәдени, бiлiм беру және ғылыми-зерттеу функцияларды жүзеге асыруға және тарихи-мәдени мұраларды көпшiлiкке танытуды қамтамасыз етуге тиiс мәдениет ұйымдары;

5) краеведческие музеи – музеи, собирающие документы и экспонирующие исторические памятники, естественнонаучные и художественные коллекции, произведения народного искусства определенных географических или административных территорий;
6) искусствоведческие музеи – это художественные музеи, картинные галереи, музеи изобразительных искусств, музеи архитектуры и тому подобное, а также музеи, экспонаты которых характеризуют развитие музыкального, театрального искусства;
7) исторические музеи – это музеи, имеющие широкий исторический профиль – общеисторические музеи (музеи истории страны), музеи, имеющие профиль соответствующий специальным историческим дисциплинам (археологические, этнографические музеи), или самостоятельным отраслям исторической науки (военно-исторические музеи);
8) экскурсия - коллективное посещение музея, достопримечательного места, выставки и тому подобное. Показ объектов происходит под руководством квалифицированного специалиста — экскурсовода, который передает аудитории видение объекта, оценку памятного места, понимание исторического события, связанного с этим объектом. Экскурсии бывают как самостоятельной деятельностью, так и частью комплекса туристских услуг;
9) экспонат - предмет, выставленный для обозрения на выставке или для ознакомления перед продажей.
3. Музейные учреждения, работающие на правах отделов, секторов, а также отдельно расположенные объекты музейного показа, самостоятельные отчеты не составляют.
4. В разделе 1 профиль музея определяется по имеющимся в нем коллекций памятников истории и культуры.
В графе 6 учитываются литературные музеи, отраслевые музеи и другие.
5. В строке 1 раздела 2 в число экспонатов основного фонда включаются экспонаты, имеющие научное или художественное значение, памятники материальной и духовной культуры и естественной истории, независимо от времени происхождения, материала и техники изготовления, в том числе: исторические ценности, археологические материалы, художественные ценности, художественные изделия из драгоценных металлов и драгоценных камней, относящиеся к вещевым, изобразительным, письменным и иным памятникам истории и культуры, произведения декоративно-прикладного искусства, рукописные и печатные издания, архивные документы и архивные фонды на различных носителях, уникальные и редкие музыкальные инструменты, филателистические материалы, предметы нумизматики, сфрагистики, геральдики, фалеристики, редкие коллекции и образцы флоры и фауны, предметы, представляющие интерес для таких отраслей науки, как минералогия, анатомия, палеонтология.
Из общего числа экспонатов основного фонда по строке 2 выделяют экспонаты находящиеся на электронных носителях.
В строке 3 заполняются сведения о научно-вспомогательных материалах (диаграммы, схемы, чертежи, муляжи, репродукции и тому подобное), изготавливаемых музеем и регистрируемых в книге учета вспомогательных материалов.
К вспомогательному фонду относятся:
материалы, собранные, изготовленные или приобретенные музеем для нужд стационарной экспозиции и различных выставок: муляжи, макеты, слепки, реконструкции, фотокопии, планы, карты, схемы, диаграммы, чертежи и другие наглядные материалы, помогающие раскрытию экспозиционно-выставочных тем, выявлению связей между музейными предметами и так далее;

5) өлкетану мұражайлары – тарихи ескерткіштерді, табиғи ғылыми және көркем өнер коллекцияларын, белгілі географиялық немесе әкімшілік аумақтардың халық өнер туындыларының құжаттарын жинайтын және көрмеге қойып көрсететін мұражайлар;
6) өнертану мұражайлары – бұл көркем өнер мұражайы, сурет галереясы, бейнелеу өнері мұражайы, сәулет мұражайы және тағы басқалар, сондай-ақ экспонаттары музыка, театр өнерінің дамуын мұражайлар;
7) тарихи мұражайлар – бұл кең ауқымдағы тарихи бейіні бар - жалпы тарихи мұражайлар (мысалы ел тарихының мұражайлары), арнайы тарихи тәртіптерге сәйкес келетін бейіні бар (археологиялық, этнографиялық мұражайлар және тағы басқа) мұражайлар немесе тарих ғылымының (әскери-тарихи мұражайлар) дербес саласындағы мұражайлар;
8) экскурсия – мұражайларға, көңіл аударарлық жерлерге, көрмелерге, және тағы басқа орындарға топпен бару. Объектілерді көрсету білікті маманның – экскурсияны жүргізуші адамның көмегімен жүргізіледі, ол аудиторияға объекті туралы мән-жайды, осы объектімен байланысты тарихи оқиғаны түсінуін, ескерткіш орнына баға береді. Экскурсиялар өз бетінше қызмет көрсетеді, сондай-ақ туристік қызмет кешенінің бір бөлігі болып табыла алады;
9) экспонат - көрмеде қарау үшін немесе сату алдында таныстыру үшін қойылған зат.
3. Бөлімдер, секторлар, сондай-ақ жеке орналасқан мұражай көрсету объектілері құқығында жұмыс істейтін мұражай мекемелері жеке есептерді құрмайды.
4. 1–бөлімде мұражай бейіні ондағы тарихи және мәдениет ескерткіштері коллекцияларының сипаты бойынша анықталады.
6-бағанда әдеби мұражайлар, салалық мұражайлар және басқалары есептеледі.
5. 2-бөлімнің 1-жолында негізгі қордың экспонаттар санына шыққан уақытына, материалына және дайындалу техникасына қарамастан ғылыми немесе көркемдік маңызы бар барлық экспонаттар, материалдық және рухани мәдениет пен табиғи тарихи ескерткіштер, оның ішінде: тарихи құндылықтар, археологиялық материалдар, көркем-сурет құндылықтары, заттық, бейнелеу, жазба және өзге де тарих және мәдениет ескерткіштеріне жататын бағалы металдардан және асыл тастардан жасалған көркем-сурет бұйымдары, сәндік қолданбалы өнер туындылары, қолжазба және баспа басылымдары, әр-түрлі тасымалдауыштағы мұрағат құжаттары және мұрағат құралдары, бірегей және сирек музыка саймандары, филатистикалық материалдар, нумизматика бұйымдары, сфрагистика, гиральдика, фалеристика, флора мен фауна нұсқалары және сирек коллекциялар, ғылымдардың минералогия анатомия, палеонтология салалары үшін қызығушылықты туғызатын бұйымдар кіреді.
Негізігі қордағы экспонаттардың барлық санынан 2 жолда электронды тасымалдауыштағы экспонаттар саны бөліп көрсетіледі.
3-жолда мұражай жасаған және көмекші материалдарды есептейтін кітапта тіркелетін ғылыми-көмекші материалдар (диаграммалар, сызбалар, нақнұсқалар, көшірмелер және тағы басқалар) туралы мәліметтер толтырылады.
Көмекші қорға келесілер:
тұрақты қойылымға және әртүрлі көрмелерге қажеттілігі үшін мұражаймен жиналған, дайындалған немесе алынған материалдар: нақңұсқалар, пішімдер, қалыптар, жаңартулар, фотокөшірмелер, жоспарлар, карталар, сызбалар, диаграммалар, кескіндер және мұражай мәндері арасынан анықталатын, қойылымды-көрмелік тақырыпты ашуға көмектесетін өзге де көрнекті материалдар;

печатные материалы массового выпуска: плакаты, афиши, листовки, открытки, карты, планы, чертежи, различные виды печатной графики, газеты, журналы, нумизматика, фалеристика, боны и другие при условии наличия этих предметов в составе основного фонда не менее 3-5 дублетных экземпляров, находящихся в полном или удовлетворительном состоянии сохранности;
подлинные предметы, представляющие интерес для собрания музея, но поступившие в неудовлетворительном состоянии сохранности, требующем значительной реставрации;
массовые подъемные археологические, геологические, палеонтологические и другие естественные материалы, прошедшие камеральную обработку;
негативы и фотографии, полученные в процессе фотофиксации предметов основного музейного фонда;
образцы скоропортящихся сельскохозяйственных культур и других натуральных предметов, подверженных порче и требующие частой замены;
объекты природы, не имеющие значения естественно-исторических памятников, но используемые в музее для наглядного показа некоторых особенностей природы и ее явлений.
Строка 4 заполняется на основании внутри музейных актов передачи из хранительских отделов в экспозицию.
Строка 5 заполняется на основании документов реставрационных осмотров или паспортов хранения по экспонатам основного фонда.
В строке 6 указывается общее количество посетителей музея в отчетном году.
В строке 7 из общего количество посетителей музея указывается количество посетителей детей в отчетном году.
В строке 8 указывается число экскурсий, проведенных за отчетный период.
В строке 9 показывается общее количество лекций, прочитанных сотрудниками музея как в музее, так и вне его, на основании журнала учета лекций.
В строке 10 в доходы от оказанных услуг включаются доходы, полученные от проведенных мероприятий, экскурсионных посещений, лекций, реализации творческой продукции, выполнения творческих заказов для населения и так далее, оплаченные за счет средств населения и средств предприятий.
В доходы от оказанных услуг не включаются средства, поступившие из местного и республиканского бюджета, благотворительные и другие взносы.
В строке 11 в доходы от проведенных экскурсий включаются доходы, полученные от проведенных экскурсий с экскурсоводом.
6. В строке 1 раздела 3 указывается число музейных предметов, сведения о которых внесены в электронный каталог музея.
В строке 2 указывается наличие доступа в Интернет в музее, в строке 3 – число музеев с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi).
В строке 4 указывается число используемых персональных компьютеров, в строке 5 - число компьютеров, подключенных к Интернет посредством локальной сети, в строке 6 - наличие интернет-ресурса у музея.

жалпы шығарылымның баспа материалдары: плакаттар, афишалар, үндеулер, ашық хаттар, карталар, жоспарлар, сызбалар, баспа кескіндемелерінің әртүрлі түрлері, газеттер, журналдар, нумизматика, фалеристика, бондар және осы бұйымдардың толық немесе қанағаттанарлық жағдайда сақталған, негізгі қордың құрамындағы қосымша нұсқасы 3-5 кем емес болған жағдайда өзге де бұйымдар;
айтарлықтай жаңартуды талап ететін, сақтаудың қанағаттанбайтын жағдайында келіп түскен, мұражайға жинау үшін қызығушылық ұсынатын түпнұсқа бұйымдар;
жалпы көтерме археологиялық, геологиялық, палеонтологиялық және өзге де өңдеуге өткен табиғи материалдар;
негізгі мұражай қоры бұйымдарын суретке түсіру барысында алынған негативтер және суреттер;
жылдам бұзылатын ауылшаруашылығы мәдениетінің үлгілері және тез бұзылатын және жиі ауыстыруды талап ететін өзге де негізгі бұйымдар;
табиғи-тарихи ескерткіш болып табылмайтын, бірақ табиғаттың кейбір ерекшелігін және құбылысын көрнекілеп көрсету үшін мұражайда пайдаланатын табиғат объектілері жатады.
4-жол сақтау бөлімінен қойылымға мұражайдың ішкі табыстау актісі негізінде толтырылады.
5-жол жаңғырту байқауы құжаты немесе негізгі қордағы экспонаттар бойынша сақтау паспорттары негізінде толтырылады.
6-жолда есепті жылы мұражайға келушілердің жалпы саны көрсетіледі.
7-жолда есепті жылы мұражайға келушілердің жалпы санынан келуші балалар саны көрсетіледі.
8-жолда есепті кезеңде өткізілген экскурсиялар саны көрсетіледі.
9-жолда лекцияларды есепке алатын журналдың негізінде мұражай қызметкерлері өз мұражайында және одан тыс жерлерде оқыған лекцияларының жалпы саны көрсетіледі.
10-жолда көрсетілген қызметтен түскен табыстарға халық және кәсіпорын қаражаты есебінен төленген, өткізілген шаралардан, экскурсиялардан, дәрістерден, шығармашылық өнімдерді өткізуден, халыққа арналған шығармашылық тапсырыстарды орындаудан түскен табыстар кіреді.
Көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға жергілікті және республикалық бюджеттерден түскен қаражаттар, қайырымдылық және басқа да жарналар кірмейді.
11-жолда өткізілген экскурсиялардан түскен табыстарға экскурсияны жүргізуші өткізген экскурсиялардан түскен табыстар кіреді.
6. 3-бөлімнің 1-жолында мұражайдың электронды каталогына енгізілген мұражай бұйымдары туралы мәліметтер толтырылады.
2-жолда мұражайлардың Интернетке қатынауының бары, 3-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар мұражайлар көрсетіледі.
4-жолда пайдаланатын жеке компьютерлер саны, 5-жолда жергілікті желі арқылы Интернетке қосылған компьютерлер саны, 6-жолда интернет-ресурсы бар мұражайлар көрсетіледі.

7. В строке 1 раздела 4 указывается общее количество выставок, организованных в отчетном году музеем.
В строке 2 указывается количество выставок, проведенных в музее, в строке 3 - число выставок, проведенных в музее на основе собственных фондов.
В строке 4 указывается число выставок, проведенных в музее с привлечением других фондов (других музеев, частных коллекций и так далее).
В строке 5 показывается число выставок, проведенных в отчетном году за пределами музея, как на своей территории своей области (города), так и за пределами своей территории по Казахстану, в том числе за рубежом.
В строке 6 показывается число выставок, проведенных музеем в отчетном году за рубежом.
8. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Профиль музея»:
строка 1 > строки 2 для каждой графы;
2) Раздел 2. «Основные характеристики деятельности музея»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы;
строка 4 <  строк 1, 3 для каждой графы;
строка 5 <  строк 1, 3 для каждой графы;
строка 7 < строки 6 для каждой графы;
строка 10 > строки 11 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Наличие информационно-коммуникационных технологий в музее»:
строка 3 < строки 2 для каждой графы;
строка 5 < строки 4 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
4) Раздел 4. «Выставочная деятельность музея»:
строка 1 = строк 2, 5 для каждой графы;
строка 2 = строк 3, 4 для каждой графы;
строка 6 < строки 5 для каждой графы;
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 13 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета,
час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0571104
Код статистической формы
0571104
Ойын-сауық және демалыс саябағының
қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности парка
развлечений и отдыха
1-саябақ-
тар
1-парки
Жылдық
Годовая
Есепті кезең       __  __  __  __   жыл
Отчетный период     |__||__||__||__|  год
Экономикалық қызмет түрлерінің Номенклатурасы (бұдан әрі – 5-таңбалы
ЭҚЖЖ) бойынша 93.21.0 кодына сәйкес ойын-сауық және демалыс саябағы
қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер,
сондай-ақ өз теңгерімінде саябағы бар кәсіпорындар тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие
деятельность парков развлечений и отдыха, а также предприятия, имеющие на своем
балансе парки, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности
(далее – ОКЭД 5-ти значный) 93.21.0.
Тапсыру мерзімі – 10 қаңтар
Срок представления - 10 января
КҰЖЖ коды   __  __  __  __  __  __  __  __    __  __  __  __
Код ОКПО    |__||__||__||__||__||__||__||__|  |__||__||__||__|
СТН коды    __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __
РНН         |__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__|
БСН коды    __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __
код БИН     |__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__|
ЖСН коды    __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __
код ИИН     |__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__|

7. 4-бөлімнің 1-жолында есепті жылы мұражайлар ұйымдастырған көрмелердің жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда мұражайда өткізілген көрмелер саны, 3-жолда жекеменшік қорының негізінде мұражайларда өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
4-жолда өзге де қорларды тарту арқылы (басқа да мұражайлардан, жеке топтамалардан және тағы басқа) мұражайларда өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы өз облысының (қаласының) аумағында және Қазақстан бойынша өз аумағынан тысқары, оның ішінде шет елдерде өткізілген көрмелер саны көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы мұражайдың шет елде өткізген көрмелер саны көрсетіледі.
8. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Мұражай бейіні»:
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
2) 2-бөлім. «Мұражай қызметінің негізгі сипаттамалары»:
2-жол < 1-жолдан әр баған үшін;
4-жол <  1, 3-жолдардан әр баған үшін;
5-жол <  1, 3-жолдардан әр баған үшін;
7-жол < 6-жолдан әр баған үшін;
10-жол > 11-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
3) 3-бөлім. «Мұражайлардағы ақпараттық-коммуникациялық технологиялары»:
3-жол < 2-жолдан әр баған үшін;
5-жол < 4-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін;
4) 4-бөлім. «Мұражайлардың көрмелік қызметі»:
1-жол = 2, 5-жолдардан әр баған үшін;
2-жол = 3, 4-жолдардан әр баған үшін;
6-жол < 5-жолдан әр баған үшін;
1-жол > 2-жолдан әр баған үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 13-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 13 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0571104
Код статистической
формы 0571104
Ойын-сауық және демалыс саябағының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности парка развлечений и отдыха
1 - саябақтар
1 - парки
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_|_|_|год
Экономикалық қызмет түрлерінің Номенклатурасы (бұдан әрі – 5-таңбалы ЭҚЖЖ) бойынша 93.21.0 кодына сәйкес ойын-сауық және демалыс саябағы қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер, сондай-ақ өз тең ерімінде саябағы бар кәсіпорындар тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность парков развлечений и отдыха, а также предприятия, имеющие на своем балансе парки, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее – ОКЭД 5-ти значный) 93.21.0.
Тапсыру мерзімі – 10 қаңтар
Срок представления – 10 января
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

1. Саябақтар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число парков, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Ашық аспан астында
орналасқан саябақтар саны
Число парков, расположенных
под открытым небом
2
Үй-жайда орналасқан
саябақтар саны
Число парков, расположенных
в помещении
2. Саябақ қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности парка
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Ашық аспан астында
орналасқан саябақ алаңы,
га
Площадь парка, расположенного
под открытым небом, га
2
Үй-жайда орналасқан саябақ
алаңы, шаршы метр
Площадь парка, расположенного
в помещении, кв. м
3
Саябақтың жұмыс күндерінің
саны, бірлік
Число дней работы парка,
единиц
4
Жаппай мәдени іс-шаралар,
бірлік
Культурно-массовые
мероприятия, единиц
5
Көрсетілген қызметтен
түскен табыстар, мың
теңге
Доходы от оказанных услуг,
тыс. тенге
3. Бос уақыт объектілерінің және оларға келушілердің санын көрсетіңіз
Укажите число досуговых объектов и их посетителей
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің
атауы
Наименование
показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде:
В том числе:
аттракциондар
аттракционы
ойын
автоматтары
игровые
автоматы
өзгелері
прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Бос уақыт
объектілері -
барлығы, бірлік
Досуговые объекты -
всего, единиц
2
Ауылдық жердегі
бос уақыт
объектілері, бірлік
Досуговые объекты в
сельской местности,
единиц
3
Бос уақыт
объектілеріне
келушілер - барлығы,
адам
Посетители досуговых
объектов - всего,
человек
4
Ауылдық жердегі бос
уақыт объектілеріне
келушілер, адам
Посетители досуговых
объектов в сельской
местности, человек
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес  _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Приложение 14
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности парка развлечений и отдыха",

1. Саябақтар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите число парков, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлер
Из них – сельская местность
А
Б
1
2
1
Ашық аспан астында орналасқан саябақтар саны
Число парков, расположенных под открытым небом
2
Үй-жайда орналасқан саябақтар саны
Число парков, расположенных в помещении
2. Саябақ қызметінің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики деятельности парка
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық
жерлер
Из них – сельская
местность
А
Б
1
2
1
Ашық аспан астында орналасқан саябақ алаңы, га
Площадь парка, расположенногопод открытымнебом, га
2
Үй-жайда орналасқан саябақ  алаңы, шаршы метр
Площадь парка, расположенного  в помещении, кв. м
3
Саябақтың жұмыс күндерініңсаны, бірлік
Число дней работы парка, единиц
4
Жаппай мәдени іс-шаралар, бірлік
Культурно-массовые мероприятия, единиц
5
Көрсетілген қызметтен түскен табыстар, мың теңге
Доходы от оказанных услуг, тыс. тенге
3. Бос уақыт объектілерінің және оларға келушілердің санын көрсетіңіз
Укажите число досуговых объектов и их посетителей
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде:
В том числе:
аттракциондар
аттракционы
ойын автоматтары
игровые автоматы
өзгелері
прочие
А
Б
1
2
3
4
1
Бос уақыт объектілері - барлығы, бірлік
Досуговые объекты - всего, единиц
2
Ауылдық жердегі бос уақыт объектілері, бірлік
Досуговые объекты в сельской местности, единиц
3
Бос уақыт объектілеріне келушілер - барлығы, адам
Посетители досуговых объектов - всего, человек
4
Ауылдық жердегі бос уақыт объектілеріне келушілер, адам
Посетители досуговых объектов в сельской местности, человек
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной  _____________________
почты
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 14-қосымша

(код 0571104, индекс 1 – парки, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности парка развлечений и отдыха" (код 0571104, индекс 1 – парки, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) аттракцион - машина или устройство, в которых с целью развлечения и создания психоэмоциональных и физиологических эффектов предусмотрено использование биомеханического воздействия на посетителей аттракционов.
2) досуговые объекты – это эстрадные площадки или театры, помещения для занятия творчеством, танцевальные площадки, спортивные объекты, базы проката спортивного инвентаря, художественно–оформительские и прочие мастерские, детские городки, площадки и аттракционы, игровые автоматы, расположенные на территории парка.
3) культурно–массовые мероприятия – это все мероприятия организованные парком и проводимые как непосредственно в парке, так и за его пределами: концерты, спектакли, праздники, гулянья, чествования ветеранов, тематические встречи, спортивные соревнования, сеансы игры в шахматы и шашки, концерты оркестров, музыкальные композиции и другие выступления по определенным программам, кроме радиобесед.
4) игровые автоматы – это специализированные устройства, разработанные для того, чтобы играть в видеоигры.
5) парк – это комплексное, многофункциональное учреждение культуры, располагающее зеленым массивом, организующим культурно-досуговую и физкультурно-оздоровительную работу среди населения.
6) парк развлечений - это комплекс, включающий аттракционы и другие виды развлечений на одной территории.
3. Предприятия, арендующие часть парка заполняют раздел 2 строки 4, 5 и раздел 3 строки 3, 4, а число парков и их площади и досуговые объекты отражают предприятия, которые эти парки имеют на балансе.
Предприятия, арендуюшие в целом парк, заполняют все разделы.
4. В парки развлечений и отдыха включаются парки, расположенные под открытым небом, и парки, расположенные в помещении.
Площадь парка, расположенного на открытом воздухе, указывается согласно Государственному акту на землю, включает в себя территорию, занимаемую павильонами, сооружениями, театрами и другими досуговыми объектами, независимо от их места нахождения.
Площадь парка, расположенного в помещении, включает как собственную, так и арендованную площадь. Также включает в себя площадь досуговых объектов, расположенных в зданиях торговых центров, развлекательных комплексов и в других помещениях.

«Ойын-сауық және демалыс саябағының қызметі туралы есеп» (коды 0571104, индексі 1–саябақтар, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес әзірленген және «Ойын-сауық және демалыс саябағының қызметі туралы есеп»  (коды 0571104, индексі 1–саябақтар, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) аттракцион - аттракциондарға келушілерге биомеханикалық әсер жасауды көздейтін ойын-сауық мақсатында және психоэмоциалдық және физиологиялық эффекттерді жасау үшін қолданылатын машина немесе қондырғы.
2) демалыс объектілері – бұл эстрадалық алаңдар немесе театрлар, шығармашылықпен айналысуға арналған үй-жайлар, би алаңдары, спорт объектілері, спорттық құрал-саймандарды жалға беру базалары, көркем - безендіру және басқа шеберханалар, балалар қалашықтары, алаңдар мен аттракциондар, парктің аумағында орналасқан ойын автоматтары.
3) жаппай мәдени іс-шаралар – бұған саябақ ұйымдастырған және саябақтың ішінде, сондай-ақ одан тыс жерлерде өткізілетін барлық іс-шаралар: концерттер, спектакльдер, мерекелер, ардагерлерді құттықтаулар, тақырыптық кездесулер, спорттық жарыстар, шахмат және дойбымен ойнау сеанстары, оркестр концерттері, музыкалық композициялар және белгіленген бағдарламалар бойынша басқа да көрсетілімдер кіреді, мұнда радио әңгілемелері қосылмайды.
4) ойын автоматтары – бейнеойындар ойнау үшін әзірленген арнайы құрылғы.
5) ойын-сауық саябағы – бұл бір аумақта аттракционы және басқа да ойын-сауық түрлері бар кешен.
6) саябақ – бұл көкмайсалы алабы бар, халық арасында мәдени-демалысты және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарын ұйымдастыратын кешенді, көп функциялы мәдениет мекемесі.
3. Саябақтың бір бөлігін кәсіпорын жалға алатын болса 2-ші бөлімнің 4, 5 жодарын және 3-ші бөлімнің 3, 4 жолдарын толтырады, ал саябақтар санын және олардың аумағын, бос уақыт объектіліерінің санын өз меншігінде саябағы бар кәсіпорындар көрсетеді.
Кәсіпорын саябақтың барлығын жалға алатын болса бөлімдердің барлығын толтырады.
4. Ойын-сауық және демалыс саябақтарына ашық аспан астында және үй-жайда орналасқан саябақтар кіреді.
Ашық аспан астында орналасқан саябақтың алаңы жерге берілетін Мемлекеттік актісіне сәйкес көрсетіледі, мұнда павильондар, ғимараттар, театрлар және олардың орналасқан жеріне қарамастан басқа да демалыс объектілерінің алып тұрған аумағы кіреді.
Үй-жайда орналасқан саябақтың алаңына жеке меншік, сондай-ақ жалға алынған алаң кіреді, оған сондай-ақ сауда орталықтары, ойын-сауық кешендері және басқа да үй-жайлардың ішінде орналасқан демалыс объектілерінің алаңы кіреді.

5. В число дней работы парка проставляются дни, когда парк был открыт для посетителей и велась работа по их обслуживанию.
Парки, временно закрытые для посещения, составляют отчет за период своей деятельности.
6. В доходы от оказанных услуг включаются доходы от проведенных мероприятий и стоимость билетов на аттракционы, игровые автоматы и прочие досуговые объекты.
7. Арифметико-логический контроль
1) Раздел 1. Число парков, единиц
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
2) Раздел 2. Основные характеристики деятельности парка
Графа 1 > графы 2 по всем строкам
3) Раздел 3. Число досуговых объектов и их посетителей
Строка 2 < строки 1 по всем графам
Строка 4 < строки 3 по всем графам
Графа 1 = граф 2 - 4 по всем строкам
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
20 қырқүйектегі  № 264 бұйрығына
15-қосымша
Приложение 15
к приказу  Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Есептілікті толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау, және дәйексіз деректерді беру
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административными правонарушением предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 0551104
Код статистической формы 0551104
Театр (цирк) қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности театра (цирк)
1–мұражайлар
1-музеи
Есепті кезең _ _ _ _ жыл
Отчетный период |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономиқалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3 кодтарына сәйкес театр және цирк қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие театральную и цирковую деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3
Тапсыру мерзімі – 10 қантар
Срок представления – 10 января.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

5. Саябақтың жұмыс істеген күндерінің санына паркке келушілерге ашық болған және оларға қызмет көрсету бойынша жұмыс жүргізілген күндер саны көрсетіледі.
Уақытша жабық саябақтар өзі жұмыс істеген кездеріне есеп береді.
6. Көрсетілген қызметтен түскен табыс іс-шаралар өткізуден түскен табыстар және аттракциондар, ойын автоматтары мен өзге де демалыс объектілері билеттерінің құны кіреді.
7. Арифметика-логикалық бақылау
1) 1 бөлім. Саябақтар саны, бірлік
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
2) 2 бөлім. Саябақ қызметінің негізгі сипаттамалары
1 баған > 2 бағаннан барлық жолдар бойынша
3) 3 бөлім. Бос уақыт объектілерінің және оларға келушілердің саны
2 жол < барлық бағандар бойынша 1 жолдан
4 жол < барлық бағандар бойынша 3 жолдан
1 баған=барлық жолдар бойынша 2-4 бағандардың
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 15-қосымша
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 15-қосымша
Приложение 15
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике от 20 сентября 2010 года
№ 264
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Есептілікті толтыруға жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0551104
Код статистической формы 0551104
Театр (цирк) қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности театра (цирка)
1-театр (цирк)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3 кодтарына сәйкес театр және цирк қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие театральную и цирковую деятельность, согласно кодам по Номенклатуре видов экономической деятельности - 90.01.1, 90.01.3, 93.29.3.
Тапсыру мерзімі - 10 қаңтар.
Срок представления - 10 января.
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

Сноска. Приложение 16 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 154 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о деятельности театра (цирка)»
(код 0551104, индекс 1 – театр (цирк), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности театра (цирка)»
(код 0551104, индекс 1 – театр (цирк), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) дети – категория населения в возрасте до 15 лет;
2) гастроли — выступления, спектакли артиста (коллектива) или театральной труппы вне места его постоянной деятельности – в другом районе, городе, стране;
3) зритель - это совокупность людей, посетивших театр (цирк) за какой-то определенный период времени (год или сезон);
4) постановка - творческий процесс создания спектакля (оперного, драматического, балетного), циркового и эстрадного представления, осуществляемое режиссером-постановщиком совместно с художником, балетмейстером;
5) спектакль – произведение театрального искусства, созданное в соответствии с замыслом режиссера (балетмейстера и дирижера; режиссера и дирижера) и под его руководством совместными усилиями актеров, художников-декораторов, композиторов и других членов театрального коллектива;
6) театры – зрелищные организации (оперы и балета, музыкальной комедии, кукольные, пантомимы, сатиры и юмора, для детей и юношества и иные драматические, включая музыкально драматические), осуществляющие сценические представления произведений литературы и искусства;
7) цирк – учреждение культуры, осуществляющее свою деятельность в области циркового и эстрадного искусства, располагающее материальной базой и коллективами цирковых артистов;
8) цирковое представление - программа, составленная из различных цирковых номеров. Основой циркового представления являются трюки и номера, построенные на эксцентрике.
3. Статистическую форму представляют профессиональные театры (театры-студии), творческие коллективы театрального искусства, имеющие в своем составе профессиональную труппу, а также цирки.
В число профессиональных театров включаются театры оперы и балета, музыкальной комедии (оперетты), драматические, юного зрителя, сатиры и юмора, кукольные и другие. Народные театры в число профессиональных театров не включаются, их учет ведется отдельно.
В отчет цирка включаются данные по стационарным циркам (зимние и летние), передвижным (шапито), циркам на сцене, зооциркам.
Если в одном театральном здании (либо здании цирка) работают два творческих коллектива с различным репертуаром или на разных языках, но объединенные одной дирекцией, то эти две труппы считаются за один театр (цирк).
Данные, включаемые в отчет, основываются на материалах первичного учета, к которому относится отчет о реализации билетов, а также других первичных документов, на основании которых заполняются основные показатели статистической формы.

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2012.06.28 № 154 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Театр (цирк) қызметі туралы есеп»
(код 0551104, индексі 1 – театр (цирк), кезеңділігі жылдық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Театр (цирк) қызметі туралы есеп» (код 0551104, индексі 1 – театр (цирк), кезенділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) балалар – халықтың 15 жасқа дейінгі санаты;
2) гастрольдер – спектакль артистерінің (ұжымының) немесе театр тобының оның тұрақты қызмет орнынан тыс басқа аудандарға, қалаларға, елдерге өнер көрсетулері;
3) көрермен – бұл белгілі бір уақыт кезеңінде (жыл немесе белгілі мезгілде) театрға (циркке) келуші адамдар жиынтығы;
4) қойылым – суретшімен, балетмейстермен бірігіп режиссер-қоюшы жүзеге асыратын спектакль (опералық, драмалық, балет), цирк және эстрадалық қойылым пайда болатын шығармашылық үдеріс;
5) спектакль – режиссер (балетмейстер және дирижер; режиссер және дирижер) ойына сәйкес және оның басшылығымен актерлердің, суретші-декораторлардың, композиторлер мен басқа да театр ұжымы мүшелерінің бірлескен күшімен пайда болатын театр өнерінің шығармасы;
6) театрлар – бұл әдебиет және өнер туындыларының сахналық қойылымдарын жүзеге асыратын (балаларға және жас өспірімдерге арналған опера және балет, музыкалық комедия, қуыршақ, пантомимо, әзіл-оспақ және музыкалық драманы қоса алғанда өзге де драмалық) ойын-сауық ұйымдары;
7) цирк – материалдық базасы және цирк артистері ұжымы бар цирк және эстрадалық өнер саласында өз қызметін жүзеге асыратын мәдениет мекемесі;
8) цирктік қойылым – әр түрлі цирктік нөмірлерден құралған бағдарлама. Цирктік қойылымның негізін эксцентриктерден құрылған айла-әрекеттер және нөмірлер болып табылады.
3. Статистикалық нысанды өз құрамында кәсіпқой труппасы, сондай-ақ циркі бар кәсіпқой театрлар (театр-студия), театр өнерінің шығармашылық ұжымы ұсынады.
Кәсіпқой театрлар санына опера және балет театры, музыкалық комедия (оператталар), драмалық, жас көрермендер, әзіл-оспақ, қуыршақ және басқа театрлар жатады. Халық театрлары кәсіпқой театрлар санына қосылмайды, олардың есебі бөлек жүргізіледі.
Цирк есебіне стационарлық (қысқы және жазғы), жылжымалы (шапито), сахнадағы цирк, хайануаттар циркі бойынша деректер кіреді.
Егер бір театр ғимараттарында (немесе цирк ғимараттарында) дерекциясы бір болып табылатын репертуарлары әртүрлі немесе әртүрлі тілдерде екі шығармашылық ұжым жұмыс жасаса, онда бұл екі труппа бір театр (цирк) болып саналады.
Есепке алынатын деректер бастапқы есеп материалдарына билеттерді іске асыру туралы есеп, сондай-ақ статистикалық нысанның негізгі көрсеткіштеріне негізделіп, толтырылатын басқа да бастапқы құжаттарға негізделу қажет.

4. В строке 1 раздела 2 число мест в зрительных залах определяется суммированием числа мест в основном зале и, если есть, в дополнительных залах.
В строке 2 в число спектаклей (представлений) включаются представления, проведенные театрами (цирками), а также иностранными театральными либо цирковыми коллективами на территории республики. В число спектаклей (представлений) входят суммарные данные об утренних и вечерних спектаклях, проведенных театром (цирком), как на основной сцене, так и на дополнительных сценах.
В строке 4 к выездным спектаклям (представлениям) относятся разовые спектакли (представления), которые показывают на сценических площадках сторонних организаций. К гастрольным относятся спектакли (представления), проведенные театром (цирком) по договору с другими театрально-зрелищными предприятиями. Данные о гастрольных и выездных спектаклях (представлениях) включает в отчет тот театр (цирк), который показывает эти спектакли (представления), а не та организация, в помещении которой устраивается выездной или гастрольный спектакль (представление).
В строке 7 в число зрителей включается число лиц, присутствовавших на спектакле (представлении), а также зрители, присутствовавшие на спектаклях (представлениях) иностранных коллективов во время гастролей на территории республики.
В строке 9 в доход, полученный от оказанных услуг, включается сбор, вырученный от продажи билетов на спектакли (представления), средства, полученные от распространения программ спектаклей (представлений), средства, полученные за услуги фотографов, оплата новогодних услуг (вызов Деда мороза и Снегурочки, других героев сказок), если они проведены силами своего коллектива, услуги игровых автоматов, если они принадлежат театру (цирку) и так далее.
5. В строке 1 раздела 3 указывается число театров (цирков), имеющих доступ в Интернет, в строке 2 - число театров (цирков) с доступом в сеть Интернет посредством беспроводных технологий (WiFi).
В строке 3 указывается число используемых компьютеров, в строке 4 - количество компьютеров с доступом в сеть Интернет посредством локальной сети, в строке 5 - наличие интернет-ресурса у театров (цирков).
Примечание: Х – данная позиция не заполняется.
6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. «Количество театров, цирков»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
графа 1 = графа 2-7 по строкам 1, 2;
2) Раздел 2. «Основные характеристики деятельности театра (цирка)»:
строка 3 < строки 2 для каждой графы
строка 5 < строки 4 для каждой графы
строка 8 < строки 7 для каждой графы

4. 2-бөлімнің 1-жолында көрермендер залындағы орындар саны және, егер қосымша залдарда бар болса, онда негізгі залдағы орындар санының қосындысымен анықталады.
2-жолда спектакльдердің (қойылымдардың) санына республика аумағындағы театрлар (цирктер), сондай-ақ шетелдік театрлар немесе цирктік ұжымдар өткізген қойылымдар жатады. Спектакльдер (қойылымдар) санына негізгі сахнада, сондай-ақ қосымша сахнада театр (цирк) өткізген таңертеңгілік және кешкі спектакльдер туралы жиынтық деректер жатады.
4-жолда көшпелі спектакльдерге (қойылымдарға) тараптық ұйымдардың сахналық алаңдарында бір рет көрсетілетін спектакльдер (қойылымдар) жатады. Гастрольдік спектакльдерге (қойылымдарға) театрдың басқа бір театрлық ойын-сауық кәсіпорындармен шарт жасау арқылы театрлармен өткізілген спектакльдер (қойылымдар) жатады. Гастрольдік және көшпелі спектакльдер (қойылымдар) туралы деректер есепке үй-жайда көшпелі немесе гастрольдік спектакль (қойылымдар) қойған ұйым емес, осы спектакльді (қойылым) көрсеткен театр (цирк) кіреді.
7-жолда көрермендер саны республика аумағында спектаклдерге (қойылымдарға) келушілер, сондай-ақ гастроль уақытында шетелдік ұжымдар спектакльдеріне (қойылымдарына) келуші адамдар санынан тұрады.
9-жолда көрсетілген қызметтерден түскен табыстарға спектаклдерге (қойылымдарға) сатылған билеттерден түскен қаражаттар, спектакльдердің бағдарламаларын (қойылымдар) таратудан түскен, суретке түсірушілердің қызметтерінен алынған қаражаттар, егер олар өз ұжымы күшімен өткізілетін болса жаңа жылдық қызметтеріне төлемдері (Аяз ата және Ақша қар, басқа да ертегі кейіпкерлерін шақыру), театр немесе цирк иелігіндегі ойын автоматтары қызметтерінен түскен қаражаттар, егер олар театр (цирк) иелігінде болса және тағы басқалар кіреді.
5. 3-бөлімнің 1-жолында Интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар театрлар (цирктер) саны, 2-жолда Интернет желісіне сымсыз технология құралдары (WiFi) арқылы қатынау мүмкіндігі бар театрлар (цирктер) көрсетіледі.
3-жолда пайдаланылатын компьютерлер саны, 4-жолда жергілікті желі арқылы Интернет желісіне қосылу мүмкіндігі бар компьютерлер саны, 5-жолда театрларда (цирктерде) бар интернет-ресурстар саны көрсетіледі.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. «Театрлар, цирктер саны»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін
1-баған = 2-7-бағандар 1,2-жолдар бойынша;
2) 2-бөлім. «Театр (цирк) қызметінің негізгі сипаттамалары»:
3-жол < 2-жолдан барлық бағандар үшін
5-жол < 4-жолдан барлық бағандар үшін
8-жол < 7-жолдан барлық бағандар үшін

графа 1 > графы 2 для каждой строки;
3) Раздел 3. «Наличие информационно-коммуникационных технологий в театре (цирке)»:
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 3 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки.
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 17 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0621102
Код статистической формы
0621102
Көрсетілген қызметтер көлемі
туралы есеп
Отчет об объеме оказанных услуг
2 қызмет
көрсету
2–услуги
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең      __  тоқсан       __  __  __  __   жыл
Отчетный период   |__| квартал      |__||__||__||__|  год
Қызметкерлердің санына қарамастан қызмет көрсету саласында Экономикалық
қызмет түрінің жалпы жіктеуішініңұдан әрі - ЭҚЖЖ) кодтарына 58-60, 62,
63, 64.20.0, 68-75, 77, 78, 80-82, 90-93, 95, 96 сәйкес қызметтердің
негізгі түрі бар заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности в сфере услуг, согласно
кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) 58-60,
62, 63, 64.20.0, 68-75, 77, 78, 80-82, 90-93, 95, 96.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейін 25-не.
Срок представления - 25 числа после отчетного периода.
КҰЖС коды   __  __  __  __  __  __  __  __    __  __  __  __
Код ОКПО    |__||__||__||__||__||__||__||__|  |__||__||__||__|
БСН коды    __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __  __
код БИН     |__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__||__|

1-баған > 2-бағаннан, барлық жолдар үшін;
3) 3-бөлім. «Театрлардағы (цирктердегі) ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың қолда бары»:
2-жол < 1-жолдан барлық бағандар үшін
4-жол < 3-жолдан барлық бағандар үшін
1-баған > 2-бағаннан барлық жолдар үшін.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 17-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 17 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0621102
Код статистической
формы 0621102
Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп
Отчет об объеме оказанных услуг
2 - қызмет көрсету
2 - услуги
Тоқсандық
Квартальная
Есептік кезең   _   тоқсан    _ _ _ _  жыл
Отчетный период  |_|  квартал  |_|_|_|_|  год
Қызметкерлердің санына қарамастан қызмет көрсету саласында Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) кодтарына 58-60, 62, 63, 64.20.0, 68-75, 77, 78, 80-82, 90-93, 95, 96 сәйкес қызметтердің негізгі түрі бар заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности в сфере услуг, согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) 58-60, 62, 63, 64.20.0, 68-75, 77, 78, 80-82, 90-93, 95, 96.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25-не.
Срок представления – 25 числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

1. Қызмет көрсетілген аумақты көрсетіңіз (облыс, қала, аудан)
Укажите регион оказания услуг (область, город, район)
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (статистика
органының қызметкерімен толтырылады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов
(заполняется работником органа статистики)
2. Көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме оказанных услуг, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызмет көрсету
статистикалық
жіктеуіші
ұдан әрі - ҚСЖ)
бойынша қызмет
түрлерінің атауы
Наименование услуги
по Статистическому
классификатору
услуг (далее - СКУ)
ҚСЖ
коды
Код СКУ
Көрсетілген
қызметтер
көлемі
Объем оказанных
услуг
Оның ішінде:
В том числе:
халық
қаражаты
средства
населения
қызмет
тұтынушылардың
басқа
санаттарының
қаражаты
средства других
категорий
потребителей
услуг
А
Б
В
1
2
3
1
Барлығы
Всего
3. Есепті тоқсанда кәсіпорындар қызметтің қайталама түрін жүзеге асырғанын
көрсетіңіз.
Укажите, осуществляло ли предприятие вторичные виды деятельности в отчетном
квартале.
- иә/да
(1)
- жоқ/нет
(0)
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес  _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Приложение 18
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об объеме оказанных услуг"
(код 0621102, индекс 2-услуги,
периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0621102, индекс 2-услуги, периодичность – квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
Услуги – деятельность, направленная на удовлетворение каких-либо потребностей человека или общества в целом. Услуги являются объектом купли-продажи, где издержки производителя (оказывающей стороны) полностью или в значительной мере покрываются за счет выручки от их реализации, за счет средств населения и средств других категорий пользователей услуг (средств государственного бюджета, добровольных взносов, а также средств предприятий).

1. Қызмет көрсетілген аумақты көрсетіңіз (облыс, қала, аудан)
Укажите регион оказания услуг (область, город, район)
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (статистика
органының қызметкерімен толтырылады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов
(заполняется работником органа статистики)
2. Көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме оказанных услуг, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет көрсету статистикалық жіктеуіші (бұдан әрі - ҚСЖ) бойынша қызмет түрлерінің атауы
Наименование услуги по Статистическому классификатору услуг (далее - СКУ)
ҚСЖ коды
Код СКУ
Көрсетілген қызметтер көлемі
Объем оказанных услуг
Оның ішінде:
В том числе:
халық қаражаты
средства населения
қызмет тұтынушылардың басқа санаттарының қаражаты
средства других категорий потребителей услуг
А
Б
В
1
2
3
1
Барлығы
Всего
3. Есепті тоқсанда кәсіпорындар қызметтің қайталама түрін жүзеге асырғанын көрсетіңіз.
Укажите, осуществляло ли предприятие вторичные виды деятельности в отчетном
квартале.
- иә/да (1)
- жоқ/нет (0)
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной  _____________________
почты
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 18-қосымша
«Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» (коды 0621102, 2-қызмет көрсету индексі, кезеңділігі – тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес әзірленген және «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» (коды 0621102, 2-қызмет көрсету индексі, кезеңділігі – тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
Қызмет көрсету – адамның немесе тұтастай алғанда қоғамның түрлі қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған қызмет. Қызмет көрсету сатып алу, сату объектісі болып табылады, онда өндірушінің (қызмет көрсетушінің) шығындары олардан түскен түсім және басқа қызмет көрсетілген санаттары есебінен (мемлекеттік бюджеттің, ерікті жарналар қаражаты, сондай-ақ кәсіпорындар) халық қаражаты есебінен жабылады.

3. Данную статистическую форму представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности работающих, с основным видом деятельности в сфере услуг согласно нижеперечисленным кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД):
58 - издательская деятельность;
59 - производство кино-, видеофильмов и телевизионных программ, фонограмм и музыкальных записей;
60 - деятельность по созданию программ и телерадиовещание;
62 - компьютерное программирование, консультации и другие сопутствующие услуги;
63 - деятельность информационных служб;
64.20.0 – деятельность холдинговых компаний;
68 - операции с недвижимым имуществом;
69 - деятельность в области права и бухгалтерского учета;
70 – деятельность головных компаний; консультации по вопросам управления;
71 - деятельность в области архитектуры, инженерных изысканий, технических испытаний и анализа;
72 - научные исследования и разработки;
73 - рекламная деятельность и изучение рыночной конъюнктуры;
74 - прочая профессиональная, научная и техническая деятельность;
75 - ветеринарная деятельность;
77 - аренда, прокат, лизинг;
78 – трудоустройство;
80 - деятельность по обеспечению безопасности и расследованию;
81 - деятельность в области обслуживания зданий и территорий;
82 - деятельность в области административно-управленческого, хозяйственного и прочего вспомогательного обслуживания;
90 - деятельность в области творчества, искусства и развлечений;
91 - деятельность библиотек, архивов, музеев и других учреждений культурного обслуживания;
92 - деятельность по организации азартных игр и заключения пари;
93 - деятельность в области спорта, организации отдыха и развлечений;
95 - ремонт компьютеров, предметов личного потребления и бытовых товаров;
96 - предоставление прочих индивидуальных услуг.
4. В случае если структурному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных подразделений с указанием их местонахождения.
Отчетные данные указываются в целых числах: в стоимостном выражении - в тысячах тенге, количество объектов - в единицах.
5. Показатель "Объем оказанных услуг по основному виду деятельности" представляет собой стоимость оказанных услуг на момент их выполнения, независимо от времени их оплаты (то есть учет объема выполненных услуг ведется по методу начисления).
Перечень услуг по основному виду деятельности, подлежащих статистическому наблюдению, указывается в соответствии со Статистическим классификатором услуг (далее - СКУ).
Стоимость оказанных услуг учитывается в текущих ценах без налога на добавленную стоимость.

3. Осы статистикалық нысанды қызмет көрсету саласында, қызметкерлерінің санына қарамастан қызметтің негізгі түрі төменде келтірілген Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) кодтарына сәйкес заңды тұлғалар, олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады:
58 - баспа қызметі;
59 - кино-, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламалар, фонограмма мен музыкалық жазбалар өндіру;
60 - бағдарлама және теле-радио хабарлама жасау бойынша қызмет;
62 - компьютерлік бағдарламалау, кеңестер беру және басқа ілеспе қызметтер;
63 - ақпараттық қызметтердің жұмысы;
64.20.0 – холдингтік компаниялар қызметі;
68 - жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар;
69 - құқық және бухгалтерлік есеп саласындағы қызмет;
70 - бас компаниялар қызметі; басқару мәселелері бойынша кеңестер беру;
71 - сәулет, инженерлік ізденістер, техникалық сынақтар мен талдау саласындағы қызмет;
72 - ғылыми зерттеулер және әзірлемелер;
73 - жарнама қызметі және нарық конъюнктурасын зерттеу;
74 - өзге де кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет;
75 - ветеринарлық қызмет;
77 - жалдау, жалға беру, лизинг;
78 - жұмысқа орналастыру;
80 - қауіпсіздікті қамтамасыз ету және тергеу жүргізу бойынша қызмет;
81 - ғимараттарға және аумақтарға қызмет көрсету саласындағы қызмет;
82 - әкімшілік-басқару, шаруашылық және өзге де қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет;
90 - шығармашылық, өнер және ойын-сауық саласындағы қызмет;
91 - кітапханалардың, мұрағаттардың, мұражайлардың және мәдени қызмет көрсететін басқа мекемелердің қызметі;
92 - құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі;
93 - спорт, демалыс пен ойын-сауықты ұйымдастыру саласындағы қызмет;
95 - компьютерлерді, тұрмыстық бұйымдар мен жеке тұтынатын заттарды жөндеу;
96 - өзге де дербес қызметтер көрсету
4. Егер құрылымдық бөлімшелерге заңды тұлға статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық бөлімше статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттіктерді алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Есептік деректер құндық мәнде бір ондық белгісі бар мың теңгемен, объектілер саны бірлікпен көрсетіледі.
5. «Қызметтің негізгі түрлері бойынша көрсетілген қызметтер көлемі» көрсеткіші өзімен бірге олардың төлемінің уақытына тәуелсіз (яғни орындалған қызмет көрсетулердің көлемін есептеу аудару әдісі бойынша жүргізіледі) орындау сәтіндегі көрсетілген қызметтер құнын ұсынады.
Статистикалық байқауға жататын қызметтің негізгі түрі бойынша қызмет көрсетулер тізбесі Қызмет көрсетудің статистикалық жіктеуішіне (бұдан әрі - ҚСЖ) сәйкес көрсетіледі.
Көрсетілген қызметтердің құны қосымша құн салығынсыз ағымдағы бағада есептелінеді.

6. В объем оказанных услуг включаются доходы от услуг, оплаченных за счет собственных средств населения и средств других категорий потребителей услуг (включает собственные средства предприятий и полученные из государственного бюджета на оплату услуг).
В объем оказанных услуг включаются все затраты по предоставлению услуг в момент их вхождения в процесс производства, а не по времени их оплаты:
1) стоимость сырья, основных материалов с учетом транспортно-заготовительных расходов;
2) стоимость покупных материалов и полуфабрикатов, используемых на производственные и иные нужды (проведение испытания, контроля и тому подобное);
3) затраты на приобретение топлива, используемое для производства услуг, а также стоимость всех видов покупной энергии (электрической, тепловой, сжатого воздуха и другой):
4) затраты, связанные с использованием природного сырья (в части платы за древесину, отпускаемой на корню, платы за воду, забираемую из водохозяйственных систем);
5) стоимость работ и услуг производственного характера, выполненных сторонними субъектами;
6) прочие материальные затраты;
7) начисленная за отчетный период сумма амортизационных отчислений по всем видам основных средств, принадлежащих субъекту на праве собственности, оперативного управления, а также долгосрочно арендуемых основных средств;
8) расходы на заработную плату;
9) прочие расходы: налоги и другие обязательные платежи в бюджет, командировочные, представительские расходы, благотворительная помощь и другие;
10) стоимость услуг, оказанных сторонними организациями, такие как консультативные, по проведению расследований и обеспечению безопасности, реклама, услуги банков и тому подобное;
11) текущий ремонт, коммунальные услуги и так далее.
В объем оказанных услуг не включаются расходы на строительство или капитальный ремонт зданий и сооружений, модернизацию и ремонт машин и оборудования с целью увеличения срока их эксплуатации и повышения производительности (такие расходы трактуются как валовое накопление основного капитала).
7. Арифметико-логический контроль
Раздел 1 Информация об объеме оказанных услуг
Строка 1= строк по 9-ти знакам СКУ
Графа 1= граф 2, 3 по всем строкам
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 19 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике

6. Көрсетілген қызметтер көлеміне халық қаражаты және қызмет тұтынушылардың басқа санаттарының қаражаты есебінен (кәсіпорындардың меншік қаражаты және қызмет көрсетулерді төлеуге мемлекеттік бюджеттен төленген алынғандары қосылады) төленген қызмет көрсетулер қосылады.
Көрсетілген қызметтер көлеміне, оларға төлем уақыты бойынша емес, өндіріс процесіне шығу сәтіндегі қызметтерді ұсынумен байланысты барлық шығындар қосылады:
1) көліктік-дайындау шығындарын есептегенде негізгі материалдардың шикізат құны;
2) өндірістік және басқа да қажеттіліктерге (өткізу, тәжірибе, бақылау және т.б) пайдаланылатын материалдардың және жартылай фабрикаттардың сатып алу құны;
3) қызмет көрсету өндірісі үшін пайдаланатын отынды өндіру шығындары, сондай-ақ сатып алынатын энергияның барлық түрлерінің құны (электрлік, отындық, сығылған ауа және басқа);
4) табиғи шикізатты пайдаланумен байланысты шығындар (су шаруашылығы жүйесінен алынған суға төлем, түбіріне жіберілген ағашқа төлемінің бір бөлігі);
5) тараптық субьектілермен орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызмет көрсетулер құны;
6) өзге де материалдық шығындар;
7) жедел басқарманың меншік құқығы бар, субъектілердің иелігіндегі негізгі құрал-жабдықтардың барлық түрлері бойынша өтелімдік аударымдардың есепті кезеңде бөлінген сомасы, сондай-ақ ұзақ мерзімге жалға берілетін негізгі құралдар;
8) жалақы төлеміне шығыстар;
9) өзге де шығыстар: салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, іс-сапарлық, өкілдік шығыстар, қайырымдылық көмек және т. б.;
10) кеңестік, тергеу жүргізу бойынша және қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жарнама, банктік қызметтер және т.б. қызметтерін тараптық ұйымдармен ұсынылатын қызметтер құны;
11) ағымдық жөндеу, коммуналдық қызметтер және тағы басқалар.
Көрсетілген қызметтер көлеміне мерзімін ұзарту, оның шығарылуы мен өнімділігін өсіру (мұндай шығындар негізгі капиталға жалпы жинақтау ретінде түсіндіріледі) мақсатында құрылысқа немесе ғимараттарға күрделі жөндеу және құрылғыларды жаңарту және машиналар мен жабдықтар жөндеу шығыстары қосылмайды.
7. Арифметикалық - логикалық бақылау
1 бөлім Көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпарат
1 жол = ҚСЖ-нің 9 белгісі бойынша жолдардың
1 баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандардың
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 19-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 19 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике

3. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі
туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным
видам деятельности, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызмет түрлерінің атаулары
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
4. Қызмет көрсету саласында кәсіпорындар желілерінің нақты барын
көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие сети предприятий сферы услуг, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атаулары
Наименование показателей
Саны
Количество
А
Б
1
1
Компьютер клубтары
Компьютерные клубы
2
"Интернет" клубтары
"Интернет" клубы
3
Ойын автоматтары салоны
Салон игровых автоматов
4
Шаштараздар және сұлулық салондары
Парикмахерские и салоны красоты
5
Химиялық тазалау және кір жуатын үй
Химчистки и прачечные
6
Фотосалондар
Фотосалоны
7
Жарнамалық агенттіктер
Рекламные агентства
8
Фитнес клубтары және жаттығу залдары
Фитнес клубы и тренажерные залы
9
Теннистік корттар
Теннисные корты
10
Гольф-клубтар
Гольф-клубы
11
Казинолар және ойын үйлері
Казино и игорные дома
12
Бильярд залдары
Бильярдные залы
13
Құқықтық кеңестер
Юридические консультации
14
Моншалар және сауналар
Бани и сауны
15
Жерлеу бюросы
Похоронные бюро
16
Сауда үйлері
Торговые дома
17
Дүкендер
Магазины
18
Павильондар
Павильоны
19
Дәріханалар
Аптеки
20
Өзге де
Прочие
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес  _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Приложение 20
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 20 сентября 2010 года № 264
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об объеме оказанных услуг", (код 0611104, индекс
2-услуги, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об объеме оказанных услуг" (код 0611104, индекс 2-услуги, периодичность годовая).

3. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрлерінің атаулары
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
4. Қызмет көрсету саласында кәсіпорындар желілерінің нақты барын көрсетіңіз, бірлік
Укажите наличие сети предприятий сферы услуг, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атаулары
Наименование показателей
Саны
Количество
А
Б
1
1
Компьютер клубтары
Компьютерные клубы
2
"Интернет" клубтары
"Интернет" клубы
3
Ойын автоматтары салоны
Салон игровых автоматов
4
Шаштараздар және сұлулық салондары
Парикмахерские и салоны красоты
5
Химиялық тазалау және кір жуатын үй
Химчистки и прачечные
6
Фотосалондар
Фотосалоны
7
Жарнамалық агенттіктер
Рекламные агентства
8
Фитнес клубтары және жаттығу залдары
Фитнес клубы и тренажерные залы
9
Теннистік корттар
Теннисные корты
10
Гольф-клубтар
Гольф-клубы
11
Казинолар және ойын үйлері
Казино и игорные дома
12
Бильярд залдары
Бильярдные залы
13
Құқықтық кеңестер
Юридические консультации
14
Моншалар және сауналар
Бани и сауны
15
Жерлеу бюросы
Похоронные бюро
16
Сауда үйлері
Торговые дома
17
Дүкендер
Магазины
18
Павильондар
Павильоны
19
Дәріханалар
Аптеки
20
Өзге де
Прочие
Атауы                                         Мекен-жайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
_________________________________ Тел.: __________________________________
_________________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной  _____________________
почты
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________________________________ Тел.________________
Басшы                                         (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ________________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________________  (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 20-қосымша
«Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» (коды 0611104, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес әзірленген және «Көрсетілген қызметтер көлемі туралы есеп» (коды 0611104, индексі 2-қызмет көрсету, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение каких-либо потребностей человека или общества в целом. Услуги являются объектом купли-продажи, где издержки производителя (оказывающей стороны) полностью или в значительной мере покрываются за счет выручки от их реализации, за счет средств населения и средств других категорий пользователей услуг (средств государственного бюджета, добровольных взносов, а также средств предприятий).
2) основной вид деятельности – вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием.
3) вторичный вид деятельности – вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц.
4) торговый дом – капитальное стационарное строение, в котором расположена совокупность торговых объектов и объектов общественного питания, управляемых как единое целое, предназначенное для торговой деятельности и обеспеченное торговыми, административно-бытовыми и складскими помещениями и площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории.
5) магазин – капитальное стационарное строение или его часть, обеспеченные торговыми, подсобными, административно-бытовыми помещениями, а также помещениями для приема, хранения и подготовки товаров к продаже. Магазины подразделяются на специализированные, неспециализированные, универсальные.
6) павильон – оборудованное строение, имеющее торговый зал и помещения для хранения товарного запаса, рассчитанное на одно или несколько рабочих мест.
3. Данную статистическую форму представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности работающих, с основным видом деятельности в сфере услуг согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД):
58 - издательская деятельность;
59 - производство кино-, видеофильмов и телевизионных программ, фонограмм и музыкальных записей;
60 - деятельность по созданию программ и телерадиовещание;
62 - компьютерное программирование, консультации и другие сопутствующие услуги;
63 - деятельность информационных служб;
64.20.0 – деятельность холдинговых компаний;
68 - операции с недвижимым имуществом;
69 - деятельность в области права и бухгалтерского учета;
70 – деятельность головных компаний; консультации по вопросам управления;
71 - деятельность в области архитектуры, инженерных изысканий, технических испытаний и анализа;
72 - научные исследования и разработки;
73 - рекламная деятельность и изучение рыночной конъюнктуры;
74 - прочая профессиональная, научная и техническая деятельность;
75 - ветеринарная деятельность;
77 - аренда, прокат, лизинг;
78 – трудоустройство;
80 - деятельность по обеспечению безопасности и расследованию;
81 - деятельность в области обслуживания зданий и территорий;
82 - деятельность в области административно-управленческого, хозяйственного и прочего вспомогательного обслуживания;
90 - деятельность в области творчества, искусства и развлечений;
91 - деятельность библиотек, архивов, музеев и других учреждений культурного обслуживания;
92 - деятельность по организации азартных игр и заключения пари;
93 - деятельность в области спорта, организации отдыха и развлечений;
95 - ремонт компьютеров, предметов личного потребления и бытовых товаров;
96 - предоставление прочих индивидуальных услуг.

2. Осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) қызмет көрсету – адамның немесе тұтастай алғанда қоғамның түрлі қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған қызмет. Қызмет көрсету сатып алу - сату объектісі болып табылады, онда өндірушінің (қызмет көрсетушінің) шығындары олардан түскен түсім және басқа қызмет көрсетілген санаттары есебінен (мемлекеттік бюджеттің, ерікті жарналар қаражаты, сондай-ақ кәсіпорындар) халық қаражаты есебінен жабылады.
2) негізгі қызмет түрі – кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан, қосылған құны асып кететін қызмет түрі жатады.
3) қызметтің қайталама түрі – негізгісінен басқа, үшінші тұлға үшін өнімдерді (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрлері жатады.
4) сауда үйі - сауда қызметіне арналған және сауда, әкімшілік-тұрмыстық және қойма жайлармен қамтамасыз етілген, және өз аумағының шегінде автокөлік құралдарының тұрақтары үшін алаңы бар, бүтіндей біркелкі басқарылатын қоғамдық тамақтандыру объектілері мен сауда объектілерінің жиынтығы орналасқан күрделі тұрақты құрылыс жатады.
5) дүкен – саудалық, қосалқы, әкімшілік-тұрмыстық жайлармен қамтамасыз етілген күрделі жеке құрылыс немесе оның бөлігі, сондай-ақ тауарларды сату үшін дайындауға арналған қабылдау, сақтау жайлары. Дүкендер мамандандырылған, мамандандырылмаған, әмбебап болып бөлінеді.
6) павильон – бір немесе бірнеше жұмыс орындарына көзделген тауар қорларын сақтауға арналған сауда залы және бөлмелері бар жабдықталған құрылым.
3. Осы статистикалық нысанды қызметкерлерінің санына қарамастан қызметтің негізгі түрі қызмет көрсету саласында Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) төменгі кодтарына сәйкес, заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады:
58 - баспа қызметі;
59 - кино-, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламалар, фонограмма мен музыкалық жазбалар өндіру;
60 - бағдарлама және теле-радио хабарлама жасау бойынша қызмет;
62 - компьютерлік бағдарламалау, кеңестер беру және басқа ілеспе қызметтер;
63 - ақпараттық қызметтердің жұмысы;
64.20.0 –холдингтік компаниялар қызметі;
68 - жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар;
69 - құқық және бухгалтерлік есеп саласындағы қызмет;
70 - бас компаниялар қызметі; басқару мәселелері бойынша кеңестер беру;
71 - сәулет, инженерлік ізденістер, техникалық сынақтар мен талдау саласындағы қызмет;
72 - ғылыми зерттеулер және әзірлемелер;
73 - жарнама қызметі және нарық конъюнктурасын зерттеу;
74 - өзге де кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет;
75 - ветеринарлық қызмет;
77 - жалдау, жалға беру, лизинг;
78 - жұмысқа орналастыру;
80 - қауіпсіздікті қамтамасыз ету және тергеу жүргізу бойынша қызмет;
81 - ғимараттарға және аумақтарға қызмет көрсету саласындағы қызмет;
82 - әкімшілік-басқару, шаруашылық және өзге де қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет;
90 - шығармашылық, өнер және ойын-сауық саласындағы қызмет;
91 - кітапханалардың, мұрағаттардың, мұражайлардың және мәдени қызмет көрсететін басқа мекемелердің қызметі;
92 - құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі;
93 - спорт, демалыс пен ойын-сауықты ұйымдастыру саласындағы қызмет;
95 - компьютерлерді, тұрмыстық бұйымдар мен жеке тұтынатын заттарды жөндеу;
96 - өзге де дербес қызметтер көрсету.

10) стоимость услуг, оказанных сторонними организациями, такие как консультативные, по проведению расследований и обеспечению безопасности, реклама, услуги банков и тому подобное;
11) текущий ремонт, коммунальные услуги и так далее.
В объем оказанных услуг не включаются расходы на строительство или капитальный ремонт зданий и сооружений, модернизацию и ремонт машин и оборудования с целью увеличения срока их эксплуатации и повышения производительности (такие расходы трактуются как валовое накопление основного капитала).
7. В разделе 3 отражаются сведения об объемах произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, исключая данные, отраженные в разделе 1.
Перечень услуг по вторичному виду деятельности указывается в соответствии с Номенклатурой видов экономической деятельности (ОКЭД) в разрезе 5-ти знаков.
8. В разделе 4 строки 16-19 заполняют предприятия с основным и вторичным видом деятельности ОКЭД 68.2, имеющие на балансе объекты торговли.
В строке 20 учитываются пункты проката (СКУ 77.21.10, 77.22.10, 77.29.11, 77.29.12, 77.29.13, 77.29.14, 77.29.15, 77.29.16, 77.29.19), пляжи (93.29.11), помещения игровых автоматов, кроме расположенных в парках (93.29.22), общественные туалеты (СКУ 96.04.10.300), брачные агентства и службы знакомств (СКУ 96.09.19.200), помещения, где работают экстрасенсы, спириты, гадалки (СКУ 96.09.19.400, 96.09.19.500), помещения для чистки обуви (96.09.19.600).
В строке 20 не учитываются объекты сферы культуры (библиотеки, театры, парки, клубы, кинотеатры, концертные залы, зоопарки, заповедники, музеи), а также квартиры и другие помещения, сданные в аренду.
9. Арифметико-логический контроль
Раздел 2. Информация об объеме оказанных услуг
Строка 1= строк по 9-ти знакам СКУ
Графа 1= граф 2, 3 по всем строкам
Раздел 3. Информация об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности
Строка 1= всех строк
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 264
бұйрығына 21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 21 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике

10) кеңестік, тергеу жүргізу бойынша және қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жарнама, банктік қызметтер және т.б. қызметтерін тараптық ұйымдармен ұсынылатын қызметтер құны;
11) ағымдық жөндеу, коммуналдық қызметтер және т.б.
Көрсетілген қызметтер көлеміне мерзімін ұзарту, оның шығарылуы мен өнімділігін өсіру (мұндай шығындар негізгі капиталға жалпы жинақтау ретінде түсіндіріледі) мақсатында құрылысқа немесе ғимараттарға күрделі жөндеу және құрылғыларды жаңарту және машиналар мен жабдықтар жөндеу шығыстары қосылмайды.
7. 3 бөлімде қосалқы қызмет түрлері бойынша 1 бөлімде көрсетілген мәліметтерді қоспағанда өндірілген өнімнің (жұмыс, қызмет көрсетудің) көлемі туралы мәлімет көрсетіледі.
Қосалқы қызмет түрлері бойынша көрсетілген қызметтер тізбесі 5-таңбалы бөлінісінде Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы номенклатурасына сәйкес көрсетіледі.
8. 4-ші бөлімнің 16 - 19 жолдарын негізгі және қосалқы қызмет түрлерімен ЭҚЖЖ-нің 68.2 кодымен, теңгерімінде сауда объектілері бар кәсіпорындар толтырады.
20 жолында жалға беру пунктері (СКУ 77.21.10, 77.22.10, 77.29.11, 77.29.12, 77.29.13, 77.29.14, 77.29.15, 77.29.16, 77.29.19), жағажай (93.29.11), паркте орналасқандардан басқа ойын-сауық автоматтарының үй-жайлары (93.29.22), қоғамдық әжетханалар (СКУ 96.04.10.300), неке қию агенттіктер және танысу қызметтері (СКУ 96.09.19.200), экстрасенстер, спириттар, балгерлер жұмыс істейтін үй-жайлар (СКУ 96.09.19.400, 96.09.19.500), аяқ-киім тазалауға арналған үй-жайлар (96.09.19.600) есепке алынады.
20 жолда мәдениет саласының объектілері (кітапханалар, театрлар, парктер, клубтар, кинотеатрлар, концерт залдары, хайуанаттар парктері, қорықтар, мұражайлар), сондай-ақ жалға берілетін пәтерлер және басқа да үй-жайлар есепке алынбайды.
9. 12. Арифметикалық - логикалық бақылау
2 бөлім. Көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпарат
1 жол = ҚСЖ-нің 9 белгісі бойынша жолдардың
1 баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандардың
3 бөлім. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпарат
1 жол = барлық жолдардың
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына 21-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 264 бұйрығына
21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 21 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) индивидуальное предпринимательство - инициативная деятельность физических лиц, направленная на получение дохода, основанная на собственности самих физических лиц и осуществляемая от имени физических лиц, за их риск и под их имущественную ответственность.
2) магазин – капитальное стационарное строение или его часть, обеспеченные торговыми, подсобными, административно-бытовыми помещениями, а также помещениями для приема, хранения и подготовки товаров к продаже. Магазины подразделяются на специализированные, неспециализированные, универсальные.
3) павильон – оборудованное строение, имеющее торговый зал и помещения для хранения товарного запаса, рассчитанное на одно или несколько рабочих мест.
4) торговый дом – капитальное стационарное строение, в котором расположена совокупность торговых объектов и объектов общественного питания, управляемых как единое целое, предназначенное для торговой деятельности и обеспеченное торговыми, административно-бытовыми и складскими помещениями и площадкой для стоянки автотранспортных средств в пределах границ своей территории.
3. Данную статистическую форму заполняют индивидуальные предприниматели, занимающиеся следующими видами деятельности согласно кодам Номенклатуры видов экономической деятельности (далее - ОКЭД 5-ти значный):
59.14.0 - деятельность по показу кинофильмов;
59.20.0 - деятельность по изданию фонограмм и музыкальных записей;
62.01.1 - разработка программного обеспечения;
62.01.2 - сопровождение программного обеспечения;
62.02.0 - консультационные услуги в области компьютерных технологий;
62.09.0 - другие виды деятельности в области информационных технологий и компьютерных систем;
68.20.0 - аренда и эксплуатация собственной или арендуемой недвижимости;
68.31.1 - посреднические услуги при купле-продаже и сдаче внаем недвижимого имущества производственно-технического назначения;
68.31.2 - посреднические услуги при купле-продаже и сдаче внаем жилья и другого недвижимого имущества непроизводственного назначения;
69.20.0 - деятельность в области бухгалтерского учета и аудита; консультации по налогообложению;
73.11.0 - деятельность рекламных агентств;
73.12.0 - представление рекламы в средствах массовой информации;
74.20.0 - деятельность в области фотографии;
74.30.0 - переводческое (устное и письменное) дело;
74.90.9 - прочая профессиональная, научная и техническая деятельность, не включенная в другие категории;
75.00.0 - ветеринарная деятельность;
77.11.0 - аренда и сдача в аренду автомобилей и легковых автомобилей;

2. Осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) дара кәсіпкерлер – жеке тұлғалардың табыс алуға бағытталған, олардың өз меншігіне негізделген және жеке тұлғалардың атынан, олардың тәуекелімен және олардың мүліктік жауапкершілігімен жүзеге асырылатын бастамашылық қызметі.
2) дүкен – саудалық, қосалқы, әкімшілік-тұрмыстық жайлармен қамтамасыз етілген күрделі жеке құрылыс немесе оның бөлігі, сондай-ақ тауарларды сату үшін дайындауға арналған қабылдау, сақтау жайлары. Дүкендер мамандандырылған, мамандандырылмаған, әмбебап болып бөлінеді.
3) павильон – бір немесе бірнеше жұмыс орындарына көзделген тауар қорларын сақтауға арналған сауда залы және бөлмелері бар жабдықталған құрылым.
4) сауда үйі сауда қызметіне арналған және сауда, әкімшілік-тұрмыстық және қойма жайлармен қамтамасыз етілген, және өз аумағының шегінде автокөлік құралдарының тұрақтары үшін алаңы бар, бүтіндей біркелкі басқарылатын қоғамдық тамақтандыру объектілері мен сауда объектілерінің жиынтығы орналасқан күрделі тұрақты құрылыс жатады.
3. Осы статистикалық нысанды Экономикалық қызмет түрлері номенклатурасының (бұдан әрі - 5-таңбалы ЭҚЖЖ) кодтарына сәйкес келесі қызмет түрлерімен айналысатын дара кәсіпкерлер толтырады:
59.14.0 - кинофильмдер көрсету бойынша қызмет
59.20.0 - фонограммалар мен музыкалық жазбаларды шығару бойынша қызмет
62.01.1 - бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу
62.01.2 – бағдарламалық қамтамасыз етуді сүйемелдеу
62.02.0 - компьютерлік технологиялар саласындағы кеңес беру қызметтері
62.09.0 - ақпараттық технологиялар мен компьютерлік жүйелер саласындағы қызметтің басқа түрлері
68.20.0 - жалға беру және жеке меншік немесе жалданатын жылжымайтын мүлікті пайдалану
68.31.1 - өндірістік-техникалық мақсаттағы жылжымайтын мүлікті сатып алу-сату және жалға беру кезіндегі делдалдық қызмет көрсету
68.31.2 - өндірістік емес мақсаттағы басқа да жылжымайтын мүлікті сатып алу-сату және жалға беру кезіндегі делдалдық қызмет көрсету
69.20.0 - бухгалтерлік есепке алу және аудит саласындағы қызмет; салық салу бойынша кеңес беру
73.11.0 - жарнама агенттіктерінің қызметі
73.12.0 - бұқаралық ақпарат құралдарында жарнама беру
74.20.0 - фотография саласындағы қызмет
74.30.0 - аударма (жазбаша және ауызша) ісі
74.90.9 – басқа санаттарға енгізілмеген басқа да кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
75.00.0 - ветеринарлық қызмет
77.11.0 – автомобильдер мен жеңіл автомобильдерді жалға алу және жалға беру

77.12.0 - аренда и сдача в аренду грузовых автомобилей;
77.21.0 - прокат и аренда развлекательного и спортивного инвентаря;
77.22.0 - прокат видео записей и дисков;
77.29.0 - прокат и аренда прочих предметов личного потребления и бытовых товаров;
77.31.0 - аренда и сдача в аренду сельскохозяйственной техники и оборудования;
77.33.0 - аренда и сдача в аренду офисных машин и оборудования, включая вычислительную технику;
80.10.0 - деятельность частных охранных служб;
80.30.0 - деятельность по расследованию;
82.19.0 - фотокопировальные работы, подготовка документации и прочие виды специализированного конторского обслуживания;
82.92.0 – упаковывание;
82.99.0 - прочие виды вспомогательного обслуживания хозяйственной деятельности, не включенные в другие категории;
90.01.1 - театральная деятельность;
90.01.2 - концертная деятельность;
90.03.0 - деятельность в области искусства;
91.01.2 - библиотечная деятельность, включая деятельность читальных залов, лекториев, демонстрационных залов;
92.00.0 - деятельность по организации азартных игр и заключению пари;
93.12.0 - деятельность спортивных клубов;
93.13.0 - деятельность фитнесс клубов;
93.19.0 - прочая деятельность в области спорта;
93.21.0 - деятельность парков культуры и отдыха и тематических парков;
93.29.1 - деятельность танцевальных залов, дискотек;
93.29.2 - деятельность родео, тиров;
93.29.3 - деятельность кукольных театров;
93.29.9 - прочие виды деятельности по организации отдыха и развлечений;
95.11.0 - ремонт компьютеров и периферийного оборудования;
95.12.0 - ремонт коммуникационного оборудования
95.21.0 - ремонт бытовой электроники;
95.22.0 - ремонт бытовых приборов, домашнего и садового инвентаря;
95.23.1 - ремонт обуви;
95.23.2 - ремонт дорожных и галантерейных изделий из натуральной и искусственной кожи;
95.24.0 - ремонт мебели и предметов домашнего обихода;
95.25.1 - ремонт наручных и прочих часов;
95.25.2 - ремонт ювелирных изделий;
95.29.1 - ремонт трикотажных и вязаных изделий;
95.29.2 - ремонт швейных изделий, головных уборов и изделий текстильной галантереи;
95.29.3 - ремонт меховых и кожаных изделий и головных уборов;
95.29.4 - ремонт музыкальных инструментов;
95.29.5 - ремонт ковров и ковровых изделий;
95.29.6 - ремонт велосипедов;
95.29.9 - ремонт прочих бытовых изделий и предметов личного пользования, не включенных в другие группировки;
96.01.1 - стирка и обработка белья;
96.01.2 - химчистка и крашение;
96.02.0 - предоставление услуг парикмахерскими и салонами красоты;
96.03.0 - организация похорон и предоставление связанных с ними услуг;

77.12.0 - жүк көліктерін жалға алу және жалға беру
77.21.0 - ойын-сауық және спорттық құрал-саймандарды жалдау және жалға алу
77.22.0 - бейне жазбалар мен дискілерді жалға беру
77.29.0 - жеке тұтынатын өзге заттарды және тұрмыстық тауарларды жалға беру және жалға алу
77.31.0 – ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын жалға алу және жалға беру
77.33.0 - есептеуіш техниканы қоса алғанда, кеңсе машиналары мен жабдықтарды жалдау және жалға беру
80.10.0 - жеке күзет қызметінің жұмысы
80.30.0 - тергеу жүргізу жөніндегі қызмет
82.19.0 - фотокөшірмелеу жұмыстары, құжаттамалар дайындау және мамандандырылған кеңселік қызмет көрсетудің өзге де түрлері
82.92.0 - буып-түю
82.99.0 - басқа санаттарға енгізілмеген шаруашылық қызметіне қосалқы қызмет көрсетудің басқа түрлері
90.01.1 – театр қызметі
90.01.2 - концерт қызметі
90.03.0 - цирк қызметі
91.01.2 - оқырмандар залын, лекторийлер, көрсету залдарының қызметін қоса алғанда кітапхана қызметі
92.00.0 - құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі
93.12.0 - спорт клубтарының қызметі
93.13.0 - фитнесс-клубтардың қызметі
93.19.0 - спорт саласындағы өзге қызмет
93.21.0 - мәдени және демалыс саябақтары мен тақырыптық саябақтардың қызметі
93.29.1 - би залдарының, дискотекалардың қызметі
93.29.2 - родео, тирлар қызметі
93.29.3 - қуыршақ театрларының қызметі
93.29.9 - демалысты және ойын-сауықты ұйымдастыру жөніндегі қызметтің өзге де түрлері
95.11.0 - компьютерлер мен шалғай жабдықтарды жөндеу
95.12.0 - коммуникациялық жабдықтарды жөндеу
95.21.0 - тұрмыстық электрониканы жөндеу
95.22.0 - тұрмыстық аспаптарды және үй мен бау-бақша құрал-саймандарын жөндеу
95.23.1 - аяқ киімдерді жөндеу
95.23.2 - табиғи және жасанды теріден жасалған жол және галантерея бұйымдарын жөндеу
95.24.0 - жиһаздарды және үйге қажетті заттарды жөндеу
95.25.1 - қол және басқа сағаттарды жөндеу
95.25.2 - әшекей бұйымдарды жөндеу
95.29.1 - трикотаж және тоқыма тауарларды жөндеу
95.29.2 - тігін бұйымдарын, бас киімдерді және тоқыма галантерея бұйымдарын жөндеу
95.29.3 - аң терісі және тері бұйымдарын және бас киімдерді жөндеу
95.29.4 - музыкалық аспаптарды жөндеу
95.29.5 - кілем және кілем бұйымдарын жөндеу
95.29.6 - велосипед жөндеу
95.29.9 - өзге де тұрмыстық бұйымдарды және басқа топтамаларға енгізілмеген жеке пайдалану заттарын жөндеу
96.01.1 - төсек-орындарды жуу және тазалау
96.01.2 - химиялық тазалау және бояу
96.02.0 - шаштараздардың, сән салондарының қызметтерін ұсыну
96.03.0 - жерлеуді ұйымдастыру және олармен байланысты қызметтер ұсыну

96.04.0 - физкультурно-оздоровительная деятельность;
96.09.0 - предоставление прочих услуг, не включенных в другие группировки.
Коды по перечню услуг, подлежащих статистическому наблюдению, указаны согласно 5-ти значного ОКЭД, размещенного на сайте Агентства Республики Казахстан по статистике www.stat.gov.kz разделе методология – классификаторы Республики Казахстан.
4. Объем оказанных услуг представляет собой стоимость оказанных услуг на момент их выполнения, независимо от времени их оплаты (то есть учет объема выполненных услуг ведется по методу начисления).
5. Данные во 2 разделе анкеты ("Наличие сети предприятий сферы услуг") заполняются только в отчете за год.
6. Строки 15-18 заполняют индивидуальные предприниматели с основным видом деятельности по ОКЭД 68.2, имеющие на балансе объекты торговли.
7. В строке 19 учитываются пункты проката (СКУ 77.21.10, 77.22.10, 77.29.11, 77.29.12, 77.29.13, 77.29.14, 77.29.15, 77.29.16, 77.29.19), пляжи (93.29.11), помещения игровых автоматов, кроме расположенных в парках (93.29.22), общественные туалеты (СКУ 96.04.10.300), брачные агентства и службы знакомств (СКУ 96.09.19.200), помещения, где работают экстрасенсы, спириты, гадалки (СКУ 96.09.19.400, 96.09.19.500), помещения для чистки обуви (96.09.19.600).
В строке 19 не учитываются объекты сферы культуры (библиотеки, театры, парки, клубы, кинотеатры, концертные залы, зоопарки, заповедники, музеи), а также квартиры и другие помещения, сданные в аренду.
8. Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. Информация об объеме оказанных услуг
Строка 1= строк по 5-ти знакам ОКЭД по всем графам
Графа 1= граф 2, 3 по всем строкам

96.04.0 - дене шынықтыру-сауықтыру қызметі
96.09.0 - басқа топтамаларға енгізілмеген өзге қызметтерді ұсыну.
Статистикалық қызметке жататын қызметтер тізбесі бойынша кодтар Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің www.stat.gov.kz сайтындағы әдіснама бөлінісіндегі Қазақстан Республикасының жіктеуіштері - 5-таңбалы бөлінісіндегі Экономикалық қызмет түрлері номенклатурасында көрсетілген.
4. Көрсетілген қызметтер көлемі көрсеткіші олардың төлемінің уақытына тәуелсіз (яғни орындалған қызметтердің көлеміне есептеу аудару әдісімен жүргізіледі) орындау сәтіндегі көрсетілген қызметтер құны болып табылады.
5. Сауалнаманың 2 бөліміндегі («Қызмет көрсету саласында кәсіпорындар желілерінің нақты бары») деректер жылына бір рет толтырылады.
6. 15 - 18 жолдарын теңгерімінде сауда объектілері бар негізгі қызмет түрі ЭҚЖЖ-нің 68.2 коды болып табылатын дара кәсіпкерлер толтырады.
7. 19 жолында жалға беру пунктері (СКУ 77.21.10, 77.22.10, 77.29.11, 77.29.12, 77.29.13, 77.29.14, 77.29.15, 77.29.16, 77.29.19), жағажай (93.29.11), паркте орналасқандардан басқа ойын-сауық автоматтарының үй-жайлары (93.29.22), қоғамдық әжетханалар (СКУ 96.04.10.300), неке қию агенттіктер және танысу қызметтері (СКУ 96.09.19.200), экстрасенстер, спириттар, балгерлер жұмыс істейтін үй-жайлар (СКУ 6.09.19.400, 96.09.19.500), аяқ-киім тазалауға арналған үй-жайлар (96.09.19.600) есепке алынады.
19 жолда мәдениет саласының объектілері (кітапханалар, театрлар, парктер, клубтар, кинотеатрлар, концерт залдары, хайуанаттар парктері, қорықтар, мұражайлар), сондай-ақ жалға берілетін пәтерлер және басқа да үй-жайлар есепке алынбайды.
8. Арифметикалық - логикалық бақылау
1 бөлім. Көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпарат
1 жол = барлық бағандар бойынша ЭҚЖЖ-нің 5 белгісі бойынша жолдардың
1 баған = барлық жолдар бойынша 2, 3 бағандардың