Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан в Целиноградском районе
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 9 июня 2010 года № 193/28-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Целиноградского района Акмолинской области 11 августа 2010 года № 1-17-136. Утратило силу - решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28 апреля 2011 года № 253/38-4
Сноска. Утратило силу - решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2011 № 253/38-4
Примечание РЦПИ.
Порядок введения в действия см. п-5.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в Целиноградском районе:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – единовременно, в размере 10000 тенге;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации аварии на Чернобыльской автономной электростанции) - 2000 тенге;
труженикам тыла - единовременно, в размере 5000 тенге;
лицам, удостоенным звания «Почетный гражданин Целиноградского района», - единовременно, в размере 10000 тенге;
инвалидам всех категорий - единовременно, в размере 5000 тенге;
больным туберкулезом - единовременно, в размере 10000 тенге;
малообеспеченным гражданам - единовременно, в размере 5000 тенге;
студентам из малообеспеченных семей на оплату за обучение на основании договора с учреждениями образования - один раз в год в размере стоимости обучения;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей на компенсацию за коммунальные услуги – ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя;
лицам, имеющим доход ниже прожиточного минимума (малоимущим семьям (гражданам) – ежемесячно в размере 0,5 месячного расчетного показателя;
в исключительном порядке инвалидам, ветеранам войны, труженикам тыла для приобретения кресел-колясок, сурдо-тифлотехнических средств, санаторно-курортных путевок, а также пострадавшим при пожаре и других чрезвычайных обстоятельствах в размере от 10000 до 50000 тенге.

Целиноград ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010 жылғы 9 маусымдағы № 193/28-4 шешімі. Ақмола облысы Целиноград ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 тамызда № 1-17-136 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 сәуірдегі № 253/38-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.04.28 № 253/38-4 шешімімен
РҚАО-ның ескертпесі.
Қолданысқа енгізу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Целиноград аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Целиноград ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілісін:
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектеріне - бір жолғы, 10000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға (жасы кәмелетке толмаған бұрынғы концлагерь тұтқындарына, әскери интернационалистерге, Чернобыль атомдық электростанция апатын жоюға қатысушыларға) - 2000 теңге;
тыл еңбеккерлеріне - бір жолғы, 5000 теңге мөлшерінде;
«Целиноград ауданының құрметті азаматы» атағы берілген тұлғаларға – бір жолғы, 10000 теңге мөлшерінде;
барлық топтағы мүгедектерге – бір жолғы, 5000 теңге мөлшерінде;
туберкулез ауыруымен ауыратындарға – бір жолғы, 10000 теңге мөлшерінде;
аз қамтылған азаматтарға - бір жолғы, 5000 теңге мөлшерінде;
ауылдық жерде тұратын аз қамтылған және көп балалы отбасындағы колледж студенттерінің күндізгі бөлімінде оқу төлемақысын, білім беру мекемелерімен келісім-шарт негізінде оқу төлемақысының жылдық мөлшерінде;
жасы кәмелетке толмаған бұрынғы концлагердің тұтқындарына коммуналдық қызметтер үшін төлемге - ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өмір сүру деңгейінен төмен (аз қамтылған отбасылар (азаматтар) табысы бар тұлғаларға – ай сайын 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
әлеуметтік қолдау сондай-ақ айрықшалық ретінде мүгедектерге, соғыс ардагерлеріне, кресло-арба, сурдо-тифлотехникалық құралдарын сатып алуға, санаторлы-курорттық жолдамаға, сондай-ақ өрттен және басқада төтенше жағдайларда зардап шеккендерге 10000 теңгеден 50000 теңге дейінгі мөлшерде көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010.10.29 № 218/32-4 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімімен

2. Уполномоченному органу – государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Целиноградского района» обеспечить назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям нуждающихся граждан в Целиноградском районе.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств бюджета Целиноградского района, предусмотренных по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Оплату услуг производить на основании заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке договора с Акционерным обществом «Казпочта» и государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Целиноградского района».
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Целиноградского района и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Целиноградского районного
маслихата                                  И.Юрьева
Секретарь Целиноградского
районного маслихата                        Б.Мажренов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Целиноградского района                М.Мынжанов
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости и
Социальных программ
Целиноградского района»                    А.Аширов
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования
Целиноградского района»                    А.Ибраева
Начальник государственного
учреждения «Отдел финансов
Целиноградского района»                    В.Скрипко

2. Уәкілетті ұйым – «Целиноград ауданының жұмысымен қамту және әлеуметтік бағдарламалар» мемлекеттік мекемесіне, Целиноград ауданының жоғарыда келтірілген мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмектің тағайындалуы мен төлеуін қамтамасыз етілсін.
3. Әлеуметтік көмек шығындарын қаржыландыру Целиноград ауданының бюджетінен «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген әлеуметтік көмек» бағдарламасында қарастырылған қаражат есебінен жүргізілсін.
4. Көрсетілген қызмет төлемдері Қазақстан Республикасының Заңнамаларында белгіленген ретте, «Қазпочта» акционерлік қоғамы мен «Целиноград ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар» мемлекеттік мекемесі арасындағы шарт бойынша жүргізілсін.
5. Осы шешім Целиноград ауданы әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бірінші ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Целиноград аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы                                   И.Юрьева
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Мәжіренов
«КЕЛІСІЛДІ»
Целиноград ауданының әкімі                 М.Мыңжанов
Целиноград ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    А.Әшіров
«Целиноград ауданының экономика
және бюджетті жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            А.Ыбраева
«Целиноград ауданының қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            В.Скрипко