Об утверждении типовой формы договора поставки зерна из государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка между агентом и зерноперерабатывающей организацией
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2010 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2010 года № 6191. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 4-6/1112.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 4-6/1112 (вступает в силу со 02.01.2016).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам продовольственной безопасности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую форму договора поставки зерна из государственных реализационных и государственных стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования внутреннего рынка между агентом и зерноперерабатывающей организацией.
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Куришбаев
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2010 года № 197
Типовая форма
Договор поставки зерна
из государственных реализационных и государственных
стабилизационных ресурсов зерна в целях регулирования
внутреннего рынка между агентом и зерноперерабатывающей
организацией
г. ___________ "___" _________ ____ года
_____________________________, именуемое в дальнейшем
"Продавец", в лице __________________, действующий на основании
__________________, с одной стороны, и ___________________, именуемое
в дальнейшем "Покупатель", в лице ____________________, действующий
на основании ___________________, с другой стороны, в дальнейшем
совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий договор (далее –
Договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего договора является поставка зерна из
государственных реализационных и/или государственных стабилизационных
ресурсов зерноперерабатывающим организациям для целевого использования (далее – поставляемое зерно).

Агент пен астықты қайта өңдеу ұйымы арасындағы ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарынан астық жеткізу шартының үлгі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 26 наурыздағы № 197 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 28 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6191 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 4-6/1112 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2020 № 4-6/1112 (Осы бұйрық 2016 жылғы 2 қаңтардан бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азық-түлiктiк қауiпсiздiгi мәселелері бойынша өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген агент пен астықты қайта өңдеу ұйымы арасындағы ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарынан астық жеткізу шартының үлгі нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілікті дамыту және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 26 наурыздағы
№ 197 бұйрығымен бекітілген
Үлгі нысаны
Агент пен астықты қайта өңдеу ұйымы арасындағы ішкі нарықты реттеу мақсатында мемлекеттік сатылатын және мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстарынан астық жеткізу шарты
___________ қ. ____ жыл "___" _________
___________________________________, бұдан әрi "Сатушы" деп аталатын, __________________ негiзiнде әрекет ететiн, __________________ тұлғасында, бір жағынан, және _________________ бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын, __________________ негiзiнде әрекет ететiн, _______________ тұлғасында, екінші жағынан, бұдан әрі бiрлесiп "Тараптар" деп аталатындар, мына төмендегі туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәнi
1.1. Мемлекеттiк сатылатын және/немесе мемлекеттік тұрақтандыру ресурстарының астығын (бұдан әрі – жеткізілетін астық) астықты қайта өңдеу мекемелеріне мақсатты пайдалану үшін жеткізу осы шарттың мәнi болып табылады.

2. Порядок и условия взаиморасчетов
2.1. Цена 1 тонны зачтенного физического веса поставляемого
зерна составляет _________ (прописью) тенге, включая НДС.
2.2. Объем поставляемого зерна составляет ________ тонн,
качественные показатели в пределах норм, установленных СТ РК (ГОСТ)
________.
2.3. Общая стоимость зерна составляет _________ (прописью) тенге.
2.4. Оплата за поставляемое зерно производится в тенге и
осуществляется Покупателем путем предварительной оплаты общей суммы
на счет Продавца, указанный в разделе 6 Договора, в течение ___
(банковских) дней с момента заключения Договора.
2.5. Реализация зерна по Договору осуществляется путем
совершения Продавцом передаточной надписи на зерновой расписке в
пользу Покупателя.
Право собственности на зерно Покупатель приобретает с момента
совершения передаточной надписи на зерновой расписке, удостоверяющей
переход прав по зерновой расписке и ее свидетельствам к Покупателю.
3. Обязательства Сторон
3.1. Продавец обязуется:
1) поставить зерно в количестве и с качественными показателями
согласно разделу 2 Договора;
2) в течение пяти рабочих дней после осуществления Покупателем
предварительной оплаты в порядке, предусмотренном пунктом 2.4.
Договора, совершить передаточную надпись на зерновой расписке и
выдать счет-фактуру на поставляемое зерно;
3) оплатить расходы по хранению поставляемого зерна с даты
его приемки на хлебоприемное предприятие до момента передачи прав по
зерновой расписке Покупателю.
3.2. Обязательства Продавца по Договору считаются полностью
исполненными с момента совершения передаточной надписи на зерновой
расписке.
3.3. Покупатель обязуется:
1) оплатить общую стоимость за поставляемое зерно в
соответствии с пунктом 2.4. Договора;
2) совершить индоссамент на зерновой расписке в день совершения
индоссамента Продавцом;
3) использовать зерно по целевому назначению для промышленной
переработки в муку с целью производства хлебобулочных изделий,
реализуемых на территории ___________________ области (города
республиканского значения, столицы);
4) предоставлять местному исполнительному органу области
(города республиканского значения, столицы) сведения об использовании
зерна по целевому назначению с приложением подтверждающих документов;
5) после совершения Продавцом передаточной надписи на зерновой
расписке нести все расходы, связанные с хранением, погрузкой,
транспортировкой поставляемого зерна.
4. Рассмотрение споров
4.1. Все споры и разногласия по Договору разрешаются путем
партнерских переговоров.
4.2. При недостижении согласия по возникшим спорам и
разногласиям, споры и разногласия подлежат рассмотрению в суде в
установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

2. Өзара есеп-айырысудың тәртібі мен шарттары
2.1. Жеткізілетін астықтың 1 тонна есептелген нақты салмағының бағасы ҚҚС қосқанда __________(жазба түрде) теңгені құрайды.
2.2. Жеткізілетін астықтың көлемі ________ тоннаны құрайды, сапалық көрсеткіштері ҚР СТ (ГОСТ) _______ белгіленген норманың шегінде.
2.3. Астықтың жалпы құны ___________(жазба түрде) теңгені құрайды.
2.4. Жеткізілетін астыққа төлем теңгемен жүргізіледі және Сатып алушымен Шартты жасасқан кезеңнен бастап _____ (банктік) күнде Шарттың 6-бөлімінде көрсетілген Сатушының есеп-шотына жалпы құнын алдын-ала төлеу арқылы жүзеге асырылады.
2.5. Шарт бойынша астықты сату астық қолхатында Сатып алушы пайдасына беру жазбаларын жасау арқылы жүзеге асырылады.
Астыққа меншік құқығын Сатып алушы Сатып алушыға астық қолхаты және оның куәліктері бойынша құқығын беруді куәлік ететін астық қолхатында беру жазбаларын жасау мезгілінен бастап ие болады.
3. Тараптардың міндеттері
3.1. Сатушы міндеттенеді:
1) астықты Шарттың 2-бөлімінде көрсетілген көлемде және сапалық көрсеткіштерімен жеткізуге;
2) Шарттың 2.4-тармағында көзделген тәртіппен Сатып алушымен алдын-ала төлем жүзеге асырылғаннан кейін бес жұмыс күннің ішінде астық қолхатында беру жазбаларын жасауға және жеткізілетін астыққа есеп шот фактурасын беруге;
3) астық қабылдау кәсіпорнына қабылдаған күнінен бастап астық қолхаты бойынша құқықты Сатып алушыға берген сәтке дейінгі жеткізілетін астықты сақтау жөніндегі шығындарды төлеуге.
3.2. Шарт бойынша Сатушының міндеттемелері астық қолхатында беру жазбалары жасалған сәттен бастап толық орындалған болып есептеледі.
3.3. Сатып алушы міндеттенеді:
1) Шарттың 2.4-тармағына сәйкес жеткізілетін астықтың жалпы құнын төлеуге;
2) астық қолхатында Сатушы индоссамент жасаған күні индоссамент жасауға;
3) астықты ___________________ облысы (республикалық маңызды қала, астана) аймағында сатылатын нан бұйымдарын өндіру мақсатында ұнға өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін пайдалануға;
4) облыстың (республикалық маңызды қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органына астықты мақсатты пайдалану туралы мәліметтерді, растайтын құжаттарды қосып, тапсыруға;
5) Сатушымен астық қолхатында беру жазбасы жасалған кейін жеткізілетін астықты сақтау, тиеу, тасымалдаумен байланысты барлық шығындарды өтеуге.
4. Дауларды қарау тәртiбi
4.1. Шарт бойынша барлық даулар мен келіспеушіліктер серіктестік келіссөздер арқылы шешіледі.
4.2. Туындаған даулар мен келіспеушіліктер бойынша келiсiмге қол жетпесе даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен сотта қаралуға жатады.

5. Прочие условия
5.1. Договор вступает в силу с момента его подписания и
действует до полного исполнения Сторонами своих обязательств по нему.
5.2. Все изменения и дополнения к Договору действительны, если
они составлены в письменной форме и подписаны уполномоченными
представителями обеих Сторон.
5.3. Любая из Сторон вправе в одностороннем порядке отказаться
от исполнения Договора, в случаях предусмотренных гражданским
законодательством.
5.4. В части, не урегулированной Договором, применяются нормы
законодательства Республики Казахстан.
5.5. Настоящий Договор составлен на государственном и русском
языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу,
по одному экземпляру для каждой из Сторон.
6. Реквизиты и подписи сторон
Продавец Покупатель
________________________ ________________________

5. Басқа да жағдайлар
5.1. Шарт Тараптармен қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және Тараптармен өздерінің міндеттерін толық орындағанша қолданылады.
5.2. Барлық өзгертулермен толықтырулар тек қана жазбаша түрде рәсімденіп және Тараптардың уәкілетті өкілдерімен қол қойылған жағдайда жарамды болып есептеледі.
5.3. Тараптардың әрқайсысы азаматтық заңнамамен қарастырылған жағдайларда бір бағыттық тәртіппен Шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
5.4. Шартпен реттелмеген бөлiгiнде Қазақстан Республикасы заңнамасының нормалары қолданылады.
5.5. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілінде бірдей заң күші бар екі данада, әр Тарап үшін бір данадан құрылған.
6. Тараптардың деректемелерi мен қолдары
Сатушы Сатып алушы
________________ ________________