О внесении изменений и дополнений в решение 23 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2009 года N 23/5 "О городском бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 11 марта 2010 года N 27/4. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 01 апреля 2010 года N 8-3-99. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау Карагандинской области от 26 апреля 2011 года № 5-24/185)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау от 26.04.2011 № 5-24/185).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 23 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2009 года N 23/5 "О городском бюджете на 2010-2012 годы" (регистрационный номер 8-3-89, опубликовано в газетах "Темиртау" от 28 января 2010 года N 4 и 3 февраля 2010 года N 5, "Зеркало" от 27 января 2010 года N 4, 3 февраля 2010 года N 5), следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 2):
цифры "9747207" заменить цифрами "10079959";
в подпункте 5):
цифры "30646" заменить цифрами "363398";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 363398 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 363398 тысяч тенге.
Финансирование дефицита бюджета произвести за счет использования свободных остатков бюджетных средств, образовавшихся на начало 2010 финансового года в сумме 363398 тысяч тенге.";
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2010 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 69058 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты за эксплуатационные услуги и услуги газоснабжения - 1590 тысяч тенге. Определить размер помощи на одного человека 1060 тенге в месяц;
на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси и трамвая) - 29925 тысяч тенге, в том числе:

Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы 23 сессиясының N 23/5 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 11 наурыздағы N 27/4 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 01 сәуірде N 8-3-99 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 26 сәуірдегі N 5-24/185 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011.04.26 N 5-24/185 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы 23 сессиясының N 23/5 "2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (тіркелген нөмірі 8-3-89, 2010 жылғы 28 қаңтардағы N 4 және 2010 жылғы 3 ақпандағы N 5 "Теміртау", 2010 жылғы 27 қаңтардағы N 4, 2010 жылғы 3 ақпандағы N 5 "Зеркало" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
2) тармақшадағы:
"9747207" сандары "10079959" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:
"30646" сандары "363398" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 363398 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 363398 мың теңге.
Бюджет тапшылығын қаржыландыру 2010 қаржы жылының басында 363398 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтарын пайдалану есебінен жүргізілсін.";
2) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша - 69058 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне газбен қамтамасыз ету және тұтыну қызметтеріне ақы төлеу үшін материалдық көмек көрсетуге - 1590 мың теңге. Бір адамға көмек мөлшері айына 1060 теңге болып белгіленсін;
азаматтардың жекелеген топтарына қалалық қоғамдық көліктерде жүруге (такси және трамвайдан басқа) әлеуметтік көмек көрсетуге - 29925 мың теңге, оның ішінде:

1) инвалидам 1, 2, 3 групп;
2) детям-инвалидам до 18 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому, или получателю государственного социального пособия на ребенка-инвалида до 18 лет (в случае если ребенок малолетний или не передвигается);
3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
4) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) семьям погибших воинов–интернационалистов (получатели специального государственного пособия);
6) вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
7) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах;
8) участникам боевых действий на территории других государств;
9) многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
10) лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения по справкам государственного учреждения "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау";
для категорий граждан указанных в подпунктах 1, 10 социальную помощь предоставить в виде льготного проездного билета. Определить стоимость льготного проездного билета - 1050 тенге, для остальных категорий граждан социальную помощь определить в виде ежемесячной денежной компенсации за проезд в сумме 500 тенге;
на оказание материальной помощи ко Дню Победы - 27002 тысяч тенге следующим категориям граждан:
1) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
2) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";

1) 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге;
2) үйде тәрбиеленетін және оқытылатын 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға немесе 18 жасқа дейінгі мүгедек балаға мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға (баланың жасы кіші немесе жүре алмайтын жағдайда);
3) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерь, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
4) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;
5) қайтыс болған жауынгер – интернационалистердің отбасыларына (арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға);
6) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз кеткен жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне;
7) 1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
8) басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
9) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар (оның ішінде жоғары және орта оқу орындарында оқитын балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін) көп балалы аналарға;
10) "Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы бойынша туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық емделу кезеңіне;
1, 10-тармақтарда көрсетілген санаттағы азаматтар үшін әлеуметтік көмек жеңілдікпен жол жүру билеттері түрінде көрсетілсін. Жеңілдікпен жол жүру билетінің құны 1050 теңге болып белгіленсін, азаматтардың басқа топтары үшін әлеуметтік көмек ай сайынғы ақшалай өтемақы түрінде 500 теңге сомасында белгіленсін;
Жеңіс күніне материалдық көмек көрсетуге - 27002 мың теңге келесі топтағы азаматтарға:
1) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдарына, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдарға;
2) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға;

3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
4) участникам боевых действий на территории других государств;
5) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
6) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
7) женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
8) родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне;
9) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны.
Размер помощи определить:
гражданам, перечисленным в подпункте 1) - 50000 тенге;
гражданам, перечисленным в подпунктах 2), 3), 7), 8) - 10000 тенге;
гражданам, перечисленным в подпунктах 4), 5), 6) - 3000 тенге;
гражданам, перечисленным в подпункте 9) - 5000 тенге;
на оказание материальной помощи в связи с ростом цен на основные продукты питания в размере одного месячного расчетного показателя получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2010 года - 5772 тысяч тенге;
на оказание государственного социального заказа по перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижении - 4452 тысяч тенге;
на оказание государственного социального заказа, по обучению инвалидов по зрению компьютерной грамотности - 317 тысяч тенге.";

3) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына;
4) басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға;
5) 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
6) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына;
7) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне);
8) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналарына және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне;
9) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі аралықта кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға белгіленсін.
Көмек мөлшері:
1) тармақшада аталған азаматтарға - 50000 теңге;
2), 3), 7), 8) тармақшаларда аталған азаматтарға - 10000 теңге;
4), 5), 6) тармақшаларда аталған азаматтарға - 3000 теңге;
9) тармақшада аталған азаматтарға - 5000 теңге болып белгіленсін;
негізгі азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты 2010 жыл ішінде жәрдемақының тағайындалуына өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде материалдық көмек көрсетуге 5772 мың теңге сомасында;
қозғалысы ауырлық туғызатын мүгедектерді тасымалдау бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 4452 мың теңге;
зағип мүгедектерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 317 мың теңге.";

001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
10112
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2669
016
Материально-техническое оснащение государственных органов
417
12
Транспорт и коммуникации
469788
1
Автомобильный транспорт
195140
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3100
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
3100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192040
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
192040
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
274648
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
274648
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
270178
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
4470
13
Прочие
77972
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
8504
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
8504
9
Прочие
69468
452
Отдел финансов района (города областного значения)
26131
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
26131
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28756
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28303
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
453
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14581
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта

001
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10112
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2669
016
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
417
12
Көлiк және коммуникация
469788
1
Автомобиль көлiгi
195140
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3100
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192040
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
192040
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
274648
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
274648
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
270178
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк) және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
4470
13
Басқалар
77972
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
8504
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8504
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8504
9
Басқалар
69468
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
26131
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
26131
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28756
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28303
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
453
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14581
001
Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету