О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 июля 2004 года № 202 "Об утверждении Правил осуществления контроля за законностью совершаемых нотариальных действий и соблюдением правил делопроизводства нотариусами, занимающимися частной практикой"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2010 года № 6312. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 245
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 29.06.2011 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции" и подпунктом 14) статьи 32 Закона Республики Казахстан "О нотариате", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 июля 2004 года № 202 "Об утверждении Правил осуществления контроля за законностью совершаемых нотариальных действий и соблюдением правил делопроизводства нотариусами, занимающимися частной практикой" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2934) следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 приказа слова "территориальных органов юстиции" заменить словами "департаментов юстиции";
в Правилах осуществления контроля за законностью совершаемых нотариальных действий и соблюдением правил делопроизводства нотариусами, занимающимися частной практикой, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "территориальным органом юстиции", "орган юстиции", "органа юстиции", "органом юстиции" заменить словами "департамент юстиции", "департамента юстиции", "департаментом юстиции";
в пункте 2 слова ", его цель, задачи, принципы и объем" исключить;
в пункте 3 слово "являются" заменить словом "является";
в пункте 6 слова "(далее - орган юстиции и нотариальная палата)" исключить;
в пункте 7 слово "предполагает" заменить словом "включает";
внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 11 слова "общий срок работы нотариуса в частном нотариальном секторе" заменить словами "общий срок осуществления нотариальной деятельности в соответствующем нотариальном округе";
в пункте 12 слова "может" исключить, слово "проводиться" заменить словом "проводится";
пункт 13 исключить слова "может быть" исключить, слово "образована" заменить словом "образуется";
внесено изменение в текст на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Первичная проверка деятельности нотариуса включает изучение:
порядка соблюдения нотариусом действующего законодательства, регулирующего нотариальную деятельность;
соблюдения требований законодательства к помещению нотариуса (доступность офиса нотариуса для населения, нахождение его на территории деятельности нотариуса, обеспечение тайны совершения нотариальных действий, вывеска, режим работы и других требований к помещению);
условий хранения печати и бланков нотариуса, ведения и хранения нотариусом реестров, книг;
организации приема граждан;
состояния архивного помещения и архивных документов;
состояния информационно-нормативного обеспечения деятельности нотариуса.";
внесено изменение в текст на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
абзац четвертый пункта 20 после слов "не менее пяти лет" дополнить словами "и не имеющие дисциплинарных взысканий за последние три года";
в пункте 22 слово "хорошо" исключить;
текст на государственном языке дополнен пунктом 29, изменена нумерация пункта 28, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 33:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"После обсуждения результатов проверок в отношении нотариуса принимаются решения:";
в абзаце шестом слова "об отзыве" заменить на слова "о лишении";
шестой абзац текста на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не изменяется;
пункт 34 исключить.

"Жасалатын нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын және жекеше нотариустардың іс жүргізу ережелерін сақтауын бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 5 шілдедегі № 202 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 185 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 29 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6312 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 245 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.06.29 № 245 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтүзбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы «Әділет органдары туралы» Заңының 7-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы «Нотариат туралы» Заңының 32-бабы 14) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жасалатын нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын және жекеше нотариустардың іс жүргізу ережелерін сақтауын бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 5 шілдедегі № 202 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2934 тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың 2-тармағында «Аумақтық әділет органдарының» деген сөздерді «әділет департаметтерінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жасалатын нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын және жекеше нотариустардың іс жүргізу ережелерін сақтауын бақылауды жүзеге асыру ережесінде:
барлық мәтін бойынша «әділет органы», «әділет органының», «әділет органына» деген сөздер «әділет департаменті», «әділет департаментінің», «әділет департаментіне», деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта «аумақтық» деген сөз алып тасталсын;
2-тармақта «, оның мақсатын, міндеттерін, қағидаттары мен көлемін» деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақта орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
7-тармақта:
«күтіледі» деген сөз «қамтиды» деген сөзбен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы «тексеруден» деген сөз «тексеру» деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «тексеру» деген сөз «тексеруді» деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «зерделеу» деген сөз «зерделеуді» деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «тексеру» деген сөз «тексеруді» деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «талдау» деген сөз «талдауды» деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «сақтау» деген сөз «сақтауды» деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «зерделеу» деген «зерделеуді» деген сөзбен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы «орындау» деген сөз «орындауды» деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақта «нотариустың жекеше нотариаттық сектордағы жұмысының жалпы мерзімі» деген сөздерді «тиісті нотариаттық округіндегі қызметті жүзеге асырудың жалпы мерзімі» деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта «мүмкін» деген сөз алып тасталсын, «жүргізілуі» деген сөз «жүргізіледі» деген сөзбен ауыстырылсын;
13-тармақта «мүмкін» деген сөз алып тасталсын, «құрылуы» деген сөз «құрылады» деген сөзбен ауыстырылсын, «бес адамнан» деген сөз «үш адамнан» деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«Нотариус қызметiн алғашқы тексеруден:
нотариуспен нотариалдық қызметті реттейтін қолданыстағы заңнамаларды сақтау тәртiбiн;
нотариустың үй-жайына заңнамада қойылатын талаптарды сақтауды (нотариус офисiнiң халық үшiн қол жетiмдi болуы, оның нотариус қызметiнiң аумағында орналасуы, нотариаттық iс-әрекеттер жасаудың құпиялығын қамтамасыз ету, маңдайшадағы жазу, жұмыс режимi, үй-жайға қойылатын санитарлық, өртке қарсы және басқа да талаптардың орындалуын қамтамасыз ету);
нотариустың мөрi мен бланкiлерiн сақтау, нотариустың тiзiлiмдердi, кiтаптарды жүргiзуi мен сақтауы жағдайларын;
азаматтарды қабылдауды ұйымдастыруды;
мұрағат үй-жайының жай-күйiн және мұрағат құжаттарының;
нотариус қызметiнiң ақпараттық-нормативтiк жай-күйiн зерделеуді қамтиды.»;
20-тармақта «нотариаттық өтілі бар» деген сөздерден кейін «және соңғы үш жылда тәртіптік жауапкершілікке тартылмаған» деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақта «жақсы» деген сөз алып тасталсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінінің 28-тармақпен толықтырып келесі мазмұндағы сөзбен толықтырылсын: Анықтамада алынған жағдайды толық талдау, комиссияның бағасы мен қорытындысы, сонымен қатар міндетті түрде іске асыру мерзімі көрсетілген нақты ұсыныстар болу қажет.»;
33-тармақта алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Нотариустың лицензиясын айыру, күшiн тоқтата тұру немесе жою туралы лицензиарға ұсынымдар жiберу туралы шешiмдер қабылданады.»;
тармақтың орыс тіліндегі мәтінінің бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылып екінші абзацына түзетулер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
34-тармақ алып тасталсын;

2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков
СОГЛАСОВАНО
Председатель Республиканской
нотариальной палаты
______________ Жанабилова А.Б.
15 июня 2010 года

2. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                             Р. Түсіпбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Республикалық нотариаттық
палатасының төрайымы
__________ А.Б. Жанабилова
2010 жылғы 15 маусым