Об утверждении Правил оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию при их реализации и транспортировке
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2010 года № 670. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2011 года № 6759. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 687
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2011 № 687 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 6 статьи 653 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 8) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и в целях усиления контроля за оборотом этилового спирта и алкогольной продукции, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию при их реализации и транспортировке.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2010 года № 670
Правила
оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и
представления сопроводительных накладных на этиловый спирт и
алкогольную продукцию при их реализации и транспортировке 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию при их реализации и транспортировке (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 6 статьи 653 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 8) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции".
2. Правила устанавливают порядок оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных (далее – СНА) при проведении операций по реализации (отпуску), возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции юридическими и физическими лицами (далее – поставщик).

Этил спирті мен алкоголь өнімін өткізу және тасымалдау кезінде оларға ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс ету тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 670 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 31 қаңтарда № 6759 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 687 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.30 № 687 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық Кодексі) 653-бабы 6-тармағының 4) тармақшасына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 4-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес этил спиртімен алкоголь өнімінің айналымына бақылауды күшейту мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Этил спирті мен алкоголь өнімін өткізу және тасымалдау кезінде оларға ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс ету тәртібін бекіту туралы Ережелер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйырықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 29 желтоқсан
№ 670 бұйрығымен бекітілген
Этил спирті мен алкоголь өнімін өткізу және тасымалдау кезінде
оларға іліспе жүкқұжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу,
беру, есепке алу, сақтау және табыс ету Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Этил спирті мен алкоголь өнімін өткізу және тасымалдау кезінде оларға іліспе жүкқұжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс етудің Ережесі (бұдан әрі - Ережесі) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық Кодексі) 653-бабы 6-тармағының 4) тармақшасына, «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 4-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Осы Ереже заңды және жеке тұлғалармен (бұдан әрі - жеткізуші) этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (жіберу), қайтару, тасымалдау бойынша операцияларын жүргізу кезінде іліспе жүк құжаттарын (бұдан әрі - ІЖҚ) ресімдеу, тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс ету тәртібін белгілейді.

3. При проведении каждой операции по реализации (отпуску), возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции (за исключением транспортировки импортируемой алкогольной продукции от пункта пересечения границы Республики Казахстан до места назначения), поставщики в обязательном порядке оформляют СНА по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Уполномоченным органом является государственный орган осуществляющий реализационные и контрольные функции в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
2. Оформление, заказ, получение, выдача и представление
сопроводительных накладных
5. СНА оформляются поставщиком этилового спирта и (или) алкогольной продукции в электронном виде посредством Интернет-ресурса (web-приложения) "Кабинет налогоплательщика" (далее – Программа), на государственном и (или) русском языках.
Программа размещается на Интернет-ресурсе (web-портале) уполномоченного органа и является доступной для использования налогоплательщиками.
6. Заказ СНА получателем поставщику осуществляется путем заявления объемов к реализации (отпуску) этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
7. В СНА указываются следующие данные:
1) номер (присваивается автоматически Программой);
2) дата оформления (проставляется автоматически Программой);
3) код операции (выбирается из справочника Программы);
4) регистрационный номер налогоплательщика (далее – РНН) поставщика;
5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) поставщика;
6) наименование поставщика (проставляется автоматически Программой при введении данных, указанных в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта);
7) номер лицензии и адрес поставщика, указанный в лицензии (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта);
8) тип поставщика (выбирается из отображаемого списка Программы);
9) РНН получателя вводится поставщиком;
10) ИИН/БИН получателя вводится поставщиком;
11) наименование получателя (проставляется автоматически Программой при введении данных, указанных в подпунктах 9) и 10) настоящего пункта);
12) номер лицензии и адрес получателя, указанный в лицензии (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпунктах 9) и 10) настоящего пункта, за исключением получателей этилового спирта на медицинские цели и технические нужды);
13) дата и номер доверенности получателя на получение алкогольной продукции, (при наличии) вводится поставщиком;
14) номер и дата договора, (при наличии) вводится поставщиком;

3. Этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін өткізу (жіберу), қайтару, тасымалдау бойынша операцияларын жүргізу кезінде (Қазақстан Республикасының шекарасын кесіп өту орнынан жеткізу орнына дейін импортталатын алкоголь өнімін тасымалдаудан басқа), жеткізуші мiндеттi тәртiппен осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда ІЖҚ ресiмдейдi.
4. Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналым саласында жүзеге асыру және бақылау функцияларды орындайтын мемлекеттік орган уәкілетті орган болып табылады.
2. Іліспе жүк құжаттарын ресімдеу, тапсырыс беру, алу,
беру және табыс етуді ресімдеу
5. ІЖҚ этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін жеткізушімен мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде «Салық төлеушінің кабинеті» Интернет-ресурсы (web-қосымшасы) арқылы (бұдан әрі - Бағдарлама) электрондық түрде ресімделеді.
Бағдарлама уәкілетті органының Интернет-ресурсында (web-порталында) орналасады және салық төлеушілермен пайдалану үшін қол жетімді болып табылады.
6. Алушымен жеткізушіге ІЖҚ тапсырыс беру этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін өткізуге (жіберу) көлемдеріне тапсырыс беру жолымен жүзеге асырылады.
7. ІЖҚ келесі мыналар көрсетіледі:
1) нөмір (Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
2) ресімдеу мерзімі (Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
3) операция коды (Бағдарламаның анықтамасынан таңдалынады);
4) жеткізушінің салық төлеуші тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН);
5) жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН);
6) жеткізушінің атауы (осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
7) лицензия нөмірі және жеткізушінің лицензияда көрсетілген мекен-жайы (осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде қалыптасқан тізімнен таңдап алынады);
8) жеткізушінің түрі (Бағдарламаның бейнеленген тізімінен таңдап алынады);
9) алушының СТН жеткізушімен енгізіледі;
10) алушының ЖСН/БСН жеткізушімен енгізіледі;
11) алушының атауы (осы тармақтың 9) және 10) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
12) лицензия нөмірі және алушының лицензияда көрсетілген мекен-жайы (осы тармақтың 9) және 10) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде беріледі, этил спиртін медициналық мақсаттарға және техникалық мұқтаждықтарға алмағанда);
13) алкоголь өнімін алуға алушы сенімхатының (болған кезінде) мерзімі және нөмірі жеткізушімен енгізіледі;
14) келісімнің (болған кезінде) нөмірі және мерзімі жеткізушімен енгізіледі;

15) вид транспорта (выбирается из отображаемого списка Программы);
16) данные о физическом или юридическом лице, осуществляющим перевозку алкогольной продукции, (при наличии) вводятся поставщиком;
17) сведения о транспортном средстве (марка, государственный номер транспортного средства, при перевозке автомобильным транспортом) вводятся поставщиком;
18) сведения об экспедиторе, при наличии (фамилия, имя, отчество экспедитора, водителя) вводятся поставщиком;
19) количество реализуемого (отгружаемого) этилового спирта (указывается в литрах). Сведения, указанные в настоящем подпункте и подпункте 36) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) этилового спирта, при этом проставляется количество отгружаемого спирта в соответствующей ячейке:
для производства алкогольной продукции;
на медицинские нужды;
на технические нужды;
20) количество реализуемого (отгружаемого) виноматериала (указывается в литрах). Сведения, указанные в настоящем подпункте и подпункте 36) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) виноматериала, при этом проставляется количество отгружаемого виноматериала в соответствующей ячейке:
на производство алкогольной продукции;
на производство коньячного спирта (этилового спирта, получаемого из виноматериала путем прямой или двойной перегонки);
21) общее количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (проставляется в литрах автоматически Программой путем суммирования количества алкогольной продукции, указанной в подпункте 28) настоящего пункта.
Сведения, указанные в данном подпункте и подпунктах 22)-28) и 36) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) алкогольной продукции;
22) порядковый номер строки;
23) персональный идентификационный номер – код алкогольной продукции (далее – ПИН-код) (выбирается из справочника ПИН–кодов Программы);
24) вид продукции (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
25) наименование продукции (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
26) емкость тары (проставляется автоматически Программой при введении Пин-кода);
27) количество бутылок вводится поставщиком;
28) количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (проставляется в литрах автоматически Программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 26) и 27) настоящего пункта;
29) номер СНА, выписанной поставщиком (заполняется только в случае возврата продукции алкогольной продукции);
30) общее количество реализуемого (отгружаемого) пива (проставляется в литрах автоматически Программой путем суммирования количества пива, указанного в подпункте 34) настоящего пункта.

15) көлік құралының түрі (Бағдарламаның бейнеленген тізімінен таңдап алынады);
16) алкоголь өнімін тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға (болған кезінде) туралы мәліметтер жеткізушімен енгізіледі;
17) көлік құралы туралы ақпарат (автомобиль көлігімен тасымалдағанда көлік құралының маркасы, мемлекеттік нөмірі) жеткізушімен енгізіледі;
18) жабдықтаушы туралы ақпарат (жабдықтаушының, жүргізушінің аты-жөні) (болған кезінде) жеткізушімен енгізіледі;
19) сатылатын (тиеп - жөнелтілетін) этил спиртінің саны (литрде көрсетіледі). Осы тармақшада және осы тармақтың 36) тармақшасында аталған ақпараттар этил спиртін сату (тиеп-жөнелту) кезінде толтыру үшін міндетті, осымен бірге тиісті ұяшығында тиеп жөнелтілетін спиртінің саны көрсетіледі:
алкоголь өнімінің өндірісі үшін;
медициналық мақсатта;
техникалық мақсатта;
20) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының саны (литрде көрсетіледі). Осы тармақшада және осы тармақтың 36) тармақшасында көрсетілген ақпараттар шарап материалын сату (тиеп-жөнелту) кезінде толтыру үшін міндетті, осымен бірге тиісті ұяшықта тиеп-жөнелтілетін шарап материалының саны көрсетіледі:
алкоголь өнімінің өндірісіне;
коньяк спиртінің өндірісіне (тікелей немесе боза айыру жолымен шарап материалынан алынатын этил спирті);
21) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің жалпы саны (осы тармақтың 28) тармақшасында көрсетілген алкоголь өнім санын қосу жолымен Бағдарламамен автоматты түрде көрсетіледі).
Осы тармақшада және осы тармақтың 22)-28) және 36) тармақшаларында көрсетілген ақпараттар алкоголь өнімін сату (тиеп-жөнелту) кезінде толтыру үшін міндетті;
22) жолдың реттік нөмірі;
23) алкоголь өнімінің жеке сәйкестендіру коды (бұдан әрі – ЖСК) (Бағдарламаның ЖСК анықтамалығынан таңдап алынады);
24) өнім түрі (ЖСК енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
25) өнім атау (ЖСК енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде енгізіледі);
26) ыдыстың сыйымдылығы (ЖСК енгізу кезінде Бағдарламамен автоматты түрде беріледі);
27) шөлмектің саны жеткізушімен енгізіледі;
28) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің саны (осы тармақтың 26) және 27) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерін көбейту жолымен Бағдарламамен автоматты түрде литрде беріледі;
29) жеткізушімен берілетін ІЖҚ нөмірі (алкоголь өнімді қайтару жағдайында ғана толтырылады);
30) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның жалпы саны осы тармақтың 34) тармақшасында көрсетілген сыра санын қосу жолымен (Бағдарламамен автоматты түрде көрсетіледі).

Сведения, указанные в данном подпункте и подпунктах 31)-34) и 36) настоящего пункта, обязательны для заполнения при реализации (отгрузке) пива;
31) наименование пива вводится поставщиком;
32) емкость тары для пива вводится поставщиком;
33) количество емкостей, бутылок, кег-бочек для пива вводится поставщиком;
34) количество пива (проставляется в литрах автоматически Программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 32) и 33) настоящего пункта;
35) номер СНА, выписанной поставщиком (заполняется только в случае возврата пива);
36) фамилия, имя, отчество руководителя заполняется поставщиком;
37) фамилия, имя, отчество бухгалтера заполняется поставщиком при наличии.
8. СНА после отправки на сервер уполномоченного органа распечатываются в двух экземплярах на бумажном носителе, подписываются руководителем, бухгалтером при наличии, а также заверяются печатью поставщика (для индивидуальных предпринимателей в случае наличия).
9. Один экземпляр СНА на бумажном носителе выдается перевозчику (представителю получателя) для сопровождения этилового спирта и (или) алкогольной продукции при транспортировке до места назначения, который в последующем сдается получателю указанного товара.
10. Второй экземпляр СНА хранится у поставщика этилового спирта и алкогольной продукции.
11. СНА представляется получателями в электронном виде путем подтверждения получения СНА в Программе.
Получатели этилового спирта и (или) алкогольной продукции (за исключением получателей этилового спирта на медицинские и технические нужды) после получения товара в электронном виде подтверждают получение СНА и товара в течение пятнадцати календарных дней с даты оформления СНА поставщиком.
12. СНА, оформленные с указанием неполных и (или) недостоверных данных установленных пунктом 7 настоящих Правил, подлежат аннулированию в течение одного рабочего дня с даты оформления такой СНА.
13. В случае аннулирования СНА выписывается новая СНА.
3. Учет и хранение сопроводительных накладных
14. Учет СНА ведется в реестре СНА Программы по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. СНА на бумажном носителе у поставщиков и получателей хранятся в течение пяти лет.
16. При реорганизации поставщика (получателя) – юридического лица обязательство по хранению СНА за реорганизованное лицо возлагается на его правопреемника (правопреемников).
Приложение 1
к Правилам оформления, заказа,
получения, выдачи, учета, хранения
и представления сопроводительных
накладных на этиловый спирт
и алкогольную продукцию при
их реализации и транспортировке
форма
Сопроводительная накладная №
Дата оформления: __ __ ____                   Код операции _________
РНН поставщика __________________
ИИН/БИН поставщика * ____________
Наименование поставщика
_________________________________
Номер лицензии поставщика и адрес
по лицензии _____________________
_________________________________
Тип поставщика __________________
РНН получателя __________________
ИИН/БИН получателя * ____________
Наименование получателя
_________________________________
Номер лицензии получателя и адрес
по лицензии _____________________
_________________________________
Доверенность
Получателя № ______ от: __ __ ___
Номер договора _________      Дата договора ______________
Вид транспорта: • Авто   • ЖД   • Воздушный   • Морской или внутренний водный
Сведения о перевозчике _____________________________________________
Сведения о транспортном средстве ___________________________________
Сведения об экспедиторе ____________________________________________
Количество реализуемого (отгружаемого) этилового спирта: _____ (литр)
На производство
алкогольной продукции: ___________ На медицинские цели: ____________
На технические нужды: ___________
Количество реализуемого (отгружаемого) виноматериала: _____ (литр)
На производство алкогольной продукции: _____________________________
На производство коньячного спирта: _________________________________
Количество реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (водка,
коньяк, бренди, вино, ЛВИ) всего: _____ (литр)
Пин-
код
Вид
про-
дукции
Наименование
продукции
Емкость
тары
(литр)
Коли-
чество
бутылок
Литры
Номер СНА,
выписанной
поставщиком (в
случае возврата
алкогольной
продукции)
Всего: ___ строк
Количество реализуемого (отгружаемого) пива всего: _______ (литр)
Наименование пива
Емкость
тары
(литр)
Количество
емкостей,
кег,
бутылок
Литры
Номер СНА,
выписанной
поставщиком (в
случае возврата
пива)
Всего: ___ строк
Ф.И.О. руководителя: ____________________________ __________________
подпись
МП:
Ф.И.О. бухгалтера: ______________________________ __________________
подпись
* - заполняется с 1 января 2012 года
Приложение 2
к Правилам оформления, заказа,
получения, выдачи, учета, хранения
и представления сопроводительных
накладных на этиловый спирт и
алкогольную продукцию при
их реализации и транспортировке
форма
Журнал регистрации СНА
Дата СНА                     Дата подтверждения/
с: __ __ ___ года            отклонения СНА с: с: __ __ ___
по: __ __ ____ года          года по: __ __ ______ года
РНН поставщика _____________ РНН получателя ________________
ИИН/БИН поставщика *________ ИИН/БИН получателя * __________
Номер СНА: _________________ Статус СНА: • Черновик   • Аннулирована
• Отправлена • Подтверждена
• Получена   • Отклонена
Дата
СНА
Номер
СНА
РНН
пос-
тав-
щика
ИИН/БИН
постав-
щика*
РНН
полу-
чателя
ИИН/БИН
получа-
теля*
Дата
подт-
верж-
дения/
откло-
нения
Прошло
дней
Статус
Дейст-
вия
Всего: ____ количество отображаемых строк _____
* - заполняется с 1 января 2012 года

Осы тармақшада және осы тармақтың 31)-34) және 36) тармақшаларында көрсетілген ақпараттар алкоголь өнімін сату (тиеп-жөнелту) кезінде толтыру үшін міндетті;
31) сыраның атауы жеткізушімен енгізіледі;
32) сыраға арналған ыдыстың сыйымдылығы жеткізушімен енгізіледі;
33) ыдыстың, шөлмектің, кег-бөшкенің саны жеткізушімен енгізіледі;
34) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның саны (осы тармақтың 32) және 33) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерін көбейту жолымен Бағдарламамен автоматты түрде литрде беріледі);
35) жеткізушімен берілетін ІЖҚ нөмірі (сыраны қайтару жағдайында ғана толтырылады);
36) басшысының тегі, аты, әкесінің аты жеткізушімен толтырылады;
37) бухгалтердің болған кезінде тегі, аты, әкесінің аты жеткізушімен толтырылады.
8. Уәкілетті органның серверіне ІЖҚ жөнелтуден кейін қағаз жүзінде екі данада басып шығарылады, басшысының, бухгалтердің болған кезінде қолдары қойылады, сондай ақ жеткізушінің мөрімен расталады (жеке кәсіпкерлер үшін бар болған жағдайында).
9. Жеткізу орнына дейін тасымалдау кезінде этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін алып жүру үшін ІЖҚ қағаз жүзіндегі бір данасы тасымалдаушыға беріледі (алушының өкілдігі), ол кейінен аталған тауарды алушыға тапсырылады.
10. ІЖҚ екінші данасы этил спирті және алкоголь өнімін жеткізушіде сақталады.
11. ІЖҚ Бағдарламада ІЖҚ алуды дәлелдеу жолымен электрондық түрде алушылармен тапсырылады.
Этил спирті және (немесе) алкоголь өнімін жеткізушілер (медициналық және техникалық мақсаттарға этил спиртін алушылардан басқа) тауарды алғаннан кейін жеткізушімен ІЖҚ ресімдеу мерзімінен он бес күнтізбелік күн ішінде ІЖҚ алуды электрондық түрде дәлелдейді.
12. Осы Ереженің 7-тармағымен белгіленген толық емес (және) дәйексіз мәліметтермен ІЖҚ ресімдеу, осындай ІЖҚ ресімдеу күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде жойылуға жатқызылады.
13. ІЖҚ жою жағдайында жаңадан ІЖҚ шығарылады.
3. Iлеспе жүкқұжаттарының есепке алу және сақтау
14. ІЖҚ есебі осы Ережеге 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ІЖҚ Бағдарламасының тізілімінде жүргізіледі.
15. Қағаз жүзіндегі ІЖҚ жеткізушіде және алушыда бес жыл ішінде сақталынады.
16. Жеткізушіні (алушыны) қайта ұйымдастыру кезінде - заңды тұлғаны, қайта ұйымдастырылған тұлғасы бойынша ІЖҚ сақтау міндеттемесі оның құқық мұрагеріне жүктеледі.
Этил спирті мен алкоголь өнімін
өткізу және тасымалдау кезінде
оларға ілеспе жүкқұжаттарын
ресімдеу, тапсырыс беру, алу,
беру, есепке алу, сақтау және
табыс ету тәртібін бекіту туралы
Ережесіне 1-қосымша
нысан
Ілеспе жүкқұжаты №
Ресімделген күні: ____ __ ____          Операцияның коды _________
Жеткізушінің СТН-і _____________________
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і* ________________
Жеткізушінің атауы _____________________
Жеткізушінің лицензиясының нөмірі және лицензия бойынша адресі ________________
________________________________________
Жеткізушінің түрі ______________________
Алушының СТН-і _________________________
Алушының ЖСН/БСН-і* ____________________
Алушының атауы _________________________
Алушының лицензиясының нөмірі және лицензия бойынша адресі _________________
_________________________________________
Алушының сенім-хаты
№ ________ алынған күні: _____ __ _______
Келісім-шарттың нөмірі ___________ Келісім-шарттың жасалған күні _____________
Көліктің түрі: |_| Авто |_| ТЖ |_| Әуе |_| Теңіздік немесе ішкі су
Тасушының атауы _________________________________________________________________
Көлік түрлері туралы мәліметтер _________________________________________________
Экспедитор туралы мәліметтер ____________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Сатылатын (тиеліп жөнелтілетін) этил спиртінің саны: _____ (литр)
Алкоголь өнімін
өндіруге: _____________ Медициналық мақсаттарға: ____________ Техникалық мұқтаждықтарға: ___________
Сатылатын (тиеліп жөнелтілетін) шарап материалының саны: ___ (литр)
Алкоголь өнімін өндіруге: _______________________________________________________
Коньяктік спиртін өндіруге: _____________________________________________________
Сатылатын (тиеліп жөнелтілетін) алкоголь өнімінің (арақ, коньяк, бренди, шарап, ЛАБ) барлық саны: ______ (литр)
Пин-код
Өнімнің түрі
Өнімнің атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Шөлмектердің саны
Литр
Жеткізушімен толтырылған ІЖҚ-ң нөмірі (алкоголь өнімі қайта берілгенде)
Жолдардың барлық саны: _______
Сатылатын (тиеліп жөнелтілетін) сыраның барлық саны: _____ (литр)
Сыраның атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Ыдыстардың, кег-бөшкелердің,шөлмектердің саны
Литр
Жеткізушімен толтырылған ІЖҚ-ң нөмірі (сыра қайта берілгенде)
Жолдардың барлық саны: _______
Басшының Т. А. Ә.: _______________________ __________________
қолы
МО:
Бухгалтердің Т. А. Ә.: ______________________ __________________
қолы
* - 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап толтырылады
Этил спирті мен алкоголь өнімін
өткізу және тасымалдау кезінде
оларға ілеспе жүкқұжаттарын
ресімдеу, тапсырыс беру, алу,
беру, есепке алу, сақтау және
табыс ету тәртібін бекіту туралы
Ережесіне 2-қосымша
ІЖҚ-і тіркеу журналы
ІЖҚ-ың күні                                  ІЖҚ-ы растау /
__ ж. __ ___ бастап __ж. __ ___ дейін              ауытқыту күні __ ж. __ __
бастап __ж. __  дейін
Жеткізушінің СТН-і ____________________        Алушының СТН-і __________________
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і * ______________        Алушының ЖСН/БСН-і *_____________
ІЖҚ-ың нөмірі:_________________  ІЖҚ-ың статусы:|_| алғашқы түрі  |_| жойылған
|_| жіберілген    |_| расталған
|_| алынды        |_| ауытқытылды
ІЖҚ-ың күні
ІЖҚ-ың нөмірі
Жеткізушінің СТН-і
Жеткізушінің ЖСН/БСН-і*
Алушының СТН-і
Алушының ЖСН/БСН-і*
ІЖҚ-ы   растау/ауытқыту күні
Өткен күндердің саны
Статусы
Әрекеттер
Көрсетілетін жолдардың барлық саны: _______
* - 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап толтырылады