О внесении изменений и дополнения в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 "Об областном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 06 октября 2010 года № 27/323. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 октября 2010 года № 2085
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 6 октября 2010 года № 342-IV «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252 «Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2061, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 26 декабря 2009 года № 210) следующие изменения и дополнение:
Утвердить областной бюджет на 2010 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 64 634 504 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 501 674 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2 624 763 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 391 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 35 506 676 тысяч тенге;
2) затраты – 64 404 524 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 771 553 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 304 714 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 533 161 тысяча тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 434 162 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 435 181 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 019 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 975 735 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 975 735 тысяч тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «84,0» заменить цифрами «91,9»;
«Каракиянскому району» цифры «41,8» заменить цифрами «55,4»;
«городу Актау» цифры «9,8» заменить цифрами «12,0»;
«городу Жанаозен» цифры «81,3» заменить цифрами «80,5».
в подпункте 6):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «83,0» заменить цифрами «93,0»;
«Каракиянскому району» цифры «41,0» заменить цифрами «56,2»;
«Тупкараганскому району» цифры «96,9» заменить цифрами «99,9».
«городу Актау» цифры «11,1» заменить цифрами «12,0»;
в пункте 4:

"2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010 жылғы 06 қазандағы № 27/323 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 07 қазанда № 2085 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» және 2010 жылғы 6 қазандағы № 342-IV «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» заңдарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2061 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 26 желтоқсандағы № 206 - 207 санында жарияланған) мына өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2010 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 64 634 504 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 501 674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 624 763 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 391 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 35 506 676 мың теңге;
2) шығындар – 64 404 524 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 771 553 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 304 714 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 533 161 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 434 162 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 435 181 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 1 019 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 975 735 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 975 735 мың теңге.
2 - тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдағы:
«Бейнеу ауданына» «84,0» сандары «91,9» сандарымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «41,8» сандары «55,4» сандарымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «9,8» сандары «12,0» сандарымен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласына» «81,3» сандары «80,5» сандарымен ауыстырылсын.
6) тармақшада:
мына жолда:
«Бейнеу ауданына» «83,0» сандары «93,0» сандарымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «41,0» сандары «56,2» сандарымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «96,9» сандары «99,9» сандарымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «11,1» сандары «12,0» сандарымен ауыстырылсын.
4 - тармақта:

448 076
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
7 118
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
775 411
50 000
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
49 677
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 494 830
1 100
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
350 295
0
029
Методическая работа
18 425
0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 425
0
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
138 525
0
060
Подготовка и переподготовка кадров
311 193
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
26 718
0
271
Управление строительства области
4 096 397
-413 999
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 884 734
0
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 835 264
-283 819
037
Строительство и реконструкция объектов образования
376 399
-130 180
05
Здравоохранение
13 670 200
172 583
253
Управление  здравоохранения области
7 512 357
12 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
66 445
6 000
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
797 493
0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения

448 076
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 118
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
775 411
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру,  техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
49 677
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 494 830
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
350 295
029
Әдістемелік жұмыс
18 425
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 425
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 525
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
311 193
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансфертер
26 718
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 096 397
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 884 734
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 835 264
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
376 399
05
Денсаулық сақтау
13 670 200
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 512 357
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
66 445
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
797 493
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру

72 352
4 500
003
Социальная поддержка инвалидов
42 090
-362
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10
-54
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
132 517
3 085
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
26 317
-308
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
244 906
-63 759
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
70 920
0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
96 000
0
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2 088
-2 840
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
38 031
-4 640
261
Управление образования области
235 828
2 388
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
235 828
2 388
271
Управление строительства области
209 632
0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения

72 352
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
42 090
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
132 517
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
26 317
015
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
244 906
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
70 920
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
96 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 088
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
38 031
261
Облыстың білім беру басқармасы
235 828
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
235 828
271
Облыстың құрылыс басқармасы
209 632
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау

209 632
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 482 486
730 394
271
Управление строительства области
5 455 238
633 496
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 658 000
572 000
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
110 000
110 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры
3 573 671
194 971
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
28 361
-183 475
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры
85 206
-60 000
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
2 027 248
96 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
67 952
-2 500
002
Создание информационных систем
846
0
004
Газификация населенных пунктов
802 852
0
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры
8 398
8 398
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры  и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
529 006
0
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения)на ремонт инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры  и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
91 000
91 000
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникацион- ной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
527 194
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 658 062
-160 677
259
Управление архивов и документации области
111 459
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом

209 632
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 482 486
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
5 455 238
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 658 000
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
110 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникация- лық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
3 573 671
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
28 361
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникация- лық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
85 206
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 027 248
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 952
002
Ақпараттық жүйелер құру
846
004
Елдi мекендердi газдандыру
802 852
008
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу дамытуға арналған нысаналы трансферттері
8 398
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникация- лық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
529 006
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникация- лық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
91 000
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникация- лық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
527 194
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңістік
2 658 062
259
Облыстың мұрағат және құжаттама басқармасы
111 459
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер