Об организации молодежной практики
Постановление акимата города Актау от 09 июня 2010 года № 523. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау 12 июля 2010 года № 11-1-136
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О занятости населения" от 23 января 2001 года, "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" от 7 июля 2004 года и посланием Президента Республики Казахстан "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана" от 29 января 2010 года, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Актауский городской отдел занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган) организовать в предприятиях, организациях и учреждениях молодежную практику для трудоустройства из числа выпускников высших учебных заведений, колледжей и профессиональных лицеев.
2. Утвердить перечень предприятий, организаций и учреждений организующих молодежную практику на 2010 год, согласно приложению.
3. Уполномоченному органу провести подбор безработной молодежи закончивших учебные заведения и при подборе учитывать следующие критерии:
1) молодежь, зарегистрированная в уполномоченном органе в качестве безработного;
2) молодежь до 29 лет;
3) наличие профессионального образования;

Жастар тәжірибесін ұйымдастыру туралы
Ақтау қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 09 маусымдағы № 523 қаулы. Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 шілдеде № 11-1-136 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы", 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы "Жаңа онжылдық-жаңа экономикалық өрлеу-Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері" Хаттыатты жолдауына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – уәкілетті орган) жоғары оқу орындарының, колледждер мен кәсіптік лицейлердің түлектері арасынан жұмысқа орналастыру үшін кәсіпорындар, ұйымдар мен мекемелерде жастар тәжірибесін ұйымдастырсын.
2. 2010 жылға арналған жастар тәжірибесін ұйымдастыратын кәсіпорындар, ұйымдар мен мекемелер тізбесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Уәкілетті орган оқу орындарын бітірген жұмыссыз жастарды іріктеуді жүргізсін және іріктеу кезінде төмендегідей өлшемдер ескерілсін:
1) уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жастар;
2) 29 жасқа дейінгі жұмыссыз жастар;
3) кәсіби білімінің болуы;

4) на момент подбора отсутствие подходящей работы.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и безработным, проходящим молодежную практику, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
5. Срок занятости безработной молодежи шесть месяцев и месячная заработная плата составляет двадцать тысяч тенге.
6. Молодежная практика финансируется за счет средств республиканского бюджета.

4) іріктеу кезінде оларға лайықты жұмыстың болмауы.
4. Жұмыс жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, жұмыс беруші мен жастар тәжірибесін өтіп жатқан жұмыссыздар арасында жасалған еңбек шартымен қарастырылады.
5. Жастар тәжірибесі алты ай мерзімге ұйымдастырылады және айлық еңбекақы мөлшері жиырма мың теңгені құрайды.
6. Жастар тәжірибесі республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылады.