О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 15 декабря 2010 года № 225/34-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Целиноградского района Акмолинской области 14 января 2011 года № 1-17-143. Утратило силу - решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 19 марта 2012 года № 27/2-5
Сноска. Утратило силу - решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 19.03.2012 № 27/2-5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 804 074,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 507 707 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 079,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 269 104 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 016 183,7 тысяч тенге;
2) затраты – 9 644 553,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 924,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 150 250 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 21 653,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 21 653,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.03.2011 № 238/36-4(вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 № 247/37-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 17.06.2011 № 268/39-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 31.08.2011 № 283/42-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № 291/45-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, и с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
сборов за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
сборов за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
сборов за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственные пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2010 жылғы 15 желтоқсандағы № 225/34-4 шешімі. Ақмола облысы Целиноград ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 қаңтарда № 1-17-143 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012 жылғы 19 наурыздағы № 27/2-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2012.03.19 № 27/2-5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 9 804 074,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық кірістер бойынша – 507 707 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 079,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 269 104 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 9 016 183,7 мың теңге;
2) шығындар – 9 644 553,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 30 924,7 мың тенге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 150 250 мың теңге;
5) бюджет (профицит) тапшылығы – - 21 653,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыруға (профицит пайдалану) – 21 653,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.11.04 № 291/45-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі түсімдер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
төлем көздеріне салынбайтын жеке табыс салығынан және бір реттік талондар бойынша қызметін атқаратын қоғамның құқылы мүшелерінен;
әлеуметтік салық;
мүлік салықтары;
жер салығы;
көлік жабдықтарына салық;
акциздер;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
қызметтің жеке түрлерімен айналысу үшін лицензиялық жиын;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын жиын;
жылжымайтын мүліктің меншіктік құқығын мемлекеттік тіркеу және онымен байланысты келісімдер үшін алынатын жиын;
республикалық бюджетке енгізілетін өкілдік алымдардан және мемлекеттік баждардан басқа мемлекеттік баждардан;

2) неналоговых поступлений:
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
прочих неналоговых поступлений в бюджет района;
3) поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов в бюджет района из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенции.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1 486 510 тысяч тенге.
4. Учесть возврат кредитов, выделенных из областного бюджета в 2008 году району на строительство жилья в сумме 194 104 тысяч тенге.
5. Учесть погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 году для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 137 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты:
из республиканского бюджета:
8 192 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
10 823,8 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
113 342 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
11 394 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
100 000 тысяч тенге – на капитальный и средней ремонт автомобильных дорог районного значения;
15 686 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
5 734 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
12 161 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
845 тысяч тенге – на оказание мер государственной поддержки участников Программы занятости 2020;
7193 тысяч тенге – на создание центра занятости.
из областного бюджета:
468,9 тысяч тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1 582 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных и многодетных семей;
301 193 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения аула Акмол;

2) салықтық емес түсімдерден:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімақылар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа салықтық емес түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
материалдық емес активтерді және жерді сату;
4) республикалық және облыстық бюджеттен аудандық бюджетке трансферттердің түсімдерінен, соның ішінде:
ағымдағы мақсаттық трансферттер;
дамуға арналған мақсаттық трансферттер;
субвенциялар.
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берiлетiн 1 486 510 мың теңге сомасында субвенция көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2008 жылы тұрғын үй құрылысына ауданға облыстық бюджеттен бөлінген 194 104 мың теңге сомасындағы несиелерді қайтару ескерілсін.
5. Ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010 жылы берілген бюджеттік кредиттердің негізгі жабу көлемi 2 137 мың теңге ескерілсін.
6. Аудандық бюджетте ағымдағы мақсатты трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
8 192 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
10 823,8 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға;
113 342 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
11 394 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
100 000 мың теңге - автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуіне;
15 686 мың теңге - эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
5 734 мың теңге - ауылдық елді мекендер саласының мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
12 161 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
845 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге;
7193 мың теңге - жұмыспен қамту орталығын құруға;
облыстық бюджеттен:
468,9 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуден әлеуметтік көмек көрсетуге;
1 582 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге;
301 193 мың теңге - Ақмол ауылындағы су құбырларын және су қайтарғышын толық жөндеу;

18 047,4 тысяч тенге – на капитальный ремонт дюкерного перехода через реку Ишим вблизи сел Садовое и Родина;
30 000 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения в ауле Косшы;
1 800 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту ремонта улично-дорожных сетей аула Кабанбай батыра;
3000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту ремонта улично-дорожных сетей аула Косшы;
1300 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту ремонта улично-дорожных сетей села Кажымукан;
2200 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по проекту ремонта улично-дорожных сетей села Шубар;
исключен решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 31.08.2011 № 283/42-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
19 000 тысяч тенге - на разработку генерального плана аула Кабанбай Батыра;
15 200 тысяч тенге - на разработку генерального плана села Максимовка;
4 750 тысяч тенге - на разработку генерального плана разъезда 96;
119 793 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий.
Сноска. Пункт с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 01.04.2011 № 247/37-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 17.06.2011 № 268/39-4 (вводится в действие с 01.01.2011);
от 31.08.2011 № 283/42-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № 291/45-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
7. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты на развитие:
из республиканского бюджета:
369 957 тысяч тенге – на строительство детского сада на 320 мест в ауле Кабанбай батыра;
640 000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 900 мест в селе Коянды;
200 000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 900 мест в селе Талапкер;
131 285,6 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
3 924 476,2 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
540 000 тысяч тенге – на строительство котельной в ауле Акмол;
200 000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 1200 мест в ауле Караоткель;
200 000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 1200 мест в ауле Косшы;
76 000 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
из областного бюджета:

18 047,4 мың теңге - Садовое және Родина селоларының жанындағы Ишим өзені арқылы салынған дюкер өткелін күрделі жөндеуге;
30 000 мың теңге – Қосшы ауылын сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуіне;
1 800 мың теңге – Қабанбай батыр ауылының көше-жол желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
3 000 мың теңге – Қосшы ауылының көше-жол желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
1 300 мың теңге – Қажымұқан ауылының көше-жол желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
2 200 мың теңге – Шұбар ауылының көше-жол желілерінің құрылыс жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
алынып тасталды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.08.31 № 283/42-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
15 000 мың теңге – Ақмол, Қаражар, Қараөткел, Қоянды, Талапкер, Софиевка елді мекендерінің бас жоспарларына өзгерістер енгізуге;
19 000 мың теңге – Қабанбай батыр ауылына бас жоспар жасауға;
15 200 мың теңге – Максимовка селосына бас жоспар жасауға;
4 750 мың теңге – 96 разъезге бас жоспар жасауға.
119 793 мың теңге - жылумен қамсыздандыратын кәсіпорындардың тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.04.01 № 247/37-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.06.17 № 268/39-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.08.31 № 283/42-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 291/45-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
7. Аудандық бюджетте дамытуға бағытталған мақсаттық трансферттерді қарастыру:
республикалық бюджеттен:
369 957 мың теңге - Қабанбай батыр ауылында 320 орынды балабақшаның құрылысына;
640 000 мың теңге - Қоянды ауылында 900 орынды орта мектептің құрылысына;
200 000 мың теңге – Талапкер селосындағы 900 орынды орта мектептің құрылысына;
131 285,6 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға;
3 924 476,2 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
540 000 мың теңге - Ақмол ауылының қазандығының құрылысына;
200 000 мың теңге – Қараөткел ауылындағы 1 200 орынды орта мектептің құрылысына;
200 000 мың теңге – Қосшы ауылындағы 1 200 орынды орта мектептің құрылысына;
76 000 мың теңге – жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;
облыстық бюджеттен:

4 500 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка проекта повторного применения (далее - привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 140 мест на разъезде 96;
18 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства средней школы на 1200 ученических мест в ауле Косшы;
7 400 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства средней школы на 300 ученических мест на разъезде 96;
8 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 280 мест в ауле Косшы;
8000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 280 мест в селе Коянды;
8 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации (привязка ППП), проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 280 мест в селе Талапкер;
2 500 тысяч тенге - на корректировку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции сетей водоснабжения аула Кабанбай батыра;
2 500 тысяч тенге - на корректировку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции сетей водоснабжения села Максимовка;
21 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения аула Караоткель;
18 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Талапкер;
6 600 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Тайтюбе;
790 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Шубар;
8 100 тысяч тенге – на привязку проекта повторного применения с проведением госэкспертизы на строительство средней школы на 900 мест в селе Талапкер;
70 000 тысяч тенге – на реконструкцию магистральных сетей водовода от села Оразак до станции 3-го подъема аула Акмол;
15 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства улично-дорожных сетей аула Акмол;
18 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства участка дороги «западный обход города Астаны - подъезд к селу Воздвиженка»;

4 500 мың теңге - 96 разъезге 140 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы жобаны қайта қолдану) (сосын - байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
18 000 мың теңге – Қараөткел ауылында 1200 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
18 000 мың теңге – Қосшы ауылында 1200 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
7 400 мың теңге – 96 разъезге 300 орынды орта мектептің құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
8 000 мың теңге – Қосшы ауылында 280 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
8 000 мың теңге – Қоянды ауылында 280 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
8 000 мың теңге – Талапкер ауылында 280 орынды балабақша құрылысына, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (байлаулы ЖҚҚ) және мемлекеттік сараптама жасауға;
2 500 мың теңге - Қабанбай батыр ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
2 500 мың теңге - Максимовка ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
21 000 мың теңге – Қараөткел ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
18 000 мың теңге – Талапкер селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
6 600 мың теңге – Тайтөбе селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
790 мың теңге – Шұбар селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге;
8 100 мың теңге - Талапкер селосындағы 900 орынды орта мектебінің құрылыс жобасы бойынша жобаны қайта қолдану байлаулына;
70 000 мың теңге – Оразақ селосынан Ақмол ауылының 3-ші көтерме станциясына дейін магистральдық жүйені жаңартуға
15 000 мың теңге - Ақмол ауылының көше-жол желілерінің құрылыс жобасы бойынша мемлекеттік сараптама өткізу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;

150 250 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий.
12 863,3 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проектам строительства сетей электроснабжения села Коянды.
Сноска. пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.03.2011 № 238/36-4(вводится в действие с 01.01.2011); от 01.04.2011 № 247/37-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 17.06.2011 № 268/39-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 31.08.2011 № 283/42-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № 291/45-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2011 года, в сумме 264 884,5 тысяч тенге, в том числе:
6 500 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
1 000 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
7 400 тысяч тенге - на погашение кредиторской задолженности за истекший финансовый год;
1 000 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог в аулах (селах), аульных (сельских) округах;
2 600 тысяч тенге - на резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты;
109 355,7 тысяч тенге - на использование кредита по строительству жилья;
4 575,7 тысяч тенге - на использование кредита, выделенного в 2010 году из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельской местности;
20 893,3 тысяч тенге - на возврат целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, выделенных в 2010 году.
85 770,7 тысяч тенге – на неиспользованные(недоиспользованные) в течение 2010 года суммы целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, разрешенные к использованию (доиспользованию) в 2011 году, с соблюдением их целевого назначения, в том числе:
1 925 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию магистральных сетей от села Оразак до станции 2 подъема (33 километра) в ауле Акмол;
3 250 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения и канализации в районе новой застройки (микрорайоны 1, 2, 3, 4) в ауле Акмол;
3 358,1 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры, в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
899 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации сетей электроснабжения аула Акмол;

150 250 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың жарғылық капиталын ұлғайтуға;
12 863,3 мың теңге – Қоянды селосындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге, мемлекеттік сараптама өткізуге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.03.04 № 238/36-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан  бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.01 № 247/37-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.06.17 № 268/39-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) 2011.08.31 № 283/42-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 291/45-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
7-1. 2011 жылғы аудандық бюджетте 264 884,5 мың теңге мөлшерінде 2011 жылғы 1 қаңтарда құрылған бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары, заңнамамен белгіленген тәртіп бойынша ескерілсін, соның ішінде:
6 500 мың теңге - сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуіне;
1 000 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын-үй құрылысы және (немесе) сатып алуға;
7 400 мың теңге – өткен қаржы жылының кредиторлық қарызды өтеуге;
1 000 мың теңге – ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуіне;
2 600 мың теңге - шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резервіне;
109 355,7 мың теңге - тұрғын үй салу бойынша несиенің өтеуіне;
4 575,7 мың теңге – 2010 жылы ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген несиелерді пайдалануға.
20 893,3 мың теңге – 2010 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттерді қайтаруға.
85 770,7 мың теңге - 2011 жылы олардың нысаналы пайдаланылуын сақтай отырып, пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат берілген, 2010 жылдың ағымында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы, соның ішінде:
1 925 мың теңге – Ақмол ауылында Оразақ селосынан бастап 2-ші көтеру станциясына дейін (33 шаршы метр) магистралдық жүйесін қайта құруын жобалау - сметалық құжаттамаларын әзірлеуге;
3 250 мың теңге – Ақмол ауылындағы жаңа құрылыс ауданның (1, 2, 3, 4 шағын аудандар) сумен және канализация тарату жүйесімен жабдықтау құрылысының жобалау – сметалық құжаттамаларын әзірлеуге;
3 358,1 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
899 мың теңге – Ақмол ауылының электр қуатымен қамтамасыз ету желілерін жобалау – сметалық құжаттамаларын әзірлеуге;

550,2 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации сетей теплоснабжения аула Акмол;
49 686,5 тысяч тенге - на содержание детского сада в ауле Акмол;
901,9 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
25 200 тысяч тенге - на строительство улично-дорожной сети аула Акмол.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с  решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.03.2011 № 238/36-4 (вводится в действие с 01.01.2011); пункт 7-1 с изменениями, внесенными решениями Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 01.04.2011 № 247/37-4 (вводится в действие с 01.01.2011); от 04.11.2011 № 291/45-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
8. Предусмотреть в районном бюджете кредит из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 28 486 тысяч тенге.
9. В составе расходов районного бюджета на 2011 год предусмотреть доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, районных организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2011 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 5.
12. Утвердить перечень бюджетных программ по администраторам аппаратов акимов аульных (сельских) округов согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Целиноградского района и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
Целиноградского районного
маслихата                                  А.Ахтанов
Секретарь Целиноградского
районного маслихата                        Б.Мажренов
Согласовано
Аким Целиноградского района                М.Мынжанов
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Целиноградского района»                    А.Ибраева
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 15 декабря
2010 года № 225/34-4
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2011 № 291/45-4 (вводится в действие с 01.01.2011)
Районный бюджет на 2011 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
I.Доходы

550,2 мың теңге – Ақмол ауылының жылумен қамтамасыз ету желілерін жобалау - сметалық құжаттамаларын әзірлеуге;
49 686,5 мың теңге – Ақмол ауылындағы балабақшаның сақтауына;
901,9 мың теңге – ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
25 200 мың теңге – Ақмол ауылының көше-жолдары жүйелерінің құрылысына.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.03.04 № 238/36-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан  бастап қолданысқа енгізіледі); 7-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2011.04.01 № 247/37-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.04 № 291/45-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8. Аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерде тұратын әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 28 486 мың теңге мөлшерінде несие қарастырылсын.
9. 2011 жылғы аудандық бюджеттің шығыстар құрамында аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдарда тұратын, аудандық білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарында жұмыс істейтін мамандарға жалақы мен тарифтік ставкаларына 25 пайыз қосымша ақы қарастырылсын.
10. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Ауылдық (селолық) округтердің әкімдері аппараттарының әкімшілері жөніндегі бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Целиноград ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихатының сессия төрағасы                     А.Ахтанов
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы                             Б.Мәжіренов
Келісілді
Целиноград ауданының әкімі                       М.Мыңжанов
«Целиноград ауданының экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы                  А.Ыбраева
Целиноград аудандық мәслихатының
2010 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 225/34-4 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 291/45-4 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Специфика
Атауы
1
2
3
4
5
6
1. Кірістер