О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 331 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2010 года № 89. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2010 года № 6347. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих порядок представления отчетности накопительными пенсионными фондами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года № 331 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3346, опубликованное 23 сентября 2005 года в газете "Юридическая газета" № 175-176 (909-910)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления отчетности накопительным пенсионным фондом, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 11) пункта 2 слова "денег на текущих счетах" заменить словами "денежных средств и эквивалентов денежных средств";
в таблице "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода" приложения 7:
графу, порядковый номер 8, после слов "для продажи" дополнить словами "(за вычетом резервов на обесценение)";
графу
"
Торговые ценные бумаги, в том числе
10
"
изложить в следующей редакции:
"
Ценные бумаги,
оцениваемые по
справедливой
стоимости,
изменения
которых
отражаются в
составе прибыли
или убытка, в
том числе
10
";
графу
"
Ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения, в
том числе
12
"
изложить в следующей редакции:
"
Ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения (за
вычетом
резервов на
обесценение), в
том числе
12
";
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы № 331 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 25 маусымдағы N 89 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 23 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6347 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының есептілікті ұсыну тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 331 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3346 тіркелген, «Заң газеті» газетасында 2005 жылғы 23 қыркүйекте № 111-112 (736) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесінде:
2-тармақтың 11) тармақшасында «ағымдағы шоттардағы меншікті ақшаның» деген сөздер «меншікті ақша қаражатының және ақша қаражаты баламаларының» деген сөздермен ауыстырылсын;
7-қосымшаның «Есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің жағдайы бойынша өз активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп» кестесінде:
реттік нөмірі 8-ші бағаны «бағалы қағаздар» деген сөздерден кейін «(құнсыздануға резервтер шегерілгенде)» деген сөздермен толықтырылсын;
«
Саудаға арналған Бағалы қағаздар, оның ішінде
10
»
бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«
Өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, оның ішінде
10
»;
«
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12
»
бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға резервтер шегерілген), оның ішінде
12
»;
11-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.

3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 1 сентября 2010 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Автоматизация формирования отчетности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               E. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 июня 2010 года № 89
"Приложение 11
к Правилам представления отчетности
накопительным пенсионным фондом
Отчет об остатках собственных денежных
средств и эквивалентов денежных средств
за период с __________ по ________
________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
(в тысячах тенге)
Наименование
Дата, месяц, год
...
...
Дата, месяц, год
сумма
в % к
активам
по балансу
...
...
сумма
в % к
активам
по балансу
1
2
3
4
...
...
...
...
1.
Денежные
средства и
эквиваленты
денежных
средств, в том
числе:
1.1.
Наличные деньги
в кассе
1.2.
Деньги на счетах
в банках и
организациях,
осуществляющих
отдельные виды
банковских
операций
1.2.1.
1.2.n.
2.
Сумма активов по
балансу
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _____________ дата _____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _____________ дата _____________
Исполнитель __________________ дата _____________
Телефон: ________________________________________
Место для печати".

3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды түлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2010 жылғы 1 қыркүйекке дейінгі мерзімде енгізілген өзгерістерге сәйкес «Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының есептілігін қалыптастыруды автоматтандыру» автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйенің жетілдірілуін қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымның орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 25 маусымдағы
№ 89 қаулысына қосымша
«Жинақтаушы зейнетақы
қорының есеп беру
ережесіне 11-қосымша
________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
_______ жылғы «_____» _________________ жағдай бойынша
Меншікті ақша қаражатының және ақша қаражаты баламаларының қалдықтары туралы есеп
(мың теңгемен)
Атауы
Күні, айы, жылы
...
...
Күні, айы, жылы
сомасы
%-бен баланс бойынша активтерге
...
...
сомасы
%-бен баланс бойынша активтерге
1
2
3
4
...
...
...
...
1
Ақша қаражаты және ақша қаражатының баламалары, оның ішінде:
1.1.
Кассадағы қолма-қол ақша
1.2.
Банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2.1.
1.2.n.
2.
Баланс бойынша активтер сомасы
Бірінші басшы немесе есепке
қол қоюға уәкілетті тұлға   _______________ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке
қол қоюға уәкілетті тұлға   _______________ күні ___________
Орындаушы күні              _______________ күні ___________
Телефон: ________________________________
Мөрдің орны».