О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций 26 мая 2008 года № 77 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2010 года № 93. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2010 года № 6355
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 26 мая 2008 года № 77 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5251, опубликованное 15 сентября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 9) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 5) пункта 4:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Во время нахождения акций в данной категории официального списка фондовой биржи допускается снижение собственного капитала:
финансовой организации при соблюдении пруденциального норматива по достаточности собственного капитала, установленного уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
эмитента, не являющегося финансовой организацией, до величины, равной семидесяти процентам от суммы, эквивалентной восьми миллионам пятистам шестидесяти тысячекратному размеру месячного расчетного показателя, но не ниже уставного капитала эмитента, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом.";
в абзаце четвертом слово "третьего" заменить словом "пятого";
в подпункте 5) пункта 5:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Во время нахождения акций в данной категории официального списка фондовой биржи допускается снижение собственного капитала:
финансовой организации при соблюдении пруденциального норматива по достаточности собственного капитала, установленного уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
эмитента, не являющегося финансовой организацией, до величины, равной семидесяти процентам от суммы, эквивалентной ста семидесяти одному тысячекратному размеру месячного расчетного показателя, но не ниже уставного капитала эмитента, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом.";
в абзаце четвертом слово "третьего" заменить словом "пятого";

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналымына жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына талаптары, және де қор биржасы тізімінің бөлек санаттары туралы" 2008 жылғы 26 мамырдағы № 77 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 25 маусымдағы N 93 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 28 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6355 болып енгізілді
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының «Қор биржасында айналымына жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына талаптары, және де қор биржасы тізімінің бөлек санаттары туралы» 2008 жылғы 26 мамырдағы № 77 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5251 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағында 2008 жылғы 15 қыркүйекте № 9 жарияланған) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақтың 5) тармақшасында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Акциялар қор биржасының ресми тізімінің осы санатында болған кезде мыналардың:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген меншікті капитал жеткіліктілігі бойынша пруденциалдық нормативті сақтаған жағдайда қаржы ұйымының;
қаржы ұйымы болып табылмайтын эмитенттің меншікті капиталының айлық есептік көрсеткіштің сегіз миллион бес жүз алпыс мың еселі мөлшердегі баламалы сомасының жетпіс пайызына тең, бірақ аудиторлық есеппен расталған, соңғы есептік күнгі қаржылық есептілікке сәйкес эмитенттің жарғылық капиталынан төмен емес шамаға дейін төмендеуіне жол беріледі.»;
төртінші абзацта «үшінші» деген сөз «бесінші» деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақтың 5) тармақшасында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Акциялар қор биржасының осы санатында болған кезде мыналардың:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген меншікті капитал жеткіліктілігі бойынша пруденциалдық нормативті сақтаған жағдайда қаржы ұйымының;
қаржы ұйымы болып табылмайтын эмитенттің меншікті капиталының айлық есептік көрсеткіштің бір жүз жетпіс бір мың еселі мөлшердегі баламалы сомасының жетпіс пайызына тең, бірақ аудиторлық есеппен расталған, соңғы есептік күнгі қаржылық есептілікке сәйкес эмитенттің жарғылық капиталынан төмен емес шамаға дейін төмендеуіне жол беріледі.»;
төртінші абзацта «үшінші» деген сөз «бесінші» деген сөзбен ауыстырылсын;

в подпункте 5) пункта 10:
знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Во время нахождения долговых ценных бумаг в данной подкатегории официального списка фондовой биржи допускается снижение собственного капитала финансовой организации при соблюдении пруденциального норматива по достаточности собственного капитала, установленного уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;";
в подпункте 6) пункта 11:
знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Во время нахождения долговых ценных бумах в данной подкатегории официального списка фондовой биржи допускается снижение собственного капитала финансовой организации при соблюдении пруденциального норматива по достаточности собственного капитала, установленного уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и действует до 1 апреля 2011 года.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, фондовой биржи и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Фондовой бирже в течение одного месяца с даты введения в действие настоящего постановления привести свои внутренние документы в соответствие с требованиями настоящего постановления.
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова

10-тармақтың 5) тармақшасында:
«;» деген тыныс белгісі «.» деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Борыштық бағалы қағаздар қор биржасының ресми тізімінің осы шағын санатында болған кезде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген меншікті капитал жеткіліктілігі бойынша пруденциалдық нормативті сақтаған жағдайда қаржы ұйымының меншікті капиталының төмендеуіне жол беріледі;»;
11-тармақтың 6) тармақшасында:
«;» деген тыныс белгісі «.» деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Борыштық бағалы қағаздар қор биржасының ресми тізімінің осы шағын санатында болған кезде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген меншікті капитал жеткіліктілігі бойынша пруденциалдық нормативті сақтаған жағдайда қаржы ұйымының меншікті капиталының төмендеуіне жол беріледі;».
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 сәуірге дейін күшінде болады.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, қор биржасына, «Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы» заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жіберсін.
4. Қор биржасы осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап бір айдың ішінде өзінің ішкі құжаттарын осы қаулының талаптарына сәйкес келтірсін.
5. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымның орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                    Е. Бахмутова