О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 23 декабря 2010 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2011 года № 3-5-124. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 15 ноября 2012 года № 182.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Иргизского района Актюбинской области от 15.11.2012 № 182.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" № 148 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы согласно приложений 1, 2, 3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы 2 123 708,1 тыс.тенге;
в том числе:
налоговые поступления 160 161 тыс.тенге;
неналоговые поступления 10 233 тыс.тенге;
поступления от продажи
основного капитала 3 100 тыс.тенге;
поступление трансфертов 1 950 214,1 тыс.тенге;
2) расходы 2 139 040,4 тыс.тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 13 971,9 тыс. тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 14 624,9 тыс.тенге;
погашение бюджетных кредитов 653 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 11 000 тыс.тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 11 000 тыс.тенге;
5) дефицит бюджета -40 304,2 тыс.тенге;
6) финансирование дефицит бюджета 40 304,2 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 07.02.2011 № 163; 31.03.2011 № 168; от 25.04.2011 № 173; от 27.07.2011 № 179 от 27.10.2011 № 190; от 14.11.2011 № 194 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Утвердить что в доход района зачисляются:
подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
фиксированный налог;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района (города областного значения);
поступления от продажи основного капитала, деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 149 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2011 жылдың 10 қаңтарда № 3-5-124 тіркелді. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012 жылғы 15 қарашадағы № 182 хаты.
Ескерту. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2012.11.15 № 182 Хаты.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 123 708,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 160 161 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 10 233 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша 3 100 мың теңге;
трансферттердің түсімдері
бойынша 1 950 214,1 мың теңге;
2) шығындар 2 139 040,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 13 971,9 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 14 624,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо 11 000 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 11 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -40 304,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 40 304,2 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 163; 2011.03.31 № 168; 2011.04.25 № 173; 2011.07.27 № 179; 2011.10.27 № 190; 2011.11.14 № 194 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
тіркелген салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 14.11.2011 № 194 (вводится в действие с 01.01.2011).
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011 -2013 годы" установлено:
с 1 января 2011 года:
1) минимальный размер заработной платы - 15 999 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 512 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 15 999 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 333 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" предусмотрена на 2011 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 657 993 тысяч тенге
6. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проведение эпизоотических мероприятий - 25 548 тыс.тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 64 523 тыс.тенге;
поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" - 2340 тыс.тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 4 096 тыс.тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 5 541 тыс.тенге;
на выплату ежемесячных денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей - 3 510 тыс.тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 5 583,8 тыс.тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций - 11 571 тыс.тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы занятости 2020 - 4 500 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.11.14 № 194 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 15 999 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 512 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 15 999 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 333 шешімінің 10 тармағына сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджтке берілген субвенция көлемі 1 657 993 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 25 548 мың теңге;
мектепке дейнгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 64 523 мың теңге;
Бизнестің Жол картасы - 2020 шеңберінде жекеменшік кәсіпкерлікті қолдауға - 2 340 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 4 096 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 5541 мың теңге;
ата-анасының қарауынсыз қалған баланы ( балаларды) және жетім баланы (жетім балаларды) ұстауға арналған қорғаншыларға (қамқоршыларға) ақша қаражатының ай сайынғы төлемдері - 3 510 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 5 583,8 мың теңге;
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға - 11 571 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға - 4500 мың. теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 31.03.2011 № 168; от 27.07.2011 № 179; от 14.11.2011 № 194 (вводится в действие с 01.01.2011).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020 в общей сумме 8 528 тыс. тенге;
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 31.03.2011 № 168 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 25.04.2011 № 173; от 27.10.2011 № 190 (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов на развития из республиканского бюджета через областной бюджет:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 45 554 тыс.тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 15 000 тыс.тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 07.02.2011 № 163 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развития из областного бюджета:
на проведение областной молодежной марафон-эстафеты "Расцвет села- расцвет Казахстана" - 10 967 тыс.тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 5 062 тыс.тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 667 тыс.тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 19 837 тыс.тенге;
на организацию работы по выдаче разовых талонов – 850 тыс. тенге;
на приобретение коммунальной спецтехники - 11 000 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения- 46 467,9 тыс.тенге;
на выплату единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны - 75,4 тыс.тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 31.03.2011 № 168; от 25.04.2011 № 173; от 27.10.2011 № 190 (вводится в действие с 01.01.2011).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 2 000 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.03.31 № 168, 2011.07.27 № 179 ; 2011.11.14 № 194 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға жалпы сомасы 8 528 мың теңге облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін;
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.03.31 № 168 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.04.25 № 173; 2011.10.27 № 190 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға 45 554 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 15 000 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.02.07 № 163 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
"Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге - 10 967 мыңтеңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға 5 062 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 667 мың теңге;
көлік инфрақұрылымындамытуға - 19 837 мың теңге;
бір жолғы талон беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға- 850 мың теңге;
коммуналдық арнайы техника алуға - 11 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 46 467,9 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 75,4 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2011.03.31 № 168; 2011.04.25 № 173; 2011.10.27 № 190 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 2 000 мың теңге болып бекітілсін.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложениям 5, 6, 7.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
Ж. СУЛЕЙМЕНОВ
М. УТЕМУРАТОВ
Приложение 1 к решению районного маслихата
№ 149 от 23 декабря 2010 года
Районный бюджет на 2011 год

10. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
хатшысы:
Ж. СҮЛЕЙМЕНОВ
М. ӨТЕМҰРАТОВ
Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы
23 желтоқсандағы № 149 шешіміне
1-қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет

22 669,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
231 358,0
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
219 787,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
11 571,0
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1 183 415,9
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 183 415,9
004
Общеобразовательное обучение
1 144 075,9
005
Дополнительное образование для детей и юношества
39 340,0
09
Прочие услуги в области образования
7 442,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 442,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
3 790,0
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
142,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 510,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
112 674,9
02
Социальная помощь
99 254,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 220,6
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 220,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98 034,0
002
Программа занятости
38 670,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 162,7
005
Государственная адресная социальная помощь
1 587,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 731,6
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
21 216,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 697,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости
6 968,0
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
13 420,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13 420,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

22 669,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
231 358,0
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
219 787,0
025
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
11 571,0
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1 183 415,9
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 183 415,9
004
Жалпы білім беру
1 144 075,9
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
39 340,0
09
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
7 442,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 442,0
009
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3790,0
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
142,0
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3 510,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
112 674,9
02
Әлеуметтiк көмек
99 254,6
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 220,6
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 220,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98 034,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
38 670,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 162,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 587,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 731,6
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
21 216,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2 697,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
6 968,0
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
13 420,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13 420,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4 027,0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
4 027,0
06
Земельные отношения
7 579,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 079,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
500,0
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25 223,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
25 223,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
25 223,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 812,0
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 812,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 812,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 841,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 971,0
12
Транспорт и коммуникации
9 206,0
01
Автомобильный транспорт
9 206,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
514,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
514,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8692,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
8 692,0
13
Прочие
48 201,0
03
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 039,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
1 039,0
005
Поддержка предпринимательской деятельности
1 039,0
09
Прочие
47 162,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

4 027,0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
4 027,0
06
Жер қатынастары
7 579,0
463
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 579,0
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 079,0
003
Елді мекендерді жер шаруашылық ұйымдастыру
500,0
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
25 223,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
25 223,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
25 223,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 812,0
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 812,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 812,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндег
8 841,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 971,0
12
Көлiк және коммуникация
9 206,0
01
Автомобиль көлiгi
9 206,0
123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл( село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
514,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
514,0
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 692,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 692,0
13
Басқалар
48 201,0
03
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 039,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау кәсіпкерлік бөлімі
1 039,0
005
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 039,0
09
Басқалар
47 162,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер