Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Выдача лицензий на строительно-монтажные работы"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 4 ноября 2010 года № 485, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 5 ноября 2010 года № 396 и Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 18 ноября 2010 года № 292-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2010 года № 6678. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 243, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 366 и Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 мая 2020 года № 113.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.04.2020 № 243, Министра внутренних дел РК от 29.04.2020 № 366 и Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 20.05.2020 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги "Выдача лицензий на строительно-монтажные работы".
2. Департаменту государственного архитектурно-строительного контроля, аттестации и аккредитации Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (Абдраймов Г.Р.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Тихонюк Н.П., вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан Турмагамбетова М.А. и вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Петрова В.В.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Министр охраны
Республики Казахстан по
окружающей среды
делам строительства и
Республики Казахстан
жилищно-коммунального
хозяйства
_____________ С. Нокин
___________ Н. Ашимов
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
__________________ В. Божко
Приложение
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
строительства и жилищно-
коммунального хозяйства

"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 4 қарашадағы № 485, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2010 жылғы 5 қарашадағы № 396 және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2010 жылғы 18 қарашадағы № 292-ө Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда № 6678 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 243, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 366 және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 20 мамырдағы № 113 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.04.2020 № 243, ҚР Ішкі істер министрінің 29.04.2020 № 366 және ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 20.05.2020 № 113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, аттестаттау және аккредиттеу департаменті (Ғ.Р. Әбдірайымов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының орынбасары Н.П. Тихонюкке, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі М.Ә. Тұрмағамбетовке және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министрі В.В. Петровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігінің
төрағасы
С. Нокин ____________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрі
Н. Әшімов ___________
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
В. Божко ____________
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігі
төрағасының

от 4 ноября 2010 года № 485,
Министра охраны окружающей
среды Республики Казахстан
от 18 ноября 2010 года № 292-Ө
и Министра по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
от 5 ноября 2010 года № 396
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача лицензий на строительно-монтажные работы"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача лицензий на строительно-монтажные работы" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
2. Выдача лицензий на строительно-монтажные работы (далее - государственная услуга) - процедура выдачи права физическому или юридическому лицу (далее - потребители) на занятие строительно-монтажными работами.
3. Государственная услуга оказывается через Центры обслуживания населения (далее - Центр) и Управления государственного архитектурно-строительного контроля акиматов областей, городов Астаны и Алматы (далее - уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 33 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании", статьи 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии на строительно-монтажные работы или мотивированный отказ в ее выдаче на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие заинтересованные органы:
1) органы в области охраны окружающей среды, степень участия - заключение на лицензируемые виды работ;
2) органы промышленной безопасности, степень участия - заключение на лицензируемые виды работ (далее - заинтересованные органы).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре и уполномоченном органе, адреса и графики работ которых, указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензий на строительно-монтажные работы", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 (далее - Стандарт).

2010 жылғы 4 қарашадағы № 485,
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2010 жылғы 18 қарашадағы № 292-ө
және Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2010 жылғы 5 қарашадағы № 396
бірлескен бұйрығына қосымша
"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) – жеке немесе заңды тұлғаға (бұдан әрі - тұтынушылар) құрылыс-монтаж жұмыстарымен айналысуға құқығын беру рәсімі.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) және облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармалары (бұдан әрі – уәкілетті орган) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 33-бабы, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 32-бабы және "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру немесе қағаз жеткізгіштерде оны беруден дәлелді бас тарту болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай мүдделі органдар қатысады:
1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдар, қатысу дәрежесі – лицензияланатын жұмыс түрлеріне қорытынды беру;
2) өнеркәсiп қауiпсiздiгi органдары, қатысу дәрежесі – лицензияланатын жұмыс түрлеріне қорытынды беру (бұдан әрі – мүдделі органдар).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысымен бекітілген "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары мен жұмыс кестелері көрсетілген Орталық және уәкілетті органнан алуға болады.

9. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
В заинтересованных органах проводится рассмотрение направленных запросов уполномоченного органа, определение соответствия или несоответствия потребителя предъявляемым требованиям в курируемой области.
Результаты рассмотрения запросов направляются в виде заключения в уполномоченный орган.
10. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента подачи потребителем заявления (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют:
1) для субъектов малого предпринимательства - десять рабочих дней;
2) для субъектов среднего и крупного предпринимательства - тридцать рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время в очереди при получении документов - не более 30 минут;
5) заключения заинтересованных органов для субъекта малого предпринимательства представляются в уполномоченный орган в течение 7 рабочих дней;
6) заключения заинтересованных органов для субъектов крупного и среднего предпринимательства представляются в уполномоченный орган в течение 25 рабочих дней.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредставление сведений и документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента. При устранении заявителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
2) невнесение лицензионного сбора за право занятия строительно-монтажными работами;
3) несоответствие заявителя квалификационным требованиям;
4) вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий заявителю заниматься данным видом деятельности.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о лицензировании в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра или от потребителей при подаче заявлений напрямую, направляет в случаях, указанных в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года № 1894, запросы в заинтересованные органы, подготавливает мотивированный отказ или оформляет лицензию на строительно-монтажные работы, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает заявителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган;

9. Мүдделі органдар бөлігіндегі әкімшілік рәсімдер:
Мүдделі органдарда уәкілетті органнан жолданған сұрау салулардың қарастырылуы, тұтынушының басшылық етілетін саладағы қойылатын талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін айқындау жүргізіледі.
Сұрау салуларды қарау нәтижелері уәкілетті органға қорытынды түрінде жолданады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулі мерзімдері.
Тұтынушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – он жұмыс күні;
2) орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін – отыз жұмыс күні;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
5) шағын кәсіпкерлік субъекті үшін мүдделі органдардың қорытындылары уәкілетті органға 7 жұмыс күні ішінде ұсынылады;
6) ірі және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мүдделі органдардың қорытындылары уәкілетті органға 25 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартудың негіздемесі:
1) осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген мәліметтер мен құжаттарды ұсынбау. Өтініш беруші аталған кедергілерді жойған кезде өтініш жалпы негізде қаралады;
2) құрылыс-монтаж жұмыстарымен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің біліктілік талаптарға сәйкес келмеуі;
4) өтініш берушіге осы қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы табылады.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа лицензиялау туралы өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган Орталықтан немесе өтінішті тікелей берген кезде тұтынушылардан түскен өтініштерді қарауды жүзеге асырады, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы № 1894 қаулысында көрсетілген жағдайларда мүдделі органдарға сұраныстар жібереді, дәлелді бас тарту дайындайды немесе құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензияны ресімдейді, Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды немесе уәкілетті органға өтініш берген кезде өтініш берушіге береді;

4) заинтересованный орган рассматривает запросы уполномоченного органа о соответствии потребителя предъявляемым требованиям в соответствующей области, направляет заключения в уполномоченный орган.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам и времени, указанным в приложении 1 Стандарта.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через канцелярию уполномоченного орагана по адресам и времени, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов.
15. Для получения государственной услуги потребители предоставляют в Центр или уполномоченный орган:
1) заявления по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 12 и 13 Стандарта;
2) нотариально заверенные копии Устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
4) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
5) нотариально заверенная копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности - 10 месячных расчетных показателей, уплачивается в бюджет по месту нахождения потребителя;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 3 Стандарта.
16. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;

4) мүдделі орган тұтынушының тиісті салада қойылған талаптарға сәйкестігі туралы уәкілетті органның сауалдарын қарайды, уәкілетті органға қорытындыларды жібереді.
13. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз тұлғалар саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезе" арқылы жүзеге асырылады, онда Стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары мен уақыты көрсетілген Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен уақыт бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкілетті органға құжаттарды тапсырғаннан кейін тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұралынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіліп, қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар Орталыққа немесе уәкілетті органға:
1) заңды және жеке тұлға үшін Стандарттың 12 және 13-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысанда өтініш;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі мен Жарғысының нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) жеке тұлға үшін – жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
5) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
6) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжатты – 10 айлық есептік көрсеткіш, тұтынушының тұратын жері бойынша төленеді;
7) Стандарттың 3-қосымшасы бойынша біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар жоқ.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) жинақтаушы бөлімнің нспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;

5) начальник структурного подразделения;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения;
7) юридическая служба уполномоченного органа;
8) заинтересованный орган.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Результат оказания государственной услуги предоставляется в форме выдачи лицензии или отказа в выдаче лицензии.
Отказ в выдаче лицензии оформляется в письменной форме на бумажном носителе с указанием мотивированной причины отказа.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензий на
строительно-монтажные работы"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии
уполномо-
ченного
органа
Руководство
уполномоченно-
го органа
Начальник структурного подразделения (отдел лицензирования)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
заключений
заинтересо-
ванных
органов на
запросы,
регистрация
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
структурного
подразделения
для
рассмотрения
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Начальник структурного подразделения (отдел лицензирования)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Определение полноты
документов,
осуществление запроса
(при необходимости) в
заинтересованные
органы, определение
соответствия
квалификационным
требованиям
Подпись заключения
ответственного
исполнителя,
визирование запроса
в заинтересованные
органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подготовка
заключения о
соответствии или
несоответствии,
подготовка запроса в
заинтересованные
органы, передача
заключения с
материалами
начальнику
структурного
подразделения
Передача заключения
с материалами
юридической службе,
передача запроса на
подпись руководству
уполномоченного
органа
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
Номер следующего
действия
8
9
№ действия (хода,
потока работ)
9
10
Наименование СФЕ
Юридическая служба
Руководство
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проведение
юридической
экспертизы,
подготовка приказа
Утверждение приказа,
подпись запроса в
заинтересованные
органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача приказа
руководству на
утверждение
Передача
утвержденного
приказа в
структурное
подразделение для
оформления лицензии,
передача запроса в
канцелярию
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
Номер следующего
действия
10
11
№ действия (хода,
потока работ)
11
12
Наименование СФЕ
Структурное
подразделение
Руководство
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Оформление лицензии
Подписание бланка
лицензии
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача оформленной
лицензии для
подписания
руководству
уполномоченного
органа
Передача
подписанного бланка
в структурное
подразделение
Сроки исполнения
1 час
30 минут
Номер следующего
действия
12
13
№ действия (хода,
потока работ)
13
14
Наименование СФЕ
Структурное
подразделение
Канцелярия
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Внесение лицензии в
реестр лицензии и
передача в канцелярию
уполномоченного
органа
Выдача лицензий
заявителям или
передача в Центры,
доставка запросов в
заинтересованные
органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача лицензии в
канцелярию
уполномоченного
органа
Расписка о выдаче
лицензии потребителю
или передаче
лицензий в Центр,
штамп,
подтверждающий сдачу
запросов в
заинтересованные
органы
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
14
15
№ действия (хода,
потока работ)
15
Наименование СФЕ
Заинтересованные
органы
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассмотрение
направленных запросов
уполномоченного
органа, определение
соответствия или
несоответствия
предъявляемым
требованиям в
курируемой области
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
заключения в
Уполномоченный орган
Сроки исполнения
Определение
соответствие
предъявляемым
требованиям для:
субъекта малого
предпринимательства –
7 рабочих дней, для
субъектов крупного и
среднего
предпринимательства –
25 рабочих дней
Номер следующего
действия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Канце-
лярия
Уполомо-
ченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руко-
водство
Уполномо-
ченного
органа
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделе-
ние
Группа 5
СФЕ
Юридиче-
ская
служба
Группа 6 СФЕ
Заинтересо-
ванные органы
Действие
№ 1
Прием
докумен-
тов,
выдача
расписки,
регист-
рация
заявле-
ния, нап-
равление
докумен-
тов в
уполномо-
ченный
орган
Действие
№ 2
Прием
заявлений
из
Центров
или от
заявите-
лей,
регист-
рация,
направ-
ление
заявлений
руко-
водству
уполномо-
ченного
органа
Действие
№ 3
Опреде-
ление
структур-
ного
подразде-
ления для
испол-
нения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответствия
заявлений
законода-
тельству в
сфере лицен-
зирования,
осуществле-
ние при
необходи-
мости
запросов в
заинтересо-
ванные
органы,
подготовка
заключений
Действие
№ 5
Проведе-
ние юри-
дической
эксперти-
зы заклю-
чений
структур-
ного
подразде-
ления,
подготов-
ка
приказа о
лицензи-
ровании
Действие № 6
Заинтересо-
ванные органы
подготавли-
вают
заключения о
соответствии
или несоот-
ветствии
заявителя
требованиям в
курируемой
области,
направляют
заключения в
Уполномочен-
ный орган
Действие
№ 7
утверж-
дение
приказа о
лицензи-
ровании
Действие № 8
оформление
лицензии
Действие
№ 9
регист-
рация
приказа
Действие
№ 10
Подпи-
сание
лицензии
Действие №
11
Регистрация
лицензии
Действие
№ 13
Выдача
лицензии
заявителю
в Центрах
Действие
№ 12
Передача
лицензии
в Центр
или
выдача
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
Уполомочен-
ного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
Уполномочен-
ного органа
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделе-
ние
Группа 5 СФЕ
Юридическая
служба
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномочен-
ный орган
Действие № 2
Прием
заявлений из
Центров или
от
заявителей,
выдача
расписки,
регистрация,
направление
заявлений
руководству
уполномочен-
ного органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразделе-
ния для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответствия
заявлений
законода-
тельтву в
сфере лицен-
зирования,
Подготовка
мотивирован-
ного отказа
Действие № 5
Проведение
юридической
экспертизы
отказа
структурного
подразделе-
ния
Действие № 6
подписание
отказа
Действие № 8
Выдача
отказа
заявителю в
Центрах
Действие № 7
Передача
отказа в
Центр или
выдача
заявителю
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензий на
строительно-монтажные работы"
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

5) құрылымдық бөлімшенің бастығы;
6) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы;
7) уәкілетті органның заң қызметі;
8) мүдделі орган.
18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін тестілік кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдары (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі лицензия беру немесе лицензия беруден бас тарту нысанында ұсынылады.
Лицензия беруден бас тарту жазбаша түрде қағаз жеткізгіштерде дәлелді бас тарту себептері көрсетіліп ресімделеді.
"Құрылыс-монтаж
жұмыстарына
лицензиялар беру"
мемлекеттік қызметтер
көрсету Регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік
іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы
1-Кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тізілім құрады және құжаттарды жібереді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттар жинау
Уәкілетті органға құжаттар жіберу
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне бір реттен кем емес
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкерлері
Уәкілетті органның басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (лицензиялау бөлімі)
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды, мүдделі органдардың сауалдарға берген қорытындыларын қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, қарау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жіберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу
Орындалу мерзімі
1 сағат
1 сағат
1 сағат
Келесі іс-қимылдың нөмірі
5
6
7
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (лицензиялау бөлімі)
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттардың толықтығын айқындау, сұранысты жүзеге асыру (қажет болған жағдайда), біліктілік талаптарға сәйкестігін айқындау
Жауапты орындаушының қорытындысына қол қою, мүдделі органдарға жіберілетін сауалдарға бұрыштама қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындау, мүдделі органдаға сұрау жіберуді әзірлеу, материалдармен қорытындыны құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
материалдармен қорытындыны заң қызметіне жіберу, сауалдарды уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін жіберу
Орындалу мерзімі
2 сағат
30 минут
Келесі іс-қимылдың нөмірі
8
9
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
9
10
ҚФБ атауы
Заң қызметі
Уәкілетті органның басшылығы
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Заң сараптамасын өткізу, бұйрық дайындау
Бұйрықты бекіту, мүдделі органдарға жіберілетін сауалдарға қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Бекіту үшін бұйрықты басшылыққа жіберу
Лицензияны ресімдеу үшін құрылымдық бөлімшеге бекітілген бұйрықты жіберу
Орындалу мерзімі
2 сағат
30 минут
Келесі іс-қимылдың нөмірі
10
11
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
11
12
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімше
Уәкілетті органның басшылығы
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Лицензияны ресімдеу
Лицензия бланкіне қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Ресімделген лицензияны қол қою үшін уәкілетті органның басшылығына жіберу
Қол қойылған бланкті құрылымдық бөлімшеге жіберу
Орындалу мерзімі
1 сағат
30 минут
Келесі іс-қимылдың нөмірі
12
13
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
13
14
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімше
Уәкілетті органның кеңсесі
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Лицензияны лицензия тізіліміне енгізу және уәкі-летті органның кеңсесіне жіберу
Өтініш берушілерге лицензиялар беру немесе Орталыққа жіберу, сауалдарды мүдделі органдарға жеткізу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Лицензияны уәкілетті органның кеңсесіне жіберу
тұтынушыға лицензия беру немесе лицензияны Орталыққа жіберу туралы қолхат, сауалдарды мүдделі органдарға тапсырғанын растайтын мөртабан
Орындалу мерзімі
30 минут
Жұмыс күнінің ішінде
Келесі іс-қимылдың нөмірі
14
15
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
15
ҚФБ атауы
Мүдделі органдар
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
уәкілетті орган жолдаған сұрау салулардың қарастырылуы, басшылық етілетін саладағы қойылатын талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
қорытындыны уәкілетті органға жіберу
Орындалу мерзімі
Шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін 7 жұмыс күні, ірі және орта кәсіпкерлік субъектісі үшін 25 жұмыс күні ішінде қойылатын талаптарға сәйкестігін айқын-дау
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1 Тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2 Тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 3 Тобы
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 4 Тобы Құрылымдық бөлімше
ҚФБ 5 Тобы
Заң қызметі
ҚФБ 6 Тобы
Мүдделі орган
№ 1 іс-қимыл Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимылОрталықтардан немесе өтініш берушілерден өтініштер, мүдделі органдардан қорытындыларды қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
Орындау, бұрыштама қою үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
№ 4 іс-қимылӨтініштерді қарау, өтініштердің лицензиялау саласындағы заңнамаға сәйкестігін айқындау, қажет болған жағдайда мүдделі органдарға сұранысты жүзеге асыру, қорытындыларды дайындау
№ 5 іс-қимылҚұрылымдық бөлімше сараптамасының қорытындысына заң сараптамсын жүргізу, лицензиялау туралы бұйрықты дайындау
№ 6 іс-қимыл Мүдделі орган арызданушының, басшылық жасайтын облыста қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытындыны дайындайды Уәкілетті органға жібереді
№ 7 іс-қимыл
Лицензиялау туралы бұйрықты бекіту
№ 8 іс-қимыл
Лицензияны ресімдеу
№ 9 іс-қимыл
Бұйрықты тіркеу
№ 10 іс-қимыл
Лицензияға қол қою
№ 11 іс-қимыл
Лицензияны тіркеу
№ 13 іс-қимылОрталықтарда өтініш берушіге лицензия беру
№ 12 іс-қимылЛицензиияны Орталыққа немесе өтініш беушіге беру
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1 Тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2 Тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 3 Тобы
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 4 Тобы
Құрылымдық бөлімше
ҚФБ 5 Тобы
Заң қызметі
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимылОрталықтардан немесе өтініш берушілерден өтініштер қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
Орындау, бұрыштама қою үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
№ 4 іс-қимыл
Өтініштерді қарау, өтініштердің лицензиялау саласындағы заңнамаға сәйкестігін айқындау, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5 іс-қимыл
Құрылымдық бөлімшенің бас тартуына заң сараптамасын жүргізу
№ 6 іс-қимыл
Бас тартуға қол қою
№ 8 іс-қимыл
Орталықтарда өтініш берушіге бас тартуды беру
№ 7 іс-қимыл
Бас тартуды Орталыққа жіберу немесе өтініш берушіге беру
"Құрылыс-монтаж
жұмыстарына
лицензиялар беру"
мемлекеттік қызметтер
көрсету Регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызбалар