О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 30 ноября 2010 года № 04.2-40/181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2010 года № 6712. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2013 года № 62
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2013 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4834, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., май-июль) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы, утвержденных вышеназванным приказом:
пункт 9 дополнить частью четвертой следующего содержания:
"В случае государственной регистрации юридического лица, более пятидесяти процентов акций (долей) которого принадлежат государству, и аффилиированного с ним лица, которые будут осуществлять свою деятельность на территории города Алматы, требуется предварительное согласие антимонопольного органа.";
в пункте 10:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) регистрирующий орган получает свидетельство налогоплательщика, предоставляемое налоговым органом по описи (Приложение 5);";
в подпункте 8) слова "статистическую карточку" заменить словами "свидетельство налогоплательщика";
в подпункте 6) пункта 14 слова "подлинниками статистической карточки" заменить словами "свидетельством налогоплательщика";
главу 5 изложить в следующей редакции:

"Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 30 қарашадағы № 04.2-40/181 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 29 желтоқсанда № 6712 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 ақпандағы № 62 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 62 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т., 5-т. қараңыз.
«Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 4834 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағында, 2007 ж., мамыр-шілде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) Ережесінде:
9-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өз қызметін Алматы қаласының аумағында жүзеге асыратын акцияларының (үлестерінің) елу проценттен астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және онымен аффилиирленген тұлғаны мемлекеттік тіркеу кезінде монополияға қарсы органның алдын ала келісімі қажет.»;
10-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
«5-1) тіркеуші орган тізімдеме бойынша (5-Қосымша) салық органы ұсынған салық төлеушінің куәлігін алады;»;
8) тармақшада «статистикалық карточкасын» деген сөздері «салық төлеушінің куәлігін» деген сөздерімен ауыстырылсын;
14-тармақтың 6) тармақшасында «статистикалық карточканың» деген сөздері «салық төлеушінің куәлігімен» деген сөздерімен ауыстырылсын;
5-тарау мынадай мазмұнда жазылсын:

"5. Внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица
16. В случае внесения изменений и дополнений в учредительные документы, не влекущих государственную перерегистрацию, а также в случае смены первого руководителя юридическое лицо уведомляет об этом регистрирующий орган в месячный срок.
17. К уведомлению прилагаются документы, перечисленные в пункте 3 Приложения 1.
18. В уведомлении о назначении (избрании) первого руководителя указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), номер документа, удостоверяющего личность гражданина, регистрационный номер налогоплательщика.
19. Регистрирующий орган в случаях изменения места нахождения, смены первого руководителя либо принятия устава в новой редакции юридического лица:
1) издает соответствующий приказ;
2) формирует и направляет электронное извещение через каналы связи электронного регистра юридических лиц, филиалов и представительств для внесения новых сведений о юридическом лице в единый Государственный регистр юридических лиц;
3) вносит в Реестр новые сведения о юридическом лице;
4) переоформляет и выдает свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) (в случаях смены юридического адреса);
5) подшивает к регистрационным материалам юридического лица прежние подлинники учредительных документов.";
в приложении 1:
в абзаце четвертом пункта 1 слово "три" заменить словом "два";
в пункте 2:
в абзаце третьем слова "три экземпляра решения или выписки" заменить словами "решение или выписка";
в абзаце четвертом слово "три" заменить словом "два";
в абзаце седьмом:
слово "подлинник" заменить словом "подлинники";
слова "статистической карточки" заменить словами "свидетельства налогоплательщика";
в пункте 3:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"уведомление, составляемое в произвольной форме;";
в абзаце третьем слова "три экземпляра решения либо выписки" заменить словами "решение либо выписка";
в абзаце четвертом слово "три" заменить словом "два";
в абзаце пятом слова "статистическая карточка" заменить словами "свидетельство налогоплательщика";
первое предложение абзаца шестого дополнить словами "(представляются при изменении места нахождения)";
абзац четвертый пункта 4 после слова "карточка" дополнить словами "(при наличии), свидетельство налогоплательщика".
2. Департаменту регистрации Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее – Агентство):

«5. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
16. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына қайта тіркелуге әкеліп соқпайтын өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен қатар заңды тұлғаның бірінші басшысы ауыстырылған жағдайда, бұл жайлы бір ай мерзім ішінде тіркеуші органға хабарлайды.
17. Хабарламаға 1-Қосымшаның 3-тармағында көрсетілген құжаттар қоса беріледі.
18. Бірінші басшыны тағайындау (сайлау) туралы хабарламада тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), азаматтың жеке куәлігінің нөмірі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
19. Тіркеуші орган заңды тұлғаның орналасқан жері өзгерген, бірінші басшысы ауысқан немесе жаңа редакцияда жарғысы қабылданған жағдайларда:
1) тиісті бұйрық шығарады;
2) заңды тұлға туралы жаңа мәліметтерді заңды тұлғалардың Бірыңғай мемлекеттік тіркеліміне заңды тұлғалардың, филиалдардың және өкілеттіліктерді электронды регистрдің байланыс арналары арқылы электронды хабарламаны қалыптастырады және жібереді;
3) Тізілімге заңды тұлға туралы жаңа мәліметтерді енгізеді;
4) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті қайта ресімдейді және береді (заңды мекен-жайы өзгерген жағдайларда);
5) заңды тұлғаның тіркеу материалдарына бұрынғы құжаттардың түпнұсқаларын тігеді.»;
1-қосымшада:
1-тармақтың төртінші абзацтағы «үш» деген сөзі «екі» деген сөзімен ауыстырылсын;
2-тармақта:
үшінші абзацтағы «шешімінің немесе шешімінен үзіндінің заңды тұлғаның мөрі бар үш нұсқасы» деген сөздері «мөрі басылған шешімі немесе шешімнің үзіндісі» деген сөздерімен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «үш» деген сөзі «екі» деген сөзімен ауыстырылсын;
жетінші абзацында:
«түпнұсқасы» деген сөзі «түпнұсқалары» деген сөзімен ауыстырылсын;
«куәліктің» деген сөзінен кейін «, салық төлеуші куәлігінің» деген сөздерімен толықтырылсын;
3-тармақта:
екінші абзац мынадай мазмұнда жазылсын:
«еркін түрде жазылатын хабарлама;»;
үшінші абзацтағы «шешімінің немесе шешімінен үзіндінің заңды тұлғаның мөрі бар үш нұсқасы» деген сөздері «мөрі басылған шешімі немесе шешімнің үзіндісі» деген сөздерімен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «үш» деген сөзі «екі» деген сөзімен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «және статистикалық карточканың» деген сөздері «, салық төлеушінің куәлігінің» деген сөздерімен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы бірінші сөйлем «(орналасқан жері өзгерген жағдайда ұсынылады)» деген сөздерімен толықтырылсын;
4-тармақтың төртінші абзацтағы «карточка» деген сөзінен кейін «(болған жағдайда), салық төлеуші куәлігі» деген сөздерімен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Тіркеу департаменті:

1) совместно с Юридическим управлением Агентства принять меры по государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) довести до сведения заинтересованных структурных подразделений Агентства, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" в пятидневный срок со дня получения настоящего приказа из Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства (Нурпеисов Д.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Абзацы шестой, седьмой, восьмой, девятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, тридцать четвертый и тридцать шестой пункта 1 настоящего приказа действуют до 1 января 2012 года.
Председатель                               А. Арыстанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
__________ Р. Тусупбеков
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Шолпанкулов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
__________ Н. Айдапкелов

1) Агенттіктің Заң басқармасымен бірге осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі бойынша шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен келген күннен кейін бескүндік мерзім ішінде Агенттіктің мүдделі құрылымдық бөлімшелердің, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігінің, «Қазақстан қор биржасы» акционерлік қоғамының және «Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына (Д.Қ. Нұрпейісов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы бұйрықтың 1-тармағының алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, отыз төртінші және отыз алтыншы абзацтары 2012 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданылады.
Төраға                                      А. Арыстанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
__________Р.Түсіпбеков
2010 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің м.а.
________ Б. Шолпанқұлов
2010 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының м.а.
________ Н. Айдапьелов
_____________ 2010 жыл